Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27201) TeeJay válasza poli27 (#27199) üzenetére


TeeJay
félisten

ó persze :D magyarul a switch bemenő portja is 100-as mint a felém jövő?
vicces is lenne mivel 33 lakás van a lépcsőházban és én 24/7-ben nyomom 54megabittel a seed-et, magyarul már két ilyen user is leszívná a komplett sávot?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#27202) maxima válasza Danecay (#27200) üzenetére


maxima
tag

Szia!

Nyilván az ICMP (Internet Control Message Protocol) tiltva van.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#27203) szili.tamas1 válasza TeeJay (#27201) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Akkor meg van meg 10 ilyen nethuszar, 100/50es nettel. Beszeljetek meg egymas kozott :)

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#27204) TeeJay válasza szili.tamas1 (#27203) üzenetére


TeeJay
félisten

jó csak mondjuk egy 500/100-as előfizetőnek ha szintén csak 30-40megabit lesz feltöltésre az már reklamálhat bátran, biztos fognak valamit alkotni erre felé mert jövőre csak még több adatforgalom várható

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#27205) ACE- válasza Danecay (#27200) üzenetére


ACE-
addikt

pl. a routered/ géped tűzfala letiltja az ICMP pinget?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#27206) Gézengúz válasza TeeJay (#27201) üzenetére


Gézengúz
addikt

Neked tényleg ez az életed problémája? Hihetetlen...

(#27207) szili.tamas1 válasza TeeJay (#27204) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Nekem 500as van, es ugyanannyi hianyzik belole mint akinek 50/30as van. Szoval nincs egyenes aranyban.
Sot, inkabb a letoltes szokott megzuhanni, de az is olyan szinten, hogy 500 helyett 400. Eret nem fogok emiatt vagni azert :)

[ Szerkesztve ]

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#27208) TeeJay válasza Gézengúz (#27206) üzenetére


TeeJay
félisten

nem probléma csak nyár óta lettek bevezetve ezek a nagy csomagok és mindenki mondta hogy a hálózaton nem fog meglátszani... nem a fenét :)
50/30lett 20/10-ről a legkisebb minimális csomag is, na és ugye a legtöbb 40/20 és 80/25-ös előfizető 100/50 meg 200/50-el használni is fogja a rendszert, nem csoda ha ilyenkor év végén kiütköznek hol kell majd Diginek fejleszteni januártól.

persze majd te is lehet háborogni fogsz ha felére esik a sebességed :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#27209) ACE- válasza TeeJay (#27208) üzenetére


ACE-
addikt

Nem mindenki olyan ám mint Te, hogy a feltöltés csíkját nézi, hogy mennyire egyenes. Ha néha még le is esig garantált körüli szintre, akkor sem fog érdekelni, bár nálam atomstabil minden időpontban az 500/100-as net...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#27210) poli27 válasza TeeJay (#27208) üzenetére


poli27
veterán

Mindenkinek szíve joga háborogni, de amíg a garantált megvan addig senkinek semmi joga erre, ugyanis még az is sokkal de sokkal jobb mint másik szolgáltatónál..... árrol nem beszélek.... Nem bérelt vonali netet fizetsz szerintem ahol mindig megvan a sávszélesség...

(#27211) zsolt501 válasza poli27 (#27210) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Pontosítanálak :)
Mindenkinek szíve joga háborogni, mert ugye szólás szabadság van (még), de semmit nem ér el vele addig amíg a garantált megvan, max kérheti, ha nagyon az alsóbb sávszélességhez van közel, hogy módosítsák a szerződését egy csomaggal kisebbre, mivel nem éri el a sávszélessége az előfizetettet, csak az egyel kisebbet, és ezt vagy elfogadja a Digi, vagy nem.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#27212) wwenigma válasza zsolt501 (#27211) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Gyk. a garantaltra fizetett elő. ;]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#27213) Renato1993


Renato1993
tag

Feladtam a próbálkozást, valakiknek van valami ötlete erre a problémára:
100/50-es net, FTTH bekötés , ZTE ONT a garázsban, oda futnak össze a CAT5e kábelek, lakásban falicsatlakozók, az egyikre rákötve egy TL-WDR3600, abból meg a PC-be megy a kábel.

Na most ha az ONT-be közvetlenül bedugom a falicsatlakozóhoz tartozó kábelt, a net sebbesége 10/10 körül alakul.
Ha a kábel és az ONT közé beiktatok egy RJ45-RJ45/RJ11 szétosztót a telefon miatt, akkor megy 90/54 körüli sebbésség.(Ezen verziónál hogyha a falicsatlakozó után is rákötök még egy ilyen RJ45-RJ45/RJ11 csatlakozót, akkor a telefon megy, viszont a WDR3600 nem akar felcsatlakozni, de ez most annyira nem izgat, azt a következő körben akarom megoldani, előbb a fenti anomáliára keresek valami megoldást :W )
Szóval ezt most mégis hogy, meg miért?

A következő körben még bonyolítva lesz a dolog, mert a szobában a falicsatlakozón 2 port van, és 2 kábel van behúzva, de valamiért csak az egyik működik (a fent említett furcsa módon csak), a másikon majd vissza akarom vinni a garázsba a netet, oda be egy switchet, és a többi szobára szétosztani a netet.

Gigabyte GA-MA790XT-UD4P,AMD Phenom II X4 965BE,Sapphire HD5850, 240GB SSD, 2x4GB DDR3 RAM,Corsair VX450 táp,Tt VB6000BWSD ház,TOSHIBA DT01ACA200 2TB HDD

(#27214) szili.tamas1 válasza zsolt501 (#27211) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Mondjuk konnyen lehet hogy nem azt garantaljak hogy a torrentes verpistikek 24/7be vizszintes vonalat lassanak a statisztikaban...
Amugy mire lesz jo, minden feltoltott terabyte utan egy centit no az e-penis?

[ Szerkesztve ]

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#27215) zsolt501 válasza szili.tamas1 (#27214) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ezt a torrentes vérpistike dolgot el kéne nagyon gyorsan felejteni, majd ha te fizeted a számlámat akkor meg mondhatod mire költöm és mire használom...

A másik, hogy nem csak a te elképzelésed szerint csökken a sebesség, hanem WEB és FTP letöltés esetén is, mivel cégektől letöltött munka anyagom is lassan jön le, mivel nem csak céges előfizető dolgozhat otthon, most ne a céges előfizetéssel gyere, mert egy alkalmazott is szokott és tud otthon dolgozni...
Nem egyszer van olyan munkám ami miatt több géppel kellene egyszerre videó kapcsolatban lennem, de sajnos sokszor a stabilitás sem 100%-os és ez miatt ez meghiúsul.

A másik dolog ami miatt jó lenne ha stabil lenne a sebesség, mert a családban többen is használnánk az internetet, ami sajnos nem biztos hogy kivitelezhető a fenti probléma miatt.

De itt sokan szerint aki használni szeretné azt amire előfizet az már vérpistike, szóval először ezen kellene elgondolkodni annak aki ilyeneket ír, és nem letámadni a másikat... de nem is folytatom, mert az ilyen egy meddő téma úgy látom.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#27216) szili.tamas1 válasza zsolt501 (#27215) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Es szerinted a stabilitasbeli dolgokat kinek kellene megoldani? Jelentsd be. Ha itt fikazod nem fog megjavulni.

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#27217) zsolt501 válasza szili.tamas1 (#27216) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Hol írtam én ilyet, a gusztustalan jelzőket meg hagyd meg annak aki vevő az ilyen stílusra.

A hiba már be lett jelentve, kíváncsian várom mi lesz a vége.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#27218) Drenadar


Drenadar
veterán

Kedves topic társak legalább ma ne...

Simán lehet, hogy valakinél a digi nem azt hozza amit mi már megszoktunk, vagy akinek az sem elég, és igaza van a kollégának abban hogy onnantól hogy a garantált megvan utána már bejelenteni is majdhogy felesleges mert nem kezelik olyan prioritással az ügyet a diginél...

Picit el is beszéltek egymás mellett... szvsz

(#27219) Calogero


Calogero
addikt

Mindenki nyugodjon le..... A Digi úgy is csődbe fog menni

(#27220) Gyufaaa válasza Calogero (#27219) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Hol van Csőd? Melyik megyében? Ott még nem szolgáltat? :U :P

(#27221) Flashget válasza Calogero (#27219) üzenetére


Flashget
félisten

Ennek a szokásos bejelentésnek az ideje, mindig év elején jön el. Még korai. ;)

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#27222) kasza blanka válasza wwenigma (#27033) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

szerződést csak olyan módon lehet módosítani, megszüntetni, amilyen formában megkötötték. ha íásban kötötték, akkor módosítani/megszüntetni is csak írásban.

amúgy 6 nap maradt az évből, és még mindig csak topnet...
sokan vagyunk még így ezzel?
2 ünnep között telefonáljak be?
5 éve építették ki itt a hálózatot, nem hiszem, hogy a sima 200-as nethez eszközcsere kéne. vagy tévedek?

[ Szerkesztve ]

(#27223) szili.tamas1 válasza zsolt501 (#27217) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Tovabbra sem erted hogy mire mondtam a verpistike dolgot. A csaladban tobben is akarjatok hasznalni az egy dolog. Hogy egyszerre nemfog menni ugy hogy a fiad maxon huzza a poreszt a torrentrol te meg kozben ceges dolgokat akarsz leszedni az meg egy masik dolog. Tovabbra is azt mondom, SEHOL sem garantalja a digi, hogy egy 100/50es net 24/7ben hozza a 100/50es sebesseget, meg atomvillanas utan is.
Es nem kell ezen felhuznod magad, meg szemelyes sertesnek venni, de nem ertem egyesek mit varnak 3-4000 forintert...

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#27224) *H* válasza kasza blanka (#27222) üzenetére


*H*
aktív tag

100-as felett kell a csere, tehát a 200-hoz is igen.

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#27225) szabonagyur válasza szili.tamas1 (#27223) üzenetére


szabonagyur
félisten

Most neked adok ebben a témában igazat.... Mások máshol ahol nincs digi 10Mbit nettel is képesek produktívak lenni, megoldják. Abban is egyet értek akiknek ez a munkájuk azok ne legyenek ilyenek, fizessék (vagy fizettessék ki a céggel ahol dolgoznak, hiszen munkaeszköz mint a laptop ha már otthon is kell a cége szerverről letölteni) ki a céges netet, mert azzal bizony ők pénzt keresnek.

Amúgy ezt a családi dolgot sem igazán értem... rengeteg ember 10/3-as nettel is nagyon jól el van úgy, hogy közben megy 2-3 gép, tablet és telefon. Ha valakinek mondjuk ez kevés akkor az a munkaidőtartamra routerben berak egy sávszélesség korlátot és kész. Azt meg ne mond, hogy mondjuk 2-3 ember is olyan dolgot csinál napi több órán át, hogy mondjuk 50Mbit is elveszlik.

(#27226) szili.tamas1 válasza szabonagyur (#27225) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Volt olyan heteken keresztul hogy az 500 mbitbol csak 300-350 volt meg. De ha nem mertem ra, nemis vettem eszre. Most alljak neki verni az asztalt? Hozzateszem, most is csak hetkoznap hajnalban van 500 mbit download. Az up az meg betonstabil 100 mbit ha esik ha fuj.
Ugyanennyi penzert at lehet menni a uphez, es orulni hogy a 6(!) mbites uploadbol megvan 5,5....

[ Szerkesztve ]

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#27227) szabonagyur válasza szili.tamas1 (#27226) üzenetére


szabonagyur
félisten

Tudom jól, én sem vagyok digis, nincs itt csak helyi szolgáltató, még telekom sem. Napp, délelőtt meg késő este van nagy net, déltől meg mondjuk este 9ig meg csak 15 le 16 fel... mégis tesóm is, én is, tablet, 3 telefon rajta van és elvagyunk. Ha valakinek le kell húzni valamit akkor szól a másiknak h ez van, gyorsan lekapom, 10 perc bocsi. Ha nekem ez lenne a munkaezközöm biztos megtalálnám a módját, akár bérelt vonallal, hogy bármikor meglegyen mondjuk 50/50 mbit stabilan, mivel igen nekem ez is munkaeszköz, mindegy hogy mondjik 10szer annyi mint a normál net.

És továbbra is szerintem bármilyen cég is az, nem hiszem hogy mondjuk 10Gb-nál nagyobb fájlokkal dolgozzanak, azt meg még a 20 Mbittel is hamar le lehet tölteni ne is beszélve a 50 vagy 100-ról ha csak épp annyi a net.

[ Szerkesztve ]

(#27228) poli27


poli27
veterán

(#27229) TeeJay


TeeJay
félisten

ma direkt nézegettem és a digi.hu-n lévő mérő csak 70/45megabit körül mért nekem
míg speedtest dunaújváros meg BP telenor szerveren 88/50megabit körül mért
oké még mindig baromi jó a sebesség csak fura ez nekem hogy hónapokon át simán csutkán jött a 94/54megabit most meg a 94-et el sem érem az 54meg csak karcosan van meg.
a digi.hu mérője valamiért meg majdnem 20megabittel kevesebbet mutatott mint a speedtest, most akkor mi az igaz?

nagyon persze nem igzat mert torrent továbbra is jól fut és előbb utóbb kijön a tavasz akkor mindenki megy a szabadba és felszabadul egy kis sáv, csak ugye annak adtam hangot hogy egy panel telepen ahol lépcsőházanként 33-60lakás is lehet egy tömbben van 231-300lakás és ott hamar elfogyhat ilyen netcsomagok mellett a GPON uplink, jó lesz ha nem csak a gerincet bővítik hanem a tömbönkénti kapacitást is.
oké tudom van garantált de senki se szeretné ha meg kellene elégednie a garantálttal ha tudja hogy a hálózat bizony tudja a névlegest is bőven fölé lőve egész komoly szinten :)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#27230) szili.tamas1 válasza poli27 (#27228) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Vaa tiszta ciki ez a gigabites net :D

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#27231) TeeJay


TeeJay
félisten

most mentek el nálunk a DIGI-sek most már végre tudom mi van a 3.-on a dobozban :D
elszállt a net bejelentettem és jöttek is

szóval a 3.-on van két doboz egyikben ONT amiből nagyon meglepődtem de három darab switch-be megy tovább az áldás és azokra vannak kötve a lakások, a másik szekrénybe meg megy át az ONT-ből a koax a TV-s dobozba.
lényeg a lényeg volt egy ezer éves böszme nagy switch egy fele akkora fehér huawei meg még egy harmadik kicsi mind mind az ONT előtt 1 dobozban és mondta a srác hogy folyamatosan cserélik gigásra a switcheket ahogy kapják a szállítmányt. amúgy switch tápja halt meg azt cserélték és már megy is újra minden f@szán.
kicsit gányolt munkának érzem ami a dobozban van és kérdeztem a srácot ha valaki gigás csomagot rendel azt hogy oldják meg aztán kiderült hogy mivel az ONT-on már csak 1 szabad LAN port van valszeg nálunk kapásból switch csere lenne egy ilyen előfizető esetén és most már azt is láthattam hogy az egész 33 lakásos lépcsőházban nincs senki akinek ilyen csomagja lenne mert nincs még gigás switch :D

reméljük valaki jövőre beújít és kivágják az összes switch-et és hoznak végre egy normális gigás portosat amire mindenki mehet
kicsit komolyabb eszközökre számítottam nem ilyen sima 12portos kis switchekre
minimum azt hittem van egy 24portos és azon lóg minden előfizető nem 3-ra vannak szétrakva :U
vagy lehet 3darab 8portos volt nem láttam tökéletesen de nem széles nagy eszközök hanem kis keskeny tömzsi otthoni switch méretűek egytől egyig

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#27232) TeeJay válasza TeeJay (#27231) üzenetére


TeeJay
félisten

utólag belegondolva hülyeséget írtam hiszen egy darab nagyobb switch-et csak akkor érdemes nekik berakni ha kapásból megy bele az optika GPON-on... de mivel itt ONT van 4 gigabites porttal így 2-3 darab 8-12portos gigabites switch-et érdemes berakni hiszen arra jobban szét lehet osztani a nagyobb előfizetőket ha lesznek.
így persze felénk le is lehet tenni arról hogy belátható időn belül mindenki gigabites switch-re kerül hiszen a 3-ból elég egyet lecserélni gigásra már azzal is megoldható nekik 2-3 nagyobb előfizető.
utólag jöttem rá hogy hiába van GPON meg ONT az ONT és a switch között továbbra is csak gigabit LAN lesz és ott bizony 2-3 gigás előfizető már be tud egymásnak akasztani ha lesz valaha is...
2-3 gigás switch-re gigabit porttal az ONT felé már jobb a helyzet.

és arra is rájöttem mivel kb centi vastag port volt mindhárom switch-en hogy itt még a régi 80-as előfizetők sem kaphattak 200-as csomagot hiszen nem lett még eszköz csere... pedig azért 33lakásból valaki csak előfizetett anno 80megabitre és most annak hozniuk kell legalább egy 8portos gigás switchet hogy szolgáltassák a 200-as csomagot

na úgyhogy hiába vannak nagysebességű csomagok, nagyon kevesen fizettek elő fél év alatt is és ahogy látom ezután még annyira se fognak hiszen 100/50 lazán megvan olcsón :K

nem reprezentatív de a mi lépcsőházunkban nagyon sok a fiatal család/pár akiket érdekel is a net nem úgy mint pár helyen ahol főleg nyugdíjasak vannak...

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#27233) Renato1993 válasza TeeJay (#27232) üzenetére


Renato1993
tag

Miért nem módosítasz 200/50-es csomagra, és akkor kicserélik, és végre boldog lehetsz hogy jön csutkán? És akkor nem másra kell várnod szokásos jó magyar mentalitással. hogy "beújítson" nagyobb csomagra... :U

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-MA790XT-UD4P,AMD Phenom II X4 965BE,Sapphire HD5850, 240GB SSD, 2x4GB DDR3 RAM,Corsair VX450 táp,Tt VB6000BWSD ház,TOSHIBA DT01ACA200 2TB HDD

(#27234) TeeJay


TeeJay
félisten

nem váltok mert a 100/50 is bőven elég, aztán ha akarják előbb utóbb úgyis cserélik majd a switch-eket sorba
ha másnem majd akkor amikor az ex 80-as előfizetők végre megkapják a 200-at akkor úgyis kell gigás switch és ha mázlim van akkor én is arra kerülök ha nincs akkor maradok a mostanin :D
végül is csak annyi volt a mai sztoriban a meglepő hogy milyen porosak voltak a cuccok és milyen sima egyszerű eszközök semmi komoly pro cucc csak 3 darab 8 vagy 12portos ezer éves switch és csá :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#27235) Lin3Lord válasza Renato1993 (#27233) üzenetére


Lin3Lord
tag

vagy majdnem ugyan annyit kellene varnia, mert az eszkozkezleten is mulik, hogy van mire cserelni vagy sem a regi sweket. nincs akkora arres a ket csomag kozott, hogy ennyivel nagyobb priot kapjon egy egyedi csomagmodositas :D

akkountvadasz

(#27236) wmati válasza TeeJay (#27234) üzenetére


wmati
addikt

Az általad vált pro cuccok csak nálunk a tankönyvben léteznek meg talán egy két elit helyen.

(#27237) kabelmania27 válasza Renato1993 (#27233) üzenetére


kabelmania27
félisten

Csak átkötnék az ont üres portjába, nem cserélnének switchet.
TeeJay: Az előfizetők többségének a legkisebb netcsomag bőven elég, gigabites csomagnak marketing jelentősége van, attól még hogy valaki 40 alatt van nem biztos hogy 100Megabit feletti sebességet igényel.
Ha a switchben nincs szabad port akkor 3x7=21 előfizető van jelenleg

(#27238) radi8tor válasza Renato1993 (#27233) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem cserélik. Én akkor rendeltem meg 200-ast, amikor megjelent a gigás csomag. Azóta semmi változás.

⭐ Stella

(#27239) TeeJay válasza kabelmania27 (#27237) üzenetére


TeeJay
félisten

ja a 3 különböző féle switch eléggé tele volt LAN kábellel és az ONT 3 portja is foglalt volt, tehát ha valaki akar gyors netet még 1 port lenne az ONT-on így egyelőre nem szorulnának rá switch cserére
ha meg több előfizető lesz a 3 közül az egyik switch-et átnyomják gigásra és arra megy a két előfizető

itt akkor lesz minden switch cserélve ha 3-4 gigás előfizető lenne mert akkor 2 switch meg 2 ONT port-al megoldható. vagy hoznának olyan switch-et ami már 24portos kapásból megy bele optika és van koax kimenete a TV felé

radi8tor1 : hívd fel őket hátha az segít a dolgon hogy már nyár óta várod mikor kapod meg a 200-as csomagodat...

amúgy én is ebben bízok amit a DIGI-s szerelő srác mondott hogy folyamatosan cserélik mindenhol a switch-eket majd gigásra ahogy kapják a szállítmányt. most már csak azért kell drukkolni hogy legyen pár 200-500-1000-es előfizető a lépcsőházban vagy ha nem is akkor az ex 80-as usereknek végre cseréljék az eszközt és kapják meg a 200-at és én is kerüljek arra a switch-re :D

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#27240) radi8tor válasza TeeJay (#27239) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nincs értelme telefonálni, nyáron is azt mondták majd akkor lesz 200-as a 100-asból ha eljutnak oda a fejlesztéssel.

⭐ Stella

(#27241) TeeJay válasza radi8tor (#27240) üzenetére


TeeJay
félisten

aztán azóta lehet elfelejtettek téged, te pedig felhívnád őket hogy jó akkor módosítod 100-as csomagra és spórolsz havi 1ezret

egyébként simán mikor júliusban bejöttek a csomagok egyből kellett volna lefelé módosítani azóta már vagy 6-7ezret megspóroltál volna és a feltöltésed is 50megabit lenne

ezért kell dörömbölni mert akkor hamarabb foglalkoznak vele, látod nálunk is 3 darab 100-as switch van, ha nem rugdossák őket nem tévednek erre felé :D

kabelmania27
időközben rájöttem ha 3 szar switch-et kettő darab 12portos gigásra cserélik akkor az ONT-ből 2-2 LAN kábellel a 2 switch felé 2-2 gigabitet lehet vinni az már elég kell hogy legyen és úgy 20portjuk használható marad

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#27242) kabelmania27 válasza TeeJay (#27241) üzenetére


kabelmania27
félisten

Igen, sávszélességből sosem elég, átállítják a 80-asokat+lesz egy két 500-as vagy ezres előfizető csúcsidőben máris kevesebb lesz a sebesség, még kevés 100 feletti előfizető van ahhoz már routercsere kell, előfizetők többsége első két netcsomagban van.
Szerintem elkapkodták ezt az emelést, el fog még tartani az eszközcsere 80-asból kevesebb előfizető van, 200-as emelést akár 5portos tplink switchel is meg lehet csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#27243) Egon válasza TeeJay (#27241) üzenetére


Egon
nagyúr

Bp, X. ker. Újhegyin sem emeltek még sajna (pontosabbam 80/25-ről 100/27-re nőtt a sávszél, de a Digint200 még nem jött meg).
Végülis év végéig ígérték, és 2014-ből hátravan még 3 munkanap...:) A békesség kedvéért én is dobtam nekik most egy levelet, hátha gyorsít valamit a dolgon.
Amennyiben év végéig nem teszik meg a szükséges lépéseket (amit tulajdonképpen megígértek), akkor - elvi okokból - el fogok gondolkodni a 100/50-es csomagba való átlépésről.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#27244) knuckle válasza Egon (#27243) üzenetére


knuckle
aktív tag

kivéve, ha van hűségidőd :)
nekem pl van még hűségidő, de nekem is újpesten még 100/25 ( 94/27) a sávszél, hívtam őket, semmi...
most egy ismerőst uszítottam rá, elméletileg ismer valami bennfentest :)
ami már csak azért is lenne jó, mert nem akarok még egy kábelet, és ZTE csodamasinát sem, hiába van telefon, úgysem használom, tehát tök felesleges

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

(#27245) Egon válasza knuckle (#27244) üzenetére


Egon
nagyúr

Nincs hűségem: amikor kötöttük, nem vállaltam (úgy volt hogy elköltözünk, de végül maradtunk); amikor meg akartam kötni 2 éve hűséget, a meglévő előfizumra (mert valszeg pár évet még itt fogunk lakni), azt meg nem engedték... Ergo nincs megkötve a kezem.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#27246) kabelmania27 válasza Egon (#27243) üzenetére


kabelmania27
félisten

Nyugodtan válts vissza, jobban jársz a 100-as csomaggal.
TeeJay: Kérd meg a technikust hogy kössön át az ont-be:)

[ Szerkesztve ]

(#27247) szili.tamas1 válasza kabelmania27 (#27246) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Mert arra hivatkozva hogy 100 helyett csak 94, biztosan at fogja kotni. Hogyne :D

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#27248) kabelmania27 válasza szili.tamas1 (#27247) üzenetére


kabelmania27
félisten

De arra hivatkozhat, hogy kevesebbet szeretne fizetni.

(#27249) szili.tamas1 válasza kabelmania27 (#27248) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

100-as netje van emlekeim szerint (javitson ki ha tevedek)

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#27250) TeeJay válasza Egon (#27243) üzenetére


TeeJay
félisten

hívd fel az ügyfélszolgálatot hogy eddig vártál a 200megabites csomagra, nyár óta nem kaptál még belőle semmit holott a nagyobb árat fizettetik veled, most azonnal tegyenek vissza 100megás csomagra 1ezerrel olcsóbban vagy húzzanak ki eszközt cserélni és adják amiért fizetsz.
ha kell a hibabejelentőn zargatnám őket, mit veszíthetsz :)

kabelmania : engem nem fognak ONT-re kötni mert 100/50-es csomagom van és azt megtartják arra az esetre ha jönne véletlenül egy 500-1000-es előfizető a lépcsőházba
switch csere is csak akkor lesz ha már kettő 200-500-1000-es előfizető lesz úgyhogy még sokáig várhatunk

amit viszont nem értek hogy ha egy ONT van egy lépcsőházban ahova 1 darab optikai szálat láttam csak behúzva, ha később ez kevés lesz még egy ONT-t raknak be még 1 szállal vagy mi a fuck?
azért oké hogy 2,5/1,25gigabitet kap GPON-on de ha mind a 4 gigás portjára rámegy 1-1 gigabites előfizető akkor lesz ám nemulass csúcsidőben :B

mint tudjuk aki 1000-es csomagot rendel az töltöget hiszen feltöltésben az 500-as is azonos vele úgyhogy a letöltésre áll rá inkább

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.