Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73251) Predator2 válasza updog (#73243) üzenetére


Predator2
addikt

Köszönöm a válaszokat.

Full amatőr vagyok, soha az életben nem vezettem még ilyen drónt.

"mármint már levizsgáztam, nyilván volt remote is párszor a kezemben"

Levizsgáztál drónkezelésből? Vagy ezt mire értetted?

"Ami hátrány lehet hogy jövőre már legacy lesz ha jól értem.

Ez miért gond? Utána nem működik, vagy mire érted?

Tudnátok olyan alapolvasmányt linkelni, hogy itthon mit érdemes és ajánlott tudni ha drónt akar hobbi szinten használni az ember?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#73252) Schaf


Schaf
tag

Pont került a horvátországi hivatalos szabályozással kapcsolatos kérdéseinkre a horvát hatóságokkal történt több hetes egyeztetés és huzavona után!

Horvátországban bármilyen kamerával felszerelt UAS esetében a közterületen történő felvétel készítésére és publikálására külön engedélyt kell beszerezni, melyet jelenleg NEM ADNAK ki magánszemély részére!

Ezen engedély hiánya 3000 EUR (!!) büntetési tétellel fenyegeti a felhasználót.Óvatosan idén a horvátoknál... 🙁

Részletek és a többi EU tagállam szabályai az FB csoportban.

"...A fénynél csak a közösségi hálókon terjedő hülyeség a gyorsabb...."

(#73253) motoflug


motoflug
őstag

Sziasztok!
Régóta RC-zek (igaz, autóval), és gondoltam megnyitnám a világom a drón/FPV drónok felé.
Megnéztem néhány órányi anyagot, és hát jóval többet is fogok még mielőtt döntést hozok. Egyelőre a Cetus Pro és X vonal tűnik befutónak, de még korai lenne kijelentenem. Na de ha mégis ez lesz, akkor abban kérném a segítséget, hogy van-e vám/áfa az oldalukról rendelve? Rendeltetek már onnan? :R
Egyéb tippet is szívesen veszek. :R

(#73254) vandor01 válasza motoflug (#73253) üzenetére


vandor01
őstag

Szerintem.....
ha ez tetszik akkor ilyent kell rendelni azt jatszani vele!
jo kezdesnek.... de tovabblepeshez?? mindent le fogsz cserelni
ha nem lepsz tovabb akkor meg pont jo.....
igy egy csomagban rendelve az ara miatt AFA hatalya ala fog esni persze ha az adott cegnek van EU raktara? vagy van "okos"postasa etc akkor mindegy.....

ha en ilyent akarnek?
azt kell eldonteni milyen protokollal rendeljem? ELRs? Frsky?.... etc
ha autozol van-e hasonlod? es akkor mar TAV nem is kell?
ezt a tavot nem kernem es a szemcsit sem.....
vennek csak dront az Alin AFA alatt van 150 ejro/db!
kettot vennek egyenkent.... kell alakatresznek :DDD
TAV ot szemcsit akar hasznaltan is nezegetnem a kulonboz forumokon..
aksikat kulon rendelnem onnet ahol jo aron adjak pont akcio van etc..

megneznem itthon is! FPVgarazs??

aztan HAJRA!

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#73255) updog válasza Predator2 (#73251) üzenetére


updog
senior tag

Levizsgáztam = megvan az A1/A3 tanusítvány :) A másik részét pedig úgy értettem hogy mellé voltam itthon gyakorlati képzésen is.

Legacy alatt azt értem hogy mivel az MTOM-ja >250g, így jövőre már csak A3-ban repülhet.

"Alapolvasmány" lehet magyarul a KTI ingyenes anyaga (nemrég linkelték), az Eurocontrol anyaga angolul (itt vizsgázhatsz is ingyen) vagy fizetős a legter.hu A1/A3 anyaga nekem nagyon bejött.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#73256) Schaf válasza updog (#73255) üzenetére


Schaf
tag

Mármint a 3 közük melyik jött be? :DD :DD

"...A fénynél csak a közösségi hálókon terjedő hülyeség a gyorsabb...."

(#73257) updog válasza Schaf (#73256) üzenetére


updog
senior tag

Mind bejött, de nekem full fogalmatlan amatőrként először leginkább az Eurocontrolos segített megérteni a dolgokat, (elsőre sikerült belőle levizsgázni, éljen hogy kell a papír a drónozáshoz, de minden hozzám hasonló h*lye elsőre megkapja :DDD ), viszont annak kétszeri végignézése után már többet értettem meg a legter.hu-sból és az egyrészt kitöltött jópár foltot, másrészt a magyar szabályozás miatt elengedhetetlen (most komolyan írjam le, hogy igen, megérte kifizetni és többször is megnéztem? :P)

Persze a KTI-s is tudja magát az anyagot, de nekem az gagyi volt, kicsit összevissza, és sokszor bugos az oldal is...

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#73258) akika111


akika111
csendes tag

Sziasztok!

A keresztgyerekem vett egy Mobula7 HD dront magának, de nem tudta bindelni. Most odáig jutott a dolog, hogy elkértem, hogy hátha meg tudom neki oldani, de ha gépre dugom, akkor csak piros led folyamatosan világít, illetve ha akkut rakok rá akkor is.

valószínű valamiért megfáradhatott a vezérlő.

Most rendelt egy másik vezérlőt, de nem vagyok biztos benne, hogy jót rendelt (FRSKY-os volt eddig is).

Szerintetek jó lesz?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#73259) Peaceliker válasza akika111 (#73258) üzenetére


Peaceliker
őstag

Nem lehet csak meg kéne flashelni? Tennék vele egy próbát rendelés előtt

"Oh my Goa'uld!"

(#73260) akika111


akika111
csendes tag

usb fel sem ismeri sajna. Próbáltam több madzaggal, és semmi, nem lehet csatlakoztatni a betaflight hoz.

De próbálta azt is, hogy az usb n is rajta volt, és akkut is rákötötte, így szerintem tuti kuka

(#73261) twine válasza akika111 (#73260) üzenetére


twine
addikt

Eszközkezelőben sem látszik, amikor a pc-re akasztjátok USB-n?
Ha látszik valami ismeretlen eszköz amikor ráakasztjátok, esetleg egy Driver Fixert próbáljatok ki ;)

(#73262) akika111


akika111
csendes tag

Szia!

Nem lát semmit a gép, hangot sem ad, hardver változást is próbáltam, stb, de semmi sajnos.

(#73263) Peaceliker válasza akika111 (#73262) üzenetére


Peaceliker
őstag

Nem baj, driver fixer akkor is életre tudja kelteni. Ha dfu ba bejutsz jó vagy. Fixer néha percekig fut ;)

"Oh my Goa'uld!"

(#73264) Schaf válasza updog (#73257) üzenetére


Schaf
tag

Örülök, hogy segíthettem. :)

Remélem értékelted is a légteres videót.

... és persze várunk bármelyik további képzésen. :C :C

"...A fénynél csak a közösségi hálókon terjedő hülyeség a gyorsabb...."

(#73265) akika111


akika111
csendes tag

rádugtam, és futtattam, de 2X15 perc után sem leli, csak fut a zöld csík. :(

Akkor valszeg tényleg kukára vágta a kölyök.

Az a másik kérdéses lap akkor jó lehet szerintetek?

Köszi!!!

(#73266) SpydeR3412 válasza akika111 (#73265) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Ha multiprotokollos a távja, akkor jó lesz. Ellenkező esetben frsky-osat érdemes venni, ha repülni is szeretne vele.

(#73267) akika111


akika111
csendes tag

FRsky RX et rendeltek... Vagy más kell?

(#73268) SpydeR3412 válasza akika111 (#73267) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Az jó lesz, csak a fotón flysky-t láttam. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#73269) akika111


akika111
csendes tag

Igen a képen az van, de alul okosan kiválasztotta a megfelelőt. :)

Köszönöm!

Még egy kérdés, szerintetek vajon mennyiért lehet eladni egy FIMI 2018 drónt, ami keveset repült?

Köszi!

(#73270) SP!T válasza motoflug (#73253) üzenetére


SP!T
addikt

Szia!

A Cetus lehet hogy kényelmes kezdés. Ám ha onnan nézed hogy boritékolom neked hogy el fogod adni, úgy már nem jó deal. Nehéz eladni egy komplett ilyen szettet. És hogy miért fogod eladni? Azért mert megtetszik a hobbi és akarsz egy rendes gépet vagy mert nem tetszik annyira és nem fog kelleni.

Én jobbnak vélem azt az utat hogy veszel egy olcsó whoopot, olcsó távot, olcsó szemcsit, amit külön, külön kedvel az FPV közösség. Pl.

BetaFPV Meteor65 - 110 USD (vagy bármely Meteor, attól függ kint-bent akarsz-e repülni)
Jumper T-Lite - 70 USD
Eachine EV800 - 70 USD

Ha ehhez hozzátolsz még pár akkut, akkor ugyan ott vagy mint a szettel.
Továbbá a BetaFPV oldalról sosem vámolták még meg cuccom, pedig rendszeresen érkezik tőlük motyóm. De javaslom még a www.xt-xinte.com weboldalt ahol szintén "okosan" küldik és naaaagyon olcsó. :) Meteor65 pl 100 USD, Jumper T-Lite 62 USD. Gagyinak tűnik a weboldal, de megbízható.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#73271) etnies


etnies
senior tag

Próbáltam használni a keresőt, de csak a kérdéseket találta meg, a válaszokat nem, ezért felteszem a sejtésem szerint ezerszer megválaszolt kérdést: milyen drónt vegyek?

Régen DJI Spark-om volt, csak egy beltéri használat során lezúztam, gazdasági totálkáros lett, így eladtam alkatrésznek.

Gondoltam veszek egy másikat, maradok DJI-nál. A szokásos hármon gondolkozom: Mini 2 se, Mini 3 és Mini 3 pro.

Nézegettem a YT videókat és teszteket, ott mindenhol a pro-t javasolják, engem is arra húz a szívem. Amin gondolkozom, hogy érdemes-e megvenni a kijelzős kontrollert vagy használjam inkább a saját telefonom (S 22+). Ugye a telefonom jobb kijelzővel és folyamatos internetkapcsolattal rendelkezik, viszont kényelmesebbnek tűnik az egybeépített verziót használni.

Nektek mi erről a véleményetek? Legyen a pro filterekkel vagy inkább valamelyik olcsóbb? Fontos szempont a videók jó minősége, sajnos a Spark-al nehéz volt jó videókat csinálni.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#73272) nimmrody


nimmrody
tag

Sziasztok!

DJI Mini 2 reptetéséhez kell e valamilyen engedély Magyarországon?

Úgy tudom 250g alatt van a súlya.

Köszi

(#73273) Celtis válasza nimmrody (#73272) üzenetére


Celtis
veterán

Vizsga is kell, meg regisztrálni is kell. A #73110-tól olvass.

(#73274) nimmrody válasza Celtis (#73273) üzenetére


nimmrody
tag

Köszi szépen sajna ez elszomorít.

Átolvasom. :R

(#73275) Schaf


Schaf
tag

Továbbra is nagy a káosz a fejekben (sajnos) a drón szabályokkal kapcsolatban, ezért felmelegítjük az alapozó online előadásokat.

Lévén nem akarok reklámozni, az érdeklődők írhatnak privát üzenetet, vagy FB-n az UAS Hungary oldalán találnak majd információt.

2024-től véget ér az átmeneti időszak és emiatt számos komoly változás várható a legtöbb régi drónt használó életében. :Y

"...A fénynél csak a közösségi hálókon terjedő hülyeség a gyorsabb...."

(#73276) twine válasza etnies (#73271) üzenetére


twine
addikt

Amennyiben leraktad a voksod a mini3pro mellett, ebben a témakörben próbálok segíteni kicsit.
Phantom4proV2-ről váltottam(előtte meg pár évig "sima" Phantom4 volt), min3pro-ra, és egy percig nem bántam meg. Elképesztően kezes és "minőségi" a kis masina.
Az a 100-150Mbps bitrátás videó pedig amit rögzít, igazán szép és részletgazdag. Komolyan meglepő hogy ilyen lóf@sznyi kis szenzorokból mit ki tudnak manapság már hozni. Otthon 55" 4K hdr képes tv -n néztem párszor a nyersanyagot és mindannyiszor elcsodálkoztam. (Nyilván kezeljük a helyén, és a szenzor méret tükrében a mondandóm)
A repülési képességei megint csak nagyon jók. Értem úgy, hogy tényleg kezes, kicsi, ezért pld nekem a Phantom méret után nagyon nagy élmény amikor parkokban kényelmesen fák ágak között tudok videót rögzíteni, sokkal kisseb energiabefektetéssel, mint az elöbb említett gépekkel.
Mivel a nagyobb géposztályt "telefonos" kontrollerrel használtam, és rengeteg ebből származó hátrányt megismertem.(Meló közben rohanás, és kapkodás, fotós kollégák már a kocsiban, én meg még mindig "szerelem" a madarat meg a távot,,, USB aljzat kontakt hiba, usb kábel probléma stb....)én a kijelzős kontrollert vettem meg hozzá.
A kettő együtt(mini3pro és DJI RC) egy álom...
Egy előnye van a telefonos kontrollernek mini3pro-nál, hogy azzal elvileg könnyebben tudod CE-ről FCC-be rakni a gépet. De ilyet meg ugye Magyarországon úgysem szabad csinálni! Ezért ez nem annyira mérvadó. Meg ha nagyon kitartóan keres az ember, akkor a kijelzős kontrollerhez is létezik ebben a témakörben megoldás, úgy tudom....mintha olvastam volna, vagy valaki mesélte , akinek mesélték ;) :))
Illetve telefonon egyéb szoftvert is tudsz futtatni ha akarsz, (bár pld mondjuk a Litchi , ha jól tudom egyelőre nem kompatibilis a mini3pro-val) amire a DJI RC-nél nincs lehetőséged.
Azt viszont még be kell valljam, hogy a fenti megjegyzésem hogy "minőségi", kimondottan a technikai oldalának szól.
A test, a gimbal, a kamera és úgy általában a gép egy kis ékszerdoboz, és nehezen viseli a fizikai behatást. Ezért mindenképpen javaslok mellé egy care-t kötni az első évben.
Tudom, hogy éppen elég megvenni egy ilyen szettet, az ember összeszorítja a fogát stb., és a care már nem szokott beleférni, de még jobban tud fájni, ha belehúzod az ágasba aztán zuhanás után kitörik a gimbal a helyéről, és nézed poros törött madaradat a földön.
Ha van care, mindezt lesz@rod... szólsz a DJI-nak, küldnek "vonalkódot", jön a futár, és posta fordultával cserélik.

Egy szó mint száz...nagyon szerethető masina. ;)
Ja és baromira csendes egy Mavic, vagy Phantom mellett...30-40m-en eltűnik a hangja.

[ Szerkesztve ]

(#73277) etnies válasza twine (#73276) üzenetére


etnies
senior tag

Szia, köszi a részletes leírást. Itt UK-ban meg tudom úgy venni, hogy adnak hozzá egy extra aksit és 2 év ingyenes care pack-et, 828 Fontért. És ezt is el lehet hozni 4 havi 0%-ra, szóval nagyon remeg a kezem a buy now gomb felett :)

"önmagam hite vagyok magamban"

(#73278) twine válasza etnies (#73277) üzenetére


twine
addikt

...és ebben benne van a DJI RC(kijelzős) is? Mert akkor jobban is megremegtethetnéd a kezed, hogy le is nyomódjon a gomb :)) az úgy nagyon jó ár érte...
Biztos hogy pro? nem a "sima" mini3?

Szóval szerintem ennyiért best buy...és azt gondolom, egy családnak ez a gép "nonplusultra" . tényleg befér a hátizsákba a szalámis szendó mellé...
én évek óta nem vittem a phantomokat sehova, ha a családdal mentem,,egyszerűen nem volt már hozzá kedvem...nagy, nehéz, össze kellett rakni, stb...
a minit meg "kidobod" a hátizsákból, nyomsz két power gombot és már repülsz is...

És, hogy ha megengedsz nekem egy igazán jóindulatú tanácsot...
Amíg nem vagy teljesen tisztában a gép működésével menüről menüre, pontról pontra, addig ne emeld meg a lakásban...
A care baromi jó dolog, de én 7évnyi aktív drónozás után is az összes új gépemet(legyen az kameraplatform vagy racer) emberektől,fáktól bokroktól távol "tesztelem" , mezőn, szántóföldön, falusi focipályán stb...
Van aki mindezt lesz@rja.....nekem bevált, hogy a mai napig elolvasok minden manualt, és a fent említett helyeken "repülöm be" a gépeket ;)

[ Szerkesztve ]

(#73279) etnies válasza twine (#73278) üzenetére


etnies
senior tag

Pro. 26-30 között lesz ez az akció.

[link]

DJI store day az akció neve.

Igen, én is óvatos vagyok. Nem vagyok nagy tehetség, ilyet szoktam csinálni.
[link]

[ Szerkesztve ]

"önmagam hite vagyok magamban"

(#73280) twine válasza etnies (#73279) üzenetére


twine
addikt

Buy-buy-buy :D ;)

A videod pedig szerintem szép..nekem tetszik ;)

Off-off-off...
Eszembe jutott az ellenfényről egy vicces szösszenet;
[link]
Bocs az offert mindenkitől :R :B
Főleg ha másnak nem is vicces :B :B

(#73281) Markizmark


Markizmark
addikt

Sziasztok!

Van 4 éve egy Jumper T12 Plus-om, megmókolva hogy vigye a kis Eachine E011 gépeimet is, meg egy MJX Bugs 3-at. Hibátlan egyelőre.
Hozzám most bekötötték a netet :DDD és rájöttem, hogy van HD whoop is a világon és megtetszett a mobula7 hd. Frsky vevővel jó lesz az nekem ugye?
Nem vagyok már nagyon jártas ezekben a dolgokban, szóval nem feltétlen akarnék hajnali 2-kor orosz fórumokat bújva kikeresni, hogy hogyan bindeljem össze a kettőt.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#73282) SpydeR3412 válasza Markizmark (#73281) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

A gyártó azt írta, hogy mindent visz.
Viszont Nekem t8sg-m van és csak a régi frsky cuccokat viszi, az újakat nem. Szóval, ha nem kapsz választ olyantól, akinek így használja, akkor érdemes lehet megpróbálnod valakiknek az frsky-os gépét.

(#73283) DJGABI válasza Markizmark (#73281) üzenetére


DJGABI
addikt

Csak a Flysky, felejtsd el az Frsky-t. Nem tudom milyen protokoll van még, de bármi mást, csak ezt ne. [link]

Aztán persze lehet én vagyok balek és milliónyian elégedetten használják :o

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#73284) Markizmark válasza DJGABI (#73283) üzenetére


Markizmark
addikt

Nem opció sajnos vagy frsky vagy 2.4ghz elrs spi, bár erről még soha nem hallottam de nyilván tudatlan vagyok már a témában.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#73285) Schaf


Schaf
tag

Közérdekű információ.

A holnapi napon (2023.07.11.) 17:00-tól ingyenes élő Live lesz az EU országok és nyaralóhelyek szabályairól a Légtér Klub szervezésében. A Live a Drone Hungary élő csatornáján is látható lesz.

Részletek a Légtér vagy az UAS HUNGARY FB oldalán.

Mindem amit tudni akarsz a nyaralás előtt, és minden amit eddig rosszul tudtál a magyar szabályozásról. :)

[ Szerkesztve ]

"...A fénynél csak a közösségi hálókon terjedő hülyeség a gyorsabb...."

(#73286) bonyeszko


bonyeszko
csendes tag

Sziasztok! Szeretnék érdeklődni hogy kezdőnek milyen drónt ajánlanátok? Tengerparton és hegyekben lévő használathoz (Alpok)? Ami ár-érték arányban is megéri? Használttól sem riadok vissza.

(#73287) etnies válasza bonyeszko (#73286) üzenetére


etnies
senior tag

Ha megadsz nekik egy keretet, akkor fognak tudni segíteni, de ez így esélytelen.
Egy drón minél drágább, annál jobb felvételeket készít és több funkcióval rendelkezik.

A DJI mini 3 pro-val biztosan nem fogsz mellé lőni.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#73288) bonyeszko válasza etnies (#73287) üzenetére


bonyeszko
csendes tag

Kb. 250-300k maximum.

(#73289) bonyeszko válasza etnies (#73287) üzenetére


bonyeszko
csendes tag

és a sima nem pedig a pro az milyen? megéri azt a 150-160k pluszt?

(#73290) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Hol tudom megnézni hogy egy adott területre milyen szabályok vonatkoznak?

Vasárnap megyek a Tiszatóra, egész pontosan Sarudra, ahol nyilván nem emberek között, de szeretnék repülni.
MDS szerint a "hevesi füves puszták" tájvédelmi területre vonatkozó szabályokat kellene betartanom, de hogy az mit takar, azt sajna sehol se találom..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#73291) etnies válasza bonyeszko (#73289) üzenetére


etnies
senior tag

3 féle mini 3 van, ahogy drágul, úgy lesz egyre jobb. Hogy neked megéri-e, nem tudom.

Ha profi minőséget szeretnél, akkor kell a pro. Ha csak most kezdenél bele, akkor vedd a mini 2 SE-t, azzal megtanulsz rendesen bánni, jó felvételeket lehet azzal is készíteni.

Ha viszont te akarsz lenni a YT sztárja, akkor kell a pro.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#73292) etnies válasza Sirandrish (#73290) üzenetére


etnies
senior tag

Szerintem a Tiszatavon senkit nem fogsz zavarni :)

"önmagam hite vagyok magamban"

(#73293) Sirandrish válasza etnies (#73292) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hát pedig hétvégén durván sokan járnak arra :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#73294) PNP válasza etnies (#73291) üzenetére


PNP
őstag

Melyik a 3 féle Mini 3?

(#73295) etnies válasza Sirandrish (#73293) üzenetére


etnies
senior tag

Tudom, voltunk ott, béreltünk hajót Kiskőrén. Figyelj, amúgy sem repülhetsz embercsoport felé (A1-es jogosítvánnyal, ha van), tehát ha okosan repülsz, a lőtéri kutyát nem fogod zavarni.

"#73294PNP" Jogos, az SE-t 3-nak számoltam (a tudása alapján).

"önmagam hite vagyok magamban"

(#73296) lkristóf


lkristóf
senior tag

Sziasztok,

Upgradeltem firmware-t
# Betaflight / OMNIBUSF4SD (OBSD) 3.3.0 Mar 2 2018 / 03:56:35 (177472b4f) MSP API: 1.37

A legújabbra, de ott nem akart menni a távval a dolog...

Most felraktam a
# Betaflight / STM32F405 (S405) 4.3.1 Jul 13 2022 / 03:25:08 (8d4f00532) MSP API: 1.44

Verziót, ezzel már megy, de olyan dolgok nem mennek amik eddig pl: ha kikapcsolom a távot vagy jelt vesztene a drón akkor csipogjon, pedig be van állítva.

+ most ha angle (stab) módba van és nem adok gázt akkor sípol, de miért?

Valahogy vissza tudnám rakni azt ami rajta volt?

Köszi a segítséget.

(#73297) Sirandrish válasza etnies (#73295) üzenetére


Sirandrish
legenda

Amúgy is hatalmas vízterület...kb 5 km magasra kéne repülni hogy az egész beleférjen. Csak néhány képet szeretnék a tó környékéről. Természetesen nem strand felett tervezek repkedni :)
A1/A3 megvan :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#73298) Spec


Spec
őstag

Sziasztok! Lenne egy valószínűleg amatőr kérdésem...

Vettünk a családba, igazából a kisfiamnak egy alapvetően játszadozásra való kezdő drónt. De nem a leggagyibb 8-10e Ft-os tescos játékdrónt szerettük volna, hanem ami azért valami értelmesebb dologra is alkalmas, ezért esett a választás a DJI Tello-ra. Több tesztet is megnéztem, és ajánlották gyereknek, kezdő drónozáshoz az egyszerű kezelhetősége, és a viszonylag barátságosabb árfekvése miatt.

A kérdésem, hogy ennek a drónnak a használatához kell regisztárció és drón vizsga, vagy anélkül is használható? Az alábbiakat találtam a neten:

"Tehát minden olyan drónt regisztrálni kell, amelyre az alábbiak közül bármely feltétel igaz: az EU irányelvek szerint nem sorolható a játékok közé vagy meghaladja a 120 grammot vagy rendelkezik adatrögzítővel vagy a távpilótától messzebbre repül, mint 100 méter. "

Elvileg a DJI Tello 80 grammos, és a max hatótávja 100 m, függőlegesen elvileg 30 m, bár mi 10 m-re korlátoztuk az appban. Viszont van rajta kamera (mikrofon nincs).

Abban vagyok bizonytalan, hogy a szabályozás úgy fogalmaz, hogy "rendelkezik adatrögzítővel", de maga a drón nem rendelkezik ilyesmivel. Önmagában nem képes adatot rögzíteni, nincs rajta sd kártyahely, se belső memória sem. Az irányító telefonra küldi ki a képi jelet. Ilyen értelemben a drón maga nem képes adatrögzítésre, mert azt a telefon végzi. Ahhoz meg tudtommal nem kell semmilyen vizsga, vagy regisztráció, hogy a telefonommal videót vegyek fel. Ilyen értelemben ez a kis drón csak a telefon kiterjesztett, mozgó kamerája.

Akkor most ez a kis drón játék drónnak minősül, vagy sem? Milyen kategória ez alapján, tudtok segíteni az értelmezésben? Előre is köszi! :U

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#73299) F.E.K.. válasza Spec (#73298) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Van rajta kamera --> nem játék kategória.

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#73300) Sirandrish válasza Spec (#73298) üzenetére


Sirandrish
legenda

Pontosan ugyanaz kell arra is mint a komolyabb társaira, és ugyanúgy nem reptetheted a saját kertedben sem mint a többit. Kivéve ha mondjuk 200méteres körzetben nem lakik melletted senki :)

Mivel van rajta kamera, így már nem játék :N

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.