Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#106851) pjen válasza Lackooo84 (#106850) üzenetére


pjen
félisten

Ha kéred szerintem elküldik mailben és kinyomtathatod.

(#106852) Dragon3000 válasza MadMancs (#106849) üzenetére


Dragon3000
veterán

2020 végén kötöttek át ftth-ra és itt akkor még csak papíros megoldásuk volt :D

(#106853) paolinho


paolinho
őstag

Bocsi az Off-ért, de mivel lehetne egy 20 cm-es szigeteléssel ellátott ház vakolatára optikai kábelt rögzíteni? Tűzőgép lehetne megoldás?

(#106854) Lali-213 válasza paolinho (#106853) üzenetére


Lali-213
senior tag

Ilyennel esetleg?

(#106855) pjen válasza paolinho (#106853) üzenetére


pjen
félisten

Én valami egész vékony lapos fehér kábelcsatornát rögzítenék GK tiplivel. Abba a kábelt. Főleg ha az optika fekete.

(#106856) paolinho válasza pjen (#106855) üzenetére


paolinho
őstag

Nem akarnék kínlódni a tok rögzítésével, egyszerűbbnek tűnne simán rálőni valami tűzőgép segítségével, de kellene vagy 5 cm-es hosszú kapocs.

Lali-213: ez még szóba is jöhetne akár, köszi. Milyen néven tudok rákeresni?

(#106857) Lali-213 válasza paolinho (#106856) üzenetére


Lali-213
senior tag

Kábelrögzítő bilincs néven találtam rá.

(#106858) paolinho válasza Lali-213 (#106857) üzenetére


paolinho
őstag

Köszi, egynek jó lehet, ha elég hosszú szöggel teszem fel. :)

(#106859) Gyurka6 válasza paolinho (#106858) üzenetére


Gyurka6
őstag

Lemezcsavarral tenném (máshova is azzal, később könnyebb kivenni), a szög kifele nem tart semmit a szigetelésben...

Gyurka

(#106860) paolinho válasza Gyurka6 (#106859) üzenetére


paolinho
őstag

Jogos! Köszi!

(#106861) iMaverick válasza paolinho (#106856) üzenetére


iMaverick
addikt

Pedig pjen kolléga megoldása jutott eszembe nekem is... Kábelcsatorna + nikecel tippli (feltételezem nikecell szigetelésről beszélünk). Költséget tekintve persze drágább, mint "felszögelni", de ez biztosabb is, bontható, esetleg ha variálni kellene valamit... Jobban is védi a spagócákat...

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#106862) pjen válasza iMaverick (#106861) üzenetére


pjen
félisten

Nem utolsó sorban nem fog a falon kacskaringózni egy fekete kábel.

(#106863) paolinho válasza iMaverick (#106861) üzenetére


paolinho
őstag

Igen, olyan hungarocell-szerű a szigetelés, de a vakolat meglehetősen sprőd, rücskös anyagú, és ezzel a tiplivel megszenvedtem már korábban, amikor felraktam a bejárati ajtó fölé egy lámpát. Alig tudtam beleforgatni az anyagba. Ezért óckodnék tőle.

(#106864) ubbconfig válasza paolinho (#106863) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

keress fém gipszkarton tiplit, az tuti belemegy a vakolatba/szigetelésbe és bőven megtartja a kábelcsatornát. Én otthon 25 kilós LCD tv-t akasztottam egy fali konzolra, amit 4 ilyen tipli tart a karton előtétfalon

(#106865) pjen válasza paolinho (#106863) üzenetére


pjen
félisten

egy vékony fúróval át kell lyukasztani a szigetelés tetejét+ a hálót. Aztán szinte bele esik.

(#106866) kispal87 válasza paolinho (#106863) üzenetére


kispal87
aktív tag

Valószínű, hogy nemesvakolattal van behúzva, alatta némi hungarocell ragasztó dryvit hálóval, aztán maga a hungarocell ami már viszont puha. Mondjuk jelen esetben nem kell súlyt tartania, szóval nem gond.

[ Szerkesztve ]

(#106867) paolinho válasza kispal87 (#106866) üzenetére


paolinho
őstag

Valami olyasmi vakolat lehet, nem igazán értek hozzá.
Mindenesetre köszönöm szépen mindenkinek a segítséget! :R

(#106868) jozsef8


jozsef8
aktív tag

Sziasztok!

Új digi ügyfél vagyok. A netet meg szeretném osztani a modemről egy routerrel. Szükségem lenne a modemből 3 portra, és a routerből is szeretnék 3 portot kivezetni. Ha rádugom a routert a modem 1. portjára, nincs sajnos internet (a routernél). Kell valamit állítani a router beállításaiba, vagy ez csak úgy oldható meg, ha az ügyfélkapun átállítom az ONT-t?

Köszi!

(#106869) Lali-213 válasza jozsef8 (#106868) üzenetére


Lali-213
senior tag

Szia,

Az ONT kétféle módban tud működni: router és bridge. Neked az utóbbi beállításra van szükséged, hogy saját routert tudj beiktatni az internet megosztására.
A Digi ügyfélszolgálati weboldalán át tudod te magad is állítani, vagy ha felhívod őket telefonon, ezt megteszik helyetted.
Viszont abban az esetben, ha bridge módba kéred, csak a LAN1-es portot tudod használni (ez megy ugyebár a routered WAN portjába), Ha nem elég a 4 LAN port, ami egy átlag routerben megtalálható, esetleg megpróbálkozhatsz egy switch-csel.

(#106870) Borisz76 válasza Lali-213 (#106869) üzenetére


Borisz76
veterán

Viszont ha az ONT ( szolgáltatói eszköz ) marad router módban....
Akkor a saját router utána kötve ( Acces Point módban ! ) ott lehet 3-4 szabad port.

Azaz az ONT-on is lesz port és a saját routeren is lesz port !

és ezen felül lesz 2 db különálló wifi.
Külön ssid és jelszó megadása erősen javasolt.

FELTÉVE ha alapesetben nincsenek az ONT-on szeparálva a portok !!!
Mivel a DIGI többféle ONT készüléket is adogat az ügyfeleknek....előbb a pontos tipus alapján kellene utána járni a port szeparálásnak.

Ha nincs szeparálás, akkor jó a fentebb írt AP-s router utánna kötése.

Ha szeparálás van , akkor érdemes az ONT-ot Bridge-be rakni.
Saját router-t rákötni majd azon beállítani a PPPoE csatlakozást.
Erre pedig mehet az 5-8 portos gigabites switch.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#106871) jozsef8 válasza Borisz76 (#106870) üzenetére


jozsef8
aktív tag

Akkor ha jól értem ha a routert jelenleg AP módba rakom, akkor működhet a dolog?

(#106872) Borisz76 válasza jozsef8 (#106871) üzenetére


Borisz76
veterán

Igen.....működhet.

ONT : Router módban.
Saját router : AP módban.

Én ez alapján állítottam be a sajátomat.
Azért így mert az enyém olyan régi, hogy a gyári menüjében nincs Acces Point mód gyárilag. Ha a tiedben esetleg van , akkor csak át kell állítani menüből majd egy restart kell neki....általában.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#106873) pjen válasza jozsef8 (#106868) üzenetére


pjen
félisten

Ha az ONT on 4 működő kimenet van akkor elég egy switch.

(#106874) jozsef8 válasza pjen (#106873) üzenetére


jozsef8
aktív tag

Nincs sajnos switch-em. A routert AP módba állítottam, de sajnos így sincs internet a routernél, csak sárga háromszög jelenik meg az internet ikonjánál.

[ Szerkesztve ]

(#106875) Dragon3000 válasza Borisz76 (#106870) üzenetére


Dragon3000
veterán

Azt se felejtsd el, hogy a legtöbb digi által használt ont esetében nem gigabites minden port, ha ez is számít.

(#106876) IRO21 válasza jozsef8 (#106874) üzenetére


IRO21
aktív tag

A routered a WAN portján keresi az internetet, valószínűleg azt jelzi a sárga háromszöggel, hogy ott nincs semmi.
Attól még a rákötött eszközökön mennie kellene a netnek, ha jól csináltad.

(#106877) pjen válasza jozsef8 (#106874) üzenetére


pjen
félisten

Pedig lehet jobb lenne ha vennél. Itt az aprón sokszor 2K ért is van. Különösen ha az ONT on csak egy 1 gigás kijárat van. Arra egy négyes switch, megvan a 3 kimenet, egy át a másik szobába és ott mégegy. 5-6K ból megvan az egész és működik, nem kell semmit állítgatni.4 ágút MM ben is láttam 3500ft ért.

[ Szerkesztve ]

(#106878) garga01 válasza jozsef8 (#106874) üzenetére


garga01
senior tag

Routeren kapcsold ki a DHCP-t, adj naki egy fix IP-t a digi router IP tartományából, így már mennie kell. Digi routerból a sajátoba valamelyik LAN porton menjen a kábel, ne a WAN-on.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#106879) garga01 válasza pjen (#106877) üzenetére


garga01
senior tag

Minek vegyen switchet, ha egy routert is be lehet konfigolni "buta" switch üzemmódra? :F

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#106880) pjen válasza garga01 (#106879) üzenetére


pjen
félisten

Ez igaz, de mindkét helyen 3 hozzáférési pont kell. Viszont ha olyan ONT ot kapott amin csak egy élő kimenet van(üfsz) szerint az enyémen is , akkor routerből is kettő kell. Switch et viszont egy jobb router árából 3-4 darabot is kap és csak össze kell dugni. Ráadásul neki csak kettő kell.Érdemes elolvasni a digi tv topikban a 66354 hsz t.

[ Szerkesztve ]

(#106881) garga01 válasza pjen (#106880) üzenetére


garga01
senior tag

Router módban a Digisen is megy 3/4 LAN kiement. Modem üzemmódban van tiltva általában a többi LAN a digisen és LAN1-be megy a saját router.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#106882) pjen válasza garga01 (#106881) üzenetére


pjen
félisten

Lehet, nekem azt mondta az üfsz, hogy csak egy élő kimenetem lesz, aztán lett 4. Az említett hsz ben még IPTV kimenetről is írnak. Fene tudja, hogy van ez. Minden esetre az 1 vagy 2 switch megoldás biztos működik, bármilyen az ONT. A digi tv 66358 hsz ed alapján ha van is egy routere, még mindíg jobb üzlet egy switch, mint mégegy router.

[ Szerkesztve ]

(#106883) garga01 válasza pjen (#106882) üzenetére


garga01
senior tag

Persze, akinek van pénze vegyen nyugodtan, nem azt mondom. De ha már van fölös routere és fel akarja használni, simám meg lehet tenni. A legjobb, ha a kérdező kideríti (kirpbóálja) hány db lan műxik a digis eszközén és az alapján indul el.

Mondjuk én soha az életben nem bízom/bíznám rá a szolgáltatóra a belső hálómat, bármikor jöhet egy fw frissítés az eszközükre ami aztán felboríthat mindent. Van egy kicsit komolyabb routerem (Fritzbox 7490), az elintéz mindnt, a Digis kínai csoda meg momdem módban van.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#106884) pjen válasza garga01 (#106883) üzenetére


pjen
félisten

Így van. Ha van 4 működő kimenet az ONT on akkor elég egy router, ha nincs akkor nem elég és akkor még egy router az a pénz kidobás.

(#106885) jozsef8 válasza garga01 (#106878) üzenetére


jozsef8
aktív tag

Köszi szépen kipróbálom. Köszi a tobbieknek is :)

(#106886) jozsef8 válasza garga01 (#106883) üzenetére


jozsef8
aktív tag

Működik mind a 4 lan kimenet a digis eszközön, 1db tud 1gbitet a masik 3 100mbit.

(#106887) pergabb válasza Dr.NX (#106839) üzenetére


pergabb
senior tag

eleve ott van a wifi6-os routerem leírásába, hogy egységesen osztja szét a sávszélességet. Kábelen megy minden maxon, de xiaomi pad 5-ön mérek, vagy iphone 13 pro maxon, akkor 300/300 fele lesz. Törlöm a telefonban a kapcsolatot és újra létesítem, akkor megint pörög 800 fele, majd eltelik egy kis idő és ismét beáll 300-ra. Lövésem sincs miért, de talán nem is lényeges, mert kábelen jön aminek kell, telefonnak, tabletnek pedig bőven elég 300 is. Macbookot még nem néztem ott mennyi, de 300 számomra oda is megfelelne.

(#106888) MadMancs válasza pergabb (#106887) üzenetére


MadMancs
veterán

Egységesen, ha mind a 4 LAN eszköz maxot szeretne kihajtani. Egyébként miért limitálna? Vágnám is ki routerem ha ilyet akarna.
Arra is van többünknek tapasztalata hogy nincs wifi limit se. Mi értelme lenne AX 300as limitnek? Ennyi erővel elég lenne AC is, annyit az ős tud.

Az már inkább elképzelhető hogy routered valami gagyibb fajta. Vagy telefonod.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#106889) Dr.NX válasza pergabb (#106887) üzenetére


Dr.NX
addikt

Melyik csodarouter ez?
Nekem mindegy; ha neked jó, akkor jó, csak ne magyarázzuk már meg, hogy ez normális.

Elfogadom a sütiket.

(#106890) Dragon3000 válasza pergabb (#106887) üzenetére


Dragon3000
veterán

Inkább összeakad valamelyik eszközzel és azért korlátozódik le a sebesség.

(#106891) g4mer


g4mer
senior tag

Sziasztok, láma kérdés - illetve hozzáértés részemről, de a következő problémám van:

lecserélték üvegszálás kábelre a régi fajta utp kábelt, és csak a gyári digi által biztosított modemmel működik a net, ami mostanában konkrétan csapnivaló wifi sebességet biztosít ( [link] ), mely használhatatlan így számomra 2023ban.. diginet 1000-es csomagom van..

Mivel nem engedtük nekik, hogy körbekábelezzék a lakást, ezért az ajtó felett van elhelyezve egy polc, amin a modem van ( az általam linkelt sebesség 5méterre lett mérve tőle), ezért csak vezetéknélküli megoldást tudok használni.

Ez a csere már tavaly megtörtént, de akkor még 80mbs megvolt, azzal lehetett élni valahogy, de akkor is bosszantott kicsit, a digi-s technikus válasza annyi volt, hogy " ennyit tud a cucc".

Mit lehetne kezdeni a szituációval? Amíg a régi routerem (TP-Link Archer C7 AC1750) volt, azzal tökéletes sávszélesség volt biztosított .

Sic Parvis Magna

(#106892) oszy válasza g4mer (#106891) üzenetére


oszy
veterán

Most nincs külön routered? Ha nincs, akkor kellene!

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#106893) Gyurka6


Gyurka6
őstag

Mellé teszed AP módba a tp linket.

Gyurka

(#106894) Bubaaa válasza g4mer (#106891) üzenetére


Bubaaa
aktív tag

Átkéred,vagy átteszed az ügyfélkapun keresztül bridge módba a digis ontot,és mögé teszed a saját routered.

(#106895) ubbconfig válasza g4mer (#106891) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

a DIGI által adott modemet valóban csak modemként használod (ún "bridge" módban) és arra kötöd rá a C7-es routered.
Lépések:
1. Bridge mód beállítása (telefonon ügyfélszolgálat vagy online a digi felületén)
2. Routered rákötése a DIGI-s modem (ONT) 1-es LAN portjára
3. Routerben PPPOE kapcsolat beállítása (user/pass, amit a DIGI-től kaptál)
4. routerben a WIFI konfigurálása
5. gyors internet élvezése :)

[ Szerkesztve ]

(#106896) janakbacsi


janakbacsi
őstag

van egy xiaomi ac 2100 típusú routerem. ezt szeretném beállítani, de kínai a kezelő felülete. amíg a digis huawei ont-ot nem kérem bridge üzemmódba rakni, addig nem tudom elvégezni a beállítást? kellene net kapcsolat ahhoz, hogy a chrome böngésző lefordítsa angolra a kínai nyelvet a router beállításaiban. sajnos a telefonra telepített miwifi app nem ismeri fel a routert.
[link]

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#106897) Tim82 válasza janakbacsi (#106896) üzenetére


Tim82
nagyúr

Rumiwifi nevű addont telepítsd a Chrome-hoz, azt hiszem, netkapcsolat nélkül is megoldja a kínai router-admin felület angolra fordítását.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#106898) janakbacsi válasza Tim82 (#106897) üzenetére


janakbacsi
őstag

köszönöm, megpróbálom.

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#106899) janakbacsi válasza Tim82 (#106897) üzenetére


janakbacsi
őstag

nem talált ilyet. keresőbe beírva a "rumiwifi" kifejezést valami voat cuccot dobot fel találatként.

[ Szerkesztve ]

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#106900) Tim82 válasza janakbacsi (#106899) üzenetére


Tim82
nagyúr

[link]

Ja igen, oroszok a fejlesztők, kínairól oroszra vagy kínairól angolra tud fordítani.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.