Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27351) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Yeeeey, "Too many sessions" 40 perce egy router reboot ota. :D

mod: hmm, hogy kerultek bele a PPPoE adataim a ZTE csodába? Felcsatlakozott amig ujraindult a router.... :F

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#27352) b.lajos


b.lajos
tag

A napokban sokat beszéltetek az "ünnepi" sávszélességről, amint látjátok nemcsak Budapest érintett, a kép egy TopNetes előfizetést próbál utánozni :N

b.lajos

(#27353) Lin3Lord válasza sittes79 (#27347) üzenetére


Lin3Lord
tag

A:
Megrendeled, azt mondják, hogy mehet, aláírod a szerződést és vársz.
Kiderül, hogy nem lehet és vársz.
Vársz, panaszt teszel és egyszer csak lehet.

B:
Megrendeled, azt mondják, hogy mehet, aláírod a szerződést és vársz, időben bekötik.

akkountvadasz

(#27354) leslieke válasza morvomsn (#27350) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A hiba torrentkliens beállításaiban lehet.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#27355) DonMaster válasza morvomsn (#27350) üzenetére


DonMaster
addikt

lehet nem leechelik mások azt a torentet amit te seedel-nél? ez lehet anak az okozoja hoyg 0-val megy a feltöltés

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#27356) szili.tamas1


szili.tamas1
senior tag

Na szakik!
Vettem egy msi alaplapot, amin van gigabit ethernet kartya. Win 7en nem hajlando 150-200 mbit kore menni a letoltes, win8.1en meg megy 500on. Ez mi a villam lehet? Haromfajta drivert probaltam, mindegyikkel ugyanez van.

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#27357) wwenigma válasza szili.tamas1 (#27356) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Koszi az infot, tehat w8.1 ajanlott.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#27358) knuckle válasza leslieke (#27354) üzenetére


knuckle
aktív tag

nálam is van gond a torrentklienssel
3.4.2-est használom
egyelőre csak ugye 94/26 Mbit van sebesség
és elkezd vadul letölteni, aztán megtellik a puffel, amit már manuális felemeltem 1400 MBájtra, és túlcsordul
ilyenkor meg kell állítanom, és van hogy újra kell hasheltetni.
de van amikor még utána is szarkodik. aztán meg ilyet dob fel néha random, hogy kiszaladt a memóriából, illetve hiba az adott blokk olvasása során
aztán mintha minden okés lenne és semmi nem történt volna írja ki a lemezre a letöltött darabokat, nem ragadnak be.
hallottam itt ott hogy a 8,1 pro-nak vannak gondjai a memóriakezeléssel

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

(#27359) szili.tamas1 válasza wwenigma (#27357) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Hat hogyismondjam. Nekem nem bejovos :)

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#27360) Calogero válasza knuckle (#27358) üzenetére


Calogero
addikt

Nálam nincs ilyen gond pedig 100/50 net 3.4.2 kliens 8.1Pro
Csak nálam nincs manuálisra állítva a puffer.

[ Szerkesztve ]

(#27361) knuckle válasza Calogero (#27360) üzenetére


knuckle
aktív tag

van amikor siker neki úrrá lenni a dolkokon, de nem mindig sikerül.
amíg nem volt a puffer beállítva manuálisan a maximumra, a windows egyből túlcsordult...

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

(#27362) kabelmania27


kabelmania27
félisten

Sávszélességben gazdag és szolgáltatáskimaradásmentes Boldog Új Évet Kívánok!

(#27363) knuckle válasza Calogero (#27360) üzenetére


knuckle
aktív tag

több helyen olvastam, hogy a windows 8.1 nek a memóriakezelése még szar egy cseppet, de eddig sokat nem javult. próbáltam más kliensekkel is, korábbiakkal is, nem mai torrentező vagyok, szóval tudok már róla ezt azt, de így sem sikerült még teljesen úrrá lenni a dolgon.
többnyire nagyobb 2-3-4 giga vagy e feletti torrentnél jelentkezik ez a hiba, csak egyszerűen nem kezdeni kiírni a letöltött darabokat a lemezre, hanem a tárolóban marad valamiért, pedig ki van pipálva az elkészült szeletek kiírása azonnal című rész is.
w7-nél sosem volt ilyen problémám. ugyanúgy 64 biten. :W

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

(#27364) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Hali!

Ha nekem csak papiron van telefonom /nem vágták szét az utp kábelt/ akkor is adnak ZTE csodát TOP net emelésnél?

üdv

(#27365) poli27 válasza nagyfejü (#27364) üzenetére


poli27
veterán

Igen mivel nekik biztosítaniuk kell a szolgáltatást.... független használod e vagy sem!

(#27366) qqcqqc válasza knuckle (#27363) üzenetére


qqcqqc
őstag

Hát szerintem nem a win 8.1 a szar, hanem a torrent kliensed. Nálam transmission-daemon van a win 8.1 alatt 4 GB rammal és soha nincs ilyen gondom, pedig fut rendesen.

(#27367) Mate válasza knuckle (#27363) üzenetére


Mate
nagyúr

Nálam csak utorrent csinálta ezt. Minden más kliens, régi utorrent, legújabb utorrent gond nélkül megy/ment win 8.1 megjelenése óta. 3.0-tól 3.3-ig volt rossz azt hiszem.

[ Szerkesztve ]

(#27368) knuckle válasza Mate (#27367) üzenetére


knuckle
aktív tag

utorrent 3.4.2 van most nekem, de mondom hol jó, hol nem, és inkább nagyobb torrenteknél.

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

(#27369) Andrew31


Andrew31
senior tag

Sziasztok!

Most módosítottam a 80-as netemet 500-asra. Az ügyfélszollatos mellett volt épp a szerelő és már mondta, hogy ha van telefonunk, akkor borítékolja, hogy bajom lesz a net elosztásával.
Az általuk adott készülék egy f#s, de nincs másik és 100-as net felett kell...
A Wi-Fi lassú lesz, a routeremet szerinte nem tudom majd használni, de hátha sikerül majd, de kétli... :s
Max. 15 napom van arra, hogy kitaláljam, hogy legyen, utána kísérletezésből áll majd a napom. :s

Van valakinek ezzel tapasztalata?

Köszönöm. :R

Boldog új évet mindenkinek!

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#27370) Andrew31 válasza Andrew31 (#27369) üzenetére


Andrew31
senior tag

Nyomon vagyok, kicsit visszapörgetve látom a megoldást, és az összefoglalóban lévő dolgokat is elolvastam.

A switch-es dolgo biztosan működik? Csak mert ez tűnik a legegyszerűbbnek és nem drága egy ilyen berendezés... :)
Ha biztosan működik, akkor meg is veszem, hogy mire jönnek, már eleve úgy kössük be.

[ Szerkesztve ]

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#27371) adika4444 válasza Andrew31 (#27370) üzenetére


adika4444
addikt

Elvileg igen, én legalább is azt olvastam!
Úgyhogy az mehet!

üdv, adika4444

(#27372) qqcqqc válasza Andrew31 (#27370) üzenetére


qqcqqc
őstag

És a mostani routered kiszolgálja az 500-as netet?
Vagy csak egy gép lesz rajta?

(#27373) netreg


netreg
tag

Sziasztok!

Egy életmentő gyors konfig tanácsra lenne szükség itt Digi ügyben.

Digi Net (pool.hdsnet.hu) Webstar kábelmodem.

Szeretném a netet megosztani egy Linksys WRT54GL WiFi routerrel. Mit kell tennem? Egyelőre switch-ként konfigurálva működik a router (LAN portjára van dugva a modem), de így egyszerre csak egy gépen megy a net, ha másikat akarok, újra kell regisztrálni a MAC címét az újnak, törli a régit stb.

Talán a routert kell konfigolnom, hogy ő építse fel az internet kapcsolatot a modemen keresztül? Milyen kapcsolat lenne ez? PPPoE?

Köszönöm a gyors választ!

[-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

(#27374) Gézengúz válasza netreg (#27373) üzenetére


Gézengúz
addikt

Szerintem a Mac klónozáson van a hangsúly, nem?

(#27375) netreg válasza Gézengúz (#27374) üzenetére


netreg
tag

Nem tudom. Klónozzam a jelenleg internetező MAC címét a routerben? Ezt meg tudom tenni. Azután? Gondolom át kell dugni a modemből jövő kábelt a router WAN portjára, DHCP a routeren, lokális IP tartomány és már megy is? Mindjárt kipróbálom. Eddig azt tapasztaltam, ha a modemet a router WAN portjára kötöttem még forgalom sem volt rajta (lámpa nem villogott).

[-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

(#27376) kabelmania27 válasza netreg (#27373) üzenetére


kabelmania27
félisten

Üdv!
Igen, így kell,
wan beállításoknál Dynamic ip legyen, indítsd újra a modemet utána menni fog, bővebben itt.

[ Szerkesztve ]

(#27377) Andrew31 válasza qqcqqc (#27372) üzenetére


Andrew31
senior tag

adika4444: köszönöm. :)

qqcqqc: a router topikban feltettem most a kérdést, hogy az 1043 V1.8 jó-e vagy cseréljem? Ha csere, akkor lesz V2 (ez jónak írták a legnagyobb csomaghoz is) vagy valami nagyobb modell, ami ajánlott.

A 2 gépem között 50-80 MB/s-mal szoktam másolgatni, szóval nagyjából bírja, de megvárom az ajánlást és váltok majd, ha szükséges.

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#27378) netreg válasza kabelmania27 (#27376) üzenetére


netreg
tag

Ez tuti? Klónoztam, átdugtam a modemet a WAN portra, a routeren az "Internet connection type" "Automatic Configutration - DHCP"-re van állítva, a router IP-je 192.168.1.1 és DHCP-vel oszt ki lokális címeket és a net nem megy. Újraíndítottam mindkettőt.

[ Szerkesztve ]

[-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

(#27379) qqcqqc válasza Andrew31 (#27377) üzenetére


qqcqqc
őstag

V1 100-ig jó. helyi hálóban bírja a gigiabitet, én is azt használom, de nagyobb csomag (200 felett) már csak V2-vel megy, ez elég a gigabites csomaghoz is.

(#27380) Andrew31 válasza qqcqqc (#27379) üzenetére


Andrew31
senior tag

OKs. köszönöm szépen. :R

Boldog új évet mindenkinek!

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#27381) netreg válasza netreg (#27378) üzenetére


netreg
tag

Ja még valami, bár ezt írtam már. Ez kábelnet 8/2, Sztráda csomag vagy mi. Ha esetleg számít valamit. A modem Webstar Scientific Atlanta

[ Szerkesztve ]

[-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

(#27382) netreg válasza netreg (#27381) üzenetére


netreg
tag

Meg aztán a kábelnet sem biztosan jó elnevezés, máshol olvastam, hogy az 10-20 mega felett van. Szóval a modembe bejövő kábel egy normál fehér koax. A sebességet és a modemet írtam. Logikus a klónozás, WAN port összeállítás, de a router status infója mégsem lát netet, nem kap IP-t a modemtől és nem is megy a net nyilván. Mit rontok el? Csinálok mindjárt egy fotót a konfigról.

[-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

(#27383) netreg válasza netreg (#27382) üzenetére


netreg
tag

Így jó, nem?

[-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

(#27384) szili.tamas1 válasza netreg (#27382) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Nem hinnem hogy barmit is kellene klonozni. Connection type-nel beallitod a dynamic ip-t, osszedugod a modemet a router wan portjaval es kb ennyi.

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#27385) kabelmania27 válasza netreg (#27383) üzenetére


kabelmania27
félisten

Kábelnet jó elnevezés mert koax kábelen csatlakozik a kábelmodem.
Static dns 1-2-höz te írtad be a címeket?
Többiek írjátok le ha ez a két cím nem Digis.

[ Szerkesztve ]

(#27386) netreg válasza szili.tamas1 (#27384) üzenetére


netreg
tag

Ok, próbáltam klón nélkül is. Ugyanaz. Nem megy a net. A modemen egyszerre csak egy MAC látszódhat, ez biztos, mert bármennyi gépről tudok netezni, de egy időben csak arról, amelyiket regisztráltam, amikor feljön a Digi üzenete...

Amúgy szerintem is így kéne mennie. Már mint LAN a modemből az általam választott tetszőleges wifi router WAN portjába és a többi már lokális beállítás (wifi kód, DHCPvel osztott lokál címek stb). Miért nem így megy ezt mondja meg valaki!

[-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

(#27387) netreg válasza kabelmania27 (#27385) üzenetére


netreg
tag

Akkor jó. Persze az UTP kábel is kábel:D Na mindegy ez itt koax.

Igen én írtam be, amikor fixre állítottam, majd begépeltem azokat az IP beállításokat, amiket a laptop kapott, amikor csak egyedül volt a modemre kapcsolva. Onnan van a DNS is (ipconfig /all). Amikor visszatettem Dinamic/auto/DHCP-re az internet beállítást, akkor ottmaradgt a DNS valamiért. Az gond?

Ami feltűnő, hogy a WAN portba dugott modem semmit nem forgalmaz a router felé, nem villog a led. A led amúgz jó, ha újraindítom a routert, akkor felvillantja.

[-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

(#27388) DonMaster válasza netreg (#27387) üzenetére


DonMaster
addikt

hivd fel a digi-t és mond nekikk hoyg a routeredet regelnéd be és lediktálod nekik a mac cimét beirják ök mármint berigisztrálják és akkor a router mac cimével megy dinamicban a neted egyböl,
máskép azt a gépnek a mac cimét kell klonozni amelyiket beregisztráltad a diginél méáskép nem lesz neted.
5perc az egész kb , csak felkel hivni öket .

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#27389) Rhino666


Rhino666
őstag

Másnál is elment az internet úgy 5-6 környékén? :F

Szeged, Makkosháza, Digi 200 (már a január is ki van fizetve, nem azzal lesz a hiba :) ).

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#27390) leslieke válasza knuckle (#27358) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én otthon Linuxot használok, így 8.1 ügyben nem tudok érdemben nyilatkozni.
Céges gépe meg hiába van 8.1, torrent nem futhat rajta.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#27391) zsolt501 válasza Rhino666 (#27389) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Én is Szeged de a Lugas utcai trolivégállomástól, ott ilyen kiesés nincs, vagy is nem tapasztaltam semmi ilyet, a router LOG-ban sincs erre utaló jelzés.
Én inkább a lassulást vettem észre a hálózatban.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#27392) Rhino666 válasza zsolt501 (#27391) üzenetére


Rhino666
őstag

Ezek szerint konkrétan a lépcsőházban történt a hiba/szabotázs. :(

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#27393) Andrew31 válasza Rhino666 (#27392) üzenetére


Andrew31
senior tag

Mikor nálunk bekötötték anno a DIGIt, azt lent csinálták meg, a tárolóknál (a T-nek a lépcsőház közepén volt a doboza), mikor elmentek a szerelők, arra járt egy nemnormális szomszédnőnk és lekapcsolta, mert hogy bekapcsolva hagyták, mikor elmentek és villogott... :) Nézd meg! :D

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#27394) netreg válasza DonMaster (#27388) üzenetére


netreg
tag

BUÉK!

Ok, felhívom majd. Remélem dolgoznak holnap. Vagy ma is?

A router WAN portjának címe kell gondolom, hiszen az csatlakozik a modemhez. Azt hogyan tudom lenézni? Talán megvan valamelyik menüben. Ha jól gondolom minden portjának külön címe van, összesen 6 (LANx4+WAN+WiFi).

Egyébként a klónozást már próbáltam, de nem ment úgy sem. Tehát a regisztrált laptop (WiFi) MAC címe lett a router címe (hogy melyik, nem tudom, mert a klónozós részen ezt nem írja, de logikusan a WAN) és újraindítva sem ment a net, a WAN lámpája nem villogott és a router nem kapott nyilvános 72-es IP címet.

[ Szerkesztve ]

[-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

(#27395) kabelmania27 válasza netreg (#27394) üzenetére


kabelmania27
félisten

A static DNS-be beírt címeket állítsd át nullákra.

(#27396) netreg válasza netreg (#27394) üzenetére


netreg
tag

Amúgy ez itt offtopik? Mármint ha jól sejtem a koax kábeles (modem), 8/2-es Strada net egyáltalán nem PPPoE...

Persze a segítségért nagyon hálás vagyok így is! :DD

[-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

(#27397) netreg válasza kabelmania27 (#27395) üzenetére


netreg
tag

Ok, megteszem, csak most nem vagyok ott. Volt egyébként már úgy, de nem segített. Nyomok egy resetet és megpróbálok az ügyfélszolgival beszélni vagy a sráccal, aki bekötötte ezt a szutykot, az lesz a legjobb talán.

A Diginek miért nincs hivatalos leírása erről? Vagy van, csak nem találtam meg?

[-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

(#27398) kabelmania27 válasza netreg (#27396) üzenetére


kabelmania27
félisten

Kábelmodemes nettel kapcsolatban ide írj, ettől független itt is kapsz segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#27399) Calogero


Calogero
addikt

A switch-es dolog működne úgy is hogy nincs + saját router?
Tehát bejövő digi kábel -> switch, ahonnan egyik ág a ZTE + telefon, másik ág meg megy közvetve a gépbe és az csatlakozik a netre.

(#27400) wwenigma válasza Calogero (#27399) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Igen.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.