Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73701) SeniorTilla válasza MaCS_70 (#73699) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nem lehet, hogy ijesztgetés az egész? Nem a Nemzetbiztonság feladata a drónszabályok betartatása, hanem a rendőrségé. Ha máshogy van, javítsatok ki...

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#73702) Grillo válasza SeniorTilla (#73701) üzenetére


Grillo
senior tag

Én azt gondolom, és valamennyire látom is, hogy vannak intézmények, területek, ahol a drónos dolgot nagyon komolyan veszik. Itt ha más nincs, de legalább a DJI azonosító rendszere (vagy valami hasonló alternatíva) fel van szerelve. Hogy ez tud-e beavatkozni, irányítást átvenni, vagy csak kiír egy ilyen figyelmeztetést, meg a diszpécser oda tudja küldeni a KR-est a kontrollerhez, az gondolom változó. De egyre több helyen van ilyen, és kormányzati épületek tervezésénél/építésénél már konkrét tervezői feladat az elhelyezése sokszor. Aztán ez mivel jár, az más kérdés, gondolom az, hogy lát a rendszer egy azonosítót, ami nincs regisztrált tulajhoz kötve, az annyi. Ha nagyon közel van, vagy egyáltalán van rá ember, akkor megpróbálják tettenérni, ha nincs, akkor nagyon mást nem tud tenni, mint hogy nézi, merre repül, problémássá válik-e a helyzet.

(#73703) Grillo válasza SeniorTilla (#73701) üzenetére


Grillo
senior tag

Attól függ, ki az adott objektum őrzéséért a felelős. A Karmelitánál a készeléti rendőrség jár el. A fent említett Információs Hivatal egy nemzetbiztonsági intézmény, innen már logikus is a kiírás.

(#73704) Geller72


Geller72
veterán

Amúgy nem tudom, hogy ezt mennyien tudják egyáltalán. Dji ide vagy oda..

(#73705) MaCS_70 válasza SeniorTilla (#73701) üzenetére


MaCS_70
félisten

A DJI Androidos appja konkrétan azt írta ki, hogy Nemzetbiztonsági Szakszolgálat. Lehet, hogy csak ijesztegetésből, de nem hiszem, hogy a kínaiak öntevékeny poénja lenne.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#73706) krokk válasza Geller72 (#73698) üzenetére


krokk
senior tag

Na igen ilyesmit olvastam én is, hogy lehet, pl 40m felett van csak korlátozás néhol... Ezért is nem értem.
Na hát itt pl föld-2000 láb van kiírva. De ugye tiltott légtérnek nincs jelezve, 3Dben talajszintről induló oszlop az egész.
Amiatt kérdezem mert sokat játok errefelé, csak nagyooon ritkán találkoztam itt repülővel.
Szóval lehet itt csak időszakosan nem lehet repülni? Vagy ez honnan derül ki:?
Siklóernyősök sokszor vannak még a környéken így azokra mindenképp figyelni kell, de az más kérdés.

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#73707) Geller72 válasza krokk (#73706) üzenetére


Geller72
veterán

Időszakosan (de pl. mondjuk most éppen nem) aktív légtér esetén is lehet repülni adott területen.

(#73708) Geller72


Geller72
veterán

Amúgy ma fent voltam mavic pro-val (litchivel) és semmi extra nem volt. :U

(#73709) krokk válasza Geller72 (#73707) üzenetére


krokk
senior tag

Hm és mi alapján tudom, akkor egy ilyen helyen, hogy lehet vagy sem? :U mydrone appban vagy dji appban ezek láthatóak ha pl adott helyen vagyok és megkezdeném a repülést? Dji fly app fenn van azon pl semmit nem jelez ha most megnézem ezt a repteret. Ha van valami korlátozás akkor azt ott látnom kellene?..

Bocs a kérdésekért, még nincs drónom, tervezek venni és ezek a részek még nem tiszták...
Próbálom felmérni, hogy merre is tudok egyáltalán repülni, de vannak kicsit homályos részek.

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#73710) Geller72 válasza krokk (#73709) üzenetére


Geller72
veterán

A mydrone ha jól rémlik, jelzi, tudja. Kb egy hete volt egy live vidi, abban pont erről beszélt az illetékes csaj. Yt-n fent volt, de hogy hol nézhető vissza azt most nem tudom megmondani, akkor a vidi alatti infosávban benne volt a link. Ha én most vennék drónt, akkor c0-st vennék, 250g alattit. Mondjuk mini 4 pro-t. Az is igaz, hogy eszement ára lett ennek is, nem véletlenül. A kategória miatt. Ebből a fullos csomag majdnem fél milla.

A #73704-es kommentemben a vidit megnézted?

[ Szerkesztve ]

(#73711) SeniorTilla válasza Geller72 (#73710) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Hát igen... aztán meg jön a baj, hogy nem tud visszajönni szembeszélben szegény kicsike :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#73712) Geller72 válasza SeniorTilla (#73711) üzenetére


Geller72
veterán

Ez már azért nem a mini 1 kategória, jobban bírja, de eddig sem volt jellemző ilyen kamerás gépekkel szélviharban repkedni. Ez a kateg a hobbistáknak van, aki elmegy nyaralni és ha jó idő van, meg lát valamit, akkor felengedi egy kicsit, megcsinálja amit akar, aztán lejön, összepakol és ennyi. És nem kell hozzá komolyabb vizsga, eseti..stb.

Engem a 3-6”-os gépekkel 4-6s-en különösebben nem hat meg a szél, mégsem szeretek ilyenkor repkedni.

[ Szerkesztve ]

(#73713) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Nyáron úgy alakult, hogy Olaszországba megyünk nyaralni.

Mit tudtok az ottani szabályokról.

Én ennyit találtam:
Olaszországban minden 250 gramm vagy annál nagyobb tömegű, szabadidős célú drónt regisztrálni kell egy online portálon. Az ilyen drónok vezetéséhez alkalmassági igazolás szükséges, amelyet egy online tanfolyam sikeres elvégzésével lehet megszerezni. A regisztrált drónok legfeljebb 120 méteres magasságban repülhetnek. A felelősségbiztosítás is kötelező. Vigyázat: tilos a repülés olyan strandokon, ahol emberek tartózkodnak.

[link]
[link]

Ez így nem is hangzik rosszul, kérdés, hogy ez a felelősségbiztosítás téma tényleg csak a 250 gramm felettiekre érvényes?

(#73714) krokk válasza Geller72 (#73710) üzenetére


krokk
senior tag

A videót láttam már korábban is.
Mini 3 vagy mini 3 prot nézegettem.
mindenképp 250g alattit vennék mert hurcolnám magammal sokat terepre és kicsi kellene.
Na majd megnézem akkor azt az infosávos linket amit említettél.
Köszi a segítséget!

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#73715) krokk válasza BaLee (#73713) üzenetére


krokk
senior tag

DJI oldalán láttam legutóbb országonként infókat, de minimális ami itt van, de hátha érdekel:

[link]

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#73716) SeniorTilla válasza krokk (#73715) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Tényleg minimális az infó. Van valakinek tapasztalata olaszországi repkedéssel síterep mellett, felett, a csúcsok körül, stb? Érdekelne a 250gr alatti és feletti kategória is.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#73717) Flinter


Flinter
tag

Szervusztok, némi segítséget kérnék.
Valamikor a drónozás hajnalán fellelkesültem a drónoktól, vettem is egy szettet tanulni.
Ez a lelkesedés aztán - sajnos vagy sem - gyorsan alábbhagyott.
A minap takarítás közben viszont találtam itthon egy távirányítót.
Jó ez még valamire?

(#73718) Peaceliker válasza Flinter (#73717) üzenetére


Peaceliker
őstag

Nem nagyon . Wltoys saját cucca. Ha van rajta trainer port akkor egy USB adapterrel lehet velem szimuzni (ha w10/11 en mennek még azok az USB cuccok)

"Oh my Goa'uld!"

(#73719) Geller72 válasza SeniorTilla (#73716) üzenetére


Geller72
veterán

A síterepeket engedd el..

(#73720) SeniorTilla válasza Geller72 (#73719) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Miért?

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#73721) Geller72 válasza SeniorTilla (#73720) üzenetére


Geller72
veterán

Azt hittem, logikus.. Tele van emberekkel, drótkötélpályákkal, elektromos vezetékekkel, és egyre több helyen felügyelik a pályákat saját drónokkal. A legtöbb helyen helikopterleszállók vannak a hegyi mentőknek..stb..A hegyi terepen tele van kommunikációs tornyokkal, ripiterekkel a hegyi viszonyok miatt, és erősen be tudnak zavarni.

(#73722) MaCS_70 válasza MaCS_70 (#73705) üzenetére


MaCS_70
félisten

Megint itt járt a DJI-os család, és kértem tőlük egy képernyőmentést:
MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#73723) SeniorTilla válasza Geller72 (#73721) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Én nem rapsickodni akarok, tisztában vagyok a sítereppel, 8 éve járok ugyanoda télen, most már néha nyáron is. A neten nem találtam pontos infót arról, hogy pl. egy mini 4pro-val repülhetek-e legálisan a pálya olyan részei felett, ahol nem zavarom a síelőket, pl. a csúcs körül, ahová külön kell felmászni, nem a pálya része; vagy a fenti pályákon amikor nincs senki vagy alig 1-2 síelő. Ezek keményebb részek, nem az amatőr tömeg síeli. A tömeg nem érdekel, nem szeretem. Ha lent sokan vannak (pl. hétvégén), akkor mi fent síelünk. Ez széles pályákból álló rendszer, és a fiaim általában offtrack-eznek, nem bent vannak a pálya közepén. A kislányom a sísuli végén délután lejön velünk egy hosszút, vagy lemegy a család a 4,5km-es pályán a völgybe, ezen szintén kevés a síelő, mert nehéz részek vannak is benne, és állóképesség kell hozzá. Az ilyen helyeket szeretném megörökíteni a drónnal. Legálisan lenne jó. Nem legálisan is meg lehet oldani, de nem ez a cél. Nem az FPV-vel akarok száguldozni az emberek felett, vagy az AVATA-val szlalomozni a felvonó oszlopai között. Arra ott lesz a pályazárás utáni időszak vagy a hegyekben valahol egy csúcs, tisztás, stb.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#73724) Geller72 válasza MaCS_70 (#73722) üzenetére


Geller72
veterán

Ez semmi mást nem jelent, csak annyit, hogy ez egy aktív, államilag használt légtér. Még azt sem mondanám biztosra, hogy aktív, az is lehet, (és nekem ez a tippem inkább) hogy simán csak benne van a Dji No Fly Zone adatbázisában és csak ezért vinnyog az app. Ez egyébként nagyon könnyen és gyorsan kideríthető, mert a légtér.hu-n ha kezdeményezel egy esetit mondjuk, akkor ha azt az adott területet és magasságot kijelölöd, kiderül, hogy kaphatnál e rá engedélyt. Az a telszám, amit meg ilyenkor megad, csak annyi, hogy a foglalt légtérhez tartozó engedéllyel rendelkező kontaktszemély telszáma.

(#73725) MaCS_70 válasza Geller72 (#73724) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm a választ!

Mivel nekem jelenleg nincs sem működő, sem DJI drónóm, regisztrálni egyelőre nem szeretnék.

A legter.hu ingyenes térképe szerint a hármashatár-hegyi reptér kalickájában vagyunk (maga a reptér 4-5 km), de külön szőrös keret vagy szöveg nincs több kilométeres közelben.

Fimik, Parrotok simán röpködtek itt az elmúlt években, tán egy DJI is, de most nem mernek felszállni a Minivel. Külképviseletek, rezidenciák mondjuk vannak a környéken.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#73726) Geller72 válasza SeniorTilla (#73723) üzenetére


Geller72
veterán

Vágom, amit írsz. Nem is feltételeztem volna rólad ilyet, gondolom, ha mégis fusiba csinálnád, leszarnád és nem itt kérdezősködnél a legál megoldásért.
Azt is tudod - gondolom - hogy az általános szabályok ugye bármelyik országban elérhetőek, azonban ahogy bárhol (nálunk is) az adott szitutól függnek. Az olaszoknál sípályák közelében nem szoktam repkedni, de ha valahova megyek és nem tiszta valami, akkor a körzethez tartozó, helyi hivatalba be szoktam ballagni (ami általában a yard) és megkérdezem. Ez országtól függetlenül így van.
Olaszban, akik repülni akarnak legálba, azoknak regisztrálniuk kell az olasz polgári repülésért felelős hivatalnál (Enac).
És még valami:
"a drónszabályok megsértésért 516 eurótól (193 ezer forint) 64 ezer euróig (24 millió forint) terjedő bírság szabható ki."
Hogy mennyit változott ez és miben, az passz, ahogy említettem, nem igazán repkedtem manapság arrafele.

Valamint, ami tudom, hogy változott.
"Tájékoztatjuk a felhasználókat, hogy 2024. január 12-től az ENAC összes online fizetési szolgáltatása elérhető lesz a PagoPA nemzeti digitális fizetési rendszeren keresztül, amely közvetlenül elérhető erről a webszolgáltatási portálról, a „Szolgáltatások” menüpont alatt."
Szal, az ENAC. Itt tudsz reggelni és minden mást is.


(#73727) Geller72 válasza MaCS_70 (#73725) üzenetére


Geller72
veterán

Én a következőt tenném, ha ott állandóra szepkedni szeretnék.

-Megcsinálnám az osztrák, kattintgatós online vizsgát.
-Biztosítást kötnék, reggelném a gépet.

-Kideríteném, hogy aktív e és foglalt e a légtér, ha csak foglalt is, de nem aktív, felhívnám a légügyiseket. Vagy mindenképpen felhívnám, és elmesélném nekik a mizut. Mivel full legál vagy a vizsgáddal, kategóriás gépeddel, biztosításoddal lakott területtől kellően távol, elméletileg ha a légtér ok, nem lesz gáz, és amúgy sem gond, ha tudnak rólad. (Mivel ugye nem kötelező az eseti ebben a kategban. Lásd a fentebb linkelt videóban elhangzottakat is..)

-Lakott területtől legalább 4-500 méterre (tudom, hogy kevesebb a kötelező) indítanám a gépet (kalibrálás után) és maradnék 120m alatt, látótávon belül.

Ez a full legál megoldás...

(#73728) MaCS_70 válasza Geller72 (#73727) üzenetére


MaCS_70
félisten

Legális ez biztosan nem lesz, mivel lakott területen vagyunk.

Számomra nem egy létszükséglet, mivel legfeljebb a házról szeretnék évente egy-két képet készíteni, illetve arról, hogy milyen állapotban van a kémény teteje. (Ez mondjuk hasznos lenne...) De kétlem, hogy egyhamar lesz drónom.

Szerintem a szomszédék sem akartak a háztető fölé emelkedni, csak a gyerekekkel játszani egy kicsit.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#73729) SeniorTilla válasza Geller72 (#73726) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Köszi, ez jó ötlet, már én is gondoltam rá. Megkérdezem a pályán a polizia-s srácoktól. Normálisak szoktak lenni, csak az angol tudásuk nem mindig jó :D

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#73730) Celtis válasza MaCS_70 (#73722) üzenetére


Celtis
veterán

Na így induinak a rémhírek...

(#73731) Geller72 válasza SeniorTilla (#73729) üzenetére


Geller72
veterán

Ha a "srácok" nem igazán nyomják az angolt, akkor még lent (vagy fent), ahol az információs részleg van, tudsz segítséget kérni, ott amúgy is nagyobb az esély az idegen nyelvtudásra és a legtöbbször ők is tudnak minden infót, sztem a drónozással kapcsolatban is. ;).

(#73732) Geller72 válasza MaCS_70 (#73728) üzenetére


Geller72
veterán

A kéményt megnézni elég egy Tello szintű gép is. Sztem még lehet venni vhol, ahhoz meg mocikat rendelni, akkut tarcsiba. Lehet amúgy legál, ha kérnek esetit adott területre, nagy rá az esély, hogy ha nem extrém a kérelem jellege, az adott körzet, meg is kapják. Én is szoktam kapni. Vagyis inkább úgy mondanám, hogy arra a területre eddig évek óta mindig megkaptam. Minden alkalommal. Nyilván ez egyedi elbyrálás kérdése, hogy arrafele milyen a légtér, ki mikor használja..stb. Alacsony magassággal nem szoktak szarozni, sztem egy mininek (is) bőven elég a max 120 méter. Sőt, az 50 is. Belőnek az eseti kérelemhez egy 200m sugarú, GND - 400 ft AMSL-t (ez a 120m) és ennyi. De mondom, lehet, hogy ha betelcsiznek, az is elég, legalábbis tuti infót fognak kapni az adott területről és a lehetőségekről. Mondjuk én nem Dji appal, hanem Litchivel repülök.. ( ;)).

(#73733) MaCS_70 válasza Celtis (#73730) üzenetére


MaCS_70
félisten

Milyen rémhír?

Ez egy teljesen valós képernyőtartalom, amit az orrom előtt dobott fel a DJI Fly.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#73734) Celtis válasza MaCS_70 (#73733) üzenetére


Celtis
veterán

A #73685-es tálalásra gondoltam.

A képernyőfotó rendben van. Ez tök normális. Nálunk van egy elhagyott laktanya ott is hasonlót láttam. Benn van a DJI adatbázisban a légtér. A telefonszámot is ők kérik.

(#73735) MaCS_70 válasza Celtis (#73734) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem látom, hogy bárminemű rémhírterjesztést folytatnék. Tényeket írtam le.

Amikor elhatároztam, hogy beszerzek egy drónt, körbekérdeztem az ismerős drónozókat, hogy mit ajánlanak. Mindenki egybehangzó véleménye volt az, hogy a DJI a legjobb, de egy csomó helyen nem enged felszállni, ahol a Fiminek és a Parrotnak nincsenek averziói.

Továbbá konkrét drónos rendőrségi ügyem során mondta az egyébként drónokhoz nem konyító rendőr, hogy úgy tudja, hogy a DJI drónok fölött át tudják venni az irányítást.

Most ehhez képest látom azt, hogy a kertemben / szomszéd kertjében a DJI drón a nemzetvédelemre hivatkozik. Ez pedig, függetlenül attól, hogy itt a szakemberek megnyugtattak, egy laikus számára azért elég rémisztő jelenség.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#73736) ecaddsell válasza SeniorTilla (#73723) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Lehet célszerűbb lenne a pálya üzemeltetőjével felvenni a kapcsolatot, ők biztosan tudják az adott helyen mikor mit lehet.
Vannak pályák ahol a normál idő előtt szerveznek "Early Bird" síeléseket, ott vsz. flexibilisebbek (nem csekély összegért gondolom, mert nem merik kiírni...).
Gyereket/bárkit levideózni egyébként inkább action cam (sisakra/akárhova szerelve), gondolom ilyennel már találkoztál párszor. Fotózáshoz meg pont tegnap láttam kihúzható monopod jellegű cuccot valami olyasmi mint a selfi botok csak jóval hosszabb (nevét nem tudom, 3-4 méter lehetett és elég ingatag volt, de fotóra rövid záridővel OK).
Olyan meg, hogy jó időben (amikor érdemes felvételt csinálni) nincs senki én még a közelben marketing anyagot leszámítva nem láttam (kiv. buckásra hagyott fekete pályák). Esetleg Franciaországban (de tippeket persze szívesen veszek). Magasabb helyekre a mini4 nem elég, oda erős drón kell mert amikor lent szélcsend van föntebb a Föhn/cúg még mindig egy pillanat elviszi az ilyen kisebb drónokat (nem bubis üllőfelvonóban is érezhető).
Tavaly márciusban roskadoztak a fenyők a hótól, most annyira üresek voltak ezen a magasságon, hogy egy képet nem csináltam (fényképezővel)...

(#73737) SeniorTilla válasza ecaddsell (#73736) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Köszi, ezek már megvannak régóta :)

A hosszú szelfibottal az a baj, hogy pont akkor nem használható, amit le akarok filmezni. A fiaim amúgy sem szelfisek, hála Istennek. Én akarom videózni őket ahogy mennek, bár ehhez tényleg kevés lehet a mini... ehhez az FPV kellene, ott ugye sportban 100kmh a max, ami már elég (manualban 140-et tud, de az ott tényleg nem opció).

Amúgy vannak fent tényleg üres részek, ahol nyugodtan lehet drónozni, nem fog zavarni senkit. A csúcsot nézd a háttérben:

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#73738) kabalababa


kabalababa
tag

Sziasztok!

Kb. mennyi idő, mire nyilvántartásba veszik a drónt?
Egyelőre csak ez lett elindítva (kb. jan. 21), mert a másikhoz még kellene a kötvényszám is, ami meg még nincs.

(#73739) PNP válasza kabalababa (#73738) üzenetére


PNP
őstag

Én úgy tudom, nem kell kötvényszám, ha 250g alatti.

(#73740) kabalababa válasza PNP (#73739) üzenetére


kabalababa
tag

Ez sajna több, mint 250g. :)
Air 3-as

(#73741) BaLee válasza kabalababa (#73738) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Nekem 2-3 hét volt anno.

(#73742) kabalababa válasza BaLee (#73741) üzenetére


kabalababa
tag

Rendben, köszi!
Remélhetőleg ez se lesz több! :)

(#73743) Geller72 válasza kabalababa (#73742) üzenetére


Geller72
veterán

A fentebb linkelt vidiben erről is van szó. Mármint, hogy ennek az időnek a megnövekedésére lehet számítani..Havernak hétfőn lesz 3 hete és még semmi..

(#73744) vandor01 válasza Geller72 (#73743) üzenetére


vandor01
őstag

ilyenkor csakis Palkovics miniszter bacsi szavai jutnak eszembe....
foleg ejropa mas szegleteben ingyen es azonnal regelni lehet a madarakat par kattintas utan mar jon is emailben a lajstromszama a gyerekjateknak....

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#73745) SeniorTilla válasza Geller72 (#73743) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Mi a répát csinálnak ennyi ideig? Jó tudom... ;] ;] ;] költői...

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#73746) Geller72 válasza vandor01 (#73744) üzenetére


Geller72
veterán

…Hollandiában bemész a postára és egy 10 eurós “illetékkel” 3 perc alatt iratod át az autót, amit vettél..

(#73747) andrew-msi


andrew-msi
aktív tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem.
DJI Mini akku, milyen más drónba használható?
Előre is köszönöm.
Üdv
András

(#73748) Schaf


Schaf
tag

Néha olyan jókat tudok röhögni pár emberen, aki azt hiszi érti, és orbitális marhaságokat mesél a többinek.

Srácok.. tudom.. hülye vagyok, meg minden... de nem lehetne, hogy csak az ad tanácsot aki tudja/érti?

A külföldi szabályokra meg van FB csoport magyar nyelven.

"...A fénynél csak a közösségi hálókon terjedő hülyeség a gyorsabb...."

(#73749) Schaf válasza kabalababa (#73738) üzenetére


Schaf
tag

Mindent a leírásban foglaltak szerint csináltál?

Azaz megfelelő közleménnyel fizetted be az eljárás díját, az utalás igazolását csatoltad a kérelemhez, stb?

Vagy csak beküldted e-papíron a nyomtatványt, amit egy 2 bites a hozzá tartozó kitöltési és beküldési útmutató nélkül tovább linkelt valahol? :)

Az eljárás 8 nap. Ha több és te nem hibáztál az eljárási illetéket visszakaphatod.

[ Szerkesztve ]

"...A fénynél csak a közösségi hálókon terjedő hülyeség a gyorsabb...."

(#73750) kabalababa válasza Schaf (#73749) üzenetére


kabalababa
tag

Ez alapján csináltam.

Az igaz, hogy később jutott eszembe, hogy nem fizettem és nem küldtem el róla a bizonylatot, de azt utána pótoltam szintén az epapir-on és hivatkoztam az előző beadásra, majd mellékeltem a befizetési bizonylatot.

Az utalásnál közleményben: Név + UAS-591-RE lett írva

Vagy esetleg ismételjem meg a beadást, hogy most mindent egyszerre küldök? :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.