Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18651) kali válasza unknownuser (#18649) üzenetére


kali
legenda

nincs olyan, hogy elméleti meg valós maximum!
a gyártók csak a szabvány meghatározott sebességét írhatják le, és bármi ránéz a kapcsolati sebességre, az annyi is lesz - normális esetben -, tehát az érték valós, ha eltérőt adnának meg, akkor meg pont azon értetlenkednének az emberek - itt is a nem hozzáértők -, hogy a két eszköz kapcsolódik x sebességgel, akkor meg miért csak z a valós sebesség, közben meg adtak egy y értéket is, de az sem valós...
nem írtam zajt, ilyen szót nem találsz a hozzászólásaimban, azt viszont leírtam már sokszor, hogy miért nem 54 az 54...stb.
az a 31-es érték sem annyira okés, mint az 54, nem véletlenül nem szerepeltetik hivatalosan, vagy csak meghatározó jelzővel.
semmi más számot nem lehet valósan megadni, csak a szabvány adott értékét, lehet ezen rugózni, de nem véletlenül így határozták meg anno, és nem is nagyon fog változni egy ideig...
amennyiben a "mért" sebesség mondjuk 22 megabit/sec egy 54-es g szabványos kapcsolaton, úgy hiába adna meg a gyártó még egy értéket a 22 és az 54 mellett, azzal sem lenne előrébb a felhasználó.
a gyártó nem fog légből kapott értékeket megadni, hanem csak a szabvány jelzőjét, továbbá olyat, amit garantálni tud, mert csak tőle függ adott érték, mint például a routerek mérhető wan <-> lan sebessége, de még ott is külön kezeli az eltérő átviteli módokat, mert még azok is befolyásolják a mérőszámot; link
nem feszegetem tovább, valaki így is elfogadja, aki nem érti, az kérdez vagy olvasgat, akinek meg nem jó így, azzal nem tudok mit kezdeni, de nem is az én tisztem...

(#18652) poli27 válasza zsolt501 (#18646) üzenetére


poli27
veterán

Már megint hülyén számolunk.,...... azért mert soha nem megy teljes kapacitással semmi, ha így lenne minden nethálózat lefeküdne azt garantálom bármelyik még az optika is!!Soha nem tölt egyszerre egy házban 40 előfizető cső gázzal egyformán szval hagyjuk ibolykát. A hálózatok átlagos terhelésre vannak felkészítve pl egy 200 mbites netből simán kiszolgálsz 10db 40mbit es előfizetőt ez tuti!

(#18653) proradeon válasza poli27 (#18652) üzenetére


proradeon
őstag

Itt sokan nem tudnak ebbe reálisan belegondolni, így folyamatosan azt hajtják, hogy "úristen! tuti túlterhelt lesz a hálózat!" Valamint azt se veszik figyelembe, hogy a Diginek már van ebben egy szerény pár év tapasztalata Romániában.

De én már nem próbálom őket gondolkodásra kérni. Viszont azt nem hagyom, hogy riogassák a népet feleslegesen és alaptalanul. :N

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#18654) TeeJay válasza zsolt501 (#18646) üzenetére


TeeJay
félisten

szerinted tesco gazdaságos 4portos switch-ek vannak a dobozban?
már sokszor írtam hogy én 33lakásos lépcsőházban vagyok és 1 azaz 1 switch van a 3.-on, ezt a DIGIs srác is mutatta hol a doboza. 33 lakásból nincs mindenhol net gondolom mert a nénik nem kérik akkor tegyük fel 24portos switch elég lesz kb. örökre (60 lakásosban 2 darab 24portos)
ez biza 10/100-as LAN portokkal úgy van legyártva hogy kutyakötelessége legalább 2,4-2,5gigabitet kezelni máskülönben minek van. a DIGI szerelős srác meg is mondta még áprilisban hogy 2,5gigás betáp van optikán a switch felé tehát az switch csere nélkül is lazán f*szán kiszolgál egy időben 24-25 100megás előfizetőt
értelem szerűen ha meg van legalább 2-3-4 ex 80-as user akkor főleg lesz switch csere onnantól meg ismét no para mert bármikor tudnak emelni a betápon is 2x2,5gigabitre mondjuk.

pár hete én voltam az első aki infót adott mivel vettem a bátorságot és odapofátlankodtam a DIGI reklámozók közé technikai kérdéssel és kapásból 3 DIGI-s technikus várta mit szeretnék tudni.
csak annyit kérdeztem tervez-e a DIGI valamikor a jövőben nagyobb csomagokat kiadni mert sokan lennének akik fizetnének többet is csak legyen nagy csomag.
azt mondták 1hónapot sem kell már várni, lesz mindenhol switch csere folyamatosan
a CAT5 kábeles részüket is letesztelték már hogy bírja majd a kiképzést, a hálózatot is fejlesztik
meg kábelezés is lesz ha szükséges. ott megmondták hogy jön a gigabites csomag.
nem hazudtak! ennyi

sírjatok csak nyugodtan, amint lesz switch csere úgyis lenyugszik mindenki a p*csába
addig meg ott a 100/50 ami mit ne mondjak több mint elég

unknownuser
a gyártók nem hazudnak mikor 54,150,300 vagy 450megabites wifit írnak a dobozra
annyi is lesz a wifi sebessége de azt nem írják mellé hogy ennek kb. harmada amit IP szinten nettóban ki lehet használni. ennyi.
ez LAN-on is így megy mert a gigabit is kifúj valahol 940-950megabitnél a legjobb vezérlővel is
a SATA sem kerek 6gigabit hanem 550MB körül elvérzik
ez van

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#18655) Zsolteecah válasza proradeon (#18653) üzenetére


Zsolteecah
tag

Ne bízz annyira a szolgáltatóban.
Ahogy valaki írta lehet úgy szolgáltatni,hogy szakadozik az egész vonal és lehet normálisan.
Nála a szerelő szerint azért szakad mert túlterhelt a switch vagy ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

(#18656) TeeJay válasza Zsolteecah (#18655) üzenetére


TeeJay
félisten

én a helyében mondjuk fognám magam és végig kopogtatnék pár ajtót a lépcsőházban ahol látom hogy megy a LAN kábel és érdeklődnék hogy bizony nekik is szakad-e mert kötve hiszem hogy ha egy switch esetleg le lenne terhelve az csak 1 előfizetőnél jelentkezik. az egész lépcsőház jelentgetné be hibára és bizony akkor már inkább kicserélik azonnal mint napi szinten kiszálljanak nézegetni.
valami más hiba lesz ott szerintem

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#18657) zsolt501 válasza TeeJay (#18656) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nálunk a szakadozás az egész lépcsőházat érinti, már végig kérdeztem a lakókat itt.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#18658) kali válasza Flashget (#18136) üzenetére


kali
legenda

szívesen bizonyítom az ellenkezőjét, bárki jöhet hozzám tesztelni, 150 lakásos panel és sok idegen wifi hálózat mellett is jól teljesít wifi tekintetében is a tl-wdr3600, mióta 100-as net van, azóta sebességben is adott a lehetőség a wifi kihajtására is, és bizony nem lehet rá panaszom.

(#18659) Flashget válasza kali (#18658) üzenetére


Flashget
félisten

Én csak ezt olvastam, hogy gyenge..még akkor is ha antennát cseréltek benne.

Egyik topic társunk véleménye a V2-ről más oldalon. :)

DIGI-hez 100/50 megabit fölött szinte kötelező ajánlat! 930-940megabitet át tud tolni WAN-LAN irányban, wifije 3x3:3 N MIMO 2,4GHz és jobb a hatótáv mint a WDR3600-nak mert abban 2dBi a 2,4GHz antenna ebben meg 5dBi. h

más

Digi:
Nem kell bejönniük a lakásba újra kábelezni!

akkor mégis hogy fog változni az a tétel, hogy a 3 érpár nem alkalmas az10 gigára, ha még az sincs a kábelre írva milyen fajta? :)

Realme GT Master Edition

(#18660) Flashget válasza zsolt501 (#18657) üzenetére


Flashget
félisten

az lehet egy haldokló switch is vagy adapter..úgyis csere érett lett ;)

Realme GT Master Edition

(#18661) HZoli87 válasza Flashget (#18659) üzenetére


HZoli87
veterán

Digi:
Nem kell bejönniük a lakásba újra kábelezni!

Erre nagyon kíváncsi leszek.

(#18662) zsolt501 válasza Flashget (#18659) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Főleg a telefon miatt lesz ez a nem kell újra kábelezni érdekes...
Egyre érdekesebb nyilatkozatok jönnek a digitől :DDD

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#18663) Flashget válasza zsolt501 (#18662) üzenetére


Flashget
félisten

Igen ezért vagyok rá én is kíváncsi, ha ő a lakás előtt cserél kábelt, akkor lakáson belül nekem kell? Mert akkor valóban nem kell bejönniük. és majd magammal megbeszélem milyen hosszú kábelt is kérek...magamtól. :D

Realme GT Master Edition

(#18664) unknownuser válasza kali (#18651) üzenetére


unknownuser
tag

"nincs olyan, hogy elméleti meg valós maximum!"

Ne hülyéskedj már. Elméleti maximum az, ami fölé NEM lehet menni, de elméletileg még elérhető. Valós elméleti adatátviteli maximum pedig igenis létezik, lusta vagy megnézni, amit írtam? Akkor tessék, direktbe itt itt van még egy cikk róla, a címe: The Theoretical Maximum Throughput Calculation for the IEEE802.11g Standard
, azaz Az elméleti maximális áteresztőképesség számítása a 802.11g szabványra. A cikkből pedig számunkra ez a lényeg:

As can be seen, even when a higher data rate is used, the TMT reaches its maximum at about 31 Mbps, which is nearly 43% below the maximum advertised (54 Mbps) when the MSDU is set to 1500 bytes.

Ez az ELMÉLETI, MAXIMÁLIS áteresztőképessége a g-s wifinek, 31 Mbps!!! Ennél többet laborkörnyezetben sem lehet rajta elérni. Én ezt az áteresztőképességet hívom a VALÓS sebességnek, ugyanis a felhasználót CSAK ez érdekli, az senkit sem érdekel, hogy a wifi a kommunikáció során hány ezer paritásbitet meg ilyesmiket használ, amit az 54-be beleszámítanak. Mindenkit csak az áteresztőképesség érdekel, nem a sallang.

Másik cikkből:

"One of the most common misconceptions about 802.11b
is that the throughput is 11 Mbps. However, the 11 Mbps so
hugely advertised on all IEEE 802.11b products only refers
to the radio data rate (of only a part) of the packets. The
throughput offered to a user of IEEE 802.11 technology is
significantly different.
"

Tehát a 11Mbps vagy az 54Mbps, amit hirdetnek, az a "radio data rate", ami pedig a usert érdekelné az a "throughput" lenne. Miért nem hirdetik az áteresztőképességet???

Ez hasonló helyzet, mint mikor a Hifi gyártók átálltak az RMS helyett a PMPO reklámozására, és hirtelen a pc hangszórók is 300 Wattosak lettek. Ahogy a PMPO is, úgy a g-s wifi 54Mbps-je is csak egy marketing fogás.

"a gyártók csak a szabvány meghatározott sebességét írhatják le"

FENÉT. Bármit ráírhat a dobozra, így ráírhatná a valós elméleti maximális átviteli sebességet is, ami a felhasználót valójában érdekli. Senki sem tiltja nekik, hogy közöljék a valóságot, csak nem akarják. Sőt, ráírhatnák azt is, hogy egy szokásos lakásban kb. milyen sebességre számítson a user.

"nem írtam zajt, ilyen szót nem találsz a hozzászólásaimban, azt viszont leírtam már sokszor, hogy miért nem 54 az 54...stb."

Nem, csak állandóan a KÖRNYEZET-ről írtál, de feltételeztem, hogy ezen a zajt értetted, nem pedig azt, hogy sok a szmog a levegőben. (Meg persze a falakat, de mivel én eleve onnan indítottam a beszélgetést, hogy közvetlenül a router mellől mérve...) Sokszor leírtad ugyanazt, hogy a KÖRNYEZET, vagy a másik eszköz miatt nincs meg az 54 mbit, én meg sokadjára leírtam, hogy NEM, NEM csak amiatt, 31 Mbit fölé nem lehet menni ideális környezetben, ideális eszközökkel sem! Ez a lényeg. Nem a környezet miatt veszik el 20 Mbit, ahogy te azt gondolod.

"az a 31-es érték sem annyira okés, mint az 54, nem véletlenül nem szerepeltetik hivatalosan, vagy csak meghatározó jelzővel."

Azért nem szerepeltetik, mert jóval kisebb az 54-nél. A usert ez a 31-es érték érdekelné valójában. Egy 30 Mbites internetelérést tökéletes esetben, laborkörnyezetben egy g-s wifi ki tud szolgálni. Egy 50 Mbites vagy akárcsak egy 40 Mbites internetelérést még laborkörnyezetben sem, SOHA, de soha nem fog egy g-s wifi kiszolgálni, akkor meg mégis miért érdekelné a usert az 54 Mbit? Csak félrevezeti.

"a gyártó nem fog légből kapott értékeket megadni"

A 31 Mbit az egy tudományosan kiszámított elméleti maximum!

"mint például a routerek mérhető wan <-> lan sebessége"

Amit amúgy szintén nem szoktak kommunikálni, csak az találja meg, aki nagyon kutatja, esetleg külön levelet ír a gyártónak. Se a dobozon, se a leírásban nem találod meg.

Még egyszer röviden összefoglalom: 31 Mbit/s adatátviteli sebesség fölé g-s wifivel tökéletes, laborkörnyezetben sem lehet menni. 31 Mbit-nél nagyobb hasznos sebesség nem érhető el g-s wifin. Akkor miért az 54Mbitet hirdetik? Vagy legalább miért nem hirdetik mindkettőt? Mert nem, nem tiltja senki és semmi, hogy adott esetben a 31-et is odaírják.

(#18665) ACE- válasza HZoli87 (#18661) üzenetére


ACE-
addikt

Aztmeghogy? Max. annak, akinek nincs telefonja, akinek az UTP-ben van a telefonja aligha nem kell kábelezni...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#18666) kali válasza Flashget (#18659) üzenetére


kali
legenda

persze, mert sokan olcsó, névtelen...stb antennára cserélnek, amire csak ráírva van a szép nagy dBi érték, aztán még annyit sem tudnak, mint a gyári.
a másik probléma az, hogy dual band eszközzel is tesztelik, és - ha nem is tudnak róla - 5 GHz alatt is azt a "hatótávot" várják, amit 2.4 GHz alatt, de az routertől...stb függetlenül sem fog menni.
nyilván nem mindegy, hogy 5 dBi vagy kevesebb (3 dBi lenne az) az antenna, és a tl-wdr3600 esetén nem olyan "erős" az antenna osztása (2.4 és 5 GHz) miatt a 2.4 GHz, de ez érthető kompromisszum, akinek nem kell a dual band, annak jó a tl-wr1043nd v2 - bár a 3*3:3 mimo inkább "vakításosabb", mert fehér holló a 2.4 GHz 3*3:3 mimo képes ellenoldal...
arra viszont kíváncsi lennék, hogy gyakorlati tapasztalat alapján írta a 930-940megabitet át tud tolni WAN-LAN irányban részt, vagy csak olvasta valahol?
pppoe alatt pláne kényes dolog...

unknownuser; linkelhetsz cikkeket, írásokat, akkor sem adható meg hivatalosan műszaki leírásban elméleti meg valós sebesség, hiszen jogilag nem elfogadott fogalmak!
nem írtam olyat sehol, hogy a környezet miatt veszik el a különbözet, olyanon rugózol, amit tőlem nem olvashattál.
sokszor leírtam/leírtuk már a különböző wifi témákban, hogy miből adódik a "kapcsolati" és a "mért" sebesség különbözete, lesarkítva; a hasznos adatok mélyen csomagolva utaznak a forgalomban, a kapcsolati sebességet a hasznos adat és a körítés együtt adja, de mérésre csak a hasznos adat kerül.
mondom, lehet ezt feszegetni, csak nincs értelme, nem véletlenül működik és került meghatározásra úgy, ahogy!

[ Szerkesztve ]

(#18667) TeeJay válasza kali (#18666) üzenetére


TeeJay
félisten

szerintem abból számolták ki amit írtam egy fél órája valahol
hogy az Archer C7 és a 1043ND V2 csak a +64Mb RAM-ban meg az AC-s vevőben tér el
minden más azonos mert ugyanaz a SOC meg HW NAT van benne
szóval amit a C7 tud az illene tudni a 1043ND V2-nek is

azt meg már én is olvastam valahol hogy a 3600 meg 4300-ban mivel nincs külön antenna a 2,4 meg 5GHz-nek így csak 2dBi nyereség van 2,4GHz-re meg 3dBi 5GHz-re
míg a 1043ND-nél 3 darab 5dBi antenna van és az full 2,4GHz only.
akinek nincs 5GHz-es eszköze jobban fog ezzel járni a 450megabitet meg nem kötelező bekapcsolni, mehet alapjáraton 300-on is

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#18668) kircsi28 válasza Dictator^ (#18445) üzenetére


kircsi28
aktív tag

Szia!

Nekem TL-WR1043ND router van, számíthatok én is ilyesmire ha nálunk is emelik a sebességet?
elvileg gigabites, szerintem tudni kellene neki és ma frissítettem a routert, 2014.03.19 a firmware rajta ha minden igaz.
Próbáltam routerrel és nélküle, de ugyan az volt az eredmény. Felhívtam a digit és azt mondták itt a 17. kerületben még nem emeltek, de hamarosan ott is meglesz a sebesség emelés.

(#18669) unknownuser válasza kali (#18666) üzenetére


unknownuser
tag

"akkor sem adható meg hivatalosan műszaki leírásban elméleti meg valós sebesség, hiszen jogilag nem elfogadott fogalmak!"

Ne terelj! Ki beszélt itt hivatalos műszaki leírásokról??? Arról beszélek, ami a dobozra rá van írva. Amit a felhasználó pofájába reklámoznak. Erről beszélünk. A fogyasztók megtévesztéséről szól/indult a vita, nem a szakik konferenciáiról. Nyugodtan meg lehet adni bármit, ahogy az én routerem dobozára is rá van írva, hogy "speed up to 300Mbps". Vagy szerinted akkor ezt nem is írhatták volna rá? Műszaki leírásokban meg pont hogy kifejezetten leírják az elméleti max sebességeket.

A jogot meg pláne kár idekeverned, miért ne lenne az elméleti sebesség jogilag elfogadott??? Az egyik NMHH rendeletben pl. ez van:

"kínált sávszélesség: az elektronikus hírközlési szolgáltató által az előfizetői szerződésben rögzített, az internet hozzáférési szolgáltatás nyújtása során az adott előfizetői hozzáférési ponton le- és feltöltési irányban elérhető, a szolgáltatáshoz rendelt adatátviteli sebesség felső elméleti határa;"

Hoppácska. :) Szóljak nekik, hogy ezt nem lehet odaírni, mert jogilag nem elfogadott? :)

"nem írtam olyat sehol, hogy a környezet miatt veszik el a különbözet"

Érdekes, ezt a hsz-t nem te írtad itt? Csak négyszer szerepel benne a környezet szó...

"sokszor leírtam/leírtuk már a különböző wifi témákban, hogy miből adódik a "kapcsolati" és a "mért" sebesség különbözete, lesarkítva; a hasznos adatok mélyen csomagolva utaznak a forgalomban, a kapcsolati sebességet a hasznos adat és a körítés együtt adja, de mérésre csak a hasznos adat kerül.
mondom, lehet ezt feszegetni, csak nincs értelme, nem véletlenül működik és került meghatározásra úgy, ahogy!"

Blablabla, blablabla, blablabla, bla. Mindenki tudja. NEM erről szól ez az egész vita! Hanem arról, hogy megtéveszti-e a fogyasztókat az, hogy feltüntetik az 54Mbit-es sebességet az eszközökön, mint ELÉRHETŐ sebesség, de valójában a fogyasztó meg sem tudja majd közelíteni azt. Mert ami sebességet feltüntetnek az nem az áteresztőképesség, hanem a "raw data rate", pedig a fogyasztót az előbbi érdekelné, nem az utóbbi. A vita arról szól, hogy fel kellene-e tüntetnie a gyártónak az áteresztőképességet, konkrétan azt, hogy az áteresztőképessége a routernek ELMÉLETILEG sem fog soha 31 Mbit fölé menni. A felhasználót csak az áteresztőképesség érdekli, a "raw data rate"-et leszarja. Erről megy a vita: Közölni-e kell a gyártónak/forgalmazónak a userrel, hogy 54 Mbitet soha, de soha nem fog tudni forgalmazni a wifin, legeslegjobb esetben is csak 31Mbitet? Ez a kérdés. Megtéveszti-e a gyártó/forgalmazó a usert azzal, hogy maximális sebességként reklámozza az 54 Mbitet, ami valójában a "raw data rate"?

Aki szerint nem téveszti meg a usert, az nyilván úgy gondolja, hogy az internetszolgáltató sem téveszti meg a usert azzal, hogy 500Mbites maximális elérést reklámoz, de a user csak a garantált sebességet kapja. Hiszen ez ugyanaz a helyzet! A fogyasztónak a pofájába toltak egy maximális sebességet, de annál jóval kevesebbet kap. A routeres és az internetszolgáltató is maximális sebességként hirdeti, amit hirdet.

Aki szerint meg az internetszolgáltató megtéveszti a fenti esetben a fogyasztót, akkor az nyilván úgy gondolja, hogy a router gyártó/forgalmazó is megtéveszti. Mert ez ugyanaz a helyzet. Mindketten azt írták, hogy maximális sebesség ennyi, de a user nem annyit kap.

A különbség annyi, hogy míg az internetszolgáltató közöl egy garantált sebességet, addig a routeresek még csak nem is figyelmeztetnek arra, hogy 30 Mbit fölé csak álmodban fogsz kerülni. Pedig senki sem tiltja, hogy közöljék az áteresztőképességet is a router dobozán, és ne csak a "raw data rate"-et. Ez nem jogi kérdés, ez marketing kérdés, a gyártónak nem érdeke, hogy odaírja az áteresztőképességet.

(#18670) Multibit válasza TeeJay (#18654) üzenetére


Multibit
veterán

pár hete én voltam az első aki infót adott
:))

(#18671) Rison77


Rison77
senior tag

Maglódon esetleg van még akinél nem emeltek sebességet holott már a számlán is 200 szerepel, illetve sms-t is kapott? Kb mindkét feléről vannak információim az emelésről, de nálam még semmi. Nincs routerem, gigabites alaplapi kártya, többszöri modem restart is volt.

(#18672) kali válasza unknownuser (#18669) üzenetére


kali
legenda

szóval a termékek dobozára lehet írni nem hivatalos/szabványos adatokat is a specifikáció tekintetében?
ja, hogy nem... :U
amit a gyártók odaírnak, azért felelnek, tehát nem fognak olyat odaírni, ami nem támasztható alá hivatalosan.
nem véletlenül írtam korábban, hogy a szolgáltatás és az eszköz paramétereit nem lehet adott szempontból összehasonlítani, szóval hiába jössz itt az eszköz kapcsán, ha a szolgáltatáshoz írt szöveget idézed be, mert az nem fog passzolni. hoppácska...
a linkelt hozzászólásomban hol olvasol olyat, hogy csak a környezet miatt veszik el a különbözet? sehol!
sokszor leírtam a különbözet okát, és nem véletlenül hangsúlyozom annyiszor, hogy pont az a wifi sajátossága, hogy több/sok tényező befolyásolja! nem csak a környezet, nem csak egy eszköz, hanem minden együtt!
a gyártók a használt technológiák és szabványok hivatalos értékeit tüntetik fel, mást nem fognak, bárhogy is tekered a dolgot...
fogj egy routert, csinálj vele méréseket más és más típusú ellenoldalakkal, eltérő környezetekben, változó beállításokkal, kapsz majd sok eltérő eredményt, aztán találd ki, hogy melyikkel lehetne kezdeni valamit...
a szolgáltatónál nem véletlenül lett meghatározva, hogy adjon meg garantált minimális sebességet is, de ez is csak bizonyos (vezetékes...stb) kapcsolatra igaz, mobilinternetre például már 0 megabit/sec a garantált!
eszköznél ilyet nem fogsz látni, bármennyire is szeretnéd, pláne a soho kategóriában.
ráírják, hogy 54-es, 150-es, 300-as wifi, ami annyi is a kapcsolat szempontjából, és ennyi!
olyan érték feltüntetését várod, ami pontosan nem meghatározható, mert nagyon sok tényező függvénye, nem csak azon eszközön múlik, amire épp ráírnák, tehát minden hiába, az illetékesek így látták jónak, ahogy most működik, de azért csináld csak, adj be valami újítást, hátha... :U

[ Szerkesztve ]

(#18673) ACE- válasza kali (#18672) üzenetére


ACE-
addikt

Így van ahogy mondod, másrészről ha már internet szolgáltatásnál tartunk, nem a garantált sebességre fizetek elő, hanem a maximumra. Nem azért van 4-5 különböző letöltési és feltöltési sebességű csomag, hogy azokban a minimum sebességet vegyük alapul, hanem a maximumot. És ha a különböző csomagokban nincs különbség a maximum értékben, akkor a csomagok között nincs értékbeni különbség, nincs hozzáadott érték. A PTK. is tiltja az olyan szerződéseket, ami különösen aránytalan ellenszolgáltatást tartalmaz bizonyos összeg fejében. Honnan számoljuk az arányosságot? Más csomagokhoz. Ha azokhoz képest csak drágább, de ugyanazok a tulajdonságai, akkor ezek már aránytalanok.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#18674) unknownuser válasza kali (#18672) üzenetére


unknownuser
tag

"szóval a termékek dobozára lehet írni nem hivatalos/szabványos adatokat is a specifikáció tekintetében?"

Bármit rá lehet írni, ami IGAZ. Ha azt ráírhatták, hogy "speed up to 300Mbps", akkor gondold azt nem írhatnák rá, hogy mondjuk "throughput up to 80 Mbps"??? Ha ő lemérte a kis laborjában, hogy 80Mbps-ig jó a router, akkor miért ne írhatná rá??? Tök érthetetlen vagy. Mégis milyen törvény tiltja, hogy ráírja ezt?

Például a routerkém dobozán ilyen is van:

"Range 6X, Speed 18X

Wireless range and speed rates are TP-LINK RELATIVE performance measurements based on the wireless range and speed rates of a standard Wireless G product from TP-LINK."

Na, ez még ellenőrizhetetlen is, mi az a "standard Wireless G product from TP-LINK"??? Láthatod, még a konkrét típust sem jelölte meg, és saját belső méréseit használja.

Meg ilyen is van "Incredible High Speed"...

De nincs is ezen semmi meglepő, az a fura, hogy te azt hiszed, hogy van valami törvény, ami leírja, hogy mit lehet szerepeltetni egy műszaki cucc dobozán és mit nem.

(Ja, meg az is rajta van, hogy "compatible with Windows7", én mégse tudtam eddig rávarázsolni a Windows7-et :D )

"amit a gyártók odaírnak, azért felelnek, tehát nem fognak olyat odaírni, ami nem támasztható alá hivatalosan."

Hát pont, hogy a " speed up to 300 Mbps" a nehezebben alátámasztható, mint a "throughput up to 80Mbps". Ne vicceljünk már.

"nem véletlenül írtam korábban, hogy a szolgáltatás és az eszköz paramétereit nem lehet adott szempontból összehasonlítani, szóval hiába jössz itt az eszköz kapcsán, ha a szolgáltatáshoz írt szöveget idézed be, mert az nem fog passzolni. hoppácska..."

Most vagy jogilag értelmes az, hogy elméleti maximális sebesség, vagy nem az. Az biztos, hogy marhaság, hogy szolgáltatások esetén értelmes, termékek esetén nem az...

eszköznél ilyet (garantált sebességet) nem fogsz látni, bármennyire is szeretnéd, pláne a soho kategóriában.

Ja, hát ilyenről eddig se volt szó, senki sem akart garantált sebességet a routereknél. Valamit benéztél. Arról volt szó, hogy a "raw data rate" helyett vagy mellett közölhetnék az áteresztőképesség maximális vagy várható értékét, hogy látni lehessen, hogy a "raw data rate" nem az a sebesség, amire a user gondol. Senki sem beszélt semmilyen garantált sebességekről a routereknél. És én pláne nem kértem semmi változást a routeresektől, PONT, példaként vannak említve.

"olyan érték feltüntetését várod, ami pontosan nem meghatározható, mert nagyon sok tényező függvénye, nem csak azon eszközön múlik, amire épp ráírnák,"

Ugyanazt a hülyeséget sorolod. Az "up to 300Mbps" az csak azon az eszközön múlik amire ráírták??? Milyen illetékesek látták így jónak? A marketingesekre gondolsz? Hát igen. Az internetszolgáltatóknál a marketingesek meg úgy látták jónak, hogy a maximális sebességnek azt írnak, amit akarnak, amíg a garantált megvan. (És ez az egész vita arról szól, hogy ami mehet a routereknél az miért ne mehetne az internetszolgáltatóknál, semmi másról.)

Vagy ott van mondjuk a telefonoknál az akkumulátor üzemidő, na azt aztán sokkal-sokkal több dolog befolyásolja, mint a wifi sebességet, mégis közlik a gyártók. Pedig az okostelefonok korábban az sokkal inkább a useren múlik, mint az eszközön.

Vagy a háttértárakra ráírják, hogy kb. ennyi meg ennyi fotót/zenét/videót tudsz rátenni. Megfoghatatlan.

Stb. Azt írnak rá, amit akarnak, ha alá tudja támasztani azt, amit odaírt, akkor mehet.

tehát minden hiába, az illetékesek így látták jónak, ahogy most működik, de azért csináld csak, adj be valami újítást, hátha...

Majd ha megint felveszed a vita fonalát, akkor rájössz, hogy én nem akartam semmi változtatást a routereseknél, nekem pont jó úgy ahogy van. PÉLDAKÉNT írtam, hogy ott is hasonló a helyzet a maximális sebességek esetében, mint az internetszolgáltatások esetében, és ott sincs semmiféle jogkövetkezménye, így kétlem, hogy az internetszolgáltatóknál lenne.

Tehát PONT azt írtam le, hogy mivel a routereknél is jogilag rendben van a dolog, ebből szerintem az internetszolgáltatóknál is rendben van. (Illetve, hogy akik szerint a szolgáltatónál nincs rendben, azok szerint akkor nyilván a routereknél is gondok vannak.)

Hihetetlen mennyire elvesztetted a vita lényegét, és átmentél valami router forgalmazó/marketinges érdekvédőjébe, holott ez egy összehasonlító példa, nem pedig kampány a routerek marketingjének megváltoztatására.

(#18675) unknownuser válasza ACE- (#18673) üzenetére


unknownuser
tag

"nem a garantált sebességre fizetek elő, hanem a maximumra. Nem azért van 4-5 különböző letöltési és feltöltési sebességű csomag, hogy azokban a minimum sebességet vegyük alapul, hanem a maximumot"

Mondod te. Jogilag viszont pont, hogy a garantáltra fizetsz elő.

" És ha a különböző csomagokban nincs különbség a maximum értékben, akkor a csomagok között nincs értékbeni különbség, nincs hozzáadott érték."

Elég ha a garantált sebességben van különbség, már akkor is van értékbeni különbség. Sőt, már akkor is, ha minden sebesség ugyanaz, de az egyik csomaghoz 3 e-mail cím jár, míg a másikhoz csak 1.

A PTK. is tiltja az olyan szerződéseket, ami különösen aránytalan ellenszolgáltatást tartalmaz bizonyos összeg fejében. Honnan számoljuk az arányosságot? Más csomagokhoz. Ha azokhoz képest csak drágább, de ugyanazok a tulajdonságai, akkor ezek már aránytalanok

Nem hiszem. Szerintem az aránytalanság ebben az esetben a két szerződő fél tekintetében értelmezendő, nem pedig más, harmadik személyek szerződéseihez viszonyítva. (De nem vagyok jogász.) Tehát azért hiába perelsz, hogy Kiss Pista ugyanattól a szolgáltatótól 3000-ért kapja ugyanazt, amit te 5000-ért. Semmi közöd hozzá. Akkor hivatkozhatsz aránytalanságra, ha a szolgáltatónak az összes költsége amit a te kiszolgálásodra fordít mondjuk havi 1 Ft, de a havidíj amit tőled szed az mondjuk havi 15000 Ft. És itt nagyon fontos kitétel a "különösen".

(#18676) kali válasza unknownuser (#18674) üzenetére


kali
legenda

nem is olvasom tovább ezt a zagyvát, szöveg szétcincálást...stb, további jó szórakozást, olvasgatást, szövegértelmezést, és minden mást, amire (még) szükség lenne...

[ Szerkesztve ]

(#18677) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Hagyjuk abba VÉGLEG ezt a szálat!
Holnaptól ebben a témában íródott HSZ-ek "jutalmazva" lesznek.

⭐ Stella

(#18678) Ahab77 válasza zsolt501 (#18657) üzenetére


Ahab77
tag

Szia
Csak csinálhattak valamit központilag, mert ma este legalábbis eddig, nincs szakadozás, vagy nálad van?

(#18679) unknownuser


unknownuser
tag

Felőlem hagyjuk. Úgyis gyakorlatilag minden pontban nyertem :DD

Akkor azt mondjátok meg nekem, hogy miért van az, hogy csak a DIGINet 50-hez és 100-hoz lehet fix IP-t igényelni?

- Ennek valami technikai okai vannak? Valahogy ezzel tud spórolni sávszélt a teljes hálózat szintjén a DIGI?

- Vagy egyszerűen attól fél a DIGI, hogy most mindenki otthonról fogja üzemeltetni a szervereit? Mert ha jól látom az ÁSZF-ben nincs kikötve, hogy a szerverüzemeltetés tilos.

- Vagy valami más?

(#18680) ACE- válasza radi8tor (#18677) üzenetére


ACE-
addikt

Jó lenne ha a router témára is ráindulnál ugyanígy, mert csöppet az is off itt... de lényegében ok, én a meddő vitát a magam részéről lezártam.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#18681) zsolt501 válasza Ahab77 (#18678) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Délelőtt még szakadozott, és délután is volt szakadás, de most jónak tűnik.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#18682) ACE- válasza Ahab77 (#18678) üzenetére


ACE-
addikt

Nekem is úgy tűnik hogy megjavult, 0% a packet loss és a net sem szakadozik, 10Megás letöltés közben sem.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#18683) ACE- válasza ACE- (#18682) üzenetére


ACE-
addikt

Elkiabáltam, erős letöltéskor megint szakad a net, és a patcket loss is felmegy 2-3%-ra... nem jó ez így...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#18684) wwenigma válasza ACE- (#18683) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Gyengéden tölts le.

;]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#18685) dokee78


dokee78
félisten

Az akciós ár pár hónapig tart,vagy hosszabb ideig?
Ezt a csomagot így össze lehet hozni?

DIGI TV csomag 1 960 Ft+DIGINet 100 2 590 Ft+DIGIFON 140 Ft=4690 Ft?

A beltéri egységnek külön havi díja van 200Ft az SD BOX.

Köszi előre is. :R

[ Szerkesztve ]

(#18686) namenlos válasza dokee78 (#18685) üzenetére


namenlos
tag

Igen, viszont ha családi házas (FTTH) területen vagy csak a drágább (+210 Ft) DIGI+ tévécsomagot lehet választani. És két évig lesznek ezek az árak (két év hűséggel).

(#18687) dokee78 válasza namenlos (#18686) üzenetére


dokee78
félisten

Köszi,még így is 5000 alatt van és olcsóbb mint a UPC.

(#18688) betyarr válasza dokee78 (#18687) üzenetére


betyarr
veterán

új ügyfeleknek... :W

(#18689) Flashget


Flashget
félisten

okos csomag kapcsán, régi előfizetők esetében nem sok variáns maradt:

Nem vehet részt az akcióban, aki meglévő két szolgáltatását (tv+net) telefon szolgáltatással kívánja 3 szolgáltatásra bővíteni, továbbá, aki DIGIFON 500 csomaggal rendelkezik.

Az akcióban történő részvétel előfeltétele, hogy Előfizető a Szolgáltatónál meglévő min. 1 max 2. szolgáltatásra érvényes előfizetéssel rendelkezik és Előfizető jelen szerződés kiegészítés aláírásával mindhárom szolgáltatásra kiterjeszti (tv+net+tel) előfizetését.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#18690) ACE- válasza Flashget (#18689) üzenetére


ACE-
addikt

Illetve ahogy eddig is ÜFSZ-ra be lemondási szándékkal...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#18691) Tournament válasza Rison77 (#18671) üzenetére


Tournament
aktív tag

Nálam se emeltek pedig a csomagom váltot E számla alapján és sms-t is kaptam 200/50re.
Érdekes mert az utcába már mindenkinek aznap átváltoták már szomszédnak is átváloták.
Majd a felhivom ÜFSZ-t hétfőn hogy mi van náluk a rendszerbe :D.

[ Szerkesztve ]

(#18692) trec12


trec12
addikt

Egy időben volt itt róla szó - persze pletyka szinten - , hogy IPTV is lesz/lehet a Diginél? (nem mintha a DVB-C rossz lenne) Erről most csönd van. Meg egy "Digifon500 szerű csomagot" is csinálhatnának ha drágábban is. Ezt a lehetőséget én hiányolom egy kicsit...

[ Szerkesztve ]

(#18693) wwenigma válasza trec12 (#18692) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

IPTV-nek nem latom ertelmet, nagysagrendekkel jobb ez a mostani DVB-C. :K

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#18694) trec12 válasza wwenigma (#18693) üzenetére


trec12
addikt

Ja hát túl sok jót nem hallottam én sem az IPTV-ről ez igaz....de akkoriban azt írták itt a fórumban ha jól emlékszem a Digi is tudna ilyent adni ha akarna....
Egy korlátlan VoIP ajánlat szerintem az viszont fontosabb lenne...

[ Szerkesztve ]

(#18695) zsolt501 válasza trec12 (#18694) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Azért egy IPTV rendszerhez elég sok minden kell, és itt nem az ügyfélhez kihelyezett készülékről beszélek, hanem a központban elhelyezettről, főleg ha rögzítős és kölcsönzős rendszert is ki akarnak alakítani, mert pénz igazán abban van.
Szóval én azt a pénzt amibe egy IPTV hálózat kerülne azt inkább valami másba fektetném.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#18696) wwenigma válasza trec12 (#18694) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ha otthonra kell akkor veszel egy voip boxot amit rátolsz a meglévő hálózatodra és nézel egy VoIP szolgáltatót. Itt talan tudnak segiteni.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#18697) Flashget válasza trec12 (#18692) üzenetére


Flashget
félisten

az volt a terelés a mostani "Gigantikus száguldás" miatt. ;)

de azért kíváncsi vagyok mit fog lépni a konkurencia és mennyibe fog kerülni...

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#18698) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Vajon combos gép kell ahhoz,hogy kitudjam majd használni a 200/50mbit-et?Vagy elég lesz a mostani C2D cpu 2GB ram?

[ Szerkesztve ]

(#18699) zsolt501 válasza ToBeY (#18698) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Memória szintjét ha megemeled 4GB-ra az sokat dobhat, főleg ha lassú a HDD, és az 500-as és 1000-es nethez már a 8GB ajánlott, mivel ott elég hamar korlátba lehet ütközni.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#18700) HZoli87 válasza ToBeY (#18698) üzenetére


HZoli87
veterán

Szerintem elég lesz, gondolom nem fogsz egész nap teljes tempóval le és feltölteni.

Nekem van most használatban az asztali gép mellett egy lassan 5 éves notebook (C2D T6600, 4GB, SSD+HDD 7200rpm, Realtek GBE), nem túl erős ez látsik, de a 100/25 meg sem kottyan neki. Majd kideről az emelés után, hogyan birkózik meg a feladattal.

Szek.: igen, memóriát érdemes lenne megduplázni.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.