Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#107151) lalus8706


lalus8706
tag

Sziasztok,

Esetleg tudja valaki, hogy a szolgáltató milyen optikai kábelt használ pontosan? (Csőbe szeretném behúzni előzetesen, amire rá tudnak csatlakozni az utcán és a házban. Behúzózsinórt szeretném hanyagolni, mert érzek benne rizikót ilyen távolságban.)

Előre is hálásan köszönöm a segítséget!

Üdv.

(#107152) 4Grider válasza lalus8706 (#107151) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem szoktak belemenni az előzetes kiépítésbe, olyanba sem, ha ők hagyják ott a kábelt. Ha nem ők húzzák be, nem tudnak felelni a valahol elveszett jelszinttért.

(#107153) qqcqqc válasza Killing (#107150) üzenetére


qqcqqc
őstag

Két hetet mondanak, és nekem 1 héten belül megvolt.
A régi címről átvittem a DIGI cuccait az újra és csak oda jött szerelő.
Persze nekem az újban is bent volt már a vezeték.

(#107154) satmen válasza Mr K (#107053) üzenetére


satmen
tag

Áááááá tényleg nem! A duma megy az elnevezésekről... Maradjunk abban, jó kis rablóbanda kaparintotta meg a Digit! Borítékolva volt a "felzárkózás" az árakban. De örvendezzünk, hogy milyen csodás a Gigabit... Éljenek a ner lovagok! :o :o :o

(#107155) polo5


polo5
tag

Hello!

Érdeklődnék hogy mivel lehet probléma ha az 1000 es digi optikai internet, lassú. Mértem telefonon laptopon , igaz csak wifin , de akkor is lassú .

Az eszköz : Fiberhome GPON ONU HG6544C

Telefonon max 30/30 mbit/sec
Laptopon ,max 75/65 mbit /sec

Laptop tudja az AX szabványt is .

Majd megmérem kábellel is ha lesz időm, hogy akkor mit mutat.

Hogy lehetséges hogy ilyen lassú?

Máshol mérve a Vodafone /upc 500/20 as net , teloval is meg laptoppal is 400-450 / 18-20 mindig . Pedig ez koax kábellel jön .

Köszi

(#107156) Lackooo84 válasza polo5 (#107155) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

AX-en tudja a 160MHz-et?

The Truth is out there...

(#107157) crue válasza Lackooo84 (#107156) üzenetére


crue
őstag

Az mindegy, a fiberhome úgysem nem tudja.

(#107158) Lackooo84 válasza crue (#107157) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Arra értettem a kérdést. :D

The Truth is out there...

(#107159) Kekmen válasza polo5 (#107155) üzenetére


Kekmen
senior tag

Meg is válaszoltad, wifin mérted. Az az eszköz IEEE 802.11n szabványt tud 2.4 Ghz-en, 2x2, aminek a jellemző sebessége pont annyi, amennyit mértél. A Vodafone eszköze valószínűleg egy 802.11ac-s , ott már ki tudod mérni közelről a maximális sávszélességet vezeték nélkül is.

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#107160) polo5 válasza Lackooo84 (#107156) üzenetére


polo5
tag

Ezt látom a laptopon :

Intel(R) Wi-Fi 6 AX201 160MHz

Nekem az fura hogy a letöltési sebesség is lassú.....

Lehetséges bármi beállítás amitől " gyorsabb lenne " az eszköz?

(#107161) polo5 válasza Kekmen (#107159) üzenetére


polo5
tag

Köszi mindenkinek !!

Akkor az eszköz egy f..s ! :DD :DD

Max lehet reklamálni a diginél :)

(#107162) MadMancs válasza polo5 (#107161) üzenetére


MadMancs
veterán

Reklamálni se lehet. Wifi gyakorlatilag egy ingyen ajándék. Ők 1db ethernet porton nyújtanak szolgáltatást szerződés szerint.

Veszel egy normális AX routert és mindenki happy lesz. :)

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#107163) pjen válasza polo5 (#107161) üzenetére


pjen
félisten

Lehet reklamálni, de semmi értelme, a WIFI re senki nem válal garit.

(#107164) janaman01


janaman01
addikt

Sziasztok ! Digi / invitel kábel netem van . egy asus RT AC 85 U routeren hogy a fenébe lehet beállitani ipv6 ot automatikus Ip nél ?

Tesztelésnél azt irja Nincsen IPv6 címe...

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#107165) Intruder2k5 válasza janaman01 (#107164) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem tudom kábelneten egyáltalán van-e IPv6, de optikán native módban megy.

(#107166) janaman01 válasza Intruder2k5 (#107165) üzenetére


janaman01
addikt

Szia Köszi. Viszont a wan nál csak automatikus ip m van arra meg nem lehet natív ipv6 ot állítani

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#107167) Rexton


Rexton
tag

Sziasztok!

Az csak nálam fordul elő az utóbbi pár napban, hogy ezt a "hiba" üzenetet dobálja ki folyamatosan bármelyik böngésző?

"Rendszereink az Ön számítógépes hálózatából érkező, szokatlan forgalmat észleltek. Ez az oldal ellenőrzi, hogy valóban Ön küldi a kéréseket, és nem egy robot. "

Azóta csinálja, amióta volt ez.
Előtte 1x sem találkoztam ilyennel.

(#107168) 4Grider válasza Rexton (#107167) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem lehet, hogy nat mögé tettek a leállástól függetlenül?

(#107169) Rexton válasza 4Grider (#107168) üzenetére


Rexton
tag

Hát, ha nem haragszol meg, ezt akkor most nem értem :)

(#107170) 4Grider válasza Rexton (#107169) üzenetére


4Grider
nagyúr

NAT = hálózati címfordítás.
Alapból ilyet a routered csinál a belső ip címeid és az egy db publikus ip címed között. Csakhogy ugyanilyet csinál a szolgáltató is, ilyenkor a publikus ip cím helyett a routered kap egy 100-al kezdődőt a publikus ip címeden meg megosztozol 50-100 másik előfizetővel.

(#107171) Rexton válasza 4Grider (#107170) üzenetére


Rexton
tag

Jó eséllyel ez lesz akkor. Ilyenkor mi a teendő, vagy ez miért történhetett meg?

(#107172) 4Grider válasza Rexton (#107171) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem esély kérdése, megnézed a routereden, hogy milyen "publikus" ip címet kaptál. Ha 100-al kezdődik, akkor NAT-olva vagy. Ha nem, akkor nem. Fontos, hogy az ipcim.com és hasonló oldalak a valódi publikus ip címet mutatják (amin esetleg több tucat másik emberrel osztozol), szóval a routereden kell azt ellenőrizned.
Ha nagyon zavar, a nat alól a telefonos ügyfélszolgálat kérésre kivesz.
Azért történhet meg, mert nincs annyi publikus ipv4 cím, amennyi végpont van, így a szolgáltatónak spórolnia kell az ip címekkel.

(#107173) Rexton válasza 4Grider (#107172) üzenetére


Rexton
tag

100-al kezdődik valóban. Köszönöm szépen a segítséget! :R

(#107174) E.Kaufmann válasza janaman01 (#107166) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Koaxon nálam sincs IPv6, de jön a héten az optika, remélhetőleg azzal már lesz. Amúgy ha nem akarsz IPv6-al kisérletezni, mert nem a perverziód a hálózatok, jobban is jártál.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#107175) Lacccca87


Lacccca87
őstag

Ipv6 al digi halozatan en inkabb szivtam mint barmi előnyt tapasztaltam volna. Leginkabb a weboldalak reakcioja(neha be se toltott), youtube videok kozben a reklam feketearadt es sokkal később tudtam folytatni a lejatszast, vagy mobilon az appok egy resze konkretan nem működött.

Par kommentel feljebb panaszkodott pont valaki.

Szerintem meg nem igazan jol sikerult a digi ipv6 implementacioja.

(#107176) E.Kaufmann válasza Lacccca87 (#107175) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Szomorú. Mondjuk én majd NAT-olni fogok IPv6-on is Mikrotikkal. Kíváncsi leszek, így mennyire lesz stabil. Legfeljebb lelövöm a stack-et.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#107177) Geth válasza Lacccca87 (#107175) üzenetére


Geth
addikt

Én tapasztaltam előnyt, pl. elérem a NAT mögötti végpontokat. A weboldalak reakcióideje vagy változatlan, vagy esetenként csökkent, youtube-ot intézi az ubo (nincs reklám), mobilon/tableten/tv-n sincs probléma.
Szerintem a /64-es rondaságot leszámítva jól sikerült a digi ipv6 implementációja.
(LAN-on 1 eszköz és a wsl2 kivételével minden támogatja problémamentesen, de ennek a publikus címeket leszámítva 0 köze van a digihez.)

(#107178) adika4444 válasza Geth (#107177) üzenetére


adika4444
addikt

A DIGI IPv6 implementáció a /64-et leszámítva valóban jó, a probléma inkább azzal van, hogy sok végponti eszköz - beleértve a kiváló szolgáltatói router módú csodákat - vagy nem támogatja, vagy rosszul és utóbbiból jönnek az ilyen nem tölt be, lassú és társai anomáliák. OpenWRT, MikroTik RouterOS alatt hibátlan, anno ASUS routeren volt vele gondom azért, TP-LINK-en meg fel se tudtam éleszteni.

A mai napig szórt Fiberhome és ZTE dobozokon nem is működik a v6 router módban, ezen azért csodálkozom.

üdv, adika4444

(#107179) Geth válasza adika4444 (#107178) üzenetére


Geth
addikt

Én csak a kolléga hsz-ére reflektáltam ("digi ipv6 rossz"), a saját eszközök már egy másik (valószínűleg a kollégát is érintő) problémakör.

(#107180) E.Kaufmann válasza adika4444 (#107178) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Én meg úgy vagyok vele, otthonra jó lesz az ULA meg a NAT, aztán lehet, hogy mégsem, mert jobban terheli a routert :D, de majd meglátjuk.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#107181) Varszegig válasza Geth (#107177) üzenetére


Varszegig
veterán

A /64-et még mindig nem tudát megugrani? Már nem is emlékszem mikor írtam nekik erről, a válaszból sejthető volt, hogy azt se tudják, miről van szó, de azt hittem ennyi év alatt csak rágugliznak már :)

(#107182) Geth válasza Varszegig (#107181) üzenetére


Geth
addikt

Fogalmam sincs, nem nézegettem, /64-et requestel a router, működik.

(#107183) janaman01 válasza E.Kaufmann (#107174) üzenetére


janaman01
addikt

Köszi az infót. El is engedem :R

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#107184) pirka válasza Mr K (#107110) üzenetére


pirka
csendes tag

Látom, hogy nem csak nálam áll fenn ez a probléma.

Nálam egy Cisco C1000-8P-E-2G-L switch viszi a LAN+ WiFi AP klienseket és a router pedig egy MikroTik ccr2004-16g-2s+pc, ami bőven overkill egy otthoni hálózathoz. A routeren 0 packet lossom van ingress+egress irányba minden interfacen. A switchen természetesen ugyanez.

[link]

Emellett VALORANT-ban amióta elkezdtem játszani vele, azóta ezt tapasztalom:

[link]

Ezek még nem is a legrosszabb dolgok. Ha délután merészelek játszani, akkor átlagosan 700 packet lossom van egy meccs közben, ami folyamatosan 1-5% néha nagyobb packet loss + jitter kombóval együtt jelentkezik, néha hatalmas rubberbandinget okozva. DIGI természetesen csak hárít, hogy náluk ugyan semmi probléma. Az eredeti FiberHome ONT eszközt lecseréltettem velük egy HUAWEI-re. A problémát természetesen az sem oldotta meg. Ha éjjel játszok, akkor sokkal-sokkal jobb a helyzet, mert olyankor max 10-20 packet loss van egy game alatt. A packet loss mennyisége folyamatosan a napszakhoz köthető és 100%-ban reprodukálható. Próbáltam cake QoS-t is, de természetesen mivel az én hálózatom játék közben nincs leterhelve, ezért semmit nem ér valójában az egész.

Aki azzal jön, hogy az eszközökkel van a gond, azok tévednek mert összesen 3 fajta switchet(Aruba 1930, TP-Link tl-sg2008p, Cisco C1000) + 2 másik routert(Mikrotik hAP ac2, Ubiquiti Edgerouter-X) is próbáltam. Természetesen mindegyiknél a probléma 100%-ban reprodukálható erőfeszítés nélkül. :)

[ Szerkesztve ]

(#107185) Geth válasza pirka (#107184) üzenetére


Geth
addikt

Az "eszközökkkel van a gond" részhez annyit azért tegyünk hozzá, hogy a konfig hozzátartozik a körülményekhez, tehát a pofáraesést (ugyanaz a hardver, eltérő konfig) esetleg érdemes lehet kizárni :DDD
Valorant-on kívül is van packet loss? A ~0% a helyes eredmény, nálam is ez jön ki :)

(#107186) pergabb


pergabb
senior tag

Hát ha vki tud segíteni...

Nővéreméknél is gigabites kapcsolat van mint nálam, de egy ezer éves router ami kábelen jó, ha 100mbps-t tud, wifit hagyjuk, 6-7 fele van. Magamnak vettem egy Tp-link ax72-es routert, iszonyatosan bevált, kábelen majd nem az elméleti maximum megy, wifin meg 860-900mbps fele, így vettem egyet nekik is.
Órákon át szerencsétlenkedtem, de azt írta nincs kapcsolat, közben ezerszer egyeztetve lett a jelszó, bármi ami csak lehetséges. Gondoltam ok, router hibás, haza hoztam, saját adataim beírtam, 3 perc alatt felállt a kapcsolat, újabb 3 perc alatt a táp és kábel részét is lecsekkoltam, minden hibátlan.
A digi azt mondta nem létezik, hogy az ő modemjük (nővéreméknél vmi ezer éves van) összeakadna mással, csináljak majd egy tesztet úgy, hogy közvetlen az ő modemjük összekötöm egy géppel és csinálok PPPoE kapcsolatot, ha ott hibát dob látni fogják ők is.

Van bárkinek vmi ötlete mi a francért nem mehet? Létezik, hogy az ezer éves routerrel megy, az újabbal pedig nem, mert a digis router elavult régi f*s és elhalálozik? Diginek ez az egyetlen ötlete volt, semmi más..

(#107187) 4Grider válasza pergabb (#107186) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ahogy javasolták, géppel nézd meg. Ha azzal sem épül fel a kapcsolat, akkor rossz a felhasználó név vagy jelszó. Esetleg az a gond, hogy az ősöreg routerrel el kellene bontani a kapcsolatot, mielőtt az újat beteszed.

(#107188) Borisz76 válasza pergabb (#107186) üzenetére


Borisz76
veterán

Másnak is volt gondja...
Ezt írtam neki : [hsz_63645-63645]

NAT-olást ellenőrizted ?
ONT router vagy Bridge módban van ?
Esetleg PC-vel közvetlen csatlakozz és ott próbáld meg a PPPoE-t.

Lehet amúgy amit írtál....lassan elhalálozik az ONT.
Ha felhívjátok az ügyfélszolgálatot ott rá tudnak nézni a "vonalra", hogy van e szakadás , újracsatlakozás ...megint szakadás, újracsatlakozás.
Ha ott ilyesmit lát akkor ONT és / vagy optika hiba van.
Ezt nekem is látták régebben.....

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#107189) pergabb válasza 4Grider (#107187) üzenetére


pergabb
senior tag

Tuti jó a jelszó és minden :)
Azt a részt nem értem, hogy el kell bontani a kapcsolatot.. mire gondolsz? Régi routert lehúztam, újat feldugtam, mobilos appon ahogy itthon is, szépen végig haladtam és beállítottam mindent, a digi által adott készüléket pedig áramtalanítottam előtte 10 percre, persze annak is adhatok egy resetet.
Modem üzemmódban van, ergo nem szór jelet.

Borisz76 bridge, modem üzemmódban van.
Hülye vagyok, de mi az a NAT-olás? Elsősorban próbáltam volna rávenni, hogy telefonon fogja a wifit, de hálózat hiányában nem volt, odáig el sem jutottam, hogy gépre kössem, illetve megnéztem, de nyilván ott sem ment, mert szép sárgán villogott a hálózati jel a tp-link routeren.
Igen, az lesz amit Digi mondott, kábel bedug az ő modemjükre, géppel összeköt, beír mindent és kiderül dob e hibát. Perpill visszacsaptam rá a régi routert és egyből működött is a csiga lassú sebességével.

[ Szerkesztve ]

(#107190) adika4444 válasza pergabb (#107189) üzenetére


adika4444
addikt

A régi router admin felületén kézzel kell nyomni egy disconnect-et a PPPoE-nek, hogy küldjön terminate packet-et. Ha ez elmarad, akkor a session egész addig beragad, amíg nem csekkolja a DIGI oldala, hogy a kliens valóban aktív-e és látja, hogy nem, tehát elbontja a régi session-t, vagy is felléphet új eszköz. A DIGI-nél ez olyan 5--10 perc, de a Telekom-nál is, ez talán sztenderd. Ha viszont vártál 10 percet és úgy sem megy, akkor ez kevésbé valószínű, az alatt azért magához szokott térni. Linkel a LAN-LAN kapcsolat a router és a DIGI eszköz közt? Másik kábellel próba esetleg?

üdv, adika4444

(#107191) pergabb válasza adika4444 (#107190) üzenetére


pergabb
senior tag

Nem csak 10 percet vártam, közben még fel is hívtam őket és csekkolták :) Mondták az ő készülékük okés és ad életjelet.
Igen, amikor haza hoztam, előszőr a készüléket kicseréltem a sajátommal, működött. Utána gyorsan rádugtam a saját tápkábelét és azt a kábelt, amivel nővéreméknél néztem, hát ha azzal van gond, de náluk is megnéztem egy másikkal. Nálam működött azzal amivel náluk nem, náluk meg másikkal sem :D

(#107192) Borisz76 válasza pergabb (#107189) üzenetére


Borisz76
veterán

Látogasd meg a [https://whatismyipaddress.com/] oldalt.
Ott mutatja az IPv6-s és IPv4-s IP címedet.
Nekünk most az IPv4-s cím az érdekes.
Ezután látogasd meg a szolgáltatói eszköz " kezdőoldalát " ahol a WAN felirat környékén megtalálod az IPv4-s címet.

Ha a kettő ugyanaz , akkor jó vagy és nem vagy NAT-olva.
Ha eltérő....mondjuk 100. -al kezdődik , akkor NAT-olva vagy.

NAT :
Kevés a fizikai IPv4-s cím ezért a szolgáltató alhálózatba teszi a felhasználókat.
Ennek lehet olyan következménye, hogy ha te szeretnél haza csatlakozni....mondjuk egy kamera rendszerre akarsz ránézni, hogy otthon minden okés e ?!.....a NAT miatt nem biztos, hogy meg tudod tenni ezt.

Megoldás :
Telefon : ügyfélszolgálat : NAT-ból vegyenek ki és kérsz szépen PUBLIKUS IP címet.....a fenti kamerára hivatkozva ha kérdeznék, hogy miért....amúgy meg semmi közük hozzá. :B

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#107193) pergabb válasza Borisz76 (#107192) üzenetére


pergabb
senior tag

Holnap meglesem náluk, speciel megnéztem a saját gépemen, nálam pl IPv4 nincs is, pontosabban a routerben az van kipipálva, hogy ossza meg ugyan azt a PPPoE munkamenetet az IPv4-el és ennyi :D

de az IPv6 címem is más, mint amit a böngésző ír

Az internet IP címére dobja ki azt amit az oldalon az IPv4, az megegyezik (itthon)

[ Szerkesztve ]

(#107194) MasterHUn


MasterHUn
senior tag

Sziasztok, tudom lakossági net esetében nincs fix IP, nekem viszont szükséges volna mint magánszemély. Kit kell lesz...ni hogy lakossági esetében is bekapcsolják a FIX ip-t? vagy legalább havonta 1x legyen IP reset ésne minden héten? Nagyon sok gondotokoz nekem.

Válaszokat előre is köszi :)

[ Szerkesztve ]

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#107195) garga01 válasza MasterHUn (#107194) üzenetére


garga01
senior tag

No-ip, dydns, dynu, stb.-vel megoldható ez a gond és van sok ingyenes is. Én dynu.com-ot használom évek óta hibátlanul. Saját routerem minden nap hajnal 3-4 között bontja és felípti a kapcsolatot, az IP-t meg befrissíti a fenti oldalon és egy hostnév alatt elérem.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#107196) John D'oh


John D'oh
aktív tag

Tudna valaki nekem csinalni 1000Mbit-es Digi elofizetessel egy par masodperces tesztet ?

Los Angeles szerverre kapcsolodva erdekelne a latency es a letoltesi sebesseg.

Koszonom :R :R :R

(#107197) Lacccca87 válasza John D'oh (#107196) üzenetére


Lacccca87
őstag

parancsolj: [link]

Ez meg a latency: [kép]

[ Szerkesztve ]

(#107198) jack982 válasza John D'oh (#107196) üzenetére


jack982
aktív tag

(#107199) John D'oh válasza Lacccca87 (#107197) üzenetére


John D'oh
aktív tag

Koszonom szepen mindkettotoknek :R :R :R

(#107200) Lackooo84 válasza John D'oh (#107196) üzenetére


Lackooo84
nagyúr


Wifin ennyi.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.