Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73401) trialboj


trialboj
őstag

Szinte csak elméleti síkon mozogva, játszom a gondolattal hogy benti mini cine whoop vagy micsodát vegyek, hogy télen bent játszhassak kicsit, mennyi lenne egy ilyen szett, amire érdemes költeni?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#73402) Peaceliker válasza trialboj (#73401) üzenetére


Peaceliker
őstag

Ha most kezdesz akkor biztos nem mocskos nehéz, méreg drága (hangos, drága akkuzni és lehetne még sorolni) , skillt igénylő cinewhoopot néznek, hanem egy tinywhoopot.
Utóbbi könnyebb, olcsóbb, ügyesebb, strapabíróbb. Hátrány csupán annyi, hogy felvételt nem vagy szar minőségben készít, de nem sok kezdő van akinek azok értékelhető felvételek. Én pl sokat repültem de sosem jutottam el arra a szintre hogy értelme legyen felvenni, amit repülök :DDD

Amúgy marketplacen láttam tinyhawk rtf szettet, 50-60 körül asszem, simán jó belekóstolni a dologba. Már ha nem értem félre és fpv élmény a terv nem pedig a videózás.

Cinewhoop amúgy ahogy láttam utóbbi időkben maga a gép 60-100e a gép, táv az 30-50e szemüveg 20-150e, töltő 10-40e meg az apróságok.

"Oh my Goa'uld!"

(#73403) Busterftw válasza SeniorTilla (#73400) üzenetére


Busterftw
veterán

Koszi a valaszt, konkret tipusokat itt akkor nem ajanlatok a topikban? :)
Mert ugye GoPro-t elbirja meg GoProval tudok repulni 15 percet kozott van kulonbseg :D

(#73404) vandor01 válasza Busterftw (#73403) üzenetére


vandor01
őstag

ha csak repkedni akarsz? ahoz nem kell gopro
ha csak jo felvetelek miatt akarsz repulni?
akkor meg kell tanulni repulni vmi kis fossi geppel
miutan problema mentesen megy a fel/le szallas
a TAV es repulés etc megszokasa ACRO nem kell de nem art!
aztan erosebb gepet kell venni ami jol viszi a gopro-t
nem torod se a gepet se a goprot...
persze egy fa barmikor kiugorhat eled :DDD

gépet ajanlani?
annyi szar van hogy majd megtalalod amit neked tetszik... :DD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#73405) SeniorTilla válasza Busterftw (#73403) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A GoPro Karma kb. 14-15 percet bír egy Hero7-essel a gimbaljában. Közben látod a kijelzőn is a képet élőben. Gyönyörű felvételeket lehet vele lőni. Ezen felül van egy akciókamerád is egy gimballal, amit bármi másra is tudsz használni (nyaralás, síelés, túrázás, búvárkodás, stb.) Mindezt már 150 körül megkapod egy gyári hátizsákban komplett. A Karma nagy, erős és nehéz gép, erős szélben is kifejezetten stabil, és kibírja, ha 40-50-nel belezavarod az akácosba véletlenül, és nem a fatörzset találod el vele :)

A DJI Air 2s kamerája elég jó, 1"-os 5,4k-s, jó a sötétérzékenyége. Van egy itthon, nagyon szeretem a kis porschét :). Sztem elbírja a gopro kamerákat, mintha láttam volna neten ilyen kiegészítőt hozzá (gopro tartót).

A Mavic 2 tuti elbírja a kamerát, az egy nagyobb, erősebb gép. Van egy ilyenem is.

Mindkettő ára már baráti szinten van, ha nem a 40 ezrest sz*rokat nézzük. 200-300e körül, kiépítéstől függően.

A tuti dolog nekem a DJI FPV a Googles V2-vel, ez egy nagyon erős és gyors drón, tele van a net gopro rögzítési szerkentyűvel hozzá, és videókkal is. A szemüvegben FPV élményed van 120 FPS-sel, mintha a gépben ülnél repülés közben, a Gopro pedig veszi cinema minőségben a videót. De a drón NEM cine drón, csak egytengelyes a gimbalja, és nem a finom mozgásokra van tervezve. A GoPro a többit megoldja, ha olyat veszel, ami tudja a horizon levelinget. FPV-ből kettő van itthon, plusz egy ami összetört. Találkozott egy almafával. 100-zal... :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#73406) ArthurShelby válasza SeniorTilla (#73405) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Melyik drónnak a legjobb a követése?
Ahogy nézem a videókat a dji is sokszor elvérzik az active 2.0-vel (vagy most nem tudom hol tartanak). Talán a legjobb a skydio, de az meg európában nem tudom miért nem kapható.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#73407) SeniorTilla válasza ArthurShelby (#73406) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Az embernek a legjobb :) Több szoftver van a DJI-okhoz is, nem csak a gyáriak. Szerintem a követés inkább programozás kérdése, vagy mai divatos nevén az MI ügyességének a kérdése (ami ugye a programozók ügyességén múlik). Fának mennek a legújabb Air 3-asok, Mini 4pro-k is. De ez nem az active track, hanem az akadály-elkerülés. A tracking a kamerán keresztül történik, ha jól sejtem, tehát a szoftver is azt látja, azzal dolgozik, amit te látsz a kijelzőn.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#73408) Busterftw válasza SeniorTilla (#73405) üzenetére


Busterftw
veterán

Ezt nem beszuntettek mar par eve?

(#73409) SeniorTilla válasza Busterftw (#73408) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nem. Mit? :D

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#73410) Busterftw válasza SeniorTilla (#73409) üzenetére


Busterftw
veterán

A Karmat, hasznaltpiacon talalok csak, kb 300eur.
GoPro10-es van, abban van leveling amugy.

(#73411) SeniorTilla válasza Busterftw (#73410) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Persze, már kifutott modell. 300 euróért nem tudsz venni szettet, inkább 600-800 között.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#73412) kriszbon válasza DJGABI (#73397) üzenetére


kriszbon
őstag

Sziasztok!
Na igen, az is úgy volt a legjobb.
Mármint FPV módban, csak nagyon érzékeny volt a súlyra.
Visszakerestem a vidit, mikor először próbálgattam vele úgy repülni. :DDD
[link]
Acro módot soha nem sikerült rendesen megtanulnom, igaz keveset is repültem.
Amit nem igen szoktak javasolni azt kedveltem Horizon mód. :D
De OSD és RTH nélkül nem szerettem/szeretek repülni.

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#73413) ArthurShelby válasza SeniorTilla (#73407) üzenetére


ArthurShelby
addikt

De akkor kell egy plusz ember, illetve aki a drónnal repül, az nem mozog. Pl egy ilyen videot csak AI-os követéssel lehet csak gondolom megcsinálni. [link] #fb alert

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#73414) musli26


musli26
tag

Sziasztok!
Gyereknek szeretnék venni drónt.
Ár:15-20e-ig.
Belföld,külföld is játszik.
Ki milyet venne?

Kezdésnek:
- Eachine E012,- Furibee F36, javasoltok.

Más szóba jöhet?

Mit érdemes még venni tartalékba? :D
Mindenféle tanácsot elfogadok és megköszönöm. :R

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#73415) SeniorTilla válasza musli26 (#73414) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Szerintem ezekért egy fillért sem érdemes adni. Nem tudja majd irányítan, és az akku is gyenge lesz. Van itthon nekem is egy noname kínai kamerás kis játék drón, lehet vele repkedni, de a két akksi amit adtak hozzá, nagyon hamar meghalt, felpúposodott. Inkább nézz egy DJI Mini SE-t használtan, elég olcsón meg lehet már venni.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#73416) vandor01 válasza musli26 (#73414) üzenetére


vandor01
őstag

nyugodtan vegyel a gyereknek a telre szobaba valami hasonlot nem tobbert mint 10e ft...
nyugodtan vehetsz 2db ot is... lesz tartalek gep aksi motor tolto....
a gyerek elvezni fogja.... ha meg tetszik? nyarra azt is vwehetsz amit a kollega ajanl!

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#73417) Grillo válasza SeniorTilla (#73415) üzenetére


Grillo
senior tag

Tello?

(#73418) SpydeR3412 válasza musli26 (#73414) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Ha az e012 az, ami kisebb és átlátszó sötét barna a váza, akkor azt véletlenül se. Az egy nagyon gyenge erőnlétű kopter lett. A többi okés, kb ugyanaz (e01x - nemtom most hol tart, 017et láttam. Az f36 is, stb).
Plusz aksit érdemes venni 2-5db-ot,meg hozzá töltőt (ha nem olyat adnak), ami egyszerre tölt 5-6 db-ot. Meg 1-2 motor is jól fog jönni egy idő után.

[ Szerkesztve ]

(#73419) SpydeR3412 válasza SeniorTilla (#73415) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

A gyereknek akár játékot. A 10x annyiba kerülő mini már szerintem nagyon nem az a kategória.
Persze minden preferencia kérdése. De mi nagyon jókat mentünk ezekkel a kis kopterekkel. Pedig pluszban kaptak egy fpv kamerát is. Még most is van a fiókban vagy 3db. :DDD

(#73420) Isten88


Isten88
senior tag

Sziasztok!
Segítségeteket kérném, hogy hivatalosan, szabályosan reptethessek. Vásároltam egy DJI Mini 2 SE készüléket. Gyártó szerint 249 gramm, magánszemélyként, hobbi célú használatra, csak belföldön fogom használni.
1. Képzés/vizsga úgy tudom nem kell, de egy alap olvasmány jó lenne, hogy például városon belül és kívül szabályos-e reptetni, van-e feltétele?
2. Milyen engedélyekre van szükségem és hol tudom őket beadni? Ügyfélkapum van, ha kellene. Két nyomtatványt találtam,
2.A: - "L:https://www.kozlekedesihatosag.kormany.hu/hu/dokumentum/202855]UAS nyilvántartásba vétele természetes személy esetén", ezt gondolom be kell adnom, a folyamatában segítene valaki, kérlek? Nyomtatom, kitöltöm, scannelem, e-mailben beküldöm és várom a választ?
2.B: - "UAS üzembentartó nyilvántartás vétele természetes személy esetén" - Ezzel kell foglalkoznom?
3. MyDroneSpace alkalmazást letöltöttem, még nem használtam. Ebben kijelölöm a területet, lefoglalom, és elvileg várni kell visszaigazolásra, hogy mehet a reptetés. Mennyi idő szokott lenni a visszaigazolás megérkezése a bejelentéstől számítva?
4. Van esetleg más dolgom?
Köszönöm a segítséget előre is!

(#73421) Isten88 válasza Isten88 (#73420) üzenetére


Isten88
senior tag

Sziasztok!
Alábbi szerint ügyfélkapun benyújtottam a két kérvényt, utalási igazolásokkal...gondolom most válaszra kell várnom, hogy feldolgozták és nyilvántartásba vették a drónt és engem is, mint üzembentartó.
Ha ez megtörténik, kapok valami dokumentumot, vagy a 2x2.000 Ft-on felül még utalnom kell 4.090 Ft-ot, hogy megkapjam az "Igazolás kiállítása a nyilvántartásba vételről" okmányt? Ez kell majd nekem, vagy nem?
Köszi a válaszokat!

(#73422) Sirandrish válasza Isten88 (#73420) üzenetére


Sirandrish
legenda

Én kicsit több mint egy éve drónozom, de ezeket a szabályokat a mai napig nem tudom értelmezni hogy pontosan hogy, mit, miért, miként.

Jogsi tudtommal valóban nem kell rá, viszont van az osztrák amit néhány alaposabb videó megtekintése, és némi google fordító segítségével (ha tudsz németül, az se kell), le tudsz tenni. Egyébként ha nem is kötelező, azért érdemes, mert legalább le tudod ellenőrizni az elméleti tudásodat.

Az üzembetartói, és a nyilvántartásbavételi kell, és amennyire tudom biztosítás is kell.
Ez ugye nem olyan mint egy motor/autó esetén, itt nem téged és/vagy a drónodat védi a biztosítás, hanem az esetlegesen okozott károkat.

A MDS appot minden repülés előtt kell használni, és miután kijelölöd benne hogy hol is szeretnél repülni, már repülhetsz is. Persze csak akkor ha az adott légteret nem használja más, vagy épp nem olyan területen van ahol korlátozva van a repülés....szólok előre...majdnem mindenhol rinyálni fog az app :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#73423) Sirandrish válasza Isten88 (#73421) üzenetére


Sirandrish
legenda

Ügyfélkapun fog jönni a visszaigazolás, és a határozat is. Néhány nap elég szokott hozzá lenni. A 2x2000 forinton felül már nem kell utalnod semmit, csak várd meg a határozatot..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#73424) Isten88 válasza Sirandrish (#73423) üzenetére


Isten88
senior tag

Koszi a valaszt!
Biztositas ugy tudom, hogy csak a 250 gramm folottiekre kell, vagy ha kereskedelmi celra hasznalnam. :)

(#73425) twine


twine
addikt

Óriási szívfájdalmam ,hogy ez a topic ilyen csúnyán elesett, és az a szuper közösség,ami itt volt, szétszaladt, ...
Na mindegy én azóta, is töretlenül építgetek.... :D
Van egy "melós" 5"-os O3airunit-os,,amit egyfolytában "csiszolgatok",
épül ugyanarra az alapra(Diatone 55A ESC+ F722 APP) egy másik freestyle-ra,,,csak még a frame-et nem tudtam megálmodni, melyik tetszene igazán a piacról...

Éééés, annyi szart sikerült az évek alatt összeszedni, hogy a múlt héten összeraktam egy f@sza kis 85mm-es whoopot... Volt otthon egy szett bontatlan t-motor f1103 11000KV-val...CRazybee f4V2...
egy BetaFPV M03 5.8G 25mW - 350mW VTX-et rendeltem hozzá,
összesen 47g lett a vége...

De hogy miért élvezem még jobban ezt az egészet mint eddig?
Irgalmatlan, több éves c0pást sikerült ledobni magamról azzal, hogy vettem piacvezető gyártóktól minőségi ónt...én eddig ezekkel a kínai fosokkal szarakodtam, és rémálom volt.
Mostanra lett mindenem, amivel beszarás forrasztásokat tudok készíteni, vagy éppen ónt eltávolítani, legyen az a legkisebb forrpont, vagy egy "óriás" táp forrpad 12AWG vezetékkel...
Nekem sajnos ment tönkre 2-3 kisebb nagyobb FC-m is az idők folyamán azért, mert óriási c0pás volt forrasztani...

Az első guriga 500g-os beszarás jó 1mm-es 60/40-es MULticore ónt a használtpiacról vettem. Régi, már forgalomban ebben a formában és márkanév alatt nem kapható készletből hirdet egy ember..érdemes megkeresni a hirdetést, mert még mindig van neki, piaci árnál jóval olcsóbban, és kva jó ón...

A másikat meg a maximalizmusom rendeltette velem :B :D Ahogy nézem , gyakorlatilag a piacon kapható egyik legjobb...ez sajnos teli áras volt Amazonról...
KESTER 63/37 0.8mm-es .... Na ez meg aztán tényleg beszarás... :C

Végül, ha visszatekintek az elmúlt fél évre mennyi pénzt lőttem el forrasztási segédanyagokra, folyasztószerek, kiforrasztó szallag...stb...kicsit fájdalmas az összeg..
De az öröm amivel azóta dolgozhatok ezeken a gépeken, az minden forintért kárpótol...

(#73426) Schaf


Schaf
tag

Sziasztok.


Talán maradhat:

2023.11.29.-én élő online esemény.

Minden, amit tudsz, tudni akarsz, vagy tudni véltél a január 01.-től kezdődő változásokról a drónozásban.

[link]

A részvétel ingyenes.

Ha vásárlás, vagy eladás előtt áll, vagy ha csak kérdéseid vannak, amire szakemberektől szeretnél választ.

"...A fénynél csak a közösségi hálókon terjedő hülyeség a gyorsabb...."

(#73427) vandor01 válasza Schaf (#73426) üzenetére


vandor01
őstag

koszi.....
de majd ird ide meg roviden nov 30-an mi lett a valtozas ami itt rank vonatkozik a sok 50 grammos whoopot es a kb 100 grammos hobby pocskoszorut ropteto torvenyserto gazficko es gengszterre :DD mindenkit erdekel es be is fogjuk tartani!

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#73428) Schaf válasza vandor01 (#73427) üzenetére


Schaf
tag

Szerintem mindenkinek a saját felelőssége, hogy mit tart be. Van aki azzal menőzik, hogy a Váci utcán robog 130-cal... és van akinek ez is tetszik. :)

A szabályok nem ismerete nem mentesít, meggyőzni pedig senkit nem akarok, hiszen én azzal keresem a pénzem egy részét, hogy a szabályokat be nem tartók miatt újabb és újabb hülye jogszabályokat hoznak, amit meg kell tanítani. :P

Szóval ki-ki kedve és igéne szerint...

[ Szerkesztve ]

"...A fénynél csak a közösségi hálókon terjedő hülyeség a gyorsabb...."

(#73429) vandor01 válasza Schaf (#73428) üzenetére


vandor01
őstag

olvasom itt mar honapok ota a hozzaszolasaidat.....

de mindegyik utan olyan erzesem van..... hogy te nem tanitasz hanem....
eroszakosan lobbyzol valamiert valakinek a penzeert pénzébol olyan dolgok miatt amik sokak szamara elfogadhatatlan hulyeseg! az ilyen szereploket a haboruban kemeknek vagy csak szarfaszu hazaaruloknak hivjak? :DDD :DDD de mivel nincs haboru?..... :DDD

mert most tenyleg itt a whoops gyerekeket embereket ilyezgeted tartod rettegesben regisztralas legterengedely biztositas app bejelentkezes etc mi a szarokkal..... ami persze torvenyes de messze nem eletszeru!!! szerintem sokan szarnak az ilyen torvenyekre meg azokra is akik tanitanak ja nem lobbyznak miatta/erte :)
a forum banda nagyresze csak gyerekjatszik messze lakott terulettol meg a vaci utcatol de a 130-at felulmuljuk valami kietlen szantofold lfelett :)

a hulyegyerekek akik a vaci utcaban 130-al szaguldoznak azt basszatok szajba...
menjetek oda azt kapjatok el veled ez elen ismertesd a jogait bilinccsel a kezein! :C
foleg ha se regeles se bizti se legterengedely se app se jogsi so lofasz.....

szoval valtoztatni kene a kommunikacion vagy nem ide irogatni fraszt hozni mindenalkalommal a bekes a torvenyt nem tisztelo whooposokra :)

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#73430) Schaf válasza vandor01 (#73429) üzenetére


Schaf
tag

Rossz helyen kopogtatsz.

Ahogy írtam én az olyanokból is élek, mint te.

Szóval nyugodtan ízlelgesd még az előző válaszom.

Nekem édes mindegy ki hol mit csinál.. az sem érdekel, hogy ezek szerint téged is csak az a szabály érdekel ami a te jogaidat védi.

Magyar vagy te is. 🤣🤣

Ha pedig problémád van a szabályokkal, lehet írni az EU-nak. Akár naponta... hátha...

Ugyanis mindez (sok más állatsággal együtt) nem magyar találmány.

"...A fénynél csak a közösségi hálókon terjedő hülyeség a gyorsabb...."

(#73431) vandor01 válasza Schaf (#73430) üzenetére


vandor01
őstag

na errol beszelek..... amit irsz :)

eloskodnetek rajtunk az EU-s torvenyek moge bujva ilyeszgetve minket
a magyarokat a hulye EUs torvenyeket negligaló tisztesseges
bekes a 22g+ grammos whoopos jozskakat....
amit a beszari csuti farao még meg is csavart egy kicsit....
palyazgassatok inkabb a gurulo ejrokra!! :) vagy mar jutott is belolle? :DDD :DDD
mert kulonben ehhen fogtok halni!
ha a 22grammos gyerekjatekos whooposok piizibol akartok elni :)
na persze A nem gyerekjatekokat varosban repteto janikbol mar talan szakithattok
de resen kell lenni mert atbasznak bennetek mint a szart a palankon..... :D

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#73432) SeniorTilla


SeniorTilla
veterán

Mintha rémlene, hogy a magyar szabályok mégsem ugyanolyanok mint az eus. Szigorúbbak. Pl. pont a 249 grammos kis gépekre lakott területen... nem tudom most idézni, de más témában is megesett már, hogy kishazánk úgy gondolta, hogy még jobban sz*patja a népet, pedig nem is lenne eusan kötelező...

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#73433) Schaf válasza SeniorTilla (#73432) üzenetére


Schaf
tag

Ne próbálj olyat idézni, ami nem úgy van, pláne ne olyat, amit olyan menők állítanak, mint vandor, akinek nehezére esik megtanulni néhány alap dolgot, és az OV fóbiája miatt szerinte a Föld is azért lapos, mert Viktor azzá tette. 😀😀

Pedig ha a menőzés helyett megtanult volna pár dolgot, lehet értené. Kb olyan mint az etnikum, amelyik szarrá tuningol egy 40 éves BMW-t de jogsi az minek, nem azzal megy. 😀

Példa képpen Németországban lakott területen, többek között az ingatlan ÖSSZES tulajdonosának bellegyezese nélkül 100m alatt nem végezhető drón művelet.

Franciaországban 800g feletti eszközzel nem végezhető Open kategóriás művelet közterületeken.

Horvátországban külön hatósági engedély nélkül nem készíthetsz felvételt sem... nem lakott helyen, sehol sem...

Na ehhez képest nálunk évtizedek óta 30 nappal előtte igényelt eseti légtérben kb azt csinálsz amit akarsz.

Szóval Persze értem én hogy vannak a menők, akik a hangadók, csak hát az elmúlt 4 év alatt azért a koszon kívül csak kellett volna ragadjon rájuk valami... ha más nem az én leírásaim, alapján... akkor az ilyen fórumokon nem terjedne a nettó hülyeség.

Mondjuk az igaz, ha a szakmaiság helyett egy adott csoport hangadóit a politikai irányultságuk a vélt vagy valós sérelmeik vezérelnek a szakmai tények helyett, az mindig ide vezet... lásd most az országot is pl.

Aztán amikor az ember felveti, hogy INGYEN elmagyarázza, akkor a menő jön és beszól, mintha az lenne a törvény alkotó akinek több esze van a menőnél és ezért érti.

[ Szerkesztve ]

"...A fénynél csak a közösségi hálókon terjedő hülyeség a gyorsabb...."

(#73434) Schaf válasza SeniorTilla (#73432) üzenetére


Schaf
tag

Ohh és amíg még eszemben van.

Ezt a hülyeséget, hogy "a magyar törvény, meg a kormány..." sürgősen felejtsd el.

1. Eseti légtér nem az új dróntörvénnyel került bevezetésre, de azóta nem kell mindenhová.

2. A magyar kormány kapkodva, copy-paste emelte be az EU rendeletet 2020 telén a magyar jogrendbe, így április lett, mire minden valamelyest a helyére került, de összesen 2 helyen lett az eredeti EU rendelet valtoztatva.

Az egyik nem releváns, mert tökmindegy, hogy 2kg semmid nincs, vagy 300kg semmid
Értsd bevezetésre került a "pilóta nélküli játék légijármű" és a 120g határ, de a gyakorlatban az EU-ban sem létezik ilyen eszköz. Se 120g-os, se 250g-os.

A másik pedig a biztosítás a hobby cél esetén. Ezt a hazai biztosító lobbynak és ezen biztosítóktól talán a mai napig jutalékot kapó "érdekvédelmi" szervezeteknek lehet köszönni.

Minden más EU rendelet és semmi köze a magyar jogalkotáshoz. 😎

"...A fénynél csak a közösségi hálókon terjedő hülyeség a gyorsabb...."

(#73435) Schaf


Schaf
tag

... és mielőtt flame meg offtopic lesz belőle.

Barkivel hajlandó vagyok vitázni érdemben, ha nem "hallomásairól", meg konkrétan igaznak vélt tévedéseiről akar vitázni.

"...A fénynél csak a közösségi hálókon terjedő hülyeség a gyorsabb...."

(#73436) SeniorTilla válasza Schaf (#73435) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ne rám haragudj, nem én árulóztalak le :)

Egyébként kiléphetnél a Vácin 130-cal száguldozó és a 40 éves bmwket tuningolók körének univerzumából. Mi nem ilyenek vagyunk :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#73437) twine


twine
addikt

Ez napjainktól egy örök és véget nem érő szarság lesz a két fél között...A normálisan drónokat kedvelő, és hobbyzó ember, valamint a törvény szolgájaként dolgozók között.
7 éve drónozok, _(20 éve állok kamera mögött), próbáltam lelkesen minden papírt, vizsgát, biztosítást megszerezni megkötni...De az évek folyamán rájöttem, hogy jogilag ,papíron, élhetetlen ez a hobby és vagy részmunkakör..
De hiába a sok papír valszeg Schaf szerint én is "menőnek"számítok, mert mostanra leszarom az egészet, mert nem tudok jogilag a whoopjaim, és a hobby gépek miatt nem törvényt sérteni...
A biztosítás is elégetett pénz, hiszen az is csak akkor fizet, ha minden körülmény a jogszabályoknak megfelelő, tehát érvényes légtér engedély, lajstromszám, üzembentartói..stb..stb.....
Folytathatnám napestig miért szar ez az egész egy egészséges hobbysta szemszögéből, de ezt már sokan sokféleképpen leírták...

De miért értem meg mégis ezt az egész törvényesdit?
Biztos ti is látjátok internet szerte mit művelnek nem messze tőlünk az FPV drónokkal...
Rengeteg emberéletet követel, és egy kbsztt undorító, sunyi halálosztó lett a gyönyörű fpv gépeinkből...
Egyszerűen rosszul vagyok ezektől a videóktól..láttam X-en(twitter) ahol karton dobozokban tízesével voltak csomagolva az új, épített "öngyilkos" fpv gépek....látom a videókat ahol DJI-al derítenek fel, és FPV-vel támadnak közben , és pusztul, roncsol, szakad minden ahová berepül....

Undorodom a dologtól, hogy ebből a gyönyörű hobbyból ez lett....
És egyben megértem, hogy a demokrácia törvényekre épül, ha nincs törvény, jogszabály, akkor nincs is mit betartani....Hogyan vonsz felelősségre olyan barmot akinek valami hasonló megfordul a fejében?

Szóval az én személyes véleményem az, hogy nem marad más hátra mint a szürke zóna...
Gyönyörű felvételeket lehet készíteni Horvátországban is...
Itthon is lehet hobbyzni....csak a jobbnál is jobban kell viselkedni...
Én pld. láttam a tengerparton a parasztot a strandon az emberek közül felrepülni a minivel...
Pedig ilyenkor odébb is lehet menni 30-50-100m-t, és egy nyugodt, emberektől mentes helyről startolni...Én mondjuk nem tudom...csak mesélte az ismerősöm ismerőse...hogy ilyenkor már le sem szarják, ha nem basztatod vele az embereket...vagy nem az óvárosokban cikázol az emberek feje fölött az fpv-vel.
Ugyanez itthon...papíron talán már bűncselekmény(?) de szabálysértés mindenképp, ha a végtelenül nyugodt, erdei, de lakóterületnek számító otthonom környékén repkedek az 50g-os whoopjaimmal, hiszen kamerások...de ha nem repülök át a szomszédhoz, nem basztatom az utcán sétálókat, akkor még tetszik is az embereknek...

Egy ilyen helyzetben nemrég kiderült, hogy az egyik szomszédom, "drónos rendőr"..
igazán jót beszélgettünk, és fogunk is még együtt sörözni valszeg...
Ugyanez amikor munka ügyben vidéken, vagy külföldön járok....
Katonák, rendőrök, tűzoltók stb..mind-mind cimbik,,,soha senki nem kért még tőlem papírt...Valószínűleg nagyon fontos a viselkedés :U

Horvátországban teeermészetesen nem drónozom...isteni szerencse hogy pont találtam a neten valami fórumon olyan linket, ahol éppen a családdal nyaraltunk...
VAlami furcsa ftp szerón voltak a videók, azóta megszűnt... ;] :))

Szóval "ne legyetek bátortalanok, bátorak legyetek", de szépen viselkedjetek.... ;] ;) :D
és egyben tartástok a be a törvényt,,az ellenkezőjére én nem buzdítok....

Nem lesz itt soha konszenzus....a két fél nagyon távol van egymástól...de mint mondtam, én pld, ezt megértem, és próbálok ezzel a helyzettel együtt élni... :U :B :K

(#73438) Schaf válasza twine (#73437) üzenetére


Schaf
tag

:D :D

Azért az rendesen ott van a sorok között, hogy neked sincs sok fogalmad a szabályokról.

...és ebben az értelemben igen, "menő", hiszen ideológiai alapon megmagyarázza, hogy neki miért nem kell betartania a törvényt.

Az nem érdekes, hogy nem tudja mit kéne betartani... akkor se tartja be, mert "betarthatatlan". :DD :DD

FPV gépeknél 250g alatt jogsi se kell, életkori határ sincs. Felette meg a mező, ahol 1km-re is elmehetsz, ha jól csinálod.

Biztosítás? Sokallod egy évre a 19 EUR-t? Vagy csak szintén fogalmad nincs mik a szabályok és lehetőségek ebben a kérdéskörben?

De ahogy írtad.. az a barom, aki az épített gépével 15km-re vaganykodik a felszállás helyétől 3km magasságban, az az a fajta hülye, aki miatt csak nektek dronosoknak lesz rosszabb.

Én tudom mik a szabályok, mik az igényeim, mivel mit lehet és hogyan. Ennek megfelelően vettem gépet...

Szóval könyörgöm... ha másért ne, azért tanuljátok már meg az alapokat, hogy legalább a kérdezőket ne etessétek hülyeségekkel.... 30-as IQ felett nem egy lehetetlen dolog.

De találgatni, meg egy szakmai fórumon "hallomásból" tudni valamit, az szerintem több, mint véleményes.

Azt pedig el se kezdem magyarázni, hogy miért van a szabályozás, mi az az USpace meg UTM, aminek a bevezetése után az EU kb "ketrecbe fog zárni" minden FPV drónost. Lévén más lehetősége nem lesz...

... és elhihetitek, hogy ha az EU-nak választania kell a pénz és a hobbitok között, nem fog sokat gondolkodni. Ha erre még ürügyet is adtok, az csak könnyíti a jogalkotó dolgát, mondván "lám-lám az alapokat se tartják be". :(

PEACE :C

[ Szerkesztve ]

"...A fénynél csak a közösségi hálókon terjedő hülyeség a gyorsabb...."

(#73439) El Joe


El Joe
tag

No offense!
Itt elvileg felnőtt emberek játékairól van szó. Vannak játékszabályok, amiket konszenzus nélkül ráerőltettek a játékosokra. Mindenkinek lelke rajta, hogy betartja-e azokat.

De,… az se jó, ha a kezdő játékosokat arra bíztatjuk, hogy xarjatok le mindent, meg az sem üdvözítő, ha mindenkit riogatunk a tízparancsolat betartásával.

A hazai szabályozást (eseti 30 nap), és biztosítást (~15.000) felejtsük is el. Nem azért van a többségnek osztrák A2-je, mert labanc, hanem azért, mert a magyar vizsga rendszer igazán magyaros=xar.

Én - most már a szürke zónában - úgy vagyok vele, mint a sebességhatárokkal a közlekedésben. Tisztában vagyok velük, de csak iránymutatásul szolgálnak. Az ebből adódó felelőséget meg tudomásul veszem/viselem.

De tényleg hagyjuk már ezt a boszorkány üldözést. Ha valamit elbaxol max annyit fizetsz, mint egy vastagabb gyorshajtásért :)

(#73440) SeniorTilla válasza El Joe (#73439) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Vékonyabb gyorshajtásért :)

Egyébként hanyagoljuk már ezt a témát, unalmas. Azzal nem lehet mit kezdeni, ha egy ember folyamatosan azt hangoztatja, hogy rajta kívül mindenki más hülye, és a számára létező beszűkült univerzumban csak a fent említett bmw-s, fpv-s emberek léteznek, a végére meg odaírja, hogy písz. Engedjük el, majd leáll.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#73441) vandor01 válasza SeniorTilla (#73440) üzenetére


vandor01
őstag

itt a forumon nem "bussineselunk" :DDD
azaz nem adunk veszunk gepeket alkatreszeket... pedig igény? lenne ra :)
na de arra ott van az aprohirdetes :)

szoval a forum nem uzleti felulet, nem elunk masbol es azt nem is tervezzuk es nem is hangoztatjuk de ez a sheftes shaftos be is vallja, hogy belollunk él!
vagyis belollunk tuti nem mert a tenyernyi whoopjat senki nem fogja legalizalni! :DD

szoval sheftes shaftos azert jar ide hogy minket ijezgetve remisztgetve a vaci uti bomosokkel businesst csinaljon maganak a cegenek vagy akarkinek, hogy megeljen..... nos arra vannak hivatalos forumok meg aprohirdetesek....
szoval sheftes manager kerlek fordulj oda az uj ugyfelekert! :W
koszi....

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#73442) Schaf válasza SeniorTilla (#73440) üzenetére


Schaf
tag

Hát nálad láthatóan többet tudok a témáról, mert hajlandó voltam megérteni, nem azt hangoztatom, hogy nem tartom be, mert szar.

Mi szar? Amit nem is tudsz? Vagy amit hiszel?

Tegyük fel úgy döntesz, hogy megtanulod az alapokat (jó.. értem, hogy ez az a szint, ahová egyelőre nem tudsz felérni, de tegyük fel...).

Például, hogy az A2-nek semmi köze a lakott területhez. Vagy hogy az FPV drónt simán lehet reptetni különösebb macera nélkül, legálisan? Hogy például Hatvanpuszta felett is akkor repülsz amikor akarsz ma már?

Vagy hogy az eseti légtérnek semmi köze a 2021 óta érvényben lévő szabályokhoz, ha csak nem annyi, hogy azóta már nem kell mindenhová 30 nappal előtte légtér?

Akkor az itt kérdező újoncnak esetleg érdemi információt tudnál adni? Tényleg szar lenne... igazad van... sokkal magyarosabb dolog azzal menőzni, hogy "én leszarom".

Mindeközben meg ott toporogsz az ingyenes előadásaimon, de láthatóan nem nagyon ragad rád semmi. :)) :)) :C

[ Szerkesztve ]

"...A fénynél csak a közösségi hálókon terjedő hülyeség a gyorsabb...."

(#73443) Schaf válasza vandor01 (#73441) üzenetére


Schaf
tag

Mesélj már kérlek, hogy a fórumon hol hirdettem én bármilyen fizetős szolgáltatást?

Értem én, hogy szar ügy amikor bebizonyosodik, hogy valamihez nem értesz, de van ez így... :C

"...A fénynél csak a közösségi hálókon terjedő hülyeség a gyorsabb...."

(#73444) ecaddsell válasza Schaf (#73442) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Vagy hogy az FPV drónt simán lehet reptetni különösebb macera nélkül, legálisan?

Rég nem jártam itt/foglalkoztam a témával, de ez felkeltette az érdeklődésem.
Változott a törvény vagy annak értelmezése?
Nézzük csak 250g alatt, oda azért elég sok minden belefér.

(#73445) cd334


cd334
tag

Na akkor nézzünk egy példát, adott egy 40g-os whoop, amit szeretnék egy magyarországi városban/faluban, egy játszótéren(mondjuk hogy üres), vagy bármilyen szabadabb parkos placcon, téren, esetleg a saját kertemben használni(akadálykerülgetés, bujkálás for fun) és fpv módban max. 5m magasra repülve. Mi szükséges ehhez a mai törvényi környezetben?

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#73446) vandor01 válasza cd334 (#73445) üzenetére


vandor01
őstag

MINDEN!!! :DD

nos ezert nem tartjuk be!
es ezert nem fog a sheftes-shaftos belollunk elni :DDD

DE amugy 100%-osan igazad van "sheftes shaftos" nem ertek hozza de ezt nem kell bizonyitanod mi vagy te b+ rendor BKV ellenor vmi onkentes tovenyhuhogo??? onjelolt vadalku ugyesz? :)
batran buszken vallalom hogy nem ertek hozza mert minek ertsek hozza az 40 grammos pocskoszoruvel a bokrokat 5meter magassan kerulgetni???

persze ha majd a vaci utcaban akarok 130-al repkedni akkor utanna nezek mi kell hozza.... addig te csak egy madarijeszto vagy a whooposok szamara......
aki businest akar csinalni belollunk hisz te irtad belolunk elsz

Ahogy írtam én az olyanokból is élek, mint te.

ha belollunk elsz? akko ehhen fogsz dogleni.... konnycsepet nem ejtunk :)

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#73447) cd334 válasza vandor01 (#73446) üzenetére


cd334
tag

Én most tényleg kiváncsi vagyok, hogy ehhez mi kell Schaf szerint, mert itt eldöl minden, hogy mennyire élheő ez a hobbi szabályosan. Tehát én nagyon kíváncsi vagyok a válaszára. Remélem kapok is!

[ Szerkesztve ]

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#73448) vandor01 válasza cd334 (#73447) üzenetére


vandor01
őstag

nem ertek hozza es nem ebbol elek meg masbol :)
DE szerintem mivel van rajta camera szoval kell minden! azaz

1. regeles
4000ft/db par nap par het mert 2 koros a mutatvany
eloszor jelzed aztan a valasz utan fizetsz azt varsz a lajstromszamra
na most ez mashol azonnali es ingyenes par kattintas es nyomtatod a regszamot
na ez nincs otthon ebbol is elnek a sheftes shaftok :)

2. varosban lakott teruleten legterengedely
mert az allam 1cm.magassagi legter controljarol sem mond le akar a sajat kertedben is
na most mashol 120meter magassagik az allam lemond a kontrolrol persze vannak szabalyok epuletektol emberektol x metere tavolsagra etc etc
na ez is szarabb mint az EU-s direktivak

3. Biztositas
nem kotelezo de megis kenyszeriteni probalnak ra a sheftes-shaftosok :)
mashol a lakasbiztiben benne van pl egy whoop biztije... nincs kulon shapolas
persze nagy madarnal mar mas...

4 spotter
nem repkedhetsz a sajat kertedben csak ha vki mas figyel!

5. applikacioba valo KOTELEZO bejelentkezes
na nincs legterengedelyed felejtos!
ha van akkor sem biztos (foleg varos lakott terulet) hogy repulhetsz mert pl ertesitenek hogy vmi fog tortenni arrafele... azt b...hatod...
na mashol mivel 120 meterig lemondott az alllam a controlrol nincs szukseg ilyenre

6. jogsi
de az igazi jogsi csak sheftes-shaftos fajta jo! az ingyenes osztrak fuuujj! :)

7.?

8.?

9.?

Na valami ilyesmi.....
amig whoopozol es csak bokrokat kerulgetsz mas embert nem baztatsz nem kukkolsz... nem munkara hasznalsz nagy gepet etc....
ez az egesz KB csak a sheftes-shaftosoknak a megelheteset jelentene!

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#73449) Schaf válasza cd334 (#73447) üzenetére


Schaf
tag

Szia.

Az összes elérhetőségem nyilvános. Keress bátran és kb 15 percben elmagyarázom.

Annyit azért előre tegyünk tisztába... a 1995. évi XCVII. törvény a légiközlekedésről nevű jogszabályunk alapján 2021.01.01.-ig MINDENHOVÁ kellett eseti légtér. A kertedbe és a mezőre is Azóta nem kell az ország nagy részére.

Szóval ezt az "eseti légtér miatt élhetetlen" hülyeséget hagyjuk, mert bullshit.

A whoppal lakott területen kívül G légtérben VLOS távig kb azt csinálsz amit akarsz, 250g alatt se jogsi, se biztosítás nem kell. SŐT! Életkori korlátozás sincs, azaz egy gyerek is repülhet, ha a többi szabályt betartja.

Az üzembentartó regisztráció 1x2000e ft a drón is ennyi. De több drón esetén már nem kell újra üzembentartót regisztrálni (vandor hülyesége ellenére se).

MDS regisztráció és a repülés bejelentése után, mehet a buli.

Szolgálati közlemény: Vandor... az MDS-sel semmiféle légteret nem foglalsz.

... és a kedvedért mondom, hogy ne terjessz baromságokat. A 120m IS EU szabál, az állam semmiről nem mondott le, jó oka van ennek a magassági korlátnak.

[ Szerkesztve ]

"...A fénynél csak a közösségi hálókon terjedő hülyeség a gyorsabb...."

(#73450) vandor01 válasza Schaf (#73449) üzenetére


vandor01
őstag

a kerdes nem ez volt nem ez a valasz!!
A whoppal lakott területen kívül G légtérben VLOS távig kb azt csinálsz amit akarsz,

ezt addig is tudtuk es muveljuk :)

MDS regisztráció és a repülés bejelentése után, mehet a buli.

ezt is tudtuk de ez sem muveljuk....... 40g-s whoopra... na persze...

DE ha mar ebbol elsz? akkor a kerdesre valaszolj! :)
olvasd el a kerdest meg1x!

adott egy 40g-os whoop, amit szeretnék egy magyarországi városban/faluban, egy játszótéren(mondjuk hogy üres), vagy bármilyen szabadabb parkos placcon, téren, esetleg a saját kertemben használni(akadálykerülgetés, bujkálás for fun) és fpv módban max. 5m magasra repülve. Mi szükséges ehhez a mai törvényi környezetben?

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.