Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18701) wwenigma válasza ToBeY (#18698) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Várj, mindjárt hozom a varázsgömböm és megmondom. :)

Szvsz nem lesz vele probléma, de még +2G memót javasolnék mert az mindig jól jön.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#18702) #56474624


#56474624
törölt tag

100/50-es csomag TP-Link MR3420 router-rel. De router nélkül is ugyanez (100 mbps-os sebességet jelez a kapcsolatnak). A hálókártyám 1000 mbps-os, a kábel, amit a digi behúzott a lakásba (társasház), cat5e. Mi lehet a szűk keresztmetszet? Talán kint a digi szekrényében? De ha így volna, akkor a nagyobb csomagot választók még inkább elmaradnának a célsebességtől. Szóval nem értem, eddig mindig túlteljesítették a sebességet.

(#18703) wwenigma válasza #56474624 (#18702) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Mondjuk van telefonod igy a link a digis dobozig csak 100Mbps. Egyebkent a 100Mb nem azt jelenti hogy 100Mbittel fog jönni, a hasznos adat mellett van még pár dolog...

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#18704) proradeon válasza #56474624 (#18702) üzenetére


proradeon
őstag

Év végéig cserélik a 100 mbps-os switch-eket gigabites switch-ekre, és akkor majd meglesz a ~100+ mbps. :K

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#18705) Flashget válasza #56474624 (#18702) üzenetére


Flashget
félisten

Magadnak válaszoltad meg a kérdést. A digi switche csak 100-as és nem 1000-es és amíg azt nem cserélik ki használhatsz bármilyen 1 gigás routert ez ennyin fog menni.
Rendeld meg júl.15-től az 1 gigásat és vagy lehet nálad vagy nem a választ ők adják meg.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#18706) ToBeY válasza zsolt501 (#18699) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Memóriát nem tervezek venni (szerintem nem is nagyon találnék DDR2 1066-os-t max aranyárban)
De egy 128GB SSD beszerzését tervezem a rendszernek.
Nem érdekel az 1000 net.Sőt,ha a routerrel meglesz a 160-180mbit, azt sem feltétlenül cserélném le V2-re.

(#18707) trec12 válasza wwenigma (#18696) üzenetére


trec12
addikt

Köszi de van nekem VoIP telefonon ill. VoIP-os routerem is. (sok éven át használtam a Neophonex-et 0621) Egy "normál" telefon sokkal praktikusabb ha megfizethető. Akkor már nem éri meg ezekkel vacakolni. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#18708) zsolt501 válasza #56474624 (#18702) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Azt ugye tudod, hogy a routered LAN, és WAN portja csak 100mb-et tud, abból nem fogsz többet kicsikarni.
Szóval abból a routerből nem fogsz többet kicsikarni, még akkor sem, ha a számítógépedben gigabites a hálókártya.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#18709) Flashget válasza ToBeY (#18706) üzenetére


Flashget
félisten

nem hinném, hogy olyan aranyárban jutnál hozzá.
[link]

Realme GT Master Edition

(#18710) trec12


trec12
addikt

Hát nálam is marad a 100/50.
1. a router TP-Link 841ND - LAN 100
2. Noti (Dell) bivaly erős i7 proci, 8GB Ram stb.. hálókártya 100 Mbit. Fasza jó, hogy megnéztem... :U

Ki kell bírnom 100/50-el....talán menni fog :K ;)

[ Szerkesztve ]

(#18711) zsolt501 válasza trec12 (#18710) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Most komolyan egy max 100mbit-et tudó routerból miért akartok többet kicsikarni, még örüljetek szerintem, hogy ennyit is tud, mert sok 10/100-as router jó ha eléri a 50-80megabitet.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#18712) karicsek válasza proradeon (#18704) üzenetére


karicsek
aktív tag

Igen ám, de addig havi 1000 ft pluszt fizet a középső csomaghoz képest akinek szintén 100/50 van.
Nálam ráadásul csak 25 mb a feltöltési sebesség.

(#18713) ToBeY válasza Flashget (#18709) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Igen előbb néztem aprón 2-2,5k/modul ez nem olyan vészes.

(#18714) trec12 válasza zsolt501 (#18711) üzenetére


trec12
addikt

Senki nem mondta, hogy ki akarok csikarni többet. Az utolsó sorom arról szól, hogy megfelel a helyzet. Csak az érdekes, hogy egy komoly noti hálókártyája csak 100-as..

[ Szerkesztve ]

(#18715) proradeon válasza karicsek (#18712) üzenetére


proradeon
őstag

"Igen ám, de addig havi 1000 ft pluszt fizet a középső csomaghoz képest akinek szintén 100/50 van."

Igen, a középső csomaghoz képest. De a szerződésben foglaltakhoz képest - amit aláírt internetbekötéskor - egy fillérrel sem fizet többet. Én értem, hogy ez nem fer, de továbbra is csak azt tudom mondani, hogy az ingyenes sávszélesség emelés nem jog, hanem lehetőség. Év végéig INGYEN megoldja a Digi, hogy sokkal nagyobb sávszélessége legyen, mint eddig. És akkor megy a hiszti?

Jó lenne, ha nem azon pörögne a topic, hogy mekkora egy szemét a digi, meg hogy milyen instabil lesz a hálózat... stb. :W

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#18716) Drenadar válasza proradeon (#18715) üzenetére


Drenadar
veterán

egyetértek...

mindenki annyit fizet mint amire szerződött. Hagyjuk már ezt a ki mennyit fizet miért! ha változtatni akar a szerződésén az ügyfél akkor fáradjon be egy üszire és kössön új szerződést, de ne itt háborogjon.

A szolgáltatáson a szolgáltató változtathat pozitív irányba bármikor, viszont az árat nem módosíthatja szerződés módosítás nélkül... ezt tessék már felfogni emberek... senkit semmi sem gátol, hogy lefele módosítson sávszélességet aztán majd januárba ha addigra okés a nagyobb akkor vissza váltani...

(#18717) zsolt501 válasza trec12 (#18714) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ja hogy úgy gondoltad, amúgy én is meg vagyok ezeken lepődve, hogy sok gyártó csak 10/100-as LAN-t rak a gépeibe, pedig nem ezen kellene spórolni.

Én is már úgy keresek gépet, hogy legyen benne gigás net, és AC-s wifi.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#18718) trec12 válasza zsolt501 (#18717) üzenetére


trec12
addikt

A gyártóknak igazodniuk kellene a Digihez. :D

[ Szerkesztve ]

(#18719) kabelmania27 válasza proradeon (#18715) üzenetére


kabelmania27
félisten

Főleg hogy sokaknál drágább havidíjért lassabb kapcsolathoz tudnak csak hozzájutni.
zsolt501: Ha nem javult volna meg írtam volna hogy válts Telekom hiénacsomagra

[ Szerkesztve ]

(#18720) ACE- válasza proradeon (#18715) üzenetére


ACE-
addikt

Pedig már most is instabil, mert többen jeleztük hogy szakadozik, nálam iszonyat packet loss van. Meglátjuk mit tesz ez ellen a DIGI.
Más kérdés, tudja valaki hogy milyen serverrel a legcélszerűbb mérni a packet loss-t? Mit pingeljek?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#18721) trec12 válasza zsolt501 (#18711) üzenetére


trec12
addikt

Amúgy a netem kb. 93/54-en megy LAN-on stabilan éjjel-nappal....

[ Szerkesztve ]

(#18722) Casoli


Casoli
őstag

BP. 22. kerület, itt is napok óta megvan a duplázás. 85/50 lett 40/20ról.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#18723) Flashget


Flashget
félisten

2007 10.29.-én aláírt szerződés szerint árak/sebesség ez volt lanon akkor, mi a TopNetre kötöttük és nem volt még akkor semmilyen okos akció :)
StartNet 2500Ft 10/10 (garantált 1mega!)
BaseNet 3500Ft 15/15 (garantált 2 mega)
TopNet 4500Ft 20/20 (garantált 4 mega)
az ár csak az orbán 200Ft-os adó miatt emelkedett..na de a sebesség a sokszorosára.

Ennek tükrében vicces, hogy néhányan miért is pampognak..ja hogy ők csak 1-2 éve vannak a diginél? ja az más :)

Realme GT Master Edition

(#18724) karicsek válasza Drenadar (#18716) üzenetére


karicsek
aktív tag

Én nem háborgok, csak leírtam a saját tapasztalatom és azt sem mondtam, hogy a Digi szemét.
Azt írtam csak le, hogy nekem 100/25 a netem, még a középső csomag 100/50 már most.
Ha év végéig veszem, akkor az 6000 ft többlet kisebb csomagért.
Amikor bent voltam és azt kérdeztem, hogy kérnék egy 500-as vagy 1000-es netet, mennyi kedvezményt kapok, akkor azt mondták sajna semmit. Csak az új belépőknek, vagy magasabb csomagra való módosítás esetén kapnék 15%-ot. Így nem. Hát kb. ezek összessége alapján írtam le a sajátom.
Annak idején pont a másik szolgáltatót szidták ezért, és akkor mindenki helyeselt.

(#18725) Drenadar válasza karicsek (#18724) üzenetére


Drenadar
veterán

akkor matekozz és számold ki hogy neked mi éri meg... hogy ne érezd magad átcsapva vagy a kedvezmény.

nem tudom melyik másik szolgáltatóról van szó, de az ő egyéni joguk eldönteni kinek adnak kedvezményt... szerencsére a diginél a listaár sem magas...

"Csak az új belépőknek, vagy magasabb csomagra való módosítás esetén kapnék 15%-ot"

és az 500-as vagy az ezres csomag nem magasabb mint a jelenlegi?

(#18726) ACE- válasza karicsek (#18724) üzenetére


ACE-
addikt

Ezzel én is egyetértek, és gondolom neked is van hűséged, ezért nem tudsz lefelé módosítani...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#18727) Drenadar válasza ACE- (#18726) üzenetére


Drenadar
veterán

kérdés: egy hónapja jó volt az internet? elégedettek voltatok a választásotokkal, a döntésetekkel?

ha igen, akkor mi változott?
az hogy másnak picit jobb lett?
azt ha egy hónap múlva meg 200as netetek lesz akkor meg megnyugszik a lelketek?

(#18728) #56474624 válasza zsolt501 (#18708) üzenetére


#56474624
törölt tag

Persze, épp ezért teszteltem közvetlenül is, amivel semmivel nem kaptam jobb eredményt.

(#18729) TeeJay válasza trec12 (#18714) üzenetére


TeeJay
félisten

bizony most sok Dell laptop tulaj anyázni fogja a gyártóját mert halom elég komoly laptopba is mai napi 100-as LAN-t tesznek csak... nekem már a 3-4éves Acer notimban is Broadcom gigabit LAN van ami megy is mint az atom. ez van aki mostanság tervez venni jó ha alaposan átnézi mert 100-as LAN portokkal tökönszúrja magát a jövőre való tekintettel.

neked pl 100/50-től nem is kell nagyobb csomag, és routerből is elég lesz a 841ND mert nem fog több átmenni sehogy sem :B

kíváncsi vagyok ha végre tömegesen bejönnek a 200-500-1000megás csomagok naponta hány tucat olyan reklamálást látunk majd itt hogy sz@r a digi mert csak 93megabitet mér holott 500-as csomagja van és a router is gigabites :D aztán majd hopp kiderül a laptopban 100-as LAN van amit ugye mivel az alaplapon van fixen cserélni sem lehet... lesz itt annyi hiba a sok tudatlan miatt hogy győzzük megválaszolni

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#18730) dokee78 válasza TeeJay (#18729) üzenetére


dokee78
félisten

Nekem is ilyen router van,csak az N változat,akkor ez elég a 100/50-eshez?
Egyébként milyen modemet adnak?
A routeremen nem kell beállítani semmit,csak rákötöm és ennyi?

(#18731) kabelmania27 válasza TeeJay (#18729) üzenetére


kabelmania27
félisten

2006 decemberben asus laptopba gigabites lanvolt, 2008ban vett Packard Bell laptopban 10/100-as van pedig jobb config van benne. Koliba viszi a 100/100-at.
Az volt a hiba hogy egy chip nem volt leforrasztva
trec12: Sokan nem gondolták hogy 80/25-ből lesz 200/50

[ Szerkesztve ]

(#18732) trec12 válasza TeeJay (#18729) üzenetére


trec12
addikt

Én is így vagyok - nekem is elegendő a 100/50 - ezért nem parázok. Ez a LAN port nem is lenne kérdés de a Diginet miatt ez most kibukott. Akkor mikor kiválasztottam a Notit a varázsgömbön nem mutatta meg a Diginet eljövetelét.... :N

[ Szerkesztve ]

(#18733) ACE- válasza TeeJay (#18729) üzenetére


ACE-
addikt

Szerintem van PCMCIA-s meg USB-s Gigabit LAN vezérlő (pl ez), szóval ez sem okozhat problémát.

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#18734) kabelmania27 válasza ACE- (#18733) üzenetére


kabelmania27
félisten

Dejó:)

(#18735) trec12 válasza TeeJay (#18729) üzenetére


trec12
addikt

"kíváncsi vagyok ha végre tömegesen bejönnek a 200-500-1000megás csomagok naponta hány tucat olyan reklamálást látunk majd itt hogy sz@r a digi mert csak 93megabitet mér holott 500-as csomagja van és a router is gigabites :D aztán majd hopp kiderül a laptopban 100-as LAN van amit ugye mivel az alaplapon van fixen cserélni sem lehet... lesz itt annyi hiba a sok tudatlan miatt hogy győzzük megválaszolni"

A honlapra talán majd kiteszik a minimális paramétereket.....

[ Szerkesztve ]

(#18736) TeeJay válasza trec12 (#18732) üzenetére


TeeJay
félisten

nálam már 3-4éve is alap volt a gigabites LAN amikor a laptopot vettem
ezért lett Acer Aspire mert akármennyire fikázzák Broadcom gigabit LAN meg Broadxom 2x2:2 N wifi van benne, míg a Dell mai napig tényleg nagyon combos laptopokba 100-as LAN-t meg 1x1:1 N wifit rak amivel csak 150megabit érhető el az is 40MHz-en...
na most a sok 80/25-ös előfizető válthat vissza kisebb csomagra vagy vehet új eszközt ha csak laptopja van asztali gépe nincs :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#18737) ACE- válasza Drenadar (#18727) üzenetére


ACE-
addikt

Kíváncsi lennék mit szólnál, ha holnaptól a neted visszamenne 50/25-re, mert ugye az a garantált... mert, csak. Biztos Te is mondanád hogy még ez is húde milyen jó, mert 10/5 Mbit-el több mint ami volt, és a garantált megvan...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#18738) vzozo válasza TeeJay (#18729) üzenetére


vzozo
senior tag

bizony most sok Dell laptop tulaj anyázni fogja a gyártóját mert halom elég komoly laptopba is mai napi 100-as LAN-t tesznek csak...

Én ezt júzer hibának gondolom. Először is a "komoly laptop" fogalmát kellene definiálni. Számomra az az üzleti kategória, és ott a Dellnél már 7-8 éve biztosan megvolt a gigabit, mivel ilyen laptopjaim voltak és van is egy a mai napig. Sosem volt téma a gigabit hiánya.

Szerk.: tényleg definiálnod kellene a "combos laptopot", a két éves dellemben a gigabites wired mellett ilyen wifi van: 802.11agn, 2x2, dual band. Azért, mert valami drága, még se nem lesz komoly, se nem lesz combos. Kategóriák vannak, és az otthoni / gamer cuccok tipikusan se nem a megbízhatóságról, se nem az ilyen jellegű teljesítményükről híresek.

Okosan kell dönteni és vásárolni, ennyi az egész.

Egyébként egyetértek, biztosan lesz itt nagy sírás-rívás még a 100-as korlát miatt. Azonban valamilyen szinten itt is emberi korlátoltságnak gondolom azt a bizonyos korlátot. Villanykapcsolót sem 1-2 évre vesz az ember, hanem egy fél életre. Switchet meg hálózati eszközöket is hasonló módon illene, persze reálisan figyelembe véve a technikai fejlődést. Mikor öt éve lakást vettem, egyértelmű volt, gondolkodnom sem kellett rajta, és minden szobába 2-4 Cat6 végpontot húzattam, illetve gigás switchet vásároltam.

[ Szerkesztve ]

(#18739) zsolt501 válasza TeeJay (#18736) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nekem a 10 évvel ezelőtt vett Toshiba laptopomban is volt gigabit, pedig az nem egy mai darab volt core duo 1,4-es procival, a mostani 4 éves Samsungban is van, ezért sem értem, hogy felső izmosabb Dell esetén miért hagyták ki, de több ilyen laptopot is látni, hogy visszaköszönnek a 10/100-as vezérlők.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#18740) trec12 válasza TeeJay (#18736) üzenetére


trec12
addikt

Ez van de nagyobb baja senkinek ne legyen az életben minthogy a 100-as lett a net. :C

(#18741) trec12 válasza vzozo (#18738) üzenetére


trec12
addikt

Te viszont nem a nagy átlag usert képviseled az általad leírtakból ítélve.

[ Szerkesztve ]

(#18742) vzozo válasza trec12 (#18741) üzenetére


vzozo
senior tag

Valóban, tudatos felhasználónak és tudatos vásárlónak gondolom magamat, aki megnézi, hogy mire adja ki a pénzét. Sajnos a kisebbséghez tartozom, ez van.

(#18743) trec12 válasza vzozo (#18742) üzenetére


trec12
addikt

Legalább elismered. :) De így tanul az ember. Most már én is tudom mit keressek mire figyeljek legközelebb. :K

(#18744) wwenigma válasza trec12 (#18735) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Amikor jelentkeztem gigabitre az első napon, rögzitették az igényemet es mondtak, hogy telefonalni fognak mert a szerelok kijonnek felmérni a rendszert majd ez utan kötjük meg a szerződést. Gondolom alap kérdés lesz hogy a végponton alkalmas-e gigabitre amire kötném. Majd kiderül, szólok ha jöttek. :)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#18745) Drenadar válasza ACE- (#18737) üzenetére


Drenadar
veterán

pontosan... 40/20-ra szerződtem, és azt a díjat fizetem.

amíg használható az internet, nem szakadozik, stb addig örülnék annak is! főleg ha azt mondanák, hogy nyugi ez csak ideiglenes, és nemsokára JOBB lesz!

tök feleslegesen lázadoznék itt a fórumon, Diginek kellene írnom, vagy hívni őket, de őket is feleslegesen cseszegetném.

Ennyi? Ennyi...

ha már ez a szitu zavar téged hogy vannak szerencsésebbek ahol gyorsabb az internet akkor mit vársz az élettől?
válts vissza kicsit ADSL-re,

illetve a nagy életbe ne merészkedj ki mert lesznek sokkal durvább területek ahol mások szerencsésebbek, többet keresnek / jobb nőjük van / közelebb állnak az éppen nyíló kasszához / találnak parkolóhelyet a zsúfolt városban / találnak árnyékot a strandon...

közben mire fel? őket is egy anya szülte...

(#18746) kasza blanka


kasza blanka
aktív tag

laikus kérdés:

mivel én még az analóg korszakban felhagytam a TV-nézéssel, és most új lakótárs TV-zne, az lenne a kérdésem, hogy digi topnet meg digi+ TVcsomag esetén vhogy megoldható, hogy wifi-n menjen a TV? mert nem furkálnék, kábeleznék, ha nem muszáj.

megoldható? mi kell hozzá? vmi set top box a digitől, meg egy TV? ha valaki fel tudna homályosítani, megköszönném. per pill koax meg UTP jön be, és egy analóg TV van egy másik szobában.

(#18747) g0dl


g0dl
addikt

Egyébként ha egy lakásban több gépről használjátok a netet, akkor 100-as hálókártya mellett is lehet értelme 100Mbps feletti előfizetésnek. Persze a routernet feltétlenül gigabiteesnek kell lennie.
Továbbá mind pc-be, mind laptopba lehet kapni gigabites kártyát.

(#18748) TeeJay válasza g0dl (#18747) üzenetére


TeeJay
félisten

áruld el nekem egy mai otthoni laptopba hol kapsz te gigabites LAN kártyás
és hogy mibe dugod ha nincs rajta miniPCIe port oldalt?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#18749) unknownuser válasza g0dl (#18747) üzenetére


unknownuser
tag

Kevés az olyan laptop, amiben van lehetőség a hálókártya cserélésre vagy mondjuk PCMCIA-on való bővítésre.

Úgyhogy a legtöbb esetben maradna az USB-s ethernet adapter, aminek sok hátulütője van:

- Nem praktikus.
- Eleve csak USB 3-as esetben van értelme vele bővíteni, hiszen csak ott tudná hozni a gigabitet. Az USB 3-as portok viszont szintén igencsak ritkák olyan gépekeken, amiken csak 100-as hálókártya van.
- Valószínűleg sokkal-sokkal jobban terhelik a procit, mint egy szabványos hálókártya.

(#18750) ACE- válasza unknownuser (#18749) üzenetére


ACE-
addikt

Nem nagyon láttam még olyan laptopot, amiben nincs PCMCIA adapter, de amennyire megismertelek itt, biztosan találni fogsz google-ban egy ritka példányt, amiben nincs...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.