Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#106201) mpo válasza iMaverick (#106200) üzenetére


mpo
veterán

Majd írd meg, mi lett.
A 3 szolgáltatás együtt olcsóbb.

Ha érted, akkor már elavult.

(#106202) pergabb válasza MadMancs (#106196) üzenetére


pergabb
senior tag

akkor telefonálok egyet, mert ugye elektronikusat kértem a -500ft miatt, ergo postázni nem fognak semmit sem, de eléggé hanyag dolog, hogy még egy szerződést sem postáznak el, vagy küldenek ki mailben.

(#106203) MadMancs válasza pergabb (#106202) üzenetére


MadMancs
veterán

E-számlának is van sorszáma. 😅

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#106204) tepenzed


tepenzed
őstag

Sziasztok!
Tavaly Augusztusban költöztem jelenlegi lakhelyemre, digiNet 1000 csomagom van.
Az a problémám, hogy azóta nem tudok normálisan online fps játékokkal játszani az esti órákban, mert reménytelenül magas a packet lossom és ping is behasít néha.
Egy fél órás Valorant meccs alatt simán van 700-as packet lossom.
Munkaidőben napközben ez kb 0-10. Reggel szintén. Tehát gondolom egyszerűen nem bírja a hálózat a környéken?! Nem társasház, családi házas övezet.
Tettem már bejelentést a fenti esetről, de azt kaptam vissza, hogy bevizsgálták és nem tapasztalnak problémát. Csak hogy persze, hogy nem tapasztalnak, mivel napközben semmi probléma nincs. Ha idehívnám a szerelőt ugyanez lenne.
Lehet ezzel az esettel bármit kezdeni?

[ Szerkesztve ]

(#106205) 4Grider válasza tepenzed (#106204) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nagyon nem mindegy, hogy hol vannak a játék szervereid. Ha külföldön, akkor logikus, hogy csúcsidőben elfogy a szufla, a Digi ui. sohasem volt erős a külföldi elérésekben.

(#106206) tepenzed válasza 4Grider (#106205) üzenetére


tepenzed
őstag

Ha itt indítasz egy packet loss testet, pl german server, Call of Duty warzone preset, milyen értéket kapsz? [link]
Nekem már 600 packetnél is 1.2% a loss jelenleg.

[ Szerkesztve ]

(#106207) 4Grider válasza tepenzed (#106206) üzenetére


4Grider
nagyúr

Upload Packet Loss🠥 0.0%
Download Packet Loss🠧 0.5%
Late Packets⏱ 79.8%
De én Telekomos vagyok (elvileg itthon ez a legjobb), ráadásul egy elég kemény (AX6000) routerrel.

(#106208) tothjozsi96 válasza tepenzed (#106206) üzenetére


tothjozsi96
addikt

[kép] Kíváncsiságképp lefuttattam.

(#106209) 4Grider válasza tothjozsi96 (#106208) üzenetére


4Grider
nagyúr

Elfelejtetted bejelölni a COD warzone preset-et. Úgy pedig mindenki ilyen értékeket kap...
Most bejelöltem én is, és minden érték 0% lett. Ez az oldal is annyit ér, amit...

[ Szerkesztve ]

(#106210) Borisz76


Borisz76
veterán

Én is teszteltem : [kép]
German server, Call of Duty warzone , 3 perc

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#106211) tothjozsi96 válasza 4Grider (#106209) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Nem, nem felejtettem el.

(#106212) tepenzed válasza Borisz76 (#106210) üzenetére


tepenzed
őstag

Na hát nála,m sokkal rosszabb

[ Szerkesztve ]

(#106213) tothjozsi96 válasza tepenzed (#106212) üzenetére


tothjozsi96
addikt

(#106214) TeeJay válasza tepenzed (#106206) üzenetére


TeeJay
félisten


Torrent megy ezerrel, gyerek játszik online, netrádiót rögzítek, ment a youtube-on videó, asszony meg videótelefonál barátnőjével. Most ezt tudja az 1000-es FTTH :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#106215) Dragon3000 válasza TeeJay (#106214) üzenetére


Dragon3000
veterán

Hasonló felhasználás ment közben nálam is:

(#106216) kgbhun


kgbhun
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék:
a 22 kerületben gondolkodom DIGINet 1000 (FTTH) előfizetés vásárlásban,
A kérdés hogy a
online játékok esetében mennyire jó a ping elérés van e csomagvesztés?
PL WOT vagy Valorant?
(Jelenleg vodafonos vagyok és vannak esténként problémák a WOTtal)
Torrent működik a DIGI hálózatán?
Akinek van tapasztalata írja meg legyen szíves.
Köszönöm.

(#106217) Borisz76 válasza kgbhun (#106216) üzenetére


Borisz76
veterán

1000 torrent mellett simán játszom a World Of Warships-el. Alacsony a Ping is.
Valorant-ot csak kipróbáltam de nem vettem észre gondot.

Mondjuk nem a 22. kerületben nyomom.....

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#106218) pergabb


pergabb
senior tag


[ Szerkesztve ]

(#106219) rothfb


rothfb
veterán

Sziasztok. Egy anomália áll fent és nem értem mi a hiba.
A digi által adott ip cím magyar és tatabányai. Ugyanakkor a google kereső meg Németországot erőlteti. Váltsak deutsch nyelvre. Eddig ilyen nem volt. Mit tegyek? Német találatokat dobálgat. Mi a fene ez??? Nem vagyunk natolva sem.
Ugyanakkor egy eddig elérhető kameránk sem működik. Lehet a kettőnek köze lehet egymáshoz. Valakinek ötlete?

(#106220) sfdrakex válasza rothfb (#106219) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Indítsd ujra az onttot/routert, akkor kapsz új ip-t, és próbáld azzal.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#106221) rothfb válasza sfdrakex (#106220) üzenetére


rothfb
veterán

Most már magyar a google. A kamera továbbra sem jön, múltkor is volt ilyen, nem jött be, másnapra megjavult. Meglátjuk, a kamera egyébként jó.

(#106222) Dragon3000 válasza rothfb (#106219) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nekem még adsl korszakban volt ilyen gondom, az ip címemre németországi várost érzékelt, ezért volt olyan magyar oldal, amit nem értem el, mert korlátozva volt itthonra az elérhetősége.

(#106223) rothfb válasza Dragon3000 (#106222) üzenetére


rothfb
veterán

Az ip lokációs oldalak magyar és azon belül tatabányai illetve székesfehérvári ip címet jeleztek. Csak google barátunk erőltette a Német nyelvet, német találatokat.

(#106224) Dragon3000 válasza rothfb (#106223) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az ip lokáció sokszor hibás, nem kell vele foglalkozni, facebook esetében írja a várost is, Pécs és Győr szokott szerepelni, de ma pl Budapestet is érzékelt, nem kell ezekkel foglalkozni. Google esetében a beállításoknál jelenlegi régió helyett állítsd fixen Magyarországra és elméletileg nem fog hülyülni a rossz ip lokáció miatt.

(#106225) Phoenixy


Phoenixy
senior tag

Sziasztok,

Az optikai kábelt sikeresen megtörtük egy részen, azért van net meg tv, de ha pl. fúj a szobában a szél akkor már elmegy a net. :DDD
Mivel a kábel kb. 15 méter hosszú, és elég lenne 2-3 m is, az a kérdésem, hogy megoldható az, hogy levágnánk belőle és akkor egy olyan végződést kéne venni, vagy leszedni a mostani végéről?
Nyilván megoldható, de mennyire nehéz? :)
Inkább hívjuk ki a digi-t és majd megoldják?

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 20 Pro

(#106226) pjen válasza Phoenixy (#106225) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem hívd ki a DIGI t.

(#106227) Gyuri27 válasza Phoenixy (#106225) üzenetére


Gyuri27
félisten

Megoldható lenne. De egyrészt elég komoly szerszám kell hozzá, másrészt szakértelem.
Szóval kapsz új kábelt. :DDD
Persze, hogy az mennyibe kerül kérdéses.

Amd - Radeon - Ryzen

(#106228) Dragon3000 válasza Gyuri27 (#106227) üzenetére


Dragon3000
veterán

Kiszállást fizetni kell, ha azon nem emeltek, akkor 6000Ft, persze ha jó fej a szerelő, akkor lehet nem számlázza ki és azt írja, hogy szarul lett megcsinálva a kábel bekötéskor, plusz az anyagköltség, de a második esetben lehet ezt sem kell fizetni.

[ Szerkesztve ]

(#106229) Gyuri27 válasza Dragon3000 (#106228) üzenetére


Gyuri27
félisten

Na de a kábel is pénz.
Lehet okosba megoldható.
Ha 6k a kiszállás a kábel kb 3k akkor 10k körüli összeg jön ki.

Amd - Radeon - Ryzen

(#106230) Dragon3000 válasza Gyuri27 (#106229) üzenetére


Dragon3000
veterán

Kábel esetében méterre van megadva (árát nem tudom lan kábel esetében valami 25Ft volt méterenként, ha jól emlékszem), de ha tudnak rajta csatlakozót is cserélni, akkor igazából csak abból kell új a kábelre.

(#106231) pjen válasza Gyuri27 (#106229) üzenetére


pjen
félisten

Azt írja van 10 m kábel, a csatit rányomni 2 perc.

(#106232) qqcqqc válasza Dragon3000 (#106230) üzenetére


qqcqqc
őstag

Nálam felújítás közben le lett vágva a csati, jött a szerelő és rakott rá újat.
Meg lecserélte a DIGI eszközeit, mert nálam még volt tv leválasztó.

(#106233) Phoenixy


Phoenixy
senior tag

Köszi! Akkor hívjuk majd a digi-t, ezen a héten lakásfelújítás van, de majd utána.

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 20 Pro

(#106234) Dragon3000 válasza qqcqqc (#106232) üzenetére


Dragon3000
veterán

Tudom, hogy tudnak cserélni csatlakozót, de kérdés, hogy máshol is sérült e a kábel ezért írtam, ha tudnak rajta csatlakozót cserélni, akkor elég annyi.

(#106235) pjen válasza Dragon3000 (#106234) üzenetére


pjen
félisten

Annyira nem lehet nagy érték az üvegszál, nálam mikor csrélték elsőre elszabták. Vágtak másikat, az elsőt ott hagyták, nekik nem kell.

(#106236) Dragon3000 válasza pjen (#106235) üzenetére


Dragon3000
veterán

Mivel nem tudnak vele mit kezdeni, a lan kábel sem volt nagy érték, de sok-sok ezer felhasználónál való felhasználást nézve már nagy érték.

(#106237) lalus8706


lalus8706
tag

Sziasztok,

Egy kis segítséget szeretnék kérni.

A szomszéd telkén keresztül, földkábellel tudom majd bekötni a Digi szolgáltatásait. A csövet már úgy szeretnénk fektetni, hogy benne van az optikai kábel. Kb. 80 m kábelre lesz szükségem.

A kérdésem az, milyen optikai kábelt húzzunk a csőbe? Néhány linket tudtok dobni? :)

Előre is hálásan köszönöm!

Üdv.

(#106238) Dragon3000 válasza lalus8706 (#106237) üzenetére


Dragon3000
veterán

A digivel kellene erről beszélni vagy adnak kábelt hozzá vagy behúzószállal kell a csövezést lerakni és azzal behúzzák majd a szerelők. Csak úgy általad vett kábellel nem fognak foglalkozni.

[ Szerkesztve ]

(#106239) pjen válasza lalus8706 (#106237) üzenetére


pjen
félisten

Ezt szerintem beszéld meg a DIGI vel.Egyáltalán nem biztos, hogy idegen kábelre is ráköt. Inkább behúzó szált tegyél a csőbe, akár egy kötelet.

(#106240) TaNbEaRo


TaNbEaRo
tag

Sziasztok!
Alapvetően egy idegesítő torrent probléma miatt olvasgattam sokat itt a fórumban, ami úgy néz ki meg is oldódott, de maradtak pontok, amelyeken szerintem fejleszteni/javítani lehetne. A véleményetekre lennék kíváncsi.

Kb. 1 éve kötötték be hozzám a gigatbites FTTH-t, azelőtt 100 Mbites FTTB volt (ehhez anno vettem egy Asus RT-AC1200G+ routert, amivel a 100 Mbitet tökéletesen ki tudtam használni vezeték nélkül is.).
Amikor FTTH váltás történt, akkor a Digi HG8147X6 eszköze vette át a routerem helyét. Párszor mértem az elmúlt év során, kb. 500/300 sebesség a maximum amit el tudok érni vezetéken illetve vezeték nélkül egyaránt. Eddig nem panaszkodtam, mert igazából családunk számára ez is bőven elegendő. Ami idegesíteni kezdett az az, hogy havonta 1-2 alkalommal használok torrentet, és ilyenkor mindig kb. fél perc aktív letöltés után megszűnt az internetkapcsolatom. A wifiről lecsatlakozva majd vissza ismét ment egy rövid ideig. Jócskán csökkentettem az aktív kapcsolatok számát, de a probléma nem hárult el. Végül elővettem a régi AC1200G+ routert, az ONT eszközt átállítottam bridge módba. Csináltam pár tesztet, és a torrent probléma elhárult. Ezzel a routerrel viszont vezetéken szintén kb. 500/300 a sebességem, wifin már csak 300/300 körül. Közben azt is észrevettem, hogy szolgáltatói NAT mögött állok, mert a régi routeren használtan DDNS szolgáltatást, amire most épp nincs szükségem, de a router szólt, hogy úgysem menne.
Szóval a fő problémámat megoldotta az, hogy visszaálltam a saját routeremre, de gondolom az internet sebességén még lehetne csiszolni. Ehhez első körben gondolom egy még jobb router fog kelleni, hiszen tapasztaltam, hogy a digis eszköz is gyorsabban ki tudott wifin szolgálni. Kérdés, hogy mi kellhet ahhoz, hogy az 500 Mbites letöltési sebességet magasabbra tornásszam? Az is befolyásolhatja ezt, hogy NAT mögött állok, vagy majd hívjam ki a digiseket, hátha szerelési probléma van valahol?

(#106241) Gyuri27 válasza TaNbEaRo (#106240) üzenetére


Gyuri27
félisten

Azért kerültél nat mögé mert ipv4 és vagy sávszél nincs.
Ha hivod őket akkor elvileg kivesznek nat mögül.

Amd - Radeon - Ryzen

(#106242) Laccoss válasza TaNbEaRo (#106240) üzenetére


Laccoss
addikt

Kábelen próbáltad a torrentezést?

(#106243) Dr.NX válasza TaNbEaRo (#106240) üzenetére


Dr.NX
addikt

Az Asus AC1200G+ hibás SoC-ra épült, szóval lehet, hogy egy újabb, ax-es router megoldaná a problémát.
Egyébként önmagában az 500/300 sebesség értelmezhetetlen, mert nem derül ki, hogy mivel és hogyan mérted. Sokszor kiderül, hogy parancssorból vagy appból a Speedtest egy jó szerveren mást mér, mint pl. a digis szerveren.

Elfogadom a sütiket.

(#106244) Phobion


Phobion
őstag

Még mindig nincs januári számla. :(((

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#106245) sfdrakex válasza Phobion (#106244) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Majd lesz. Régen 1-2 hónappal előbb jött, mostanában lejárat előtt 2 héttel.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#106246) Lali-213 válasza Phobion (#106244) üzenetére


Lali-213
senior tag

Ez fura, nekem december 12-én megérkezett.

(#106247) TaNbEaRo válasza Dr.NX (#106243) üzenetére


TaNbEaRo
tag

Azért nem írtam pontosan, hogy az 500/300 milyen módon jött ki, mert az elmúlt év során mindig ilyesmi értéket kaptam, ahány féle képpen csak teszteltem. Speedtest.net-et szoktam használni számítógépen böngészőből (vezetéken illetve vezeték nélkül is), illetve androidon appból. Parancssorból nem használtam. A mai üzenetem előtt is így mértem, különböző szervereket választva kerestem a legjobb értéket.
Majd beszerzek később egy ax-es routert is, a wifis helyzeten javíthat, de ha vezetéken sem tudok nagyon 500 fölé menni, akkor gondolom úgyis majd a Digihez fordulok az ügyben. Azt viszont mihamarabb intézem náluk, hogy ne NAT mögött legyek, mert bár ritkán, de van amikor szükségem van a nyilvános elérésre. Így jó, hogy most ez kiderült, és nem akkor lepődöm meg, amikor majd ismét kéne.

(#106248) konci79 válasza TaNbEaRo (#106247) üzenetére


konci79
őstag

Próbáltad újraindítani a digis ont-ot?
Nekem is időnként 500 körül volt, újraindítottam és rögtön felment 950-re.
Mióta vettem egy saját routert, azóta mindig jó.

(#106249) Dr.NX válasza TaNbEaRo (#106247) üzenetére


Dr.NX
addikt

"Speedtest.net-et szoktam használni számítógépen böngészőből (vezetéken illetve vezeték nélkül is), illetve androidon appból. Parancssorból nem használtam."
Pontosan ez a baj.

Elfogadom a sütiket.

(#106250) TaNbEaRo válasza Dr.NX (#106249) üzenetére


TaNbEaRo
tag

Bajnak nem mondanám, attól függ honnan nézzük :) De igazad van, valóban tisztább kiiktatni minden lehetséges zavaró tényezőt. Az elmúlt év során pár alkalommal történt sebességmérés eredménye sem aggasztott, mert számomra bőven elég amit nyújt.

Na de most akkor összevetettem vezetéken böngészőből és parancssorból. Böngészőből is az eddigi legjobb eredményeket hozta, amit láttam.

Antenna Hungária szerver:
Böngésző: 660/301
CLI: 720/310

Digi Kft szerver:
Böngésző: 636/320
CLI: 710/303

Ezek így már teljesen elfogadható számok, hiszen a Digi 700/210-ben határozza meg a "kínált sávszélességet".

A fő problémámat, ami miatt jobban ránéztem ismét a dolgokra az úgyis az volt, hogy a torrent megdöglesztette a netet. Ez megoldódott a saját router használatával, viszont ez a router lassabban szolgál ki wifin, mint a Digi ONT eszköze. Később újítok majd ezen a vonalon (új Asus, TP-Link vagy Xiaomi ax routerrel, erre idő kell, hogy utánajárjak :) ).

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.