Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19201) jozsef8 válasza gyáliSanyi (#19192) üzenetére


jozsef8
aktív tag

Ezt a kérdést már elég sokan feltették. Sokan másra használják a netet. Az új csomagokat nem kötelező megrendelni, csak aki meg szeretné. Legalább így már kedveznek azoknak is, akik nagyobb sebességre vágynak. Végre. :)

[ Szerkesztve ]

(#19202) gyáliSanyi válasza jozsef8 (#19201) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Igazából nem gond, meg elég jó árban is lenne. Előfizetéssel annyi, mint a UPC 60-as netje, ami azért már különbség. Csak nem értem, hogy hol lehetne mégis kihasználni?

Live poor, die ritch.

(#19203) TeeJay válasza gyáliSanyi (#19202) üzenetére


TeeJay
félisten

torrent :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#19204) gyáliSanyi válasza TeeJay (#19203) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Igen a feltöltésnél és akkor az 500-as csomagnál meg is álltunk.

Live poor, die ritch.

(#19205) jozsef8 válasza gyáliSanyi (#19204) üzenetére


jozsef8
aktív tag

Az 1 gigabit tényleg sok egy kicsit, de legalább nem kell fejleszteni egy ideig max terjeszkedni :D Sok ember arra megy minél hamarabb lejöjjön. Sajnos itt nincs digi csak UPC. A feltöltés nagyon gyenge sajnos (a digihez képest, de még a t-hez képest is).

(#19206) Egon válasza HZoli87 (#19198) üzenetére


Egon
nagyúr

Hol is látom egészen pontosan a digis Ügyfélkapun, hogy mikor emelik a csomagot?
Létrehoztam az Ügyfélkaput, hozzárendeltem a szerződésem, de sehol sem látok semmilyen, emelésre utaló infót... :U
Nagy lehetőségek nincsenek: pár adatot lehet módosítani, illetve az aktív programcsomag(ok) neve, havidíja és a fizetési mód jelenik meg mindössze...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#19207) radi8tor válasza Egon (#19206) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A "mikor" csak akkor fog látszódni, ha TOP NET helyett mást látsz majd.
Időben év végéig mondták az emelést, szóval van még időd nézegetni.

⭐ Stella

(#19208) kali válasza Egon (#19206) üzenetére


kali
legenda

nekem már régen emeltek (40/20 -> 100/50), de az ügyfélkapu szerint még a régi basenet van, szóval az sem mérvadó.

[ Szerkesztve ]

(#19209) radi8tor válasza kali (#19208) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Na, ezt jó tudni.

⭐ Stella

(#19210) Multibit válasza facan (#19197) üzenetére


Multibit
veterán

A nagyobb gáz az, hogy a magasabb forgalmúakat megkeresték és próbáltak céges netet rátukmálni ezekre az emberkékre!!! (a UPC-nél a céges előfizetés forgalmi korlát mentes. Valóban az. Gondolhatod, sokkal drágább is mint a "lakossági")
Az idén év elején és tavaly év végén voltak emiatt felzúdulások, a UPC elnézést is kért állítólag az így megszólított ügyfeleitől....

Én is így jártam, állandóan b@sztattak telefonon. Mimóza lelkem ;] erre úgy reagált, hogy szoltáltatót váltottam. Úgyhogy az elnézés kérésüket a hajukra kenhetik. Visszafele sült el a cseszegetés.

Ott, ahol több net-szolgáltató is jelen van, jól gondolja meg az adott ISP, hogy mivel fenyegetőzik és hogy él-e a retorzióval, mert könnyen ügyfélvesztés lehet belőle. A másik dolog, eddig hajlottam arra, hogy hűségszerződést kötök a Digivel, de a korlátozás (lehetősége) miatt letettem róla. Jelenleg ott tartok, hogy megrendelem az 500-as csomagot, és használom úgy és arra a netet, ahogy eddig. Amint beindul a b....gatás, visszaváltok DIGINet 200-ra.

(#19211) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Valami nagy baj van a Digi-vel, mert a web oldalak nagy részét nem tudja megnyitni pl. Facebook, de több híroldal sem nyilaik meg, és tegnap óta használhatatlanul szakadozik az internet nálam...
Valami nagyon el lett itt rontva.... :O

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#19212) radi8tor válasza zsolt501 (#19211) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

5:22-kor/óta tapasztaltam én is több oldallal. :(

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#19213) Multibit válasza radi8tor (#19212) üzenetére


Multibit
veterán

Ezek szerint országos probléma.

(#19214) Lokids válasza zsolt501 (#19211) üzenetére


Lokids
addikt

Külföldre nincs link. Országon belül mindent elérni. (legalábbis amiket próbáltam)

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#19215) fageza válasza Lokids (#19214) üzenetére


fageza
csendes tag

Örülök, hogy rátaláltam a fórumra. Rögtön látom, ha valami hiba van. És nem hardverileg keresem rögtön a problémát. Szóval :R

Debrecenben is haldoklik pár oldal.

A gmail viszont simán jön, szerintem az is külföldi. Vagy nem?

(#19216) zsolt501 válasza fageza (#19215) üzenetére


zsolt501
nagyúr

De igen az is külföldi, ezért nem is értem, olyan DNS feloldási hibának tűnik, mert a saját szerverem sem érem el, ami bizony szegeden van...

Ja és próbáltam már több DNS szervert is de nem jártam sikerrel.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#19217) fageza válasza zsolt501 (#19216) üzenetére


fageza
csendes tag

A digi honlapján van róla hír, hogy ma pár helyen (Miskolc, Békéscsaba, Győr, Tatabánya) 0100-tól 0600-ig "rendkívüli karbantartási és fejlesztési munkálatokat" végeznek. Tegnap rakták fel őket. Lehet ezeknek a következményeivel szenvedünk?

[ Szerkesztve ]

(#19218) zsolt501 válasza fageza (#19217) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Jó de én pl. szegeden vagyok mondhatni az ország másik fele...

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#19219) bobalazs válasza zsolt501 (#19218) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Még mindig tart a karbantartás ezek szerint. Nagykanizsán is gond van .
adobe flash, facebook.

[ Szerkesztve ]

(#19220) zsolt501 válasza bobalazs (#19219) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ezt ugye nem gondoljátok komolyan, hogy egy helyi karbantartással országos zavart csinálnak a hálózatban, arról nem is beszélve, hogy egyes külföldi oldalak továbbra is elérhetőek, lásd Google oldalai és más oldalak elérhetetlenek, de ugyan ez igaz a magyar oldalakra is.

Pl. a youtube is elérhető.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#19221) Because válasza zsolt501 (#19211) üzenetére


Because
őstag

+1 Tatabányáról

(#19222) bobalazs válasza zsolt501 (#19220) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ugye nem gondolod hogy hazudok? Miért kell hitetlenkedni?
Máskor semmi gondom nem volt ezen oldalak elérhetőségével. Tudom hogy működnek ezek az oldalak mert isitdown néztem, és mennek az oldalak. Nem gyanús neked hogy "helyi karbantartás" során országosan digiseknél betojnak a szolgáltatók? Nem vagyok szaki, de miért ne lehetne hogy csak bizonyos oldalak nem működnek rendesen?

[ Szerkesztve ]

(#19223) zsolt501 válasza bobalazs (#19222) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ki mondta, vagy írta, hogy hazudsz, ne lás olyat ami nincs ott.
Mindenesetre elég érdekes, hogy egyes magyar és külföldi oldalak megnyithatóak, míg más oldalak nem, ezt mivel magyarázod?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#19224) szili.tamas1


szili.tamas1
senior tag

Na megoldodott a 2-4 mbites kalvariam. Az amd felpakolt a lankartya driverrel valami app ex network boostert, ami be volt kapcsolva a halozati kapcsolat tulajdonsagainal. Kivettem a pipat elole, egybol jon a 100 megabit... Megmondom oszinten nem most kezdtem szamitogepezni de ilyet meg nem lattam hogy a letoltest teljesen megfektesse valami.

[ Szerkesztve ]

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#19225) Diopapa


Diopapa
addikt

Nálam minden külföldi oldal halott, a magyarországiak bejönnek. DNS rendben, egyszerűen nem jut ki. Veszprém.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#19226) zolikum


zolikum
csendes tag

Budapest, 18 kerület. A helyzet ugyan az... Reméljük nem a sávszélharcnak van ilyen "jótékony" hatása. ☺

(#19227) Zloty


Zloty
újonc

Üdv. Gyöngyös szintén zenész.Skype se müxik. :(

(#19228) TeeJay


TeeJay
félisten

külföld eltűnt :D
ez azért szopás mert a torrent oldalak nagy része nem idehaza van elhelyezve :U
reméljük visszaáll hamarosan :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#19229) bobalazs válasza TeeJay (#19228) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ahhoz képest hogy 20/10est fizetek a speedtesten 30/20 van.

(#19230) Because válasza bobalazs (#19229) üzenetére


Because
őstag

na akkor a PH oldalait 30/20-al nézegetheted más úgyse jön be :D

(#19231) #68216320


#68216320
törölt tag

A megfigyelo/szuro/lehallgato rendszeruk bemondta az unalmast???

(#19232) adakiller


adakiller
senior tag

nálam most már minden külföldi oldal elérhető

(#19233) tekk válasza adakiller (#19232) üzenetére


tekk
tag

Itt még sajnos nem :( (Szeged)

(#19234) SirKero


SirKero
őstag

Vecsésen most állt helyre. Minden oldal elérhető és a sebesség is meg van :K

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#19235) Atom Maki


Atom Maki
tag

Itt sem jó még (Nagykanizsa)
Az érdekes, hogy dropbox, onedrive nem megy, de a google drive-ja igen.

Mit hallott a Terminátor utoljára? Dik'má szinesfém!

(#19236) Zloty válasza SirKero (#19234) üzenetére


Zloty
újonc

Gyöngyösön is helyre állt. :D

(#19237) zsolt501 válasza Zloty (#19236) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Szegeden is helyre állt, de a szakadozás megmaradt.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#19238) akicsrak


akicsrak
csendes tag

X. ker, FB, Twitter, Viber egyenlőre nem megy, kezdek elszakadni a külvilágtól. :DDD

(#19239) McDog


McDog
aktív tag

Nálam minden helyre állt, minden oldal látható. :-) (Bp. XIV.)

(#19240) kene84 válasza McDog (#19239) üzenetére


kene84
senior tag

Hmm. én is 14. kerület mégsem működnek külföldi oldalak..

(#19241) tekk


tekk
tag

Vagy csak jó időzítés, vagy nem, de egy router connect / disconnect után megy minden (kopp - kopp) :)

(#19242) Egon válasza kali (#19208) üzenetére


Egon
nagyúr

Nekem úgy tűnik, hogy a kisebb csomagok gazdái már zömében részesültek az emelés áldásos hatásaiban (sok ismerősömnek van ilyen nete, és eddig kivétel nélkül mindnél megvolt a gyorsulás), míg a topnetesek esetében nem igazán megy a dolog - ami logikus is, hiszen vélhetőleg vannak még szűk (100 MBit-es) keresztmetszetek a hálózatukban - más kérdés, hogy elegánsabb lett volna akkor bejelenteni a sávszél emelését, amikor már valóban működik... :U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#19243) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Ez hogy lehet?

"Ezen a címen DigiNET 200 / 500 / 1000 elérhető"
és a top netem még mindig csak 90/25?

(#19244) koxx válasza Fr3eWar (#19243) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

100-at bír max, idő kell az átálláshoz, biztos switchet kell cserélni.

(#19245) zsolt501 válasza koxx (#19244) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nem mindenhol cserélnek swichet, ahol 1 nagy előfizető van, ott azt az 1 előfizetőt (mint az én netem is) egyből az ONT-re kapcsolják, így a 10/100-as swich-et kihagyva, szóval akik a 10/100-as swich-en vannak azoknak az a 96-97-es net lesz a plafon sok helyen, ahol nem cserélnek berendezést.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#19246) koxx válasza zsolt501 (#19245) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Persze gondoltam, hogy nem mindenhol :) csak ott ahol indokolt.

(#19247) TeeJay


TeeJay
félisten

szerintem bővítettek külföld felé
most hogy visszajött és megnéztem csutkán tölt brazzers-ről eddig meg csak döcögött 3-4MB-al
most 11-el jön maxon amit a csomag bír :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#19248) ACE- válasza Fr3eWar (#19243) üzenetére


ACE-
addikt

Az az újakra vonatkozik, gondolom ha valaki igényli, akkor kimennek, ha szükséges switch-et cserélnek, és behúznak egy plusz kábelt.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#19249) ACE- válasza TeeJay (#19247) üzenetére


ACE-
addikt

Egy ilyet azért lehet nem ártott volna bejelenteniük... szóval nem hiszem hogy ez az oka.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#19250) Raga


Raga
senior tag

Üdv.

Látom máshol is akadnak problémák.
Én külföldi oldalakat nem igazán nézegettem, de amit észrevettem semmilyen frissítési szolgáltatás nem elérhető.
World of Tanks launcher - ez miatt játszani sem tudok
Win update
app store
Bármi ami frissítés hibás.

Ja Kiskunhalas

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.