Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19851) Jackie_Chan válasza zsolt501 (#19850) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

Ezt nem tudtam, köszi. :R
SFTP legyen??

[ Szerkesztve ]

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#19852) zsolt501 válasza Jackie_Chan (#19851) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ha jól tudod szerelni az SFTP árnyékolt kábelt és van olyan csatlakozód ami ehhez van akár lehet az is, viszont az SFTP kábel jóval drágább mint a sima CAT6-os, az árnyékolt mindig is drágább kábel.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#19853) zoli62 válasza zsolt501 (#19849) üzenetére


zoli62
addikt

Na és amit 2007-2010 között húztak be, az minden esetben legalább Cat5 e volt?

[ Szerkesztve ]

(#19854) zsolt501 válasza zoli62 (#19853) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Azt én honnan tudjam, hogy a Digi árú beszerzője honnan és mit szerzett abban az évben be, és épp miket és hová szórtak ki? :)

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#19855) zoli62 válasza zsolt501 (#19854) üzenetére


zoli62
addikt

Na épp ezért nem egyértelmű a helyzet, és csak az előfizető két szép szeméért a gigabitre való váltás esetén nem húznak be újabb kábelt.

(#19856) ferob válasza zoli62 (#19855) üzenetére


ferob
őstag

Ne problémázz már ezen, egyértelműen le lett írva, hogy már 2007-ben is cat5e kábelt használtak.
Azt konkrétan senki nem fogja tudni neked megmondani, hogy 100%-ra biztosan mindenhol ezt alkalmazták-e, de nagy valószínűséggel így történt.

Ellenben minden szükséges feltételt biztosítaniuk kell, tehát amennyiben kell, akkor biztosítanak kábelt ugyanúgy, mint a telefonos előfizetők esetében is.
Furcsa is lenne, ha nem így történne, elvégre az ő érdekük is, hogy megfelelően működjön minden.

[ Szerkesztve ]

(#19857) zsolt501 válasza zoli62 (#19855) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nekem új UTP kábelt húztak be az internethez, a régi UTP-t a telefonhoz tartották meg, amúgy a régi is CAT5e-s volt, de toldozott volt, ami meg is látszott az adatátvitel stabilitásában.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#19858) warcat válasza zoli62 (#19855) üzenetére


warcat
veterán

Pedig simán behúzzák,értelemszerűen a lakáson belülre kért x métert azt kiszámlázzák,basszus nem 100ks tétel az ipari mennyiségben vásárolt kábel,na

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#19859) TeeJay válasza zoli62 (#19855) üzenetére


TeeJay
félisten

hagyjad már, saját magamnak otthonra krimpelt 20méteres CAT5 kábellel is gigabites speed van a router meg a laptop közt. én már bármilyen CAT5 kábellel kötöttem össze gigabitet adott...

amúgy a CAT5 és CAT5e között szinte nincs is különbség
az igazán komoly előrelépés a CAT6 ami 100forintos áron tuti kapható mérette, aztán abba a 20-30méterbe senki se hal bele ha házilag behúzza a routertől a DIGI szekrényig aztán majd a szerelők meg bedugják.

a CAT6 sűrűbb csavarást használ meg középben van egy műanyag szegmentáló ami a 4 érpárt fix pozícióban tartja az egész kábelen keresztül

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#19860) jozsef8 válasza TeeJay (#19859) üzenetére


jozsef8
aktív tag

Ez így van. De én csak cat5e-vel próbáltam azzal megy simán.

(#19861) bluobluo75 válasza rocket (#19847) üzenetére


bluobluo75
őstag

elég az ha benne van az az 1 szó, de engem nem érint, nem vagyok digis ;)

(#19862) poli27 válasza Jackie_Chan (#19848) üzenetére


poli27
veterán

Sima cat 5e is elég lessz hidd el :) Vagy ha mindenképp cat6 ot akarsz akkor ne ftp vegyél hacsak nem tudod mindkét végén földelni!De vegyél hozzá csatlakozót is ami cat6 hoz való,mert a cat5é nem mindig megy rá... A két csati között annyi a különbség, míg a cat 5 csatiban egymás mellett helyezkednek el az erek, addig a cat 6 osban egymás felett 2 sorban, mivel vastagabbak az erek!

[ Szerkesztve ]

(#19863) radi8tor válasza kisbalazs83 (#19809) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Te nyertél. :)

De még odébb van a dolog:

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#19864) Jackie_Chan válasza poli27 (#19862) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

Segitenél kiválasztani légyszi,hogy melyik az ami jó lenne??

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#19865) wwenigma válasza Jackie_Chan (#19864) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Szerintem teljesen feleslegesen porogsz a kerdesen, sot lehet hogy az utan fognak bekopogni miutan oldalcsipovel ajto felett elinteztek. Miert nem hagyod hogy ok csinaljak meg? Miert lesz igy jobb neked?

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#19866) Jackie_Chan válasza wwenigma (#19865) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

Egyenlőre informálódom.
Azért gondoltam,hogy átkábelezem CAT6os kábellel az egész lakást,mert gondolom ők meghagyják a jelenlegi CAT5E kábelt mivel telefonom az nincs igy minden szálat tudnak használni.

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#19867) wwenigma válasza Jackie_Chan (#19866) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Azzal a kabellal se lesz semmi bajod, ha meg is hagyják.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#19868) #29810560 válasza Jackie_Chan (#19866) üzenetére


#29810560
törölt tag

1 Gigabites sávszélességig Cat.5e-ről Cat.6-ra átkábelezni teljesen felesleges. (Időpocsékolás + pénzpocsékolás.)

A semmiről már érdemesebb Cat.6 al-nyiti, ... de, egy meglévő Cat.5e-ről?

Ráadásul a DIGI lakáson kívüli szakasza továbbra is Cat.5e marad. ... és ugye, "Minden szegmens sávszélessége ..."

... de, Te tudod! ;)

(#19869) Jackie_Chan válasza #29810560 (#19868) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

A lakáson kivűli rész sem marad CAT5e,mert teljesen a 4.-en elhelyezett digis boxig húzom.
Az a 10e. ft amibe meg kerűl az egész elenyésző.

[ Szerkesztve ]

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#19870) ACE- válasza Jackie_Chan (#19866) üzenetére


ACE-
addikt

Most jött be szinte egész európában a Gigabit, de Te már a 10Gigára vágysz? :D Ha lesz is később, meddig fog tartani egy kábelt behúzni? Semeddig, addig meg nem kell izgulni. Gigabitnél gyorsabb hálózat meg nem értem minek, mikor a vinyók sem tudnak annál gyorsabban írni...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#19871) vzozo válasza Jackie_Chan (#19869) üzenetére


vzozo
senior tag

Minek? És miért használna a szolgáltató egy ismeretlen, nem az ő tulajdonában álló kábelt?

(#19872) Jackie_Chan válasza vzozo (#19871) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

mert aki szerelni fogja az egészet az ismerősöm.Egyébként meg miért lenne ellene bármi kifogása,hogy jobb kábelt állitson munkába mint amit ő szerelne be??

[ Szerkesztve ]

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#19873) vzozo válasza Jackie_Chan (#19872) üzenetére


vzozo
senior tag

Végül is csak alig pár jogi, minőségbiztosítási és egyéb szabályt szegnétek meg ezzel az akcióval, de ha ennyi szabadidőd és elfüstölni való pénzed van, akkor hajrá.

(#19874) #29810560 válasza Jackie_Chan (#19869) üzenetére


#29810560
törölt tag

Akkor miért nem optikai szálat húzol és dugatod a DIGI passzív optikai osztójába. Így a lehetséges jövőbeni DIGI-s fejlesztéseknél (pl. dedikált sávszélesség) Te már OK lennél. :D

Ha a jövőnek építesz, egy lakáson belüli optikai hálózat 100 Gbit/sec -ig tuti lenne.
.. és arra még költeni is érdemes. ;)
... mert, ugye akinek van pénze az költse! :)

(#19875) TeeJay válasza vzozo (#19873) üzenetére


TeeJay
félisten

jaj hagyjuk már... nálam az ajtóig CAT5 kábel jön, olyan régi hogy már alig látszik rajta a festés is
az ajtótól meg CAT5e megy a router-ig egy UTP toldóval... még sem nyavajog itt egyik szerelő sem hogy ez rossz bekötés meg satöbbi. nekik inkább örülni kellene ha egy előfizető megveszi a CAT6 kábelt teljesen a switch-ig és kéri hogy krimpeljenek rá neki meg dugják be azt...
szerintem egy CAT6 kábel a switch és router közt sokkal jobb mint x méter CAT5 + toldó + x méter CAT5e

vajon melyikkel lehet több gondjuk? :U

árban meg ahogy nézem 100forint alatt bőven kapható a CAT6, szinte alig van már árkülönbség a CAT5e kábelhez képest szóval 20méter mondjuk 2ezer forint és nem hiszem hogy attól több kellene egy panelban a switch-től :U

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#19876) wwenigma válasza TeeJay (#19875) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

A festes lekopott... A bitek meg nyomvájúsra járták? ...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#19877) vzozo válasza TeeJay (#19875) üzenetére


vzozo
senior tag

OK, látom ez nem megy, akkor gondolatébresztő kérdések:

- Mi van, ha hibát jelent az ügyfél? A Digi az ügyfél kábelére, az ügyfél pedig a Digire fog mutogatni?
- Tetszőleges karbantartás: idegen kábel a csatornában, hopp, ez kié, vágjuk csak ki innen...
- Ügyfélnek van joga a Digi kábelcsatornáját megbontani, abba be nem vizsgált, random kábelt behúznia? Tűzvédelmi, általános szerelési szabályokkal az ügyfél mennyire van tisztában?

És még csak nem is gondolkoztam a kérdésen, ezek azok a pontok, amelyek egyből beugrottak. Nyilván lehetne még feszegetni a kérdést, habár elég filozofikus dolog erről vitázni...

(#19878) Calogero válasza TeeJay (#19875) üzenetére


Calogero
addikt

Amikor nálam kötötték akkor már be voltam kábelezve, mert már volt Lan netem a digi előtt is.
Bekötésnél mégsem használták a digisek, teljesen újat húztak a swicht-ől a gépig.
Használhatták volna azt is, rá is kérdeztek, de akkor nem vállalnak "garanciát" a bekötését, persze lehet hogy már rugalmasabbak ilyen téren.

(#19879) olloczky


olloczky
senior tag

Hello

Ugye most megemelték a sávszélességet és a 40 megás netemből lett 100 megás. Speedtesten még se tudtam 30 megánál többet mérni, letölteni mégis töltöttem 7.6 MB/s-al. A speedtestes eredmény akkor igazából nem ér semmit?

üdv: olloczky

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#19880) #29810560 válasza Jackie_Chan (#19872) üzenetére


#29810560
törölt tag

Egyébként és is azt mondom: Hajrá!!!!

... de, azért majd kérlek írd meg nekünk okulásul, hogy a DIGI mennyire bizonyult rugalmasnak a 'Húzzunk be egy felhasználótól kapott kábelt a rendszerünkbe/hálózatunkba és azzal szolgáltassunk' témában. :)

(#19881) zuzu000 válasza olloczky (#19879) üzenetére


zuzu000
őstag

Nem lehet, hogy akkor nézted a speedtestet, miközben töltöttél le?

(#19882) poli27 válasza #29810560 (#19880) üzenetére


poli27
veterán

Semmit nem fog szólni,sőt örülni fog, hogy nem neki kell megoldania!! Én T-t szerelek és sok helyen kikábelezik a lakást akkor én se használjam mert nem a T adta hagyjuk már a hülyeséget...... Ha a szabványnak megfelel lehet használni ennyi, ha nem felel meg pl silány minőséget húzott az efi nem lehet ennyi! Nem neked címeztem hanem vzozonak :D

[ Szerkesztve ]

(#19883) Vakegérke válasza Calogero (#19878) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nálam nem kérdeztek semmit. Megnézték a lakáson belüli csatlakozástól a gépig menő kábelt, látták, hogy Cat5E, nem nyúltak hozzá.

TopNet, elméletileg új kábelt kéne behúzniuk a lakásba a csatlakozásig. Na ne, nekem ne randalírozzanak. Majd én behúzok egy Cat5E-t a csatlakozástól a külső fali dobozig. Ott úgy kötik, ahogy akarják, az elosztóból meg egyszerűen kihúzom a gépig menő kábelt, és átdugom az új kábel végén lévő toldóba, és csókolom. A régi kábel megmarad a telefonnak.
Van valami bibi a tervemben? Kétlem. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#19884) vzozo válasza poli27 (#19882) üzenetére


vzozo
senior tag

Te most a lakásról írtál, ami az ügyfél saját területe, ott azt csinál, amit akar, nektek a szolgáltatás végződtetési pontig kell garantálni a dolgokat, és meglepődnék, ha odáig nem a T saját eszközeit használnád.

A topiktárs viszont a szolgáltató hálózatát szeretné okosba' megoldani.

Mondom, fura, de hajrá, csinálja.

(#19885) #29810560 válasza poli27 (#19882) üzenetére


#29810560
törölt tag

Én nem a lakáson belüli, hanem az azon kívüli hálózatról beszélek.

Ha Te szerelsz/létesítesz a T-nél, akkor pontosan tudod, hogy a szolgáltató felelősségvállalása az ún. átadási pontig tart a T-nél, a DIGI-nél, minden szolgáltatónál (még pl. a gáznál is!!!).

(#19886) #29810560 válasza Vakegérke (#19883) üzenetére


#29810560
törölt tag

Az átadási pont után (fali doboz csatlakozója, ahogy írod) olyan hálózatot építesz, amilyet csak akarsz. Vitás esetben a szolgáltató a fali doboz csatlakozójára köti az ellenőrző/mérő/vizsgáló berendezését. Addig a pontig felelős a szolgáltatásért.

(Az ÁSZF-ben szerepel, hogy hol van az átadási pont az egyes technológiák/szolgáltatások esetén.)

"Van valami bibi a tervemben? Kétlem."

Szerintem van benne bibi: A telefonhoz és telefonkábelt húznék. ;)

[ Szerkesztve ]

(#19887) Vakegérke válasza #29810560 (#19886) üzenetére


Vakegérke
veterán

Én sem teszek mást, mint amit a szerelők tennének. Szerintem még hálásak is lesznek, hogy megkönnyítettem a munkájukat. :)

Szerk: A kábelek vastagsága közt szinte nincs különbség. Az elosztó dobozban fix a kötés. No most úgy gondolom, hogy egyszerűbb nekik csak odakint "kötözködni", minthogy bent is megtegyék.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#19888) #29810560 válasza Vakegérke (#19887) üzenetére


#29810560
törölt tag

Nyilván.

... de, azért áruld már el miért kell még egy UTP (ethernet) kábel? :F
Hiszen csak az analóg telefon lesz rajta?

(#19889) minek?:S


minek?:S
őstag

Hali.

Haver szeretne DIGInet100-at venni. Nekik most STRADA van, annyi lenne a kérdésem, hogy .. gondolom kábellel jön(mert mi mással?!), de, hogy Optikaival(optikai net) vagy? Segítsetek legyetek szívesek :R

Üdv.:M.

(#19890) #29810560 válasza minek?:S (#19889) üzenetére


#29810560
törölt tag

Családi ház vagy társasház? :F

Szekrk.:

Igen. Valóban az az első lépés, amit Drenadar írt.

[ Szerkesztve ]

(#19891) Drenadar válasza minek?:S (#19889) üzenetére


Drenadar
veterán

ugye előtte megnézte a haverod a digi oldalán hogy az ő címükön mi az ami működne?

(#19892) minek?:S válasza #29810560 (#19890) üzenetére


minek?:S
őstag

Társas.

Szerintem nem nézte meg. Ha elmondjátok, hogy hol lehet akkor én megnézem neki, feltéve ha nem csak ügyfelek nézhetik meg.

Üdv.:M.

(#19893) #29810560 válasza minek?:S (#19892) üzenetére


#29810560
törölt tag

DIGI honlap. Internet és ott a szolgáltatás kiválasztásánál a Megrendelés gomb. (Ez nem azt jelenti, hogy meg is kell rendelned! :) )

Ott kell kiválasztani a pontos telepítési helyet (helység/utca/házszám).

(#19894) woodworm


woodworm
veterán

Úgy vettem észre, hogy olyan városban, ahol a digi mindkét hálózata elérhető, nem mindig választja szét a két szolgáltatás elérhetőségét. Tehát a honlap esetleg félrevezető lehet.

(#19895) minek?:S válasza #29810560 (#19893) üzenetére


minek?:S
őstag

tehát ha a digi100nál megyek rá a megrendelésre, és ott kiválasztom, és ott van(Dorog akácfa u.) akkor az jó? vagy azt mindenhol kiírja, és ami mellette van (Telefon, norm. net, TV v hogy) azt kell nézzem?

Üdv.:M.

(#19896) #29810560 válasza minek?:S (#19895) üzenetére


#29810560
törölt tag

Célszerűen a "megrendelni" kívánt csomagot válaszd!

Optikai net (LAN) tábla majd a kívánt csomag Megrendelés gombja.

(#19897) minek?:S válasza #29810560 (#19896) üzenetére


minek?:S
őstag

Ott volt az volt. Akkor nyugodt vagyok. Köszi a segítséget.

Üdv.:M.

(#19898) #29810560 válasza minek?:S (#19897) üzenetére


#29810560
törölt tag

Normál sebességű internet-et ír arra a teljes utcára.

Azt sajnos én nem tudom mint jelent, talán más segít neked ebben.

A Nagysebességű internet az tuti optika.

(#19899) rocket válasza #29810560 (#19898) üzenetére


rocket
nagyúr

Az a modemes kabelnet.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#19900) unknownuser válasza minek?:S (#19895) üzenetére


unknownuser
tag

A "normál sebességű internet" az a kábelnet, ahogy előttem is írták.

De erre nem is kellett volna rákeresni, hiszen leírtad, hogy:

"Haver szeretne DIGInet100-at venni. Nekik most STRADA van"

Tehát haverod jelenleg is a DIGI kábelnetes internetét veszi igénybe. Olyan terület pedig tudtommal nincs, ahol kábelnet és optinet is elérhető.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.