Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19601) Diopapa válasza spammer (#19599) üzenetére


Diopapa
addikt

Baj nem csak a korláttal van, hanem hogy mekkora sebességű nethez mekkora korlátot írtak az ÁSZF-be.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#19602) xxSanchez


xxSanchez
őstag

Valakinek ezt válaszolta most a DIGI FB-n:

Mint írtuk, kollégáink szükség esetén tudnak tájékoztatást adni. Ezen felül a megszabott korlát túllépése esetén értesítjük ügyfelünket és amennyiben szükséges valóban szabályozható a sávszélesség. Ez mind a csomag része, amire elő lehet fizetni, nincs olyan, hogy teljes ár és rész-ár. Megértésedet köszönjük!

Heyho.

(#19603) proradeon válasza Diopapa (#19601) üzenetére


proradeon
őstag

Gyakorlatilag mindegy mekkora értéket határoznak meg mindaddig, amíg ez csak egy jogi biztosíték, ergo nem feltétlenül alkalmazzák a korlátozást.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#19604) DLDKox


DLDKox
aktív tag

Szerintem sem fogják alkalmazni a korlátozást, kivéve az extrém eseteket. Azért rakták bele az ÁSZF-be, hogy a kirívó forgalmat tudják szankcionálni. Legalábbis bízok benne mivel a kerti online kamerám is vagy havi 200 GB forgalmat generál.

(#19605) unravel


unravel
őstag

Nekem eddig nem volt korlát DIGI-n.
Nem tudok senkit akit korlátoztak volna eddig.
Meggyőződésem, hogy a jövőben sem fogok forgalmi korlátot kapni.
Ez a véget nem érő korlátos diskurzus már tegnap lezajlott (de lehet hogy már tegnapelőt is).
Most jön az a rész, hogy legális tartalommal is elérhető a 350 GB.
Pattogtassatok kukoricát!

¯\_(ツ)_/¯

(#19606) Flashget válasza zsolt501 (#19600) üzenetére


Flashget
félisten

Hajajj..mire a tv behozta ma reggel a ph fórumot... :D

Realme GT Master Edition

(#19607) jozsef8 válasza Flitter (#19549) üzenetére


jozsef8
aktív tag

Az a vicces hogy nem korlátoztak senkit. Majd ha korlátoztak lehet sipánkozni. Az UPC is ezt csinálta. Benne van a szerződésemben. 3 év alatt (havi 2-3 TB adatforgalom) 1 levelet nem kaptam még, de ezt már vagy 5x leírtam a fórumban. A digi sem fog semmit korlátozni...

(#19608) mlinus válasza DLDKox (#19604) üzenetére


mlinus
őstag

csak ugye te is meg a digi is máshogy értelmezi hogy mi a kiugróan nagy forgalom.

(#19609) zsolt501 válasza Flashget (#19606) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Lassú az interneted, vagy a TV-d :DDD

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#19610) mlinus válasza jozsef8 (#19607) üzenetére


mlinus
őstag

és szerintem már mások is 5x leírták, hogy a upc nagyon sokáig aktívan korlátozott és szűrte a p2p-t és pont ezért a mai napig ellenszenvesek, mert kiskaput hagynak maguknak azzal, hogy bent hagyják az ÁSZF-ben a korlátot.

(#19611) Diopapa válasza xxSanchez (#19602) üzenetére


Diopapa
addikt

Biztosítania kell, hogy a fogyasztó maga tudja ellenőrizni. Nincs ilyen, hogy majd ő megmondja mennyi az annyi.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#19612) jozsef8 válasza proradeon (#19560) üzenetére


jozsef8
aktív tag

Ez így van. Nem vagyok digis mert sajnos nincs itt, de nem jó olvasni hogy előre jósol mindenki a korlátozást illetően. Rendelje meg mindenki, és ha korlátoznak majd váltanak. De erre sok esély nincs, mert akkor semmi értelme nem lenne az 500-as és 1000-es csomagnak -.- A digi nincs ennyire hülye, mert akkor senki nem veszi majd. Romániában sem korlátoznak itt miért korlátoznának?

(#19613) jozsef8 válasza mlinus (#19610) üzenetére


jozsef8
aktív tag

2010 előtt igen. De mivel sok előfizető sírt, eltörölték.

(#19614) Flashget válasza jozsef8 (#19607) üzenetére


Flashget
félisten

UPC elődje a chello kőkeményen korlátozott és az UPC is jó ideig...meg volt a híres p2p korlátozásaik.

csak tudod, eddig az ÁSZF-ben nem volt konkrét szám megadva 2008-ig visszamenőleg Diginél, amióta belevették, hogy torrentpistát korlátozhatják!

Egyébként kíváncsi vagyok ez a reklám része mikor fogja a hatóság figyelmét felkelteni, mert az unióban kőkeményen rámentek a letöltésekre és a németeknél sok kint dolgozó magyar kapott felszólítást 650 öjró megfizetésére.

Az 1000/100 Mbps sebességű csomaggal – mely Magyarország leggyorsabb lakossági internetes csomagja, fantasztikusan alacsony áron – garantált a gigantikus száguldás!

Egy DVD film (átlag 4,4 Gbyte) akár 36 másodperc, egy Blu-ray film pedig akár 3 perc alatt letölthető ilyen sebesség mellett.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#19615) xxSanchez válasza Diopapa (#19611) üzenetére


xxSanchez
őstag

Nem is mondtam, hogy nem kell.

Heyho.

(#19616) Flashget válasza zsolt501 (#19609) üzenetére


Flashget
félisten

nekem már csak ilyen 100-as veterán sebességű netem van :DDD

Realme GT Master Edition

(#19617) zsolt501 válasza Diopapa (#19611) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Pontosan, szerintem a UPC is ezért hagyott fel a dologgal, mert drága dolog volt a hitelesített mérés, és csak az ügyfél riogatása maradt.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#19618) zsolt501 válasza Flashget (#19616) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ha stabil jó is az, mert nálam amit kapok tesztelésre nagyon nem stabil, olyan mint egy EKG diagram...

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#19619) Flashget válasza zsolt501 (#19618) üzenetére


Flashget
félisten

94/54,5 nem panaszkodom.
csak a wifi miatt cserélek routert.

Realme GT Master Edition

(#19620) jozsef8 válasza Flashget (#19614) üzenetére


jozsef8
aktív tag

Elvileg a román ÁSZF-ben is benne van, de ott sem korlátoztak. Amúgy sem fog egy panelban 20 ember 500-as meg 1000-es netet venni. Jó ha egy panelból 2-3 ember vesz. Ez meg nem terheli le annyira.

(#19621) unknownuser válasza zsolt501 (#19595) üzenetére


unknownuser
tag

rendelet

"(2) A 13. §-ban, valamint a 14. § (1) bekezdésben meghatározott követelmények esetében az ellenőrzések igazolása történhet legalább egy hónapra vonatkozó - egy számlázási időszakkal egybeeső - folyamatos méréssel vagy kijelölt tanúsító szervezet által történő tanúsítással arra vonatkozóan, hogy a szolgáltató megfelelő számlázás ellenőrzési folyamatokat és ellenőrző méréseket alkalmaz."

De ha te megmutatod, hogy a fentebb linkelt rendeletben hol van az leírva, hogy valamilyen hatósággal hitelesíttetni kell valamilyen mérőszerkezetet, akkor elhiszem, hogy neked van igazad. Addig továbbra is azon a véleményen maradok, hogy sem a telefonszolgáltatók, sem az internetszolgáltatók mérési rendszereit nem hitelesíti semmilyen hatóság. Szép vagy nem szép, szerintem így van.

A víz, a gáz, a villany meg kicsit más tészta, más törvény is szabályozza őket.

[ Szerkesztve ]

(#19622) Gejza1981 válasza unknownuser (#19621) üzenetére


Gejza1981
tag

az ügyfélszolgálatos is látja, hogy mekkora az internet forgalom 1 ügyfélnél (percre pontosan)

(#19623) bluobluo75 válasza Zoshi85 (#19571) üzenetére


bluobluo75
őstag

de csak városban, azon kívül semmit nem ér

(#19624) unknownuser válasza Gejza1981 (#19622) üzenetére


unknownuser
tag

Nyilván, nem ez a kérdés. Hanem hogy zsolt501 szerint a szolgáltatónak egy "a mérésügyi hivatal által hitelesített adatforgalom mérő"-re van szüksége, "ami le van plombázva, és amihez a szolgáltató sem nyúlhat", esetleg ami ráadásban minden "ügyfél esetén tárolja legalább 5 évig a méréseket."

Szerintem meg semmi ilyenre nincs szüksége, csak belső ellenőrzésekre, és azzal az ő által mért adat már hitelesnek számít.

(#19625) bluobluo75 válasza Flashget (#19574) üzenetére


bluobluo75
őstag

majd lesz

(#19626) dokee78


dokee78
félisten

Nem találom a szerződésen a "fióknevet és jelszót"
Bamba vagyok?
Hol találom?

Hol tudom megnézni adott hónapban mennyi az adatforgalmam?

(#19627) Diopapa válasza unknownuser (#19621) üzenetére


Diopapa
addikt

Katt. Semmivel sem másabb mint a víz vagy a villany. Bármi amit valamilyen mértékegység alapján számlázol pl benzin, disznóhús, stb azt csak így lehet. Ha neked felmondják a szerződésedet arra hivatkozva, hogy túllépted amit mérnek, akkor goto fogyvédelem és ott lehet magyarázkodni mi alapján.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#19628) xxSanchez válasza dokee78 (#19626) üzenetére


xxSanchez
őstag

Nem tudom, hogy milyen fióknév és jelszóra gondolsz, de sehol nem lehet megnézni egyelőre, hogy mennyi a forgalmunk. Ha felhívod őket akkor megmondják.

Heyho.

(#19629) dokee78 válasza xxSanchez (#19628) üzenetére


dokee78
félisten

És az ügyfélkapura mivel tudok belépni?

(#19630) xxSanchez válasza dokee78 (#19629) üzenetére


xxSanchez
őstag

Regisztrálj egy felhasználót.

[ Szerkesztve ]

Heyho.

(#19631) ACE- válasza unknownuser (#19593) üzenetére


ACE-
addikt

Ahányszor mondtad ezt, hogy "nem vagyok jogász" akár már az is lehetnél. :D

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#19632) unknownuser válasza ACE- (#19631) üzenetére


unknownuser
tag

Mert a kettő az már olyan sok? :)

[ Szerkesztve ]

(#19633) unknownuser válasza Diopapa (#19627) üzenetére


unknownuser
tag

Hát nem tudom, szerintem akkor sincs semmilyen hitelesített mérőműszer erre a célra.

Régen dögivel léteztek forgalmi korlátos vezeték nélküli csomagok, és kétlem, hogy akármilyen hitelesített, plombázott "mérőszerkezeteket" használtak volna.

A telefonszolgáltatásoknál és a mobilinternetnél pedig ma is szükséges a forgalommérés, ott se hiszem, hogy lenne ilyen a cégeknél.

De majd aki ilyen helyen dolgozik, az megírja, hogy jár-e ki hozzájuk a hatóság, hogy hitelesítse a forgalomszámlálást végző számítógépeket és szoftvereket.

(#19634) Diopapa válasza unknownuser (#19633) üzenetére


Diopapa
addikt

Az a helyzet, hogy a "hiszem" kevés. A törvény megköveteli, tehát KELL.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#19635) unknownuser válasza Diopapa (#19634) üzenetére


unknownuser
tag

Törvényt erről még nem linkeltél, csak egy fogyasztó védelmi honlapot, amiből talán levezethető, hogy kellene ilyen hitelesített mérő, talán nem. Én linkeltem rendeletet ezzel kapcsolatban, az ebben a tekintetben lényegében ellentmond az általad linkelt fogyvéd oldalnak.

Szerinted akkor tehát a mobil és telkó szolgáltatók jelenleg is rendelkeznek ilyen hitelesített cuccokkal?

(#19636) Diopapa válasza unknownuser (#19635) üzenetére


Diopapa
addikt

Ajánlom figyelmedbe:

"A joghatással járó mérés csak a mérési feladat elvégzésére alkalmas hiteles mérőeszközzel (hiteles anyagmintával), vagy használati etalonnal ellenőrzött mérőeszközzel lehet végezni. (Joghatással jár a mérés, ha annak eredménye az állampolgárok és/vagy jogi személyek jogát vagy jogi érdekeit érinti, különösen, ha a mérési eredményt mennyiség és/vagy minőség tanúsítására - a szolgáltatás és ellenszolgáltatás mértékének megállapítására - vagy hatósági ellenőrzésre és bizonyításra használják fel; továbbá az élet- és egészségvédelem, a környezetvédelem és a vagyonvédelem területén. Használati etalonnal kell rendszeresen ellenőrizni azoknak a joghatással járó mérés elvégzésére használt mérőeszközöknek a pontosságát, amelyek hitelesítése nem kötelező.)

Hiteles az a mérőeszköz, amelyet a mérésügyi hatóság hitelesített, vagy amelynek külföldi hitelesítését első belföldi hitelesítésként elismerte."

szerk: A fogyasztóvédelmi weblapocskát amit linkeltem a kormany.hu egyik oldalán linkelték.

[ Szerkesztve ]

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#19637) zsolt501 válasza unknownuser (#19633) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Hinni a templomban szoktak, de ha valamihez nem értesz akkor az a te dolgod, de ha valaminél mennyiség van meghatározva, azt mérni kell, és a mérőeszköznek hitelesnek kell lenni, mert nem mindegy mennyit mér és hogyan, mert ha bemész egy boltba, akkor szerintem nem hasra ütés szerűen szeretnél 1 Kg kenyeret venni, ami vagy kevesebb vagy több...
Már a piacokon is hitelesített mérleget fogadnak csak el, de a benzinkutaknak is hitelesítésen kell átesniük, hogy üzemanyagot adhassanak el, ugyan ez igaz a villanyórára, és a víz órára is, de a telefon társaságok forgalom mérőinek is hitelesítve kell lennie, főleg ha az elszámolás időalapú illetve a mennyiség alapúnak is hiteles mérést kell biztosítani.
Az NMHH-val már volt ilyen ügyem, régebben, mert kiderült a szolgáltató számlázása téves volt, és nem a mért összeget számlázta ki, nekem csak bejelentenem kellett, a vizsgálatot az NMHH hivatalból elvégezte, nekem csak írásban kellett kérnem a vizsgálatot, illetve a számlákat lemásolták.
60 nap volt akkor egy vizsgálat, most nem tudom ez hogy megy, de a hitelesítést szakhatóság végzi, ez most sem változott.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#19638) unknownuser válasza Diopapa (#19636) üzenetére


unknownuser
tag

Az általad linkelt hivatal honlapján sem látok a listában bitek vagy bájtok mérésére szolgáló eszközt.

Amit meg most idéztél az nagyjából ugyanaz, mint a fogyvéd oldalán volt, ebből talán levezethető, hogy kellene ilyen hitelesítés, talán nem. Ugyanis ennyi erővel akkor ebből azt is levezethetem, hogy ha 10 darab almát akarok venni, akkor az eladó agyának, aki leszámolja a tízet hitelesítettnek kell lennie. Mert olyan mégse lehet, hogy hasraütésre azt mondja, hogy ez pedig 10. Ugyanis a forgalommérés az valójában számlálás, mint az almáké. Így kérdéses, hogy ez mérés, vagy számlálás.

[ Szerkesztve ]

(#19639) unknownuser válasza zsolt501 (#19637) üzenetére


unknownuser
tag

Az NMHH-val már volt ilyen ügyem, régebben, mert kiderült a szolgáltató számlázása téves volt, és nem a mért összeget számlázta ki, nekem csak bejelentenem kellett, a vizsgálatot az NMHH hivatalból elvégezte, nekem csak írásban kellett kérnem a vizsgálatot, illetve a számlákat lemásolták.
60 nap volt akkor egy vizsgálat, most nem tudom ez hogy megy, de a hitelesítést szakhatóság végzi, ez most sem változott.

ÉS? Mi lett az eredmény? Mert pont a lényeget hagytad le. Megállapította a hatóság, hogy a szolgáltató feltörte a plombát a hitelesített mérőjén?

(#19640) betyarr


betyarr
veterán

anno,amikor még 5gb korlát volt a szolgáltatómnál,akkor egy megadott sorozatszámmal lehetett belépni az oldalukon az accomba,ahol mutatta a pillanatnyi forgalmi adatokat.ha azt túllépte valaki,akkor korlátoztak.sztem semmilyen 3. fél nem volt benne a dologban,a szolgáltató mért,ha meghaladta valaki,akkor korlátozott.sztem a digi is így fogja (ha egyáltalán fogja) csinálni.

(#19641) kabelmania27 válasza xxSanchez (#19538) üzenetére


kabelmania27
félisten

(#19642) gyáliSanyi válasza jozsef8 (#19612) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

+1

Egyenlőre ne flame-ljük, ami még nincs is.
Az 1Gb-net-et nem erre tervezték.
Csak biztos van valami EU-s szabály az adatforgalomra vonatkozóan, amit muszáj feltüntetniük, hogy ne ba.....ák a céget emiatt, aztán majd vagy nézik vagy nem. Meg 400-800 ezer felhasználó közt elosztva max. 100Gb/hó, így még nem az a jópár ember fogja túlterhelni a hálózatot.

Ui.: A garantált sávszélesség 300/50 Mbps az 1Gbit-nél. Mi van akkor ha erre csökkentik még mindig gyors lesz a net. Már ha egyáltalán tényleg foglalkoznának majd az adatkorlátozással.

[ Szerkesztve ]

Live poor, die ritch.

(#19643) Diopapa válasza unknownuser (#19638) üzenetére


Diopapa
addikt

Nem értem még milyen "talán"-ról beszélsz. Ott a Magyar Kereskedelmi Engedélyezési Hivatal weblapja, ott a vonatkozó jogszabály, mit akarsz még? Ha nem érteni magyar, azzal sajna nem tudok mit kezdeni. Nem talán, hanem teljesen egyértelmű. (azért is idéztem azt a részt) A pedig, hogy ugyan azt írják mint a fogyvédők weblapján, nem a véletlen szüleménye.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#19644) Mangerd válasza unknownuser (#19639) üzenetére


Mangerd
aktív tag

Kedves "nem vagyok jogász, semmit nem értek hozzá, de imádok kötözködni és még a néma értő olvasás se megy" unknownuser!

Ajánlom figyelmedbe az utolsó sort, de úgy látszik a plombánál lemaradtál. Használati etalonnal kell rendszeresen ellenőrizni azoknak a joghatással járó mérés elvégzésére használt mérőeszközöknek a pontosságát, amelyek hitelesítése nem kötelező.

Ez a rész vonatkozik a forgalom számlálóra, hiszen plombázni nem lenne egyszerű. De attól még pontosnak kell lenni és egy PH betöltést nem számolhat el 183GB-nak! A mérő pontosságát teszt le- ill, feltöltéssel lehet ellenőrizni.

Az általad említett telefonos szolgáltatásnál is így van! Ha te (ahogy a digi is javasolja) saját szoftverrel méred a forgalmad és a szolgáltató által mért adathoz képest szignifikáns eltérést tapasztalsz, akkor nyugodtan fordulhatsz első körben a szolgáltatóhoz majd a fogyasztó védelemhez, NMHH-hoz.

A szolgáltatónak kötelessége hozzáférést biztosítani a forgalmadhoz. Tehát adott oldalon belépve, vagy telefon/személyesen azonosítás után hozzáférni a forgalomhoz. (Természetesen percre pontosan nem várható el, de legalább egy előző napi állapotot kapnod kell)
Pl. (telefonos példánál maradva) ha kártyás vagy, akkor le tudod kérni az egyenleged, hogy mennyit használhatsz fel!
Ez utóbbi egyelőre nincs a Digi-nél, és amíg ez nincs addig kár is hisztizni mérésügyileg... :((
(mellesleg 1000Mbit 90% még mindig 10Mbit, tehát ha netán egyszer valakit belassítanak, még akkor is, lassítva is jobb nete lesz mint egy ADSL :U )

[ Szerkesztve ]

(#19645) rocket válasza Flashget (#19574) üzenetére


rocket
nagyúr

Regebben az EMKTV-s idokben volt kabelnetnel a weboldalukon mero (jol emlekszem 2GB volt a limit), sose mukodott 1 teljes honapig egyfolytaban, igy sose korlatoztak senkit :D

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#19646) unknownuser válasza Mangerd (#19644) üzenetére


unknownuser
tag

"Ha te (ahogy a digi is javasolja) saját szoftverrel méred a forgalmad és a szolgáltató által mért adathoz képest szignifikáns eltérést tapasztalsz, akkor nyugodtan fordulhatsz első körben a szolgáltatóhoz majd a fogyasztó védelemhez, NMHH-hoz."

Ez egyáltalán nem függ össze semmilyen mérési hitelesítéssel. Bármilyen panasszal fordulhatok az NMHH-hoz, azzal is, hogy recseg a vonal. Abból, hogy a vonal recsegés miatt lehet panaszt tenni az NMHH-nál nem következik, hogy a vonalakat recsegére hitelesítik...

De tudod mit. Mivel már hárman állítjátok, hogy a mérésügyi hatóság által hitelesített mérőeszközzel kell rendelkezzen a szolgáltató ahhoz, hogy olyan forgalommérést végezhessen, aminek a fogyasztóra hatása van, ezért talán igazatok van. De azért még írok egy e-mailt a Metrológiai Hatóságnak, hogy ha telefonszolgáltatóvá akarok válni, akkor kell-e náluk hitelesítenem a forgalommérő eszközömet, és mi ennek a folyamata?

(#19647) xxSanchez válasza kabelmania27 (#19641) üzenetére


xxSanchez
őstag

Ezt még régebben láttam, ritka jó. :DDD

Heyho.

(#19648) rocket


rocket
nagyúr

A 500/1000-es csomagoknal a 350GB limitet a torrent huszarok miatt raktak be mint lehetoseget, nehogy tonkre vagjak masoknal a szolgaltatast.

Nem csodalom azert, hogy paraznak a halozat stabilitas miatt, mondjuk a legnagyobb csomag a felet hozza letoltesben/feltoltesben az 550Mbps/nap sebesseggel szamolva naponta 5.9TB forgalom, ami 177TB/ho!!!!

A limit meg azert ilyen kicsi, hogy ezeket a felhasznalokat eltudjak uldozni.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#19649) ACE- válasza Mangerd (#19644) üzenetére


ACE-
addikt

Azért a százalék számításod alapján Te semmiképpen ne menj ellenőrizni semmilyen mérést! :D :C peace

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#19650) Gejza1981 válasza Mangerd (#19644) üzenetére


Gejza1981
tag

ne mondd már, hogy az normális és használható megoldás, hogy az ügyfélszolgálatot kell hívogatni azért, hogy megmondják mennyi a forgalmad, 2014-ben 1000-es netnél? :)

a sebesség korlátozás valóban 10% is még 100-as net, DE az ászf-ben ____sokkal____ nyomasztóbb a felmondhatja a szerződést kitétel... s mindez azért mert 100-as nettel is napi 1T simán összeszedhető...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.