Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73501) Celtis válasza Schaf (#73494) üzenetére


Celtis
veterán

Rendben, köszönöm.

Csak félreértem vagy te vagy az egyik szereplő a videón?

(#73502) Schaf válasza Celtis (#73501) üzenetére


Schaf
tag

Lehet, hogy csak az asztal alatt vagyok...

Ezt sem megerősíteni, sem cáfolni nem tudom.

"...A fénynél csak a közösségi hálókon terjedő hülyeség a gyorsabb...."

(#73503) SpydeR3412 válasza El Joe (#73500) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Az adatkezelést miért említetted? Rosszul tudom és nem az van, hogy a drónon lévő adatrögzítő eszköz?

(#73504) SpydeR3412 válasza Schaf (#73499) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

A telefont telefonálásra használjuk. Az fpv szemüveggel pedig a kamera képet nézzük.
Az bele van írva a törvénybe, hogy sugárzás? Mert eddig még erről sem hallottam?

(#73505) Schaf válasza SpydeR3412 (#73504) üzenetére


Schaf
tag

Tudod mit?

Ha úgy alakul majd a bíróságon megmagyarázod.

Úgyis te döntöd el, hogy mi adatrögzítő és mi nem.

:DD :DD

"...A fénynél csak a közösségi hálókon terjedő hülyeség a gyorsabb...."

(#73506) SeniorTilla válasza SpydeR3412 (#73504) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ne foglalkozz vele. Beképzelt alak, akinek szereplési kényszere van. Nem segíteni akar, csak okoskodik és osztja az "észt".

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#73507) vandor01


vandor01
őstag

Miert is kene birosagra menni?

Ertem en csak a szokasos wook menetrend!
mar ez elejen bunozonek kell kikialltani azt aki mar mashogy mer gondolkozni is :)
kriminalizalni kell azokat akik nem kajaljak a fosodrotu hulyeseget :DD
Nem mi akarunk az utcaban racerral csapatni vannak itt masok akikre mar ezert a gondolatert is bilincs jarna :)

Az elmult 20 evben jol kiismertuk az EU-t es a szagmai szagertoi bandajat ugy hajlitjak a szabalyakat ahogy nekik tetszik vagy ahogy megkorrumpaljak megkenik oket bocs meglobbyzzak oket ha megse akkor kibasznak mindenkivel.... kozben jon az igazsag es rajuk rugja azt ajtot majd sajat torvenyeiket szabalyaikat szepen elegansan sutba dobjak ha az erosebb kutya ugy adja nekik parancsba... vagy borondbe csomagolt eurokotegek garmada atgurul hozzajuk.... jo sokan a birosagon vegzik... ja nem megse!

miert is van a C1 alkatagoria 250-900grammig mikor a minden hajjal felkent szagertok 1kgban gondolkoztak az elejen? Ja mert veletlen egy Dji gep 907grammos :)
Belengettek a 900-at es nem volt kisborondnyi juro elokeszitve?
hat a 900 maradt az 1kg helyett inkabb :DDD

vagy miert is van meg mindig bizonytalansag 3 evvel a torvenykezes eletbelépése utan?
pl a lakott terulet? .... egy magyarazat "ahol emberek laknak" es meg a TV ben is azt szajkozza vmi valahonnet jol fizetett szagerto.... ekko ez fasza az egesz foldbolygon emberek laknak.... huzzuk a holdra vagy marsra azt ott dronozzunk mit az INGENUITY

aztan ott van az EU-s uborka torveny!
az okosok kitalaltak hogy csak egyenes uborka mehet az uzletek polcaira meg is torvenykeztek eletbe is léptettek... de b+ az a rohahadt szemet bunozo gangster uborkak nagyresze nem akar egyenesen noni csak gorben nol! és raadasul meg az zoldsegesekhez is jut belolle arrol nem is beszelve meg is veszik! a zoldsegesek meg jarnak a birosogra!!! ja nem megse.... sot az EU-s vizfejuek epulete elotti Ali zoldsegeseben meg is nezheti a torvenykezo milyen fajan dolgoztak... a semmiert es senkiert... adomentessen zsiros fizetesert....

Kivancsi leszek 100db 5 collos gepbol hany egyenes es hany gorbe uborka lesz?
megjosolom 99% meg fog gorbulni!
Tomegevel mehetnek a gorbe uborkak a birosagra!

Mar eleve ott kellene kezdeni hogy akarmilyen dron versenyt whoop vagy hetvegi ringes gyakorlason csak egyenes uborkaval lehessen resztvenni!
De biztos igy van! De elobb utobb igy lesz :) ketsegei senkinek ne legyenek!

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#73508) ArthurShelby válasza vandor01 (#73507) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Annyit hozzátennék, hogy a barátaim elmesélése alapján, akik amerikában/ausztráliában/kínában élnek/jártak mutattak rá nekem, hogy a gdpr milyen fontos dolog. Sokkoló pl ami kínában megy, de azért ausztrália se smafu.
Szóval rengeteg bosszantó dolog van a gdpr-ban, de valahol azért hasznos (megkockáztatom, hogy fontos).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#73509) vandor01 válasza ArthurShelby (#73508) üzenetére


vandor01
őstag

igen bizony fontos......
de a dron "torvenyek" halomnyi techinaki parametert meghataroznak hany gram milyen vezerles milyen muvelet mitol hany meter etc etc etc... amit merni, ellenorizni szeretnenek akarnak csak nem biztos hogy tudnak is....
ha GDPR szempontbol nezzuk a dolgot ahoz hogy megvalosuljon amit megfogalmaznak benne ahhoz is bizonyos technikai parameterek kellenek!
plus?
szemelyi feltetelek!
pl a felvetel tulajdonosa az adott felvetelt nyilvanossagra hozza?
Ha felvetel tulajdonosnak olyan technikai parameterekkel rendelkezo felveteleit nyilvanossagra hozza? igen akkor johet a GDPR....

na de egy analog fel HD minosegu FPV felvetelen 10 meterol mar nem mondod meg hogy ki van a kepen? no? ferfi transgender? barnamedve beoltoztetve? macska vagy kisebb kutymeret?

szoval ha mar annyira kotlottak az EU-sok azon a torvenyen kb 10+ evig gorgettek a szart maguk elott... huu b+ mennyi fizetes martak fol az EU-s adofizetok piizibol?
Beleferhetett volna egy elheto minimum meghatarozasa akar a kamerak felvetelek minosegere is! Ami alatt szabadsag! felette torvenykezes....

de nem!!!
nem volt aki guritson egy kis borondnyi zsozsot nekik
vagy soros aktivistak lobbyzzanak....

egy kalap ala vettek mindent azt szopatnak mindenkit..
mert aki dronozik az csak bunozo lehet es menjen birosagra...
na ilyenek a szagertok..... aztan megmagyarazzak! hogy ez
csakis miattunk
csakis a mi kenyelmunk
csakis a mi erdekunkben van
etcetcetc

ezert nonek a torenyenkivuli gorbEUborkak a bunozo ubcsik :DD

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#73510) #85957376


#85957376
törölt tag

(#73511) SpydeR3412 válasza SeniorTilla (#73506) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

sajnos igen. Eszembe jutott, hogy degradáló jelzőkkel is illethetném, de a többiek úgyis tudják, Ő meg nem fogná fel, mert látszólag csak a saját kis világában el és azon túl nem létezik számára más. De azért egy választ még megérdemel, ha már ilyen kedves volt és időt, energiát nem kímélve válaszolt.

(#73512) SpydeR3412 válasza Schaf (#73505) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Mit kéne a bíróságon magyarázni? Hogy miért tettem fel egy kérdést egy olyan embernek, aki állítása szerint nagyon vágja a témát? Mert lehet nem tűnt fel, de amúgy nem illegálisan drónt használtam, hanem kérdeztem valamit és nem kötözködtem, hanem a lehetőséget keresem, érdeklődöm.
Valamint nagyon sajnálom, hogy olyan hatalmas feladatra kértelek, hogy leírj egy igent, vagy egy nemet. Nem gondoltam, hogy ez is meghaladja a képességeidet.
És igen, Én döntöm el, hogy mi micsoda. Az már más kérdés, hogy valószínűleg nem azt fogják alapból elfogadni a bíróságon.

(#73513) SpydeR3412 válasza #85957376 (#73510) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

A syma egy megbízható gyártó, elég jó játékokat gyártanak.
A kameráik, meg ugyanolyanok, mint a hasonló árkategóriás társaik.

(#73514) SeniorTilla válasza ArthurShelby (#73508) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nyilván senki nem akarja, hogy olyan megfigyelés legyen mint Kínában. Isten ments!

De az sem elfogadható, hogy egy felvételt nem rögzítő kamera, amit csak hobbi célra használnak, nem működtethető engedély nélkül.

Ilyen alapon be lehetne tiltani a mobiltelefonokat is, vagy szigorú engedélyekhez kötni a használatát. Hiszen bármelyik alkalmas videófelvételre, el is tárolja, meg is osztja, élőben közvetíti, stb.

Ausztriában pl. nem használható a fedélzeti menetrögzítő kamera. Pedig milyen sok esetben segít az a felvétel, amit egyébként soha nem néz meg senki, csak akkor ha baleset van. De a barmok tiltják, mert felveszed vele szegény ártatlan másik embert is az engedélye nélkül... ;]

Nem lenne indkolt a drónosokat szopatni és ráfogni a GDPR-re meg hasonló baromságokra.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#73515) vandor01 válasza SeniorTilla (#73514) üzenetére


vandor01
őstag

pedig milyen igazuk is van! :DD
amin kamera van? na AZ? 100% hogy kinai kamera!
es ha kinai? akkor tuti megfigyel es kuldi pekingbe a 40grammos whopsi minden mozdulatat! sok kis kinai rabszolga meg a parthazban szamolgatja es jelentest ir a levelek szamarol szinerol a felvetelemrol!!
erre merget vehet mindenki....
legjobb betiltani mindet!
na jo a szabad demokracioaban nem betiltjak!
itt errefele jogallam van es polgari torvenykonyv...
tiltas helyett addig szabalyozzak mintha tiltva lenne :)
csak arrol van felmentes amire nekik is szukseg van :)
a paraszt meg kussooljon regeljen perkaljon jo sokat etc etc
Pedig jó lesz ha megérted.
ez mar klasszikus lesz a seftesshaftostol....
kulonben mehetsz a birosagra...... mar akkor is ha csak ragondol vki is!!! :DDD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#73516) El Joe válasza SpydeR3412 (#73503) üzenetére


El Joe
tag

Lehet én fogalmaztam félreérthetően, igen a drónon levő kamera adatrögzítő eszköz.
Az adatkezelés meg úgy jön ide, hogy gyakorlatilag minden személyes adattal történő tevékenység (rögzítés, tárolás, feldolgozás stb.) adatkezelésnek tekintendő.

(#73517) SpydeR3412 válasza El Joe (#73516) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Értem és köszönöm! :)

(#73518) ArthurShelby válasza SeniorTilla (#73514) üzenetére


ArthurShelby
addikt

De az sem elfogadható, hogy egy felvételt nem rögzítő kamera, amit csak hobbi célra használnak

Ha van rajta egy kamera, akkor biztos van/lesz rá mókolás, hogy a képet rögzíteni tudd valahogy. Nem lehet garantálni, hogy nem készít felvételt.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#73519) Joeker67 válasza #85957376 (#73510) üzenetére


Joeker67
aktív tag

Ha ilyeneket nézegetsz, inkább egy használt DJI Minit vegyél.

(#73520) SeniorTilla válasza ArthurShelby (#73518) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Igen értem, tudom. Hajrá tiltsuk be a telefonokat is. Sőt a házam előtti járdát és útszakaszt 3 biztonsági kamera nézi-rögzíti, ami legális, mert ki van írva, hogy kamerával megfigyelt terület.

Szóval nincs arányban a tiltás sztem, mert diszkriminálja a drónokat, de más képrögzítő eszközöket nem. Abból a szempontból viszont érthető, hogy én sem szeretném, ha Szomszéd Pistike itt kamerázna be az ablakon a drónjával :). A fentiek meg pláne nem szeretik :D

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#73521) SeniorTilla válasza Joeker67 (#73519) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Igazad van, tele van velük most a használtpiac. 70-80e forintért már lehet Minit venni, ami ezektől vlaszeg jobb választás.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#73522) ArthurShelby válasza SeniorTilla (#73520) üzenetére


ArthurShelby
addikt

a házam előtti járdát és útszakaszt 3 biztonsági kamera nézi-rögzíti, ami legális

Nem az. A te kamerád elvileg nem nézhet túl a kerítésen, vagy ha igen, akkor ki kell blur-özni a kerítésen túli részt, mert az közterület (ettől függetlneül neked kell takarítani ott a havat :D ).
A valóságban ez ritkán van így, és ha bármi történik ott, a rendőrség kikéri a kamera felvételt és nagyon szépen köszöni. Ők nem fognak szivatni, csak ha valaki túlmozgásos feljelent.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#73523) SeniorTilla válasza ArthurShelby (#73522) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ajjajjaj, akkor minden másodpercben törvényt sért itt nálunk a fél utca, még a rendőrök is :) na de sebaj, ne offoljuk szét a topicot.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#73524) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Üdvözlöm a Topickalókat!

Nem régiben tettem szert egy Fimi X8 Mini drónra, és van/lesz ezzel kapcsolatban számtalan kérdésem. Egyelőre a visszaolvasás fázisában vagyok.

Elsőre a tapasztalataim: A Fimi sajnos nem egy DJI -- igaz, az ára sem olyan volt.

Eddigi tapasztalataim:
- Repülni szépen repül, de hajlamos sordódni, elfordulni.
- Az akkuidő természetesen a közelében sincs a hirdetettnek, kb. annak a felével lehet számolni egy biztonságos reptetéshez. A kijelzés meg messze nem lineáris...
- Rálátással 800 távolságból már érezhetően gyengül a jel. (A 9 km-t nyilván nem hittem el, de a negyede jól jött volna, mivel kb. ilyen sugarú körben kellene fotodokumentációt készítenie.)
- A kamera középen szép rajzolatú felvételeket készít, de hajlamos alul-felülexponálni, különösen fotók esetén. WDR nincs, és nagyon hiányzik.
- A videofelvételek 4K@30fps-ben, h.265 közepes minőségben kb. 40 Mbps bitrátával készülnek, ami szerintem érthetetlenül sok. (Tankönyvileg ugye a 32 Mbps a magas minőség.)
- A videofelvételek fps száma dinamikusan változik (a 30-as beállítás 24-28 között) ami nem kedvez az editálásnak.
- Nagyon hiányzik a DJI-ok azon funkciója, hogy feliratba mentse a repülési adatokat. A tracklogokat a felhőbe menti, de nem tudok rájönni, hogyan tudom letölteni azokat, már ha egyáltalán lehetséges...

Elsőre kb. ennyi...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#73525) SpydeR3412 válasza MaCS_70 (#73524) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Üdv! Van a Fimi-nek saját topikja. Ha itt nem kapsz választ, érdemes lehet ott próbálkozni.

(#73526) MaCS_70 válasza SpydeR3412 (#73525) üzenetére


MaCS_70
félisten

A Fimi-topic sajnos teljesen döglött. Egy rövid üzenet érkezett, hogy DJI-t kellett volna vennem, nincs már rajtam kívül olyan ütődött, aki Fimit venne.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#73527) Pulsar válasza MaCS_70 (#73526) üzenetére


Pulsar
veterán

amúgy a leírtak alapján én is a helyedben egy Mavic vagy Mavic2-t vettem volna :D
nem kioktatás, csak a leírt vélemények igények alapján, az jó lett volna neked. Persze, utólag könnyen okos az ember

(#73528) MaCS_70 válasza Pulsar (#73527) üzenetére


MaCS_70
félisten

Újat akartam venni, és a Mavicra egyébként sem gondoltam. Lényegében a DJI Mini 2 volt az egyetlen potenciális alternatíva, de azonos kiszerelésben még használtan is 60-70e Ft-tal lett volna drágább, mint a Fimi újonan.

A Fimiről ráadásul kifejezetten dícsérő hangnemű teszteket láttam, olvastam.

Talán az éjszakai felvételek minőségét érte bírálat.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#73529) SeniorTilla válasza MaCS_70 (#73524) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Az a 40Mbit-es felvételi bitráta elég alacsony. A DJI Air 2s 100Mbit-essel rögzít 4k-ban 30fps-sel. Az Avata 120-szal, 60fps-sel.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#73530) MaCS_70 válasza SeniorTilla (#73529) üzenetére


MaCS_70
félisten

És vajon miért ilyen rettenetesen magasak ezek a bitráták? Az a filozófia, hogy a felvételt tömöríteni lehet, de megismételni már bajosan?

Egyébként délután éppen ezzel szórakoztam, és elég (kevéssé) vicces bugba szaladtam bele.

Csináltam egy felvételt 4K Best beállítással. Ebből egy 50-55 Mbps közötti videó lett. Levettem a minőséget Normalra, de megtartva a 4K-t. Szépen meg is feleződött a bitráta, de a videó nem blokkos, hanem moarés lett. Mit ad isten, a felbontás lement 720p-re! Tök önkényesen, miközben a menüben még mindig 4K-t mutat. Ergo nyolcadolta a pixelszámot, levette a minőséget, és ettől felére esett vissza az egységre eső méret. Érdekes...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#73531) SeniorTilla válasza MaCS_70 (#73530) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Gondolom nem fér bele egy ilyen kis kamerába, drónba az a komoly számítási kapacitás, ami jó minőséget kis helyre tud tömöríteni. Ehhez nagyon komoly cucc kell és rengeteg idő. Realtime nem könnyű feladat.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#73532) Pulsar válasza MaCS_70 (#73528) üzenetére


Pulsar
veterán

ja, persze, az ár is elég lényeges, csak én úgy vettem le, hogy fotózásra használnád, amire szerintem a legjobb. :)
Amúgy meglepő amit írsz, mert én is a Fimiről jókat olvastam, hallottam

(#73533) MaCS_70 válasza SeniorTilla (#73531) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, könnyen lehet. A h.265 a dinamikus blokkméreteivel már-már fekete mágia, durva számításigénnyel.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#73534) MaCS_70 válasza Pulsar (#73532) üzenetére


MaCS_70
félisten

Egyáltalán nem rossz a Fimi, és az is benne van a képletben, hogy én még nagyon kezdő vagyok, és amennyit használni fogom a drónt, vélhetően sosem leszek igazán tapasztalt.

Sőt, megkockáztatom, hogy az ár/értékaránya a Fiminek jobb, mint a DJI Mininek (személyes preferenciák dolga...). De egy kicsit mindenben gyengébb, és ez számomra azért fájó egy picit, mert ezek már nem mérnöki bravúrt igénylő tételek, simán odafigyelés kérdése. Azért még reménykedem egy komolyabb frissítésben is, hiszen elég új típus.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#73535) borg25


borg25
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok!
DJI Mini 4 pro kapcsán lenne egy kérdésem:
Most vettem egyet elvileg új, dokumentációs papír ki sem lett nyitva, nem látok rajta használati sérülést, hardverapron vettem, az eladó megbízható viszont nem látok rajta C0 matricát.
Szerintetek ezt így mennyire lehet használni?
Néztem a gyártó honlapját, az ottani fényképen sincs rajta matrica.
Viszont ezen a videón van.
Mit tanácsolnátok? Próbáljam visszaadni? Vagy így is lehet használni, úgy is lakóövezeten kívül szeretném? Valaki már találkozott ilyen matricával, vagy olyan 4 proval amin nincs matrica?
Azt tudom, hogyha 120méter felett is akarom használni, akkor le kell róla kaparni, és úgy engedi a DJI, de ugrott a C0 minősítés. Mivel alzás használt számla van róla, lehet, hogy valaki lekaparta volna és úgy küldi vissza?
Ime egy kép róla:

(#73536) SeniorTilla válasza borg25 (#73535) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Elég érdekesen áll az usb csati mellett a műanyag. Volt már leesve a gép?

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#73537) borg25 válasza SeniorTilla (#73536) üzenetére


borg25
senior tag
LOGOUT blog

Sajnos nem tudom. Én lennék a DJI Mini 4 pro drón minimum harmadik gazdája. Délután újra megnéztem, és oldalt is találtam egy hasonló hézagot.
Ezen hézag, meg amit te is kiszúrtál hézag alapján azt mondom, hogy valaki előttem úgy szerzett matricát, hogy fogta és matricával együtt kicserélte ezt a panelt.
Amt a dji fórum átböngészése után ki tudtam deríteni, hogy:
Ha egyszer valaki lekaparta a matricát, akkor nincs mód rá, hogy újat szerezzen (Mini 4 pro esetén)
Az összes Mini 4 pro matricával jött ki

Hi there. Thank you for reaching out. In accordance with the new European Drone Regulation that will come into effect on 1 January 2024, DJI's Mini 4 Pro will be launched with a C0 class identification label and therefore be restricted to an altitude limit of 120m that cannot be increased in any scenario (https://eur-lex.europa.eu/legal- ... ri=CELEX:32019R0945 - ANNEX, Part 1). This measure has been introduced by the European Union Aviation Safety Agency (EASA) to allow safe flight operations for drones weighing less than 250 grams. In accordance with the same European Drone Regulation, all other currently-available drones of the DJI Mini series (e.g. Mini 2 SE, Mini 3, Mini 3 Pro) will be restricted to an altitude limit of 120m later this year via a DJI firmware update. Customers of the above-named, currently-available DJI Mini-series drones (before Mini 4 Pro) will be able to apply retroactively for C0 class identification labels in Q4 this year via a process we will share in due course. Thank you for your understanding and support.

Ez után értem, hogy jelenleg matrica szerzés egy módja, ha veszel egyet online, csere és vissza. Szóval, ha bárki vesz magánban, vagy online shopban használtat, akkor fokozottan figyeljen!
Engem is megtévesztett, hogy itt kormi0312 (https://hardverapro.hu/tag/kormi0312.html) újként hirdette a drónt https://hardverapro.hu/apro/dji_mini_4_pro_fly_more_combo_rc_2/hsz_1-50.html
Mivel nem tudtam, hogy kell-e matrica, átvételkor csak annyit néztem meg, hogy új-e, van-e látható használati kopás, de mivel 8 percem volt a visszamenő vonatra, nem néztem mélyen, meg bíztam a 93 pozitív értékelésben.
Mikor közöltem, hogy kiderült, hogy a matricának ott kellene lennie, és hogy így legálisan nem tudom használni, akkor közölte, hogy ez nem az ő problémája, és dehogy lehet visszacsinálni az üzlet, vagy bármi módon rendezni. Ami bosszantó benne, hogy ő gyanakodhatott volna, hogy oka van annak, ha egy drónt 485 helyett 305 ezerért akar adni az alza. Persze ő igényt tart a 105e forintos hasznára, úgy hogy kvázi hibás terméket adott el, mert C0-ban, ha nem tudok rá matricát szerezni legálisan nem használhatom.
Az alza rendesebb volt, ott a fogadták a panaszom, és megnézik, hogy a termékmenedzser mit tud intézni.
Bosszantó, hogy egy pénzéves ember így el tudja rontani az ember örömét, még futok itt is egy kört, hogy legalább az értékelésébe bekerüljön, hogy egész addig jó eladó, míg nincs gond a termékkel.
Az lesz majd a kérdés, hogy hogy fogom tudni igazolni az igazamat. Egyenlőre azt tudom, mondani, hogyha matricára utaztam volna, akkor online shopból rendelek és visszaküldöm, mert az sokkal egyszerűbb, nem pedig arra fogok utazni, hátha lesz valaki aki visszaküldött árút árul hardveraprón, és hátha őt így le tudom húzni.
Ha van tippetek legális matrica szerzésre megköszönném, egyenlőre a gépet se akarom bekapcsolni, mert nem akarom, hogy az előéleti adatok változzanak.
Remélem a történetemből más is tanul, meg ha ez általános lesz, akkor a DJI-nél lesz folyamat arra, hogy visszakerüljön a 120m tiltás + lehessen matricát venni, ha az előző verzióknál utólag fel lehet tenni, akkor hátha itt is majd megoldják. Csak tényleg bosszantó, hogy 30e többért most lenne matricám és boltban vettem volna, és ez a szemét meg röhög.

Matrica meg így nézne ki rajta közelről:

(#73538) Anaren91


Anaren91
senior tag

Sziasztok,
Az alábbi problémám lenne:
Megbíztak, hogy csináljak a cégnek bemutató videókat drónnal (DJI mini3), viszont a memória kártya amit kaptam vele egy V10-es kártya, ami olyan 2k-ig jól rögzít, viszont amikor 4k-30 FPS-re teszem, akkor már szenved, és a kontroller is írja, hogy nem képes lépést tartani a kártya a felvétellel.
Kérdés: Ha esetleg később jobb drónra váltunk ami tud mondjuk 4k 60 FPS-t, ahhoz elég-e egy v60-as kártya, vagy már menjek inkább a V90 felé. Illetve honnan az isten nyilából lehet ilyen kártyát rendelni Magyarországon? Sehol nem találok V60-as micro sd kártyát, amit a drón tud fogadni.
Válaszokat előre is köszönöm!

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#73539) ecaddsell válasza Anaren91 (#73538) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Még a Mavic 3 Pro-nál is csak V30 az ajánlott kártya miért akarsz te V90-et?
Vsz. V90 eleve csak UHS-II-ben lenne az meg iszonyat áron van (nekem csak sima SD kártyában van UHS-II nem mikróban).

(#73540) SeniorTilla válasza Anaren91 (#73538) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Bőven elég egy V30-as kártya. Az Avata 60 fps-ben 100-105 mbit/s-ben rögzít, a samsung evo simán viszi. A mini 3 kevesebb lesz.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#73541) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Na, megkukult a Fimi!

Nem kapcsolódik a távirányítóhoz, illetve ha bekapcsoláskor csatlakoznak is, másodperceken belül elveszítik egymást. Videoátvitel erre a pár másodpercre sincs.
Pedig valamennyire látják egymást, mert a prón LED-jei reagálnak a távirányító ki-bekapcsolására, és a párosítási kísérletkor is egyszerre dobják el magukat.

Kérdés, hogy tudok-e valakit Budapest környékén, aki ehhez érdemben hozzá tudna nyúlni? Már úgy jobbító eredménnyel...

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#73542) Celtis válasza MaCS_70 (#73541) üzenetére


Celtis
veterán

Nem garanciális?

(#73543) MaCS_70 válasza Celtis (#73542) üzenetére


MaCS_70
félisten

Kínában garanciális. Valamennyire, a'la Bangood.

Egyébként, amennyire látom, nagyon nem eseti jelenségről van szó, ami azért furcsa, mert az enyém már a V2 kivitel, és a korábbi típushibákat azért javítani szokták.

Különösen, hogy gyanúm szerint szoftveres a probléma.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#73544) M_AND_Ms


M_AND_Ms
addikt

Drónvásárlás előtt állva gyűjtöm az infókat - többek között- a jogi szabályozásról is.
Sok mindent érteni vélek, de egyvalami furcsa: több repülőtér (Pécs, Szeged, Békéscsaba, stb) környezete, mint "TIZ (Traffic Information Zone) van megjelölve, meglehetősen nagy távolságra magától a reptértől. Azt olvasom, hogy ezeken a területeken csak az adott reptér üzemeltetőjének hozzájárulása után szabad reptetni, akár egy méter magasan is.
Józan ésszel még el is fogadnám, ha közben nem azt olvasnám, hogy pl Budapest CTR-ben az LHBP No Drone Zone területén kívül 40m magasságig az általános szabályok szerint szabad a reptetés. [link]
Szóval, pl a pécsi reptértől 18km-re, (ahol már azt se lehet tudni, merre van a reptér), se lehet, miközben a Liszt Ferenc reptér kifutójának végétől, már 7 km-re lehet reptetni, akár 10 emelet magasságában
Jól értelmezem én ezt? Kicsit furcsa, hogy a megye harmadán tiltva van alapból a drónozás akkor, amikor évente jó, ha három kis privát jet leszáll itt.
Próbáltam utánanézni, hogy és akkor hogyan is kéne egy ilyen engedélyt beszerezni. A Pécs-Pogányi reptér honlapján van is erről szó: évi 7500 Ft és máris repülhetek [link] . Rögtön elmúlnak a tiltás okai. (pénzlehúzásnak tűnik). Más repterekről ennyi infót se találtam.
Érdekelne a ti véleményetek, tapasztalatotok

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#73545) SeniorTilla válasza M_AND_Ms (#73544) üzenetére


SeniorTilla
veterán

pénzlehúzásnak tűnik - igen az. Ez van, ez egy ilyen bicikli (by Balu)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#73546) M_AND_Ms válasza SeniorTilla (#73545) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Akkor, már csak az a kérdésem, hogy mindenki, aki jogszerűen akar ezeken a területeken drónozni, azok honnan tudják, hogy pontosan hol is kell engedélyt kérni. A területek elég nagyok ahhoz, egyedi, elszigetelt esetekről beszéljünk. Vagy, mindenki stikában csinálja?

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#73547) MaCS_70 válasza MaCS_70 (#73543) üzenetére


MaCS_70
félisten

Körbetelefonálgatásaim során elég érdekes dolgokat tudtam meg a Fimiről:

A Xiaomi szervizben maguk is erősen meglepődtek, hogy a saját oldalukon hidetik a drónjavítást,
Egy másik, privát szerelő nagyon segítőkészen felájánlotta, hogy próbál segíteni, de túl optimista azért ne legyek -- egyébként pedig szoftvert frissíteni drónoko esetében szigorúan ellenjavallt. Viszont elvileg van PC-oldali szoftver hozzá, de abban nem tud segíteni.

A kínai ügyfélszolgálat videót akar látni a drón nem működéséről. Érdekes lesz egyedül megoldani úgy, hogy minden látszódjon.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#73548) vandor01 válasza M_AND_Ms (#73546) üzenetére


vandor01
őstag

jo temakat feszegetsz....
de mi lenne ha visszaolvasnal kb 3-4 oldalt aztan eleg sok infot kerdezesnelkul megtudnal...... a lenyeg?
minden de minden regisztracio es engedelykoteles kiveve a gyerekjatekok kamera nelkuli 120gramm alatt muanyag szardarabok......
ha valami komolyabb dragabb nehehezebb GPS-es etc gepet veszel akkor kenytelen leszel betartani a szabalyaikat! regelni engedelyeket kerni biztositast kotni ja es fizetni 30nappal a reptetesed elott....
a tobbiek?
azaz itt eleg sokan a gyerekjatek kis gepeinkkel (whoop) illegalba nyomjuk....
foldalatti szervezet vagyunk :D
a foldalatt reptetunk ott nem kell legterengedely :DD
persze egy kis fa kerulgeteses repteteskor nem gondolunk a repterre de meg a kozelebe sem kivanunk menni.....
szoval vmi ilyesmire keszulj :DDD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#73549) MaCS_70


MaCS_70
félisten

A Fimivel folyós, vélhetőleg kilátástalan küzdelmem tanulságaképp megpróbálkoznék egy DJI Mini 2-vel. Ebből viszont újra már nincs pénzem...

A HardverAprón látok egy Coporno nevű fórumtársat hirdetni. Esetleg jelen van itt is, illetve tudtok róla valamit? Azt látom, hogy sok drónt hirdet.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#73550) humigabi


humigabi
aktív tag

Szia MaCS_70!

Régen találkoztunk itt a fórumon. Most olvastam, hogy jártál a Fimi drónnal. Kicsit meglepődtem, mert épp tegnap próbáltam ki a nagy testvérét, az X8 SE 2022 v2-t. Elég sokat nézegettem, mire megvettem, teljesen hobby repkedésre és fotók videók készítésére. Remélem nem lesznek vele hasonló problémák, mint a minivel.
Sajnálom, hogy így jártál!

Békés, Boldog Ünnepeket kívánok neked és minden fórumozó társunknak:

[ Szerkesztve ]

humigabi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.