Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27851) kali válasza anonymus89 (#27850) üzenetére


kali
legenda

szia,

nem, az a router nagyon gyenge hozzá hardveresen.

[ Szerkesztve ]

(#27852) anonymus89 válasza kali (#27851) üzenetére


anonymus89
addikt

mi az ajanlott hozza legalabb?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#27853) wwenigma válasza anonymus89 (#27852) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Képernyo teteje összefoglalo illetve jobb felso sarokban egy link. Egyebkent 1043nd v2.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#27854) Flashget válasza wwenigma (#27853) üzenetére


Flashget
félisten

Írjuk bele a minimum szót, mert vannak ettől a routertől jobbak, de gyengébbet ne vegyen senki ha már újra beruház, digi lanra.

Realme GT Master Edition

(#27855) anonymus89 válasza wwenigma (#27853) üzenetére


anonymus89
addikt

Koszonom megsporoltad Nekem, csak fel szemmel vagyok jelen.

Szep estet!

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#27856) TeeJay válasza Flashget (#27854) üzenetére


TeeJay
félisten

lehet vannak jobbak de WAN-LAN sebességben semmivel sem lesznek gyorsabbak tőle mivel ez is kihajtja az 1gigás csomagot. fogalmazzunk úgy hogy vannak tőle bővebb szolgáltatást nyújtó de ugyanolyan gyors routerek drágábban. a WR1043ND V2.x az alap router 500 és 1000-es csomag kihajtáshoz 12ezer forint körül.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#27857) Flashget


Flashget
félisten

Ingyen internet: csak győzzön majd választani, kitől szeretné kapni

Amennyiben megvalósul, ennek biztosan sok cég fog "örülni". ;]
Lehet a Digi holnaptól már 1 méter kanócot sem fog kihúzni a hírt olvasva. :DDD

Realme GT Master Edition

(#27858) wwenigma válasza Flashget (#27857) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Röviden? Hülyeség és kamu. Mindemellett felfele iranyba labdaba se rughat és a valaszido is több masodperc - esetenkent akar perc lehet letoltesnel pl.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#27859) olajbogyo


olajbogyo
aktív tag

Sziasztok skacok!

Szeretném tőletek megkérdezni, hogy a TP-Link TL-WR1043ND(ver.1.1) routerem elboldogulna a Diginet 500-al?ne adj isten 1000-el? Wi-fi-n, vagy csak lan-on.......vagy mindenféleképpen be kell ruházni egy másik routerre?Látom az összefoglalóban azt írjátok, hogy adnak ők hozzá,de van aki azt mondja az nem jó....én ezt nem értem,akkor minek adnak? Az is érdekelne,ha pl a gépem hardverei megfelelnének a digi 1000-re kivéve a RAM-ot(ami csak 4GB)(a digi 8GB ajánl) az mit jelent ? mindenképpen meg kell duplázzam, vagy ha így hagyom akkor lassulás lesz érezhető, és akkor feleslegesen ruházok be egy nagyobb csomagba?

Ha valaki elmondaná pár mondatban akkor azt megköszönöm. :R

Üdv nektek!

[ Szerkesztve ]

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#27860) Flashget válasza olajbogyo (#27859) üzenetére


Flashget
félisten

Rossz hírem van olajbogyó....ez a router gyári fw-vel max. 120-ig, custom fw-vel 165-ig tud.
Ergo be kell ruháznod (már 200-nál is) az 500/1000-es nethez a 1043 V2-re.

szerintem felesleges az 1000-es mert oly mindegy, hogy valami 1 perc alatt vagy 2 perc alatt jön le. Nem mindegy viszont mennyi a feltöltés, abban viszont megegyezik a két csomag.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#27861) olajbogyo válasza Flashget (#27860) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Köszönöm a gyors reakciót!

Hát akkor a beruházás marad....mindegy no. Amit ők adnak routert , azért az bírja gondolom nem? Mert akkor minek adnak hozzá egyáltalán.

...és milyen igazad van! Valóban a feltöltés a lényeg. :C

Még egyszer köszi! :R

Üdv!

[ Szerkesztve ]

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#27862) Flashget válasza olajbogyo (#27861) üzenetére


Flashget
félisten

Javaslom az összefoglaló elolvasását, mert egy TL1043 router után ez a ZTE csoda maga a borzalom a csökkentett hozzáférési lehetőség, beállíthatóság és a rossz wifi miatt.Cserébe legalább ingyért hozzák.

Realme GT Master Edition

(#27863) szili.tamas1 válasza Flashget (#27857) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Pff, es az aramot, meg a szamitogepet is muholdon sugarozzak a beduinoknak? Jesszus :D

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#27864) Flashget válasza szili.tamas1 (#27863) üzenetére


Flashget
félisten

nincs semmi fantáziád?
telefon+powerbank amit feltöltenek valahol. :D

Realme GT Master Edition

(#27865) ACE- válasza szili.tamas1 (#27863) üzenetére


ACE-
addikt

Most gondolod ha 2400 műhód üzemeltetésére (és felbocsátására) van pénz, akkor pár darab számítógép gondot okoz? :D

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#27866) exile válasza Multibit (#27805) üzenetére


exile
tag

TP-LINK 3600-as routerem van. Ver: 1.4
Köszönöm a segítő hozzászólásokat, de sajnos még mindig 10/10 wifin. :(

(#27867) TeeJay válasza szili.tamas1 (#27863) üzenetére


TeeJay
félisten

azokban az országokban elég sokat süt a Nap :) napelem meg akkuk, ott sosem eszik nincs ami árnyékoljon úgyhogy bitang sok áramuk lenne ha teleraknák fél afrikát napelemekkel :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#27868) DonMaster válasza TeeJay (#27867) üzenetére


DonMaster
addikt

és megtehetnék, a bolygo nagyrészét elislátnáűk árammal, igy sokkal környezetbarátabb lenne az áram és sokkal olcsobb is. persze az afrikai csorokbol közel arab miliárdosok lenánek egyböl . de át ha nekik ez nem jo üzlet , hát ez van.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#27870) tagagaba53


tagagaba53
tag

Sziasztok !

Van egy routerem : [link]
Próbáltam 3 másfajtát is.
Nélküle és vele, ennyi a különbség:

- Mielőtt megszólalsz, gondolkodj el azon, szebb-e az amit mondanál mint a csend amit megtörnél vele. -

(#27871) Flashget válasza tagagaba53 (#27870) üzenetére


Flashget
félisten

Legközelebb nyomj rá a "share this result" feliratra majd kiválasztod az img-t és azt illeszted be a "kép" gombot használva.

Realme GT Master Edition

(#27872) Multibit válasza exile (#27866) üzenetére


Multibit
veterán

Állítsd gyári alapállapotra a TP-Linket! Utána állítsd be rajta újra a netelérést! Ha ezután is rossz, kérj kölcsön egy másik routert! Jobb ötletem nincs.

(#27877) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Politikát kérem kerüljük szakmai topicokban! :R
Erre van a politika topic.

⭐ Stella

(#27878) exile válasza Multibit (#27872) üzenetére


exile
tag

Azon már túl vagyok, köszi! Nem oldotta meg a problémát.
Firmware frissítést még megpróbálok este. Ha az sem segít akkor kölcsön router lesz. Majd még írok.

(#27879) TeeJay


TeeJay
félisten

tegnap játszottam hajnalban kicsit a wifi-vel
TP-Link WR841ND V7.2 routerem van legutolsó FW-el
és bizony ha a wifi-t 20MHz N-Only-ra állítottam az LG F6 telefonom 24-25megabitet tudott mérni speedtest applikációval, amint pedig BGN-Mixed módra raktam 32-35megabit is megvolt stabilan és feltöltésre is ennyi jött ki. próbálgassátok ti is végig szerintem

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#27880) Egon válasza Egon (#27243) üzenetére


Egon
nagyúr

A dec. 27-én írt levelemre ma jött válasz, hogy továbbították az illetékes csoport részére. Pár órával később fel is hívtak, hogy mikor tudnának jönni (bár a lakásba nem kellene feltétlenül bejönniük, lévén hogy telefon szolgáltatásunk nincs a Digitől, de azt mondta az ügyintéző hölgy, hogy tesztelés végett bejönnének).
Abban maradtunk, hogy a holnapi nap folyamán emelik a sávszélt, este tesztelek, és holnapután felhívnak, hogy minden rendben van-e... :C
Ha ezt tudom, előbb írok levelet...:)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#27881) knuckle válasza Egon (#27880) üzenetére


knuckle
aktív tag

én már egy ismerőst is bevetettem, aki a diginél dolgozik, és azt mondta, hogy "eszköz hiány " van :O
na mondom az sirály, mert akkor talán május 40 vagy környéke...ami reális :)
de tán a héten kapnak cumót, és jönnek emelni a sávot, na arra kíváncsi leszek

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

(#27882) Andrew31


Andrew31
senior tag

én most írtam levelet hogy vajon mikor jönnének ki? :s
Decemberben rendeltem meg az 500-as netet, aztán 31-én bementünk, a két hét már letelt, most írtam levelet, amire max. 30 nap múlva majd válaszolnak. :s
De akkor ezek szerint várhatunk...

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#27883) Flashget


Flashget
félisten

Egyik szomszédnak gondja lett az RJ45 csatlakozóval..3 éves unoka szokásos szoba felfedező mászkálása következtében :) 2500Ft + anyagár (kemény 20Ft) mentek volna ki egy új csatit applikálni a kanócra. Megcsináltam neki, de akik anno behúzták neki a madzagot szartak magasan rá a színsorrendre, egyedül csak a kék és kék-fehér került egymás mellé. :p mindenesetre megvan nála a 100/50.
Ő mondta egyik ismerősénél a T húzta be a kanócot (optikát) 700Ft/m áron!

Realme GT Master Edition

(#27884) Renato1993 válasza Flashget (#27883) üzenetére


Renato1993
tag

Hát én múltkor egy kábelnél csak annyit csesztem el, hogy tükrözve csináltam a színsorrendet (a csatit felülről nézve volt meg a sorrend), és már nem jött át csak a 100MBit, és csak 15 méter kábelről van szó.

Gigabyte GA-MA790XT-UD4P,AMD Phenom II X4 965BE,Sapphire HD5850, 240GB SSD, 2x4GB DDR3 RAM,Corsair VX450 táp,Tt VB6000BWSD ház,TOSHIBA DT01ACA200 2TB HDD

(#27885) qqcqqc válasza Renato1993 (#27884) üzenetére


qqcqqc
őstag

mert csak az egyik végén nézted be. :)

(#27886) MajaG válasza Flashget (#27883) üzenetére


MajaG
senior tag

T-nél akkor van kiépítési díj, ha nem köt hűséget, s akkor se ez a díj. :) Mindig jókat nevetek mikor a két cég szerelői oltják a lakosságot a sok f@szsággal. :) Az alvállalkozók meg behúzzák a tudatlanokat. :) Az ilyenek, egyik nap digit szerelnek, másnap upc, stb.

(#27887) Renato1993 válasza qqcqqc (#27885) üzenetére


Renato1993
tag

Nem, mindkét végén benéztem, egyformán, következetesen :)

Gigabyte GA-MA790XT-UD4P,AMD Phenom II X4 965BE,Sapphire HD5850, 240GB SSD, 2x4GB DDR3 RAM,Corsair VX450 táp,Tt VB6000BWSD ház,TOSHIBA DT01ACA200 2TB HDD

(#27888) vwpolopg


vwpolopg
őstag

Sziasztok! Másnak nincs gond a külföldi oldalak elérésével? Nálam nem megy random szinte semmi külföldi szerverű oldal, míg közben a magyarok vígan... gép, router újraindítva többször is eredmény semmi... Valakinek valami ötlete van, hogy hogyan tudnám kideríteni, hogy nálam van-e a hiba vagy náluk?

(#27889) mzsombor válasza vwpolopg (#27888) üzenetére


mzsombor
tag

Volt, de már jónak tűnik.

(#27890) vwpolopg válasza mzsombor (#27889) üzenetére


vwpolopg
őstag

Nemsokkal azután, hogy írtam ide, itt sem fordult elő, maradjon is így :D

(#27891) Zsolteecah


Zsolteecah
tag

Volt egy jó kis áramszünet aztán órákig nem volt net. Néhol meg meg se kottyan a berendezéseknek.

(#27892) buster1989


buster1989
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni! Előre is elnézést a nem egzakt megfogalmazásokért, de csak hobby internetező vagyok! :) :DD

Szóval a problémám a következő:
Panelházban lakom, ahol DIGI net van, a lakásba bejön az ethernet kábel, amit az ASUS RT-N12E wifi WAN portjába bedugok. Eddig minden jó :) Az ASUS RT-N12E be van állítva, azonban a következők tapasztalhatók netezés közben: bizonyos oldalak egyáltalán nem jönnek be, bizonyos oldalak csak úgy jelennek meg, mintha "csökkentett módban" lennének pl. facebook és bizonyos oldalak pedig hibátlanul futnak pl. gmail, youtube!
Az ASUS wifibe az ethernet kábelen és a tápon kívül nincs semmi bedugva, ugyanis minden eszközzel wifin keresztül akarunk netezni (laptopok és mobilok)...

Tapasztalt esetleg valaki már hasonlót? Vagy tudna esetleg valaki tanácsot adni, hogy milyen beállítások szükségesek, hogy az észlelt porbléma megszűnjön?

A segítségeteket és a válaszaitokat előre is köszönöm!

Üdv

(#27893) TeeJay válasza buster1989 (#27892) üzenetére


TeeJay
félisten

realtek procis és 100-as WAN-LAN portos
lehet nem bírja a netet és behal tőle. javaslom menj be és a DNS-t írd át a google DNS-re (8.8.8.8 és 8.8.4.4)
aztán hátha azzal jobb lesz, illetve helyedben kipróbálnám LAN-on mert lehet a WIFI a gáz...

BGN Mixed módra teszed, 20MHz-re első lépésben
titkosítás szigorúan WPA2-AES és a wifi csatornát próbáld végig 1-13 között melyiken stabilabb
6-ot kerüld el mert az az alap csatorna és a sok hozzánemértő azon hagyja aztán egy panel telepen 200darab 6-os csatornán lévő WIFI zavarja egymást :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#27894) buster1989 válasza TeeJay (#27893) üzenetére


buster1989
csendes tag

Átírtam a DNS-t az általad javasolt 8.8.8.8 és 8.8.4.4., de utána a következő képen látható üzenetet kaptam

(#27895) buster1989 válasza TeeJay (#27893) üzenetére


buster1989
csendes tag

(#27896) buster1989 válasza TeeJay (#27893) üzenetére


buster1989
csendes tag

Továbbá nincs BGN Mixed módom, csak BG Mixed, meg b only, g only, n only...
Ezenkívül :D :D ezt a LAN dolgot nem értem sajnálom :) hogyan próbáljam ki LANon?

(#27897) TeeJay válasza buster1989 (#27896) üzenetére


TeeJay
félisten

LAN kábel + laptop :)

a wifi ha nincs BGN Mixed akkor N-onlyra tedd bár ha van G-s eszközöd nem fog tudni csatlakozni
nincs erre a routerre frissebb FW amúgy? érdemes lenne rátenni a legutolsót mert elég fapadosnak tűnik márpedig azért az Asus routerek elég jó menüvel rendelkeznek

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#27898) mzsombor válasza buster1989 (#27892) üzenetére


mzsombor
tag

Mióta csinálja? Ma nekem is volt ilyen, hogy Facebookon pl nem jöttek be bizonyos képek. Szerintem globális probléma, a Digi oldalán pattoghat a labda.

(#27899) Egon válasza Egon (#27880) üzenetére


Egon
nagyúr

No, már megint csak ígérgetett a Digi...:(((
A tegnapra beígért emelés természetesen (?) elmaradt: este hiába mértem (még a router-t is újraindítottam, hátha), maradt a 100/27, a 200/50 helyett (Speedtest-en és a Digi oldalán is ennyi jött ki). Persze az ügyintéző hölgy is "elfelejtett" telefonálni... :W
Nagyon utálom, ha beígérnek valamit, és nem teljesítik (akkor inkább mondják azt, hogy majd a jövő héten/hónapban/évben stb. jönnek - én pedig ennek tükrében járok el.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#27900) Flashget válasza Egon (#27899) üzenetére


Flashget
félisten

De miért nem lépsz vissza DIGI100 csomagba? ár/érték arányban is jobb, mint a 200/50 és nem fizetnél ennyit sem. Hűséged van?

Realme GT Master Edition

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.