Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27751) Flashget válasza Hyena (#27750) üzenetére


Flashget
félisten

Viszont a javanal erdemes ellenorizni a telepitest, mert , hogy hogy nem hiaba fel volt telepitve a java verify oldalon megsem mukodott.

Működött ott csak a speedtest oldalon nem akar.
FF is frissítette magát, java, flasht kézzel én még sem javul.
kaksizom le. ;)

Realme GT Master Edition

(#27752) dadmike


dadmike
tag

Nálam már jó a speedtest

[ Módosította: radi8tor ]

(#27754) Flashget válasza dadmike (#27752) üzenetére


Flashget
félisten

nálam is, de ahogy elnézem jobban járnál az 500-as nettel vagy ha használod a ZTE csodát iktasd ki, mert ez így deficites szerintem...

Realme GT Master Edition

(#27755) dadmike válasza Flashget (#27754) üzenetére


dadmike
tag

Saját routert használok nem a digi által hozottat. De még csak 4 magos gépem van, jövő7en jön a phenom proci...

(#27756) dadmike


dadmike
tag

Ha éppen nem megy a seed akkor mérek 840/120at is. Meg vagy 10eszköz van a hálózatra kötve. A garantált 300/50 bőven megvan, nekem ennyi elég :)

(#27757) mlinus válasza dadmike (#27755) üzenetére


mlinus
őstag

nem hiszem hogy a 4magos proci, akármilyen is, gátat szabna a sebességednek.

(#27758) dadmike válasza mlinus (#27757) üzenetére


dadmike
tag

Pedig az a szűk keresztmetszet. Nemhiába ajánlanak a gigabites nethez i7es procit. Én AMD párti vagyok inkább. A 8giga ddr 4es 3200mhz ram elég meg az ssd is. Itt a proci a leggyengébb tényező. Nem csak netezek a gépen :)

(#27759) mlinus válasza dadmike (#27758) üzenetére


mlinus
őstag

Most nyilván csak a netről beszélünk - elmegy egy sima i3 procival is az 1gbit. A digi elég keményen fölélőtte a követelményeket.

(#27760) dadmike válasza mlinus (#27759) üzenetére


dadmike
tag

Persze, tisztában vagyok vele hogy ez a konfig elég lenne csak netezésre ami most van de emellett én 3D grafikázok, videót vágok és a háttérben renderelek. Ezek simán futni fognak egymás mellett probléma mentesen. Jelenlegi hardverrel ezek nem mennek.

(#27761) Flashget válasza dadmike (#27755) üzenetére


Flashget
félisten

nekem i5 3570K proci van..kizártnak tartom, hogy ne lenne elég az 1000-es nethez! Nem feltétlen kell az i7.
Ott gond lehet akkor HDD-vel is vagy régi az SDD vagy hálókártya drivert kellene frissíteni.

Realme GT Master Edition

(#27762) dadmike válasza Flashget (#27761) üzenetére


dadmike
tag

mint irtam hogy ez a gép már kevés azok mellet amiket leirtam. ha üresjáratban van a gép (nem csinálok rajta semmit) csak netezek akkor megfelelő a sávszélesség. de mivel nem csak netre használom a gépem hanem gépigényesebb progikat futtatok rajta (ami sávszélességet is igényel) igy már az erőforrás nem elég,ha netezek rajta akkor lassabb sokkal a net...

(#27763) dadmike


dadmike
tag

amúgy csak egy 240es ssd van benne 750mb/s irási és 650mb/s olvasási sebessége van. alaplapi chipset és minden fel van téve... up to date a desktop.

(#27764) szili.tamas1


szili.tamas1
senior tag

Ujabb erdekes anomaliakra lettem figyelmes.
Ugye irtam korabban hogy kamu ertekeket produkal a speedtest.
Valami isteni ihlettol vezerelve internet exploreren is lenyomtam a speedtestet, ott megvan az 500 folyton, chrome alatt meg 300 fole nemigen akar menni... Aki tudja a megoldast azt meghivom egy sorre :)

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#27765) Tav-Csoves válasza szili.tamas1 (#27764) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

ActiveX szagot érzek!

(#27766) zoltan6 válasza szili.tamas1 (#27764) üzenetére


zoltan6
őstag

nekem még sose volt vele gond,mióta meg van az 500-as csomag,pedig 3 szobába használjuk+nas+wifi+torrent, stb.még több is mint kellene.
chrome 541/106
IE 540/106
firefox 536/104

(#27767) szili.tamas1 válasza zoltan6 (#27766) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Keves lenne a chrome ala az a6-6400as apu? De azt neztem hogy teszt kozben nem megy 50% fole a terheltseg, iexplorerben meg 80-85 korul.

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#27768) Soma01 válasza dadmike (#27756) üzenetére


Soma01
veterán

A garantált 300/50 bőven megvan, nekem ennyi elég

Ezért járnál jobban az 500-as csomaggal...

(#27769) dadmike válasza Soma01 (#27768) üzenetére


dadmike
tag

az 500as csomagnál 200/50 a garantált. meg igazából nekem ez jól jött, mert én a 100/50ért mikor még ez a csomag volt 4500at fizettem csak a netre,most az 1000es csomag kerül ennyibe okos csomagban 2év hűséggel. ez igy megéri. meg plusz még én feltöltő vagyok,szervert üzemeltetek és még netrádiót is csinálok. ezekhez mindehez kell a nagy sávszélesség. az 500as ezt mind nem tudná kiszolgálni.

(#27770) Gézengúz válasza dadmike (#27763) üzenetére


Gézengúz
addikt

A Te alaplapod már Sata 4-el van szerelve igaz? :U

[ Szerkesztve ]

(#27771) dadmike válasza Gézengúz (#27770) üzenetére


dadmike
tag

sata express-el van szerelve ez a 3.2es szabvány

(#27772) mlinus válasza dadmike (#27769) üzenetére


mlinus
őstag

miért ne tudná? mindkettő csomaghoz azonos a feltöltés.

(#27773) sittes79


sittes79
addikt

Na megérkeztem :)

[ Szerkesztve ]

(#27774) Lin3Lord


Lin3Lord
tag

Na én most érkeztem el oda, hogy kinőttem a ZTE routert. Lassú. TP-Link N600-ra cseréltem.
A ZTE megy vissza a szekrény tetejére - ez a kifejezés már szállóigévé válik lassan itt. :D
A telefon kérdést pedig egy feltétel nélkül beállított hívásátirányítás segítségével kezelem:
*72#szám# után minden hívást átdob. Tehát ha valaki akar, akkor elér a vezetékes számon is.

akkountvadasz

(#27775) knuckle válasza Lin3Lord (#27774) üzenetére


knuckle
aktív tag

valaki nem haverkodott össze egy digis szerelővel? vagy nincs ilyen az ismerősei között?
mert most már félúton vagyok a siker felé, végre módosítják a TOPnetem 200 asra, de én nem akarok sem ZTE csodát, sem pedig újabb kábelt(okos csomagom van). telefont sosem használtam, és ezután sem fogom, csak így volt olcsóbb.

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

(#27776) mzsombor válasza knuckle (#27775) üzenetére


mzsombor
tag

Ha nem kell telefon, fölteszed a ZTE-s csodát a szekrény tetejére, és elfelejted.

(#27777) knuckle


knuckle
aktív tag

no igen alapértelmezetten ez így menne, de az is biztos hogy be akarna rángatni még egy kábelt, és én nem akarok még több kábelt :)
mert ugye elég ha levágja a mostani elosztót, és beköti az újra, de ezúttal az összes mazzagot, mint a 4 párat...nálam is és a szekrényben is fenn, aztán csá.
na egy ilyen rugalmas szerelő kellene nekem :)

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

(#27778) mzsombor válasza knuckle (#27777) üzenetére


mzsombor
tag

Ha ZTE-t hoz, akkor nem húz új kábelt, pont ez a lényege annak az eszköznek.

(#27779) knuckle válasza mzsombor (#27778) üzenetére


knuckle
aktív tag

okos csomagnál sem? mert nekem van telefon meg tv is, vagy akkor ezt rosszul tudom? :Y

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

(#27780) PeterPH válasza knuckle (#27779) üzenetére


PeterPH
senior tag

Pont akkor húznának új kábelt, ha nem akarnának ZTE-t adni, de akarnak, úgyhogy nem lesz kábel huzigálás.
A TV meg tök függetlenül, coax-on jön.

(#27781) zoltan6 válasza knuckle (#27779) üzenetére


zoltan6
őstag

hidd el sokan cserélnének veled,ha kapnának plusz kábelt a telefonnak ,és nem kellene a zte csodával,meg külön switchel bohóckodni.én még fizettem is volna a plusz kábelért,de nem mentek bele a szerelők még úgysem hogy az egyiket személyesen ismertem. :(

(#27782) knuckle válasza zoltan6 (#27781) üzenetére


knuckle
aktív tag

ha így van, és nem lesz plusz kábel az faszányos, de a ZTE csodát akkor sem akarom :D
van nekem egy penge 1043ND V2-es routerem 8 dbi-es antennákkal, az bőőőven elég mindenre :)

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

(#27783) mzsombor válasza knuckle (#27782) üzenetére


mzsombor
tag

Leírom mégegyszer. Ha nem használsz telefont, nem kell a ZTE-s csodát használnod, hiába kapsz. Rakd el a dobozában, és helyette dugd a kábel végére a TP-Link routeredet, minden szépen fog működni, kivéve a telefon ami nem is kell neked.

(#27784) knuckle válasza mzsombor (#27783) üzenetére


knuckle
aktív tag

Ámen :R

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

(#27785) exile


exile
tag

50/30-as netem van. Tavaly gond nélkül ment. Viszont idén a wi-fi csak 10/10-et tud. Miért?
Direktben laptopra dugva megy az 50/30.
Nem cseréltem routert, nem állítottam át semmit. Routert már újraindítottam.
Nem értem. Segítsetek!

(#27786) dadmike válasza exile (#27785) üzenetére


dadmike
tag

50/30as Utp-s csatlakozás esetén megvan a sávszélesség, de wifin sosem fog ugyanez átmenni. Max. 10-15mega. Ez így van rendjén. A sebesség függ a wifi szennyezettségtől (környékeden mennyi wifi van, azok rázavarhatnak a tiedre) ha a routered tudja az 5ghz-es tartományt akkor abban használd inkább, az nem telített mint a 2.4es. Vagy válts a routerben másik csatornára. Ezeket tudom így hirtelen mondani.

(#27787) Flashget válasza dadmike (#27769) üzenetére


Flashget
félisten

500-as csomagnál meg lesz az 500/100 mint látható belinkeltem. A feltöltés ugyanannyi mint az 1000-nél.
De te tudod.
ár/érték arányban a feltöltés miatt 500/100 vagy 100/50 a legjobb vétel.

Realme GT Master Edition

(#27788) exile válasza dadmike (#27786) üzenetére


exile
tag

2.4-en és 5-ön is 10/10. Csatornát még nem váltottam, automatán van.
Érdekes, hogy tavaly ment wifin az 50/30.

(#27789) mzsombor válasza exile (#27788) üzenetére


mzsombor
tag

Nincs valami gond a router és a modem közötti kábellel, vagy valamelyik porttal? Ha wifin mindig ennyit tol csak ki, lehet, hogy le van korlátozva 10Mbps-re a vezetékes része.

(#27790) dadmike válasza exile (#27788) üzenetére


dadmike
tag

Routert sosem szabad automatán hagyni vagy középállásba mert az az alapértelmezett csatorna sok helyen. 1-es 2-es csatornát ajánlatos használni. Vagy amit még tehetsz, nézzél a router - re újabb firmware-t vagy frissitsd a mostanit. Az talán megoldja. Vagy a gépedbe a wifi drivert frissitsd. Ezek a lehetőségek jöhetnek még számításba.

(#27791) TeeJay válasza dadmike (#27790) üzenetére


TeeJay
félisten

wifi : BGN mixed mód vagy ha csak N-es eszközöd van N-only-ra teszed
sávszélesség 20MHz módban 1x1-es eszközzel 72megabit 2x2 eszközzel 150
40MHz módban 1x1-es cuccal 150 ha jól tudom és 2x2 eszközzel 300megabit
titkosítás WPA2-AES, így meg legjobb módon az N-es wifi

ha kábelen megvan neki az 50/30 akkor ott más lesz a wifivel

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#27792) gsidee


gsidee
újonc

Sziasztok! Van itt olyan, aki tudna nekem segíteni digi vezetékes telóval kapcsolatban? Köszi!

(#27793) Multibit válasza dadmike (#27790) üzenetére


Multibit
veterán

Routert sosem szabad automatán hagyni vagy középállásba mert az az alapértelmezett csatorna sok helyen. 1-es 2-es csatornát ajánlatos használni.
Ez így általános ajánlatként meglehetősen nagy marhaság. Ne csak 2.4 GHz-ben és ne csak N wifi-ben gondolkozz!

(#27794) Gyufaaa válasza gsidee (#27792) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Mi lenne a kérdés?

(#27795) dadmike válasza Multibit (#27793) üzenetére


dadmike
tag

nem tudom miért kell a másik véleményét leszólni,mikor a kolegának ilyesmivel van problémája,elég sokminindenkinek van a gyári értékeken hagyva a routerük. hazamegyek jól összedugom,működik valahogy,az a lényeg,de nem baj ha nincs jól bekonfigolva a hálózat. -na ilyen problémák lehetnek ha nem jól van egy útválasztó beállitva. nem tudom te mi jobbat ajánlottál volna neki,inkább degradálod a másikat.

(#27796) Tav-Csoves


Tav-Csoves
őstag

A privát üzenet a legjobb módja a veszekedések rendezésének :)

(#27797) Multibit válasza dadmike (#27795) üzenetére


Multibit
veterán

Az általa megadott információ alapján nem tudok tuti segítséget adni neki. De nem is dezinformálom ilyen hülyeséggel: 50/30as Utp-s csatlakozás esetén megvan a sávszélesség, de wifin sosem fog ugyanez átmenni. Max. 10-15mega. Ez így van rendjén..
Amit meg a default csatornákról írtál az maximum zsúfolt 2.4 GHz-es helyeken igaz. Az 5 GHz-es sáv nem olyan telített, hogy problémát jelentsen a default beállítás.

(#27798) dadmike válasza Multibit (#27797) üzenetére


dadmike
tag

Miért neked netán átmegy ugyanaz A sebesség wifin mint kábelen? Ugye hogy nem. A sok wifi a környéken meg egymásra rázavarhat ettől lehet az hogyha azonos csatornán vannak a routerek akkor rázavarhanak egymásra, ettől is lehet az például hogy ledobál vagy lassú egy adott hálózat. De ugy látom te nem vagy nagyon otthon az ilyesmiben. De győzködjön téged másvalaki ha ezt nem tudod felfogni. Nekem ugyanez a problémám volt mivel panelban lakok egy lakótelepen és vagy 50wifit érzékel az én routerem. Átállitottam ezeket a dolgokat én is és máris megoldódott ez a problémám.. Itt is csak tippeket tudunk adni egymásnak a problémákra. Ha valakinek nem megy valami akkor hívjon szerelőt ennyi

(#27799) Multibit válasza dadmike (#27798) üzenetére


Multibit
veterán

[SZÁJBARÁGÁS]
Exile kolléga írta: 50/30-as netem van. Szerinted 50 Mbps nem megy át wifi-n? :Y N-es wifi-vel 120 Mbps a sebesség nálam (5 GHz-en!!!), AC-vel 250-280 Mbps.

A sok wifi a környéken meg egymásra rázavarhat ettől lehet az hogyha azonos csatornán vannak a routerek akkor rázavarhanak egymásra, ettől is lehet az például hogy ledobál vagy lassú egy adott hálózat.
Úgy látszik write only módban vagy. Ismétlem: zsúfolt 2.4 Ghz-es környezetben lehet igaz, amit írsz! Hallottál már 5 GHz-es wifi-ről?

De ugy látom te nem vagy nagyon otthon az ilyesmiben.
"Szerencsére" Te annál inkább ;]

panelban lakok egy lakótelepen és vagy 50wifit érzékel az én routerem.
Én is panelben lakom és nekem is rengeteg 2.4 GHz-es SSID-t érzékel a routerem. 5 GHz-es csak egy van, az enyém. Szerinted ebben az esetben is zavaró a default (36-40) csatornabeállítás? :N
[/SZÁJBARÁGÁS]

[ Szerkesztve ]

(#27800) dadmike válasza Multibit (#27799) üzenetére


dadmike
tag

1gigabiten nekem is átmegy a 120mega wifin, de gondolom neki nem gigabites routere van hanem csak max 100as mert csak50es nete van. Oda meg felesleges erősebb routert betenni ha nem használja ki. De ha a bejövő jele 50kábelen akkor hiába van n-es vevője akkor sem fog neki átmenni a kábeles maximum wifin. 50/30 az még ADSL sebesség :)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.