Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18201) radi8tor válasza poli27 (#18185) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezt, akkor értelmezzem úgy, hogy LAN területen (FTTB) nem lesz elérhető az 500mbps és 1000mbps csomag?
Vagy itt is elérhető lesz majd, csak nem tértek külön ki rá?

⭐ Stella

(#18202) ferob válasza radi8tor (#18201) üzenetére


ferob
őstag

Nem függ attól, hogy milyen kialakítású az adott szolgáltatási terület, de értelemszerűen ahol közvetlenül az optikáról jön a kapcsolat, ott nincs külön eszköz, amit cserélni kéne, hogy elérhető legyen akár a legnagyobb sebesség.

(#18203) MunezXBK válasza HZoli87 (#18195) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Mire kell rákérdezni? Teljesen másképp néz ki a V2. :U

(#18204) HZoli87 válasza MunezXBK (#18203) üzenetére


HZoli87
veterán

Örülök, hogy te ezt így fejből tudod. Én nem. :)

(#18205) radi8tor válasza ferob (#18202) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Reméljük így lesz. :)

⭐ Stella

(#18206) csaba951 válasza HZoli87 (#18204) üzenetére


csaba951
veterán

Tényleg látszik már ránézésre is! :)

TP-Link WR1043ND V1

TP-Link WR1043ND V2

[ Szerkesztve ]

(#18207) radi8tor válasza csaba951 (#18206) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Köszi, de routereknek van saját topicja.

⭐ Stella

(#18208) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Mi okozhatja azt, hogy kb 1-2, de van hogy csak 4 óra múlva de új IP címet kapok a Digitől és ez egész nap így megy az emelés óta, nem hinném, hogy hajnalban, vagy éjfél körül is evvel szórakoznának bent az infósok.
Én nagyon hardver problémára gyanakszom valahol, vagy a fene sem tudja...
Ti mit szóltok ehhez?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#18209) Flashget válasza HZoli87 (#18195) üzenetére


Flashget
félisten

Már jó ideje csak V2-t hoznak a nagykerekbe, így ha valahol V1 van akkor az már csak elfekvő készlet lehet.

Realme GT Master Edition

(#18210) Flashget válasza zsolt501 (#18208) üzenetére


Flashget
félisten

lan bevezetésekor még román ip-t is kaptam anno...már semmin sem lepődök meg :)

Realme GT Master Edition

(#18211) Zsolteecah


Zsolteecah
tag

Még mindig csak 30/30 a sebességem tehát 10essel rosszabb mint volt a letöltésem a speedtest szerint. :(((

(#18212) Arni9010


Arni9010
aktív tag

Mit gondoltok, a Linksys E3000 bírni fogja a gigabitet?

(#18213) front3r


front3r
őstag

Szerintem meg mindenképpen lesz 1000Mbit-es sebesség az összes LAN-os helyen, vagy FTTH területen, mert a TopNet sebességéhez így is úgy is ki kell cserélni az eszközöket, na és azok az eszközök hozni fogják a Gbitet is, nekem így logikus. Minden csak idő kérdése. 15.-e után úgy is kiderül ha felhívnak. ;)
Maximum ha az adott helyen senkinek sincs TOpNet előfizetése vagy nagyobb, ott nem cserélnek addig míg nem lesz senki sem, aki megrendeli a nagyobb csomagot.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#18214) ToBeY válasza Dictator^ (#18198) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Panelban lakom lakás van egy lépcsőházban sajnos nem tudom ki-be kapcsolni az ONT így marad a várakozás.

(#18215) poli27 válasza Arni9010 (#18212) üzenetére


poli27
veterán

Tuti hogy nem régi darab.... nincs benne hardveres nat! szerintem olyan 150-200mbit et tudhat natolni kb!

(#18214) ToBeY Panelben nincs ONT, switch van amibe belemegy az optika és a te utp kábeled legalábbis normálisabb helyeken :)

[ Szerkesztve ]

(#18216) ToBeY válasza poli27 (#18215) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Én nem tudom nem értek hozzá. :B De tény,hogy 94mbit amit kitudok csikarni.Lehet fw kéne frissítenem 1043nd routerben?

[ Szerkesztve ]

(#18217) poli27 válasza ToBeY (#18216) üzenetére


poli27
veterán

Nálad is még 100mbit es a switch amíg nem cserélik addig nem lesz nagyobb a sebességed!
ezt írtam előzőleg is:

Tplink 1043ND ez V1 vagy V2 mert ha V1 akkor cserélheted is le mondjuk V2 re mert el fog vérezni! A gyári szofttal 130 mega körül fog menni, alternatívval menni fog a 200 de torrentnél sztem elhalálozik mert gyenge vas már!

[ Szerkesztve ]

(#18218) Flashget válasza ToBeY (#18216) üzenetére


Flashget
félisten

felesleges ez ennyit tud a V1-es. ha nem akarsz nagyobb sebességet akkor cserélned sem kell routert. 200-hoz már igen V2-re.

Realme GT Master Edition

(#18219) Arni9010 válasza poli27 (#18215) üzenetére


Arni9010
aktív tag

Köszi, kíváncsi leszek :)
Akkor lehet kell vennem másik routert...

(#18220) ToBeY válasza poli27 (#18217) üzenetére


ToBeY
nagyúr

V1-es da vargalex féle fw van rajta,eddig elég tuti volt.

(#18221) front3r válasza ToBeY (#18216) üzenetére


front3r
őstag

Nekem 1043nd v1-ben akkora sebességem volt emelés napján, mint neked. Legfrissebb fw-el.
Vettem egy WDR4900-at aznap és azzal meg 111Mb-em lett, pedig 100-as switchen vagyok.(Korábbi postomban mutattam.) Tegnap viszont 90Mbit-et tudtam csak mérni, úgy hogy ez változik még, állítanak valamit, stb..

poli27: Vissza kellett volna keresned a postomat! De itt van, tessék!
100-as switch

[ Szerkesztve ]

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#18222) poli27 válasza front3r (#18221) üzenetére


poli27
veterán

Gondolkozzál már, marhaságot ne beszéljünk, 100 as switchnél hogy tudsz 111 et mérni? max mérési hiba :W :W
200 megáig jó lesz a V1 is openwrtvel elbírja, bár torrentnél lehetnek bajok már...

[ Szerkesztve ]

(#18223) Flashget válasza poli27 (#18222) üzenetére


Flashget
félisten

szerintem meg aki a torrentezik a megspórolt jogdíjból vegyen olyan routert ami nem fekszik meg 200-as netnél..

Realme GT Master Edition

(#18224) Flashget


Flashget
félisten

Ez a kérdés is eldőlni látszik:

Érdeklődnék ha topnet csomagom van (tv+telefon+net) és már nem hűség nyilatkozatos. Ha lesz az 1000-res csomag akkor köthetek 2 éves hüségnyilatkozattal szerződést?

Amennyiben már rendelkezel mindhárom szolgáltatással, sajnos "csak" internet csomagmódosítással nincs lehetőség akcióban részt venni.
További információ: 1272 és www.digi.hu

Üdvözlettel:
DIGI

Realme GT Master Edition

(#18225) zsolt501 válasza Flashget (#18223) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Bizony bizony, mert ha egy router 200-nál hasal, az torrent esetén nagyon fog fuldokolni, és lesznek lassulások, újraindulások, és fagyások.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#18226) zsolt501 válasza Flashget (#18224) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Mikor felhívtam őket, akkor meg pont az ellenkezőét mondták, hogy felfelé lehet módosítani, csak lefelé nem, valami nagyon nem egyértelmű a kommunikációjukban...

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#18227) front3r válasza Flashget (#18224) üzenetére


front3r
őstag

Nálam ez úgy volt, hogy mondták hogy az egyik szolgáltatást meg kell szüntetnem és 3 hónapot várni, úgy tudok újra az okos csomagba bekerülni. Le akartam mondani a telefont, erre a hétvégén felhívtak, hogy mi lenne, ha mégsem kéne lemondani és most azonnal Okos csomagra váltanék. Meglepődtem és beleegyeztem, így vagyok újra hűségben. Ez még az év elején történt.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#18228) trec12


trec12
addikt

Nekem azt mondták még alakulnak a dolgok....pontos lehetőségek, feltételek 07.15-től lesz.

(#18229) Arni9010 válasza front3r (#18227) üzenetére


Arni9010
aktív tag

Én is vártam 3 hónapot, de addigra sajnos megszűnt a 30%-os újraköthetőség, úgyhogy végül maradtam annál amit a kikötés után is ajánlottak telefonon (15% kedvezmény).
Alapvetően jó taktikának tűnik a telefon kiköttetés, szerintem mindenkit felhívnak :)

(#18230) SirKero válasza front3r (#18227) üzenetére


SirKero
őstag

Elsőre mindig a sablon szöveget nyomják. Januárban én is végigjártam ugyan ezt. Nem lehet csak ha lemondok egy szolgáltatást blablabla :W Aztán egyik nap felhívtak,hogy ha akarok hosszabbítani a meglévő feltételek mellet mondjam hangosan a telefonba,hogy igen. Még be sem kellett mennem a ügyfél szolgálatra.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#18231) trec12 válasza SirKero (#18230) üzenetére


trec12
addikt

Én is hasonlóan "okosodtam" mármint telefonon keresztül de én tavaly év vége felé és az AXN miatt.... ;) - akkor nem volt hűségem eleve nem úgy kezdtem náluk a pályafutásomat.

[ Szerkesztve ]

(#18232) Kunci-1


Kunci-1
csendes tag

Kistarcsa, Topnet, Mikrotik router:

(#18233) Flashget válasza zsolt501 (#18226) üzenetére


Flashget
félisten

Azt is bemásoltam tegnap az arra vonatkozott aki jelenleg hűség akcióban van.
ez amit most ők a régi ügyfelek akiknek semmi sem jár :(
ősszel/télen még mehetett az a móka, hogy lemondták/lemondtuk a telefont úgy sem használtuk, majd 90+8 nap elteltével újra kellett kérni + az okos csomagot. Már ezt sem lehet mivel megszüntették ezt a lehetőséget is.
Már nem maradt más régieknek mint vagy a kábeltv-t vagy a netet mondják le ennyi időre. Én a tv-t választanám, mert 3 hónapig kibírnám a mindigtv-vel neten meg sok stream van úgyis.
Kérdés az megéri már ezt végig csinálni? Szerintem nem.

Realme GT Master Edition

(#18234) Flashget válasza front3r (#18227) üzenetére


Flashget
félisten

voltak ilyen esetek is, de nekünk se email,se telefon se személyes üfsz-en való "fenyegetőzés" nem segített. :) lehet nekem kellett volna és nem az asszonynak intézni :D

Realme GT Master Edition

(#18235) Disque válasza ToBeY (#18216) üzenetére


Disque
aktív tag

Egyébként úgy a legegyszerűbb kideríteni, hogy bírja-e a routered, hogy direktbe bekötöd a gépedbe a lan kábelt, és úgy mérsz vele.

(#18236) ToBeY válasza Disque (#18235) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Éppen ezt csináltam az előbb, és így is 94mbit körül van a max speed.Szóval nem a router a szűk keresztmetszet!

(#18237) TeeJay válasza poli27 (#18222) üzenetére


TeeJay
félisten

igen csak az openwrt teszt is speedtest mérésből jött
elfelejtik itt egyesek hogy a 200megabites letöltéshez 50megás feltöltés jár majd
és torrenten meg csutkán fog menni a seed úgyhogy a NAT képességből már az is leszed rögtön
jó ha 120megabit maradna mellé letöltésre és még ott vannak az ACK csomagok és társaik
szép és jó a sok mérés hogy mennyit visz át de az mindig csak 1irányban van nem pedig le és fel egyszerre ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#18238) wwenigma válasza TeeJay (#18237) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Cfosspeed...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#18239) Zsolteecah


Zsolteecah
tag

Más FTP-s mérés szerint a letöltő ágban megvan a 40 megabit/s a feltöltés meg 30 körül ha épp jó kedve van. Azt nem tudom ftpn mérni.

(#18240) Zsolteecah


Zsolteecah
tag

A speedtest elég bizonytalan az 30at mér lefelé nem egy helyen ha a test serverek leterheltek nem mér normális adatot. Szal speedtest :((
Tehát nálam nem történt változás semmi sem. 40/20 az maradt felfelé néha kicsit több. pár megabittel
XIX.kerületből mérek kiv vok még mérésekre ebből a kerületből (is)

[ Szerkesztve ]

(#18241) ACE- válasza Flashget (#18234) üzenetére


ACE-
addikt

Gondold végig, miért is jó a DIGI-nek, ha lemond a felhasználó egy szolgáltatást, amit 3 hónapig nem fizet, majd ugyanúgy megadja a kedvezményt? Bárhogy is számolom ez nekik veszteség...
Egyébként én amikor ilyen helyzetbe kerültem egyszerűen bementem az ÜFSZ-ra, és elmondtam hogy fel vagyok háborodva hogy a régi ügyfeleket nem becsülik meg, és ezért én nem vehetek részt az okoscsomag akcióban, ezért most azonnal felmondom az egészet és átmegyek UPC-hez, kérem a nyomtatványt a felmondáshoz. Azon nyomban felajánlották hogy akkor végülis megoldható az okoscsomag...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#18242) PeterPH válasza ACE- (#18241) üzenetére


PeterPH
senior tag

Miért lenne veszteség? Rosszul számolsz. 1000-ból legfeljebb 1 előfizető lépi meg a lemondást, majd újrakötést.

(#18243) TeeJay válasza wwenigma (#18238) üzenetére


TeeJay
félisten

már az sem fog segíteni ott...
200/50 sebesség egyidejű kihasználására legalább olyan router kell ami 300megabitet tud NAT-olni
mert amúgy is fölé van pár megabittel lőve a sebesség
meg ha egyidőben megy a forgalom mondjuk torrentezéskor akkor még jobban terheli a routert mintha csak szimplán le vagy feltöltés lenne

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#18244) betyarr válasza ACE- (#18241) üzenetére


betyarr
veterán

tavaly augusztusban én is bementem személyesen és mondtam,hogy fel vagyok háborodva.mitöbb egyik debreceni ismerősömnek simán megengedték,hogy ha feljebb vált csomagot,akkor kapjon kedvezményt.mondom,akkor én is kérek.szemrebbenés nélkül azt mondták,hogy nem.mondom jó,akkor valszeg fel is mondom a szolgáltatásokat.erre is csak annyit mondtak,hogy jó.tehát ha felmondom,akkor így járok.
amúgy tényleg felháborító,hogy pont azok nem kapnak kedvezményre lehetőséget,akik a legtöbb pénzt hajtják a cégnek.

[ Szerkesztve ]

(#18245) fcc


fcc
aktív tag

Van itt valaki Battai, emeltek már a városban valahol? Nálam még nem.

(#18246) Flashget válasza Zsolteecah (#18240) üzenetére


Flashget
félisten

raktam be már eleget..de tessék egy friss:

de erről már többször volt szó kábeltv topicban, hiába azonos kerület eltérő úton jönnek, mennek a kábelek.
pl. vekerlén rossz a tv vagy a net, addig nálam lakótelepen semmi gond, de ugyanez igaz volt fordítva is nem olyan rég.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#18247) Flashget válasza ACE- (#18241) üzenetére


Flashget
félisten

Nem hiszem, hogy akkora veszteség volt nekik az a 3x200Ft...
nem hatotta meg őket az sem, hogy 15 éve vagyunk az ügyfeleik..

Realme GT Master Edition

(#18248) Arni9010 válasza Flashget (#18247) üzenetére


Arni9010
aktív tag

Pláne, hogy olyankor nem jár a kedvezmény a tv-re és internetre, úgyhogy jóval többet kell fizetni :)

#18249 ACE-
Szerintem sok függ az adott ügyfélszolgálattól is, valahol segítőkészebbek, valahol nem :)

[ Szerkesztve ]

(#18249) ACE- válasza Flashget (#18247) üzenetére


ACE-
addikt

Nekem mégis sikerült lemondás nélkül, akkor valamit rosszul csináltatok...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#18250) Flashget válasza ACE- (#18249) üzenetére


Flashget
félisten

XIX. kerületben ilyen az üfsz..mindent betű szerint vesznek és semmiről sem tudnak bármiről is lenne szó amit másnap bevezet a digi. ;)

Realme GT Master Edition

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.