Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72901) Grillo válasza KisTücsök (#72900) üzenetére


Grillo
senior tag

Meg regisztráció, a drónnak is, meg az üzembentartónak is. Ezek nélkül hiába van biztosításod, semmit nem ér.

(#72902) Marci112233 válasza Grillo (#72901) üzenetére


Marci112233
őstag

Mindenképp kell akkor jogsi meg regisztráció és biztosítás is? Ezek nélkül nem használható? Úgy sem hogy mint írtam, csak saját kültéri mezőgazdasági területeink fölött menne pár méter magasságban? De nem menne éjjel nappal, csak néha egyezer kétszer. 250k manapság nem annyira eget verő összeg amivel tanulgatni lehetne mindenféle papírok és egyéb nélkül,(Bár lehet csak nekünk az.).

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#72903) Dictator^ válasza Dictator^ (#72852) üzenetére


Dictator^
veterán

Up? Esetleg valaki erre?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#72904) KisTücsök válasza Marci112233 (#72902) üzenetére


KisTücsök
addikt

A1|A3 kell. Ez ingyenes osztrákoknál. Reggelni kell a gépet, ez 2k. Be kell jelenteni a repüléseket mydronespace-en. Ennyi kell.

(#72905) Marci112233 válasza KisTücsök (#72904) üzenetére


Marci112233
őstag

Hát ha ezeket mindenképp be kell tartani, akkor ezt még át kell gondolnunk. Tudom hogy ezeket lehet egyszer kell elvégezni, de akkor is ezt még meg kell beszélnünk, hogy így kell-e erre a kis feladatra. (Egyenlőre nézelődés és érdeklődés folyik ezért is kérdezek többet.)

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#72906) MaddeNNNN válasza Marci112233 (#72902) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Hasznalhato, de csak egyetlen egyszer tortenik valami amiben anyagi kar vagy szemelyi serules van es nagyon megbuntetnek teged es a ceget. Egyaltalan nem veszes az a1-a3 vizsga, se a regisztracio. Repuleseket pedig myeronespace appban bejelented. Igy senki nem kothet bele semmibe.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#72907) vandor01 válasza vandor01 (#72897) üzenetére


vandor01
őstag

nos a vegso problemakat kis segitseggel megoldva elkeszult a két gép!
Twig25 & AlfaRC

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#72908) vandor01


vandor01
őstag

jo kis dronos cikk [link]
ha valakit fuloncsipnek egy kis illegalis repulesen akkor a valasz
csak fejlesztunk es dolgozunk a dijjert es mi is hatassal akarunk lenni a tarsadalmra :)
Chegg.org Global Student Prize- t, ami 100 000 dollárral jár és annak ítélik, aki „hatással van a társadalomra, a tanulásra és társai életére”.

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#72909) zsiz


zsiz
őstag

Sziasztok. Nagyon régen repkedtem már, egy ideje nem is olvastam drónokról. 60-70k-ból lehet mostanság venni valami használhatót? Túl nagy elvárásaim nincsenek szerintem, de ezt a szintet azért hoznia kéne [kép], ez volt az utolsó gépem.
Köszi a tippeket. :R

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#72910) DJGABI válasza zsiz (#72909) üzenetére


DJGABI
addikt

[link]
[link]

Hirtelen ezeket találtam, ami gimbalos, gps-es meg már brushless motoros. Videót nem néztem róluk, nem tudok róluk semmit. Hubsannál biztos izmosabbak.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#72911) daninet


daninet
veterán

Sziasztok!
Teljesen érdeklődés jelleggel: kitaláltam, hogy építek egy FPV drónt. Különféle elektronikai projekteken dolgozok általában, ez mindig is érdekelt így lehet belevágok hamarosan.
Van egy jó szerszám parkom (elektronikai labor, lézer, cnc maró, 3d nyomtató) szóval sok dolgot meg tudok oldani helyben.
Megnéztem pár videót a témában, olvasgattam hozzáértők kommentjeit így már nem teljes homály mire van szükségem, körvonalazódik a dolog, de persze még semmiről nincs mély megértésem ezzel kapcsolatban. RC vonalon eddig egy projektem volt, egy etetőhajó.

Első körben az érdekelne, hogy:
-Ha nem akarok versenyezni meg semmi extrát csinálni, csak FPV repüléssel szórakozni érdemes-e aliexpresszről rendelni dolgokat? Vannak-e olyan alkatrészek amiket onnan érdemes rendelni, és olyan amit semmiképpen sem?
-Egy 15 centis (6") drón szerintem amit én akarok, 1500mAh körüli akkuval. Ha azt vesszük, hogy semmim nincs hozzá és mindent meg kell vennem, akkor nagyságrendileg mekkora költséggel számoljak euróban kifejezve? 7-800E alá befér?
-Van-e valami szent FPV drón biblia/wiki kezdőknek minden infóval?
-Érdemes-e teljes DIY-ba fognom és saját magamnak kivágni a szénszálas vázat, vagy nem spórolok vele semmit?

Köszi :R

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#72912) vandor01 válasza daninet (#72911) üzenetére


vandor01
őstag

itt is nezz szet vannak arak cuccok ki mibol honnet épitette a gepet [link]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#72913) trialboj


trialboj
őstag

Sziasztok.
kb 10 évvel ezelőtt még a nagy dji láz előtt én is építgettem quadcoptereket, de nagyon sok jelvesztésem volt, és egy idő után ráuntam javítgatni, egy gépem el is szállt teljesen ezután minden alkatrészemet stb eladtam.
Aztán nem rég elkezdtem azon agyalni hogy ismét belevágok és pont ekkor jött ki az őj dji avata. (megjegyezném elég fura hogy egy szó nem esett róla eddig, vagy ha igen a kereső nekem nem mutatta)
Nem tudom van-e külön topikja, első sorban azt szeretném kérdezni, hogy lehet-e ezzel kapcsolatban kérdéseket feltenni?
Első nekifutásra csak összeírtam mennyibe kerülne az avata csomag, és listáztam az előnyöket hátrányokat, de mivel egyiket sem próbáltam már nagyon rég, nem tudom hogy mennyire reális a meglátásom.

Tehát a kérdésem még egyszer az, hogy itt feltehetem az avata vs DIY quad kérdéseimet, vagy a topikban mindenki HC quadcopter arc, és nem téma a dji játékszere?
köszi

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#72914) Pulsar válasza trialboj (#72913) üzenetére


Pulsar
veterán

Szerintem nyugodtan fel teheted, nem áldoz fel esténként itt senki rituálisan Phantomokat :D

(#72915) F.E.K.. válasza Pulsar (#72914) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Hah, honnan tudod! Most, hogy elárultad a szektát, téged is el kell hallgattatni!!!

:DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#72916) F.E.K.. válasza trialboj (#72913) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Kérdezni bármit lehet, ami témába illik. Legfeljebb nem tudunk válaszolni, de szerencsére akad itt jópár jó értelemben vett elvetemült gép építő :)

(legfeljebb nem mindig néznek be minden nap)

Én ugyan nem rendelkezem személyes tapasztalattal az avata-ról, de olvasni nem olvastam rosszakat a géppel kapcsolatban.

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#72917) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Heyho mindenkinek!
Gondolkodom hogy jó lenne belevágni ebbe a drónozásba, és így elsőre egy DJI Mini Se fly more combóval szemezek!
Átnéztem az összefoglalót, és nem találtam róla infót, hogy akkor most konkrétan milyen papírok kellenének ahhoz hogy repülhessek? Hegyi kirándulásokon használnám elsőrosban, és ha máshol is előkapnám, az sem lakott terület lenne, szóval csak és kizárólag emberektől távol lenne használva...gondolom ez fontos.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#72918) KisTücsök válasza Sirandrish (#72917) üzenetére


KisTücsök
addikt

Regisztrálod a drónt. A1/A3 vizsga. Bejelented a repüléseket.

(#72919) Sirandrish válasza KisTücsök (#72918) üzenetére


Sirandrish
legenda

Oké...3 kérdés...
Hol? Hogy? Hol? :D
Viccet félretéve..
A drón jogsi ha jól tudom osztrákba full ingyenes, és ami fontosabb online megy...jók az infóim?
Mert a magyar amennyire tudom személyes vizgyát igényel, amit szívesen kihagynék ha lehet.
A drón regisztráció ez a UAS akármicsoda, igaz?
És amiről fogalmam sincs...hol, és hogy jelentem be a repüléseket?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#72920) KisTücsök válasza Sirandrish (#72919) üzenetére


KisTücsök
addikt

Jók.

Igen, az.

Mydronespace-en kell bejelenteni itthon.

(#72921) Sirandrish válasza KisTücsök (#72920) üzenetére


Sirandrish
legenda

Köszönöm :R

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#72922) F.E.K.. válasza trialboj (#72913) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Avata ügyben friss bemutató: [link]

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#72923) Pulsar válasza F.E.K.. (#72915) üzenetére


Pulsar
veterán

óóó, a francba, megint elszóltam magam :D :D :D

(#72924) marcell2015 válasza F.E.K.. (#72922) üzenetére


marcell2015
tag

Enis [link] avataztam kicsit :)

(#72925) trialboj válasza F.E.K.. (#72922) üzenetére


trialboj
őstag

Ez a videó kicsit mindenről, de mégis semmiről nem szól. Rengetegen arról beszélnek hogy ismért megreformálta a drónokhoz való hozzáállást a dji, ennek ellenére alig tudtunk meg valamit az úk dronelláról.
Nekem van egy egész jó kis listám, pozitívumokkal negatívumokkal, kérdésekkel, noob szintre butítva, de angolul van, le kell fordítsam, és kicsit átírni hátha itt is ki tudjuk beszélni.
A külföldi youtuberek közül majd mindegyik pénzt is kap az ingyen dji drón mellé, szóval nekik sok mindent nem tudnék elhinni.
Ezt a videót látva pedig ismét elbizonytalanodtam, a gyerek pár 100 méeterre volt erdőben, és megkergült a drón, elvesztette a jelent, majd magától lezuhant, nem esett ki az aksi sem, de nem küldött tovább jelet, 3 napig kereste. WTF még egy primitív csipogó sincs azon a gépen?
Egy épített gépen manapság mi segíti a megtalálást ha lezuhan? Az én régi gépemen volt egy csipogó legalább. Azt hittem hogy az egyik fő előnye, hogy nem tudsz vele eltévedni és elhagyni mert van rajta gps, és mindig megmutatja hol van, egészen addig a pontig hogy lezuhan és kiesik az aksi.

Hétvégén igyekszem átírni a kérdéseimet, ha sikerül megválaszolni őket lehet készítek én is belőle egy rövid videót, ami összetömöríti a legfonottabbjait.

Ok, egy kérdést azért feltennék előre mert ez érdekel, az avataval lehet acro trükköket csinálni? Dugóhúzó, meg flip, össze vissza, minden irányban?
Ezeket amúgy nehéz megcsinálni, ha magasra megyek és ott gyakorlom az biztonságosabb vagy inkább lent a magas fű felett érdemes?

[ Szerkesztve ]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#72926) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Próbáltam olvasni a témában ahogy időm engedte, és egy kérdés merült még fel bennem.
250grammnal könnyebb drónra is kell drónjogsi, vagy azokra nem kötelező? :B

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#72927) KisTücsök válasza Sirandrish (#72926) üzenetére


KisTücsök
addikt

Arra elvileg nem.. de azért csináld meg. Ingyen van. És nem hülyeség.

(#72928) marcell2015 válasza Sirandrish (#72926) üzenetére


marcell2015
tag

Kell. Biztositas nem kell, lakott teruleten kivulre.
Lakott teruletre kell biztositas es eseti is, 250g alatt is.
Regisztralni is kell a dront is es az uzembetartot is kulon kulon, es a repulest az appba mindig le kell jelenteni.
Nem ertem h aki azt irja h “elvileg nem”, az lassan ketto evvel a torveny eletbelepese utan es millionyi leiras es poszt utan honnan szed ilye hamis informaciot, amit vszinu el is hisz.

[ Szerkesztve ]

(#72929) trialboj válasza KisTücsök (#72927) üzenetére


trialboj
őstag

Hol van ingyen? Én Romániában élek, ide is meg tudom szerezni más oldalon? Kaptam egy itthoni linket, de azt hiszem 15 euró a teszt, és állítólag a felkészítő anyag nem ad választ azokra a kérdésekre amiket feltesznek, szóval lehet megtanulod amit kell, de a tesztet attól még elbukhatod.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#72930) marcell2015 válasza trialboj (#72929) üzenetére


marcell2015
tag

Osztrak hatosagnal nezd. A1/A3 free.

(#72931) KisTücsök válasza marcell2015 (#72928) üzenetére


KisTücsök
addikt

C0-ba esne a mini.

Hogy csinálsz üzembentartóit, ha nincs kötvényszámod?

(#72932) Sirandrish válasza marcell2015 (#72928) üzenetére


Sirandrish
legenda

Dronehungary...
Elhiheted hogy nem a kisujjambol szopom ki...

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#72933) Celtis válasza KisTücsök (#72931) üzenetére


Celtis
veterán

Úgy, hogy beírod a kérvénybe a kötvényszám helyére, hogy a tömeg miatt nem kell rá biztosítás.
Én is így csináltam anno.

(#72934) marcell2015 válasza KisTücsök (#72931) üzenetére


marcell2015
tag

Beirod h 250g alatt vagy… ennyi.
Nem kapott meg a mini3 pro se C jelolest ha jol tudom.
Elso C1 a mavic3. C0 meg sztem nem letezik.

[ Szerkesztve ]

(#72935) vandor01


vandor01
őstag

vannak itt meg dronos lehetosegek: [link]
szolni kene dr Palkovics nak.... le fogunk maradni a vezeto szereprol! :D

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#72936) KisTücsök válasza marcell2015 (#72934) üzenetére


KisTücsök
addikt

Ezt nem tudtam. Rendben.

Szerintem jogsi még mindig nem kell rá, de mivel ingyenes és nem nagy kunszt, csinálja csak meg mindenki. Az a biztos.

(#72937) SpydeR3412 válasza Sirandrish (#72932) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Én úgy tudom, hogy ezt az egészet borítja, ha kamera van a gépen....

(#72938) Sirandrish válasza SpydeR3412 (#72937) üzenetére


Sirandrish
legenda

Tegnap ráírtam a dronehungarys srácra, mondom ő már csak tudja biztosan (bár a mentett kép is az ő oldaláról van ugye), és küldött egy videót, ami konkrétan pont erről szól, és elvileg nem kell rá (ő mondja, nem én :D ). Bár azt is hozzáteszi hogy mivel nem egy nagy dirrdurr, így majdnem mindegy is, mert kb bárki meg tudja csinálni..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#72939) vandor01 válasza Sirandrish (#72938) üzenetére


vandor01
őstag

egy nyugodt delutan nekiulsz es pi...as helyett megcsinalod az osztrak oldalon [link]
forditasra vannak trukkok a gugliba beallitasz automatikus forditast etc
lehet a vizsga elott gyakorolni de akar a vizsga is lehet a gyakorlas
addig nyomod mig sikerul atcsuszni a vizsgan!
nem tudok nemetul a negyedik nekifutasra sikerult a vizsga
kinyomtattam laminaltam.... soha sehol nem kellett! azt se tudom mar hol van! :DDD
igaz en csak a varos szelen a hatarban barmitol parszazmeterre bohockodom gyerekjatekokkal.......
szamomra az egesz csak az igazi EU-s uborkagorbitos burokratikus baromsag
megfejelve a magyaros torvenyekkel
a cidrizo korrupt gyorsan gazdagodo futesszerelo tipusu gyokerek miatt ....

viszont ha varosban vagy emberek kozeleben akarsz villogni vagy melozni vele??
akkor be kell tartani masok egezseget es jogait megtisztelve!

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#72940) SpydeR3412 válasza Sirandrish (#72938) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Linkeld be légyszíves azt a videót.

(#72941) SP!T


SP!T
addikt

Sziasztok! TinyWhoop versenyt indítunk október 29-én, nagyon sok nyereménnyel! Gyertek el, ne parázzatok mert sok kezdő és profibb pilóta is lesz egyaránt. Mindenkinek szívesen segítünk aki érdeklődik a hobbi iránt. További infó és jelentkezés itt: [link]

Illetve egy RaceGOW videó tőlem. Ha jól emlékszem egyelőre 6. helyen vagyok. Előttem csupa USA pró pilóta és egy lengyel. [link]

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#72942) Sirandrish válasza vandor01 (#72939) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nem tartunk még ott hogy az emberek nem úgy tekintenek más javaira (lehet ez egy drón is), hogy a másik azzal "menőzik". Én már többször sétáltam/túráztam olyan helyen ahol "belebotlottunk" drónozó emberkékbe, de soha eszembe sem jutott hogy az illető azért van ott hogy engem felvegyen, vagy hogy előttem villogjon vele.

Mindenesetre ha a kérdés megszületett, akkor legyen rá válasz is. Eszembe sem jut mások előtt villogni, és dolgozni sem akarok vele. Viszont szeretném megörökíteni azokat a szépségeket amikhez eljutok mondjuk a Mátrába, vagy a Bükkbe, csak ezentúl más látószögből. Ennyi! Teljesen hobbi céllal venném, és igyekeznék úgy repkedni vele hogy az soha senkit ne zavarjon semmilyen szinten. :N

Igazából még azon gondolkodom hogy az én céljaimnak elég lenne-e a Mini SE, vagy inkább a Mini 2 lenne jobb választás.. :B

Hja és mi van akkor ha megadom az adataimat az osztrák oldalon, aztán megbukom. Ha újrapróbálkoznék, gond nélkül megadhatom újra az adataimat? Nem fogja kiírni hogy most buktál meg hülyegyerek? :D

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#72943) Sirandrish válasza SpydeR3412 (#72940) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nem kell jogsi a Minikre? - Drone Hungary

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#72944) Skynet258 válasza Sirandrish (#72942) üzenetére


Skynet258
veterán

Hasonlóan vagyok vele mint te, hobbi célra akartam drónt meg egyáltalán megnézni kell-e ez nekem. Én szeretek kicsit fentebb lőni mint az aktuális igény (így max én leszek a korlátozó tényező nem az eszköz) így mini 2-t vettem. Jogsi kész, regisztráció is megvolt bő 3 hét alatt, mydrone space applikáció reg is kész, szóval minden fasza. Ja és a mini 2 is marhajó kis gép. :K

https://geekpulse.hu

(#72945) Sirandrish válasza Skynet258 (#72944) üzenetére


Sirandrish
legenda

Írtam neked privit :R

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#72946) Schaf


Schaf
tag

Úgy látom ezt időnként be kell írogatnom ide, mert sokan nem olvasnak vissza (ha pedig valaki más oldalakról déz, legyen kedves a teljes kontexusban tegye)

SZÓVAL..

Az EU rendelet szerint 250g MTOM alatti saját építésű (Azaz kereskedelmi forgalomban nem kapható) illetve C0 osztályazonosítóval rendelkező UAS esetén NEM KELL jogsi és itthon hobby cél esetén biztosítás sem.

NA DE...

A rendelet "MTOM"-ot határoz meg, nem pedig TOW-öt.

Hogy mi a különbség? Megpróbálom laikus ak is elmagyarázni...

Az MTOM a. megegengedett LEGNAGYOBB súly amivel a gép repülhet. Azaz NEM a gép aktuális súlya, hanem az az elméleti határ, amivel az UAS biztonsággal üzemel.

Értsd: Ez olyan, mint az autódnál a "megengedett legnagyobb össztömeg" Marhára mindegy, hogy a csajod, vagy az anyósod ott ül-e melletted, vagy hogy tele van-e a csomagtartó! Ez az érték nem változik!

A Mini széria esetén a Mini1-2 esetén a csupasz gép súlya ugyan valóban pl. 248g. De mi van ha fent vannak a légcsavar védők? Akkor is repül? Repül hát, hiszen az MTOM 250g feletti
A Mini 3 esetén ez még konkrétabb, hiszen ott már maga a gyártó ajánl hozzá nehezebb és nagyobb aksit, amivel a gép szintén repül.

Mennyivel lesz több a súlya, ha celkux-szal meg egy darab papírral ráteszed a regszámokat?

Szóval a Mini MTOM-ja bizony 250g feletti, ráadásul nem is saját építés vagy C0, így 2024. 01.01. után jelen állás szerint nyílt kategóriában csak A3 művelet végezhető majd vele

Ami jó hír egyelőre, hogy a magyar hatóság egyelőre nem akar ezzel foglalkozni, hiszen 500g-ig úgyis A1 műveletet végezhet minden UAS, azt pedig nem lepi át a Mini. Addig viszont mérleget I fogják... ha csak 0,001g-mal több repülés közben (leszarja egy madár, rá ragadt egy bogár, akármi) abból bünti lesz, ha nincs jogsi és biztosítás

Szóval senkit ne érjen meglepetés ha egy ellenőrzés esetén konkrétan mérleggel megmérik a gépet.

Ennek fényében mindenki döntse el vérmérséklete alapján, hogy a következő (egyben utolsó) A1 műveletes szezont hogy akarja repülni a Minijével.

Aki pedig érteni is akarja, nem csak letudni a vizsgát, hogy a következő szinten azért szívjon, mert A1/A3-ban nem tanulta meg amit kell, annak ajánlom az INGYENES KTI tananyagot, vagy a kicsit érthetőbb fizetősek valamelyiétt (pl Legter. hu)

Hülyeségeket meg ne terjesszünk... ha lehet...

:C :C

"...A fénynél csak a közösségi hálókon terjedő hülyeség a gyorsabb...."

(#72947) Celtis válasza Sirandrish (#72942) üzenetére


Celtis
veterán

Sajnos teljesen mindegy, hogy leteszed-e a vizsgát és hogy regisztrélod-e a drónt. Szabályosan úgysem használhatod ezeken a helyeken, mert a legtöbb természetvédelmi terület és emiatt korlátozott légtér.

Persze felmerülhet, hogy a saját fejed után ésszel repkedsz, de ilyet persze én nem tanácsolnék senkinek.

Amúgy hasonló célra én anno Minit vettem.

(#72948) trialboj válasza Celtis (#72947) üzenetére


trialboj
őstag

De ezek nem csak ilyen elméletben létező szabályok? Hát a szép dronshotok 90%-a tilosban készült? Minden szebb hely természetvédelmi övezet, és akkor ott csak levegőt venni szabad?
Én is erdőben, erdő szélén, szóval kint a természetben való repkedéshez vennék gépem, de ez nekem új, hogy már a semmi közepén is szabályt sértesz, még akkor is ha minden engedályt megpróbálsz megszerezni előtte.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#72949) Sirandrish válasza Celtis (#72947) üzenetére


Sirandrish
legenda

Az elmúlt két évben rengeteget jártam a Bükkbe, és a Zemplénbe is, de csak elvétve találtam "Természetvédelmi területre" figyelmeztető táblával...

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#72950) Celtis válasza trialboj (#72948) üzenetére


Celtis
veterán

Elméletben létező? :F Pont ugyanolyan szabályok, mint a drónvezető vizsga, regisztráció, biztosítás és hasonlók.
Itt a térképen látod a természetvédelmi területeket (is) [link]

Hogy ki mennyire tartja be az más kérdés. Csak gondoltam jelezem, hogy hiába csinálsz szépen végig mindent, ha utána a Bükkben túrázva döbbensz rá, hogy a mydronespace appban bejelölve az aktuális helyet a képedbe kapod, hogy korlátozott légtér és nem repkedhetsz kedvedre.
Ha meg mégis tilosba mész, akkor minek a többi.

Ezek a szabályok gyakorlatilag ellehetetlenítik a szabályszerű hobbi használatot és elveszik az ember kedvét a drónozástól. Én is már csak hébe-hóba veszem elő a gépet.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.