Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19501) thxer válasza ACE- (#19491) üzenetére


thxer
aktív tag

Próbáld meg, hogy kikapcsolod a hardveres NAT-ot.

(#19502) spammer


spammer
veterán

50/30-ra emeltek elvileg (legkisebb csomag volt), de a DIGI saját mérőjével is max 31/27-et tudok kipréselni kábelen (CAT 5). D-link DI-524 router, elég régi, de azért kábelen bírnia kellene 50-et, nem? :F A belső "dobozban" átdugtam GE portba (előtte FE-ben volt), de semmi változás.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#19503) Diopapa válasza spammer (#19502) üzenetére


Diopapa
addikt

Ha kikötöd a routert és megnézed anélkül, egyből kiderül.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#19504) zsolt501


zsolt501
nagyúr

http://digi.hu/lakossagi/internet Ahogy elnézem ezekből a reklámból még lehet baja a diginek, mert meg sem említik a korlátozás lehetőségét, csak azt reklámozza, hogy HD-s filmeket, lehet nézni, illetve hogy hogy az egész család zavartalanul használhatja, nos ha korlátozva lesz, akkor bizony ott már nem lesz zavartalan a használat, és ott egy NMHH vizsgálat csúnya büntetést tud összehozni.

Mondjuk ha a garantált sebességre korlátoz csak akkor még elmegy, és használható lehet, de mint írtam ebből még lehet gond.
Nem akarom az ördögöt a falra festeni, de ha ezt a 350GB-ot komolyan foglya venni a digi, akkor egy csúnya bünti is a nyakukba szakadhat a reklámok miatt, mert eléggé korlátlanként sugallja a szolgáltatását a digi.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#19505) Drenadar válasza zsolt501 (#19504) üzenetére


Drenadar
veterán

lefogadom hogy a diginél is csak egy biztosíték az a 350GB, ha valahol nagyon elszabadul a pokol akkor meglegyen neki a joga rendet tenni :)

(#19506) kabelmania27 válasza Drenadar (#19505) üzenetére


kabelmania27
félisten

Majd a UPC is csinál egy hasonló reklámot a 120/240-es netnek:D

(#19507) spammer válasza Diopapa (#19503) üzenetére


spammer
veterán

Igen, csak régebben valamiért kékhalálozott a Win8 minden direkt kapcsolatnál, de most megpróbáltam és ment rendesen. Hát igen, 56/31 körül vitte direktben. :C Most nézem, hogy ez a fos router csak 54 Mbites, nem is 100. :Y Nem csoda, hogy nem ment. Én azt hittem, hogy az 54 Mbit a wifire vonatkozott és a kábelen 100-at tud, de ezek szerint nem. :(

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#19508) Multibit válasza spammer (#19507) üzenetére


Multibit
veterán

Az az 54 Mbit valóban a wifire vonatkozik :) De ez nem azt jelenti, hogy számodra wifi-n ennyi a hasznos sebesség!

(#19509) worxland válasza spammer (#19507) üzenetére


worxland
addikt

Az a router nem fos, csak régi. Egy ökrös szekértől ne várjunk 7 perces köridőt a Nürburgringen.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#19510) spammer válasza Multibit (#19508) üzenetére


spammer
veterán

&(#19509) worxland

Oké, persze. De ha FE csatlakozó 100-at visz elméletben, akkor gyakorlatban 50-at még el kellene bírnia, de nálam csak 30 körül van a max. :U Na mindegy, átmegyek a router topikjába, hátha tudnak valamit mondani rá. :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#19511) worxland válasza spammer (#19510) üzenetére


worxland
addikt

A 100 Mbit a LAN-LAN-ra vonatkozott mindig is. Egyik routernél sem adják meg a dobozon a WAN-LAN sebességet.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#19512) spammer válasza worxland (#19511) üzenetére


spammer
veterán

Hát az elég baj. Ez így elég gyászos sebesség. No mindegy, előbb-utóbb akkor router csere lesz, úgyis érik, mert wifi-n is hót gyenge az a kb. 10 Mbit valós teljesítmény.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#19513) kali válasza Multibit (#19499) üzenetére


kali
legenda

nincs ilyen tablet, és kizárt, hogy adott ellenoldalon n szabványon mérhetően átmenjen a 200 megabit/sec, még 5 GHz hálón sem fér át.

[ Szerkesztve ]

(#19514) Multibit válasza kali (#19513) üzenetére


Multibit
veterán

Ez az! Ő mégis ezt írja: nekem 200/50-es netet táblagépen szinte teljesen átengedi. Persze kérdés, mi fér bele a "szintébe"?

[ Szerkesztve ]

(#19515) DLDKox válasza kali (#19513) üzenetére


DLDKox
aktív tag

Nálam az iPad Mini-vel 5 Ghz-en 75/45 Mbps megy át.

(#19516) B-L-A-C-K válasza DLDKox (#19515) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nekem jelenleg 80/20-as net van, ami 87/27-et lát, és az iPhone 5S ezt maximálisan látja is egy WDR3600-as router társaságában. Ha végre megkapom majd a 200/50-et kíváncsi leszek mit fog tudni. (nem mintha lényeges lenne hogy mennyit lát a telefon ;] )

[ Szerkesztve ]

(#19517) MajaG válasza Multibit (#19514) üzenetére


MajaG
senior tag

20 megával(160megabit) másolok stabilan!!! Egy TP-link 4300-sal Nas és gép között 5Ghz-es wifin.
200megabit az 25 mega, szóval szerintem ez belefér a szinte kategóriába.

Router-laptop egy szobába van. Rálátással.

[ Szerkesztve ]

(#19518) kali válasza MajaG (#19517) üzenetére


kali
legenda

azért nem mindegy, hogy wan <-> wlan vagy wlan <-> wlan az irány...

(#19519) MajaG válasza kali (#19518) üzenetére


MajaG
senior tag

Lan - wlan :)

(#19520) kali válasza MajaG (#19519) üzenetére


kali
legenda

úgy is, de akik itt a netes sebességet akarják átvinni wan <-> wlan irányban, ott már más kicsit a helyzet, mint a "belső hálós" irányokban.

(#19521) Dot


Dot
őstag

Valaki még tegnap kérdezte a szinkront:
fel/le 'csak' ~100/100
Valszeg eléri a feltöltési korlátot ezért nem nem mennek ki az ack-t, hogy gyorsabb legyen a letöltés.
Ez jól látszik a grafikonon, mikor a winyó overload-ol akkor beindul a letöltés(ssd-re).
Bithu trekker, ott tuti gigás feltöltők vannak. A felső 3 torrent a lényeg, 3 fizikailag más tárra töltöttem!

Nekem megfelel, stabil, majd cserélek winyót, ha lesz pénzem és meglesem úgy.
Ja eközben cfosspeed adatforgalomra állítva, a pingem német szerveren 21-24 helyett 35-40ms.

[ Szerkesztve ]

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#19522) Multibit válasza MajaG (#19517) üzenetére


Multibit
veterán

Számomra nem fér bele, de nem az a lényeg. Az számít, hogy obalix kollégának elegendő-e, ha ennyi marad a 200-ból. Ő szeretne DIGINet 200-at használni wifi-vel.

(#19523) oba válasza Multibit (#19522) üzenetére


oba
addikt

szeretném kihasználni mind a 200 mbitet wifin, szóval valószínűleg az lesz amit javasoltál a routeres topikban (AC router és usb adapter)

(#19524) MajaG válasza Multibit (#19522) üzenetére


MajaG
senior tag

Hát, ha biztosra akar menni az ember, akkor nyilván AC.

Nekem beleférne, ha lehetne itt digi, ahol lakom. :)

Csak azért nézem a topicot, mert gondolkodom, hogy a NAS-t átrakom nagy faterékhoz, aztán előfizetek ott egy netre. :))

(#19525) #65537792


#65537792
törölt tag

Másnál is nagyon lassú a net? Bp. 15.ker.

[ Szerkesztve ]

(#19526) thxer válasza #65537792 (#19525) üzenetére


thxer
aktív tag

Itt jó, 19. kerület.

(#19527) Flashget válasza thxer (#19526) üzenetére


Flashget
félisten

de hogy jó..az emelés napjához képest ;)
késő este nem volt kábeltv vétel, de még reggel sem.

Realme GT Master Edition

(#19528) Flitter


Flitter
tag

Ez esetben ez az én olvasatomban azt jelenti,hogy könnyes szemmel búcsút veszek az 1000/100 Mbps-es netnek.
Ilyen feltételekkel nem kell.Ha túllépem mert túllépem akkor is fizessek és korlátoznak :W

Ha átlagot nézünk ahogy a DIGI írja,akkor meg ingyen sem kell.
Marad az ami volt 80/25 és nem korlátoznak. :R

[ Szerkesztve ]

Állampolgári jogom hülyének lenni! By:Flitter

(#19529) xxSanchez válasza Flitter (#19528) üzenetére


xxSanchez
őstag

3 hónapig biztos nem korlátoznak, legrosszabb esetben pedig majd visszalépsz 200/50-re.

Heyho.

(#19530) NyuszyCaster


NyuszyCaster
senior tag

nekem is marad a 200/50 annak ellenére hogy 2015 jan 1 től a 200 as net re is lez korlátozás 250 gb nál de ezt most mondta az ögyfeles nő személyesen és még nem publikus :(

[ Szerkesztve ]

HTC desire 500

(#19531) Flitter válasza xxSanchez (#19529) üzenetére


Flitter
tag

Igen az is megoldás lehet,de szerintem erre felkészültek és tuti nem fogják engedni.Valami nagy csavar lesz ebben.
Nem is értem eddig a DIGI korrekt volt,most meg hirdette az 500 és 1000 netjét- erre korlátozhatja.

Állampolgári jogom hülyének lenni! By:Flitter

(#19532) Flitter válasza NyuszyCaster (#19530) üzenetére


Flitter
tag

2015 jan 1 től a 200 as net re is lez korlátozás 250 gb nál

Akkor marad a seedszerver az ott nem korlátoznak.Valami ócska netet veszek a szerveren meg okoskodok.Aztán elmehetnek a korlátózós a...ba. :Y

[ Szerkesztve ]

Állampolgári jogom hülyének lenni! By:Flitter

(#19533) trec12 válasza Flitter (#19531) üzenetére


trec12
addikt

Ja, egész érdekes a történet....már ahogyan beharangozták aztán az indulás napján közzétették hogy nem úgy van az ám... :U

[ Szerkesztve ]

(#19534) NyuszyCaster válasza Flitter (#19532) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

valahogy igy
a seed szerót kicsengted 1 homapra annyit forgalmazol amenyit akarsz és ami kell azt ftp n lehúzod magadnak és kész nincs korlát

HTC desire 500

(#19535) Flitter válasza trec12 (#19533) üzenetére


Flitter
tag

Most komolyan 5-7 ezerért tudok szervert ahol 50-60MB/s (nem Mbit)tolok fel és le is és nem beszélve megbízható szerver. :C Nem olyan vérpistike tinglitangli lehúzós szerver.
Akkor álljak le a DIGI-vel szívózni? Eszem ágában sincs.Ha majd belefulladt a a DIGI ebbe a korlátba olcsóbban is fogják adni korlát nélkül.
Annó az UPC is korlátozott,meg is ba@ták a szájukat érte.

[ Szerkesztve ]

Állampolgári jogom hülyének lenni! By:Flitter

(#19536) Multibit válasza trec12 (#19533) üzenetére


Multibit
veterán

Ez nem érdekes, hanem szánalmas!

(#19537) Flitter válasza NyuszyCaster (#19534) üzenetére


Flitter
tag

Pontosan :R

Állampolgári jogom hülyének lenni! By:Flitter

(#19538) xxSanchez válasza NyuszyCaster (#19530) üzenetére


xxSanchez
őstag

Ez valami vicc? Nem értem miért csinálja ezt a DIGI...

Heyho.

(#19539) NyuszyCaster válasza Flitter (#19537) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

annó upc korszakban én is seed szerót béreltem és cseszheték a korlátozásukat
de én pontosan a korlátozás nélküli net miatt mentem elsósorban a digihez másodsorban az ár miatt
ezek a dolgok most igen rosszúl esnek tőlük és reméllem hamar rájönek hogy ennek igy semmi értelme mert szerintem aki torrentezik vagylelép tőlük vagy kijátsza valahogy

HTC desire 500

(#19540) kali válasza Flitter (#19532) üzenetére


kali
legenda

ne idegeskedjetek már olyanon, ami még meg sem történt...
akár azért is beharangozhatta az ügyintéző a lomhább csomagokra is a majdani (esetleges) korlátozást, nehogy amiatt ne ugorjanak fel az előfizetők a 500 és 1000 netre.

[ Szerkesztve ]

(#19541) Flitter válasza kali (#19540) üzenetére


Flitter
tag

Tök mindegy,ha korlátoznak marad a seedszerver. :C

Állampolgári jogom hülyének lenni! By:Flitter

(#19542) NyuszyCaster válasza xxSanchez (#19538) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

sajna nem bent voltam az ügyfelen mert telefonban azt mondták egyedi elbirálás alapján köthetek hüséget annak elenére hogy megvan mind3 szolgáltatás igy váltottam volna 500 as netre de ott közölte a hölgy hogy nem lehet és ezt a telefonos ügyfeles kolégának látnia kellet volna én meg mondtam nem baj marad a 200/50 arra nincs korlát
erre ő igen 2015 január 1 ig nincs utánna 250 gb nál lesz....

HTC desire 500

(#19543) NyuszyCaster válasza kali (#19540) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

erre én is gondoltam már

HTC desire 500

(#19544) Flitter válasza NyuszyCaster (#19539) üzenetére


Flitter
tag

Igen,teljesen ledöbbentett a digi hozzá állása. KORLÁTOZÁS,be@rok.

Arról meg ne is beszéljünk,hogy kivan függesztve az árlistában a 200 as net a 85 ötösök helyett de semmi változás. Tudom,sok mindent kell átvariálniuk de ezt előbb meg kellett volna csinálni,nem előbb kirakjuk ,jujjjj mekkora jót tettünk ,fizess!! Hanem előtte.

Állampolgári jogom hülyének lenni! By:Flitter

(#19545) NyuszyCaster válasza Flitter (#19544) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

én azt nem mondhatom hogy nincs változás nekem az emeléses sms után hellyel közzel megvan a 200/50sőt van mikor több is kicsivel

HTC desire 500

(#19546) snemeth válasza NyuszyCaster (#19530) üzenetére


snemeth
aktív tag

de ezt most mondta az ögyfeles nő személyesen és még nem publikus

Most már igen. :DD

(#19547) NyuszyCaster válasza snemeth (#19546) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

ja ja

HTC desire 500

(#19548) Multibit


Multibit
veterán

Akárhogy is, de ezt most nagyon f@sz módon csinálja a Digi!
1000-es csomagot használva korlátozás alatt lesz az előfizetőnek 100/10-es netje. A már eddig bejelentett korlátozási szándéknak is van visszatartó ereje és biztos, hogy sokan meggondolták magukat a felfelé váltást illetően. Való igaz, hogy a Digi eddigi legnagyobb előnye a versenytársakkal szemben a forgalomkorlát hiánya volt. Ezt kár volt feladni! Ha paráznak a rendszerösszeomlások miatt, nem kell emelni!
Mit akarnak a Digi markecingesei? Megszabadulni a legtöbbet fizető ügyfeleiktől?

(#19549) Flitter


Flitter
tag

Így helyes az 500 és 1000Mbit-es reklám :C

Állampolgári jogom hülyének lenni! By:Flitter

(#19550) NyuszyCaster válasza Multibit (#19548) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

szerintem nem

csak arról vanszó szerintem hogy nem biztosak benne hogy birja e a rendszerük a nagy nettel a nagy forgalmat

HTC desire 500

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.