Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73651) SeniorTilla válasza zedok (#73649) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nem az akksi halt meg, és nem bírja megpörgetni a propellereket? Van másik akku?

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#73652) MaCS_70 válasza zedok (#73649) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez szerintem tipikus teljesítményhiányos tünet. Gyengül az akku. Nálunk éppen három ilyen játékröpcsi van, új akkuval egy ideig jókszoktak lenni, de ezek az olcsó cuccok gyakran nagyon silány akkumulátorral jönnek.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#73653) zedok válasza valkesz93 (#73650) üzenetére


zedok
senior tag

Gyárilag rajta voltak. Volt vele tobbszor 10 percnyi repules. Kb a 7. vagy 8. Alkalom utan jott elo ez a gond.

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#73654) Geller72 válasza Mtomasz81 (#73647) üzenetére


Geller72
veterán

Ennyi idő alatt a nedvesség full dolgozott, az FC java része réz. Az alkatrészek alatt, körül kristályosodás kezdődik, ami egy idő után zárlatot okoz. Ezért halnak meg a telefonok vízbe esés után akár 3 hónappal. Kínlódhatsz vele, de én elengedném. A motorok elvileg működőképesek, azokat védi ami a tekercseken van, azok nem szoktak olyan hamar kinyiffanni, még egy ilyentől sem. Nem tudom, de régebben lehetett hozzá külön FC-t rendelni, nagyjából minden azon van. Ha hozzájutsz ilyenhez olcsón, akkor talán, de akku szerintem akkor is kuka lesz. Ami benne volt.

(#73655) Geller72 válasza valkesz93 (#73648) üzenetére


Geller72
veterán

A 2.8 Ghz-et nem értem, annak 2.4-nek kell lennie. A VTX elöl van, a vevő antennáit hátra, a lábra szoktuk rögzíteni. A VTX-en frekit is tudsz állítani. A legtöbb VTX-en semmi nem kell a freki állításhoz, szokott lenni kapcsoló, váltó kapcsoló. Nem tudom/nem mondtad, hogy milyen VTX van a gépen.

(#73656) Geller72 válasza zedok (#73649) üzenetére


Geller72
veterán

Hasonlóval, hasonló árban ugyanígy fogsz járni. Ezek a leggagyibb kategória, fos töltővel és egy darab fos akkuval. Az is lehet, hogy 4 éve a raktárban állt. Kb annyira, vagy régebbi konstrukció ez a gép.
Egy akkuval ilyet nem szabad venni. A gyári töltő egy vicc, de abból is a legroszabb. El kell hinni végre, hogy a drágább megoldás az olcsó. Hény ilyen szart akarsz még venni? 4-et, ötöt? Láthatóan a gyerkőc részéről igény lenne rá, szeret vele játszani. Kell egy gép, ami nem ilyen szar, vagy ha igen, akkor be kell készülni pár dologgal.
Meg kell nézni, milyen motor van benne. Ha tippelnem kellene talán 8520, vagy annál is kisebb. Inkább kisebb, kefés. Ami elég hamar tönkremegy. Ebből is kell tartalék. Pár garnitúra, nem drága.
Akkuk. Legalább 5-10 db, egy olyan töltővel, ami fasza, tud egyszerre akár többet is tölteni, akár mindet. És összesen pár perc alatt, nem egy darabot két óra alatt, kétszer, aztán ennyi. Az akkukat váltogatni kell. Ha feltöltesz 10-et, akkor sorban repüljétek ki mindet és legyen pihentetve, töltés előtt. A pihentetésnek elég annyi, hogy kirepülöd mindet, mire az elsőt felteszed töltőre. A válasz a kérdésedre: az akku már fos, azért nem emeli meg. Ha prop irány-hiba lenne, akkor földhözverné magát a gép.

(#73657) zedok válasza Geller72 (#73656) üzenetére


zedok
senior tag

Oke ez tok jo meglatas, viszont akkor megkerdezem hogy jo cuccokat dronhoz mint az emlitett tolto vagy akksi honnan szerezheto be mostanaban?

Illetve ajanlottak meg a DJI Tellot. Az talan strapabirobb picit :)

MaCS_70 es SeniorTilla:
koszonom a valaszokat! :)

[ Szerkesztve ]

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#73658) SpydeR3412 válasza kyle_ (#73641) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

"mi lehet a gond?" - az hogy Darwinfpv.... Nekem is van 2, ezek ilyenek.
Ha sikerül megoldást találnod, akkor majd told be ide. Köszi

(#73659) SpydeR3412 válasza valkesz93 (#73644) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

A kissebb vevőt meg fogja szépen köszönni a gép. :K És ha már úgy is arrafelé matatsz, esetleg érdemes lehet az új vevő antennáit már a vtx antennától távolabbra helyezni, pl a karokra.
Egy propeller cserével pedig sebesség növekedést is el lehet érni, amennyiben ez opció.

(#73660) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Mi az érdemi különbség a DJI Mini és a Mini 2 között? Éppen mindkettőre van ajánlatom, a sima Minit jóval olcsóbban adják...

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#73661) Celtis válasza MaCS_70 (#73660) üzenetére


Celtis
veterán

[link]
röviden: +nagyobb hatótávolság, +nagyobb felbontású kamera, +erősebb, -nagyobb méretű távirányító.

A mini is jó egyébként. Nekem az van.

(#73662) Geller72 válasza MaCS_70 (#73660) üzenetére


Geller72
veterán

Én akkor is a kettőt venném meg.

(#73663) Geller72 válasza zedok (#73657) üzenetére


Geller72
veterán

Én ezekhez a kis aksikhoz ezt használom. Mindkét felén van 3 csati, azaz egy időben, egyszerre tölt fel 6 aksit. A következő kommentben folytatom.

(#73664) MaCS_70 válasza Geller72 (#73662) üzenetére


MaCS_70
félisten

Celtis, Geller, Köszönöm!

Geller: miért a kettest vennéd meg?

Amire nekem szükségem lenne, az effektív 2 km hatótáv, FHD videofelbontás, 20 perc repülési idő.

A képhez még hozzá tartozik, hogy az egyes árát még nem ismerem, de jó okom van feltételezni, hogy baráti lesz.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#73665) Geller72 válasza MaCS_70 (#73664) üzenetére


Geller72
veterán

A kettesnek sokkal erősebb motorjai vannak, az első széria már egy gyenge szellőben is szinte használhatatlan, ha netán jelvesztésed lenne, az RTH esetében ugye nem sport módban jön haza, ami azt jelenti, hogy egy kis ellenszél is esetleg elfújja az ellenkező irányba, és ahol elfogy a szufla az akkuból, ott szépen jó esetben földet fog. Tapasztalatból írom, haverom első szériás gépét jópárszor kerestük jel alapján, mert elfújta a szél a francba, ráadásul nem is volt még messze, amikor jelet vesztett. Az első szériára ez nagyon jellemző volt, előfordult, hogy közvetlen feletted 10 méterre jelet vesztett. Nem véletlenül jött ki szinte azonnal a V2.

(#73666) Celtis válasza MaCS_70 (#73664) üzenetére


Celtis
veterán

Akkor a kettes kell. Megbízhatóan 2km-t nem tud az első Mini, sőt a töredékét sem. A 2km amúgy minek? Ez nagyon nagy táv, 20 perc alatt épp, hogy oda-vissza megteszed. A vizuális követés miatti határ ennek nagyságrendileg a tizede amúgy is.

[ Szerkesztve ]

(#73667) zedok válasza Geller72 (#73663) üzenetére


zedok
senior tag

Köszönöm a választ.
Időközben beszerzésre került egy Syma X500-as is.
Egyelőre csak lakáson belül volt reptetve - meglepően jó.

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#73668) MaCS_70 válasza Celtis (#73666) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm a válaszokat DJI Mini ügyben!

A 2 km erős biztonsági ráhagyással kellene, mivel a ténylegesen bejárandó terület egy kb. 1 km sugarú kör (illetve annak egy része).

De a motorok gyengesége probléma lehet, mivel erősen konvektív a környék.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#73669) SeniorTilla válasza MaCS_70 (#73668) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Van valakinek DJI Air 2s drónja? Éjszakai fényképezéssel kapcsolatos kérdésem lenne. Ennek a kamerája 1"-es, nagyon szép felvételeket készít éjszaka is, mert jó a fényérzékenysége. A gond csak az, hogy a hosszú záridővel készült képeken sok dead pixel van, vagy legalábbis azoknak tűnnek. Kíváncsi vagyok, hogy az én kamerámnak van baja, vagy ez ilyen...

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#73670) Celtis válasza MaCS_70 (#73668) üzenetére


Celtis
veterán

Mondjuk nekem soha nem volt bajom a motorok teljesítményével. Viszont a hatótávolság nagyon hektikus. Néha egészen kis távolságokon belül is vételi gondok vannak.
Menj biztosra, vedd a kettest.

(#73671) MaCS_70 válasza Celtis (#73670) üzenetére


MaCS_70
félisten

Alapvetően én is csak szélcsendben engedném fel a drónt, de az 1 km-nek muszáj megbízhatóan meglennie.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#73672) Evome


Evome
aktív tag

Sziasztok újra
(a múltkori munkatársamnál stalkerkedő drón óta pörög az agyam a drón témán :C )
Már pár éve izgat a FPV drónok gondolata, de féltem belemenni a hobbyba, ugyanis ezen kívül van már 2 egészen pénz nyelő hobbym...
De független ettől, én ki szeretném ezt majd valamikor próbálni.
2 opciót vetettem fel magamnak, mielőtt kiadok egy teljes FPV szettre pénzt.
-Egy Whoop starter szett, hogy lássam mennyire tudna az agyam erre ráhangolni.
-Vagy egy minőségibb kontroller, amit rá tudok kötni a számítógépre, és drón szimulátorral "gyakorolni" - persze akkor ez olyan modell lenne, amit később tudok is használni

Meg szokták érni ezek a "minden az egyben" whoop kitek ? Vagy jobban jár az ember ha külön vesz hozzá drónt / szemüveget / kontrollert ?

:R :R :R :R

Humans Killing Humans Since birth of Humans

(#73673) Geller72 válasza MaCS_70 (#73671) üzenetére


Geller72
veterán

..ami talaj szinten szélcsend, az könnyen lehet 50m-en 20km/h-s szél.. :U

(#73674) Geller72 válasza Evome (#73672) üzenetére


Geller72
veterán

A szimulátor jó ötlet, ha ott megy (mindenféle "asziszt" nélkül - aka Acro) faszán, akkor élőben is menni fog. Én külön vettem meg mindent, ami jó minőségű és kompatibilis egymással, a későbbi építési szempontok ugyanezek voltak. Kell egy jó táv, (Nekem FrSky van) egy jó szemcsi (nem tudom, most mi a "menő", nekem még FatShark van). A woop vonal is jó ötlet, 2s-en max, de ha találsz, akkor az is jó, ha 1-2s-en is működik, mert akkor kezdenél mondjuk 1s-en, aztán ha flottul megy, akkor lépsz 2s-re akkuban. Vagy egyel feljebb kezdesz, de az szerintem kezdésnek lehet hogy sok lesz. (3-4s-es mini gép).

(#73675) MaCS_70 válasza Geller72 (#73673) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ezzel teljesen tisztában vagyok -- de az azért nem jellemző, hogy talajszinten 0, 50-100 méteren pedig már B5. Az én könyékemen legalábbis még nem tapasztaltam ilyet.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#73676) SeniorTilla válasza Geller72 (#73673) üzenetére


SeniorTilla
veterán

+1 teljes szélcsend nincs. Vagy ha van, bármikor vége lehet, főleg fent.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#73677) cd334 válasza Evome (#73672) üzenetére


cd334
tag

Szia!

Mindkét irány jó, de én inkább a minőségi táv felöl közelíteném meg a dolgot. Most lehet kapni a Radiomaster pocket távot, ami ár érték arányban most kb. verhetetlen vagy egy jobb minőségű használt táv. A távnál és drónnál már érdemes az ExpressLRS (ELRS) RC linkkel venni mindent, mert most mindenki effelé halad ezt használja.
Szemüveget esetleg érdemes használtan nézni, az úgy sokkal olcsóbb tud lenni. Drónból vanak szintén használtan jó opciók, de akár újonnan is. Arra számíts, hogy ez nem a legolcsóbb hobbi. A crash minden szinten ott van és nem árt ha van pótalkatrész, ne kelljen rá heteket várni. Ha érdekel a hobbi gyere el most február 10-én az óbudai egyetmre mert ott lesz egy whoop verseny. Mindenki szívesen segít és megnézheted, felpróbálhatod a távokat szemüveget melyik a legkényelmesebb neked. Nagyon segítőkész és barátságos mindenki. :) Ezen a versenyen a profiktól a kezdőkig mindenki szokott indulni.
Illetve nemrég indult el a discord szerverünk, ott is szívesen segíttünk van mindenféle tematikus csatorna. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#73678) Evome válasza cd334 (#73677) üzenetére


Evome
aktív tag

És ez a radiomaster pocket működik PC-s simulátorokkal ?
Mert nekem akkor egy ilyen elég is lenne, amíg úgy nem döntök hogy bele nem rakok egy drónba több pénzt :K

A discord link nem működik :F
El tudnád küldeni újra, vagy privátban ? :R

Humans Killing Humans Since birth of Humans

(#73679) vandor01 válasza Evome (#73678) üzenetére


vandor01
őstag

FPV garazsban megmondjak es ha kell?
occobb mint kinabol! [link]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#73680) cd334 válasza Evome (#73678) üzenetére


cd334
tag

Szia!

Igen lehet vele szimulátorozni, nekem is van és működik. Arra figyelj, hogy az fpv garázsban most nem kapható az ELRS változat. Szerintem csak ELRS változatot érdemes venni.
Szimulátorbón én a Velocidrone-t ajánlom a whoopos kiegészítővel. A környékemen lévő emberek mind ezt használják és itt szokott megjelenni a saját versenypályáink is.

Dicord link: https://discord.com/invite/499MtXcR

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#73681) Evome válasza cd334 (#73680) üzenetére


Evome
aktív tag

Akkor egy ilyenre beruházok ha lesz raktáron!
Köszönöm a segítséget :R

Humans Killing Humans Since birth of Humans

(#73682) vandor01 válasza cd334 (#73680) üzenetére


vandor01
őstag

most jartam ugy hogy ELRS-re allnek at....
de van olyan gepem amire nem lehet TX-et kotni mert az FC csak PPM/Sbus-ra vannak dedikalva.... 8 ilyen gepem van.... szoval marad rajtuk az Xm+....
viszont ahoz meg kellene Taviranyito....
a pocket CC2500 meghajtja az Xm+ ?

szoval lehet jobban jartam volna CC2500 verzio plus ELRS moullal?
de most mar mindegy lesz ilyen is meg olyan is....
mar egy FrSky modul is 12epiiiz....

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#73683) cd334 válasza vandor01 (#73682) üzenetére


cd334
tag

Nem ismerem a cc2500 lelkivilágát fogalmam sincs mivel kompatibilis. Azt tudom bizonyos Frsky protokollokal biztosan, de biztosan nem minddel.

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#73684) vandor01 válasza cd334 (#73683) üzenetére


vandor01
őstag

Szerintem viszi a Xm+.....
a CC2500 ba beleraktok most mindent a radiomastertol mert ha reszleges lenne mint jumper meg a Zorro? akkor gyartananak es forgalmaznanak 4in1 verziot is!
de nincs!! csak ez a ketto ELRS / CC2500
nekem is meg kell kerdeznem a garazsban!
mit is tud valoban a pocket CC2500?
mert teteles leirast nem talalok rola...

na itt azt mondja a nem Access FrSky-t visszi!
szoval 1-essel kezdodo FW-est meghajtja..

de ha vki tudja a tuti valaszt? irhatja ide is! :DD

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#73685) MaCS_70


MaCS_70
félisten

A hétvégén ugye szép idő volt, a szomszédékhoz átjöttek a gyerekek az unokákkal meg a DJI drónnal. Látom, hogy tanácstalanul állnak a ház előtt kézben a távirányítóval.

Megmutatták: a képernyőn megjelent egy felirat, hogy Nemzetbiztonsági szakszolgálat, adja meg a telefonszámát...

Kezdem érteni, hogy miért akartak lebeszélni a DJI-ról.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#73686) vandor01 válasza MaCS_70 (#73685) üzenetére


vandor01
őstag

biztos a szemkozti szomszed vmi lolo oldalborda volt :D
es azonnal aktivalodott a palkovics szajkozasa "innovacio jegyeben" :DDD
csakis a mi erdekunkben... csakis a mi biztonsagunk jegyeben!!!
megvedenek minket sajat magunktol :DD

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#73687) SeniorTilla válasza MaCS_70 (#73685) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ez semmi, az én szomszédomhoz ki is jöttek! Mutatták a telefont, a wifire az volt írva, hogy TEK Megfigyelő Furgon...

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#73688) Geller72 válasza MaCS_70 (#73685) üzenetére


Geller72
veterán

NyDroneSpace??

(#73689) Grillo válasza MaCS_70 (#73685) üzenetére


Grillo
senior tag

Vannak helyek, ahova nem megy ki az ember csak úgy. Viszont ha telefonszámot kért, akkor nincs regisztrálva sem gondolom.

(#73690) SeniorTilla


SeniorTilla
veterán

Jaj srácok, sztem csak hülyít minket :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#73691) MaCS_70 válasza SeniorTilla (#73687) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ennek az esetnek a részleteiről lehetne tudni valamit?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#73692) MaCS_70 válasza vandor01 (#73686) üzenetére


MaCS_70
félisten

A környéken laknak "fontos" emberek, és vannak külföldi rezidenciák.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#73693) MaCS_70 válasza Grillo (#73689) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem tudom, hogy mi volt regisztrálva, mi nem, de valószínűbb, hogy nem. (Úgy az általános realitásokból kiindulva.)

Nekem a képernyőt mutatták, amelyen nagy betűkkel a "Nemzetbiztonsági Szakszolgálat" jelent meg, alatta kékkel valami "Authetication" link, amire rákattintva egy telefonszám-beadási mező ugrott fel.

A gazdája azt mondta, hogy még nem látott ilyet az otthoni, azaz vidéki kisvárosi repüléseik során. A program maga a DJI play-es appja volt.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#73694) SeniorTilla válasza MaCS_70 (#73693) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Én csak vicceltem, azt gondoltam te is :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#73695) vandor01 válasza SeniorTilla (#73694) üzenetére


vandor01
őstag

nem viccelunk kerem.... egy kis whopos reppenes veletlen kiszall az ablakon es a fekete volgak...ja nem... a fekete mikrobuszok verolegenyekkel (tanulnak a narancsosok a lengyel baratainktol :) ) mar jonnek is a gyerekekert.... pedig csakegy kis jatek volt! :DDD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#73696) krokk


krokk
senior tag

Egy olyan kérdésem lenne amire nem találtam számomra tiszta választ.
Kis repterek pl Hármashatárhegy Repülőtér körül is van jelezve egy repülőteret körülvevő légtér (pl legter.hu térképén). Tudom, hogy. minimális repülő forgalom van pl itt. Ebben a légtérben lehet egyáltalán drónozni (C0-ás géppel)? Nem feltétlenül 120m felettre gondolok, de egy gyakorlás pár méter magasan már nem lehetséges? Ha jól értelmeztem csak nagyobb reptereknél van tilos repülés, pl a BP CTR területén. A kisebb repterek légterét nem teljesen sikerült megértnem.

[ Szerkesztve ]

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#73697) Grillo válasza MaCS_70 (#73693) üzenetére


Grillo
senior tag

Nekem erről a Budakeszi út ugrik be, vagy a környéke, ott elsősorban az Információs Hivatal a nyűgös. Vagyis az is.

(#73698) Geller72 válasza krokk (#73696) üzenetére


Geller72
veterán

Repterek környékén sem feltétlenül tilos repülni, meg van adva a magasság mindenhol. Van, ahol 500 alatt lehet repülni, de az is eleve sávos. Látható, tisztán..3d-ben magassággal is látod, de ugye eleve meg is van adva számokban is.

(#73699) MaCS_70 válasza SeniorTilla (#73694) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem, sajnos egyáltalán nem vicc.

Azóta egyébként megkeresett másik DJI-os drónos is privátban (a beírásomra reagálva). Azt írta, hogy ő Budán három helyen is, ahol reptetni szokott, három-négy éve minden alkalommal megkapja ezt a figyemeztetést, kinyomja és vígan repül tovább.

Velem szemben ő ismeri a témát. Szerinte hivatalosan nincs NFZ kiírva, de a DJI nagyon készséges az ilyen igények teljesítése terén.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#73700) MaCS_70 válasza Grillo (#73697) üzenetére


MaCS_70
félisten

Mondjuk úgy, hogy szélesen értelmezve az a környék.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.