Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73051) twine válasza SpydeR3412 (#73049) üzenetére


twine
addikt

B@kter...köszönöm, hogy szóltál... :R
[link]
Ez talán működik :B ;)

(#73052) cd334


cd334
tag

Hogy egy kis más jellegű dolog is legyen. Elkészültem egy újabb saját építésű kis drónnal a beltéri versenyekre. A neve Blue65. Nagyon tiszta és egyszerű design lett. :)

Speckók elérhetők itt:
https://rotorbuilds.com/build/30367

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#73053) twine válasza cd334 (#73052) üzenetére


twine
addikt

Szééép :C :R

Baromi jól néznek ki azok a kis motorok...

"Nagyon tiszta és egyszerű design lett."
Ez az ami miatt nagyon-nagyon tetszik...birom amikor ránézek egy ilyen holmira, és nem a kábelkorbács rengeteget látom, hanem csak a "fő" összetevőket...szuper lett :R

[ Szerkesztve ]

(#73054) SpydeR3412 válasza cd334 (#73052) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Grat a cucchoz! :)
Mit gondolsz, mennyire igaz a marketing szöveg, amit a motorról ír a Betafpv?

(#73055) cd334 válasza SpydeR3412 (#73054) üzenetére


cd334
tag

Köszi!
Eddig EX0802 19kkv-val repültem. Igazából ma este lesz alkalmam sok akksit beletenni, majd beszámolok róla. Egyébként ezt a típust elég jónak tartják többen is. Mág volt egy kisérletem e NBD gold 18kkv motorokkal, de az valahogy nem jött be. Pedig az se drága. A Betafpv-nél ez a motor most kifejezetten olcsó volt(pörgettem egy 20% kupont), de asszem, hétfőig van Mr. Schutterbug valamelyik videójában 20% folyamatosan és úgy nagyon megéri.

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#73056) SpydeR3412 válasza cd334 (#73055) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Oksa, köszi. A kábel forrasztás az tetszik eléggé, meg ha tényleg takarékosabb, akkor az is.

(#73057) KisApám


KisApám
addikt

A DJI MAVIC MINI 2-höz Androidos progit mit ajánlotok?
Litchi for DJI Drones :F

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#73058) KisTücsök válasza KisApám (#73057) üzenetére


KisTücsök
addikt

Igen, a Litchi az jó.

(#73059) vandor01


vandor01
őstag

Blikk hir..... de ha mar a fele igaz??? :)
https://www.blikk.hu/ferfiaknak/tech/elektromos-auto-akkumulator-feltoltesi-ido-gyorsitasa/thhvlc0

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#73060) cd334 válasza SpydeR3412 (#73056) üzenetére


cd334
tag

Na megvan a tapasztalat, ami nekem lejött az, hogy kb. repidőre ugyanaz mint a korábbi ex0802 19kkv, de agilisabb. Nekem tetszett, az én szintemen értelmes továbblépés a Blue65. Nagyon jó volt repülni vele.

Egyébként én a UAVtech féle preloaded pidekkel és rattel tolom stab módban.

Betafpv 20% kupon hétfőn valameddig: NATE22BF

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#73061) Zoagel


Zoagel
csendes tag

Vettem egy DJI minit használtan, milyen teendőim vannak vele kapcsolatban? Beregisztrálok a DJI oldalon, és szeretném nyilvántartásba is venni az ügyfélkapun keresztül (250g alattit is kell?).
Mi ennek a menete?
Magát a drónt és magam is regisztrálni kell?
Pontosan hol, mit válasszak, mit írjak nekik a szabad szöveges részbe?
Ha ezek megvannak, akkor lakott területen kívül (ami relatív mi minősül annak) már szabadon repülhetek 120 méter alatt, mydronespace használatával? Tömeg fölött nem, és nem beavatott emberektől 150 méterre?
Lengyel jogsim van még tavalyról, de volt eddig normális drónom.

[ Szerkesztve ]

(#73062) Sirandrish válasza Zoagel (#73061) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hogyan regisztráljuk a drónokat? - Drone Hungary

Ebből mindent megtudsz hogy mit hova, és hogy kell regizni ésatöbbi.
Illetve a leírásban linkek is vannak mindenhez.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#73063) Zoagel válasza Sirandrish (#73062) üzenetére


Zoagel
csendes tag

A leírásban nincs link az epapiros nyilvántartásba vételhez. Ha te látod akkor linkeld be ide kérlek. Az epapir amúgy megvan, eljutok arra az oldalra az ügyfélkapun keresztül amit említ, de ott nem értem.
Szóval a papíralapú postai úton regisztrálás az megvan, de "szeretném nyilvántartásba is venni az ügyfélkapun keresztül". Pont a lényeget nem mondja, vagyis valami lajstrom iránti kérelemről beszél és "lajstromnyilvántartást" mutat (ezeknek nincs lajstroma), de nem az "UAS eszköz és/vagy üzembentartó nyilvántartásba vétel" kéne? Nem lehet hogy a saját építésűnél mondja a teendőket ott?
Továbbá mikor kell befizetni? Előtte, utána? A csekket hova, vagy ha utalom akkor hogy bizonyítom hogy és arra befizettem?
Szóval melyik téma és ügytípust válasszam az üzembentartói és a drón nyilvántartásba vételéhez? Ez 2x2 ezer forint lesz amúgy?

(#73064) Sirandrish válasza Zoagel (#73063) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nézd ezt is közben!
Itt le van írva, én is ez alapján adtam be, és elfogadták gond nélkül a nyilvántartásba vételit is, és az üzemberntartóit is.
Befizetni azután fizesd be hogy beadtad a kérelmeket, és kaptál egy visszaigazolást arról hogy beérkeztek. Én így csináltam, és működött :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#73065) Zoagel válasza Sirandrish (#73064) üzenetére


Zoagel
csendes tag

Itt meg a "képzések engedélyezése" van a képen. :D Komolyan ezt válasszam a nyilvántartásba vételhez? :F Biztos hogy nem az "UAS eszköz nyilvántartásba vétele" a megfelelő ügytípus?
A levél tárgya mi legyen, illetve a szövegbe mit kell írni? Ezt ha beküldöm, kapok majd egy automata válasz levelet azonnal hogy befogadtuk, és ha jön a visszaigazolás néhány nap vagy hét múlva, akkor fizessem be?

(#73066) Sirandrish válasza Zoagel (#73065) üzenetére


Sirandrish
legenda

Tárgyba én azt írtam hogy Nyilvántartásba vétel, a levélbe meg szépen leírtam hogy szeretnék hobbi céllal emberektől távol repkedni, és még véletlenül se lakott területen belül, pénzért :D
Valami ilyesmit :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#73067) Zoagel válasza Sirandrish (#73066) üzenetére


Zoagel
csendes tag

Köszönöm a segítséget!
Neked mennyi idő volt a beküldés után?

(#73068) Sirandrish válasza Zoagel (#73067) üzenetére


Sirandrish
legenda

Pontosan már nem tudom, de olyan 7-9 munkanap kb :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#73069) SpydeR3412 válasza cd334 (#73060) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Köszi! Akkor megint győzött a marketing :DDD de annak örülök, hogy Neked bejött. Mondjuk a forrasztható kábel az Nekem is..

(#73070) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Sziasztok!
Autel Evo nano távirányítóját pc-re kötve lehet szimulátorral használni?
Szeretnék szimulátoron tanulni, esetleg majd idővel megpróbálni manuálisan repülni.
Családon belül van egy autel drón, aminek a távját kvázi bármennyi időre kölcsön tudom kérni, csak nem tudom menne-e. (Amúgy Playstation kontrollerrel tudok szórakozni, de nem biztos hogy az a legpontosabb).

(#73071) Celtis válasza Rodzser Mór (#73011) üzenetére


Celtis
veterán

Ma kipróbáltam, de nekem ez nem működik. Ha csak a bal kart mozgatom, akkor semmi nem történik. Ha mindkét kart le és kifelé húzom, akkor beinditja a propellereket, de ehhez megint két kéz kellene.

(#73072) cd334 válasza SpydeR3412 (#73069) üzenetére


cd334
tag

Melyik marketingre gondoltál?

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#73073) SpydeR3412 válasza cd334 (#73072) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Azt olvastam náluk, hogy nagyon takarékos moci. Meg az is írták, hogy könnyebb, mint a többi. De közben az ex0802 majdnem 0.3g-al könnyebb.

(#73074) cd334 válasza SpydeR3412 (#73073) üzenetére


cd334
tag

Ja hát mindig minden termék a legjobb legszebb, legtutibb, ha a gyártója ajánlja. Szerintem nem rossz motor, előny a forrasztható csatlakozás és néha olcsón lehet kapni a többihez képest és még rendesen is megy és minődége is van.
Ha könnyű gyors motort szeretnél, ami pörög, akkor HM SE0702 23kkv, de ez igazából 20g alatt megy nagyot.

Bár most ért meglepetés a Mobula6-hoz elfogyott a cseremotor és rendeltem a xt-xinte-től egy szett cseremotort és már a EX0802 19kkv is forrasztható csatival jött. HM is próbál újjítani. Mondjuk végre léptek, mert ezek a kiszakadó motorvezetékek voltak a HM motorok egyik nagy rákfenéje.

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#73075) DJGABI válasza bigmasterg (#73070) üzenetére


DJGABI
addikt

meg kell próbálni, de nem hinném, gondolom valami saját protokol.

igazából már kis pénzért vannak távok, amiket csak rádugsz a gépre, aztán megy. későbbiekben is tudod ezt pl használni [link]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#73076) SpydeR3412 válasza cd334 (#73074) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Igaz. Csak tudod, a remény hal meg utoljára :DDD
Nekem nincsenek jó tapasztalataim a Betaval, ebben a motorban is csak a forraszthatóság ér fel az ingerküszöbömig. Viszont, hogy végre meglépte ezt a hm is, az nagyon jó hír. Nekem az egyetlen hátránya ezen mociknak a kábel tőből szakadása. Amúgy lehet ütni-vágni nagyon jól bírják.
19kkv-t már csak a 7es gépen használok, azt is csak 2s-en (Betafpv sajnos nem bírja). :DDD 6osra meg a 0802/22kkv van, bár az is egy 7es vázban ül most... A 07/23kkv-t tudod hasonlítani a 08/22kkv-hez? Gondolom a 8as moci erősebb valamivel, viszont amíg nem volt addig 7esek voltak azokban a gépekben és jót mentek úgy is.

(#73077) cd334 válasza SpydeR3412 (#73076) üzenetére


cd334
tag

A lepényhal meg előre :D

FC-ben nekem sincsenek jó tapasztalataim. A motorok elvileg eddig rendben vannak, szerintem azzal nem lesz probléma, elvileg sokan használják szeretik ezt a típust.

0703 23kkv vs 0802 22kkv, passzolom, mert én SP!T-től hallotam, hogy nemrossz súly teljesítmény arányban, talán ő többet tudna erről mondani.
Az én baráti elvagyok szépen stílusomhoz, tlejesen jó a 0802 19/19.5kkv :DDD

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#73078) Zoagel


Zoagel
csendes tag

Itt szeretnék repülni 250g alatti regisztrált és nyilvántartott drónnal, Mydronespace appon ha kérek rá engedélyt, akkor 120 méter alatt ezt megtehetem?
Nem lakorr terület, nem magán terület,, a reptér közel van ugyan, de nem No Drone zone.
A DJI Mini jelzett hogy nem kéne, és vagy "cancel" vagy megadom a telefonszámom. A GPS be volt kapcsolva és a telefon amivel vezéreltem volt internet kapcsolat. Lehet ez volt a baj, nem kéne se internet elérés, se GPS?
Segítsetek értelmezni kérlek, mert ez a térkép és a jogtiszta repülés elég zavaros számomra.

(#73079) Schaf válasza Zoagel (#73078) üzenetére


Schaf
tag

A Minivel jelenleg A1 műveletet végezhetsz BÁRHOL, ahol az MDS (MyDronespace) engedi.

Az átmeneti időszakban a hatóság egyelőre nem foglalkozik azzal, hogy a Mini elvileg nem fér be 250g alá, mivel a művelet úgyis 500g-ig végezhető.

Egy A1/A3 jogsi azért nem árt meg senkinek sem.

Tehát ami a Minihez 250g alatti súly esetén kell:
- Regisztráció (Üzembentartó és a Drón regisztrációja IS!)
- MDS regisztráció és használat.
- Lakott területen Eseti Légtér.


Ha a mini szoftvere jelzett, annak oka van. Akkor ott az MDS sem engedne elvileg repülni...

"...A fénynél csak a közösségi hálókon terjedő hülyeség a gyorsabb...."

(#73080) Zoagel válasza Schaf (#73079) üzenetére


Zoagel
csendes tag

A HC alkalmazása zöld jelet adott, igaz 120 méteren nem, de 30-on igen abban az 50m sugarú körben amit megjelöltem. Fura volt hogy egy vonalon nem jött vissza, mint ha egy fal lett volna, igaz ott már közel voltam a No Drone Zone-hoz. Nekem is fura volt hogy a MDS engedte, a DJI Fly pedig folyamatosan jelezte hogy LHBP miatt nem repülők jó helyen.
Mit jelent az, hogy "Budapest CTR No Drone Zone"?

Szükséges légiforgalmi irányítói engedély a Budapest CTR-ben történő drónozáshoz?
A Budapest CTR azon légtérrészeiben, ahol lehetőség van földfelszíntől számított 40 méteres (AGL) magasságig repülést végrehajtani, a pilóta nélküli légijárművek mentesülnek a Budapest CTR-ben, mint ellenőrzött légtérben a légijárművek légiforgalmi irányítói engedély alapján történő működtetésére vonatkozó követelmény alól.

Közben megtaláltam, akkor ebben a zónában a 40méter a max és nem kell külön approach engedély.

[ Szerkesztve ]

(#73081) Schaf válasza Zoagel (#73080) üzenetére


Schaf
tag

Nyilván azért, mert LHBP CTR-ben akartál repülni. Az NDZ zónán kívül, de a CTR-ben, ahol 40m a maximális megengedett repülési magasság Eseti légtér nélkül lakott területen kívül, mivel felette megint NDZ légtér van.

LHBP körül van egy LHBP_NDZ, ami eleve tiltott és egy LHBP_CTR_NDZ ami viszont csak 40m felett. A reptértől kb 2 km-re már találsz helyet ahol ilyen alacsony magasságban repülhetsz.

Az MDS jól jelezte a korlátozást.

Arra figyelj, hogy lakott területen belül Eseti Légtér akkor is kell, mert az teljesen más tészta...

[ Szerkesztve ]

"...A fénynél csak a közösségi hálókon terjedő hülyeség a gyorsabb...."

(#73082) Zoagel válasza Schaf (#73081) üzenetére


Zoagel
csendes tag

Most már értem, ezek szerint CTR-ben voltam (NDZ-n kívül), és már tudom is mit jelent. :) Az MDS valóban engedte 40 méter alatt (felette nem ezt írtam is), de a DJI Fly folyamatosan írta hogy Ferihegy approach és azonnal fejezzem be amit csinálok. 10 méterre se repültem fel, a fák alatt voltam. Amúgy itt 1200 lábon (kb 360 méteren) szoktak repülni kisgépen és helikopterek is, szóval aki kicsit feljebb megy az lehet befigyel az ablakon.

Amúgy mi számít lakott területnek? A Népliget, vagy a Városliget lakott terület?
A város közigazgatási területére gondolnak a lakott területtel?

[ Szerkesztve ]

(#73083) Schaf válasza Zoagel (#73082) üzenetére


Schaf
tag

Na jó...

Hogy van neked A1/A3 vizsgád? :D :D

Holnap lesz egy fejtágító este A1/A3 témában, ha nem sajnálsz rá egy kis aprót.

Tudom kicsit reklám, de az oktatás talán elfér és nem sért topic szabályt.

[link]

Lesz szó sokmindenről.. C osztályokról, EU szabályokról, légtérosztályokról, CTR és TMA, NDZ, stb.

A lakott területet jelenleg a hatóság a józan paraszti eszedre bbízza. Közig határon belül annak tekinti. Az EU jogszabály egyébként nem lakott területről beszél, annak csak az Eseti Légtérnél van jelentősége, amit viszont a magyar jogszabály egyelőre nem definiál.

[ Szerkesztve ]

"...A fénynél csak a közösségi hálókon terjedő hülyeség a gyorsabb...."

(#73084) Zoagel válasza Schaf (#73083) üzenetére


Zoagel
csendes tag

A vizsgán nekem nem volt olyan kérdés, hogy mi a lakott terület definíciója, amit mindenki máshogy értelmez. Ha innen nézed akkor ahol laknak? Ha onnan akkor ami a közig határon belül van. Ha amonnan akkor meg a tábla jelzi. Ha nem jelzi, akkor meg ahonnan a hatóság annak ítéli meg.
Pont ezért kérdeztem, hogy ez pl lakott terület? Szerintem nem, de a légtér.hu ezt írja arra a területre: Dél-pesti Centrumkórház - Országos Hematológiai és Infektológiai Intézet - Merényi Gusztáv telephely AFIS-t nem biztosító repteret körbevevő légtér - tehát itt tilos reptetni.

Tehát akkor a CTR No Drone Zone = 40 méter alatt engedélyezett. Amúgy ha a MDS zölddel jelzi, akkor légügyileg lehet? Más buktatója is lehet, pl lakott vagy magán terület? (mondjuk egy bányató?)

(#73085) SpydeR3412 válasza cd334 (#73077) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Szerintem sem rossz a 19kkv, sokkal stabilabb úgy a gép. Na meg diétásabb is az étkezése. 2s 19kkv már szét rázza a vázat :DDD :DDD

(#73086) Schaf válasza Zoagel (#73084) üzenetére


Schaf
tag

Túl sokat kérdezel .. :) :)

Írtam privátot..

"...A fénynél csak a közösségi hálókon terjedő hülyeség a gyorsabb...."

(#73087) twine


twine
addikt

Srácok...

Segítsetek nekem légyszíves...
Volt egy Phantom a tulajdonomban, amit annak rendje és módja szerint (talán még tavaly)bejelentettem a hatóságnál. Kaptam rá lajstrom számot, és üzembentartóit...

Én viszont pár napja eladtam egy embernek, de nem írtunk róla semmilyen papírt, stb...
Most ilyenkor mi történik? Le kell ezt nekem jelenteni valahol? Gondolom, hiszen "hatóságilag" hozzám van kötve a gép..ha bármit történik -okoznak vele, én szereplek elvileg nyilvántartásban, mint tulajdonos...

Mi történik ilyenkor?

Remélem nem kell hozzá a vásárló,mert azt sem tudom kinek adtam el... :U

[ Szerkesztve ]

(#73088) KisTücsök válasza twine (#73087) üzenetére


KisTücsök
addikt

Törölni kell őket. Ugyan az a folyamat, ugyanott kell csinálni. Csak nem nyilvántartásba veszed, hanem kérelmezed az abból való kivételt. Talán 1000 Ft vagy ilyesmi.

Vásárló nem kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#73089) twine válasza KisTücsök (#73088) üzenetére


twine
addikt

:R :R

(#73090) Zoagel válasza twine (#73087) üzenetére


Zoagel
csendes tag

A te neveden van, neked kell levetetni, az ügyfélkapun tudod intézni.

Schaf: köszi a Drone Hungary társalgóban megtaláltam a kérdéseimre a választ, nem akarlak itt tovább fárasztani a kérdéseimmel. :R

(#73091) twine válasza Zoagel (#73090) üzenetére


twine
addikt

:R :R

(#73092) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv!
Sajnálom, ha már kérdeztem. Visszaolvastam, kerestem, de nem találtam a kommentem.
Arra vagyok kíváncsi milyen felszereltségű, képességű kopterrel lehetne megoldani ezt a feladatot. Kb. mennyibe kerülne, gyári új vagy házilag épített lenne az olcsóbb. Ha lehet akkor mindkettőre kaphatok konkrét példát?

Kültéri tartályok töltöttségi szintjét kellene megnézni. Az oldalukon bizonyos magasságonként ablakok vannak. Körbe lettek építve. Most ha tudni kell meddig vannak megtöltve akkor valakinek az épület tetejére kell mászni.
Kültéri használat. Mondjuk naponta 2 repülés. Azt hiszem ajánlott tulajdonság a Wind Proof, Altitude Hold.
Közvetített kép alapján kell repülni Kivéve a felszállást és leszállást. -> Kamerát kell vinnie. FPV. Az se baj ha fekete fehér. Szerintem ajánlott a Failsafe, RTL, RTH tulajdonság.
Repülési távolság, kb 60 méterre kell elrepülni és vissza. 15 méter repülési magasság kell. Youtube videók alapján úgy tippelem felszállástól leszállásig 5 perc repülésnek elégnek kell lennie. Viszont láttam egy videót amit télen vettek fel és lezuhant a quadkopter. A kommentátor szerint a hideg miatt nagyon lecsökkent az akkumulátor kapacitása. Egyszer csak leesett.
Nem egy akadálypályán kell repülni, de van egy "zsákutca" amibe be kell repülni és ott a végén talán egy 10 x 5 méteres helyen megállni, helyben 180 fokos fordulatot csinálni és kijönni. Ez lehet a legbonyolultabb manőver. Ha belegondolok, akkor lehet, hogy a 15 méteres repülési magassággal már semmibe se ütközik bele. A tartályok és épületek felett tud repülni és csak lesüllyed 2 ponton és körbenéz majd felemelkedik. De ehhez meg az kell, hogy a kamera vízszintesen és lefelé is tudjon nézni.
Ha leesne az nem lenne jó. Valakinek fel kellene mászni. A téma összefoglalóban az akkumulátor kapcsán szóba került a tűzveszély. Ha ráesik egy épületre és kigyullad az nagy baj lenne.
Kell távirányító vagy mindent megoldhatok a POCO X3 Pro telefon kijelzőjéről?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#73093) F.E.K.. válasza tknof1871 (#73092) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Ha nincs szél, ezt eddig egy Tello is tudja (de azért nem baj ha valami komolyabb lesz beszerezve azért)

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#73094) twine válasza tknof1871 (#73092) üzenetére


twine
addikt

Szia! Én ezt a témakört kicsit megeroszakolosnak érzem...
Szerintem ha tényleg a cél a fontos,és nem a drón vásárlás valamilyen indokkal, akkor nézz be az okosotthonos topicban,,,csomó ilyen víz érzékelő van amiről olvastam....
Talán olcsóbb is mint drónt venni...a smarthome ezen szeglete engem pont nem érdekelt, ezért csak fél szemmel olvastam mindig, de hogy van ilyen, az biztos...

Szerk...
Mondjuk én sem gondoltam ezt végig, mert ha egy mező közepén van ez, és egy gazdasági épület, ahol 0 internet van, akkor nyilván ki is esett ez az ötletem... Bocsánat :R

[ Szerkesztve ]

(#73095) tknof1871 válasza twine (#73094) üzenetére


tknof1871
őstag

A munkahelyemről írtam. Ezek a tartályok tulajdonképpen tornyok. Ahogy nőtt a cég körbeépültek. Én nem akarok felmászni, hogy megnézzem mennyire vannak feltöltve.
A terv, kimegyek a csarnokból, elindítom a drónt (ja quadcopter), 7 méter magasságban már a csarnok fölé repülhet és onnantól csak a kamera képe alapján tudom merre jár. 3 tartályt kell megnézni. Olyanok, mint a gabonasilók. Különböző magasságokban van rajtuk néhány ablak. Onnan lehet látni meddig vannak megtöltve. De egyiknek se ugyanabba az irányba néznek az ablakai.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#73096) Schaf válasza tknof1871 (#73095) üzenetére


Schaf
tag

Na ez az amihez nem csak drón kell majd, hanem kb 1 milla tanfolyam is.

Első körben átgondolnám ér-e ez a projekt 1,5-2 milliót. (Megfelelő drón, engedélyek, vizsgák)

"...A fénynél csak a közösségi hálókon terjedő hülyeség a gyorsabb...."

(#73097) Sirandrish válasza tknof1871 (#73095) üzenetére


Sirandrish
legenda

Ha annyira kell hogy kvázi a fejed fölé repülj 20-40 méter magasságba, és megnézd egy kis ablakon hogy meddig van a cucc, arra szerintem kb bármilyen kamerás drón megfelel.

Az említett tanfolyam már más tészta...azt nem vágom.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#73098) Schaf válasza Sirandrish (#73097) üzenetére


Schaf
tag

Alapból wgy gyár épület környékén akar repülni, igy elsőnek csak A1 vagy A2 nyílt művelet jöhetne szóba... azonban odaírta, hogy nem fogja látni a drónt, azaz BVLOS-t akar repülni.

Na ehhez már nem lesz elég a "veszek egy drónt és ott az osztrák vizsga"

A BVLOS-hoz műveleti engedély kell makd, ha a terület lakott, akkor eseti légtér is, plusz az ehhez szükséges tanfolyamok és vizsgák.

Akárki már nem repkedhet egy Tescos drónnal ahol akar... Az EU rendelete és a házai szabályozás alapján. :)

"...A fénynél csak a közösségi hálókon terjedő hülyeség a gyorsabb...."

(#73099) Sirandrish válasza Schaf (#73098) üzenetére


Sirandrish
legenda

Ahogy mondottam, ez a része számomra még homály, de a konkrét célra nem kell túlgondolni azt a drónt.
A többi része már inkább ad okot a gondolkozásra :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#73100) tknof1871 válasza Schaf (#73096) üzenetére


tknof1871
őstag

Első körben átgondolnám ér-e ez a projekt 1,5-2 milliót.
Annyit soha. Akkor ez megoldódott.

#73097 Sirandrish
Ha annyira kell hogy kvázi a fejed fölé repülj 20-40 méter magasságba,
A vízszintesen megtett távolság lenne minimum 40 méter. A visszaúttal együtt 80 méter. Lehet 20-40 méter magasságból nem is lehetne látni.

és megnézd egy kis ablakon
1x1 méter és nem egy. Különböző magasságokban vannak.

#73098 Schaf
Érdemes volt itt felhozni. Vásárlás előtt nyilván megkérdeztem volna a munkahelyem hogy nekik így jó lesz-e. Még az a pici Tello is +40 000 Forint.

https://legter.hu/blog/dron-torveny-2021-erthetoen-szakertoktol/

DRÓN KATEGÓRIÁK
Nyílt kategória
Várhatóan sok hobbi drónos és ipari felhasználó ebbe a kategóriába fog tartozni. A nyílt kategória alapkövetelménye, hogy a drón legfeljebb 120 méterre távolodhat el a föld legközelebbi pontjától, továbbá a távpilótának segédeszköz, például távcső nélkül folyamatosan látnia kell a drónt.
Ezzel lett volna probléma.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.