Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73451) Schaf


Schaf
tag

Amin pedig el kellene gondolkodni, akár a Topic gazdának is.

Ez a fórumrész nem az FPV drónokról szól, hanem "a dronokról". Ha mégsem, akkor át kellene nevezni. :)

Ha valaki a nevemre kattint láthatja hogy nem most kezdtem a fórumozást és bár sokat voltam inaktív azért hát a legtöbb szakmai fórumot technikai fórumot nyomon követem.

Ebben a fórumban is a fórum leírásban alapvetően olyan dolgoknak kellene ott lenni amelyet az ideérkező emberek fontos információként felhasználhatnak.

amikor a fórumot létrehoztátok még nagy részt csak fpv drónok voltak mára azonban a technológia és a technika alaposan elszaladt az akkori technikához képest. ideje lenne aktualizálni akár a technológiai akár a jogi részeket különös tekintettel arra hogy többek között itt a fórumon és rengeteg fals hamis és szándékosan elferdített információ található.

Az újoncok nagy része azért is jön ide hogy információkat szerezzen mit vegyen hogy használja mik a szabályok és hasonló kérdések.

a korrekt információk helyett a legtöbbször és érted vagy hozzá nem értő felhasználók egyéni véleményeit képzelgéseit és hiedelmeit olvashatják tényként ráadásul sokszor erre a többi tag is rásegít.

Szóval ha egyszer valaki mégis úgy dönt hogy szeretne ebből a topicból is egy normális szakmai fórumot csinálni ahol nem csak a technikai kérdéseket lehet megvitatni hanem esetleg olyan információkhoz is hozzá lehet jutni hogy mit hogyan lehet csinálni legálisan állok rendelkezésre.

De addig is nyugodtan el lehet könyvelni hogy minden hülyeségre félinformációra vagy szándékos feldítése reagálni fogok hiszen a rendelet európai uniós a magyar jogalkotó alig változtatott rajta. repülni nem lehetetlen sőt nagyságrendekkel könnyebb mint 2021 előtt, persze természetesen ha valaki csak a feltűnési viszketegségét kielégítendő akar repülni hogy mások lássák hogy ő aztán tud, azzal nem nagyon lehet mit kezdeni. Az kb. olyan mint az etnikum aki szerint a 30 éves bömbi nem jogsival megy és ő úgyis jobban tudja, mert ezer éve bütykölik....

[ Szerkesztve ]

"...A fénynél csak a közösségi hálókon terjedő hülyeség a gyorsabb...."

(#73452) Schaf válasza vandor01 (#73450) üzenetére


Schaf
tag

Mi szükséges hozzá?

Kevesebb dolog, mint 2021 előtt.

Játszótéren meg ne repkedj.. menj ki a zöldbe a szabadba.. hisz nem az a fontos, hogy ki látja milyen menő vagy. Vagy mégis? :DD :DD

Na ez utóbbi esetben, még sajnálni sem tudlak az EU rendelet szabta feltételek miatt.

A repülés nem jog, hanem LEHETŐSÉG. Ha nem tudod/akarod a szabályait betartani, játsz mással. :))

[ Szerkesztve ]

"...A fénynél csak a közösségi hálókon terjedő hülyeség a gyorsabb...."

(#73453) vandor01 válasza Schaf (#73452) üzenetére


vandor01
őstag

Kevesebb dolog, mint 2021 előtt.

ez volt a szakmaisag?
etnikumozol meg bombizel megint....
handabandalsz csak mert tudod jol
a 40grammos pucskoszorusok
meg még sokan masok be lettek szopatva....
olyan extra dolgokkal ami mashol az EU ban nem letezik vagy meg se kozeliti
a pocakoslakatos elkepzeleseit :)

inkabb a kerdesre valaszolj!

adott egy 40g-os whoop, amit szeretnék egy magyarországi városban/faluban, egy játszótéren(mondjuk hogy üres), vagy bármilyen szabadabb parkos placcon, téren, esetleg a saját kertemben használni(akadálykerülgetés, bujkálás for fun) és fpv módban max. 5m magasra repülve. Mi szükséges ehhez a mai törvényi környezetben?

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#73454) cd334 válasza Schaf (#73449) üzenetére


cd334
tag

Kedves Schaf!

Van egy hobbim, és van rá egy időkeretem. Sajnos nekem nem fér bele kimenni bárhova is városon kívülre. Jelenleg arra van időm, hogy munka előtt, munka után menet jövet kicsit éljek a hobbimnak. Bedobom a táskámba a távot, FPV szemcsit meg a 40g whoopomat pár akksival. Kérdésem ezt hogyan tudom megtenni legálisan. Sajnos a kérdésemre nem válaszoltál, csak arra hogy hol repkedheteknék egyszerűen. De hogy megkönnyítsem a választ adok pontos koordinátákat.(Ez egy példa, de hasnló helyeken tudok repkedni) Itt mi szükséges ahhoz, hogy 10-15percet röpüljek a saját szórakozásomra. Könnyités, csak akkor repülök itt, ha senki más nem jár éppen arra, ha jön valaki leszállok. Nem azt kérdőjelezem meg, hogy szükség van-e szabályokra, tudom, mert tudom, hogy kell és tudom nem csak whoop létezik, de önző módon szeretnék a saját kis esetemnél maradni. Az érdekel, hogy jelenleg ezt hogy tudom megtenni. Le tudnád ezt írni nekem, mert erre sajnos az előző hozzászólásodban nem válaszoltál. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#73455) Schaf válasza cd334 (#73454) üzenetére


Schaf
tag

Pedig válaszoltam.

Kb 2,5 km séta (autóval meg kb 5 perc
47,4090507, 19,1285129 ez meg csak belefér) és 40m magasságig az MDS használa mellett, üzembentartó és drón regisztráció után egy segítő VO-n kívül, az ég világon másra nincs szükséged ott FPV repüléshez 250g alatt.

2021 előtt 30 nappal előre eseti kellett, amihez a reptér engedélye és kockázat elemzés is dukált.

Mondd, hogy most rosszabb... 🤔🤔

[ Szerkesztve ]

"...A fénynél csak a közösségi hálókon terjedő hülyeség a gyorsabb...."

(#73456) cd334 válasza Schaf (#73455) üzenetére


cd334
tag

Szia!

Nem válaszoltál a konkrét kérdésre a konkrét helykoordinátákkal.
Mint mondtam, nekem nem fér bele plusz idő ide-oda menni. A koordináta egy példa volt, most már más fele lakom és dolgozom, de a szitu kb. ugyanaz. Ne koordinátákat adj, hanem írd le ott azon a koordinátán, ahol megadtam mi szükséges a repüléshez. Ez egy elég egyenes kérdés volt. És a múlt sem érdekel. Kérlek erre felej és ne terelj. Köszönöm!

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#73457) Schaf válasza cd334 (#73456) üzenetére


Schaf
tag

Lakott területen belül nem végezhető repülés eseti légtér nélkül.

Nem most, nem 3 éve, hanem előtte sem lehetett.

Ha nem fér bele, add el.

Én meg versenyezni, meg driftelni akarok a házunk előtti utcában, de a rohadék szabályok nem engedik.

Egy pillanatig azt hittem komolyan érdekel a dolog, nem csak kekeckedni akarsz... de a jelek szerint mégis.

Ezért neked is elmondom... nincs jogod repülni... sehol az EU-ban. Lehetőséged van... ha és amennyiben.... 😎

"...A fénynél csak a közösségi hálókon terjedő hülyeség a gyorsabb...."

(#73458) vandor01


vandor01
őstag

Mondd, hogy most rosszabb...
igen ha hivatalossan akarja a parsztja akkor tobb lehetosege van legalissan muvelni!
es igen aki dolgozik zsetont keres vele, vagy erzekeny helyen muvelne?
akkor hajra csinalja es el is elvarom, hogy betartsa a torvenyeket
a sajat magam vedelmebe, hogy megfeleljen a szabalyoknak!

De amugy?
Semmi nem valtozott egy 40 grammos pocskoszorus szamara akkor is illegal volt most is illegall..... ennyike....

csak kozben ratelepultek az EUs es a helyi torvenyek moge bujva az eloskodo sheftes shaftos linkelos terelos dumagepek akik belollunk szeretnenek elni :)

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#73459) vandor01 válasza Schaf (#73457) üzenetére


vandor01
őstag

Én meg versenyezni, meg driftelni akarok a házunk előtti utcában, de a rohadék szabályok nem engedik.

csak kiderul ki akar itt MENOZNI :)

mi nem errol beszelunk!
csak a varosi szabad placokon bokrokat kerulgetni a 40 grammos pocskoszoruvel!

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#73460) Schaf válasza vandor01 (#73459) üzenetére


Schaf
tag

Látod? De én sose mondtam, hogy nem akarok menőzni... 🤣🤣

Sosem lehetett ilyeneket csinálni a városban, és az EU-ban kb. sehol nem is lehet, ugyanis nem elsősorban a repüléstől fosik az EU, hanem a GDPR szabályok megsértése miatt.

Mindig lesz valaki, egy szomszéd, egy járókelő, akinek nem tetszik a zümmögésed és még több menő lesz aki ha pl. megengedik mondjuk az 5m magasságot, akkor majd bemagyarázza, hogy neki 10 kell, aztán 100 aztán 1000....

Látod.... neked sincs fingod se, hogy miért pont 400feet az a magasság, ameddig valamelyest szabadjára vagyunk engedve... pedig fontos, ráadásul nemzetközi szabályozási oka van.

De ha otthon akarod nyomni, csinálsz egy 3m magas lugast, az alatt, vagy a lakásban azt csinálsz amit akarsz. (azt hagyjuk, hogy ez mekkora baromság szerintem is, az másik kérdéskör).

[ Szerkesztve ]

"...A fénynél csak a közösségi hálókon terjedő hülyeség a gyorsabb...."

(#73461) vandor01 válasza Schaf (#73460) üzenetére


vandor01
őstag

azert akad epeszu szabalyozas is....

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#73462) cd334 válasza Schaf (#73457) üzenetére


cd334
tag

Megint, tényszerűen kértem felsorolni, de nem megy úgy látom. Legálisan szeretnék repülni az adott ponton a 40g-os whoopommal max. 5m magasan 50m körben FPV-ben. Fesorolásszerűen mi kell? Légtér ok, és még?
Mit kell tennem, hogy ezt legálisan csináljam? De erre eddig nem kaptam választ.
(Menjek odébb, nem válasz)

A driftelést ne keverd ide, mert nem jó analógia. Sajnos egyszerű, egyértelmű kérdésre nem válaszoltál, pedig saját állításod a téma szakértője vagy és oktatod.

Másik eset ami talán közelebb áll a valósághoz, adott egy családi ház BP. XX. kerületében egy szép kerttel. A kerben fák. A szomszédok tudnak a hobbimról és nem bánják(mert megkérdeztem őket). Én itt repülnék kerülgetném az ásót meg a bokrokat. A fák koronája fölé nem emelkedem. Ezzel én hogyan veszélyeztetem a légi közlekedés biztonságát? Ok, hogy törvényileg vonatkozik rá csomó előériás, de az ebben az esetben életszerű? Ugye itt is ugyanazok a feltételek kellenek mint a fent megjejölt koordinátán. Mégis...

Teljesen megértem, hogy szabályozni kell a kérdést, ebben nincs vita. Megértem, hogy DJI egyéb gépekkel és az agyatlan emberekkel miért van probléma.
Az is oké, hogy kell felelősségbiztosítás, meg jelezni, hogy hol repül az ember kellenek a szabályok. De azt is látni kell, hogy a szabályok bizonyos esetekben sajnos teljesen életidegenek és élhetetlenek. Épp azért választottam a whoopot, mert ez még "játék". Eszembe nem jutna nagyobb drónnal propvédő nélkül repülni fent megjelölt helyen, tudom a korlátaimat és igyekszem felelőssen csinálni a dolgokat.
Whoopoltam sok helyen, sok emberrel beszélgettem erről és eddig sikerült mindenkivel mindig tisztázni a dolgokat (volt közte rendőr, közteres, önkormányzati képvisleő, anyuka, gyerek, kutyás ember,...). Ha nem agyatlanul csinálod, látják, hogy mindent megteszel odafigyelsz a környezetedre másokra ők is tudnak normálisan hozzáállni. Mellesleg a whoopomra eddig kb. mindenki játékként tekinett. Mondom ez én vagyok és az én személyes véleményem és preferenciáim.

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#73463) Schaf válasza vandor01 (#73461) üzenetére


Schaf
tag

Már mondtam, hogy nem ártana tanulnod...

Például az elavult régi szabályozáshoz tartozó ábra helyett a ma érvényes geokorlátozások térképét nézegetni.

[link]

Különös tekintettel a lakott területeket pirossal jelölő TILTÁSOKRA.

"...A fénynél csak a közösségi hálókon terjedő hülyeség a gyorsabb...."

(#73464) cd334 válasza Schaf (#73460) üzenetére


cd334
tag

Röviden, otthon a 3m lugas alatt ugyaz törvényileg, mint a megjelölt koordinátás példám. De itt te is differenciálsz már.

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#73465) Schaf válasza cd334 (#73464) üzenetére


Schaf
tag

Nem ugyanaz.

De mint mondtam addig keresgéljük a kiskapukat, amíg bezárják.

Magyarországon eseti légtérben kb azt csinálsz amit akarsz... külföldön ez sokkal macerásabb.

"...A fénynél csak a közösségi hálókon terjedő hülyeség a gyorsabb...."

(#73466) vandor01 válasza Schaf (#73463) üzenetére


vandor01
őstag

folosleges nezegetni mert a bokrokat kerulgetni a 40 grammos pocskoszorummel nem megyek 120meter fole sooot meg 50 fole sem......

nem a versenygeppel akarok driftelni a surun lakott utcaban hanem egy parkban a fakat kerulgetni masok zavarasa nelkul.....

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#73467) cd334 válasza Schaf (#73465) üzenetére


cd334
tag

Miért a lugas már épületnek számít?

Egyébként tervezel válaszolni a kérdésemre:
Legálisan szeretnék repülni az adott ponton a 40g-os whoopommal max. 5m magasan 50m körben FPV-ben. Felsorolásszerűen mi kell?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#73468) Schaf válasza cd334 (#73467) üzenetére


Schaf
tag

Nem.

A lugas alatti rész nem légtér a szabályok szerint. :C

"...A fénynél csak a közösségi hálókon terjedő hülyeség a gyorsabb...."

(#73469) cd334 válasza Schaf (#73468) üzenetére


cd334
tag

Érdekes és miért? Titkos tudás van benne vagy mi? Vagy annyira életszerűtlen, hogy szinte lehetelen?

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#73470) ArthurShelby válasza cd334 (#73467) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nem akarok beleszólni, csak rövidebbre szeretném zárni a vitát, mert úgy érzem elbeszéltek egymás mellett

Egyébként tervezel válaszolni a kérdésemre

Ha jól értem válaszolt, csak indirekten.
Te lakott területen akarsz repülni, amihez eseti légtér engedély kell. Ezt 30 nappal előre kell megigényelni és elbírálják (döntenek, hogy megadják e). Az elég valószínűtlen, hogy 30nappal előre tudod, hogy hánykor hol akarsz repülni/játszani.

2021 óta nem kell eseti légtérengedély lakott területen kívül (illetve olyan helyen, ami nem esik pl repülő tér körzetébe, és hasonló kivételek). Ezért akart téged kiterelni lakott területen kívülre.

Kb 2,5 km séta (autóval meg kb 5 perc
47,4090507, 19,1285129 ez meg csak belefér) és 40m magasságig az MDS használa mellett, üzembentartó és drón regisztráció után egy segítő VO-n kívül, az ég világon másra nincs szükséged ott FPV repüléshez 250g alatt.

Ha jól értem 2021 előtt lakott területen kívül is (magyarán mindenhol) kellett eseti légtér engedélyt kérni, csak akkor mindenki tojt rá.

Szóval röviden:A MyDroneSpace appban (MDS) kell kérned engedélyt, hogy repülhess, amit automatikusan megkapsz lakott terülten kívül, belül kérdéses és 30nappal előtte kell. Hogy ezt meg tudd tenni, kell lajstromszám, amihez regisztrálni kell a drónt.

Biztos kihagytam pár dolgot, nem tudom hogy van pontosan, csak próbálom összerakni.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#73471) vandor01 válasza twine (#73437) üzenetére


vandor01
őstag

na errol berszeltel..... az egymenetes gepek....
nekem is volt hasonlo mikor az elso aksival már ossze is tortem :DD
DURVA!!!

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#73472) SeniorTilla válasza vandor01 (#73471) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Mi ezen a félelmetes? Manapság ezek a legolcsóbb páncéloselhárító eszközök. Olcsóbb, mint egy RPG. Sokkal olcsóbb. Abból is van ám dögivel, mégsem csinálunk belőle ekkora hacacárét :)

Addig jó, amíg nem ezt találják el velük:

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#73473) vandor01 válasza SeniorTilla (#73472) üzenetére


vandor01
őstag

na itt van.... [link]
250gramm alatti pocskoszorus dronosoknal nem valtozik semmi!
illegalban nyomtak regebben... most is... meg a jovoben is....


[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#73474) #85957376


#85957376
törölt tag

Üdv! :)

Abban kérném a segítségeteket, hogy 10-15k árkategóriában melyik a legjobb kamerás drón? Gyereknek lenne.

(#73475) Celtis válasza vandor01 (#73473) üzenetére


Celtis
veterán

Túl hosszú, hogy végignézzem. Mi van a Minivel?

(#73476) Peaceliker válasza #85957376 (#73474) üzenetére


Peaceliker
őstag

Tudom, csíraság drágábbat ajánlani ilyenkor, bocsi érte :R Ha bele tud férni dji tello sokkal jobb lenne, mint amiket 15ug kapni lehet. Szerintem

"Oh my Goa'uld!"

(#73477) #85957376 válasza Peaceliker (#73476) üzenetére


#85957376
törölt tag

Kettőt kell vennem és kapnak mást is, úgyhogy ez a költségvetési keret. Ez most akciós. Vélemény?

(#73478) vandor01 válasza Celtis (#73475) üzenetére


vandor01
őstag

a mini ott van a masodik kepen.....
valamint kb a 39/41 es 57/58dik percnel dumalnak rola

Sac/kb valami ilyesmi:
amugy semmi nem valtozott...
minden ugyanaz..... A1 kategoria
kamcsis 250g alatti regeles majd uzembetartoi
reptetes:
lakott teruleten legterengedely ha van megfeleo C osztalya (C0/C1)
ha nincs C osztaly? akkor asszem vmi kulonleges muvelet... by putin :)
ezek a lakott teruleten kivul a mezore nem kell
FPV 120m magassagi hatar es persze spotter es MDS kotelezo
lost ban 120m de csak 40 et ajanlanak mert utanna ugyse lathato rendesen :)

A1 felett van varialas amugy a "szokasos" akadnak bizonytalansagok is
lesznek valtozasok de persze a kornyezet meg nem kesz ra kesz...
azaz nem biztos hogy minden mukodni fog majd
pl 3 ev nem volt eleg a tavoli azonositashoz a 250g felett a remote ID kotelezo...
vagy a lakott terulet fogalmat tisztazni :DDD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#73479) SeniorTilla válasza #85957376 (#73477) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Szerintem kár érte pénzt adni. Szomszédom is vett ilyen bigyót 1-2 éve a gyereknek, első dolga volt a szélnek elfújnia a gépet. Szerencsére hozzám jött át a kertbe, és jóban vagyunk :)

Azóta sem szálltak fel vele. Két akkuból 1 kuka volt már újkorában is, a második sem jó már, álló helyben tönkement (ezek ugye nem intelligens akksik). Újat kellene hozzá venni, de rájött, hogy kár volt ilyen f*stalicskát vennie.

Ezzel inkább el fogod venni a kedvét az egésztől, mert csalódott lesz.

De ez az én véleményem, ha gondolod próbáld ki. Ha beltérben nyomjátok, legyen egy jó lakásbiztosítás, ami a TV-t is kifizeti ;] Főleg propellervédő nélkül veszélyes. Háziállat ne legyen bent, stb. Youtube tele van fail videókkal...

Még az Avata-t is óvatosan reptetem fel bent, pedig normal módban nem megy neki elvileg semminek előrefelé, de pl. a száradó ruhát simán beszívja ha mellette elrepülsz vele. Fiam megcsinálta, egy szett új propeller lett az ára, más baj nem volt.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#73480) SeniorTilla válasza vandor01 (#73478) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ezek alapján mindenki maradjon a földön :O :O :O

Ki lát egy 15 centis gépet 100 méter távolságból, 40 méter magasan a napsütésben? Max. sötétben látod a fényeket, de nappal már a nagy GoPro Karmát sem látod messziről, még alacsonyan sem.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#73481) #85957376 válasza SeniorTilla (#73479) üzenetére


#85957376
törölt tag

Ezek alapján nem jó vétel lenne ez. Melyik a legolcsóbb belépőkategóriás, ami már elfogadható?

(#73482) SeniorTilla válasza #85957376 (#73481) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Azt nem tudom, nekem csak komolyabbak vannak.

Évekkel ezelőtt vettem egy egyszerű kis kamerás gépet, ami full manuál. A kamera képét sem látod élőben, csak a végén amit felvett, vissza tudod nézni. Itt áll a fiókban, nem tudom mikor használtam utoljára. Azóta sokat változott a piac.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#73483) Schaf válasza vandor01 (#73473) üzenetére


Schaf
tag

Látod?

Azért az elmúlt napok fényében ezen a posztodon jót mosolyogtam.

Apropó... szerzői jog mond valamit? Ha már akkora arccal harcoltál itt a "reklámok" ellen?

Nyilvános fórumban egy-egy ilyen kép sokba kerülhet... a szabály leszarása, meg a "nem tudása" meg nem mentesít.

"...A fénynél csak a közösségi hálókon terjedő hülyeség a gyorsabb...."

(#73484) twine válasza #85957376 (#73481) üzenetére


twine
addikt

Szia!

Én, ha kicsi gyerekekről van szó, mondjuk cca.12éves korig, akkor egy egy ilyet , vagy ehhez hasonlót ajánlanék...Nincs rajta kamera viszont cserébe van alkatrész, amire szükség is lesz, mert hajlik a motor tengely, törik a prop...stb..stb...

Isten az atyám nem szeretek olcsó holmikat fikázni, főleg ha valaki vásárolni akar, vagy, már megvette...
Könyörgöm semmilyen 10-20.000.- forintos kamerás papíron sokat tudó gépet ne vegyél nekik, mert ahogy fölöttem írták, csak a kedvüket veszed el...
Nincs értelme, az ablakon dobod ki a pénzed, nem lesz boldogság, kihúzhatod ugyan magad miközben kicsomagolják, de a valódi öröm elmarad...
SZar lesz a kamera kép, rosszul repül, nem reagál, hiába nyomja, hiába kellene....stb..stb...

Az általam fent linkelt játékszerek, használhatók....de az én környezetemben az ismerősöknél ezek is csak pár hétig bírták, mert törtek, és a polcra kerültek, később a kukába....ritka kivétel amikor annyira rátalál valaki erre a hobbira, hogy tovább megy ezen az úton, és elkezdi felújítani, vagy megveszi a következő kategóriát....

AHogy mondták,,,kamerásból kb. a minimum a tello....vagy jól körülnézve a piacon valahol 50-60.000.-től fölfelé kb...
ha nem fér bele,....érthető és megérthető...akkor mindenképp valami más jellegű ajándékot javaslok...Nem veretésből mondom....hanem a csalódástól szeretném megkímélni a srácaidat, és a te pénztárcádat, hogy ne az ablakon dobd ki a pénzed... :R :R

[ Szerkesztve ]

(#73485) SpydeR3412 válasza #85957376 (#73474) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Nincs különbség, mind élvezhetetlen kategória. Kivéve, ha leteszed valahova és úgy csinálja a felvételt.

(#73486) SpydeR3412 válasza SpydeR3412 (#73485) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

De mivel minden relatív.... Yt-on biztosan találsz róla videót és akkor el tudod dönteni, hogy amire mi azt mondjuk, hogy nem érdemes, azzal egyetértesz-e. :)

Más:
Skacok! Valaki árulja el legyen kedves, hogy tényleg egyedül adatrögzítőként van megfogalmazva a törvényben az, ami alatt mindenki az fpv kamerát érti? Mert akkor az igen sokat segít nekünk.

[ Szerkesztve ]

(#73487) Celtis válasza vandor01 (#73478) üzenetére


Celtis
veterán

37:30-nál van amit kerestem. De nem értem. Eddig arról volt szó, hogy a Mini 1 MTOM-ja 250g felett van. Itt a szakértő meg azt mondja, hogy alatta van.

(#73488) twine válasza SpydeR3412 (#73486) üzenetére


twine
addikt

"ényleg egyedül adatrögzítőként van megfogalmazva a törvényben az, ami alatt mindenki az fpv kamerát érti? "
A múltban ennek a vonalnak egyszer már nekifutottam itt, úgy rémlik...
De azt hiszem nem "nyertem" :(

(#73489) SpydeR3412 válasza twine (#73488) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Már nem emlékszem pontosan, hogy hova jutott a dolog, de úgy rémlik nekem is, hogy volt már róla szó. Viszont az egészen biztos, hogy nem így volt megfogalmazva a kérdés.
Akkor kifejtenéd bővebben, hogy mit értesz "nem nyertem" alatt?

(#73490) twine válasza SpydeR3412 (#73489) üzenetére


twine
addikt

Nem tudom kifejteni, mert régen volt és most,hogy bele olvastam az akkori csevegésbe, ugyanazt éreztem... Nincs köztünk jogász, aki minden kétséget kizáróan leírja mit jelent a törvényi szabályozásban pontosan az adatrögzítő eszköz.

Írd be a keresőbe itt a topicban hogy "adatrögzítő" és megtalálod az akkori beszélgetést...
Én is ugyanazon az állásponton voltam mint te ha jól gondolom, de volt aki másképp gondolta... És mivel egyikőnk sem volt jogász, így csak parttalan beszélgetés volt, amennyire most látom legorditve a találatokat...
Én ezt a vonalat elengedtem,, csak azért jeleztem, hogy "vótmá" , mert emlékeztem, hogy anno nekem is vesszőparipám volt ez a cucc szó ;)

(#73491) SpydeR3412 válasza twine (#73490) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Rendben, köszönöm a segítséget. :)

(#73492) SpydeR3412 válasza twine (#73490) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Elengedtem most már Én is. :DDD lehetetlen legálisan fpv-zni.
Mondjuk azt nem értem, hogy miért kényszerítik az embert a törvény megszegésére? :F jó, igazából nem kényszerít rá, mert nem kötelező repülni. :W

(#73493) El Joe válasza twine (#73490) üzenetére


El Joe
tag

"GDPR Fogalommeghatározások
1. „személyes adat”
azonosított vagy azonosítható természetes személyre („érintett”) vonatkozó bármely információ; azonosítható az a természetes személy, aki közvetlen vagy közvetett módon, különösen valamely azonosító, például név, szám, helymeghatározó adat, online azonosító vagy a természetes személy testi, fiziológiai, genetikai, szellemi, gazdasági, kulturális vagy szociális azonosságára vonatkozó egy vagy több tényező alapján azonosítható."

Így személyes adat pl. a képmás (fotó, videó), ebből következően adatrögzítő eszköz minden olyan eszköz amely személyes adat (foto/videó) rögzítésére alkalmas (sic -Függetlenül attól, hogy be van-e kapcsova vagy van-e benne memóriakártya. Önmagában az a tény, hogy az eszköz "alkalmas" rá).

(#73494) Schaf válasza Celtis (#73487) üzenetére


Schaf
tag

Nem beszéltünk MTOM-ról, ha figyeltél.

Szándékosan, bár a DJI Mini 2SE, Mini3/3Pro és Mini 4 Pro esetében valószínűleg januártól MTOM kerülhet feltüntetésre.

Mivel 2024.01.01. előtt a legacy drónok esetben az EASA abban az esetben, ha a gyártó TOW értéket ad meg, azt elfogadja MTOM-nak, ha egyben a gyártó kizárja a hasznos teher függesztésének lehetőségét.

A 2024.01.01. előtt vásárolt 250g TOW alatti eszközöket egyelőre a nemzeti hatóságok is így kezelik.

Ahogy az anyagban is van, ez a mai állapot és szabály.

Azt viszont jó ha mindenki előre tudja, hogy 2024.01.01. után C osztályazonosító nélküli gép a 2023.11.28.-i EASA ismertető szerint a nyilt kategórián túl csak utólag felszerelt távoli azonosítóval repülhet. (Pl. BVLOS vagy 250g feletti MTOM C osztály nélkül emberekhez közel), aminek a felszerelése nem lesz egyszerű, ráadásul TOW növekedéssel is jár.

Ez pedig azt jelenti, hogy ha egy C osztályazonosító nélküli Minire ilyen jeladó kerül, az bukja azonnal az összes 250g alatti előnyét is.

[ Szerkesztve ]

"...A fénynél csak a közösségi hálókon terjedő hülyeség a gyorsabb...."

(#73495) Schaf válasza SpydeR3412 (#73492) üzenetére


Schaf
tag

Hogy a pelóba ne lehetne legálisan FPV-zni??

25kg-ig kint a mezőn A3-ban egy hokeddlivel is FPV-zhetsz, egy megfigyelővel a "hónod alatt". :)

"...A fénynél csak a közösségi hálókon terjedő hülyeség a gyorsabb...."

(#73496) SpydeR3412 válasza El Joe (#73493) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Köszi! A kérdésünk igazából nem erre irányult, hanem az fpv kamerára. Abban nincs kártya, semmit nem rögzít. Viszont a mostani légtér klubban (asszem így hívják), azt mondta a kompetens csávó, hogy amely adatot rögzít, vagy sugároz. Ez az utolsó szó sok mindent megváltoztat. De nem tudom, hogy szó szerint idézte a törvényt, vagy ez csak úgy kiszaladt a száján, mint saját vélemény. Mert soha sehol nem láttam ezt így leírva, vagy hallottam valaki szájából. És ha jól vettem ki abból a nagy katyvasz dji reklámból, akkor ha, csak adatrögzítő van fogalmazva, onnantól a 100m-re való maxiális eltávolodási tudás az egyetlen akadálya, hogy játéknak minősüljön a gép. Emiatt viszont nem vágom le az xm+ antennáit.

És visszatérve kicsit. Én sem vagyok jogász, viszont azt tudom, hogy a törvénynek egyértelműnek kell lennie. És az is egyértelmű, hogy ami adatot rögzít, az nem azonos azzal, ami nem rögzít. Hiszen akkor nem is létezne ez a két fogalom. Valamint azzal is tisztában vagyok, hiszen rengetegszer bizonyították már, hogy akik ezeket a dolgokat megalkotják, azoknak hatalmas nagy hiányosságuk van kifejezés téren. De ez már az Ő gondjuk.

(#73497) SpydeR3412 válasza Schaf (#73495) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Pont az a3 miatt tettem hozzá, az utolsó mondatot...
De ez nem életszerű. Nem tudom 30 nappal előre, hogy mikor megyek repülni. És ha jól hallottam, akkor ez meg 9k minden alkalommal. Ha mondjuk csak minden szombat, vasárnap mennék, úgy ez az összeg 72k. Nincs ennyi szabad felhasználású pénzem és ezzel szerintem nem vagyok egyedül. És akkor még bele sem mentem, abba, hogy ha 150m-en belül olyan épület van, ahol életvitel szerűen élnek, stb.

(#73498) Schaf válasza SpydeR3412 (#73497) üzenetére


Schaf
tag

Miről beszélünk??

A3 az lakott területen kívül mindem épülettől, építménytől 150m-re, idegenektől 30m-re minimum. Ott nem kell 30 nap. Kimész, aztán repülsz, ha az MDS engedi. C osztály meg légtér nélkül.

Hogy a játszótéren nem FPV-zhetsz? Hát igen... ez ilyen... ott C osztályos géppel se lesz egyszerű repülni.

"...A fénynél csak a közösségi hálókon terjedő hülyeség a gyorsabb...."

(#73499) Schaf válasza SpydeR3412 (#73496) üzenetére


Schaf
tag

Pedig jó lesz ha megérted.

A rádió adód által sugárzott adás fogható és rögzíthető. Sőt.. hiába nem rögzít pl a szemüveged, ha a hozzá csatlakoztatott telefon meg simán, stb.

... és ez nem drón törvény, hanem hülye EU GDPR.

Szóval értem én, hogy keresitek a kiskapukat ahelyett, hogy kint a mezőn repkednétek a repülés élményéért, de ezzel azt éritek el, amit most a DOE.

Jövőre nem hogy spec kat lesz 250g felett a C osztályazonosító nélküli drón A3-on kívül, de UTÓLAG FELSZERELT távoli azonosító is kell rá.

... és ez MINDEN olyan FPV gépre IS vonatkozik, ami 250g feletti és A3 műveleten kívül szeretne repülni.

EASA 2023.11.28.

[ Szerkesztve ]

"...A fénynél csak a közösségi hálókon terjedő hülyeség a gyorsabb...."

(#73500) El Joe válasza SpydeR3412 (#73496) üzenetére


El Joe
tag

"Kompetens csávó" :)
Az eszköz önmagában alkalam a rögzítésre.
(pl.: vagyonőr nézi a kameraképet, amit mondjuk nem rögzítenek. Attól az még adatkezelés lesz, mert egy adatrögzítő eszközzel személyes adathoz jut (képmás). A GDPR se kutya, de a NAIH is meérne egy misét...)
(és se vagyok jogász, de több mint öt éve foglalkozok adatvédelemmel)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.