Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27451) Chris.G


Chris.G
tag

Sziasztok!
Nemrég kötettem be a diginél a 100/50-es csomagot! Nincsen routerem, közvetlenül csatlakozom a nethez. A problémám az, hogy a utorrent állandóan azt írja ki, h passzív állapotban vagyok! Hogyan lehetne az állapotot aktívvá tenni?
Előre is köszönöm

(#27452) wwenigma válasza Chris.G (#27451) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Windows tűzfalon engedd át az uTorrentet.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#27453) szili.tamas1


szili.tamas1
senior tag

Az most megint mi a villam, hogy bithumenrol 50-55 MB/s a letoltesem a kliens szerint, speedtest meg mutat alig 150/25 mbps-t? Hazaertem munkabol, rutinszeruen ramertem, lesokkolt az eredmeny, aztan letoltottem a Bollerbalett cimu orokbecsut, es meggyozott az eredmeny, ami amugy mind a speedtest.net-en, mind a digi.hu/meres oldalon FAKE adatot mutat ezekszerint....

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#27454) Gejza1981 válasza szili.tamas1 (#27453) üzenetére


Gejza1981
tag

lehet épp gyengélkedik a speedtest mérő szervere... nem kell messzemenő következtetést levonni a speedtest-ből...

(#27455) Reaper


Reaper
őstag

Nektek legalább van net, nekem vasárnap óta nem jön be jel a házba, és a kedves Digi nem volt képes azóta se megoldani. :(((

(#27456) llacee


llacee
őstag

Sziasztok!

Nálunk a XVI. kerületben (Mátyásföld) most kerültek fel az aktív eszközök az oszlopokra, még rendelni nem tudok, de nézegetem a csomagokat.

Igazából a feltöltés miatt az 500/100-as szimpatikus, de végül is elég lenne a 100/50 is.

Az lenne a kérdésem, hogy TV+Internet csomagnál (telefon nem kell), családi házba milyen végponti eszközre számíthatok pontosan, ill van e korlátozás a configjában.

Köszönöm!

(#27457) kircsi28


kircsi28
aktív tag

Sziasztok!

Nincs infó valahol arról, hol tart a sebesség növelés?
17-ker és környéke?

Nálam még mindig a 80/25 van, pedig azt hittem ilyenkor már rég a 200/50-et nyúzhatom :)

Köszi

(#27458) PeterPH válasza llacee (#27456) üzenetére


PeterPH
senior tag

Családi házban (FTTH) területen csak ONT-ot kapsz, függetlenül attól, hogy milyen szolgáltatásokat rendelsz meg. Korlátozás nincs, tekintve hogy az égegyadta világon semmiféle konfigurációs felülethez nem lesz hozzáférésed, és nincs is rá szükség.

(#27459) llacee válasza PeterPH (#27458) üzenetére


llacee
őstag

Köszönöm, akkor kb egy médiakonverter szerepet tölt be, nem kell vele foglalkoznom ,megy az egyik lan portjából a routerembe és kész (pppoe)

(#27460) Gejza1981 válasza kircsi28 (#27457) üzenetére


Gejza1981
tag

mindenképpen beszélj valamilyen csatornán az ügyfélszolgálattal, talán mondanak valamit
(facebookon is akik ezt kérdezik mindenkitől ügyfélszámot kérnek, hogy utána nézzenek -> ez persze lehet, hogy a lerázás okos eszköze, de ki tudja)

(#27461) poli27 válasza llacee (#27456) üzenetére


poli27
veterán

Optikánál nincs aktív eszköz az oszlopokon.Csomagba csak telefonnal tudod kérni és csak akkor kapod meg a 30% kedvezményt 2 évre!

[ Szerkesztve ]

(#27462) Flashget válasza llacee (#27456) üzenetére


Flashget
félisten

TV+Internet csomagnál (telefon nem kell),

Mindenki akinek lejár a hűségre kötött akciós ár, balhézik, hogy miért nem köthet Te pedig mint új ügyfél kapásból megkepnád csak a telefont is igényelni kell hozzá. 2 évre kötött akcióban kemény havi 140Ft-ot kellene kifizetned ezért (legfeljebb nem használod) cserébe net+kábeltv-t nagyon jó áron kapnád.
Csomagtól függően akár 50K spórólást is jelenthet 2 évre. persze ha ez nem pénz neked akkor ne kérd hűségre. :)

Realme GT Master Edition

(#27463) ACE- válasza Flashget (#27462) üzenetére


ACE-
addikt

Volt már itt aki megmagyarázta, hogy "nem éri meg" a hűség, hiába magyaráztuk neki, hogy ha esetleg felbontja a hűséget, csak a különbözetet kell kifizetnie, valahogy nem értette meg...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#27464) llacee válasza Flashget (#27462) üzenetére


llacee
őstag

Van ugyan ugy husegre telefon nelkul akcioban

(#27465) Renato1993 válasza llacee (#27464) üzenetére


Renato1993
tag

Ööö, és úgy hány % kedvezményt kapsz?
Meg ezt hol látod, vagy miből gondolod?

Gigabyte GA-MA790XT-UD4P,AMD Phenom II X4 965BE,Sapphire HD5850, 240GB SSD, 2x4GB DDR3 RAM,Corsair VX450 táp,Tt VB6000BWSD ház,TOSHIBA DT01ACA200 2TB HDD

(#27466) llacee válasza Renato1993 (#27465) üzenetére


llacee
őstag

Honlapon be lehet az akcio fulon kattintani mennyi huseg milyen szolgcsomag.A jelenlegi T-s 25/5 + tv 12eft nel csak jobban jarhatok,pedig 12eve vagyok naluk semmi kedvezmeny mint regi ugyfel.csak a mail cimem sajnalom

(#27467) Drenadar válasza ACE- (#27463) üzenetére


Drenadar
veterán

én voltam az... és igen sokan nem értjük/értitek.

-Te álláspontod: az ember ugyanott van, hisz úgyis kifizeti ugyanazt a pénzt, mint ha felbontaná és a különbséget hozzá csapjuk....

-Én álláspontom: lehet én vagyok csak ilyen elcseszett, hogy magyarországon próbálok megélni, egyik napról a másikra, most sem volt 3 hónapig munkám, de ha lenne is, akkor is elkölteném a különbözetet és nem félre tenném, mert egyszerűen kell a pénz máshová... ha történik BÁRMI! Ami arra kényszerítene, hogy felmondjam a szerződést (akár egy jobb ajánlat, vagy akár az, hogy a szolgáltatás minősége tarthatatlan marad számomra, elhalálozás, költözés, BÁRMI) akkor lehet nem esne jól, ha "csak" azt a különbséget kellene kifizetnem, ami "csak" 20-30 ezer ft.

TV: és akinek nem kell TV? csak azért rendeljem meg a buta csomagot, hogy elmondhassam, hogy ugyan azért a pénzért már van tv szolgáltatásom is, amit úgy sem használok, de legalább van hozzá hűségnyilatkozat?

A szabadságnak eme illúziója, engedtessék meg ennyiért, több is veszett mohácsnál, ahogy a mondás tartja.

+1 zárásként: Van egy olyan mondás is hogy mindenki saját maga ellensége, de van egy olyan is, hogy aki alkoholt vehet az már elég nagy ahhoz, hogy eldöntse mit csináljon.

Szal hagyjuk ezt, én rád hagyom, te is hagyd rá másra, mindenki számolja ki, döntse el, kinek mi kell, mire van szüksége, szerencsére én már nem fogom azt hallgatni egy jó darabig az okos ügyfelektől hogy ők nem úgy gondolták a hűséget hogy ha felbontják szankciók lesznek, hogy ők nem akarják kifizetni a kötbért, meg amúgy is megrendelte már máshol és már azt használja... etc. :C

(#27468) Renato1993 válasza llacee (#27466) üzenetére


Renato1993
tag

Igen, de ha a TV, Net, telefon közül csak kettőt választasz ki, akkor nem enged tovább lépni a megrendeléshez, mert csak a három szolgáltatás egyidejű megrendelése esetén él a 30% kedvezmény két év hűség mellett.

De a lényeg hogy ha berendeled a telefont is, akkor az +140 Ft, viszont az egész áránál jóval többet kapsz vissza annál a 140 Ft-nál. És ugyanazt az ONT-t kapod, akár kérsz telefont, akár nem, úgyhogy ez nem szempont. És ha szükség lenne rá, ingyen hívhatod az ügyfélszolgálatukat (Ha T-ről, vagy nem DIGI-ről hívod, nem tudom pénzbe kerül-e, de él bennem a gyanú hogy igen :D)

Amúgy én is XVI. kerületi vagyok, egyelőre szintén a T-nél...
Viszont a HÉV vonalától északra már lehet előfizetni, és megy a szolgáltatás (ha esetleg még nem tudnád :D ).
A mi oldalunk még várhat tavaszig mire itt is kész lesz. Legalábbis reméljük hogy annál tovább nem kell várni, korábban jöhetnek :))

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-MA790XT-UD4P,AMD Phenom II X4 965BE,Sapphire HD5850, 240GB SSD, 2x4GB DDR3 RAM,Corsair VX450 táp,Tt VB6000BWSD ház,TOSHIBA DT01ACA200 2TB HDD

(#27469) llacee válasza Renato1993 (#27468) üzenetére


llacee
őstag

A tovabb gombot nem figyeltem,de akkor a 140-et nyilvan megeri a kedvezmeny.Itt Matyasfoldon mar majusban elhuztak a kabelt es azota sem szereltek fel az eszkozoket,csinalhatnak gyorsabban :)

(#27470) Flashget válasza llacee (#27469) üzenetére


Flashget
félisten

Nem a tovább gombot kell nézni, hanem ezt az oldalt és görgetni az "ÁLTALÁNOS AKCIÓS FELTÉTELEKHEZ" ahol ez az első pont:

1. Az akciós árak mindhárom szolgáltatás egyidejű igénybevétele esetén értendőek az alábbi feltételekkel:

Realme GT Master Edition

(#27471) sebkri25


sebkri25
tag

Sziasztok!
Szüleimnél digi top net van bekötve, tegnap átjöttem hozzájuk és 10/10es sebesség jött csak routeren keresztül vezetékkel és vezeték nélkül is, majd kipróbáltam router nélkül és úgy sem volt magasabb.
Lementem a közeli ügyfélszolgálatra, náluk természetesen minden rendben és nálunk lesz a hiba.
Jövőhét folyamán kijönnek egy új routerrel amin jönni fog a digi 200, de ezt sem értem, ha most nem megyek le akkor valószínűleg soha senki nem jelentkezik :W
Vissza érkeztem az ügyfélszolgálatról és kipróbáltam a bejövő kábelen a netet és tökéletesen jött az eddigi 80/25 helyett 100/50, aminek nagyon örültem, ameddig nem próbáltam rádugni routerre és megosztani.
Kipróbáltam 3 fajta tp-link routert mindegyik a wan beállítások után folyamatosan csak connectinggel. Nálam is digi van és kipróbált működő routereket hoztam, az account adatai is stimmelnek, a digis kábelen tökéletesen jön a net, csak az útválasztó beiktatásával jönnek a problémák.
Valaki esetleg tud rá megoldást?

(#27472) sebkri25


sebkri25
tag

Egy ezeroccazmillioeves d-link routernek sikerult megosztani a bejovo digi netet, de ez mar nem az igazi, a kerdes tovabbra is tp-link routerek folyamatos connecting statuszan valtoztatasra iranyul. Koszonom

(#27473) wwenigma válasza sebkri25 (#27472) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

WDR3600 - nincs baj vele (eltekintve a HW NAT-tol), 1043ND nem volt baj vele. Mikkel probalkozol? Kicsit nagy a termeklistaja a TP Linknek de ugy erzem mas gebasz lesz ott... DIGI TOPNET az LAN övezetben vagy családiházas FTTH?

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#27474) ferensz válasza wwenigma (#27473) üzenetére


ferensz
senior tag

WDR3600-nál pontosan milyen gebasz van a HW NAT-tal? Művel furcsaságokat mostanában, erre gyanakodtam, de nem jutottam semmire sem vele. OpenWrt Barrier Breaker 14.07 van rajta.

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#27475) sebkri25 válasza wwenigma (#27473) üzenetére


sebkri25
tag

Tarsashaz, lan ovezet. Most jelenleg nem tartozkodom ott nem tudom a pontos sorozatszamokat, 2 db 300as 3 antennas egy 150es egy antennas es egy 150es antennatlan volt probalva, de nem a routerrel van a gond az biztos.

(#27476) leslieke válasza sebkri25 (#27471) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

1043ND-vel nincs sebességgond.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#27477) sebkri25 válasza leslieke (#27476) üzenetére


sebkri25
tag

Ismetelnem magam, nem sebesseg gondom van, hanem a tp-link routereim nem tudjak megosztani az egy kabelen lakasba bejovo telefon net kabelt. De nem is a router hibas, csak a wan oldalt kitoltom rendesen es nem kapcsolodik, allandoan kapcsolodast ir, de ha csak a kabelt hasznalom azon van normalis sebessegu internet router nelkul.

[ Szerkesztve ]

(#27478) leslieke válasza sebkri25 (#27477) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A 1043ND-vel ez sem gond.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#27479) mzsombor válasza ferensz (#27474) üzenetére


mzsombor
tag

OpenWRT-vel eleve nincs HW NAT, csak gyári FW-rel.

(#27480) ferensz válasza mzsombor (#27479) üzenetére


ferensz
senior tag

Oh fasza, akkor vissza is hegesztem rá a gyárit, pont tegnap üzemeltem be a házi szervert, így a feladatok nagy része el is fogyott róla. A maradék funkcióra meg kitalálom, hogy hogyan lehetne helyettesíteni.

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#27481) laca.1


laca.1
aktív tag

Hali.
Segítség kellene, 200/50 csomagban vagyok de bármit csinálok Speed teszt 95mb nél nem megy följebb. Van itt valaki akinek többel pörög? Hiába fektettem be giga routerbe.

(#27482) Gézengúz válasza laca.1 (#27481) üzenetére


Gézengúz
addikt

Van egy olyan érzésem, hogy nem családi házas övezetben vagy :)

(#27483) Renato1993 válasza laca.1 (#27481) üzenetére


Renato1993
tag

És az UTP kábel?

FTTH vagy FTTB övezet? Ha FTTB akkor van vezetékes telefonod is, ha igen, akkor az hogy jön, kaptál külön routert, és abból, vagy az UTP kábelből van leágaztatva?
Ha kaptál külön rotert, és abból megy a telefon, akkor az UTP kábel rendesen van bekötve, (az erek a szabvány szerinti színsorrendben?), mind a 4 érpár be van kötve egyáltalán?
A gigabites routered milyen típus egész pontosan?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-MA790XT-UD4P,AMD Phenom II X4 965BE,Sapphire HD5850, 240GB SSD, 2x4GB DDR3 RAM,Corsair VX450 táp,Tt VB6000BWSD ház,TOSHIBA DT01ACA200 2TB HDD

(#27484) sittes79


sittes79
addikt

Na elvileg bírja a vonal az 500-as netet, 14-én jönnek a csávók szerelni, ki kell cserélni nekik a lépcsőházban vmi eszközt, édesek, hogy csak miattam teszik ezt...:)

A vonal végére adnak valamit vagy elég az én n18-as routerem?

(#27485) laca.1 válasza Renato1993 (#27483) üzenetére


laca.1
aktív tag

Családi ház, van egy un. Digitalizáló abba jön a üvegszál az oszlopról és ebből a készülékből van a telefon, net, tv.
A sebesség tesztet természetesen router nélkül csináltam.
Viszont van egy fali net aljzat. Még nézem a bekötés, meg van e mind a 4 szál.

(#27486) Gézengúz válasza laca.1 (#27485) üzenetére


Gézengúz
addikt

Gigabithez nem 4 szál kell hanem 4érpár..Valószínűleg itt úszik el a dolog valahol! Meg mertem volna esküdni, hogy lakótelep és még nem cserélték a 100-as switcheket gigásra.

[ Szerkesztve ]

(#27487) laca.1 válasza Gézengúz (#27486) üzenetére


laca.1
aktív tag

Az tuti hogy csak 4 szál van be kötve, mert a fali csatlakozóba ennyit lehet. Akkor szerinted ezt orvosoljam?

(#27488) mzsombor válasza laca.1 (#27487) üzenetére


mzsombor
tag

Mindenképp.

(#27489) laca.1 válasza mzsombor (#27488) üzenetére


laca.1
aktív tag

Köszönöm a tanácsot, már majdnem pereltem a digit.
Padlasról van le vezetve a net, a végéről le kellett vágnom a dugót és úgy kellett a fali aljzatba bekötni 4szalat.akkor ki iktatom a fali aljzatot, és közvetlenül fogom csatlakoztatni.

(#27490) Multibit válasza laca.1 (#27487) üzenetére


Multibit
veterán

Gigabites LAN adapter van a gépedben?

(#27491) Lin3Lord válasza Gézengúz (#27486) üzenetére


Lin3Lord
tag

Nagyon sok helyen ez a helyzet. Ahol eddig lehetett ott megoldottak a 100 folotti userek kiszolgalatast az ont(k)-rol. A legtobb lepcsohazban nem divat a 200,500,1000-es elofizeto, csak nehany :)

akkountvadasz

(#27492) laca.1 válasza Multibit (#27490) üzenetére


laca.1
aktív tag

Hát persze, vadi új a pcm.
Amúgy azt írta a digi hogy, részükről ha nekem 90mb tal megy teljesítve van a garantált letöltés.ebbe nem nyugszom bele, biztos többel kellene jönni.

[ Szerkesztve ]

(#27493) wwenigma válasza ferensz (#27474) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

A gyari firmware-ben neha kikapcsol a HW NAT es ilyenkor max 200Mbitet kepes atvinni. Reboot megoldja...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#27494) poli27 válasza llacee (#27469) üzenetére


poli27
veterán

A 16 ker már rég él, a hév bal oldalára értve ahogy Gödöllő felé mész.A jobb oldala most tavasszal fog élni!

(#27495) poli27 válasza laca.1 (#27489) üzenetére


poli27
veterán

Ha csak 4 et lehet bekötni akkor az telefonaljzat.... vegyél utp aljzatot helyette. A falban 8 eres utp kábel van vagy az is telefonkábel?

(#27496) Gézengúz válasza laca.1 (#27492) üzenetére


Gézengúz
addikt

105 körül lehet mérni, de ehhez gigabites router kell, meg jó bekötés (4 érpár)

[ Szerkesztve ]

(#27497) Flashget válasza sittes79 (#27484) üzenetére


Flashget
félisten

Nálam is így volt valóban rendesek. :)
Ha van/lesz telefonod akkor viszik a ZTE csodát, ha nem lesz akkor semmit sem visznek.
Hardver oldalon nálad kell rendben lenni mindennek azt ellenőrizni fogják.

Realme GT Master Edition

(#27498) sittes79 válasza Flashget (#27497) üzenetére


sittes79
addikt

Elvileg én kész vagyok, alig várom, hogy hasítsak az internet sztrádán....lol

Belegondolok, hogy 95-ben vagy 96-ban találkoztam először az internet csodájával otthon, 33.6-os modemes kapcsolattal toltam a netscape navigatort meg a mirc-et..jéézus hol vagyunk.... :)

(#27499) laca.1


laca.1
aktív tag

Igen, gigás router van,a kábel amit elvagtam rendes net kábel 8eres,de holnap csinálok egy tesztet, minden tényezőt ki iktatok. Úgy majd ki derül hol a bi-bi. Minden esetre sokat segített amit írtatok, köszönöm.

(#27500) Renato1993 válasza Renato1993 (#27213) üzenetére


Renato1993
tag

A fenti hozzászólásomra valami választ tud valaki okos? :D

Főleg arra a részre hogy közvetlen az ONT-be dugva az UTP kábelt miért csak 10/10-el megy át a net, de ha beiktatok egy RJ45-RJ45/RJ11 szétosztót is, akkor felmegy 100Base-TX -től elvárt sebességre, 90Mbit környékére?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-MA790XT-UD4P,AMD Phenom II X4 965BE,Sapphire HD5850, 240GB SSD, 2x4GB DDR3 RAM,Corsair VX450 táp,Tt VB6000BWSD ház,TOSHIBA DT01ACA200 2TB HDD

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.