Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73751) Schaf válasza kabalababa (#73750) üzenetére


Schaf
tag

Akkor ennyi.

Szavad nem lehet, ha 3 hónap múlva kapod meg, mert nem a Légügyi Hatóság HIVATALOS ügyleírását használtad, hanem valami okos hozzá(nem) értő felületes leírását.

Szépen vársz, amig megjön a hiánypótlásra a felszólítás, aztán beküldöd amit kérnek.

Ha szerencséd van, az ügyintéző veszi a fáradtságot hogy utána nézzen egy masik hivatalhoz beérkezett utalásodnak (ne bízz benne) és akkor akár még határozatot is kaphatsz.

Elqrtad... nem kicsit, nagyon... nincs más hatra, mint várni. De reklamálni, az ügyintézést minősíteni a saját hülyeséged után szerintem nem sok jogalapod van...

Az e-papiron történő hiánypótlás nagyon jó ötlet volt, de sajnálatos módon innentől már a te hibád miatt akadt meg az eljárás és csak az ügyintézőn múlik, mikor kezd el foglalkozni a macerásabb ügyeddel. 😪😪

De be ne add mégegyszer, mint sok 1 bites, mert az további anomáliákat fog okozni és azok ügyintézését lassítja, akik tudnak olvasni.

[ Szerkesztve ]

"...A fénynél csak a közösségi hálókon terjedő hülyeség a gyorsabb...."

(#73752) kabalababa válasza Schaf (#73751) üzenetére


kabalababa
tag

Ez nem hivatalos?

Akkor mi lenne a Légügyi hatóság féle eljárás?
Az Összefoglalóban meg semmit nem találtam erről.
Tényleg érdekelne akkor már.

[ Szerkesztve ]

(#73753) SeniorTilla válasza kabalababa (#73752) üzenetére


SeniorTilla
veterán

:C :C :C

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#73754) Schaf válasza kabalababa (#73738) üzenetére


Schaf
tag

Nehogy szórakozz a kötvényszámmal meg a magyar biztosító hiénákkal.

Coverdrone

Tized áron minden gondod megoldva és azonnal van kötvényszámod is. Mert ők értik a törvényt szemben a magyar biztosítók jogászaival (3 hónapig vitáztak velem, hogy a gazdasági célra sem kell nagyobb biztosítás például)

[ Szerkesztve ]

"...A fénynél csak a közösségi hálókon terjedő hülyeség a gyorsabb...."

(#73755) Schaf válasza kabalababa (#73752) üzenetére


Schaf
tag

Ez a hivatalos:

[link]

De a te linkedből látszik, hogy a hivatalokban is sok a fogyatékos. A saját honlapjukon lévő szöveget se bírják lemásolni egy doksiba, amit ők azért csinálnak, hogy egy laikus megértse... :DD :DD

Viszont szinte biztos, hogy valaki jó lóvét markolt fel ezért a doksiért. 😜

[ Szerkesztve ]

"...A fénynél csak a közösségi hálókon terjedő hülyeség a gyorsabb...."

(#73756) Celtis válasza Schaf (#73751) üzenetére


Celtis
veterán

.

[ Szerkesztve ]

(#73757) kabalababa válasza Schaf (#73755) üzenetére


kabalababa
tag

A másik meg az, hogy amit linkeltem ott más a számlaszám, mint amit most linkeltél.

De akkor az epapírnál melyik a helyes?

Témacsoport : Légijárművekkel kapcsolatos hatósági eljárások
Ügytípus: Pilóta nélküli polgári légijárművekkel történő tevékenység bejelentése

vagy

Témacsoport: Légijárművekkel kapcsolatos közlekedési hatósági eljárások
Ügytípus: UAS eszköz és/vagy üzembentartó nyilvántartásba vétele

Az utóbbit használtam.

(#73758) Schaf válasza Celtis (#73756) üzenetére


Schaf
tag

Mindenhol vannak hülyék... állami szinten valamiért még több.

Lásd a drón szabályozás EU megoldásait is.

Ettől még ha mi hülyék vagyunk, akkor az a mi hibánk

"...A fénynél csak a közösségi hálókon terjedő hülyeség a gyorsabb...."

(#73759) Schaf válasza kabalababa (#73757) üzenetére


Schaf
tag

Hát ez a legnagyobb poén... a számla szám.

Mert ahogy most nézem, az bizony az lesz ami a dokumentumtárban lévő doksiban van (ugye mennyi a hülye körülöttünk is?).

Kezdem azt hinni, hogy tényleg a Légtér.hu az egyetlen ebben az országban aki érti és akinek a leírásai is pontosak.... ráadásul frissítik is őket, szemben a hivatallal.

De nyugi, odaért a kérelmed, csak mivel a befizetés igazolás nem volt mellette, egy ideig úgy fut, mint hiánypótlás miatt várakozó ügy.

Kis türelem még... én még majd 6 hónapot vártam, de van aki 9-12-t. :)

"...A fénynél csak a közösségi hálókon terjedő hülyeség a gyorsabb...."

(#73760) kabalababa válasza kabalababa (#73738) üzenetére


kabalababa
tag

Na, most jött az értesítés, hogy nyilvántartásba lett véve a drónom. :)

(#73761) krokk válasza kabalababa (#73760) üzenetére


krokk
senior tag

azt lehet tudni, hogy akkor te most végülis melyik számlaszámra utaltál? :)
mert nekem még semmi jelzés sajna és annyi problémát látok csak jelenleg, hogy 2 számlaszám van... :DDD

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#73762) kabalababa válasza krokk (#73761) üzenetére


kabalababa
tag

Korábban rosszul emlékeztem, mert azt hittem, hogy az ebben szereplő számlaszámra utaltam, közben meg arra, ami ebben szerepel.

(#73763) krokk válasza kabalababa (#73762) üzenetére


krokk
senior tag

Köszi, ez fontos infó volt most nekem. Én is erre utaltam.
akkor még várok. Elvileg mindent kitöltöttem/csatoltam de még semmi :(

Közben ránéztem és én is megkaptam tegnap amúgy :D mondjuk nemtom miért nem kaptam róla levelet...
Már csak az 1 héttel korábban leadott üzembentartóimat kell akkor megvárnom...

[ Szerkesztve ]

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#73764) kabalababa válasza krokk (#73763) üzenetére


kabalababa
tag

Az üzembentartóit én tegnap küldtem el. Majd csak meglesz az is. :)

(#73765) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Vitt valaki mostanában Drónt poggyászként?

Megyünk Barcelonába március elején, gondolkodom, hogy elviszem. Azt olvastam így hirtelen, hogy simán fel lehet vinni fedélzetre is kézi poggyászként.

(#73766) krokk válasza kabalababa (#73764) üzenetére


krokk
senior tag

én azt előtte egy héttel leadta már, biztos ami biztos alapon.. hát persze, hogy az nincs még meg... :DDD mindegy ez már megnyugtat, hogy ez kész van. akkor talán a másikkal is lesz valami.

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#73767) SeniorTilla


SeniorTilla
veterán

Van valakinek Mavic 3-ja? A night photo témában szeretnék egy kis tapasztalat-megosztást kérni :)

A video tényleg gyönyörű, de az éjszakai képek jobbak voltak az Air 2s SMART Photo üzemmódjában. A neten nem találtam pontos infót arról, tudja-e ezt az AI-s képjavítást a Mavic. Van aki azt írja amit én is tapasztalok, hogy nem tudja. Van aki azt, hogy alapból van AI smart funkció a normál fényképezési módban is...

Ezt tudja az Air 2s:

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#73768) krokk válasza krokk (#73766) üzenetére


krokk
senior tag

Na ma reggel megkaptam az üzembentartóit is :)
Viszont haver 2 héttel korábban adta le mint én és neki még semmi.
Szóval kicsit kiszámíthatatlan....

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#73769) c0dered


c0dered
csendes tag

Sziasztok,
Miután elvégeztem egy alap tanfolyamot, levizsgáztam A1/A2/A3-ra és még mindig tetszik a dolog, szeretnék továbblépni és valamilyen üzletet kanyarítani a drónozásból.

Nem vagyok mezőgazdász, se földmérő, viszont a felmérés és a monitoring az, ami elsősorban vonz (nyilván ha valaki drónvideózást akar, annak se mondanék nemet, de abból tényleg rengeteg van már).
Pest megye északi részén, a Dunakanyarban mozgok, elsősorban itt vállalnék munkát, és szerencsére a főállásom most épp megengedi, hogy "maszekoljak" mellette. Szóval lakó- és ipari épületek felmérése, napelemes rendszerek vizsgálata, telkek ortofotózása, 3D-modellé való konvertálása lenne az, amit első körben kinéztem így, kicsiben.

Akinek van némi tapasztalata a témában, attól kérek egy kis iránymutatást, úgymint:
- ha csak egy drónra szeretnék beruházni, akkor az inkább hőkamerás vagy multispektrális legyen?
- milyen tanfolyamokat érdemes még elvégezni?
- ahhoz, hogy hiteles és/vagy jogilag is megfelelő méréseket, jegyzőkönyveket tudjak kiadni a kezeim közül, milyen papírral kéne még rendelkeznem (ha egyáltalán)?

Előre is köszönöm mindenkinek az építő jellegű válaszokat!

(#73770) M_AND_Ms válasza Schaf (#73755) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Normál helyen, erre készítenek egy formot és egy befizető felületet a hivatali (nálunk ügyféllkapuk portál alatt. Ehelyett mi töltögetünk, nyomtatgatunk, aláírogatunk, szkennelgetünk, feltöltögetünk, utalgatunk, bizonylatozgatunk, stb, stb.
Ez az ügymenet 10 éve még talán, de manapság.... Ugyan már!

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#73771) kabalababa válasza kabalababa (#73764) üzenetére


kabalababa
tag

Meg is érkezett az üzembentartói. :)
Hétfőn adtam fel postán, kedden vették át, mára meg el is készült.

(#73772) SeniorTilla válasza SeniorTilla (#73767) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Megvan a megoldás, a Mavic 3 is tudja az okos fénykép funkciót. Automatikusan működik, de csak akkor, ha nem Explore módban fényképezünk. Zoomolásnál nem csinálja meg.

Ma este csináltam pár képet sötétben, és láttam, hogy egy nagyon rövid időre kiírta a távon, hogy javítja a képet... jók is lettek :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#73773) Pulsar válasza SeniorTilla (#73772) üzenetére


Pulsar
veterán

tudsz berakni képet? Érdeke milyen képet csinál. Én anno direkt azért vettem M2P-t mert fotózni szerettem volna vele, és annak vannak erre jó képességei, persze ott még AI meg image postprocessing nem nagyon volt, vagy csak éppenhogy. De én meg vagyok vele elégedve :)

(#73774) Schaf válasza M_AND_Ms (#73770) üzenetére


Schaf
tag

Azt képzeld el, amikor még INNOVÁCIÓS Minisztériumnak is hívták magukat... :DD :DD

"...A fénynél csak a közösségi hálókon terjedő hülyeség a gyorsabb...."

(#73775) vandor01 válasza Schaf (#73774) üzenetére


vandor01
őstag

talalo lenne ma is a nev!!
"innovaciora lenne szuksege muiniszterium"

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#73776) _voodoo_


_voodoo_
tag

Sziasztok

Kérdezném hogy több, különböző kategóriába eső drónra külön üzembentartói kell, vagy egy vonatkozik mindre?

Köszi

(#73777) Szancsó válasza _voodoo_ (#73776) üzenetére


Szancsó
aktív tag

Tudtommal külön kell és nem csak kategóriánként, hanem ha jól rémlik drónonként - de majd kijavítanak ha elavultak az emlékeim :)

My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.

(#73778) _voodoo_ válasza Szancsó (#73777) üzenetére


_voodoo_
tag

Az jó mert én is így tudtam.
Először regisztráltam egy mini 2-t, és egy üzembentartóit hozzá.
Mikor ezek megjöttek, regisztráltam egy saját építésű merevszárnyút, ami 1600g, megjött a határozat, majd kötöttem rá biztosítást, ezután a kötvényszámmal regisztráltam ehhez is egy üzembentartóit, ma jött meg, és annyit csináltak hogy módosították a mini 2 höz regisztrált üzembentartóit kiegészítve a felelősségbizt. kötvényszámmal, de ugyanaz a két üz.tart. azonosító.
Ilyenkor mi van?

(#73779) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Üdv!


Ha nagoyn rossz helyen érdeklődök, akkor zavarjatok el.

KEresek valami olcsó Alis drónt, mindössze pár olyan felvételre kellene, amikor egy autó beparkol és én ezt felső nézetből is fel tudom venni.

Nem tudom van-e ilyesmi, nem kell full profi képminőség sem HD-FullHD esetleg, de azért ne egy kaputelefon szint. :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#73780) krokk válasza _voodoo_ (#73778) üzenetére


krokk
senior tag

Szerintem üzemberntartó 1x kell.
Ha van hozzá később kötvényzszám az módosítás. Ezért is kaptad ugyanazt az azonsítót mert csak hozzáadták a meglévőhöz. Max rendesen voltak jelen esetben és nem visszadobták, hogy amúgy gy módosítást kellett volna kérned.

Amúgy meg ehhez még drónonként 1-1 reg és ennyi.

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#73781) _voodoo_ válasza krokk (#73780) üzenetére


_voodoo_
tag

És ha regisztrálok még egy biztosításhoz kötött gépet, (annak más lesz a kötvényszáma...) akkor hogy alakul az üzembentartói? Melyik kötvényszámon fut majd?
Az is érdekes hogy sehol nincs érthetően leírva, hogy mi van az üzembentartóival ha több drón, adott esetben biztosításhoz kötött és nem kötött vegyesen van regisztrálva...

[ Szerkesztve ]

(#73782) krokk válasza _voodoo_ (#73781) üzenetére


krokk
senior tag

hát ezt sajna nem tudom megmondani, ezt a hivatalnak kellene...
szerintem ők azzal számoltak hogy egy üzembentartó 1 kötvényszám és esetleg 2 gép talán... és gondolom a többség ezt fedi is.

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#73783) _voodoo_ válasza krokk (#73782) üzenetére


_voodoo_
tag

És egyébként ezekből az azonosítókból mit kell a gépre felragasztani? Uas azonosítót és az üzembentartó azonosítót, vagy mást is kell?

(#73784) krokk válasza _voodoo_ (#73783) üzenetére


krokk
senior tag

mindkettőt.
Itt van a leírás hozzá: [link]
Ezt a linket amúgy a topik összefoglalóba lehet be lehetne dobni.

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#73785) _voodoo_ válasza krokk (#73784) üzenetére


_voodoo_
tag

Köszi

(#73786) Niczo


Niczo
senior tag

Sziasztok! Mostanában valahogy nem találni megfizethető áron jól repülhető fogpiszkákat, viszont alin ez jött szembe: SPCMAKER 130PRO [link]
A 24CD08 kuponnal kb. 90 usd. Nincs belőle túl sok, ennyiért szerintem elég jó vétel. Sok infót nem találtam róla a neten, de elég korrekt darabnak tűnik. Gondoltam megosztom, hátha másnak is megmozgatja a fantáziáját. Ja, vevő kell bele!

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#73787) Peaceliker válasza Niczo (#73786) üzenetére


Peaceliker
őstag

81g az nem annyira fogpiszka szerintem, csak egy sima 3" class :))
persze ettől repülhet jól. anno (5-7 éve) 150g volt tán a 3" os gépem 1104-es oszt még örültem is neki :DDD

"Oh my Goa'uld!"

(#73788) Geller72 válasza Niczo (#73786) üzenetére


Geller72
veterán

..és ahogy nézem, van külön 3, illetve 4s is..szal kiválasztásnál erre figyelni kell, mert amúgy meg ahogy nézem, egy árban van. Mindkét verzióban más motorokkal is van szerelve.

(#73789) c0dered


c0dered
csendes tag

Sziasztok!
DJI drónok garanciájával kapcsolatosan lenne pár kérdésem:
- EU-n belül, de nem Magyarországon vásárolt (nem-enterprise) modellek hazai garanciája hogy működik? Számla ellenében ugyanúgy fogad a hazai szerviz?

(#73790) Quaresma válasza c0dered (#73789) üzenetére


Quaresma
aktív tag

Sziasztok,

teljesen ismeretlen terep nekem a drónok világa, így az alábbiakban kérném a szakértelmetek.
Kb. 50 körül felajánlotta egy ismerősöm az eladó DJI Spark drónját (távirányító, 2 akksi, 2 propeller). Csak azért merült fel, mert nyaralásnál (természetesen a helyi szabályozást figyelembe véve), jó ötletnek tűnik egy ilyen eszközzel ismerkedni. A kérdés, hogy 2024-ben egy Spark, hogy szolgálhat még, érdemes e egyáltalán megvenni, reális e az ár érte.

Ennél többet egyébként nem is szánnék drónra, mert a hétköznapokban viszont nagyon ritkán adódna lehetőségem kihasználni, max a nagyobb kutyás túrák során. :) Előre is köszi.

Ps: brunorbert

(#73791) SeniorTilla válasza Quaresma (#73790) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Vigyázz, mert ha elkezded, könnyen beszippanthat.

Ismerünk olyanokat, akik így jártak. :D :D :D

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#73792) Grillo válasza Quaresma (#73790) üzenetére


Grillo
senior tag

Ismerkedni jó a Spark, ha az akkuk jó állapotban vannak, akkor még sokáig kiszolgálhat. Kamerája szerintem elfogadható a saját szintjén, de ne akarj vele sok százméterre elkóricálni, úgysem fog menni. A wifi hack segít ezen valamennyit, de nem csoda az sem.
Esetleg azt még nézd meg, hogy mondjuk van-e hozz propeller még, az tud fogyni. Gimbal működjön hiba nélkül, aztán kész. Én szerettem, amíg használtam.

(#73793) Marci112233


Marci112233
őstag

Üdvözletem!

Ma volt alkalmam látni élőben egy ilyen kis műszert.

Megérheti azt az árat amit kérnek érte?

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#73794) Quaresma válasza Grillo (#73792) üzenetére


Quaresma
aktív tag

Köszi az infókat. Van a pakkban + propeller és 2 akksi is. Az állapotukat nem tudom, arra még rá kell kérdeznem. Nem vágnék filmes karrierbe, csak a nyaralások emlékeit szeretném kicsit feldobni. :) Inkább attól tartottam csak, hogy régi típus révén, hamar megadhatja magát, lehet esetleg olyan probléma, ami miatt érdemes kerülni ezt a típust stb.. De ebben az ársávban akkor ezzel érdemes lehet játszadozni.

Ps: brunorbert

(#73795) krokk válasza Marci112233 (#73793) üzenetére


krokk
senior tag

Attól függ mire van szükséged :)
Meg mennyi az annyi.
Melyik bolt? esetleg olcsóbban veszed valahol?
Érdemes apróhírdetéseket is nézni hátha ott van jobb áron.

Én is pl. ezt a Mini 3 at néztem aztán rájöttem, hogy a Poi és Spotlight funckiók nagyon kellenánek nekem és inkább a 3 Pro lett a vásárolt és nem bántam meg, hogy inkább ezt választottam.

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#73796) SeniorTilla válasza Marci112233 (#73793) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Mindenképp FMC-t vegyél, amihez 3 akku van. 1 akksi nagyon kevés, a kettő is kevés lesz. Minimum 3 kell, de inkább több. Ha elkap a hév, a 4-et is simán kirepülöd.

A mini 4 pro drága már? Ez elég új cucc és sokat tud. Múltkor láttam itt HA-n 380-390 körül egy újat FMC-ben, annyit nagyon megért.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#73797) Quaresma


Quaresma
aktív tag

Egy újabb laikus kérdés: Utángyártott akkumulátor beszerzési forrásnak mit használtok? Mivel a Spark már egy régi típus, neten elég kevés helyen találni + akksikat.

Ps: brunorbert

(#73798) Geller72 válasza SeniorTilla (#73796) üzenetére


Geller72
veterán

A hivatalos ára cirka fél milla. Szerinted ennyit nagyon megér? Szerintem meg nem. Ez egy mini. Fél milláért. Nem, nagyon nem ér meg ennyit. Szerintem. Az első minimet vmi 150k-ért vettem, rögtön utána FMC-ben sem volt 200..most egy 2 SE 120 k újan. Egy mini 3 169 k...(nem FMC). :R

(#73799) SeniorTilla válasza Geller72 (#73798) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nem 500-ért, 390-ért. Ezért volt jó áron :)

Az a 150k most sokkal több lenne, infláció ugye...

Ez a mini más mint az elődjei voltak. Valami ilyesmi a szlogen is a reklámban. Mini a maximumon.

Én 390-ért vettem 3x6db-os filterszettel és plusz egy kemény táskával a mini4 FMC-t, 3 hónaposan használtan. Air 2s és Mavic 2 pro után egy spark vagy egy mini3 nagyon vicces lett volna. Más kategória. A mini4pro el lett találva, sok mindent tud amit a 3-asig nem tudtak a minik, csak a nagyok. Lehet vele normális videót, fényképet csinálni és tudja az intelligens repülési módokat, 360 fokos védelemmel. Amit mondjuk egy 3500 eurós Mavic 3 tud. Ja és fent van fél órát a levegőben egy akksival. Plusz ebben az árban van egy RC2 távirányító. Ez önmagában drágább mint a drón.

Ne a csupasz mini 3 árát hasonlítsd össze a mini4pro FMC RC2 kombóval.

Ja, és a mini4-et tudod repülni a goggles 2-vel és a motion controller 2-vel is, ami FPV élményt ad. Nagyon király amikor a headtracking-gel körbe tudsz nézni, miközben a gép a tempomattal arra repül automatán, amit beállítottál neki.

Tudsz vele waypoint módban hyperlapse-t csinálni. Nagyon jó videót és fényképet csinál éjszaka, sötétben is.

Tettem fel a DJI topicba pár éjszakai képet, nézd meg őket, érdemes összehasonlítani az Air 2s, Mavic 3 és mini4 képeit.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#73800) Geller72 válasza SeniorTilla (#73799) üzenetére


Geller72
veterán

“Ja, és a mini4-et tudod repülni a goggles 2-vel és a motion controller 2-vel is, ami FPV élményt ad.”

-Bocsi, ha megmosolygom, de akármelyik régi phantommal, vagy az első mpro-val már így repültem akármelyik aktuális telómmal és egy 3k-s cardboxxal, litchiben. :) 11 éve fpv-zek, drónozok. :)

De értem, miről beszélsz, viszont nekem ennyit egy mini kateg nem ér meg. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.