Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18751) unknownuser válasza kasza blanka (#18746) üzenetére


unknownuser
tag

Persze, ma már ez is megoldható, például egy ilyennel.

De a valóságban sokkal-sokkal jobban jársz ha mégiscsak kábelezel. :)

(#18752) ACE- válasza Drenadar (#18745) üzenetére


ACE-
addikt

1000-szer el lett mondva, más által is, hogy rohadtul nem az zavar senkit, hogy másnak gyorsabb lett, hanem hogy arányaiban véve az eddigi legdrágább csomagot "lassították". A nagybetűs életről meg másnak papolj. Köszi.

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#18753) kali válasza TeeJay (#18748) üzenetére


kali
legenda

a dell kapcsán merült fel, hogy bizonyos jobb/újabb szériákban is csak 10/100 hálókártya van, viszont jellemzően adott az usb 3.0, így végszükség esetén megoldás lehet egy usb (3.0) -> 10/100/1000 lan adapter, ha már annyira kell a 200-as vagy gyorsabb (digi) net teljes átvitele.

(#18754) unknownuser válasza ACE- (#18750) üzenetére


unknownuser
tag

3 laptopból 2-ben nincs PCMCIA a családban. Az az egy amiben van, az pont a legrégebbi 7 éves lapos, a másik kettő nincs egy éves sem. Szóval...

(#18755) miclucky válasza g0dl (#18747) üzenetére


miclucky
tag

hi, számomra döbbenet, hogy dobálóztok itt az 50/100/500/1000 Mbitekkel. picit irigykedem is a feltöltés miatt(30/5 nekem a plafon 6K-ért!(nincs digi)), de hogy a gigabites kapcsolatnak mi értelme lenne egy átlag felhasználónak, azt még tippelni sem tudnám.

(#18756) trec12 válasza kali (#18753) üzenetére


trec12
addikt

Akkor szerencsére van erre is áthidaló megoldás. A Dell-nél úgy tűnik valóban csak az üzleti kategóriánál van Gigabites LAN port, ahogy vzozo fórumtárs is megírta....

[ Szerkesztve ]

(#18757) TeeJay válasza trec12 (#18756) üzenetére


TeeJay
félisten

ráadásul ez szándékos sz*patás a részükről hogy vegyen mindenki drágább modelleket a gigabit lan miatt...
sokan elfelejtik hogy milliós tételben rendelve pár forint eltérés lehet egy 10/100-as meg egy 10/100/1000-es LAN vezérlő között úgyhogy kb. már 5éve kötelezően mindben annak kellene lennie 2x2:2 2,4 + 5GHz-es N-es wifivel egyetemben

most aztán majd lesz reklamáció bőven és ez még csak egy szolgáltató
UPC-nél ugyanúgy reklamálhatnak majd az előfizetők és végül kiderül a tudatlan vásárló terméke nem megfelelő a 100-as LAN miatt :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#18758) spammer válasza miclucky (#18755) üzenetére


spammer
veterán

Olyannak nem sok, akinek csak f@szbukból meg youtube-ból áll a netezés. :) De azért egy családban ki lehet használni: HD stream, online játék, torrent, ezeket mind egy időben, anélkül, hogy a másiknak aggódnia kellene a lassulás miatt. :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#18759) ACE- válasza unknownuser (#18754) üzenetére


ACE-
addikt

Nálam meg van másik 3, amiben van, akkor eszerint a laptopok 100%-ában van? :DD Szeretem amikor valaki a saját eszközei alapján százalékot számol. :D

Ipon-ban 1000 Laptopot kapni, amiből 600-ban van Gigabit LAN, a maradék 400-ban viszont van 3.0 USB. Akkor ez a rejtély is megoldódott, laptopon sincs gond a Gigabit NET-el...

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#18760) proradeon válasza ACE- (#18759) üzenetére


proradeon
őstag

Sajnos iPon notebook keresőben nem lehet PCMCIA-ra szűrni. Mindenesetre teljesen véletlenszerűen, mindenféle márkából megnyitottam 30-at a 150-300 ezres árkategóriában, és mindössze 4-ben volt PCMCIA csatlakozó. Inkább az a jellemző manapság, hogy nincsen, bármennyire is hihetetlen ez neked.

:R

[ Szerkesztve ]

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#18761) ACE- válasza proradeon (#18760) üzenetére


ACE-
addikt

Akkor ott a 3.0-ás USB, az sincs?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#18762) unknownuser válasza ACE- (#18759) üzenetére


unknownuser
tag

Húha, akkor nagyon szeretheted magadat, mert te vagy itt az egyetlen, aki a saját eszközei alapján számolt százalékot. (Nem baj, szeretgesd csak magad, nincs abban semmi baj. :) )

Javaslom neked, hogy menj be mondjuk egy Media Marktba és az ott kitett laposok alapján számolj egy százalékot.

Vagy menj fel mondjuk egy gyártó (mondjuk az acer) oldalára, és számolgass ott.

Vagy csak olvasd el, hogy mit ír a wikipedia az ExpressCard (a PCMCIA utódja) cikkszó alatt:

"Due to the PCMCIA disbanding in 2009 newer laptops since 2010 increasingly no longer offer ExpressCard slots except for some business models (e.g. some Lenovo models use them for supporting a smart card reader). For WWAN data cards either Mini PCIe slots or USB ports have became the preferred connection methods."

Vagy az annak utódjául szánt ExpressCard2-ről:

"ExpressCard 2.0 products were expected to be in the market by late 2010.[26] It's unknown at this point (October 2012) whether this standard is taking off in the marketplace."

De gondolom majd ezek után jössz a szokásos dumákkal, amit a hozzád hasonló emberek szoktak írni, hogy " A wikipedia az nem forrás, mert oda mindenki azt ír, amit akar." Csak azt nem fogják fel az ilyen emberek, hogy ez még érv lehetne egy politikai vagy történelmi cikknél, de egy ilyen adatot, mint a PCMCIA elterjedtsége senki sem akar meghamisítani.

De azért itt van például egy fórum is a sok közül, amibe érdemes belenézned.

Úgy tűnik neked nem nagyon volt szerencséd 2010 utáni laptopokhoz, hiszen PCMCIA nélküli laptopot te még életedben nem nagyon láttál. Nincs ezzel semmi baj. Kis adaléknak elmondom neked, hogy az újabb laptopok közül sokban már optikai meghajtó sincs, csak hogy majd ne érjen meglepetésként, ha valaki azt írja, hogy az ő laptopjában nincs ODD. :)

(#18763) Flashget válasza TeeJay (#18729) üzenetére


Flashget
félisten

lesz itt annyi hiba a sok tudatlan miatt hogy győzzük megválaszolni

Összefoglaló készítése, mikor már valóban megy digi hálózatán az 500 és 1000-es net? :U

Realme GT Master Edition

(#18764) ACE- válasza unknownuser (#18762) üzenetére


ACE-
addikt

Ezt el sem olvastam ha nem gond. IGAZAD VAN! Nincs PCMCIA, viszont ott van az USB 3.0, ami az ipon-on található 400 db 10/100-as lan-os laptopban benne van. Szóval amit korábban valaki írt, és amire reagáltam, csak rossz példát hoztam a PCMCIA-al, nem igaz, miszerint a 10/100-as LAN-os felhasználók nem fogják tudni kihasználni a Gigabit-et. Ennyi.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#18765) proradeon válasza ACE- (#18761) üzenetére


proradeon
őstag

Az teljesen mindegy, mert én mindössze erre a kijelentésedre reagáltam. ;)

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#18766) ACE- válasza proradeon (#18765) üzenetére


ACE-
addikt

Rendben, tévedtem, mint mondtam nálunk mindegyikben van, de már rájöttem hogy az egyikben azért, mert kurva régi, a másik meg céges. Így jó?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#18767) TeeJay válasza ACE- (#18764) üzenetére


TeeJay
félisten

megnézném azért hogy egy USB3-as gigabit LAN átalakítón mekkora prociterhelés lesz ha kihajtod a 1000/100-at és egy szimpla gigabit LAN vezérlő mennyire eszi a procit
van egy tippem hogy előbbi sokszorosa :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#18768) miclucky válasza spammer (#18758) üzenetére


miclucky
tag

hát azért bele kellene húzni(1Gbit):egy időben; kb.3-10 blu-ray lejátszása,stb., valljuk be azért nem túl életszerű, hanem előbb torrent,majd megnéz. :)

(#18769) Keksz válasza namenlos (#18348) üzenetére


Keksz
senior tag

Én még Top Net -es vagyok (ügyfélkapun) és a sáv is szarabb lett nálam. ;-D

[ Szerkesztve ]

(#18770) poli27 válasza proradeon (#18760) üzenetére


poli27
veterán

Mivel a pcmcia az már kurva régi az újabbakon ExpressCard van!Pl beletolsz egy ilyet és van gigabites lanod :)

(#18771) janos1988 válasza miclucky (#18755) üzenetére


janos1988
addikt

Ezt próbáltam én is kideríteni a minap, de nem jutottam eredményre. Szvsz 100 emberről max. 1-2 aki ki fogja használni az 500-as, esetleg 1000-es netet, a maradáknál hamar elillan majd az újdonság varázsa.

Sőt, ha visszalépek 1-el, akkor az eddigi 80/25 helyett kapok 100/50-et ezressel olcsóbban. Köszi Digi! ;)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#18772) Sanyi19 válasza TeeJay (#18757) üzenetére


Sanyi19
őstag

Meg hány meg hány ember használ gyenge gépet amibe még ha rak is egy hálókártyát akkor sem fog menni a gigabit. Kell azért oda proci is, hogy rendesen menjen. Meg normális merevlemez, vagy ssd.

UPC-nél tuti nem lesz mostanában gigabites csomag mert, ED3-on 400/108 amit elviekben tudhat a rendszer, gyakorlatban még azt sem hozza... Mondjuk egy 5-6 éves "teszkós" gépnek már az sem menne. Még gigabites kártyával sem.

A legjobb az lesz mikor sokan a lassú winyó miatt nem tudnak majd gigabittel tölteni.

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#18773) wwenigma válasza Sanyi19 (#18772) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Itt mindenkinek varázsgömbje van? :DDD

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#18774) Sanyi19 válasza wwenigma (#18773) üzenetére


Sanyi19
őstag

OKJ-s jós tanfolyam. De figyeljétek meg úgy lesz. :D

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#18775) proradeon válasza wwenigma (#18773) üzenetére


proradeon
őstag

:DDD Ráadásul némelyik felhasználónak igen bugos a varázsgömbje. Olyan hülyeségeket látnak benne, mint "túlterhelt lesz a hálózat!" vagy mint "korlátozni fog a digi!". :))

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#18776) Tav-Csoves


Tav-Csoves
őstag

Nekem egy ilyen gépem van. [link]
Közvetlen LANba menne a gigabit?
Processzor ki lett cserélve egy Intel Core i7 740 QM processzorra.
Köszönöm a válaszokat!

(#18777) spammer válasza Tav-Csoves (#18776) üzenetére


spammer
veterán

Specifikációk szerint menne.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#18778) ACE-


ACE-
addikt

Jogos egyébként én is egyetértek, wwenigma majd tesztel ha lesz nála Gigabit és megmondja a frankót, mi a valóság, aztán majd meglátjuk hogy kell-e nekünk is.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#18779) Vakegérke válasza Tav-Csoves (#18776) üzenetére


Vakegérke
veterán

" Hálózat: Bluetooth, Gigabit LAN, WLAN "
Gond nélkül. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#18780) ACE- válasza Vakegérke (#18779) üzenetére


ACE-
addikt

Azért az 5400-as merevlemez kevéske lesz hozzá... de lehet a proci is, meglátjuk mekkora ilyen irányú igénye lesz a Gigabitnek, ha végre lesz valakinél.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#18781) kali válasza ACE- (#18780) üzenetére


kali
legenda

a procira írta, hogy cserélve, i7 van már a notiban, de az 5400-as merevlemez valóban szűk keresztmetszet lehet a gigás nethez.

(#18782) Vakegérke válasza kali (#18781) üzenetére


Vakegérke
veterán

A kérdés arra vonatkozott, hogy bírja-e a gép a Gigabit sebességet. Bírja. No most hogy a letöltés/feltöltés mekkora sebességgel fog neki menni, az már más kérdés. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#18783) kali válasza Vakegérke (#18782) üzenetére


kali
legenda

a menne szóval kérdezte, de nem valószínű, hogy maximummal menne... :)
a merevlemez típusa függvényében, akár még sokkal soványabb is lehet az eredmény.
mindjárt nézek 5400-as teszteket, mert nekem ssd van a notiban, illetve az asszonyéban is 7200-as, és a korábbi notijaimban is 7200-as volt már egy ideje, régen mértem már 5400-assal sebességet.

[ Szerkesztve ]

(#18784) Vakegérke válasza kali (#18783) üzenetére


Vakegérke
veterán

Kérdés, hogy mit értett a "menne" szó alatt. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#18785) kali válasza Vakegérke (#18784) üzenetére


kali
legenda

menne a gigabit? - ezt nem tudom sok módon értelmezni.
nem feltétlenül fogja dobni a teljes gigabites netes sebességet a noti, mert a merevlemez szűk keresztmetszet lehet, és bizony az is kell a netes sebesség átviteléhez, legyen szó tesztről, vagy épp tényleges letöltésről.
találtam közben olyan teszteket, amik szerint még 7200-as (2.5") merevlemez is van olyan, ami nem tudná átvinni a teljes sebességet...

(#18786) Vakegérke válasza kali (#18785) üzenetére


Vakegérke
veterán

Csak a szót szaporítom, ezért elnézést is kérek. :R

Szóval az, hogy "menne", nálam azt jelenti, hogy fórumtársunk LAN kártyája kifogástalanul tenné a dolgát. A másodlagos feladatok, úgymint letöltés, feltöltés nem kerültek szóba.
Annyiban persze igazad van, hogy nem véletlen kell kell neki ilyen sávszélesség. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#18787) _Norbi_ válasza janos1988 (#18771) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

te gondod hogy milyen eszközeid vannak hozzá
nem tetszik vegyél egy jobb laptopot ... van gigabites lan alapból

(#18788) Tav-Csoves


Tav-Csoves
őstag

Hű ha! Na hát szóval először is köszönöm a válaszokat, és elnézést, hogy bonyodalmat okoztam a hsz-emel. :B Na de: arra voltam kíváncsi, hogy a LAN kártyán nem múlna e a Gbit-es net. Viszont meg is kaptam azt a választ is, hogy a gép további specifikációi alapján a HDD lassú lenne eme gyönyörű sebesség eléréséhez.

Szerény személyem pesterzsébet központjában lakik. A StartNet-et használom, - Digifon500 mellett - ami már DIGINet 50-re lett átkeresztelve. (Digifon500-at már nem értékesítenek) Majd egy asus rt-n16 routerrel fogom használni (tomato build 121), és szeptembertől csomagot váltok, a DIGINet 100ra. Számomra fontos a feltöltési sebesség, és így maradni is fogok a 100-ason. Nem látom értelmét a DIGINet 200-ra menni, ha a feltöltési sebesség ott is 50 Mbit/s.

Természetesen kíváncsi leszek, hogy a DIGINet 1000-nek mennyi lesz a feltöltési sebessége :F

Köszönöm a válaszokat még egyszer, és esetleges - a fent megnevezett konfigurációval kapcsolatos hozzászólásokat, javaslatokat is előre köszönöm! :R

ui: Pesterzsébeten már történt emelés? (1203)

[ Szerkesztve ]

(#18789) Flashget válasza Tav-Csoves (#18788) üzenetére


Flashget
félisten

Természetesen kíváncsi leszek, hogy a DIGINet 1000-nek mennyi lesz a feltöltési sebessége

1000/100

Realme GT Master Edition

(#18790) Mangerd


Mangerd
aktív tag

Nem mintha kevés lenne ez sőt! (még az se biztos, hogy bírnám a többet)
De nem tud vki infót arról, hogy vidékre milyen ütemterv szerint jut el az emelés? :F

(#18791) Flashget


Flashget
félisten

Hihetelen "mekkora" forgalmat generál az emelés hétvégén a bixen :D

Realme GT Master Edition

(#18792) TeeJay válasza Flashget (#18791) üzenetére


TeeJay
félisten

most nem mérvadó mivel nyár van és az emberek nagy része kint szórakozik meg nyaral.
majd nézd meg ezt egy karácsony és szilveszter közötti időszakban amikor mindenki bent van a hideg miatt és egész este filmet néznek meg neteznek mivel a TV-ben nincs semmi.
na majd akkor lesz ám igencsak nagy forgalom
ráadásul most torrenten sincs semmi értelmes ami kijönne és tízezrek cuppannának rá
általában minden film a karácsonyi időszakban szokott kijönni (X-men meg minden)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#18793) proradeon válasza TeeJay (#18792) üzenetére


proradeon
őstag

"ráadásul most torrenten sincs semmi értelmes ami kijönne és tízezrek cuppannának rá"

De ha lesz is, az is aligha fog látszani bix-en, tekintve, hogy a forgalom igen nagy része Digi hálózatán belül, valamint a nagyobb szolgáltatók (Digi, UPC, T) közvetlen összeköttetésén keresztül fog lezajlani. :)

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#18794) sittes79 válasza TeeJay (#18792) üzenetére


sittes79
addikt

mivaaan? Te ezeket honnét veszed Édes Istenem? Majd egy torrent film megfekteti az internetet vagy mivan? :W

(#18795) TeeJay válasza sittes79 (#18794) üzenetére


TeeJay
félisten

te szoktad nézni a statisztikákat a főoldalon?
mostani adat VB előtt : Letöltési sebesség: 14.26 GB/s

számold ki hány gigabit ez és hogy ennek nagyon nagy része belföldi forgalom aminek egy része biza átmegy BIX-en mert a többi nagy szolgáltató közt van közvetlen kapcsolat
amikor kijön valami népszerű cucc ez a sebesség 18-20GB-ra is felmegy

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#18796) ACE- válasza TeeJay (#18792) üzenetére


ACE-
addikt

Az előbbi linken ha lejjebb is nézel ott láthatod a decemberit is, nincs jelentős felfele kilengés, talán csak egyenletesebb...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#18797) StarKiller89


StarKiller89
senior tag

Sziasztok.

A Digi 200-as nethez az WR1043 v2 router megfelelő lesz? 2 gép lenne rákötve meg minimálisan használnám a wifit.

Samsung Galaxy S23

(#18798) kali válasza StarKiller89 (#18797) üzenetére


kali
legenda

szia,

igen, megfelelő, bőven többet is tud kábel útján.

(#18799) wwenigma válasza StarKiller89 (#18797) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Igen.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#18800) poli27


poli27
veterán

Azért kíváncsi lennék júniustól miért ilyen a grafikon :D

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.