Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73551) MaCS_70 válasza humigabi (#73550) üzenetére


MaCS_70
félisten

Szia!

Az SE támogatása szerintem sokkal komolyabb, mint a Minié, ahogy ugye maga a drón is komolyabb.

Ami elkeserít, az nem az, hogy elromlott, mert előfordul az ilyesmi, és nem egy selejt szériáról beszélünk.

A gondom vásárló teljes magára hagyása a gyártó részéről.

Boldog karácsonyt kívánok!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#73552) SpydeR3412 válasza MaCS_70 (#73551) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Boldog Karit mindenkinek! :)

(#73553) Amilo02


Amilo02
aktív tag

[Idén] is komolyat állítottak össze :D

(#73554) vandor01 válasza Amilo02 (#73553) üzenetére


vandor01
őstag

nagyon faja lestt :)

meg szerencse hogy a puskas stadiont erre is lehet hasznalni es
a Palkovics vezetesevel ilyen regios vezeto szerepet tolthettunk be.....
jol dolgoztak a fiuk!

ja nem megse ez nem is a puskas es nem is mi foldreszunk....
ezek a politikusok csak hazudnak ejjel nappal....

jol nezzetek meg mert jovore be lesz tiltva! a haladarok altal!
x-mass? kari fa? telapo? balett? sok sok feherember dolog....
semmi haladar motivum!! huuuuu mar most balhe lesz belollle!

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#73555) MaCS_70 válasza Amilo02 (#73553) üzenetére


MaCS_70
félisten

Beszarok...

Leborulok mindazok tudása és munkája előtt, akik ezt összehozták.

Ez látszólag egy öncélű látványshow, valójában ez a szemlélet viszi előbbre a világot.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#73556) SeniorTilla válasza Amilo02 (#73553) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Már napok óta nézzük őket, nagyon látványos lett a show! Le a kalappal!

vándor01: hát igen, itthon még egy koronát sem tudnak rendesen megcsinálni huszadikán ;] de legalább kemény törvények védik a népet a drónbűnözőktől :C

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#73557) vandor01 válasza SeniorTilla (#73556) üzenetére


vandor01
őstag

sikeres a kormanypropaganda meg azok hirvivoi akik a forumon is jelen vannak!
gyerekdronos pocskoszuruvel is mar bunozonek erezzuk magunkat...
elertek celjukat!.....

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#73558) MaCS_70 válasza vandor01 (#73557) üzenetére


MaCS_70
félisten

Most konkrétan mire gondolsz? (Komolyan kérdezem.)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#73559) vandor01 válasza MaCS_70 (#73558) üzenetére


vandor01
őstag

arra gondolok amit irt.....
amit gondol amit sulykolnak belenk hogy gondoljunk....

de legalább kemény törvények védik a népet a drónbűnözőktől

addig szajkozzak a faszsagot a torvenyek moge bujva a kepviseloik es hangadoik hivatalbol vagy vmi erdek miatt no meg a vamszedoik es haszonlesoik hogy mar sajat magun bunozonek mondjuk, gondoljuk sajat magunkat akar egy 50grammos de akar 250-500gramos darabnyi muanyag, karbon es elektronikai jatek miatt :D
persze csak a szokasos
csak a sajat vedelmunkbe es erdekunkben
csak miattunk vedelmeznek minket magunktol :DDD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#73560) MaCS_70 válasza vandor01 (#73559) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én már évekkel azelőtt foglalkoztam drónos ügyekkel, hogy egyáltalán élő drónt láttam volna. Ezek olyan ügyek voltak, amelyekben valakit ténylegesen komoly érdeksérelem ért, azáltal, hogy suttyók a szellemi színvonaluknak megfelelően drónoztak.

Ennek nagyon összetett problémarendszer áll a hátterében, amelynek az érintőleges megvitatására sem lenne elég egy egész estés beszélgetés.

A lényeg az, hogy van ugye a technikai fejlődés, amelyik elavulttá teszi a magánszférával kapcsolatos fogalmainkat, valamint van az amúgy is elmosódott határokkal kijelölt morált is figyelmen kívül hagyó emberi magatartás.

Számtalan területen szükségszerű az a fajta kompromisszumos jogalkotás, amelyben a leghülyébbekhez kell igazítani a szabályokat. (vö. KRESZ) Ez értelemszerűen érdeksérelmet okoz a nem túl hülyék oldalán.

Hát, valami ilyesmi történik ma Magyarországon.

Gyanítom, hogy ez egy olyan problémakör, amelyik az eddigi fogalmaink szerint egyszerűen nem kezelhető kielégítóan -- márpedig éppen ezen erőlködünk.

Én inkább azon az oldalon vagyok érintett, amelynek a jogait a drónozás potenciálisan sérti -- mégis úgy gondolom, hogy egyszerűen át kell értelmeznünk a fogalmainkat.

Csahogy a társadalmi morál ezzel nem tarthat lépést.

Szóval szerintem de facto lehetetlen jó szabályozást alkotni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#73561) vandor01 válasza MaCS_70 (#73560) üzenetére


vandor01
őstag

nehez ebben igazsagot vagni :)
mara mar olyan erzesem van hogy atestunk a lo masik oldalara
aki hulyeseget csinal na azt bas...ak meg....
persze az is jo kerdes mit csinalt es hogyan buntessek?
viszont mara mar a dronra gondolni is bunos dolog?
bunozonek titualja a hatalom es raadasul mi itt egymast! :F
akinek veletlen akad vmi kis repuloszerkezete
na ez mar a tulzas....

mar csak az hianyzik, hogy fekete autoval kiszalljanak es illegal 50grammos whoopokra vadasszanak.... mint a drognal :) suttyomban eldugnak egy kameras fosdarabot azt mar meg is bukik a bunozo :) :DDD
ki tudja fokozodik a haborus helyzet es a helyzetben a dronok reszvetele?
vegen meg eljutunk a fekete autohoz is :W :W

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#73562) MaCS_70 válasza vandor01 (#73561) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az igazán idióta szabályozáson azért nagyjából túlléptünk. A jelenlegi már sokkal védhetőbb, de nekem nagyon hiányzik a támogató jellegű kommunikáció. Magyarországon a hatalom valahogy kényszeresen a dörgedelmes tiltás hangján szeret szólni, ami mindent eggyel rosszabb színben tüntet fel.

Engem is iszonytatóan bosszant a jelenlegi szemlélet, és zavarnak a megkötések. Hiszen tudom magamról, hogy nem élnék vissza a lehetőségeimmel. Ellenben konkrétan sok olyan embert ismerek, akiknek nagyon komoly károkat okozott a drónozás, és bizony olyanokat is, akik ezeket a károkat okozták, okozzák.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#73563) vandor01 válasza MaCS_70 (#73562) üzenetére


vandor01
őstag

na latod latod bunozoi korokben forogsz :DDD

mar 6-7 eve dronozgatok de nekem egy darab ismerosom sincs aki
karokat szenvedett dronosoktol vagy dronokkal karokat okozott....
nem ismerek ilyen embert..... magamon kivul mikor a H8 minimet
a cimboraim elreptettek azota sincs meg vagy mikor a fekete labrador
nagy boldogan visszahozott egy leesett egy hasonlo jatekot
sajnos az egyik motorjat le is harpta szerencsere ki is kopte...
tarcsi motornak meg jo volt :DDD

csak a mediabol hallok ilyen emberekrol....
hasonloan mint mas torvenysertokrol
nem is tudom merre keressek ilyen dronos bunozoket :DD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#73564) MaCS_70 válasza vandor01 (#73563) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nekem több okom is van arra, hogy ezekkel a jelenségekkel találkozom.

Egyrészt: ügyvéd vagyok. Tehát valóban "forgok" bűnözői körökben, még ha nem is foglalkozom klasszikus büntető joggal.

Másrészt: kapcsolatban vagyok naturista szervezetekkel, akiknek tagjai pedig igencsak komoly személyiségijog-sérelmet szenvednek ez a pofátlan drónozás következtében.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#73565) SeniorTilla válasza MaCS_70 (#73564) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nudista strandon drónozni, ez tényleg zavaró lehet annak aki nudizik. Bár ha már egyszer szeret csupaszon lenni más emberek között, nem tudom igazából miért is zavarja ha a levegőből is látják; felvenni egy mobillal is fel lehet a törölköző mögül suttyomban, és kitenni a netre... Ki vannak tiltva a mobiltelefonok is a strandjukról? ;]

De például miért nem lehet a saját 4000nm-es telkemen legálisan repülnöm eseti légtér nélkül? Vagy a srácaimnak játszani a géppel ugyanitt. Ezzel nem okozok kárt senkinek, ki sem megyünk a magánterületről. Vagy a szőlősben, szántóföldön, réten, stb. repkedni... ahol nincs senki.

Megértem, hogy a hatalom nem szeretné, hogy belásson a polgár a gazdagságába. Legyenek tiltott helyek, oké, de ne mindenhol.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#73566) vandor01 válasza SeniorTilla (#73565) üzenetére


vandor01
őstag

na igen, itt jon kepbe a kepek minosege FPV vs nagyfelbontas vagy digital?

erdekes storym volt a nyaron....
egy gyar epuletben repkedtunk korbe korbe kivul belul kis terem nagy terem csarnok atjaro kulter.... 1x csak jott egy parocska a srac kerdezte nem akarnak zavarni szeretnenek fenykepezkedni lehet-e? miert ne lehetne! csinaljatok!
arrebb is mentek mi meg repkedtunk tovabb....
1x csak abba az atjaroba keveredtem a dronnal ahol ment a muveszet ugy ledobbentem hogy nem is tudtam kopjek nyeljek?
a csajon egy gazmaszk mas semmi :)
de ezen kivul nem lathato semmi extra reszlet...
az FPV vel meg 3 meter kozelrol sem lathato semmi reszletes dolog
5-10 meterrol nem mondja meg senki milyen fajta kutya lathato a kepen vagy kisebb kutya vagy egy nagyobb macska szalad keresztbe...
vagy szinten 5-10 meterrol nem ismerheto fel hogy lany? vagy fiu?
esetleg a ruhazat formajabol kovetkeztheto...
az mar hogy milyen az arcberendezkedes? felismerhetetlen....

szoval szamomra mint FPV-s "gyerekjatek dronos ertelmezhetetlen a szemelyisegi jogok megsertese..... foleg hogy embereket tudatosan messze elkerulom nem hogy 5 meter kozelebe menjek persze fordulhatnak elo "esetek" mikor ez nem tarthato...
epuletektol tavol szabad teruleten esetleg ures jatszoteren megy a jatek masok zavarasa nelkul ha valaki mas odakeveredik akkor termeszetesen tavozok a dronnal a teruletrol persze egy egy varatlan esemeny barmikor elofordulhat vki 10 meterre kozel keveredik a kis pocskoszoruhoz repules kozben....

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#73567) Markizmark


Markizmark
addikt

Sziasztok!
Van rá mód, hogy a Jumper t12 plus távomat ELRS-re bővítsem? Gondolom a seggébe pattintott 4in1 modult kellene cseréljem, de nem tudom pontosan mi kéne nekem és mennyire komplikált a művelet.
Köszi

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#73568) vandor01 válasza Markizmark (#73567) üzenetére


vandor01
őstag

ahogy nezem ebbe a MICRO meretu modul megy bele!
venni kell egy ilyen ELRS MICRO modult azt mehet a moka
olyanokat kell eldonteni milyen max teljesitmeny kell?
mi az elég?
500mw
1000mw
2000mw

kell e hogy a modulon legyen
kis kepernyö 1-2 infoval?
extra battery csati xt30?
vagy ezek nem fontossak szamodra

etc etc

szerintem felrakod kap aramot aztan rahuzod a neked megfelelo verzio szamu ELRS wifin keresztul.... esetleg kabellal....
veszel receivereket azokat is wifin azonos fw-re huzod
allitsd be password phrase-t.... a modulra es a receiverre is ugynazt
sac/kb ilyesmik...
hajra..

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#73569) MaCS_70 válasza SeniorTilla (#73565) üzenetére


MaCS_70
félisten

Pontosan ez a dilemma. Számomra is alapvetően a saját ingatlanom dokumentálása lenne az egyik fő cél, és magamról tudom, hogy akkor sem készítenék, illetve tartanék meg intim szférát sértő felvételt a szomszédról, ha éppen véletlenül bele kerülne a látőmezőbe.

Csakhogy sok a surmó, aki számora remek szórakozás más intim szférájába benyomulni, sőt, menő dolog azt közszemlére tenni.

"Bár ha már egyszer szeret csupaszon lenni más emberek között, nem tudom igazából miért is zavarja ha a levegőből is látják; "

Na, pontosan ez az az egyébként vérlázítóan cinikus érvelés, amellyel a lesifotósok védekeznek -- bőven a drónozás előtti időkre visszamenőleg.
Tényleg nem érzed a különbséget, aközött, hogy zárt közösségben (ami a tényleg szűk kört is jelentheti) más bizonyos magatartásformák intimitásának a megítélése, belső érzése, mint ha válogatás nélkül mindenki láthat?

Mondok két konkrét példát.
1. Balatoni nyaralóövezet, ahol nyáron azért nem biztos, hogy mindenki állig begombolkozva napozik. (És az sem biztos, hogy csak napozik.) A környéken van két kemping is állandóan cserélődő vendégekkel, egy sor cimmerfej meg persze a pár ezer helyi lakos. Nyaranta rendszeres a következő forgatókönyv megvalósulása: jön egy drón, amelyik csak gyorsan elrepül a telkek fölött. És ha valahol mondjuk meztelenül napoznak, akkor a következő drón már célirányosan odarepül és nyilván videózik.
2. A faluban híre megy, hogy mondjuk Nagyék meztelenül napoznak otthon a kertben. Onnantól a szebb nyári napokon egy-két óránként jönnek a kisebb-nagyobb drónok a fejük fölé, a környező iskolákban pedig komoly forgalma kerekedik a róluk készült felvételeknek, amelyek pillanatok alatt szaftosabb weboldalakra is felkerülnek. Na, innentől Nagyék bukott embereknek számítanak a faluban, akik mindenféle disznóságokat csinálnak otthon, meg biztosan szexmániások, perverzek, stb. Csak a szokásos öngerjesztő híradólánc...

És most még gyakorlatilag alig vannak drónok. Pár év múlva szerintem a mai mennyiség sokszorosa fog röpködni, egy részük sajnos óhatatlanul is nem kívánatos személyek által.

A megoldás?

Na, az szerintem nincs.

Sajnos tudomásul kell venni, hogy akárcsak a mobiltelefonos kamerák elterjedésével, most is szűkül a privát szféránk. Mondhatni, ez a fejlődés ára -- szép új világ.

A korlátozás, tiltás önmagában nem ér semmit, és bizony a másik oldalról sérthet szabadságjogokat.

Vélhetően műszaki oldalról történnek komolyabb lépések a beazonosíthatóság, számonkérhetőség nyomán, akár a repülés során, akár a felvételekbe építve.

Na, hirtelen ennyi kívánkozott ki belőlem -- és ismétlem: rohadtul nem akarok drónellenesnek tűnni, és szívesen röptetném a Fimit, ha hajlandó lenne rá.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#73570) Markizmark válasza vandor01 (#73568) üzenetére


Markizmark
addikt

Cinewhoopoznék, most van egy Mobula 7HD de frsky, érzem a hátrányait a ház körül. Kádár kocka már kiárnyékolja sajnos. Szóval a cél az ennél hosszabbtávú whoopozás. Nem tudom hány mW kéne, gondolom a kommunikáció 2 irányú szóval hiába erős csak a táv.
Szóval vennék egy elrs whoopot is, mivel a vevő asszem ezekben nem nagyon cserélhető.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#73571) vandor01 válasza Markizmark (#73570) üzenetére


vandor01
őstag

a 4in1 meg frsky gyari TAV ok kb100mw-al toljak (80-120)
persze a dupla teljesitmeny pl 200mw nem jelenti a dupla hatotavot
csak parasztossan meghatarozva kb a 4x-el duplazodhat....
persze millio dologtol fugghet! (antenna receiver minosege etc)
a beepitett lapra integralt reveivert inkabb ne vegyel persze hasznalhato az is
de azert a tapasztalat szerint egy onnalló receiver csak jobb...
es igen ezert is valasztanak ELRSt vagy TBSt mert skalazhato a teljesitmeny
valamint ujabb biztosabb a protokol mint az Frsky consum kivitelek
a falak kisebb akadalyt jelentenek 500mw vagy 1000mw beallitassal

en megvennem ar ertek aranyban a legerosebbet azert 2000mw-st mar huteni is kell
van rajta venti meg bordak es etetni is kell arammal es akar 10km is elofordulhat!
lehet egy 500-as vagy 1000-es boven eleg a kadar kockat megrepulni sőőőt!
viszont ezeken lehet allitani a teljesitmenyt 10/25/50/100/250 etc...
na es a frekvenciat is marmint hz-et....

hajra

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#73572) Markizmark válasza vandor01 (#73571) üzenetére


Markizmark
addikt

Szóval ha elrs-re nyergelek át, mondjuk 1000mw, akkor érezhető lesz a hatótávnövekedés? Most tiszta terepen talán 100m, annál följebb már bejelez a jelerősségre.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#73573) Peaceliker válasza Markizmark (#73572) üzenetére


Peaceliker
őstag

Egy xm vevő tud 500m t simán. Lehet elsőre csak felraknék egy külső vevőt az integrált helyett próbának

"Oh my Goa'uld!"

(#73574) Markizmark válasza Peaceliker (#73573) üzenetére


Markizmark
addikt

Nem nagyon tudom elképzelni hogyan reszeljem rá a kis mobula 7-re.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#73575) vandor01 válasza Markizmark (#73574) üzenetére


vandor01
őstag

elsonekifutasra....
esetleg erdemes a beepitett vevo antenajanak a tuningolasaval kezdeni!
nalam HM CrazyBee-F4FR_2.0-Pro-Frsky lapnal megharomszorozta a hatotavot a kb 100/120 meterrol 300/350 meterre not! Itt van ket video! hatha erdemes neked is kicsit megmasszirozni a kabeldarabot??
[link] [link]

ha ez sem elég akkor johet a kulso vevo Xm+?
de ha ELRS-st akarsz akkor ilyen kis gepre van keramia tornyos vevo pici meret nem log ki semmi belolle... fel gramm[link]

vagy kis lapos kockas antennas vevo [link]

na most a performc osszehasonlitasban?
a legjobb amin van 2 antenna is 100%
1 antennas 90%
keramias 80%
lapos kockas 70%

persze fugg hogy a TAVra mit allitasz 50mw? 500mw?

a kerami kockasbol ne vegyel Betafpv-st
de lehet semmifele elektronikat ne vegyel Betafpv-st.... minden masodik szar volt! az Alirol rendeltem a legoccobbat 10bol 10 mukodott!
mas cucc jo a Betatol.... vazak motorok canopyk eleg jok....

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#73576) Peaceliker válasza Markizmark (#73574) üzenetére


Peaceliker
őstag

Egy xm vevő semekkora, el fog férni :) de akár van másik, kisebb vevő is. Amúgy 3 szál forrasztás és 2 kattintás bf-ban, na meg egy bind. Gyári vevők fényévekkel gyengébbek mint egy akármilyen külső vevő

"Oh my Goa'uld!"

(#73577) SpydeR3412 válasza Markizmark (#73574) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Integrált vevővel szerintem a 100m-nek is örülni kell. Lehet kapni kis vevőket. 1g alatt, kis mérettel, azoknak sem szokott gondot okozni egy kert.
Fc alá szoktak kerülni álltalaban.

(#73578) SeniorTilla válasza MaCS_70 (#73569) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Inkább nézzetek szép naplementét:


mai anyag, nincs benne nudista strand részlet :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#73579) MaCS_70 válasza SeniorTilla (#73578) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nálunk tegnap volt igen hasonló. A falat vakartam, hogy nem tudom a levegőből fényképezni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#73580) vandor01 válasza MaCS_70 (#73579) üzenetére


vandor01
őstag

hááát igen ki tudja 30 nappal elotte hogy jo lesz-e a napnyugta?
vagy pont eso vagy hoeses es szélvihar lesz? :W

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#73581) MaCS_70 válasza vandor01 (#73580) üzenetére


MaCS_70
félisten

Vagy hogy az új drón bemondja az unalmast... :W

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#73582) SeniorTilla


SeniorTilla
veterán

TIMELAPSE a naplementéről. Sajnos egyben nem ment, két akksi kellett hozzá. Az elsőnél nem is értem miért, de leállt a timelapse 500 fotónál. Talán ez a határ?

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#73583) Markizmark válasza vandor01 (#73575) üzenetére


Markizmark
addikt

Köszi.
Meg is érkeztünk a következő gondhoz, 5V kell nekik, a mobula 7esem meg 1S gép.... Ilyenkor mivan?

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#73584) vandor01 válasza Markizmark (#73583) üzenetére


vandor01
őstag

háát???
toltsd le a diagrammot az FC-rol azt lehet bogaraszni hova mit kell bekotnod?
van ott rajta minden amt lehet forrasztani halom 5V etc....
[link]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#73585) valkesz93


valkesz93
csendes tag

Hali, csak érdeklődés szinten kezdő drón nézek. Láttam hogy Mobula 7-8 merült fel kis túlélőnek tűnik. Kintre ha jól látom a crux3-35 vagy a baby ape van. Valami más esetleg, szerintetek érdemes ezek közul válogatnom?
Koszi!

(#73586) cd334 válasza valkesz93 (#73585) üzenetére


cd334
tag

Első kérdés mi a célod, hol repülnél? Van távod/fpv szemüveged?
Mobula fromton.úgy tudom lesz termékfrissítés 2024 elején(6-os verziónál biztosan).
Betafpv meteor szériát is érdemes megnézni.

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#73587) cd334 válasza Markizmark (#73583) üzenetére


cd334
tag

Általában az 1S gépeken is mindig van 5V(DCDC konverterrel ezt simán megoldják) mert az kell a VTX-nek is. Sajnos a gyári nem elrs rádióknak ennyi a hatótávjuk. Nekem volt olyan, ami beépített frsky rádióval max. 30m tudott. Én teljesen átálltam ELRS-re. Azóta megszüntek a gondjaim. A beépített ELRS FC-k is simán hozzák a 300m külső antennás vevővel meg aztán megetsz messzebre is, bár whooppal sok értelme nincs. Inkább az az előny, hogy nagyon megbízható az ELRS. Van neki learning curve-je, de egészen jó leírások vannak hozzá. Én happymodeles ELRS cuccokat használok, de eddig nem volt velük problémám.

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#73588) SpydeR3412 válasza valkesz93 (#73585) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Felhasználás függő. Mobula7 a legkisebb ezek közül, bent és szélcsendben kint is használható. A 8as még szintén jó lehet bentre kompromisszumokkal a mérete miatt, de már kintre is használható. Olyan 3-4 éve építettem ilyet, de 2-3s re, mert 1s-el szerintem ez nagyon karcsú. A crux3 az csak kintre lesz alkalmas (nem ismerem, de jónak tűnik), a 35-öt meg nagyon nem ajánlom a 4s miatt. A baby ape szintén csak kintre lesz jó, de ennek már súlya is van, könnyebb vele kárt tenni (akár a gépben is). Építettem ilyet is vagy 2 éve, de valami befosott rajta még repülés előtt, aztán szétszedtem. Viszont állítólag erős és kezes gép.
Én kezdésnek a Mobula7-et venném. Egyrészt hideg van, jobb ilyenkor bent repülni. Másrészt meg mire jó idő lesz, belejössz és mehet a gyakorlás kint 2s-el. Plusz a keret védelme sokat fog jelenteni.

[ Szerkesztve ]

(#73589) valkesz93 válasza cd334 (#73586) üzenetére


valkesz93
csendes tag

Cinematic-ról álmodozok, de egyenlőre annyit tűztem ki, hogy kint szeretnék repkedni. Egy Flysky fs-i6x távom van. Szemüvegre mit ajánlotok?

(#73590) valkesz93 válasza SpydeR3412 (#73588) üzenetére


valkesz93
csendes tag

Köszi a részletes választ!
És ha 3D nyomtatóval keretet nyomtatok a baby apehez, vagy ez már túl sok súly lenne és több kárt okoz vele mint hasznot?
Azért gondoltam a baby apre mert arra késöbb még egy runcam-ot is rálehetne rakni ahogy néztem.

(#73591) Mtomasz81


Mtomasz81
tag

Sziasztok! Van egy fmi x8 se drónom, ami jópr hónapig fennakadt egy fának a tetején, ami most került elő. Most szárítom, majd pár nap múlva megpróbálom müködik-e. Szerintetek az akksinak kapmpec? A másik kérdésem. A Motorokat meg lehet egy kicsit olajozni, hogy jobban müködjenek. Ha igen milyen olajat használjak

(#73592) vandor01 válasza Mtomasz81 (#73591) üzenetére


vandor01
őstag

szerintem....
aksi lemerult nullara... talan visszahozhato de ugye kell bele egy alap feszultseg amirol elindul a toltese... ha valoban nullan van akkor az "okos" toltovel nem fog elindulni!

a kovetkezoket szoktam ilyenkor tenni...
NiMh toltessel tolok rajta fel.1.2.3 percet mellette allva figyelve etc ekkor tol bele annyit hogy utanna a lipo toltesi proceduraval a okos toltoje elinduljon!

valszeg az aksi teljesitmenye megmarad viszont a "C" erteke eroteljesen visszaeseik mert az aksi ellenallasa jol megnott.... az is lehet tenyleg kuka az aksi.... probacseresznye...
ha visszajon akkor a hirtelen gazadaskor eroteljesen esni fog feszultsege mert a C kevesebb lett... lehet jobb ha elfelejted ezt az aksit? foleg hosszabb repulesekre... de tesztelgetni meg jo lehet!

csapagyak....
ezek a csapagyak ZZ-sek (altalaban) szoval a kenoanyag benne marad....
persze egy jo kis takaritás nem art esetleg vmi elektromos tisztito sprevel plus wd40.... de lehet az a legjobb hogy semmivel.... kicsit atkefelni fogkefevel?

hajra

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#73593) Mtomasz81 válasza vandor01 (#73592) üzenetére


Mtomasz81
tag

Köszi a gyors választ! Átkeftem egy kis hajnyírógp kefével. Mostmár forog rendesen. Lehet hülyeséget kérdezek, de mg nem csináltam ilyent. Az NiMh töltés mit jelent? A drónba tegyem majd bele és egy teló akksi töltőt dugjak rá a mini usb csatlakózba és figyelni a ledeket?

[ Szerkesztve ]

(#73594) Mtomasz81


Mtomasz81
tag

Még egy kérdésem lenne. Ha véletlen nem sikerül az általad írt módszerrel visszaállítani az akksit. Az enyém 2019-es típus. Szerinted jó hozzá a fimi x8 se 2020,2022-es változat akksija, mert 19-est már nem talál

[ Szerkesztve ]

(#73595) MaCS_70 válasza vandor01 (#73592) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az elektronikával egybeépített, R1 fogyasztónak szánt akkuk elvben megvédik magukat. Ez azt jelenti, hogy egy olyan feszültségszinten kapcsolják ki magukat, ahonnét még van némi tartalékuk a gyors leépülési szintig. Ennek a beállított szintje gyártói döntés eredménye, de általában 6-12 hónap önkisülési időt még kibírnak a komolyabb károsodásig.

Ez persze így sem tesz jót nekik, de ettől még nagyjából használhatók maradhatnak.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#73596) vandor01 válasza Mtomasz81 (#73594) üzenetére


vandor01
őstag

na akkor dugd fel a gyari toltojere azt proba ha maradt meg benne annyi? akkor elindul a toltes..... ha nem indul el? akkor mokolni kell....
NiMh val azert kell tolteni mert azt nem erdekli mennyi van az aksiba par perc toltes utan lesz benne annyi hogy utanna lipo toltes elinduljon....
valszeg kell hozza masik tolto nem a gyarija hanem vmi "okos" tolto ott lehet toltesi methodot valasztani.... lehet csatikat kell varialni? lehet szet kell szedni az aksit? ezek a reszleteket nem tudom hogy mukodnek a Fimi-nel!

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#73597) Mtomasz81 válasza vandor01 (#73596) üzenetére


Mtomasz81
tag

ok köszi Megpróbálom azt előbb, de várok még 1-2 napot mert nemrég hoztam be. Ha nem jön be akkor dobnál egy linket milyen másik töltővel próbáljam meg? Szét lehet szedni az akksit, mert vannak rajta csavarok. Később azért mindenképpen rendelek hozzá akksit. Szerinted jó lehet a 2019-hez a 2020, 2022-es akksik? Mert ugyanolyannak tünik

(#73598) SpydeR3412 válasza vandor01 (#73592) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Én a wd40et nem ajánlom ilyen célra, mert kimossa a maradék zsírt. Persze, ha nincs más...

(#73599) MaCS_70 válasza SpydeR3412 (#73598) üzenetére


MaCS_70
félisten

Lítiumzsíros WD40?

Bár az meg lehet, hogy az elején megfogja...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#73600) stoon


stoon
őstag

sziasztok! drón szeretnék vásárolni! a keret 50-70 ezer szeretnék tatasztalt tagoktól ajánlást kérni mit érdemes ennyiért venni? a fiamnak lenne mert amit vettünk sajnos el sem indult , valoszínüleg már az akkuja újonnan is sz@r volt . előre is köszi!

steam, origin uplay: artika78 -- Az élők, csak wickendező holtak!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.