Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#106401) tudi13 válasza Fisha (#106400) üzenetére


tudi13
aktív tag

Szia,

ONT bridge módban és saját routerrel próbáltad? Akár egy kölcsönkérttel is.

(#106402) Dragon3000 válasza tudi13 (#106401) üzenetére


Dragon3000
veterán

Le is írta, hogy az ont bridge módban és saját routert használ.

(#106403) tudi13 válasza Dragon3000 (#106402) üzenetére


tudi13
aktív tag

Valóban, bocsánat, azon átsiklottam.

(#106404) Dragon3000 válasza Fisha (#106400) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha országon belül minden rendben, akkor nem nagyon fog ezzel foglalkozni a digi, ha viszont mindenhol gond van a nettel, akkor sokszori bejelentésre vagy másokkal összefogva, akiknél ugyancsak gond van kell bejelenteni, akkor is fognak vele foglalkozni.

(#106405) Fisha válasza tudi13 (#106401) üzenetére


Fisha
őstag

Egy ideig magában használtam, majd saját routerrel. Mindkettővel gond volt/van. Természetesen kábelen lógok, szóval wifi se zavarhat be. Mikor együtt játszunk haverokkal, akkor gyakori, hogy a digiseknek van bajuk az ország bármely tájáról, míg a többieknek nincs, így a server oldali problémát is kizárnám. De érdekes módon azért a digiseknek se mindig teljesen együtt van bajuk, előfordul, hogy egyikünknél rossz a másiknál jó. Szóval azt gyanítom hogy vannak valahogy rosszabb útvonalak a kiszolgálásnál. Esetleg ha valakinek lenne abban tapasztalata, hogy ez megállapítható-e ip-ből?

Dragon3000: hát sajna ilyen szintű, konkrét játékban tapasztalható problémával soha nem fognak szerintem foglalkozni. 1millió Manyikának jól megy közben a netflix. Problem?

[ Szerkesztve ]

(#106406) Dragon3000 válasza Fisha (#106405) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nem konkrétan a játék a lényeg, de a legtöbb játéknál a szerverek külföldön vannak, míg az itthoni szolgáltatók mind itthonra garantálják a netet, pingre meg még csak garancia sincs. Másik szolgáltató is csak azért foglalkozott, amikor ping miatt jelentettem be hibát, mert 1000ms pingem volt minden játékban és a böngészés is akadozott, illetve folyamatosan basztattam őket. Persze nem egyből foglalkoztak velem, de mivel kiderült, hogy az épületbe bejövő kábel sérült végül pár hónap ingyenességet kaptam. Apex és warzone esetében ritkán szokott gondom lenni a kapcsolattal, de ez kb 30 lobbyból egyszer, de olyankor a haveroknak is szar a ping. Ha jól emlékszem valamelyik ászf változtatásnál belekerült ping is, 100ms alatt nem foglalkoznak vele, packet loss is lehet került bele %-san.

(#106407) qnadam válasza Fisha (#106400) üzenetére


qnadam
veterán

vpn egy próbát megérhet, ha a dugulást meg tudod kerülni vele, akkor javít a dolgon.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#106408) iMaverick válasza mpo (#106201) üzenetére


iMaverick
addikt

Most jutottam hozzá, hogy írjak... :B

Tehát múlt hét pénteken bementem a Digi Pontra. Mondom a hölgynek, hogy lassan lejár a hűségem... Erre közli, hogy már lejárt... WTF? Hát már december végén lejárt... Mi?

Lendüljünk túl... Most akkor egy Digi Nekem 2022? Yes. Azt tudom, hogy drágább lesz? Tudom... :D Jól elbeszélgettünk...

Lényeg: kaptam egy szerződés kiegészítést a korábbi szerződéshez (1 lap). Ugye így 7400Ft, de ha e-pack, akkor 500Ft kedvezmény, így jön ki 6900-ra.

A korábbi lejárathoz érdekesség: a szerződésre úgy volt írva, hogy az 1 év hűség lejár: 2021.december 26... Na bazd+ Gondolom nem volt átjavítva az előttem szerződő ügyfél dolga, így ez ott maradt... Mondjuk voltak ott érdekességek, pl. hogy jogsival azonosítottam magamat... Soha nem használtam a jogsimat ilyesmire...

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#106409) ddsteel válasza iMaverick (#106408) üzenetére


ddsteel
aktív tag

Jogsival mindenhol azonosíthatod magad. Nekem nem is volt sokáig személyim, csak azért váltottam ki, mert Horvátországba azzal mentünk, olcsóbb, mint az útlevél. Mindenhol elfogadják a jogsit, bankban is, stb...

(#106410) iMaverick válasza ddsteel (#106409) üzenetére


iMaverick
addikt

Azt tudom, hogy a személyi helyett használható a jogsi is azonosításra. Csakhogy nem szoktam ilyenre használni, a szerződésben meg ezt írták...

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#106411) Dragon3000 válasza ddsteel (#106409) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nem is az volt a gondja, hanem az, hogy ilyenre soha nem használta a jogsiját még is azzal van beazonosítva a diginél.

Szerk.: látom közben megírta iMaverick is.

[ Szerkesztve ]

(#106412) ddsteel válasza Dragon3000 (#106411) üzenetére


ddsteel
aktív tag

Ja, az fura, valóban érdekes...

(#106413) lj510126 válasza Laccoss (#106398) üzenetére


lj510126
tag

Az UTP kábel bejön a lakásba, ezt egy sima Y elosztóval kétfelé osztottam.
Az egyiket bevezettem a számítógépbe, működik.
A másikat rákötöttem egy vezetékes telefonra. A kifelé indított hívások működnek is, de a kintről erre a számra érkezők még csak ki sem csörögnek.
Ezért keresek egy routert, amelynek a TEL kimenetére csatlakoztatnám a vezetékes telefont, talán ez fogadná a bejövő hívásokat is.

(#106414) garga01 válasza lj510126 (#106413) üzenetére


garga01
senior tag

Ilyenre nem fogsz találni routert, mert gyakorlatileg az ethernet kábel 1 dórtpárján a telefon jön be.
Vagyis van ilyen router, Fritzbox-ok között van ami tud fogadni analóg vezetékes vonalat (általában ami DSL modemmel egybeépítettm pl. 7390), de a hibát szerintem az is produkálni fogja. Viszont a splitter ehhez is kellene, mert külön porton fogdja a telefont (DSL/TEL) és külön a net-et (WAN/LAN1)
Itt inkább a Digi oldalán lehet a hiba. Vagy a telefon esetleg nincs lenémítva/halkítva?

[ Szerkesztve ]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#106415) lj510126 válasza garga01 (#106414) üzenetére


lj510126
tag

A halkított, lehalkított telefont kihúzhatod a listáról!
A másik lakásomban is Digi szolgáltatás van, ahová optikai kábelen érkezik a jel. Ehhez adtak egy Huawei routert, amely szétosztja az optikai kábel jeleit koax, TEL, LAN kimenetekre. Tökéletesen működik....

[ Szerkesztve ]

(#106416) garga01 válasza lj510126 (#106415) üzenetére


garga01
senior tag

Akkor jelentsd be a Diginek hibára.
(A telefon hangerőt úgy értettem, másik vonallal próbáltad, kicsöng biztosan akkor.)

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#106417) qnadam válasza lj510126 (#106415) üzenetére


qnadam
veterán

ahol optikai kábel jön be, ott az ont csinál internetet, és azon megy a voip telefon. ahol az utp jön be, ott ugyanez történik, csak a lépcsőházban, az már csak egy szimpla félgányolás, hogy hogy az utp nem használt ereire ráteszik a telefon két vezetékét, hogy ne kelljen két kábelt kihúzni hozzád. tehát ha ez a cucc jól van bekötve, akkor iránytól függetlenül működnie kell. ha a hívás nem jön be, akkor vagy a készülékeddel van baj, vagy a szolgáltató oldalán.

technikailag meg lehetne csinálni, voipképes routerrel az internetkapcsolatodon menjen a telefon, de ehhez a digi nem fogja megadni azadatokat (kivéve ha 21-es számod van). ezt a fizikai megoldást routerrel nem tudod megcsinálni.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#106418) lj510126 válasza garga01 (#106416) üzenetére


lj510126
tag

Jelenthetem, ha kifelé sem tudnék hívni róla senkit sem....

[ Szerkesztve ]

(#106419) Dragon3000 válasza rothfb (#106397) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ma felhívtam őket, azt mondta az ügyintéző, hogy megvannak csúszva a számlák generálásával a sok hűség miatt, de pár napon belül elkészülnek és mindenki megkapja, illetve a szolgáltatásoknál mindenki a listaárat látja, elméletileg ezt is rendbe teszik majd.

(#106420) garga01 válasza lj510126 (#106418) üzenetére


garga01
senior tag

Sok lehetőség nincs. Mivel megállapítottad,hogy nem nálad van a hiba, ha nem jelented le, nem is fog foglalkozni vele senki.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#106421) rothfb válasza Dragon3000 (#106419) üzenetére


rothfb
veterán

Köszi a tájékoztatást! :R
Láttam, ma pár embernek megjelent a januári, sőt a februári számla is, de nekem még mindig nem. Akkor továbbra sem vagyok egyedül.
Várok, ha megjelenik, fizetem.

(#106422) qnadam válasza garga01 (#106420) üzenetére


qnadam
veterán

az az egy verzió még nagyontalánesetleg lehet, ha a telefon nem kap elég áramot a vonal felől, akkor nem tud csengeni, de a kimenő hívások működnek, de ez szerintem legutóbb a régi tekerős telefonokkal lehetett probléma (amivel viszont tárcsázni nem tudna - persze ezt is ki lehet kerülni)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#106423) CNCVelMart válasza DonMaster (#65269) üzenetére


CNCVelMart
újonc

Erőlteted az optikát, de a digi b@szik bevinni a lakásokhoz. 2018 nyarán X. ker Köb. város központjától gyalog 2 percre áthúzták az optikai vezetéket a másik lakótömb tetejéről a 7. emeletről eljöttek vele a 3. szintre majd mint eb a sz@rát, otthagyták. Azóta is csak "húzák"... Na, nem a vezetéket, hanem az időt, nem érdekli őket a lakásokba nem viszik be. És azóta ugye már 4.5 év eltelt. Na ezért van költve más féle saját eszközökre, sok tízenezer Ft-ok, mert a digi kakil rája, hogy bekösse az optikát.
Havernál ők családi házban laknak Bp. Budai oldal, Etele tér környéke, a digi max. a betárcsázós netet adná nekik... azt is drágán... XXI. században... Az meg kell a bánatnak...

(#106424) Dragon3000 válasza CNCVelMart (#106423) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nem optikát erőltetett, hanem a több mint 4 éves kérdésre reagált, hogy az optikát kérné a házba (ha már ott megoldotta a digi) és nem wifivel vagy powerline-nal oldaná meg a dolgot. Ez miben kapcsolódik ahhoz, hogy nálad 4,5 éve nem sikerült végeznie a diginek az optikai bekötéssel?

[ Szerkesztve ]

(#106425) Dr.NX válasza CNCVelMart (#106423) üzenetére


Dr.NX
addikt

Azért regisztráltál, hogy válaszolhass egy 2018-as hozzászólásra?
Kemény vagy.

Elfogadom a sütiket.

(#106426) Inhouse válasza lj510126 (#106413) üzenetére


Inhouse
őstag

Eddig sem működött, vagy ez friss bekötés? A telefon készülék biztosan jó? Másik vonalon le tudod próbálni, csörög? Biztosan jó számot hívtok? Amikor hívod, attól függetlenül, hogy nem csörög, felveszed, mi történik?
Erre nem köthetsz semmilyen routert már, azon már túl vagy...

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#106427) pooty


pooty
tag

2 napja nekem is megjelent a számla az ügyfélkapun, de email nem jött róla (E-számla "NEM" volt). Ma megjött az email erről a számláról és ma már E-számla "IGEN" van rá beállítva.

(#106429) garga01 válasza Gymbeam (#106428) üzenetére


garga01
senior tag

Csere, hibás az eszköz valószínűleg, vagy a második táp amit kaptál az is hibás. Nem meglelő, eléggé alul vannak ezek méretezve sajnos. Ha van esetleg ugyanolyan poliritású és feszültségű tápod mint a gyári, és tud legalább annyi ampert, próbáld meg esetleg. De nagyon figyelj a polraitásra és feszültségre, mert ha rosszat dugsz rá, ki is tudod nyírni vele teljesen!! Csak saját felelősségre próbálj rá!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#106431) qnadam válasza Gymbeam (#106430) üzenetére


qnadam
veterán

anno az cisco 3212 modem is elfogyasztott 2-3 tápot, pedig egyébként hibátlan eszköz volt. szerencsére upc szó nélkül cserélte az ügyfélszolgálaton, csak be kellett vinnem a régit.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#106432) cof válasza Gymbeam (#106428) üzenetére


cof
veterán

Internet sincs? Még lehet az UTP csatlakozó is rosszul krimpelve aztán kontakthibás, hol van hol nincs.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#106433) balintdavid


balintdavid
tag

Na, megjött a januári számla (szarul)

kazuár

(#106435) Dragon3000 válasza rothfb (#106421) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ma meg is érkezett a számla.

(#106436) rothfb válasza Dragon3000 (#106435) üzenetére


rothfb
veterán

Nekem még ma sem.

(#106437) tothjozsi96 válasza Dragon3000 (#106435) üzenetére


tothjozsi96
addikt

És, elégedett vagy az árral? :B

(#106438) Lacccca87


Lacccca87
őstag

Decemberben a januari szamla kiallitasa utan allitottam be az epack es huseg kedvezmenyt. Ma jött a - 1000ft os szamla hogy jovairtak az egyenlegen. Nem szamitottam ra, de akkor aki december vegeig beallitotta az megkapja.

(#106439) Bubaaa


Bubaaa
aktív tag

Nekem is ma jött a számla. 5999. Annyi mint évek óta mindig.

(#106440) Phobion válasza Bubaaa (#106439) üzenetére


Phobion
őstag

Nekem is, 4.9k, csak internet.

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#106441) tothjozsi96 válasza Phobion (#106440) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Kötöttél új hűséget?

(#106442) Dragon3000 válasza tothjozsi96 (#106437) üzenetére


Dragon3000
veterán

Fel van tüntetve benne a net listaára, a hűség miatti kedvezmény és az epack kedvezmény, plusz a 4 sim kártya díja, így 10100Ft, ami 4900Ft netet takarja plusz a 4x1300Ft a 4 sim díja. De nem is aggódtam az ár miatt, én már novemberben megkötöttem a hűséget, amiről emailben meg is kaptam a szerződés módosítást, amiben szépen szerepeltek a kedvezmények is.

[ Szerkesztve ]

(#106443) rothfb válasza Dragon3000 (#106435) üzenetére


rothfb
veterán

Na a januári megjött nekem is. Stimmel az összeg, nem emelkedett és fizettem is.

(#106444) a.gabriel


a.gabriel
tag

Volna néhány kérdésem hozzá értőkhőz:

- szolgáltatói Huawei OptiXstar HG8147X6 router ONT-be csatlakozó optikai csatlakozónak mi a pontos típusa és fajtája
- az optikai csatlakozó MM vagy SM módú
- hogyan lehet kihúzni, vagy másnéven bontani a routerből a kábelt, hogy később is vissza lehetsen dugni, mindenféle károsodás nélkül. Nem szeretnék várni szerelőre

Ezekre sajnos sehol sem találtam infót, ezért várom expertek válaszát, amit előre is köszönök!

A minőség az nem véletlen!

(#106445) Baloo27 válasza a.gabriel (#106444) üzenetére


Baloo27
aktív tag

SC/APC SM a kábel. Hátrafelé kell húzni a zöld műanyag rèszèt, akkor kijön.
Megcsapolod,vagy mi a terv?:DD

[ Szerkesztve ]

(#106446) Phobion válasza tothjozsi96 (#106441) üzenetére


Phobion
őstag

Igen.

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#106448) cof válasza Gymbeam (#106447) üzenetére


cof
veterán

Wireless LAN, vezetéknélküli hálózat ebben az esetben WiFi.

De ilyen egyszerű dolgokat a google is elárul ám.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#106450) cof válasza Gymbeam (#106449) üzenetére


cof
veterán

Nem gond, csak ott gyorsabban választ kapsz az ilyen egyszerű kérdésekre. Sőt, részletes magyarázattal karöltve. Gondoltam nem ismered, azért említettem meg.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.