Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18101) TeeJay válasza LSL1337 (#18099) üzenetére


TeeJay
félisten

router nélkül 100/50-es csomagra a le és feltöltés összeget 15MB-on csúcsosodik egyidőben
értelem szerűen ha 6,5MB feltöltés akkor a letöltés nem megy tovább 8,5MB-tól
most már legalább tudom hogy a router nem bír többet de fura hogy simán gigabites LAN-ra kötve is ennyi a maximum. 94/54megabitből többet vártam volna töltögetéshez hiába ACK csomagok meg egyebek

esetleg majd más is megnézné akinek 100/50 van hogy nála mennyi az annyi egyidejű le és feltöltéskor?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#18102) FNZ válasza ACE- (#18083) üzenetére


FNZ
őstag

a neved alapján megtaláltam, amit írtál.

ezek szerint behúznának egy + telefon kábelt.
a jelenlegivel mit csinálnak? elvágják, ahol kivették a telefonnak az 1 érpárat és összetoldják, hogy meglegyen a 4 érpár a gépig?

(#18103) HZoli87 válasza poli27 (#18095) üzenetére


HZoli87
veterán

Te miről beszélsz ember? Ennyire ne verd a fejedet a falba, mert megfájdul.

Nekem a routerem is 100 Mbites jelenleg, szóval nálam egyáltalán nem sürgős a gyorsítás. Persze majd ha a technikai feltételek adottak lesznek a szolgáltató részéről, mind a lépcsőházban, mind a lakáson belül, majd lecserélem. Egyszerűen csak eszme cserét folytatunk, már írták itt korábban, hogy folyamatosan, az év végéig (lehet, hogy még átnyúlik a következő évre) történnek a fejlesztések.

(#18104) Zsolteecah válasza szili.tamas1 (#18080) üzenetére


Zsolteecah
tag

Itt 30/25 körül van a max a mérés szerint nálam nem jöhetne maxon 50nnél van a max a router nem bír többet,de azt se hozza a net :(

[ Szerkesztve ]

(#18105) ACE- válasza FNZ (#18102) üzenetére


ACE-
addikt

Feltehetően egy ugyanolyan kis doboz van a másik végén a kábelnek, ami nálad is, nem kell semmit elvágni, csak ezt a dobozt kiiktatni mindkét oldalon és bedugni a kábelt a switch-be és nálad a gépbe/routerbe.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#18106) wwenigma válasza ACE- (#18091) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nem. Neked többször erthetoen es hivatalosan is az lett mondva, hogy a meglevo Topnet elofizetoknel elkezdtek a bovitest, cserelik az eszkozoket automatikusan! Ha nem birod kivarni, akkor jelentkezel gigabitre es igy meg hamarabb sorrakerulsz.

Ennyi, tema lezarva.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#18107) HZoli87 válasza wwenigma (#18106) üzenetére


HZoli87
veterán

Ennyi, köszönőm. Én nem olvastam ezt az infót. Akkor a lényeg, hogy nem csak a switchet cserélik ki.

(#18108) Tournament válasza wwenigma (#18106) üzenetére


Tournament
aktív tag

nálam a digis dobozba olyan jok a portok hogy Lan1 / Lan4 hibás lőtyőg mint álatt a portja a dobozba -- Lan2 megy a net de nem teljesen korektül Lan3 csatlakozik csak állandoan eldobja a kapcsolatot

cat5 / cat5e / cat6 ugyan ez a szisztéma 100ast se éri el.. tőbbet nem visz a doboz pedig gigat kéne tudnia

kaptam egy szép ütőt kopot agyonstrapált dobozt amit ebbe a honapba már nem is adhatnának már :D

de legalább megy a garantált TOP rajta

[ Szerkesztve ]

(#18109) ACE- válasza wwenigma (#18106) üzenetére


ACE-
addikt

Én meg többször is elmondtam érthetően az ezzel kapcsolatos álláspontomat, téma lezárva.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#18110) wwenigma válasza Tournament (#18108) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Szolni kell üfire.. :)

ACE-: attol hogy a kacsa nem tud uszni, nem a viz a hulye. Valts vissza akkor kisebb csomagra... :U

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#18111) cigam


cigam
félisten

Mikor lesz meg a váltás? 80/20 a sebességrm még mindég (80,3/27,0)
Már volt ki/bejelentkezés. wdr3600 router pedig bírná a tempót.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#18112) TeeJay válasza cigam (#18111) üzenetére


TeeJay
félisten

az lehet de a switch csere és/vagy a kábelezés még hátra van ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#18113) Zsolteecah válasza TeeJay (#18112) üzenetére


Zsolteecah
tag

Itt se lehetett még switch csere mert elég lassú a vonal
Milyen kábelezésre gondolsz?

(#18114) stanley00 válasza ACE- (#18109) üzenetére


stanley00
tag

ACE. Teljes mértékben melletted állok. Napok óta figyelem a reménytelen szélmalom harcod. Én is TOP NET-es vagyok jelenleg 100/25-el. Totál nem érdekel, hogy X napig még ennyi is marad miközben alacsonyabb csomagban lévő előfizetők magasabb szintű szolgáltatást kapnak. ELV. Egyszerű szó, sokan sokféleképpen értelmezik. A DIGI részéről ez a húzás kicsit etikátlan. Az a sok ember aki itt Téged irígynek titulált és valószínűleg engem is annak fog az egy kicsit másképpen értelmezi ezt a szót. Nem Tőlük sajnálom a jobb netet, hanem a DIGI részéről etikátlannak az eljárást. Megnézném azt a pár embert aki „irígyezett”, ha a munkahelyén valaki kevesebb munkával több pénzt keres csak mert mondjuk jól helyezkedik akkor is szó nélkül elmennének-e a dolog mellett. Azt mondanák, hogy semmi probléma én nem irígykedem, minden tökéletes. Az a baj, hogy nagyon sok esetben annak sza.nak a legjobban a fejére aki többet és jobbat tesz hozzá a munkájához mint mondjuk mások. És ha nem csinálsz balhét az életben nem fognak komolyan venni.
A lényeg: ha csak és kizárólag technikai akadályai vannak a 100/50-nek akkor egy szót sem szóltam de minden más esetben szemét húzásnak tartom én is. Elnézést az OFF-ért.

(#18115) SirKero


SirKero
őstag

Ha azoknak akiknek eddig 20/10 vagy 40/20 csomagjuk volt simán át tudták állítani a 100/50 sebességet akkor azoknak akik családi házban laknak ( nincs lépcsőházi doboz sok lakás stb ) és optikai kábelen jön a cucc milyen műszaki dologra kell még várni? :U Félreértés ne essék nem elégedetlenkedem nekem így is tökéletesen megfelel egyszerűen csak érdekel. :K

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#18116) unravel válasza SirKero (#18115) üzenetére


unravel
őstag

100as sviccset gigabitesre cserélni :)

¯\_(ツ)_/¯

(#18117) wwenigma válasza stanley00 (#18114) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Etikatlan? Jezusom, akkor le kell mondani es atmenni a konkurenciahoz aki gyorsabbat ad kevesebbert. FYI, minimum garantalt megvan? Akkor asszem megbeszeltuk. Amugy szimpla irigyseg, nem etika...

Szelmalomharcot jol latod, mert ott bizony vélt sárkányok ellen küzdött szegény lovag...

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#18118) ACE- válasza SirKero (#18115) üzenetére


ACE-
addikt

Erről van szó, de ne irigykedj az csúnya dolog, elégedj meg a kevesebbel és örülj hogy később több lesz, vagy nem...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#18119) poli27 válasza unravel (#18116) üzenetére


poli27
veterán

Ülj le egyes.... mióta van ftth nál switch ha már azt se tudod leírni pontosan? :D

SirKero (#18115) Elvileg semmit,de a nagyobb csomagoknál lehet kell fejleszteni a háttérrendszert.

[ Szerkesztve ]

(#18120) ferob válasza stanley00 (#18114) üzenetére


ferob
őstag

A lépés kifejezetten profitorientált volt a Digi részéről, így kár azon fennakadni, hogy éppen melyik csomaggal mit tud nyújtani a gyakorlatban.

A fő cél az volt, hogy ahol lehet, ott még több ügyfelet szerezzen, figyelembe véve azt is, hogy nyáron jobban pörög az ingatlanpiac, az albérletekről nem is beszélve a közeledő új tanév kapcsán, ami esetleges plusz előfizetőket jelent, akár teljes egészében, akár másik szolgáltató ügyfeleinek megszerzésével, ha képes valami olyat nyújtani a szolgáltatási területén mind árban, mind pedig minőségben, amit a konkurencia jelenleg nem tud megtenni.

Ha a meglévő ügyfelek szemszögéből nézte volna a cég a dolgokat és előbb telepíti mindenhova a gigabites eszközöket, majd csak azt követően hajtja végre a módosításokat, akkor előrelépésre vagy fejlődésre lehetősége nem is lenne lehetősége, mert ez nem kis kiadást jelent és van olyan szolgáltatási terület, ahol erre valószínűleg nem is lesz szükség, ezért is lépték meg azt, hogy előbb vezették be az új csomagokat, aztán majd csak ezt követően cserélik a telepített eszközöket, hogy tudják biztosítani a 100Mbit fölötti sebességet is.

Minden máshoz, így ahhoz is, hogy a TopNET előfizetések feltöltési sebességét növeljék, míg a szükséges cserék lezajlanak, csak annyira van szükség, hogy elegen reklamáljanak a közösségi oldalakon és az ügyfélszolgálaton, mert akkor egy esetleges ÁSZF módosítással meg is lépik, mivel a letöltési sebesség módosítására is csak ezért került sor.

[ Szerkesztve ]

(#18121) ACE- válasza unravel (#18116) üzenetére


ACE-
addikt

Mihez? Az 100/50-hez?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#18122) SirKero válasza unravel (#18116) üzenetére


SirKero
őstag

Bocs lehet,hogy nem voltam egyértelmű :B Én kizárólag a 50-es feltöltési sebességre céloztam :K

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#18123) unravel válasza ACE- (#18121) üzenetére


unravel
őstag

Bocsánatot kérek ha hülyeséget írtam. nekem már amúgy is sok ami itt megy napok óta a sebességekkel . azóta már a konkurenciatopikokban is vadul méregetnek. lol.

¯\_(ツ)_/¯

(#18124) Flashget válasza unknownuser (#18100) üzenetére


Flashget
félisten

én ezt elsősorban azért linkeltem, hogy a Diginek a leányvállata mutassuk meg..na most a román diginek eleve a magyarországi digi a leányvállalata..leányvállalatnak, leányvállalat..ilyenről nem sokról tudok :) de legyen az az i-tv, bár szerintem csak klónja.
a sportklubbot a digi nem tudta megvenni digi néven, rossz nyelvek szerint létrehoztak egy másik céget Ayudate Holding Tanácsadó Kft. még 2011-ben és mily érdekes ez a cég vette meg az IKO-tól idén és rögtön bekerült a digi csatornái közé :)

Realme GT Master Edition

(#18125) Flashget válasza SirKero (#18122) üzenetére


Flashget
félisten

Nálad nem kell semmilyen hardver csere a digi oldaláról csak magát az emelést kell megejteniük.

De már az okos csomagnál nem is azt írják már, hogy FTTH vagy FTTB hanem egyszerűen "Családi házas és társasházas Internet elérés (üvegszálas hálózat)" :)

Ez egy olyan eredmény amit családi házas user mért korábbi 80/25-ös net emelés után:
[link]

Realme GT Master Edition

(#18126) unknownuser válasza Flashget (#18124) üzenetére


unknownuser
tag

Ja értem, hogy ez csak arra lett volna példa, hogy van a DIGInek leányvállalata itthon. Akkor bocsi, arra jó volt, és nem is tudtam róla.

(#18127) SirKero válasza Flashget (#18125) üzenetére


SirKero
őstag

Ez egy olyan eredmény amit családi házas user mért korábbi 80/25-ös net emelés után:
[link]

Ennyi már meg van nekem is [link] Most már a feltöltési sebesség emelésére várok :B

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#18128) Flashget válasza unknownuser (#18126) üzenetére


Flashget
félisten

Hivatalos verzió az, hogy több kicsi helyi cég összeállt ebbe az I-TV-be. ismerős folyamat...
Anno Bp-n több helyi kábeltv társaság állt össze és született meg az EMKTV, mai nevén DIGI ;)

Realme GT Master Edition

(#18129) poli27 válasza SirKero (#18127) üzenetére


poli27
veterán

a topnetesek 100/25 öt kapnak átmenetileg szval megvan amit igértek :D

(#18130) TeeJay válasza SirKero (#18127) üzenetére


TeeJay
félisten

valszeg megírtak 3 scriptet ami 20/10-ből csinál 50/30-as profilt
40/20-ból 100/50-et, 80/25-ből meg 100/25-öt és ha majd kész lesznek a kábelezéssel meg a switch cserével akkor jön még 3 script a 100/25-ből lesz 200/50 illetve akinek új megrendelés lesz kap 500/100-at meg 1000/100-at

hogy miért döntöttek így azt ők tudják
valszeg azért mert akinek eddig is 80/25 volt az aktívan tolta is a több TB-os feltöltést és ha most potyára kapnának 50-et már sok helyen szopacs lenne
erre tudok max tippelni.
az meg hogy az FTTH hálózatosok miért nem kaptak kapásból emelést hiszen ott az optikán menne kapásból az ismét egy rejtély, gondolom ott uplinket fejlesztenek.
ez van

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#18131) Golyo69 válasza TeeJay (#18130) üzenetére


Golyo69
senior tag

Nah amúgy is routert akartam cserélni most így meg is érett rá :)

TP-Link WR 1043ND V1 helyett lesz WR 1043ND V2 :)

80/25 van most nekem de valószínű egy 500/100-as meg lesz rendelve ha elérhető :)

Ui. : nem válasz akart lenni :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#18132) szili.tamas1


szili.tamas1
senior tag

Na akkor ez most mi?
Reggel felment 50/50ig, azóta haldoklás van...
Van még valaki akinek ennyire tetű lett a net?

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#18133) Vodar válasza Golyo69 (#18131) üzenetére


Vodar
senior tag

Nem csak Tőled kérdezem, hanem mástól is, aki ért hozzá:

Miben jobb (ha jobb) a TL-WR1043ND V2.1 a TL-WDR3600-nál?

[ Szerkesztve ]

(#18134) poli27 válasza Vodar (#18133) üzenetére


poli27
veterán

Sztem semmiben, mivel nincs 5ghz wifi benne, cserébe 3x3 mimo tud ha az ellen oldal is tudja.... talán kicsit erősebb a proci benne... szval kb ugyanazt tudja :D

[ Szerkesztve ]

(#18135) Golyo69 válasza Vodar (#18133) üzenetére


Golyo69
senior tag

Nemtom egyébként én sem :)

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#18136) Flashget válasza poli27 (#18134) üzenetére


Flashget
félisten

Én mindenhol azt olvasom a 3600-nak gyenge a wifije...

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#18137) cigam válasza TeeJay (#18112) üzenetére


cigam
félisten

Eszközől függetlenül meg kéne lenni a 100/50-nek. Hisz ha valóban megduplazták a sebességet, akkor a HW(100/100) fogná csak vissza. A mérés is megerősíti, hogy ez bizony mégi a régi 80/20-as korlátozás.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#18138) ACE- válasza cigam (#18137) üzenetére


ACE-
addikt

Leírták már páran, a Topnet UP-ját nem emelték 50ig, annak ellenére hogy a lehetőségük megvolt rá, úgyhogy az év végéig lesz beállítva, de mivel az ÁSZF-ben nincs feltüntetve ez a határidő, lehet örökre is így marad...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#18139) ACE- válasza TeeJay (#18130) üzenetére


ACE-
addikt

Persze mert a 20-ról 50-re a 30 Mbit plusz upload az nem okozott nagyobb terhelést, főleg mert valószínű abból a csomagból sokkal több is van, mint topnetből... okos ötlet de fail. Meg kell nézni a bix statisztikát, szinte semmi nem látszik az emelés után, hogy jelentősen emelkedett volna a terhelés...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#18140) thxer válasza ACE- (#18139) üzenetére


thxer
aktív tag

Azért azt figyelembe kell venni, hogy a bixen nem nagyon fog meglátszani, mert a forgalom nagy része hálózaton belül marad, egy része külföldre megy, amiről nincs grafikon, plusz a diginek sok szolgáltatóval van közvetlen kapcsolata.

(#18141) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Nálam továbbra is csak 85/25 van meg,pedig azt olvastam a honlapjukon hogy emeltek a sebességen.

(#18142) Zsolteecah válasza szili.tamas1 (#18132) üzenetére


Zsolteecah
tag

Nekem is rossz,de ezt már tudod most épp 30/25 :(
a 40/20 as csomagnál

(#18143) ACE- válasza thxer (#18140) üzenetére


ACE-
addikt

Az mind1, az látszik, hogy a 40Gigához viszonyítva van még épp elég tartalék, tehát a Topnet upload emelésének elmaradása nem ide vezethető vissza...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#18144) zsolt501 válasza Zsolteecah (#18142) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nekem meg napjában többször eltűnik az internet, és nem a routerrel van a gond, mert a hiba anélkül is megvan.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#18145) Zsolteecah válasza zsolt501 (#18144) üzenetére


Zsolteecah
tag

Hogy érted,h eltűnik? Disconnect? Hibakód?
Mérhetnének többen sebességet kiv vagyok rá! köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#18146) zsolt501 válasza Zsolteecah (#18145) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nincs hibakód, csak 0-re leesik a sávszélesség ki és befele irányba evvel indul, majd megszakad a kapcsolat, router kap egy új IP címer a Digitől, és teljesen függetlenül mindentől, és nem is fix időnként, ezt csinálja router nélkül is, ezért is írtam, hogy ez nem router hiba, és sajna ez az egész a sávszélesség emelés óta van így előtte semmi gond nem volt.
Holnap bemegyek a Digi ügyfélszolgálatára, és írásos panaszt teszek, mert ez eléggé alacsony minőségű szolgáltatás így.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#18147) Zsolteecah válasza zsolt501 (#18146) üzenetére


Zsolteecah
tag

Fura nálam ugyan stabil a vonal maga,de a sebesség kisebb lett és pont az emelés óta.

(#18148) warcat válasza zsolt501 (#18146) üzenetére


warcat
veterán

Nélam is ez van,de szerintem ez eléggé korai reakció,tegnap óta csinálja és nyilvánvaló,hogy bütykölik a hálózatot folyamatosan az átállás miatt.

EA: It's in the crate!

(#18149) zsolt501 válasza warcat (#18148) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Én ezt értem, és megértem, de nem ártana az ügyfeleket tájékoztatni, mert a web oldalukon sincs semmi infó hogy dolgoznak a környéken.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#18150) worxland válasza zsolt501 (#18149) üzenetére


worxland
addikt

Nem a környéken dolgoznak, hanem finomhangolják az egész hálót.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.