Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83201) Laccoss válasza Sumi (#83197) üzenetére


Laccoss
addikt

Plusz sose úgy vigyél kábelt, hogy azt később ne lehessen módosítani. Tehát nem beépíteni kell, hanem csőben, szegőlécben, vagy kábelcsatornában kell elvezetni.

(#83202) Sumi válasza qnadam (#83200) üzenetére


Sumi
aktív tag

Jó ötlet, igazad van!

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

(#83203) Demokatona


Demokatona
tag

Ma rendeltem meg XV.ker Mézeskalács téren az optikai internetet csak nem tudtak időpontot mondani,hogy mikor kötik be,majd keresnek telefonon.Gondoltam szólok ha valaki a környéken köttetné be.

Privát üzenetre illik válaszolni , de ha ezt elmulasztod , akkor bunkónak tartalak .

(#83204) viktorhu válasza Demokatona (#83203) üzenetére


viktorhu
veterán

Nekem ma igazolták vissza az online rendelésemet, kíváncsi vagyok, mikor jönnek.

(#83205) TeeJay válasza viktorhu (#83204) üzenetére


TeeJay
félisten

Nálunk továbbra is szépen haladnak a szerelők.
Ma 5. emelettől 1. emeletig lesétáltam és 9 előfizető van már, múlt héten még 10 FTTH volt az egész 11 emeleten. Ha így haladnak pár hét múlva minden lépcsőházi DIGI előfizető már FTTH-ra lesz kötve a többiek meg úgyis másnál vannak
Legalább így lesz egy kis statisztikám hogy egy lépcsőházban kb. mennyi DIGI előfizetőre lehet számítani

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#83206) Demokatona válasza viktorhu (#83204) üzenetére


Demokatona
tag

Én is.Személyesen rendeltem meg a Pólusban ha már ott volt dolgom.

Privát üzenetre illik válaszolni , de ha ezt elmulasztod , akkor bunkónak tartalak .

(#83207) Sumi


Sumi
aktív tag

Olyan limit van amúgy, hogy mennyi vezeték lehet az "oszlop" és a "modem" között? 40-50m belefér vajh'?

(#83208) qnadam válasza Sumi (#83207) üzenetére


qnadam
veterán

azért próbálj pár kilométeren belül maradni :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#83209) TeeJay válasza Sumi (#83207) üzenetére


TeeJay
félisten

Légkábeles területen úgyis dobról tekerik le, annyit húznak amennyit kell

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#83210) Lasersailing válasza Sumi (#83207) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Szerintem nincs ilyen limit. Nálunk nem az előttünk lévő oszlopon tudtak csatlakoztatni a digis dobozhoz, hanem az onnan másodikra, mert ott volt digis doboz. Összesen utcán ~80m + előttünk lévő oszloptól az ONT-ig (földben) van ~55m.

(#83211) sztpega válasza TeeJay (#83205) üzenetére


sztpega
tag

Az FTTH-ra való átállással jár szerződésmódosítás? Alá kell írni valamit?

(#83212) #42556672 válasza Lasersailing (#83210) üzenetére


#42556672
törölt tag

Valójában van! Az optikai kábelnek van egy méterenkénti csillapítása a gerinc az utcán pedig be van szintezve és van egy úgynevezett csillapítási tartaléka. Annyi kábelt használhatsz, hogy az össz csillapítás után az ONT-on maradjon elegendő szintű jel. Ez a legtöbb esetben 100m kábelt simán elvisel.

(#83213) Dragon3000 válasza sztpega (#83211) üzenetére


Dragon3000
veterán

Igen alá kell írni, hogy fttb-ről ftth-ra váltasz. Ha albérlet, de a Te neveden van a szerződés, akkor nem kell már meghatalmazás hozzá. Ha a tulaj nevén megy, akkor neki kell intézkednie.

(#83214) Lasersailing válasza #42556672 (#83212) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Bocsánat, pontatlan voltam. Van limit, de ez a felhasználókat lényegében nem érinti.
(nem úgy, mint a rézérpáron nyújtott interneten, ahol számított, hogy hol van az elosztóközpont a szolgáltatás helyéhez képest)

(#83215) TeeJay válasza #42556672 (#83212) üzenetére


TeeJay
félisten

3-4km-en csökken 1dB-el a jel szóval kétlem hogy olyan hosszú szálat kellene az oszloptól húzni hogy befolyásolja a jelszinteket :D 80-100méter optikai szálon az kb. semmi :DD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#83216) Túzok22 válasza #42556672 (#83212) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Ez nem réz érpár hogy méterenként van csillapítás. Ez üvegszáloptika, itt km-enként csökken 0,2 dBm-et a jelszint. Húzhatnak a lakásodba 1 km-es kábelt is, tulajdonképpen akkor se lesz jelveszteséged.

(#83217) jeselivo válasza sztpega (#83211) üzenetére


jeselivo
csendes tag

Nekem nem kellett aláírni semmilyen szerződésmódosítást. Telefonon hívtak, hogy fejlesztés volt a környéken, át fognak kötni. Egy újabb, szerelő általi időpontegyeztetés után kb 1 hét múlva át is kötöttek.

(#83218) Jack Oneill válasza jeselivo (#83217) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Nem egeszen igy van. Legalabb is nalam nem igy volt. Eloszor is felhivtak a figyelmemet, hogy ujabb 1 ev huseg es bizony volt szerzodes modositas alairas. A havidij maradt ugyanaz.

(#83219) #42556672 válasza Túzok22 (#83216) üzenetére


#42556672
törölt tag

Van méterenkénti csillapítása, a katalógusban 1000m-re adják meg. A hálózatot szintezik és csillapításra tervezik, ha igazad lenne, végtelen hosszú ágakat csinálnának. Ez egy szakmai fórum, fogalmazzunk már pontosan....mi az hogy 1km kábelnél nincs jelveszteség?! A hálózatot a csatlakozókkal splitterekkel együtt méretezik csillapításra (is). 64-es osztással Class C+ hálózat (32dB csillapítás mérleg) max 20km lehet. Ha az utolsó bekötés vagy akkor igen, nem mindegy, hogy 100m vagy 1000m a bekötés.

[ Szerkesztve ]

(#83220) szabonagyur válasza Jack Oneill (#83218) üzenetére


szabonagyur
félisten

Én meg anno bementem, hogy akkor hogy lehet a korábbi 100-ból 1000 Mbit, megcsináltuk a papírokat és hazajöttem. Se akkor, se most nincs semmilyen hűségem hozzájuk.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#83221) Dragon3000 válasza jeselivo (#83217) üzenetére


Dragon3000
veterán

Maximum neked nem vitték ki a szerződésmódosítást, én bementem jelezni, hogy se a szerződést nem kaptam meg se a szerelők nem kerestek 2 hónapig és akkor megkaptam a szerződést és időpontot is egyeztettünk. Hűségidőm nincs, ettől függetlenül élő szerződésnek kell lennie, ha nincs módosítás, akkor a régi szerződés megszűnne és nem lenne neted.

[ Szerkesztve ]

(#83222) dchard válasza #42556672 (#83219) üzenetére


dchard
veterán

"Ez egy szakmai fórum, fogalmazzunk már pontosan...."

Na igen. Természetesen szó nincs szintezésről, kevered a fogalmakat a koax világgal. Szintezni olyasmit lehet, aminek változtatható a kimenő teljesítménye. Az OLT-ben vagy az ONT-kben lévő optika nem ilyen. Az optikai hálózatot méretezni szokás.

"Ha az utolsó bekötés vagy akkor igen, nem mindegy, hogy 100m vagy 1000m a bekötés."

Egy tisztességesen méretezett optikai hálózatban is van legalább 2-3dB tartalék, tehát ha te vagy az utolsó, legtávolabbi előfizető, akkor is teljesen mindegy, hogy egy kilóméterrel több vagy kevesebb a kábelhossz.

"mi az hogy 1km kábelnél nincs jelveszteség?! "

Nincs számottevő jelveszteség. Akkora főleg nincs, ami befolyásolja a hálózat teljesítményét. Ugye az eredeti kérdés az volt, hogy maradhat-e 50 méter feltekert kábel a lakásban (például ha később majd át kell helyezni a végpontot), amire a válasz az, hogy igen, akár sokkal több is maradhat.

"64-es osztással Class C+ hálózat (32dB csillapítás mérleg) max 20km lehet"

Ez sem igaz, egy tipikus normális minőségben kiépített PON hálózat 64-es osztásnál 25-26km-t ki tud nyomni C+ optikával, és ebben már van némi tartalék is.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#83223) Túzok22 válasza #42556672 (#83219) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Látszik nem érted a dolgokat. Az optikánál nem méterenként van csillapítás, hanem km-enként 0,2 dBm. “Ez agy szakmai fórum, fogalmazzunk már pontosan...”. Látszik hogy te nem értesz hozzá, de azért kioktatod a másikat.
dchard-nak van igaza. :)

DSL rézhálózatnál van méterenként csillapítás, kevered a szezont a fazonnal, nem vagy tisztában a telekommunikációs technológiákkal, amiatt összekevered egy teljesen más technológiával.

[ Szerkesztve ]

(#83224) TeeJay válasza dchard (#83222) üzenetére


TeeJay
félisten

Egyébként annyira van benne tartalék hogy a szerelők nem is hajtanak arra hogy a legtökéletesebb hegesztést hozzák össze hanem időre mennek. Sima szálpucolás után már tette is a száltörőbe aztán a hegesztőbe majd zsugorcső és kész. Kérdeztem nem kell-e alkoholos törlőkendővel előtte lepucolni, mondta hogy nem mert minimális eltérést tapasztaltak. +-1-2dB mit számít.
Bejövő 20dB körül volt nálam, a kimenő 23-
128-as osztás persze ha sok előfizető lesz és később vissza veszik 64-es osztásra akkor még javul is a dB érték

Elvileg 2x4x16-ra építették de a 16 kevés lesz lépcsőházanként ha 20-25 előfizető lesz nálunk úgyhogy lehet a 2-es osztás az elején gyorsan ki fog kerülni és marad 4x32/port

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#83225) Túzok22 válasza TeeJay (#83224) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Pedig az egyik legfontosabb az üvegszál védőrétegének lepucolása után, hogy alkoholos törlőkendővel le kell tisztítani a száltörő és a zsugorcső “kemence” előtt, mert különben nem lesz tiszta a szál (védőréteg darabkák maradnak rajta). Ez valamennyire befolyásolja a csati végén kilépő fényt, emiatt nagyobb lesz a csillapítás a csatlakozón.

Én is ezt fogom csinálni, ez lesz a munkám novembertől. :)

[ Szerkesztve ]

(#83226) TeeJay válasza Túzok22 (#83225) üzenetére


TeeJay
félisten

Én is ezért kérdeztem de aki napi 6 címet köt be hónapok meg évek óta azt mondta hogy nem láttak nagy dB különbséget így nem szórakoznak vele.
Mondjuk Telekom FTTH-nál sem csinálták ezt! Szimplán lepucolta a szálat a fogóval és ment is rá a zselés csatlakozó

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#83227) Túzok22 válasza TeeJay (#83226) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Nálunk szintén Telekom FTTH és DIGI FTTH is van (Bag). Amikor az utcákon építették ki a T-sek az optikát, odamentem hozzájuk, dumáltunk és láttam hogy nagyon odafigyeltek az alkoholos tisztításra, szépen gyönyörűen megcsinálták. Amikor nálunk voltak a Telekomosok bekötni az optikát, akkor is nagyon ügyeltek az alkoholos tisztításra közvetlen a pucolás után. Azt mondták, hogy nagyon fontos a precíz és minőségi munka, aztán megkérdezték, hogy nem e szeretnék hozzájuk menni dolgozni.
Érdekes hogy felétek nem figyelnek oda, pedig itt nálunk mindenhol nagyon figyeltek erre.
Nálunk a DIGI-sek is nagyon ügyeltek az alkoholos tisztításra hálózat kiépítésnél és bekötésnél is.

(#83228) TeeJay válasza Túzok22 (#83227) üzenetére


TeeJay
félisten

Lehet még friss szerelők voltak és ha már több száz bekötést megcsinál rájön hogy tized dB miatt nem szórakozik majd még ezzel is. Engem is érdekelne a dolog, mondta is a DIGI-s fickó hogy folyamatosan keresnek embereket FTTH bekötéshez mert rengeteg címük lesz és nem győzik csak kérdés minek kell megfelelni ehhez :D Aki nálam volt mondta hogy könyvelő a végzettsége de ezt jobban szereti meg jobban fizet :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#83229) Túzok22 válasza TeeJay (#83228) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Nekem azt mondták az alvállalkozók, akik a T optikát csinálták, hogy sima érettségivel + b típusú jogsival mehetek és majd ő betanítanak ha nehezen menne, de amúgy nem nehéz csinálni, mert haverral aki ezzel foglalkozik kipróbáltam és f@sza jó kötést csináltam elsőre. :)

(#83230) Sumi


Sumi
aktív tag

Sziasztok!
Ismét köszönöm a válaszokat :)! Igazából 40-50m-ről van szó, nem többről, úgyhogy akkor ez működni fog.
Viszont az "új" problémám az az, hogy jó lenne már most a felújítás előtt beköttetni a netet valahogy, viszont a végleges helye az ONT-nek nem ott lesz ahol most ideiglenesen el tudnám helyezni (kb. a ház egyik vs. másik végéről van szó). Nyilván lehetne kérni, hogy hagyjanak rá pl. 50m-t a kábelre, de ha már rajta van a csatlakozó, akkor nem hiszem hogy be tudom húzatni a falba.

Aki átment már ilyesmin, ilyenkor az a protokoll, hogy felhívom a digit ha kész a védőcsövezés és x idő múlva kijönnek és újrakábelezik valamennyiért (mennyiért?)? (nyilván nem egyszerű, hogy a villanyszerelő is pont ott legyen, hogy behúzza nekik a falba)

(#83231) Túzok22 válasza Sumi (#83230) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Azt a végét húzzák be a lakásba, amelyik végén még nincs rajta a csatlakozó. Nekünk ingyen húzták be az üvegszálat mert mást nem kellett újrakábeleztetni (gondolok itt lakásban lévő koaxra). Mondd nekik hogy hagyjanak rá 100 métert az optikára, így ha később át kell helyezned az ONT-ot, akkor nem kell felhívnod a DIGI-t, hogy nincs annyi tartalék az optikán az ONT áthrlyezéséhez.

[ Szerkesztve ]

(#83232) 4Grider válasza Sumi (#83230) üzenetére


4Grider
nagyúr

A falba húzott optika nem túl jó ötlet a későbbi hibajavítás miatt. Nálunk pl. rádőlt az utcán egy fa a kábelre és megtörte. A kábel cseréje pedig egyben történt...
Miért nem jó a bekötés helyétől elvinni a koaxot és ethernetet addig a helyig, ahol osztani fogod? És ezzel a szakasszal úgysem a szolgáltatónak lesz dolga...

(#83233) tiop


tiop
tag

Üdv.
Segítséget kérnék.
A Digi által adott ZXHN F618 modem ruter-be nem tudok belépni.
A szerelők nem kapcsolták be a wifit rajta.
A 192.168.1.1 és társaira semmi reakció?
Maga a admin felületig nem jutok el.

(#83234) 4Grider válasza tiop (#83233) üzenetére


4Grider
nagyúr

És tuti, hogy nálad 192.168.1.1 az ip címe? Nincs bridge módba téve, mert nem használsz mögötte saját routert, nem lett átállítva más ip-re a lan, stb?

(#83235) tiop válasza 4Grider (#83234) üzenetére


tiop
tag

Nem tudom ezeket próbáltam,.De használok másik rútert mögötte csak megdöglött rajta a wifi ezért szerettem volna kihasználni a digis ruter-modem wifijét.

(#83236) 4Grider válasza tiop (#83235) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha a saját routereddel építed fel a pppoe kapcsolatot, akkor az eszköz bridge módban van, azaz nem működik rajta a wifi.
Ha nem saját routerrel építed fel a pppoe kapcsolatot, akkor lehet az eszköz router módban, és akkor rá csatlakoztatva a pc-det eléred az admin felületét.

(#83237) tiop válasza 4Grider (#83236) üzenetére


tiop
tag

Köszönöm akkor már értem.

(#83238) Sumi válasza 4Grider (#83232) üzenetére


Sumi
aktív tag

Ez teljesen jogos észrevétel, erre nem is gondoltam. Igazából egy helyre szerettem volna összefuttatni mindent - kvázi egy ilyen épületgépészeti szoba szerűségbe, de igazad van, erre ki kell találni más megoldást.

(#83239) iMaverick válasza Sumi (#83207) üzenetére


iMaverick
addikt

Nálunk az utcáról kellett "beállnia" a szerelőnek: majdnem az egész dob ráment a bulira. (Ha jól emlékszem, azt mondta a szerelő, hogy 120m optikai kábel van egy dobon.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#83240) Bucsek


Bucsek
tag

Sziasztok, akadt 1 kis problémám a digivel.

Százhalombattán most hozták be hozzánk az optikát, és jött is a digis csávó. Kicserélte a kábelt, hozott egy saját modem+routert (Fiberhome Gpon onu HG6544C típusú) és működik is minden tök jól, viszont én itthon használok egy multimédia servert (Plex) és nem akar a helyi hálózaton működni (Röviden ez nem nas meg semmi extra, csak 1 kliens serverrel a pc-n és tableten szoktam rajta nézni sorozatokat vagy amit éppen lehet wifin, VLC ios appból látta eddig simán :) ) .
Nem nagyon értek hozzá, először a nattal foglalkoztam, aztán a port forwarddal de egyik sem szükséges a helyi hálózat miatt.

De ha semmi sem. Akkor mitől nem látom?
Azt az infót is kaptam, hogy wifi kliens izoláció miatt nem látja a plex servert. Ilyenfajta beállítást viszont nem találtam a router címén.

Mi lehetne a megoldás? Említették, hogy rakassam át bridge módba a routert és akkor rakjam vissza a sajátomat mögé, de nemár... 21. század, csak meg lehet oldani máshogy is :)
Remélem tud valaki segíteni, köszönöm :)

Bucsek közlegény északi futár jelentkezik, uram!

(#83241) wwenigma válasza Bucsek (#83240) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Rakasd át bridge módba és használj saját routert. Vagy esetleg utána egy switch és arra felrakva a többi eszkozod. Egy gigabites port van rajta úgy is, próbát megér ha van otthon. Amúgy saját router.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#83242) 4Grider válasza Bucsek (#83240) üzenetére


4Grider
nagyúr

A 21. században is csak olcsó, így vacak, kompromisszumokkal teli eszközöket adnak a szolgáltatók. A jó megoldás mindig a saját, rendszeresen frissített router használata.

[ Szerkesztve ]

(#83243) Bucsek


Bucsek
tag

Gyorsan válaszoltatok :) köszi. Nekem azt mondták, hogy 4 gbites port van rajta... Ha tegyük fel átrakatom bridge módba, a gbites-be rakom a routert, abból a maradék 4port is gbites lesz ugye? :D Kicsit lehet hülyén fogalmaztam.

Viszont, ha így sem működik mennyire ciki állandóan felhívni őket, hogy ok rakjátok vissza a bridge módból...

vagy nem lehetne erre digis szerelőt hívni? vagy ez totál luxi lenne? :\

Bucsek közlegény északi futár jelentkezik, uram!

(#83244) #78121280 válasza Bucsek (#83243) üzenetére


#78121280
törölt tag

Ez egy új típus lehet, mert eddig más fajta FiberHome szórtak. Képet tudnál róla csinálni? Elölről hátulról. Köszi. :)

(#83245) mpo válasza Bucsek (#83243) üzenetére


mpo
veterán

Ha tegyük fel átrakatom bridge módba, a gbites-be rakom a routert, abból a maradék 4port is gbites lesz ugye?
Igen.
Ha eddig saját routert használtál, akkor a fenti megoldással ugyanolyan lesz, mint régen.

Ha érted, akkor már elavult.

(#83246) Bucsek válasza #78121280 (#83244) üzenetére


Bucsek
tag

Szia, sajnos nem tudok most küldeni képet :( De ha jól emlékszem nem is láttam rajta nagyon semmi infót, hogy melyik port mekkora. De hazaérek és megnézem. Az biztos, hogy a router használati utasítása egy 0 :D

Bucsek közlegény északi futár jelentkezik, uram!

(#83247) Bucsek válasza mpo (#83245) üzenetére


Bucsek
tag

Köszönöm szépen :)

Bucsek közlegény északi futár jelentkezik, uram!

(#83248) iMaverick válasza Sumi (#83230) üzenetére


iMaverick
addikt

Nekem szerencsém volt:
- a kispesti címen gyakorlatilag a külső falon végig tudtuk húzni az optikát, a védőcsőbe csak a lakásba beérve kellett tenni (falra felfúrt kábelcsatorna). Nem volt nagy kihívás.
- az erzsébeti címen meg az utcafrontról a falat átfúrták (még az előző tulaj idején). Gyakorlatilag ez lett újrahasználva + műanyag csövezés a falban. Kb. 4m-t fut az optika a falban, a falon kívül meg max. 2m-t (az ablakomtól kb. 1,5m-re van a szolgáltatói oszlop).

Viszont az tényleg gázul hangzik, hogy ha az egészet szeretnéd végig a házban, csőbe rakni. Erzsébeten a hátsóbb lakóknak már úgy oldották meg, hogy beálltak a padlástérbe, és a tető gerendákon van a kábelezés végigvíve. Nem túl szép, de viszont praktikus.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#83249) headhunter válasza Bucsek (#83243) üzenetére


headhunter
addikt

[link]

"...Modelul HG6544C are urmatoarele porturi disponibile:

1xWAN (PON);
2xLAN Gigabit;
2xLAN Ethernet (100 Mbps);
1xport telefonie
fixa;1xport cablu tv;..."

(#83250) Bucsek


Bucsek
tag

Sziasztok megint :)

digi aktiválta a bridget viszont nem akar net lenni :/

digi port 1: saját routerbe de azon belül a wanba? :)
mit kell még állítani??:/

pppoe minden más megmaradt

Bucsek közlegény északi futár jelentkezik, uram!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.