Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19151) Arni9010 válasza thxer (#19104) üzenetére


Arni9010
aktív tag

Nekem volt olyan hogy kb. 40 óra alatt töltöttem fel 250 GB-ot :D

[ Szerkesztve ]

(#19152) xxSanchez


xxSanchez
őstag

Azért most eléggé ütköznek az ÁSZF-ben és az oldalon közölt információk:

Korszerű, optikai technológiákon alapuló hálózaton elérhető szélessávú internet szolgáltatás. Egyszerűen beszerelhető, nincs adatforgalmi korlát, megbízható hálózat igen nagy sávszélességgel. Csak csomagot kell választania!

Heyho.

(#19153) TeeJay


TeeJay
félisten

350GB LOL :D
és csak az 500 meg 1000-es usereknél? :D még nagyobb LOL
na mert 50-100-200megás előfizetéssel nem lehet elérni egy nap alatt ugye? :D
nekem most 100/50-es csomaggal egy nap alatt meg szokott lenni a 350-400GB... feltöltés...
jó nagy hülye volt aki az ÁSZF-et módosította :B

Dictator^
10000000x le lett már írva hogy a TP-LINK WR1043ND V1.x routerek 120megabitnél megfekszenek hiába van rajta gigabites port, a SOC gyenge és nincs hardveres NAT

aki gigabites csomagot akar az minimum WR1043ND V2.x!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! routert vesz

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#19154) Dictator^


Dictator^
veterán

Létezik tényleg, hogy a 1043 V1 csak 110mbitet visz át a gyári FW-vel? Nem lehet, hogy az optikai terminálba (ZXA10 F625A) rossz lan portba van dugva ami nem visz át csak 100-at ~?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#19155) kali válasza Dictator^ (#19154) üzenetére


kali
legenda

létezik!

(#19156) Flashget válasza Dictator^ (#19154) üzenetére


Flashget
félisten

gyári fw 120-at tud max, tehát annyi.165 körül tud openwrt-vel PPPoE-n.
ha többre vágysz akkor csere V2-re.

Realme GT Master Edition

(#19157) ToBeY válasza Dictator^ (#19154) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Openwrt-vel is csak ~160Mb/s van meg [link]

(#19158) Dictator^ válasza Flashget (#19156) üzenetére


Dictator^
veterán

120-at sosem éri el, pedig a legújabb FW van fent.
Esetleg V2, 3600 vagy 4300 igaz?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#19159) Flashget válasza Dictator^ (#19158) üzenetére


Flashget
félisten

igaz.

Realme GT Master Edition

(#19160) TeeJay válasza xxSanchez (#19152) üzenetére


TeeJay
félisten

van amúgy a DIGI-nél egyáltalán forgalom számláló?
vagy honnan a bánatból kellene tudni az előfizetőnek hogy mennyit is használt el?
ez csak valami ÁSZF majom találta ki hogy védhessék magukat pár gigabites otthoni seedszerver üzemeltetővel szemben majd.
na nem mintha nem bírná ki a hálózatuk... nagyon LOL így 500 meg 1000-es csomagot kiadni
szóval amint lesz ilyen előfizető várom majd az utorrent havi statisztikát hogy mennyit sikerült le és feltölteni és kaptak-e bármi sms-t

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#19161) HoryThePooh válasza Multibit (#18891) üzenetére


HoryThePooh
aktív tag

yep. Köszi nektek!

Itt ülök a padláson (qvaa meleg van :-/ ) és nézem a 224/54 sebességet.... :-)

Ki mit ajánl ?
SirKero, te mire váltottál?

The one who has a true friend doesn't need a mirror :)

(#19162) SirKero válasza HoryThePooh (#19161) üzenetére


SirKero
őstag

Erre :DDD És helyben megkaptam olcsóbban mintha be mentem volna Pestre érte :K

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#19163) Flashget válasza TeeJay (#19160) üzenetére


Flashget
félisten

Szerintem elírták azokat a számokat..vagy egy 0 maradt le a végéről vagy nem GB hanem TB
végül is simán el lehet ütni a T pont a G felett van klavin :D

Realme GT Master Edition

(#19164) Egon


Egon
nagyúr

Üdv!

Szeretném picit normalizálni a digis előfizetéseinket, illetve kihasználni azt, hogy bő egy hónapig nem fogom tudni igénybe venni a szolgáltatásaikat, mivel nem leszünk otthon (betörőknek: a lakás teljesen ki lesz pakolva, felújítás miatt).
Jelenleg van egy kábeltévé és egy net előfizum, összesen 7800 HUF/hó. Hűség nincs, nem is volt sosem. Most jó eséllyel itt maradunk még 2-3 évig, ergo hűséggel szeretném újrakötni az előfizetéseket, a telefont is beleértve (most T-s van, azt le akarom mondani). Augusztus hónapban nem leszünk otthon, így szeptember 1-től kellene új előfizu. Ha lemondom, és az asszony újraköti, az nem működik? Hallottam valami határidőről, aminek el kell telnie a szerződés felmondása és új szerződés megkötése között, csak azt nem tudom, hogy ez mennyi idő...
Mit javasoltok, hogyan oldjam meg?
Thx előre is.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#19165) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Holnap ki kell hívnom újra a szerelőket a Digitől, mert kritikán aluli a net még most is 30-60 percenként szakad a net, az egész lépcsőházban.

Létezhet olyan, hogy az ONT haldoklik, és ilyet produkál?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#19166) koxx


koxx
MODERÁTOR

Már megijedtem, hogy még nem emeltek vagy vmi gond van, mértem egyet router nélkül, majd routerrel.


Lehet vmi jobbra cserélni.

(#19167) kabelmania27 válasza zsolt501 (#19165) üzenetére


kabelmania27
félisten

Lehet, Murphy törvénye szerint ami elromolhat az el is romlok másik lehetőség hogy túlterhelt az optika.

(#19168) Flashget válasza zsolt501 (#19165) üzenetére


Flashget
félisten

bármi lehet akár adapter is haldokolhat....az első ONT-k amiket kaptak ügyfelek elég sűrűn döglöttek meg.

Realme GT Master Edition

(#19169) #29810560 válasza Flashget (#19163) üzenetére


#29810560
törölt tag

Ez jó magyarázat! :D

... vagy esetleg, aki az új ÁSZF-et írta baromira eltévedt a bájt, kilobájt, megabájt, gigabájt, terrabájt fogalmak útvesztőjében. :DDD

(#19170) Flashget válasza koxx (#19166) üzenetére


Flashget
félisten

amit router nélkül mértél olyat tud a TL-1043 V1....van egy rakás eladó már :D

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#19171) zsolt501 válasza kabelmania27 (#19167) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Itt verte az ajtót a szomszéd, hogy biztos miattam baszták el az ő internetjét, mert nálunk szereltek, és hogy képzelem én ezt... majdnem lenyomtam mint egy bélyeget...

A lakók nagy része 50/30-ban van, illetve van néhány 100/50-es is, egyedűl én vagyok a házban a legnagyobb csomagban, és én vagyok egyedüli az ONT-n a többi mind egy swich-en csatlakozik az ONT-re, szóval nagyon gyanús az egész, ráadásul az ONT-re kapcsolódva a ping sokszor felfut 50-re is de a legalacsonyabb is 8-as.

Most mértem egyet, és a sebességem ez lett.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#19172) koxx válasza Flashget (#19170) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Jaa vmi ilyesmi lesz, vagy egy TL-WDR4300 esetleg Asus RT-N15U

(#19173) #29810560 válasza zsolt501 (#19171) üzenetére


#29810560
törölt tag

Szerintem rosszul van az az ONT beállítva. Szerintem a QOS prioritása a többiek felé tereli a forgalmat.

[ Szerkesztve ]

(#19174) xxSanchez válasza TeeJay (#19160) üzenetére


xxSanchez
őstag

Még sosem hallottam róla, hogy akárhol is lenne számláló.

Heyho.

(#19175) zsolt501 válasza #29810560 (#19173) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Na de a szomszédnál is rossz a net, azért jött balhézni a szomszéd, mert szerinte miattam nem jó az ő netje...

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#19176) kasza blanka válasza #56474624 (#19076) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

nálam is ez van. fel is hívtam őket, hogy korlátoztak-e, de azt mondta nem :)

szintén csepel.

[ Szerkesztve ]

(#19177) #29810560 válasza zsolt501 (#19175) üzenetére


#29810560
törölt tag

Lehet hogy, az optika rosszul lett feldugva valahová, vagy kilazult. Az optikai hálózat akkor kezd el megbolondulni, amikor az optikai kábel csatlakoztatása nem tökéletes.

(#19178) thxer válasza xxSanchez (#19174) üzenetére


thxer
aktív tag

A digis mobilnethez van, gondolom nem nehéz nekik megoldani a vezetékeshez is.

(#19179) poli27 válasza zsolt501 (#19045) üzenetére


poli27
veterán

Ez nem igaz....amúgy meg minek árnyékol ftp kábel, ha a routerek lan csatija (összes TPLINK) nem árnyékol, sőt nincs is földelve a router?De még a Digi ONT je sincs földelve, műanyag lan csatis semmi értelme a földelésnek.....

(#19180) #56474624 válasza kasza blanka (#19176) üzenetére


#56474624
törölt tag

Mostanra egy újracsatlakozás után jó lett. De eddig ez sem segített. Holnap mindenesetre bemegyek panaszt tenni.

(#19181) kasza blanka válasza B-L-A-C-K (#18971) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

"koxx: Igen ez így tényleg vicc, ha 2 évre újra aláírsz akkor nem mind1 mid volt vagy mid nem. Amúgy vajon nem lehet úgy kijátszani hogy lemondod az egészet, és más családtagod nevére megkötteted megint?"

elvileg nem. gyakorlatilag igen - ha megfelelp ügyfélszolgálatra mész be és jó fej az ügyfélszolgálatos :)
tapasztalat.
nekünk sem tetszett, hogy csak 15% járna, így ezzel a lehetőséggel élve műr 30% jár.

amúgy áprilisig a régi ügyfeleknek is automatikusan járt a 30% a teljes 2 évre.

bacylus: itt még mindig 1.5Mbit. (de már nem 0.2 :D)
én is bemegyek holnap - de én fizetni :)

panaszt tenni? mert volt fél nap gond műszaki okokból egy átállás kellős közepén?

[ Szerkesztve ]

(#19182) El Rey válasza koxx (#19166) üzenetére


El Rey
tag

Én is mértem egyet router nélkül majd routerrel.

Router nélkül szarabb a sebesség. Na ezt add össze!

(#19183) Tournament válasza kasza blanka (#19181) üzenetére


Tournament
aktív tag

simán meglehet csinálni szomszédomba 2 net van bekőtve és testvérek :D

egyik 1 éve a másik 3 honapja kőtete :D

(#19184) #56474624 válasza kasza blanka (#19181) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nem az első eset. És leszarom a műszaki átállást, modemes szintre lassítják vissza a netet este 6-tól. Az ember hazamegy a munkából és böngészgetésre is használhatatlan net fogadja? Akkor miért fizetek? :W

(#19185) kasza blanka


kasza blanka
aktív tag

kabala: az megint más tészta, hogy 1 címen van 2 előfizető.
arról van szó, ha vhol előfizető lemondja, akkor elvileg ugyanarra a címre, ugyanolyan nevű ügyfél nem köthet(ne). gyakorlatilag viszont megcsinálják :)

bacylus: hát nem tudom. én is itt lakom, de nekem nem szokott gondom lenni. ez a mai pár óra meg bőven benne van a 95%-os rendelkezésre állásban.
jah már nálam is jó

[ Szerkesztve ]

(#19186) #56474624 válasza kasza blanka (#19185) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nálam meg az előbb ment el. Be kell menni és csapkodni az asztalt. Tudod, aki a zenészt fizeti, az rendelheti a nótát.

(#19187) Tav-Csoves


Tav-Csoves
őstag

Régi startnet. Pesterzsébet 1203

(#19188) Keksz válasza kali (#19125) üzenetére


Keksz
senior tag

UPC-nél voltam évekig (30GB limit, mac cím klónozás, aztén ÁSZF 300GB), párszor jött is az email, de soha nem korlátoztak le. Lehet csak jó kerületben, utcában laktam? Azaz a hálózati "szokásaim" nem befolyásolták a szomszédokat, nem tettek bejelentést hogy lassú lenne náluk a net, vagy csak egyszerűen leszarták és egy utolsó lehetőségnek volt beépítve ha mégis gond lenne vkinél?
BWMeter statisztika korábbról:

Viszont most már visszábbhagyott a letöltési kedvem, azt mondanám hogy a 350GB is elég lenne:

(#19189) kasza blanka válasza #56474624 (#19186) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

értem én, engem is idegesít az ilyen helyzet, de olyan szolgáltató nincs, aki 100%-os rendelkezésre állást garantálna. még üzleti környezetben sem hiszem, hogy van ilyen :)

a 98%-os rendelkezésre állás azt jelenti, hogy 1 évben összesen 7,3 napig szünetelhet az internet mielőtt az ember jogosan kérhetné számon őket. addig az ember max elsírhatja a bánatát nekik, ők meg úgy reagálnak, amilyen kedvük éppen van

(#19190) #56474624 válasza kasza blanka (#19189) üzenetére


#56474624
törölt tag

Én nem vagyok ilyen paragrafus huszár, ők sem attól tartanak inkább, hogy jogi lépéseket tesznek velük szemben, az sokkal nagyobb visszatartó erő, hogy más szolgáltatót keresel. Márpedig itt van választék.

(#19191) kali válasza Keksz (#19188) üzenetére


kali
legenda

ritkán alkalmazták, de emlékszem több hozzászólásra is, hogy nem csak az e-mail ment, hanem valóban eszközölték is a lassítást, hirtelen ezt találtam; link, de van még néhány ilyen.
a digi esetén azért érdekes a korlátozási lehetőség, mert biztosítani kellene lehetőséget a honlapon az adatforgalom ellenőrzésére.

(#19192) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Közkérdés:

Jó most jön ez az 1Gb net háztartásokba, de szükségünk van egyáltalán erre? Ki tudja ezt kihasználni? Miért lesz ez most annyira jó?

Szerintem a középcsomagok is elég jók, főleg most a gyorsítás után. Az 500Mb-snél is 100 a feltöltés, ami érdekes lehet. Az 1Gb-nél sem lesz gyorsabb feltöltés, így talán feltöltés szempontjából az 500-as csomagnál meg is állhatunk. Az 500 is már bőven elég letölteni, kevesebb mint 5 óra alatt jön le 1TB, annyit meg úgy sem használunk.
Vagy sokan úgy lesznek vele, ha már árba nem sokkal drágább, akkor hegyezzük az e-cerkát a maxra? :D

Live poor, die ritch.

(#19193) facan válasza kali (#19191) üzenetére


facan
tag

Szerintem valami műszaki probléma volt ott. Ez egy sablon email amit mindenki megkap ugyanúgy, ha megkapja. Én nem kaptam már régóta (pedig a 300GB többszöröse a forgalmam 3 havi átlagban), de volt olyan időszak hogy minden hónapban megjött.
Több éve nem alkalmazza ezt a gyakorlatban a UPC, de tény hogy kezdetek óta benne van az ÁSZF-ben.

240-es nettel is pár óra alatt össze lehet szedni 300GB forgalmat, mindenféle erölködés nélkül.

Szerintem ugyanez lesz érvényes a DIGI két leggyorsabb csomagjához (ha ez az ÁSZF hatályos lesz). Ezzel csak a lehetőséget tartják fenn maguknak hogy korlátozzanak, ha ezt indokolja a helyzet. Az egy teljesen másik kérdés, hogy mivel indokolja, hogyan bizonyítja ezt a szolgáltató. (UPC-nél bármikor megnézheted 1 évre visszamenőleg a forgalmad)

Bocs hogy belebrutty, UPC-s vagyok jópár éve és sohasem korlátoztak.

[ Szerkesztve ]

(#19194) kasza blanka válasza #56474624 (#19190) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

lehet neked lesz igazad. már megint ledobott a szerver...125ös ping speedteszten, 8-10mbit

(#19195) Zsolteecah


Zsolteecah
tag

Még mindig a régi a vonal itt. Sokaknál emeltek már?

(#19196) kali válasza facan (#19193) üzenetére


kali
legenda

többen is írtak ilyet, visszakeresek majd a régi chello témában - 2005 - 2010 között voltam upc előfizető, és abból az időszakból rémlik -, ahonnan emlékszem, valaki le is kommunikálta a szolgáltatóval és tényleges lassítás volt, és nem csak p2p, ami gyakrabban előfordult. link
írtam több témában is, hogy vélhetően a digi is csak a lehetőséget teremtette meg magának, de kell is eszköz a támadás kivédésére.

(#19197) facan válasza kali (#19196) üzenetére


facan
tag

Én nem állítottam, hogy ilyen sohasem fordult elő, sőt a chellós időszakban ez nem volt kérdés, automatikusan jött a korlát. (bár akkor teljesen mások voltak még a sávszélességek, iletve a csomagok is, netezési szokások is)
Mióta EuroDocsis 3.0 a UPC teljes hálózata azóta nincs ilyen. Szerintem amit 2009-2010 után találsz ilyent az riogatás, vagy csak egyszerűen a műszaki problémát vélték korlátozásnak.

A nagyobb gáz az, hogy a magasabb forgalmúakat megkeresték és próbáltak céges netet rátukmálni ezekre az emberkékre!!! (a UPC-nél a céges előfizetés forgalmi korlát mentes. Valóban az. Gondolhatod, sokkal drágább is mint a "lakossági")
Az idén év elején és tavaly év végén voltak emiatt felzúdulások, a UPC elnézést is kért állítólag az így megszólított ügyfeleitől....

(#19198) HZoli87 válasza Zsolteecah (#19195) üzenetére


HZoli87
veterán

Nálad elképzelhető, hogy csak hónapok múlva emelnek (ahogy nálam is), folyamatosan megy a fejlesztés. Felesleges naponta panaszkodni emiatt. Digi Ügyfélkapun tudod ellenőrizni, hogy mikor emelik meg a csomagot, de SMS-ben is értesítenek.

(#19199) #56474624 válasza kasza blanka (#19194) üzenetére


#56474624
törölt tag

Facebook oldalukon is panaszkodtak a kerületből. De mondom, nekem nem ma volt az első ilyen. Felőlem ráértek volna szeptembertől emelni, ha ilyen feltételekkel tudták csak most megoldani. :U

(#19200) jozsef8 válasza Keksz (#19188) üzenetére


jozsef8
aktív tag

Nekem sosem küldtek egy figyelmeztetést sem. 2-3 Terra az adatforgalmam. Szóval remélem én nem fogok kapni. A digis témához csak annyit hogy minek sír mindenki? Majd kiderül korlátoznak-e mikor bekötik mindenhova. De egyébként szerintem kicsi rá az esély.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.