Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#106901) woodworm válasza janakbacsi (#106899) üzenetére


woodworm
veterán

(#106902) g4mer válasza ubbconfig (#106895) üzenetére


g4mer
senior tag

Köszi a segítséget mindenkinek :) :R

Sic Parvis Magna

(#106903) janakbacsi


janakbacsi
őstag

ha a telefonos digi alkalmazásban rábökök arra, hogy bridge módod kérek, mennyi idő múlva történik meg az átkapcsolás kb.?

[ Szerkesztve ]

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#106904) garga01 válasza janakbacsi (#106903) üzenetére


garga01
senior tag

Pár perc, újra is indul ha jól rémlik. Addig nyugodtan beállíthatod a saját routered, LAN1-el összekötheted.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#106905) vaakuum


vaakuum
addikt

Nàlunk a BP. IX. Kerületben egész nap nem volt net. Lehet tudni valamit, mi okozhatta? Holnap lehetnèk ho-ban, ha múkodna reggelre. Van remény, hogy éjszaka megjavul, vagy ennyire azért nem szoktak sietni, hogy éjjel is dolgozzanak? :U

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#106906) 4Grider válasza vaakuum (#106905) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha felhívod az ügyfélszolgálatot, akkor esetleg tudnak pontosabbat mondani, mert nem lehetett egész kerületet érintő a probléma, ha nincs tele vele a topik.

(#106907) vaakuum válasza 4Grider (#106906) üzenetére


vaakuum
addikt

Felhívtam még korábban, ott mondta a hölgy, hogy probléma van a kerületben, de részleteket nem tudott/akart közölni. Minden esetre azóta észhez tért a net, bár a hiba elhárításról nem küldtek értesítést, amit a hibejegy felvételkor ígértek.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#106908) GoodSpeed válasza pergabb (#106830) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Hiteles mérés :K

Nálam ennyivel dönget :D

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#106909) janakbacsi válasza Tim82 (#106900) üzenetére


janakbacsi
őstag

feltettem, de nem fordítja le. hogyan kell használni? automatikusan angolul kellene hogy lássam?

[ Szerkesztve ]

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#106910) sludgeboyx


sludgeboyx
tag

Egy ideje rámozdultam a net sebességre ha már van 1000mb netem jó lenne ha közelben lenne a lehetséges max sávszélnek. Nos egy pár hete kiderült a vírusírtó fogta a sávszélt viszont még így is olyan 300-350mb a max amit ki tudok préselni. Két opción gondolkozom Egy: ami némi ráfordítással jár új hálókártya és vezetékelés a jelenlegi Cat5e és Cat6 kábelek helyett. (Mivel nem otthonról irok így nem tudok pontos hálókártya típust mondani de azt hiszem Realtek PCIe Gigabyte Family Controller) Szóval ennek cseréjére gondoltam egy 100/1000/2500 hálókártya bár a 2.5 nem tudom értelmét veszti e 1000mb neten. Kettő: Vagy a modem bridge módban és saját router és a kábelt akkor is cserélném max az nem akkora befektetés. Ez lenne a terv csak nem tudom melyikkel járok jobban, illetve van e értelme bármelyik opciónak nekifogni? Köszi aki tud segíteni.

(#106911) janakbacsi válasza sludgeboyx (#106910) üzenetére


janakbacsi
őstag

nekem cat 5e kábel jön a digis eszköz felől és 8-900-at mérek a speedtestben. tehát nem a kábelben van a hiba. ezt pedig wifi kapcsolattal mértem.

[ Szerkesztve ]

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#106912) garga01 válasza sludgeboyx (#106910) üzenetére


garga01
senior tag

Cat5e kábel tökéletes és a Realtek kártya is, nekem ilyen van mindenhol. Itt nálad a saját router segítene, feltéve ha a pc-d is bírja ezt a sebességet (megfelelő proci,ssd, stb.)
Nekem a fenti kábel, halókártya kombón jön szépen a max sebesség, steam vagy torrent letöltésnél is. De nem túl régi gamer laptop van, ami bírja is plusz saját router.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#106913) poirot válasza sludgeboyx (#106910) üzenetére


poirot
senior tag

Teljesen felesleges egy új hálókártya a gépben, ha a NET-ed nem annyi.
Nekem van egy ASUS PCE-C2500 2.5G Base-T PCIe hálózati kártyám a gépben és a NET-em szintén annyi. Semmi változás. Ha csak annyit kapunk amennyit adnak és ugye a kábelek megfelelőek, erős gép, akkor jó esetben megközelítjük az ideális mennyiséget.

(#106914) Dragon3000 válasza sludgeboyx (#106910) üzenetére


Dragon3000
veterán

Értelmetlen a csere, nem az lesz a gond. A digis eszközt használod routerként vagy használsz saját megoldást? Mivel nézted a sebességet?

#106911 janakbacsi
A cat5e 2,5Gbps sebesség esetében is tökéletes, illetve gyártók szerint 30m-ig a 10Gbps is átmegy rajta.

[ Szerkesztve ]

(#106915) sludgeboyx válasza Dragon3000 (#106914) üzenetére


sludgeboyx
tag

Köszönöm mindenkinek a segítéget akkor marad egy kis pénz a zsebben. A digis eszköz egyelőre modemként funkcionál emiatt gondoltam, hogy jobb lenne bridge módban esetleg. Van egy Tp Link Ac1200 routerem az szerintem jobban funkcionál ebben a szerepben. A sebességet a letöltött speedtestel néztem ami a bevezetőben van linkelve.
CPU típusa : QuadCore AMD A10-5800K, 4000 MHz (40 x 100)
Alaplap neve: Gigabyte GA-F2A88XM-D3H (1 PCI, 1 PCI-E x1, 2 PCI-E x16, 4 DDR3 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)
Videokártya : AMD Radeon HD 7660D (768 MB)
Hálózati kártya : Realtek PCIe GbE Family Controller
Ezek alapján nem tudom a gép a ludas a sebesség szintje miatt?

(#106916) Dragon3000 válasza sludgeboyx (#106915) üzenetére


Dragon3000
veterán

A modem mód a bridge mód, ezek szerint nálad router módban megy.
Pedig az összefoglalóban lévő leírás alapján többel is kellene mennie.

Gyerek régi gépével, ami gyengébb, mint a Tied gond nélkül ment a net.

[ Szerkesztve ]

(#106917) sludgeboyx válasza Dragon3000 (#106916) üzenetére


sludgeboyx
tag

Bocsánat igen router módban van

(#106918) Laccoss válasza sludgeboyx (#106910) üzenetére


Laccoss
addikt

A neted nem lesz gyorsabb, de... pl. ha kihasználod a gigabites netsebességet, és mellette még mondjuk LANon másolgatsz, esetleg filmet nézel helyi hálón, stb. akkor jól jöhet a plusz sávszélesség.

(#106919) Dragon3000 válasza Laccoss (#106918) üzenetére


Dragon3000
veterán

A legtöbb digis eszköz esetében ez úgy sem játszik, mert el vannak szeparálva egymástól a portok.

(#106920) cof válasza sludgeboyx (#106910) üzenetére


cof
veterán

Én mondjuk rámérnék pl. Live Linux alatt is, ha már az Avast visszafogta ki tudja még mi lehet azon a rendszeren.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#106921) sludgeboyx válasza Laccoss (#106918) üzenetére


sludgeboyx
tag

Emiatt lenne érdekes ugye a torrent bár én elhatárolódom és különben is illegális :) plusz tv-n netflix és mondjuk még a wifin is lóg a család jó ha van miből gazdálkodni. Emiatt is szeretném kimaxolni amit lehet de egyelőre nem találom az okát a kevés sebességnek.

(#106922) sludgeboyx válasza cof (#106920) üzenetére


sludgeboyx
tag

Ehhez sajnos nem értek (Linux) de Kaspersky volt ami fogta de ha kikapcsoltam a védelmet sem ment 400mb fölé. Pedig nem vagyok tele programokkal és nem fut nagyon a háttérben sem olyan program (legalább is amit találtam) ami indokolná ezt az állapotot.

(#106923) Borisz76 válasza sludgeboyx (#106921) üzenetére


Borisz76
veterán

Tévedés : a torrent NEM illegális.

A torrent egy fájlcserélő protokoll.

Az, hogy mit cserélnek vele....az lehet illegális.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#106924) sludgeboyx válasza Borisz76 (#106923) üzenetére


sludgeboyx
tag

Igaz

(#106925) Inhouse válasza sludgeboyx (#106910) üzenetére


Inhouse
őstag

A cégnél nemrég gigabitesítettünk (aktív eszközök cseréje, RJ45 dugók ellenőrzése/cseréje), sok helyen CAT5 kábelek maradtak a falban, így is megy a nagy fájlok másolása stabilan 115MByte/s-el, ami 920Mbit/s. Nincs kapcsoló a kábelekben, hogy csak adott sebességgel mehet. Nincs köztük olyan óriási különbség, mind csavart érpár. Egy szakmai leírást találtam, ahol konkrétan meg is említik, hogy működik a Gigabit CAT5-el is, de nem igazán javasolt... De nem úgy fog menni, hogy ezzel csak 100-al, vagy csak 300-al megy. Majd az aktív eszközök megbeszélik egymással, hogy mennyivel megy a buli.
Szerintem nálad valami más gond van.

Üdv Inhouse

(#106926) Inhouse válasza janakbacsi (#106909) üzenetére


Inhouse
őstag

Nyitsz egy új ablakot, ott elindítod a google.translate-et. A router menüjéből kimásolod a menü szövegezését, a másik lapon beilleszted. Addig keresed és lépsz beljebb, amíg meg nem találod a nyelv választást és ott átrakod angolra. Egyébként erre szoktak azért gondolni a kínaiak is, hogy ez a menüpont azért elérhető legyen annak is, aki nem vágja a kínait...
Volt a cégnél régebben egy halom azonos típusú PC, de az egyiknek portugál BIOS-a volt. Ott nem volt nyelvválasztás...viszont az angol nyelvűek alapján fel volt írva, hogy az adott menüpont jobbra, le, 2-vel jobbra, stb... :)

Üdv Inhouse

(#106927) Laccoss válasza janakbacsi (#106909) üzenetére


Laccoss
addikt

Google Translate addont rakd fel, nem kell más.

(#106928) sludgeboyx válasza Inhouse (#106925) üzenetére


sludgeboyx
tag

Értem ezeket és tudom hogy nem olyan falrengető a különbség csak , mint opciót kerestem a megoldást a gondomra de lehet ebből lassan v.mi szakember lesz.

(#106929) dchard válasza Inhouse (#106925) üzenetére


dchard
veterán

"Majd az aktív eszközök megbeszélik egymással, hogy mennyivel megy a buli."

Gyorsan tisztázzunk itt valamit. A Base-T 10/100/1000 protokollok nem trainelnek, az "auto nego" nagyon-nagyon primitív számos hibalehetőséggel. Nem vizsgál lényegébben semmit, a megfelelő érpárak meglétén kívül. Tehát nem: nem "beszélik meg". Enyhén szar kábelen simán összeáll a gigabit, aztán nézheted a masszív mennyiségű bithibát, dobott csomagot...

Base-T 2500/5000/10000-nél van relatíve adekvált trainelés, ahol mérőjeleket küldözgetnek egymásnak az akítv eszközök, és ez alapján valóban a kábel minőségének megfelelően áll össze a kapcsolat sebessége. Nagyjából úgy müködik, mint a DSL training szekvenciája, de nyilván a gyors link felépülésre való igény miatt ez sem olyan részletes. És sehol nem írják, hogy ha egy sikeres trainelés után menet közben változik a környezet (több zaj pl.) akkor képes-e link eldobás nélkül újra trainelni. Hogy csak egy példát mondjak.

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#106930) Inhouse válasza dchard (#106929) üzenetére


Inhouse
őstag

Bocsánat, akkor nem jól mondtam. Nem látom a bithibákat, de nem igazán lenne nekik túl sok hely a maradék sávszélen. Azért írtam, mert sokan úgy hiszik, hogy a kábelek úgy határolják a sebességet, hogy CAT5-> 100Mbit, CAT5e/CAT6->1000Mbit...

Üdv Inhouse

(#106931) pjen válasza Inhouse (#106930) üzenetére


pjen
félisten

Ha nem is pont így, de a sima cat5 öt 100MHz ig mértük, a cat6 ot 300 ig a beldennél. Ez volt a minimum.

(#106932) dchard válasza Inhouse (#106930) üzenetére


dchard
veterán

" sokan úgy hiszik, hogy a kábelek úgy határolják a sebességet, hogy CAT5-> 100Mbit, CAT5e/CAT6->1000Mbit"

Ez nyilván nincs így, de azt is látni kell, amit pjen kifejtett: a kábelek között nagyon jelentős eltérés van, ebből a frekvencia átvitel az egyik paraméter. Impedancia, sodrottság, áthallás, szakasz csillapítás stb. Különösen ha a telepítés bonyolult (értsd: nem egy darab kábel végén van két dugó azt kész), akkor jönnek elő igazán a problémák. Nem véletlen, hogy a tisztességes (értsd: nem 8 ledet villogtató) teszterek számos paramétert mérnek, azt összeveteik a szabványban meghatározott tűrésekkel és ez alapján adnak jó / nem jó értékelést, részetes naplóval, ami nélkül nem vesz át senki munkát. Nyilván nem azért van piaca ezeknek, mert nincs rájuk szükség :)

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#106933) pjen válasza dchard (#106932) üzenetére


pjen
félisten

Néha nagyon érdekes lehet a mérés. Elkezdtünk mérni például egy 10Km hosszú sodratot még köpenyezés előtt. Első mérés rossz, második méréshez levágtunk egy métert és jó. Két három vágás után szinte mindíg jó lett.

(#106934) dchard válasza pjen (#106933) üzenetére


dchard
veterán

A köpenyezés előtt nem jó állapotnál lehet sodrottság probléma és az áthallás mérésen bukik el. Ha a sodrott de nem köpenyezett kábel tekercsben van tárolva, az simán adhat szar mérési eredményt. A levágog belőle és jó lesz már inkább impedancia gondnak tűnik. De valóban érdekes. Ha van mérési jegyzőköynv róla, mindig szívesen nézegetek ilyesmit :)

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#106935) tutitibi válasza pjen (#106931) üzenetére


tutitibi
senior tag

https://hifiboltonline.hu/Supra-Cat-8-STP-Patch-kabel

Ezt mérjétek meg, kiváncsi lennék :D :D

[ Szerkesztve ]

(#106936) pjen válasza dchard (#106934) üzenetére


pjen
félisten

Folyamatosan mérve volt. A érszigetelőnél szúró próba szerűen, a sodró nál minden dob és a 4 négyesítő után ( köpenyezés) előtt is. A köpenyezés után megint mérni kellett. Ez 2005-2006 ban volt, a Belden azokban az években indult nálunk. Aztán jött a rézválság és szinte mindenkit kirúgtak. 2007 elején indult újra, de én már nem mentem vissza.

(#106937) pjen válasza tutitibi (#106935) üzenetére


pjen
félisten

Én is kíváncsi lennék. Leginkább arra, hogy a két végén amibe be van dugva az mit tud.

(#106938) dchard válasza tutitibi (#106935) üzenetére


dchard
veterán

Szokásos hifista maszlag a leírásban ("jitter mentes és bitkorrekt"). Ezek ugyanazok, akik "hallják" a különbséget drága és olcsó optikai kábel között, meg a bakelit jobb mindennél, és semmilyen mérés nem érdekli őket, csak a saját szubjektív és torz értékítéletük. Ezekenek az embereknek aztán mérhetsz bármit, az sem baj, ha A-B teszten sorra elbuknak, a saját butaságukhoz ragaszkodnak a végtelenségig. Néhányan igen jól meg is élnek belőlük :) Monokristályos kábelek és társai... A szó ami jól leírja ezt az a szekta.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#106939) Lackooo84 válasza janakbacsi (#106909) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Megnyitod a bővítményeknél a rumiwifit, majd beállítod így, utána jó lesz. (az ip címhez nem kell beírni semmit)

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#106940) BlackJack21 válasza janakbacsi (#106909) üzenetére


BlackJack21
tag

Fapados módszer, de felteszed a telefonodra a google fordító applikációt majd a kamera opciót választod, ezután a monitorra irányított kamerával a telefonon látott képen lecseréli a szöveget.

(#106941) trebrona válasza BlackJack21 (#106940) üzenetére


trebrona
nagyúr

Minek? Chrome alapból tudja fordítani. Jobb klikk => fordítás

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#106942) raziel01


raziel01
veterán

Kecskeméten oké mindenki másnál?
Net már megint nincs. Par percre visszajott de brutal lassu volt. Most megint nincs.

(#106943) sfdrakex válasza raziel01 (#106942) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nálam rendben.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#106944) trebrona válasza raziel01 (#106942) üzenetére


trebrona
nagyúr

Nálam sincs vele baj.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#106945) Inhouse válasza pjen (#106931) üzenetére


Inhouse
őstag

Igen, a sávszélességnek sincs vége úgy, hogy onnantól semmi. Nem akarok senkit rábeszélni, hogy régi nem odavaló kábellel oldja, meg, mi is csak szükséges rosszként kellett úgy hagyjuk, de kellemesen meglepődtem. Csak annyi, hogy van tűrés a rendszerben és ha CAT5e-vel nincs meg a kívánt sebesség (Gbit), akkor nem feltétlenül lesz meg CAT6-al sem ugyanazokkal az eszközökkel.

Üdv Inhouse

(#106946) sludgeboyx válasza sludgeboyx (#106910) üzenetére


sludgeboyx
tag

Esetleg ha vki tudná a router beállításait belinkelni köszönettel venném ZTE F618. Csak ki szeretném zárni a lehetőségét annak, hogy esetleg ott van rosszul beállítva vmi opció.

(#106947) Laccoss válasza sludgeboyx (#106946) üzenetére


Laccoss
addikt

Nem tudsz ott olyasmit beállítani, ami hatással lenne rá.

(#106948) tutitibi válasza dchard (#106938) üzenetére


tutitibi
senior tag

Vajon mivel lehet a jitter-t csökkenteni vagy teljesen kiiktatni ? Szerintük ezzel a vezetékkel. Nekem csak DIGITUS CAT6 S-FTP LSZH kébeleim vannak, de nem volt velük gondom igaz nem is mértem rájuk semmivel eddig. A speedtest meg hozza azt, amit kell.

[ Szerkesztve ]

(#106949) 4Grider válasza tutitibi (#106948) üzenetére


4Grider
nagyúr

Régen rossz, ha a speedtesttel mért jittert a lan-odon tudod javítani.

(#106950) TRobi86


TRobi86
csendes tag

Sziasztok!
Pár napja feltűnt, hogy nagyon lassan jönnek a torrentek. Próbálgattam kicsit a dolgokat, és kiderült, hogy kb 2,5 MB a max amivel jönnek. Ha fut több torrent, akkor is, de ha az egyiket leállítom, akkor a többi elkezd gyorsabban jönni, mindig 2,5 MB a max. Kipróbáltam másik torrent klienssel is, azzal is ugyanez van. De ha netről töltök bármit, az jön 50 fölött is. Régebben a torrenttel sem volt ilyen gond, az is jött rendesen, csak mostanában tűnt ez fel. Van valakinek valami ötlete, hogy mitől lehet? Korlátozza a digi, vagy valami a torrent sebességet? Egyébként a digitől kapott cuccot használom routerként, de mivel régebben nem volt vele gond, így biztos nem azzal van baj.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.