Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27251) kabelmania27 válasza TeeJay (#27250) üzenetére


kabelmania27
félisten

Ez már kicsit szociológia/piackutatás. Átlag előfizető nem fog 500/1000-es csomagot kérni 10ezer feletti routert venni és gyorsabb net miatt új gépet venni, elvileg elégnek tűnik ez a kapacitás gyakorlatban ahány ház annyi szokás alapon lehet kevés lesz ha kell bővítenek vagy hivatkoznak a garantáltra.

(#27252) szili.tamas1 válasza TeeJay (#27250) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Az a gond hogy megint azt felejted el, hogy nem te vagy az atlagjuzer. Nem, nem, es ezredszerre is leirom, hogy az atlaguser nem hardcore verpistike aki letolti az internetet. Egesz egyszeruen elkepzelhetetlennek tartom hogy egy onton levo efik mindegyike egy idoben akarna a max savszelt hasznalni. Ilyen nincsen.

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#27253) TeeJay válasza szili.tamas1 (#27252) üzenetére


TeeJay
félisten

most még nincs de pár év múlva jön itt is a román DIGI csomag
ott meg ugye 100/100 az induló 200/100, 500/100 és 1000/100 csomagok mellett

most még persze hogy alig van előfizető, mondjuk azért nyárig egy 33lakásos lépcsőházban feltételeztem volna hogy volt legalább 2-3 személy aki a 80megás csomagot kérte és most várja a 200/50-et eszközcsere után. úgy látszik itt a Havannán még annyi előfizető sincs, pedig nem a putrisabb panelek felé lakunk hanem a jobbik részén ahol normális autók állnak a parkolóban és minden lakás ablaka ki van cserélve meg minden héten fúr újít valaki, tehát itt még lenne is rá money :)

sebaj szerencsére a switch tápegységét cserélték és most már jó minden :))

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#27254) kabelmania27 válasza TeeJay (#27253) üzenetére


kabelmania27
félisten

Szerintem egy darabig maradni fog a 100 és a 200/50, ha megadnák a 100/100-at kevesebben kérnék az 500-ast.

(#27255) szabonagyur válasza TeeJay (#27253) üzenetére


szabonagyur
félisten

Attól, hogy lenne rá pénz szerintem még nem feltétlenül akar mindenki egyből nagyobb netre váltani, főleg mivel a legkisebb is átlag dolgokra elég, meg ott a sok már kiépített hálózat a 100-as routerrel, én sem cserélném le az egészet ennyi miatt :)

(#27256) szili.tamas1 válasza TeeJay (#27253) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Rohogni fogsz, itt a digirol valtott a lepcsohazban legalabb harom telekomra (ennyirol tudok) most meg anyaznak meg szivjak a fogukat. Pedig dragabb is, meg szarabb is. Dehat olyan szepen eloadta a kiscsavo hogy nem tudtak nem alairni... :( amugy itt az egesz tombben nekem van 100asnal nagyobb netem csak.

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#27257) kabelmania27 válasza szili.tamas1 (#27256) üzenetére


kabelmania27
félisten

Digi mellett hiénacsomagban adja a T a szolgáltatásokat.
IPTV miatt mérgelődnek?

[ Szerkesztve ]

(#27258) Flashget válasza szili.tamas1 (#27256) üzenetére


Flashget
félisten

Ezek az emberek sajat zsebuk ellensegei. Meg is erdemlik a sorsukat...mas valtana digire ha lenne naluk kabelen, de nincs kenytelenek egy ilyen rablo bandatol szolgaltatast kerni.

Realme GT Master Edition

(#27259) kabelmania27 válasza Flashget (#27258) üzenetére


kabelmania27
félisten

Felháborodtak hogy az újak megkapják ők pedig nem, Telekom hűségújításnál nem tesz különbséget új és régi között ahol van konkurencia ott hiéna csomagban adja

(#27260) szili.tamas1 válasza kabelmania27 (#27257) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Kevesebb csatorna, rosszabb net, nagyobb havidij, ket ev huseg. Ezek miatt kb. :)

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#27261) kabelmania27 válasza szili.tamas1 (#27260) üzenetére


kabelmania27
félisten

Digihez képest minden drágának tűnik, ettől független hiéna csomag elviselhetőbb mint a sima.

[ Szerkesztve ]

(#27262) Nkboy


Nkboy
senior tag

Sziasztok!
Ezeket miért látom én, vagy mik ezek? Az 541 az oké, az a sajátom.

Köszönöm!

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#27263) Flashget válasza kabelmania27 (#27259) üzenetére


Flashget
félisten

Csak éppen nem számolnak utána, hogy beltérikkel, legtöbb esetben szar IPTV-vel, nettel többet fizetnek mint a digi listaáraival. Ismerős is várta, hogy megszabaduljon ezektől meg a 22K-s havi számlától, most van neki 5xxxK hűséggel listaáron majd 7K.
Aztán lejár a rabigájuk és szerződnek vissza digihez.

Realme GT Master Edition

(#27265) TeeJay válasza szili.tamas1 (#27256) üzenetére


TeeJay
félisten

újpesti panelban egyik csaj ismerősömnek is volt DIGI TV meg DIGI 20/10 net
erre 1x csak ír rám hogy UPC-s lett mert a faterja felhívta a DIGI-t és nem tudtak nekik hűséget adni ezért fogta és lemondott mindent és átvitte a lányát UPC-hez...
most 30/3megabitje van modemmel meg DVB-C TV-hez beltérivel drágán
DIGI-nél meg lenne neki 50/30 modem nélkül és minden TV-n DVB-C bármi nélkül olcsón

mondtam neki hogy gratulálok az apjának, a DIGI-nél azért nem tudtak neki hűséget adni mert alapból is ilyen olcsóak az árak míg UPC-nél meg hűséggel annyi amennyi ami még mindig drágább DIGI-től

szóval most a csajszi várhat 1évet mire lejár a hűség és szophat a UPC nettel :D

ezeket hívom én bénáknak, akik azt se tudják mi micsoda de alkotnak egy nagyot

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#27266) kabelmania27 válasza TeeJay (#27265) üzenetére


kabelmania27
félisten

Valakinek elég a 30/3.
Médiacardot is lehet kérni. Ez egy speciális csomag honlapon nem létezik Mennyi a havidíj?
Ez az elvről szól, függetlenül hogy kedvező a listaár.

[ Szerkesztve ]

(#27267) worxland válasza kabelmania27 (#27266) üzenetére


worxland
addikt

Persze, Trabanttal is lehet járni. Apucinak gratula. :DDD

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#27268) Vakegérke válasza worxland (#27267) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ne bántsd a Trabit, talán a legüzembiztosabb autó. Én nagyon szerettem. :)
Ami meg a témát illeti, TopNet-ről visszaváltottam 100/50-es csomagra. Kicsit "Trabant", de nekem elég.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#27269) szili.tamas1 válasza kabelmania27 (#27266) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Nalam nincs olyan elv ami 100+ digitalis csatornat meg 500/100as netet lecsereltetne 30/3as netre meg analog tvre. Bar lehet bennem van a hiba. :) /mediacard nekem nem jatszik mert nem ci+os a tv/

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#27270) #68216320 válasza Vakegérke (#27268) üzenetére


#68216320
törölt tag

En ugyanezt csinaltam. Bosszantott, h nem emeltek meg mindig meg a topnet csomagomat es 100/25-el ment. Amint levittem 100/50 lett olcsobban.

(#27271) Vakegérke válasza #68216320 (#27270) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ahogy mondod, egy ezrest spórolunk, és nem hoznak ZTE routert. Jó nekem az Asus. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#27272) kabelmania27 válasza szili.tamas1 (#27269) üzenetére


kabelmania27
félisten

Az elvet úgy értettem, hogy akik azért váltottak mert nem tudtad hűséget hosszabbítani azok azért váltottak mert nehezményezték hogy új előfizető megkapja a kedvezményt a régiek pedig nem.
Természetesen az általad használt kapcsolatot nem lehet összehasonlítani az említett kábelnet csomaggal ha a feltöltést nem nézem akkor elméletben 200-ig lehet hasonlítani a csomagokat, pl valaki 50-ről vált Telekom 50/120-ra/UPC 60/120/240-re.

[ Szerkesztve ]

(#27273) Renato1993 válasza kabelmania27 (#27272) üzenetére


Renato1993
tag

Most így star trek nézés után főleg az véleményem hogy vulkáni módon kell dönteni, tehát a logikát használva, nem érzelmi alapon :DDD
A másik szolgáltatónál lehet hogy megkapták a hűséget, csak épp többet fizetnek mint a DIGI-nél hűség nélkül, és még a szolgáltatásuk is szarabb, mint ahogy előttem is leírták.
Live long and prosper.

Gigabyte GA-MA790XT-UD4P,AMD Phenom II X4 965BE,Sapphire HD5850, 240GB SSD, 2x4GB DDR3 RAM,Corsair VX450 táp,Tt VB6000BWSD ház,TOSHIBA DT01ACA200 2TB HDD

(#27274) kabelmania27 válasza Renato1993 (#27273) üzenetére


kabelmania27
félisten

Igen, de lehet az adott előfizetőknek jobban számít hogy nem kell váltással bajlódni+nethasználati szokásból adódóan nem probléma hogy lassabb a kapcsolat.

(#27275) szili.tamas1 válasza kabelmania27 (#27272) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Azert ha valaki 50rol valt az meg hienaban is minimum masfelszer annyi havidij, ha a letoltes fontos. Feltoltesre meg nem is tudom a telekom tud-e egyaltalan 30at, xxlben is 120/10et latok, de az meg erosen aranyarban van. Szoval bosszu ide vagy oda, nagy marhak voltak az egyszer biztos :)

[ Szerkesztve ]

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#27276) Renato1993 válasza kabelmania27 (#27274) üzenetére


Renato1993
tag

De itt most arról volt szó hogy már megvolt a DIGI, és onnan váltottak át máshova, nem? :D

Gigabyte GA-MA790XT-UD4P,AMD Phenom II X4 965BE,Sapphire HD5850, 240GB SSD, 2x4GB DDR3 RAM,Corsair VX450 táp,Tt VB6000BWSD ház,TOSHIBA DT01ACA200 2TB HDD

(#27277) kabelmania27 válasza Renato1993 (#27276) üzenetére


kabelmania27
félisten

Jah, csak közben leírtam, hogy létezik egy olyan felhasználó akinél ha nincs probléma a meglévővel (kábelnet) és elég neki az adott kapcsolat nem vált hanem ügyfélmegtartóban/hiénába marad.
szili.tamas1: UPC-nél az új 500-as csomagnál van 22-es feltöltés, Telekomhoz képest az előfizetőhöz közelebb van az optikai node.
Bocs a kitérésért.

[ Szerkesztve ]

(#27278) TeeJay válasza kabelmania27 (#27272) üzenetére


TeeJay
félisten

ó várj a csajnál nem volt semmi ilyen :D
előtte se volt hűsége simán a 2700-as netet meg a 2800-as TV-t fizette
csak az apja betelefonált hogy jövőre is kérné a DIGI-t aláír hűséget és gondolom ott mondták neki hogy mivel nincs telefonja nem tudnak hűséget adni hiszen ezek az áraik alapból is, erre gondolt egyet a csaj apja és átvitt mindent szerencsétlennek UPC-hez mert ott 1év rabsággal milyen fasza árat adnak....
ja csak a szolgáltatás meg sem közelíti a DIGI-ét és ott a hűség is

lényeg a lényeg DIGI-ről átmenni kb. hasonló árral reklámozó UPC-hez 1év hűségért és 50/30 helyett 30/3-as modemes netért illetve kódolatlan DVB-C helyett analóg vagy DVB-C beltéris TV-re nálam az év baklövése kategóriát súrolja :D

mondtam is azonnal a csajnak hogy ennyire szédült apja nem lehet, legalább kérdeztek volna meg előtte engem :D

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#27279) N3gro


N3gro
aktív tag

Sziasztok! 3in1 hűségem van topnettel (ami jelenleg 3290ft), amit még mindig nem emeltek meg. Át tudok valahogy menni a 100/50-es csomagba (2590Ft) szerződésszegés nélkül?

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#27280) szili.tamas1 válasza N3gro (#27279) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Nem nagyon. Max a joindulatukon mulik.

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#27281) kabelmania27 válasza TeeJay (#27278) üzenetére


kabelmania27
félisten

Ismerősnek tavasszal kötötték be az okoscsomagot telefon nélkül így 4000-ért kapja 2éves hűséggel az említett két csomagot.
Így döntött, mindenki oda megy ahova akar.
50-es csomaghoz a 60-ast lehet elvileg hasonlítani gyakorlatban nincs értelme a hasonlításnak mert az egyik FTTx másik hfc ed3, ha CI+os a tévé nem kell beltéris így gyakorlatban teljesen mindegy hogy kódolt-e az adás vagy sem, az említett UPC-s hiéna csomag gyakorlatilag trio s+digital bronze.

[ Szerkesztve ]

(#27282) Flashget válasza N3gro (#27279) üzenetére


Flashget
félisten

Hűségidő alatt felfelé lehet váltani, visszafelé csak kötbérrel lehet és a hűség megszűnik. No nem kell nagy összegtől tartani, mert a Digi ezt is korrektebben kezeli mint a konkurencia. Ugyanis a hűségidő alatt eltelt időt veszik alapul a kedvezményes ár és lista ár különbözetét kell megfizetni. Mintha nem lett volna hűséged. A hátralévő időre nem számítanak fel semmit.
Mióta van hűséged?

Realme GT Master Edition

(#27283) TeeJay válasza N3gro (#27279) üzenetére


TeeJay
félisten

szerintem telefonálj be hogy miért fizetsz hónapok óta többet amikor 1ezerrel olcsóbb netcsomag sebességét sem kapod mert a feltöltésed kevesebb...
kérd azonnal a 200megabitet vagy módosítsanak 100megásra olcsóbban.
tuti azonnal ráfeküdnének a dologra :K

ez egyébként már akkor is egy f@szság volt részükről mikor bejöttek a csomagok
én minden 40/20 és 80/25-ös előfizetőt automatikusan 100/50-re tettem volna utóbbiak 1ezerrel kevesebbet fizettek volna, aztán majd onnan lehet tovább lépni aki akar de így elég nagy szopatás hogy drágább a net mégis lassabb mint a 100/50-es előfizetőnek.

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#27284) knuckle válasza TeeJay (#27283) üzenetére


knuckle
aktív tag

pont l**arják :) én már kivertem a dilit náluk. majd eccer, ...., majd máskor... de lehetőleg még idén
mondat hangzott el....

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

(#27285) poli27 válasza Flashget (#27282) üzenetére


poli27
veterán

mindenhol a hűség és a listaár különbözetet kell fizetni, csak pl a upcnél a listaár a 240 es netre 20k körül van..... ez okozza a nagy kötbért!

(#27286) TeeJay válasza knuckle (#27284) üzenetére


TeeJay
félisten

kevés cuccot rendeltek és nem tudják olyan gyorsan cserélni a switcheket tuti...
mondjuk nem is csodálkozom ha minden panelba 2-3 switch van mire azokat lecserélik gigásra lesz jövő ilyenkor is :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#27287) Sontir Fel


Sontir Fel
őstag

Udv!

A szolgaltatassal kapcsolatban nem tapasztalatok problemat? Nekem "szakadozik" es a sebesseg sincs rendben. Tegnap meg a rootert is frissitettem, nem hiszem hogy az en keszulekemben van a hiba.

Hely: BP, Csepel

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#27288) Flashget válasza poli27 (#27285) üzenetére


Flashget
félisten

És mi a helyzet a hűségből hátralévő idővel? Mert volt aki írta másik szolgáltatónál azt is bevasalják.

Realme GT Master Edition

(#27289) Flashget válasza Sontir Fel (#27287) üzenetére


Flashget
félisten

router nélkül is nézted? kábelezés jó?

Realme GT Master Edition

(#27290) TeeJay válasza Sontir Fel (#27287) üzenetére


TeeJay
félisten

ne parázz csak a szokásos
ünnepek vannak mindenki otthon ül mert hideg van, neteznek töltögetnek és kevés a 100-as switch...
hiába van optika meg ONT rajta GPON-al ha arra 2-3darab 100-as switch van kötve, ugye sajnos annak minden portja 100megabites tehát 1-2porton kap sávot az ONT-ről és azon a 200megabiten osztozik a maradék portok előfizetői aztán lehet kevés az már ilyenkor :K
majd ha gigabites switch lesz javul a helyzet ilyen ünnepek alatti időben is

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#27291) Disque válasza Sontir Fel (#27287) üzenetére


Disque
aktív tag

200-as net, igaz az ONT-re vagyok kötve, és még a torrentet se állítottam le.
[L:http://www.speedtest.net/my-result/4016661042](IMG:http://www.speedtest.net/my-result/4016661042)(/IMG)[/L]

[ Szerkesztve ]

(#27292) TeeJay válasza TeeJay (#27290) üzenetére


TeeJay
félisten

nálunk a szekrénybe volt 1 darab ehhez hasonló 8portos fehér nagy huawei feliratos switch
[link]

meg egy nagyobb szürke fém 8 vagy 9 portos huawei
az ONT is huawei volt a 3. switch-et meg nem láthattam előtte volt a másik kettő

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#27293) Sontir Fel válasza TeeJay (#27290) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Van benne valami.

(#27289) Flashget: ugy meg. Reseteltem, most jonak tunik. 600/100at mertem.

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#27294) afrojack1


afrojack1
senior tag

Sziasztok
Az én falumban van egy netszolgáltató és csak egy, ha beakarnánk kötettni a digi netet akkor teljesen végig kéne a falun hozni! Szerintettek megcsinálnák? Mert több net szolgáltatót kérdeztünk de ők nem csinálnák! És ugyan így a tv-vel is! Bár az előnyösebb mert műholdal is működik, a net működik műholdal? :)

SC: Herczku_Death

(#27295) Drenadar válasza afrojack1 (#27294) üzenetére


Drenadar
veterán

Digi nem foglalkozik műholdas internettel...

(#27296) afrojack1 válasza Drenadar (#27295) üzenetére


afrojack1
senior tag

Köszi! :R
És a vezetékelést megcsinálnák? :F

SC: Herczku_Death

(#27297) wmati válasza afrojack1 (#27296) üzenetére


wmati
addikt

Biztos hogy nem, esetleg ha fizeted az építés árát.

(#27298) afrojack1 válasza wmati (#27297) üzenetére


afrojack1
senior tag

Köszi! :R akkor marad ez a sz.r és még drága szolgáltató! :W

SC: Herczku_Death

(#27299) poli27 válasza Flashget (#27288) üzenetére


poli27
veterán

Törvényi előírás ez, a kötbér csak ez lehet(a felhasznált kedvezmény összege), ha mást is felszámolnak lehet menni a fogyasztóvédelemhez vagy az nmhh-hoz reklamálni...

(#27300) mlinus válasza afrojack1 (#27298) üzenetére


mlinus
őstag

nézd, nem akarok kötekedni, de ahogy mondtad falun laksz - digi ide biztos nem fog elmenni akármennyit vársz, de upc sem hiszem. egész egyszerűen nem éri meg nekik, túl drága. viszont nyilván 2014 végén internet nélkül már nem maradhat senki, ezért vannak kisebb szolgáltatók, vagy a nagy T aki bizony még mucsaröcsögén is kiépíti a hálózatát - sajnos ennek az ára az, hogy drágább, és lassabb, de legalább van.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.