Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27051) Flashget válasza B-L-A-C-K (#27049) üzenetére


Flashget
félisten

Nyaron a honlapon irtak a december veget, de nem kotelezo jelleggel. Nekem a szerelo meselte, hogy a fejallomasokat bovitik, hogy sok az elfuseralt kabelezes mindet ujra kell huzni ott. Sok oka lehet, hogy bizonyos helyeken nem tortent meg. Gyanitom mas szolgaltatotol atvett halozatoknal lehetnek ilyen hibak.

Realme GT Master Edition

(#27052) kungzi


kungzi
veterán

Debrecenben mostanában mennyi idő alatt kötnek a szerződés megkötése után? Elég fontos lenne tudnom. Köszönöm előre is

(#27053) somnia válasza kungzi (#27052) üzenetére


somnia
őstag

Akkor miért nem a Digit kérdezed?

(#27054) kungzi válasza somnia (#27053) üzenetére


kungzi
veterán

mert azt mondták max 15 nap, de én az ügyfelek tapasztalataira lennék kíváncsi

(#27055) DonMaster válasza kungzi (#27054) üzenetére


DonMaster
addikt

töbször kötettem be digit, de 2hétnél elöbb nem igazán volt net, szerintem ara ne számits hoyg ma bemész és 2-3nap mulva lesz neted, 1-2hét minimum.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#27056) martinkeet


martinkeet
aktív tag

Sziasztok!
Kicsit hosszú lesz a mondandom,de kérlek segítsetek,mert már a tö.öm tele van a digi-vel!
Békéscsabán élek,egy tízemeletesben.Optikai kábelen érkezik a jel az épületbe (hátha fontos).
November elején hozzám is megérkeztek a Digisek egy új modemmel (ZXHN H298N ) mondván sávszélességet fognak növelni. A sebességem 88 Mb/s le, 62Mb/s fel volt.
Miután elmentek a szakik mértem egy sebességet ami roszabb volt kb 20Mb/s-al.
Pár nap múlva felhívtam őket,de természetesen leráztak.Bementem az egyik irodájukba kicsit hisztizni,másnap felhívott egy emberke. A vége az lett,hogy kijönnek,de ha ők mindent rendben fognak találni,akkor ki kell fizetnem a kiszállást,ezért másnap vissza fog hívni,hogy addig is gondoljam át.
...és lám reggelre 140 Mb/s le,és 100Mb/s fel lett a sebesség!!
Semmihez sem nyúltam!Sem a routerhez,sem a hálózathoz,perifériákhoz.
Nincs vége!
Most ,december elejére ismét lecsökkent a sebesség 60/20-ra!
Felhívtam őket ,de mivel a garantált tempót megkapom (a digi saját oldalán mérve 85/30),ők nem tehetnek semmit!
Egyébként ezt a garantált sebességet csak ezen ,a Digi saját tesztjén tudom mérni,az összes többi oldalon kb 30-40%-kal kevesebbet tudok mérni,de ők csak a sajátjukra hivatkoznak.
Ezt a hivatkozás Én nem fogadtam el még novemberben.Akkor ez bejött! Most sajnos simán leráztak!

Érdemes tovább hergelnem magam,vagy szerintetek hagyjam a fenébe??
...nincs egy digis köztetek? :B

[ Szerkesztve ]

(#27057) ludsimon válasza martinkeet (#27056) üzenetére


ludsimon
veterán

Azz igen! Nincs alternatíva? UPC?

undefined

(#27058) adika4444 válasza martinkeet (#27056) üzenetére


adika4444
addikt

Szia! Próbáld meg sima PPPoE kapcsolaton annak a szutyoknak a kihagyássával, ha úgy jó, akkor jelentsd be hibásnak azt a csodálatos modem/router/szemét kombót!

üdv, adika4444

(#27059) szili.tamas1 válasza ludsimon (#27057) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Mutass olyan upcnetet ahol van 30 mbit upload..

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#27060) ludsimon válasza szili.tamas1 (#27059) üzenetére


ludsimon
veterán

20mbit vagy 100 mbit nem mindegy?
Torrenthuszároknak tudom nem..

undefined

(#27061) wwenigma válasza ludsimon (#27060) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Árérzékenyeknek sem, meg azoknak sem akik szeretik gyorsan elintezni a feltoltest, etc...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#27062) ferensz válasza ludsimon (#27060) üzenetére


ferensz
senior tag

Meg a gdrive, onedrive, dropbox, mega felhasználóknak sem...

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#27063) Lin3Lord válasza somnia (#27022) üzenetére


Lin3Lord
tag

neki legalább szóltak. nekem nem. el is kezdték számlázni a bekötetlen szolgáltatást. miután másodjára hívtam őket (elsőre nem hívtak vissza), visszahívtak, hogy nincs hálózat az épület alatt... számlamódosítás, türelmemet kérték, blabla... írtam egy panaszlevelet nekik... jött a válasz, hogy panaszomat továbbították az illetékesek felé. másnap reggel 8-kor hívtak a szerelők, hogy mikor jöhetnek bekötni.

akkountvadasz

(#27064) ReFleXx


ReFleXx
addikt

DIGI 100-as netem van, a download sebesseggel nincs baj, de az uploadom csak 100-200kbit/s !
Tapasztalt mostanaban valaki hasonlót?

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#27065) szili.tamas1 válasza ludsimon (#27060) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Baromsagokat puffogtatsz hetek ota.

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#27066) Keksz


Keksz
senior tag

Megjött a héten a januári számla, azon még mindig Top Net-em van.
Azaz el is felejthetem hogy a házunkban hardvert cserélnek a közeljövőben és megkapom a 100 helyett a 200at.
Látom nem vagyok egyedül.
Akkor várunk. Addig sem kell új router. :-P

[ Szerkesztve ]

(#27067) Arni9010 válasza Keksz (#27066) üzenetére


Arni9010
aktív tag

Nem feltétlenül.
Nekem is úgy volt, hogy visszamenőlegesen kiszámlázták a különbözetet az új csomag bekötésétől kezdve :) (Gigabitet köttettem anno)

(#27068) Janó 44 válasza Keksz (#27066) üzenetére


Janó 44
tag

De még így is "jó" volt neked, hiszen ami neked lejött volna 51 perc alatt, az nekem lejött vagy 34-36 óra alatt, amely miatt ki se kapcsolhattam éjjelre a gépet (különben nem újraindítható lett volna a töltés), ami ugyebár még + áramfogyasztás is. :W

(#27069) Charx


Charx
senior tag

Sziasztok!
A topnet fejlesztést mindenhol megcsinálják év végéig? Mert már nem sok van hátra.
Kezdem azt hinni, hogy ide már nem is jönnek (XV. ker Pestújhely).

(#27070) Flashget válasza Keksz (#27066) üzenetére


Flashget
félisten

Nem jelent semmit. nyáron megjött a számla régi árral, sebességgel 2 vagy 3 nap múlva meg jöttek hozták a ZTE-t és 500-as netem lett.

Realme GT Master Edition

(#27071) knuckle válasza Charx (#27069) üzenetére


knuckle
aktív tag

nyugi, én a szomszéd kerületben vagyok (újpest) és itt is sz*rnak a farmra... :W

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

(#27072) martinkeet


martinkeet
aktív tag

Köszi srácok :R ,de mint kiderült a Digi a hunyó!
Ma bementem egy ügyfélszolgálatra ,és néhány perc csevej után a hölgy megemlítette ,hogy mostanában sok a gond a környéken. Azt is elkottyantotta ,hogy van olyan szerelő aki lépcsőházi switch-ekben rossz helyre dugja a lakás kábelét. Röhej!!
Az előzményeket nem említettem neki.
Holnap kijönnek.

Ui:
Akinek még nem történ meg a bővítés az menjen be nyugodtan ,és kérje személyesen.
Rám is hülyén nézett az ügyfeles ,de belátta ,hogy ,idézem "Tényleg van ilyen".
Előszőr azt mondta ,hogy ilyen bővítés nincs.
Ez három hónapja volt.

[ Szerkesztve ]

(#27073) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok

Budapest XIX kerület. Mostanában szarakodást érzek az erőben, de épp pénteken cseréltem routert, így most nem tudom ki a hunyó. Szóval reggelente tök szar a nat, elsőre nem jönnek be az oldalak, csak ha ráfrissítek, stb. Délután rendszerint tökéletes minden. De pl. most este is megszakadt kétszer a net.

Más is tapasztalta?

Ki kéne derítenem,hogy a router vagy a digi a ludas. :W

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#27074) Multibit válasza V.Stryker (#27073) üzenetére


Multibit
veterán

Ki kéne derítenem,hogy a router vagy a digi a ludas.
Egyszerű. A problémás időszakban tesztelj router nélkül!

(#27075) TeeJay válasza V.Stryker (#27073) üzenetére


TeeJay
félisten

valami gebasz lehet az országos karbantartás óta, én most este 10előtt 94megabit helyett már csak 85-öt mérek minden speedtest szerveren, felfelé 50megabit megvan de nyögve éri el nem úgy mint máskor

nem tudom mi van lehet tényleg az lesz hogy jön az év vége, egyre többen vannak bent mert sötét van és hideg aztán nyomja mindenki a netet orrba szájba

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#27076) szili.tamas1


szili.tamas1
senior tag

Tortent nemi elorelepes a szamlareklamaciommal kapcsolatsan, beirom, hatha mas is erintett a dologban.
Tegnap felhivott egy noi holgy a digitol (sokadjara), hogy jo hirekkel szolgalhat. A legfobb ugyfelkapcsolati atyauristennel tortent egyeztetes soran arra jutottak, hogy a xerox (aki a digi szamlazasat csinalja) nem kepes kezelni egyelore a D500 es D1000 csomagokhoz kapcsolodo 15-30%os kedvezmenyt, van 9000 HUF tulfizetesem, ha gondolom akkor eseti atutalast inditsak, vonjam le a szolgaltatasaim havidijabol a 15%-ot, adjam hozza a telefonforgalmat es meg is vagyunk. Ha toabbra is a szamlan szereplo osszegeket fizetem, a tulfizetesem halmozodni fog, es valamikor januar kozepe kornyeken irodik jova (allitolag erre igerte a xerox a javitast). Szoval reklamalja meg mindenki aki erintett, hatha a kodbe veszik a tulfizetes.

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#27077) jansky1


jansky1
senior tag

Nagyon kíváncsi vagyok, hogy bele fog-e férni a decemberbe a topnetem megemelése :(((

(#27078) Dictator^


Dictator^
veterán

Unokatesómnál bekötötték a netet, átfúrták a falat és az optika így megy be..
Tegnap voltam fent, néha az ONT pirosra vált, teljesen elmegy a jel....
Az összes HD adás kockás, közvetlen 1 TV-n nézve is (DVB-C tunerrel)... + (HD media boxxal is (hbo miatt megrendelve))
Mivel a kábel mozgatásnál az ONT néha pirosra vált, minden szolgáltatás szakad...

Köze lehet ehhez a kábelhez?



[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#27079) zsolt501 válasza Dictator^ (#27078) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Bizony lehet, és jelentsd be hibára.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#27080) Locsi


Locsi
senior tag

Rákérdeztem, hogy a topnetből mikorra várható digi200. Az igazi marketinges duma most következik.

Tisztelt Előfizetőnk!

Köszönettel vettük Társaságunkhoz érkezett megkeresését.

Tájékoztatjuk, hogy Általános Szerződési Feltételeink megváltoztak 2014. július 7-i dátummal kezdődően.
A módosított ÁSZF-ről, illetve a módosításokról bővebb információ a www.digi.hu/aszf weboldalon(Link:https://digi.hu/uploads/documents/aszf_revisions/20140701_aszf_mod_3.pdf), valamint személyes ügyfélszolgálatainkon és a 1272-es telefonszámon érhető el.

Azon Előfizetők, akik 2014. július 7. előtt StartNet szolgáltatásra kötöttek előfizetői szerződést, azok a továbbiakban DIGINet 50 néven vehetik igénybe a szolgáltatást. Azon Előfizetők, akik 2014. július 7. előtt BaseNet szolgáltatásra kötöttek előfizetői szerződést, azok a továbbiakban DIGINet 100 néven vehetik igénybe a szolgáltatást. A TopNet szolgáltatást igénybe vevő előfizetők átállítása DIGINet 200-ra folyamatosan zajlik, a műszaki fejlesztések elkészültével a Szolgáltató folyamatosan állítja át a TopNet előfizetéseket DIGINet 200-ra. A DIGINet 200-ra való átállítás átmeneti idejére a TopNettel rendelkező előfizetők sávszélességét a Szolgáltató 100/25 Mbps-ra növelte.

Az igénybe vehető internetes díjcsomagok az alábbi táblázatban tekinthetőek meg:

Tájékoztatjuk, hogy Fix IP cím DIGINet 50 és DIGINet 100 internetes díjcsomagunkhoz igényelhető, havi 2 880,- Ft előfizetési díj ellenében.

Internetes csomagjainkról bővebb információt az alábbi oldalon olvashat:

https://digi.hu/lakossagi/internet

Az internet-csomag módosítására vonatkozó előfizetői igény megvalósíthatóságát a Szolgáltató 15 napon belül megvizsgálja, és amennyiben a módosítási igényt elfogadja, úgy a kért csomagmódosítást maximum 90 napon belül elvégzi.

Folyamatosan végezzük a szükséges műszaki fejlesztéseket, eszközök cseréjét, mely után minden Előfizetőnk számára elérhetővé válik majd a DIGINet 200 csomag. A csomagmódosításhoz szükséges technológiai fejlesztések legkésőbb 2014 év végéig lezajlanak, mely során a kollégák fel fognak keresni minden Előfizetőt, a szükséges végponti eszközök kihelyezésével, illetve cseréjével kapcsolatosan. A szükséges műszaki és technikai fejlesztések lezárultáig szíves türelmét és megértését kérjük.

Szolgáltatásainkkal kapcsolatban bármilyen jellegű kérdése van, kérjük forduljon bizalommal telefonos ügyfélszolgálatunkhoz a 1272-es helyi tarifával hívható telefonszámon, ahol kollégáink készséggel állnak az Ön rendelkezésére, vagy e-mailben az ugyfelszolgalat@digikabel.hu e-mail címen.

Köszönjük megértését!

Tisztelettel:

---------------------------

Ladányiné Szigeti Ágnes

Ügyfélkapcsolati ügyintézõ

Customer Service

[ Szerkesztve ]

(#27081) ludsimon válasza Dictator^ (#27078) üzenetére


ludsimon
veterán

Ezt akkor kellett volna jelezni, nehogy ráverjék a költségét!
Verje ki a balhét, ha ki akarják vele fizettetni!

undefined

(#27082) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Na ez gyors volt, nyáron húzgálták mindenfelé az optikát itt Hatvanban, most meg pár utcával odébb szórólapoznak is, direkt folyamatosan bejártam ügyfélszolira mielőtt beköttettem az ADSL-t, de nem tudtak semmi biztosat mondani vagy csak azt, hogy jövőre valamikor.. :W

(#27083) Dictator^ válasza ludsimon (#27081) üzenetére


Dictator^
veterán

Jelezte mindkétszer a szerelőnek. Annyit mondtak, hogy ezzel nincs gond, úgy megy, ahogy kell.
Most írattam vele egy levelet az ügyfélszolgálatnak.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#27084) knuckle válasza jansky1 (#27077) üzenetére


knuckle
aktív tag

erre egy páran kíváncsiak vagyunk :D
de lehet komponálok valami levelet nekik és leinformálódom, hátha :DDD

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

(#27085) ludsimon válasza Gézengúz (#27082) üzenetére


ludsimon
veterán

kötbérrel bontsd fel az ADSL-t. :(

undefined

(#27086) Lin3Lord válasza Dictator^ (#27083) üzenetére


Lin3Lord
tag

nem normalis az a szerelo, aki igy ad at egy szolgaltatast.

akkountvadasz

(#27087) ludsimon válasza Gézengúz (#27082) üzenetére


ludsimon
veterán

persze miután bekötötték és valóban működik a digi, nehogy két szék közzé ülj. :D

undefined

(#27088) szili.tamas1


szili.tamas1
senior tag

Valamit csesztethetett a digi a kornyeken, mert a stabil 300/100 helyett tegnap este ota 490-510/95-110 korul mericskelek. Isten tartsa meg jo szokasukat.

[ Szerkesztve ]

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#27089) Gézengúz válasza ludsimon (#27085) üzenetére


Gézengúz
addikt

Azóta már VDSL és azért ilyen hülyeséget nem csinálok...

(#27090) Dictator^ válasza Lin3Lord (#27086) üzenetére


Dictator^
veterán

Az a baj, hogy unokatesómék nem igen vágják a dolgokat, az analóg adások mentek.. a neten lefutott a speedtest... működött minden.. majd elmentek otthonról és mire hazaérték akkor vették észre a hibát..
Persze rákérdezett erre, akkor mondták, hogy nincs ezzel baj, még megy így ez, csak esztétika...

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#27091) Jim74 válasza Dictator^ (#27090) üzenetére


Jim74
nagyúr

Azt a lusta, trehány k***va fajtájukat... Hogy lehet ilyen munkát kiadni a kezükből???? :W Én biztos nem írtam volna alá a munkalapjukat... :(((

(#27092) TeeJay válasza Jim74 (#27091) üzenetére


TeeJay
félisten

teljesen az optikai szálig fel van szakadva a külső burkolat
mondjuk ha nem sértettek bele az üvegbe akkor elvileg még működnie kellene simán gondolom, viszont vicces hogy nem vettek ilyet észre, illetve hogy egyáltalán mitől szakadhat fel ennyire a kábel... ehhez minimum vágóval kell nekiesni mert ha falon áthúzom se lesz ilyen rojtos :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#27093) Flashget válasza Jim74 (#27091) üzenetére


Flashget
félisten

Nem hiszem el, hogy az ilyen cigány munkát nem valami külsős beleszarós végezte...

Realme GT Master Edition

(#27094) Jim74 válasza Flashget (#27093) üzenetére


Jim74
nagyúr

Tudnék mesélni... Aki hozzám jött volna, az össze egy heti munkájába belesz*rt és fel sem hívta az ügyfeleket, hogy nem jön... Akik jöttek helyette, ők mesélték, hogy az összes címét megkapták, mert mindenkivel azt csinálta mint velem (megbeszélte az időpontot és nem jött...)
Sajnos az ilyen alvállalkozók rossz fényt vetnek a DIGI-re...

(#27095) Vakegérke válasza Jim74 (#27094) üzenetére


Vakegérke
veterán

Mi a faxért nem panaszoltad be? Hulljon a férgese!

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#27096) poli27 válasza Dictator^ (#27078) üzenetére


poli27
veterán

Annak semmi baja nincs ott ami kilátszik az egy fém drót ez védi két oldalról az optikai kábelt,mind két oldalon van ilyen a kábelben.Az optikának nincs baja,ez csak a burkolata a kábelnek!
.Sztem rosszul rakták fel a csatikat, és kevés jelet kap az ont ez a baja!

[ Szerkesztve ]

(#27097) Jim74 válasza Vakegérke (#27095) üzenetére


Jim74
nagyúr

Bepanaszoltam... Nem kicsit, nagyon... ;] 2 nap szabadságomat b*szta el a csávó...

Viszont akik, helyette jöttek, azok előtt le a kalappal :R Olyan szépen vezették végig a tetőn a cserép alatt a kábelt, hogy csak pislogtam :R

(#27096) poli27:de akkor is sz*rul csinálták meg :U

[ Szerkesztve ]

(#27098) Dictator^ válasza poli27 (#27096) üzenetére


Dictator^
veterán

Hát esztétikailag eléggé gány lett.
Amúgy milyen csatira gondolsz?
Mert az összes jel elszáll... Maga az optika csatlakozása az ONT-be?

Ma kb. olyan fél órán belül 5x szállt el az összes szolgáltatás nála.. LOS pirosan világított.

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#27099) poli27 válasza Dictator^ (#27098) üzenetére


poli27
veterán

Ami csati a kábelen van ,ez okozza a gondot be kell jelenteni hibára!

(#27100) Red@Arc


Red@Arc
tag

Ma reggelre megjött a Digi Jézuskája! :)) Bp., Kőbánya Hungária krt. TopNet

[ Szerkesztve ]

...csak álmodni mentél! https://www.flickr.com/photos/138293221@N04/

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.