Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73601) SpydeR3412 válasza MaCS_70 (#73599) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Én eddig csak zárt csapággyal találkoztam. Nem szoktuk olajozni, felesleges szerintem.

(#73602) SpydeR3412 válasza stoon (#73600) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Tudom, hogy nem ez volt a kérdés, de nem lenne egyszerűbb/ olcsóbb inkább aksit venni?
Az viszont egy nagyon szerteágazó válasz lenne, ha erre a kérdésre tenné meg valaki (vagy a saját preferenciái, viszont gondolom Neked a sajátotok lenne megfelelő). Szűkítsd le kicsit. Kamera, élő kép, műhód, okos aksi, stb kell? nem kell? Repidő, méret? Meg ami eszedbe jut.

(#73603) Schaf


Schaf
tag

Egy decemberi módosítás alapján januártól megszűnt a 9e Ft-os szakhat díj az eseti légtérek igénylése esetén.

Akit érint.

"...A fénynél csak a közösségi hálókon terjedő hülyeség a gyorsabb...."

(#73604) MaCS_70 válasza SpydeR3412 (#73601) üzenetére


MaCS_70
félisten

Valóban. A nem gagyi zárt csapágyakra valóban teljesül az élettartamra szóló kenés, és az élettartam végét nem a kenés elégtelensége szokta okozni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#73605) stoon válasza SpydeR3412 (#73602) üzenetére


stoon
őstag

Rendben . a Fiamnak lenne. első drón lenne (az elözőt már vissza küldtük) annak a paraméterei kb 25 perc repülési időt irt, 249gramm a súlya (ha jól tudom ezek még nem engedély kötelessek) nem fontos hogy annyi okosfunkcioja legyen inkább csak a könnyű vezérelhetőség nem lenne hátrány ha képet esetleg videót készitene , (gondolom amit vásároltam az valamilyen habiszti lehetet, bár nem volt olcsó a 0 perces használathoz képest!) ha esetleg lenne ennek megfelelő alternatíva/ajánlás szívesen veszem! köszönöm! :R

steam, origin uplay: artika78 -- Az élők, csak wickendező holtak!!!

(#73606) F.E.K.. válasza stoon (#73605) üzenetére


F.E.K..
senior tag

"
...249gramm a súlya (ha jól tudom ezek még nem engedély kötelessek)..
"

Amin kamera van, az már nem játék kategória, a súlytól függetlenül. (A 249 gramm ettől még valóban egy fontos határ ami a szabályozást illeti, 250gramm alatt egyszerűbb követni azokat)

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#73607) Mtomasz81


Mtomasz81
tag

Szasztok Megpróbltam tölteni a megtalált fimi x8 se (2019) drónomat, de nem veszi a töltést, fel sem villant a led. Mit kell csinálni? Van ég esély a visszállításra vagy vegyek újat?

(#73608) vandor01 válasza Mtomasz81 (#73607) üzenetére


vandor01
őstag

asszem mar leirtuk.....
1. ha ven zsee lovira? akkor vegyel ujat
2. ha nincs? es szerelni is tudsz? akkor nimh val kell meglokni az aksit
de lehet van benne vmi vedelem? akkor szet kell szedni cellakra?
es egyenket megmogyorozni nimh val?
ehhez kell a nem gyari toltoje kell vmi nimh tolto! ami lehet okos tolto is ahol
NIMh-ra lehet allitani de lehet egy 1xru ceruza elem tolto is megteszi? persze kell kabelezni csatizni forrasztani etc....
ha ezek nincsenek se akarat se szerelosdi se tolto? akkor marad
az 1 opcio.... uj vetele!

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#73609) Mtomasz81 válasza vandor01 (#73608) üzenetére


Mtomasz81
tag

Igen valóban és köszönöm! Csak nem értettem kristálytisztán, mert még akksit nem szereltem. Belenéztem az előbb és lapos cellablokkok vannak benne. Holnap szétszedem ceruzákra és úgy töltöm, addig várok hátha csoda folytán magához tér, de biztos nem

(#73610) vandor01 válasza Mtomasz81 (#73609) üzenetére


vandor01
őstag

nem vagyok fimis..... nem biztos hogy szet kell szedni!

mert ha van benne vmi elektronikus vedelem a toltesre
akkor bontani kell es cellankent megtolni...
es ekkor egy AAA tolto (nimh) is eleg lehet hozza
vagy a vedelmet megkerulni?

de ha nincs vedelem?
lehet barkacsolni kell hozza vmi csatit es azt rakotni egy smart toltore
ott meg ugyis ki lehet valasztani hany cellast akarsz tolteni.....

biztosat nem tudok az adott Fimi esetre mondani
a lenyeg hogy az aksikat ki kell mozditani a 0 vagy nulla kozeli allapotrol....
es valamennyit beletolni hogy a sajat toltojevel elinduljon a toltes....

na most szetszeded egyenkent megtolteni valamennyire aztan osszerakni?
lehet megint beesik a szint ala???

eddig csak sima lipoval kellett ezt eljatszanom es ott az NiMh toltes utan azonnal ra tudtam inditani a lipo toltest.....

de mi lenne ha tyub a baratod... tuti van fent okosok altal vmi video!!

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#73611) Mtomasz81 válasza vandor01 (#73610) üzenetére


Mtomasz81
tag

Oké köszi! Van benne egy nyomtatott áramkör, amire rá vannnak kötve a cellák. Nézek youtube-os videót is. Csaka a barkcsolás marad. Azért rákérdezek majd a xiaomi shop-ban, hogy 2020-as akksi jó-e a 2019-hez is, mert ahhoz nem találok már sehol

(#73612) kyle_


kyle_
tag

Sziasztok!

Adott egy Darwin fpv baby ape drón, és egy flysky fsi6x táv

Betafligt configurator annyit ír hogy: Arming disable flags: ANGLE CLI MSP

egyszerüen nem tudom távval elindítani....

ebben kérnék segítséget, mi lehet a gond?

köszönöm

Ha már írok neked, ne legyél már bunkó és tisztelj meg egy válasszal hogy te paraszt, már nem aktuális!!!

(#73613) vandor01 válasza kyle_ (#73612) üzenetére


vandor01
őstag

csak hasra utve?

elotte mar mukodott?
ha nem? de ha igen akkor is at kell nezni mert
akar a gimbalok kismerteku valtozasa 1-2 egysegnyi modusulasa okozha galibat!

a gaz nullara van huzva mikor armolnal?
a csatornak es a gombok jol be vannak allitva?
arm/disarm/failsave/repmodok.....
a BF ben a modok rendesen beallitva a csatornakra?
mukodik minden gomb... odaallitva ahol szertned hogy mukodjon?

a stickek minimuma pontosan 1000? a maximuma 2000?
mert alul vagy felul vezerelt akkor csinalhat visszaugatast!!!
ezt CLI ben kell beallitani kis magyarazat itt: [link]
HAJRA....

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#73614) Mtomasz81 válasza Mtomasz81 (#73609) üzenetére


Mtomasz81
tag

Megnéztem multiméterrel 3,3v van az akksiban, meg a csatlakozó ami a nyákra csatlakozik kékes színű volt, megtisztítottam alkohollal meg meglköm egy kicsit külső töltővel

[ Szerkesztve ]

(#73615) cd334 válasza kyle_ (#73612) üzenetére


cd334
tag

Szia!

Bár nem mai írás, de szerintem jól összeszedte:
https://oscarliang.com/quad-arming-issue-fix/

A három Flagből az MSP és a CLI azért van, mert a gépre dugvan van a drón.
Az angle flag azt jelenti, hogy a drónod nem áll vízszintesben és egy beállított értéknél jobban dől. Erről is találsz infót a leírásban.

Repült már valaha ez a drón, ezzel a távval? Milyen vevő van a drónban? A receiver fülön mozognak csúszkák, ha mozgatod a távon a karokat?
Modes fülön be van állítva az arm?

Milyen szinten értesz a dolgokhoz? Első drón? Vagy már van tapasztalatod? Ezek sokat segítenének, hogy segíteni tudjunk.

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#73616) Szancsó válasza kyle_ (#73612) üzenetére


Szancsó
aktív tag

CLI és MSP gondolom azért van, mert gépre kötve piszkálod épp - így kizárásos alapon az ANGLE marad.
Még nem találkoztam vele, de gyorsulásmérőt újra kalibráltatnám vízszintesbe és lennie kell valahol egy Maximum ARM angle értéknek (max. mekkora dőlésnél engedi indítani), azt átírnám 180 -ra, hátha...

My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.

(#73617) Evome


Evome
aktív tag

Szép napot!
Érdekes témába vágnék bele, remélem nem off topic!!
Kerekegyházán, munkatársam tanyájára folyamatosan bejár egy drón, és "nézelődik" elvan, tesz vesz erre arra, lassan 2 hónapja folyamatosan. (4-10 méter magasságban, mikor hogy)
Nem nagyon tudunk vele mit csinálni, mert egy rendőrségi feljelentés annyit ért, mintha a csizmámba pis*ltunk volna. A tanya területén sok érték van, jószágok miegymás, továbbá maga a személyes tér zaklatása is zavaró. Van e valaki itt közelben, aki tudna segíteni ezt haza követni, ezt egyben videóra véve, vagy rongálás nélkül levarázsolni az égből ? Azért is nagybetűzöm ki, hogy rongálás nélkül, mert utána jártunk, és ha véletlen eltalálja légpuska a területünk felett, akkor nagyobb bajban vagyunk mint a drón tulaj. :N

Mindig sötétedés után jön, nagyon kevés fény mellett, nem volt még alkalom rendes felvételt csinálni róla. :R Közel 1 méter széles, 4 rotoros, lett készítve egy fotó a szenzorjairól/kameráiról a sötétben, hát mivel ehhez nem értek így csak annyit mondok a felső zölden, az alsó pirosan világít a fotón :F

Ha esetleg valakinek van valami tippje, vagy ismer itt közelben valakit, aki szívesne szánna 1-2 órát az idejéből erre, akkor azt megköszönném :R

Humans Killing Humans Since birth of Humans

(#73618) MaCS_70 válasza Evome (#73617) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én sajnos több ilyen történetet is ismerek, amelyekkel megkerestek. (Az furcsa, hogy nem mini drónnal csinálják.)

Én sem tanácsolom a drón lelövését, mert az csak további konfliktusokat eredményezhet -- még ha nem is feltétlenül hivatalosak lesznek.

Azt kell, hogy mondjam, erre pillanatnyilag nincs mindenben jó megoldás.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#73619) ecaddsell válasza Evome (#73617) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Csak tipp.
Mivel ilyen cuccot komolyabb infra kamerával lehet a kevés fény miatt lekövetni (az meg nem az a kategória amivel itt bárki is rendelkezne sejtésem szerint) meg kell próbálni elzavarni.
Első körben fénnyel (nekem pl. van 5000 lumenes lámpám, de ennél vannak erősebbek is ill. lézerrel, tanyán lehet eleve van ilyesmi).
A következő lépés a rádiós elzavarás a kontroller frekin (2.4GHz-es WiFi sáv/ISM band).
Egyébként a méter nagy az gondolom túlzás, ha valaki azt akarja megnézni, hogy mi mozdítható ahhoz ez nem kicsit feltűnő.
Mivel jogosultságuk komolyabb lekövetés indítására azoknak van akiknek már jelezted, nem érdemes ebbe jobban elmélyülni, ha tett az illető írásbeli feljelentést.

(#73620) vandor01 válasza ecaddsell (#73619) üzenetére


vandor01
őstag

sarkany ellen sarkany fu!
masik dronnal "veletlen" baleset
hajra!

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#73621) F.E.K.. válasza Evome (#73617) üzenetére


F.E.K..
senior tag

1. Megoldás: valamilyen Jammer (ilyenkor hazamegy a gép jelvesztésnél általában - bár ez a géptől és a beállításoktól is függ). "Ipari" kivitel példának: [link]

2. Követitek a földön... és ahol leszáll, ott lesz a kezelője is.. vele kell elbeszélgetni ez ügyben.

3. Erős lámpával, esetleg lézerrel megvilágítani (bár ez már károsíthat szenzort peches esetben).

Innentől igazából már nem sok ronglás nélküli megoldás van... a légpuskával lelövöd, hálóval elkapod, másik drónt nekivezetsz, idomított vadászmadár, stb. mind ronglással jár. Igaz, ha a tulaj megjelenik, vagy hivatalosan tiltakozik/feljelent a hiányzó eszköze miatt, akkor kapásból beismeri a birtokháborítást is egyúttal.

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#73622) SP!T


SP!T
addikt

Sziasztok! Jó páran tudjátok hogy Tiny Drones néven szoktuk whoop versenyeket rendezni és most egy Discord szervert is létrehoztunk ahol whoopos dolgokról tudunk chatelni, illetve a versenyinfókat is megosztjuk itt. Csatlakozzatok! :)
https://discord.com/invite/DFEP94fW

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#73623) DiszNóÓl válasza Evome (#73617) üzenetére


DiszNóÓl
senior tag

zavarnám a jelet, éjjellátó kamerák felszerelése amivel tudjátok bizonyítani mikor jön/megy.
mondjuk én biztos lelőném, ha az én gépeim felett mászkálna :B

HATER

(#73624) vandor01 válasza vandor01 (#73620) üzenetére


vandor01
őstag

aztan lehet teljesen normalis csavo es jol lehet vele beszelgetni
vagy munkajat vegzi? felmeri a foldjeinek vizmennyiseg es mutragya mennyeseget!
uldozo a vadkartevoket... vagy csak 1xruen dronozgat jatszik etc...etc
nem kell azonnal rosszra gondolni?
a sok kormanypropaganda miatt mar mindenki "lölö"-nek kepzeli magat? :DD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#73625) SeniorTilla válasza vandor01 (#73624) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Hát azért én ebben nem lennék biztos. Biztos nem jószándékkal jön, ha sötétedés után jön. Sunyít. Még az is lehet, hogy valamelyik hatóság drónja az, és megfigyel valamit. Nő-e a fű rendesen a tanyán pl? :)

Sötétedés után jó képeket lehet csinálni, de ahhoz nem kell ilyen alacsonyan lenni. 100 méter magasságból egy közepes Mavic vagy Air modellel olyan képet csinálsz esti félhomályban, hogy megszólal.

Vagy infrával nézelődik, annál nem tudom, mi a hatásos távolság, ahonnan még látni is valamit. Azt tudom, hogy sokkal kisebb a felbontás, talán ezért kell lent lennie alacsonyan.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#73626) Evome válasza ecaddsell (#73619) üzenetére


Evome
aktív tag

Van rajta helyzetjelző led, ami nagyon sűrűn villog, és olyan hangos mint egy felfúrt babetta, ami éppen kávét főz. (eszméletlen nagy hangja van 10 méteren belül)
Nem tudom mennyire lehet ezt nehéz lekövetni, gondolom ha ez a célunk akkor várjunk vele amíg később fog sötétedni... :R
#73621 F.E.K.. - Ezen a drón puskán én is gondolkoztam, de sehol sem találtam itthon ahol bérbe adnák. Pedig megnézném a tulaj arcát, mikor csönget hogy, HELÓ - BOCSI nem esett be ide a drónom véletlen ? :C
2./ A drón tulaja tudja mikor erednek a nyomába, tudja mikor van a munkatársam csak kinnt a kerben, és mikor indul el a kocsi felé azzal a céllal hogy valahogy utána megy...
3./ Valami 100Mw-os lézerrel vagy hasonlóval, lehet kárt tenni a kamerában ? Mert szívesen veszek egyet, és égetrek pár pixelt bele :K

#73623 DiszNóÓl - Hát nem tudom ez mennyire lehet hasznos, mivel tanya világ itt korom sötét van. Maga az hogy a drónról lesz felvételünk, nem vagyunk előrébb, maximum annyival hogy be lehet azonosítani pontosan milyen típus.

#73620 vandor0 - Először találtunk valakit aki ezt bevállalta volna, mert van neki egy FPV versenydrónja ami karbonvázas meg mittudomén mit tud még.... De egy kamu volt az egész csávó, csak menőzött hogy ilyet tud olyat tud, és közben valami 14 éves kisfiú trollkodott velünk. Vagy lehet pont az, aki a drónnal is zaklat :C

Humans Killing Humans Since birth of Humans

(#73627) F.E.K.. válasza Evome (#73626) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Előbb-utóbb le kell szállnia (ha más nem, az akku lemerül), és az jó jellemzően 2-5km-en belül lesz. Igaz, az légvonalban. Az esetleges erős szél módisíthat rajta, de valószínűleg akkor egyébként sem repked.

Ha a típus megvan, pontosabban megtippelhető a hatótáv (akku és a kontroller hatótávja is limitálja), aminek maximum a fele körül lesz a leszállási pont. Ez nem feltétlenül esik egybe a felszállási hellyel, bár általában oda száll le az ember ahonnan felszállt.

Tanyáról van szó, tehát sok épület és utca valószínűleg nincs a környéken ahonnan fel és le tud szálni, ekkora gépet pedig nemigen viszel kézben, tehát valami járművel megközelíthető helyről indul nagy eséllyel , ahol van elég hely fel és leszállni.

Ideális az, ami nyílt és relatív egyenes terület. Magasabb fű már macerás, sár, közeli fák, esetleg elektromos vezeték se szerencsés. Feltételezem a környéken nem nagy a forgalom, tehát a legegyszerűbb például autóval megállnia, és akár magáról az útról felszállni.

Persze a sötét nehezíti a dolgot, cserében h nagyon sötét van, akár egy hőkamera is segíthet (vadászoknak esetleg lehet? Ebben nem vagyok biztos, hogy nem tiltott eszköz-e).

Esetleg szerezzetek kölcsön egy saját dron-t, aminek elég ha látja hol száll le. Legközelebb már lehet eleve odasietni beszélgetni. (mint ott lakó, gondolom van helyismeret, ez a lehetséges indítási helyeket is szűkítheti eleve.)

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#73628) SpydeR3412 válasza Evome (#73626) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Kis, kamera nélküli drónt elég olcsón lehet venni és legális is repülni vele a telkeden. Ezeknek a kamerás gépeknek a propellerei meg nem igazán bírják a strapát.... ;)

(#73629) syC


syC
addikt

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy tudja-e valaki, hogy osztrák légtérhasználati engedélyt hol / hogy lehet igényelni?

(#73630) MaCS_70 válasza SeniorTilla (#73625) üzenetére


MaCS_70
félisten

Volt nekem két ügyem is kukkolás közben, magánterületen lezuhant drónnal.

Mindkettő érdekessége volt, hogy a tulajdonos egészen elképesztően arrogáns stílusban, az egyik esetben nyílt fenyegetéssel követelte vissza a drónját.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#73631) Grillo válasza F.E.K.. (#73627) üzenetére


Grillo
senior tag

Én is azt mondanám, hogy kell egy drón, amivel le lehet követni, mikor elindul vissza. Akár látszódhat az is a leszállási területen, hogy milyen autó (céges, hatóság, bármi), amivel járnak. Onnantól meg tényleg annyi, hogy ha ez alapján vállalhatónak tűnik, hogy leszedni valahogy, aztán jöjjön be magánterületre. Videó, több ember, hogy ne egyedül legyél.

Ha nagyon hangos, nem lehet egyébként valami nitrós helikopter, vagy más játék? Biztos drón? Valami fotót próbálj róla készíteni.

(#73632) Celtis válasza Grillo (#73631) üzenetére


Celtis
veterán

Én csak azt nem értem, hogy akkor mi a f@szért vannak a drónozásra vonatkozó szigorú jogszabályok. Szívatás?

(#73633) SeniorTilla válasza Celtis (#73632) üzenetére


SeniorTilla
veterán

igen

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#73634) MaCS_70 válasza Celtis (#73632) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem a drónokra korlátozva a választ:

Számos olyan szabályozás van, amelyik praktikusan betarthatatlan. Mégis kellenek valamilyen szabályok ezekre a területekre, ha elméletben szükségesnek látszik. Egyrészt, mert kell egy elvben övetendő minta, másrészt, mert ha ténylegesen történik valami lekövethető, kell, hogy legyen követendő protokoll.

Ez egy nagyon régi jogi kérdés, amely számos további dilemmát generál.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#73635) SeniorTilla válasza Evome (#73617) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Még egy gondolat: ha alacsonyan repül, márpedig a 4-10 méter nagyon alacsony, akkor nem lehet messze. Közvetlen a föld felett nagy a rádiójel-szóródás, korlátozott a hatótávolság. Szerintem pár száz méter, max. 1km lehet. Attól is függ, milyen a környező terület: ha fás, erdős, akkor ilyen magasságban max. pár száz méterre lehet. Ha van valahol egy kis domb és van róla rálátás a tanyára, akkor lehet kilométerekre is. Elméletben. De a 4-10 méter rálátással is erősen korlátoz, sztem nincs olyan messze a pilóta.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#73636) Grillo válasza Celtis (#73632) üzenetére


Grillo
senior tag

Ez sajnos egy nagyon hosszú téma, de ha mondjuk a szabályozás miatt a drónozók 60 %-a óvatosabb, körültekintőbb, már van valami haszna. Az, hogy egyébként jelentős mennyiségű kitétel nehezen teljesíthető, és sokan emiatt nem repülnek, az a másik dolog. Az, hogy van mondjuk 5%, aki fasz volt, és az is maradt, az meg sajnos az élet területén mindenhol megvan. Természetesen a %-ok hasraütés útján jöttek létre.
Ha valaki szeret vadászni/horgászni, de nincs engedélye, akkor ő a rapsic. Drón esetében nem tudom, van-e hasonló szó, de magyaríthatunk valamit. Szóval nem csak itt áll fenn a szabályozva van, de minek kitétel.

(#73637) Celtis válasza Grillo (#73636) üzenetére


Celtis
veterán

Elsősorban arra gondoltam, hogy a rendőrség nem foglalkozik az üggyel és arról szól a topik hogyan oldja meg önerőből az áldozat a problémát.

(#73638) Grillo válasza Celtis (#73637) üzenetére


Grillo
senior tag

Jaja, igazad van. Sajnos.

(#73639) Mtomasz81


Mtomasz81
tag

A fimi x8 se akkumulátora az 5 voltot felvette most megpróbálom 12v-al tölteni és utána megpóbálom a gyári töltőjével megint tölteni

(#73640) Geller72


Geller72
veterán

.

[ Szerkesztve ]

(#73641) kyle_ válasza vandor01 (#73613) üzenetére


kyle_
tag

Szia!
frissítettem az fw-t de! amit a kinai irt hozzá, hogy a darwint-t kell rátenni az hülyeség volt,
nem látta a távirányítót, illetve nem működtek a motorok
Matek f411 fw kellett rá, a következő gondom van most, akksit rákötöm pár másodperc és kikapcsol (több akksival tesztelve...)
mi lehet a gond?
köszi a segítséget

Ha már írok neked, ne legyél már bunkó és tisztelj meg egy válasszal hogy te paraszt, már nem aktuális!!!

(#73642) vandor01 válasza kyle_ (#73641) üzenetére


vandor01
őstag

az álmoskonyv szerint ha kikapcsol az nem jo jel.....

egy FW csere utan nagy az esely mindent ujra be kell állitani...
BF ben "fulonkent" egyenkent megnezni mit hol mire kell.....
portokat melyiken van a receiver melyiken vtx ha smart audios
aztan csatornakat aztan TAV-ot aztan modokat etc...
szinte mindent csekkolni kell.... es ha kell akkor allitani!

hajra.....

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#73643) Mtomasz81


Mtomasz81
tag

Sziasztok! Az akksit sikerült müködésre bírni a fimi x8 se-t kívülről egy univerzális töltővel, így utána a gyári töltőjével is vette a töltést és a töltés ellenörző ledek is villogtak utána már. A töltés után beletettem a dónba. Bekapcsoltam a drónt és be is kapcsolt, de nem mutat semmit. A drón több hónapot volt egy 30x méteres fa tetején. Szerintetek mit lehetne tenni? Teljes drón paraméter reset a software-ből, gimbal kalibrálás, vagy camera reset? Van még esély?

[ Szerkesztve ]

(#73644) valkesz93


valkesz93
csendes tag

Sziasztok vettem egy baby ape prot, kiserletezgetek vele, de a vtx jel nagyon rossz, vagyis remelem hogy lehet rajta javitani. Jelenleg pusztaban olyan 150m-nel mar megszakad, Zsufoltab helyen ahol tobb az akadaj a jelnek, ott ilyen 50-100m nel mar meszakad. Nem tudom hogy ennek a dronnak mekkora lenne a normalis hatotavja. Gyari Eachine EV800D-em van. Mellekelek egy kepet is, lehetseges hogy a 2.8 Ghz-es radiocontroll antenna kavar be neki mert ugyanabban a szogben all?
Ennel a modelnel normalis hogy a Betaflighton belul a Video Transmitternel az irja ki hogy, Attention: Your VTX is not configurated or not supported?

Mennyit szamit hogy egy normalis kisebb sulyu vevoegyseget rakok ra? Jelenleg egy orias 10g-os fs-ia6b van rajta.

Koszi!

(#73645) Geller72 válasza Mtomasz81 (#73643) üzenetére


Geller72
veterán

"A drón több hónapot volt egy 30x méteres fa tetején. Szerintetek mit lehetne tenni?"
-Szerinted? Nem vízálló. Szal sztem kuka.

(#73646) Geller72 válasza valkesz93 (#73644) üzenetére


Geller72
veterán

Nem lehet, hogy egy kicsit kevered a dolgokat? Az ia-6b nem vtx, hanem a távért felel, a vtx meg a videojelért. Két, különböző dolog.A 10g meg lfsz egy ilyen gépnek. Annak ellenére, hogy órmótlanul nagy. Súlyban semmit nem jelent neki.A vtx-en állíts, hogy erősebb legyen a jeled. lehet, hogy csak 25 mhz-en van és kell neki a 250. Rég nem drónozok, úgy hogy a többiektől fixme, de szerintem jól emlékszem még ilyenekre.
:R

(#73647) Mtomasz81 válasza Geller72 (#73645) üzenetére


Mtomasz81
tag

Gondoltam, hogy nem vízálló. Csak azt reméltem mivel működik félig és érzékeli is a drónt a controller egy újra kalibrálás segíthet rajta hogy mutasson képet is a kamera.

(#73648) valkesz93 válasza Geller72 (#73646) üzenetére


valkesz93
csendes tag

Lehet rosszul fogalmaztam, az erdekelne, hogy a vtx antenna mellett levo 2.8Ghz-es radio controller vevo antennak bezavarhatnak a vtx jelbe?
Gondolom a vtx jel erosseget a betaflighton belul a video transmitternel lehetne allitani?
Koszi a valaszt!

(#73649) zedok


zedok
senior tag

Sziasztok!

Karácsonyra Jézuska hozott a kisfiamnak egy OneTwoFun (auchan) drónt viszont elég gyorsan tönkrement. A probléma az hogy fel se tud szállni szegény már. Hiába forognak a motorok kicseréltem mind a négy propellert egyszerűen nem hajlandó felszállni már. Sebesség állítható de csak a hátulja próbál emelkedni.

Érdeklődnék hogy mi lehet a baj, van-e tippetek próbáltam az újra kalibrálást is de semmi haszna vagy az egész kuka és érdemes nézni egy másik hasonló kategóriájút.

Ha utóbbi akkor tudtok e ajánlani valami hasonlót viszonylag olcsó de mégis működőképes just for fun drónt?

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#73650) valkesz93 válasza zedok (#73649) üzenetére


valkesz93
csendes tag

Hali, csak tipp, de properrelek biztos helyen lettek felrakva, cw, ccw?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.