Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61048) Turion


Turion
csendes tag

Sziasztok, kedves Fórumozók!

DigiNET 1000 előfizető vagyok. Van egy TP-Link TL-WR1042ND típusú routerem, frissített firmware-el. Kb 4 éves lehet. Annak idején azért vettem, mert állítólag gigabites WAN és LAN portjai vannak. Gondoltam ha elérhető áron lesz majd egy szép napon gigabites net, akkor nekem hű de jó lesz, mert meg lesz oldva a hálózat. Egész csábító volt, büszkén hirdette az IPv6 támogatást is.

Aha...

Az IPv6 először is nem működik a DIGI féle dual-stack rendszerben, így csak Tunnel6to4 módban megy, ami kb kalap-kabát. Ez még nem lenne akkora gond. Viszont nemrég eljött az a nap, amikor valóban elérhető árú lett a DigiNET 1000. Így aztán át is váltottam rá.

Nos a szomorú tény az, hogy a router kiakad 200mbps sebességnél, így az ígértek közül két dolog sem teljesült. A gyártó hazudott.

Először arra gondoltam, hogy a WIFI, amely 300mbps maximummal bír, foghatja vissza. Kikapcsoltam. Semmi javulás. Átnéztem a létező összes beállítást, de semmit nem találtam, ami korlátozásra utalna. Nem tudok másra gondolni, mint hogy egyszerűen a hardver túl puding ehhez a feladathoz.

Ha gyanúm helyes, akkor sajnos be kell újítanom egy új routert. Itt jön a képbe a kérdés: NA DE MILYET!?

Ha a ráírt érték nem jelent semmit, akkor honnan tudhatom, hogy hozza-e a ráírt specifikációkat?

Itt kérném a segítségeteket! Keresek egy olyan router, ami az alábbiakat tudja:
* Gigabites WAN és LAN portok (utóbbiból legalább 4db) és tudja is hozni a névleges értéket!!
* fix IP címek kiosztása a router FW-en keresztül
* DIGI-féle Dual Stack IPv6 támogatása, hogy végre tudjon IPv6-on át is működni a rendszer
* Valamilyen WIFI képessége legyen azért... nincsenek extra elvárások, főleg vezetéken van nyúzva, egyedül én nyomom néha a telefont wifiről.

Csak az én, a szüleim gépei és a PS3 van rádugva a LAN-ra, semmi extra.

Tud valaki ajánlani?

~ Önjelölt hobbifotós ~

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.