Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#106651) gézu válasza sludgeboyx (#106650) üzenetére


gézu
őstag

Mértem 3-at csak most, csak neked. :D
KIS 22-es on, 885 és 925 Mbps, majd KIS off és 898 Mbps lett. Mostan legyél okos ;]

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#106652) Dragon3000 válasza gézu (#106651) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nagyon nem mindegy, hogy milyen gép van alatta és közben mennyire terheli. Azért a te géped sokkal erősebb, mint az övé, így simán kijöhet, hogy nála bekorlátozza a sebességet, míg nálad nem.

(#106653) jack982


jack982
aktív tag

Most kaptam e-mailt tőlük, ezek a nyomik hétköznap csinálnak országos karbantartást, úgylátszik nincs pénz a hétvégi túlórára. :)
sebaj, majd pár hónap múlva újra emelik árakat, aztán talán futja vasárnap hajnali munkára is.
Már várom a szerdai káoszt, mobilnet betárazva.

(#106654) Lackooo84 válasza jack982 (#106653) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

?? Hétvégén többen vannak otthon, nem lenne igazán logikus. Szerintem a hétköznap éjszaka a legjobb intervallum, amikor ilyesmit csinálhatnak. Amúgy nagyon tolják a kampányt, már vagy a harmadik emailt kapom tőlük ezügyben. Talán egy esély, hogy rendbevágják a kábeltévé szolgáltatást, de hát inkább nem számítok semmire, max kellmeset csalódok....

The Truth is out there...

(#106655) Lacccca87


Lacccca87
őstag

A "nem az en dolgom" díj, győztese :
Nevtelen villanyszerelo......

Azert lehetne annyi a melosban hogy visszarakja ha mar leszedte. Teny hogy a Diginek sem a kabelcsatornahoz kellene rogzitenie a dobozt. :W
Hibara bejelentettem mert igy eleg konnyen beleakad barki (leginkabb a takaritono), szerencsere a szolgaltatassan nincs gond.

(#106656) Lackooo84 válasza Lacccca87 (#106655) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Hát amíg egy arra járó gyerkőc meg nem rántja... :DDD

The Truth is out there...

(#106657) jack982 válasza Lackooo84 (#106654) üzenetére


jack982
aktív tag

nem csak magánszemélyeknek szolgáltatnak, így hétköznap kritikus a dolog.
nekem munkaeszköz a net. (hétközben)
hétvégén nem megy a tiktok, kit érdekel.

(#106658) Lackooo84 válasza jack982 (#106657) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

ÉJJEL?? :U

Egyébként akinek annyira "kritikus" a net (nem magánszemélyként) akkor az a minimum, hogy 2 szolgáltatást kell fenntartani 2 különböző szolgáltatótól, mert az egyik bármikor kifeküdhet, szerintem ezt mindenhol így csinálják, ahol "kritikus" a net.... :))

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#106659) Dragon3000 válasza jack982 (#106653) üzenetére


Dragon3000
veterán

Megnyugodhatsz, hétvégén is van karbantartás.

#106657 jack982
Ahogy Lackooo84 is írta neked az 01:00-05:30 közötti intervallum kritikus időpont? Akkor két előfizetés kell, amúgy ilyenkor használják a legkevesebben a netet.

Amúgy érdekes, hogy az oldalukon országosra csak a kábeltv/iptv-t írják, a netre/telefonra meg csak bizonyos területeket.

[ Szerkesztve ]

(#106660) jack982 válasza Dragon3000 (#106659) üzenetére


jack982
aktív tag

igen, éjjel, tudod vannak más időzónák is a bolygón.

(#106661) Lacccca87 válasza Lackooo84 (#106656) üzenetére


Lacccca87
őstag

Szerencsere ez nem a folyoson van hanem egy kulon helysegben. Igy kevesebb a veletlenul arra jaro.

(#106662) Dragon3000 válasza jack982 (#106660) üzenetére


Dragon3000
veterán

Te vagy a kisebbség, így jártál. Ha ennyire kritikus, akkor minimum két előfizetés kell vagy ilyen esetekre megfelelő mobilnet.

(#106663) Syl válasza Dragon3000 (#106662) üzenetére


Syl
nagyúr

Így van. Akinek kritikus a netelérés, az két előfizetést tart. Nekem is a munkám végett a Digi optika mellett van egy korlátlan mobilnet is.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#106664) Dragon3000 válasza Syl (#106663) üzenetére


Dragon3000
veterán

Úgy látszik könnyebb a felháborodás, hogy a többséghez igazodva próbálják a karbantartásokat intézni, ami remélhetőleg még stabilabb szolgáltatást eredményez, mert a diginek is van sok területe, ahol nagyon ráférne az ilyen fejlesztés.

(#106665) pjen válasza gézu (#106651) üzenetére


pjen
félisten

Szia, mértem 2x2 őt. Ingyenes avas és nélküle. Avas nélkül 980, avassal 700alatt a letöltés. érdekes a feltöltés nem változott. Nem hittem volna. :) A 680 is bőven elég volt nekem, csak kíváncsi lettem.

[ Szerkesztve ]

(#106666) garga01 válasza jack982 (#106660) üzenetére


garga01
senior tag

Na jólvan :D A magyarországi szolgáltatást a magyar időzóna szerint lövik be. Szerinted mekkora felháborodás lenne ha mondjuk 13:00-17:30 között lenne a karbantartás? Akkora bulvár hír lenne belőle, a monitorra ki nem férne, a felháborodásról nem is beszélve. :DD

[ Szerkesztve ]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#106667) Lacccca87 válasza Lacccca87 (#106655) üzenetére


Lacccca87
őstag

Elvben, elharotottak, legalabbis a lezarasrol kaptam mailt. Kivancsi leszek ha hazaertem megnezem :DDD

(#106668) qnadam válasza jack982 (#106660) üzenetére


qnadam
veterán

az ászf-et idézném:

A Szolgáltató biztosítja az Előfizető részére a Szolgáltatás évi átlagos 98%-os rendelkezésre állását az Egyedi Előfizetői Szerződés fennállta alatt, Előfizetőnként számítva.

98% rendelkezésreállás szerint több mint 7 egész napnyi kiesés is beleférne. ha ekkora mission critical dolgot csinálsz, ami mellett nem fér bele egy lakossági szolgáltatás pár órányi kiesése az éjszaka közepén, akkor férjen bele egy tartalék telekom sim, amin 990 forintért lehet egynapi korlátlan netet aktiválni.

bármikor csinálnak "ezek a nyomik" karbantartást, úgyis lesz valaki, akinek nem olyankor lenne jó.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#106669) mpo válasza qnadam (#106668) üzenetére


mpo
veterán

Az áramszolgáltató napközben szokott karbantartást végezni, akkor aztán semmi nem megy a mobilon kívül.

Ha érted, akkor már elavult.

(#106670) qnadam válasza mpo (#106669) üzenetére


qnadam
veterán

a vicces az, hogy ha az olt megy, akkor megy a gpon internet is áramszünet idején :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#106671) norba69 válasza qnadam (#106670) üzenetére


norba69
senior tag

Ha van szünetmentesed, vagy aggregátorod az ont-hez :)

(#106672) toto2700reg válasza norba69 (#106671) üzenetére


toto2700reg
aktív tag

Nálunk ez van: [link]

(#106673) Dragon3000 válasza mpo (#106669) üzenetére


Dragon3000
veterán

Mert fény mellett könnyebb dolgozni, mint sötétben.

(#106674) konci79 válasza Lacccca87 (#106655) üzenetére


konci79
őstag

Lépcsőházunkban majdnem minden emeleten dolgoztak a Tcom emberei..
Egy hete így néz ki ( többi emeleten is ugyanez)

[ Szerkesztve ]

(#106675) qnadam válasza norba69 (#106671) üzenetére


qnadam
veterán

értelemszerűen. esetemben egy power bank és egy usb - 12 volt adapter.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#106676) rmehesz


rmehesz
tag

Sziasztok! Lehet, hogy nem jó helyen kérdezem de majd akkor elküldtök a jó ... topic-ba. Adott egy Digi-s net - ONT + saját router. Adott két PC - a saját routeren lógnak kábelen, ugyanolyan nevű munkacsoportban, fix IP címekkel. Mit kellene még ahhoz beállítanom, hogy egymásról tudjam ping-elni a gépeket?

(#106677) adika4444 válasza rmehesz (#106676) üzenetére


adika4444
addikt

HA csak a ping kell, engedélyezd az ICMP echo-t a tűzfalak bejövő részén.
Ha a gépek közti kommunikáció nem megy (pl. SMB), azt nézd meg, a saját router nem szeparál-e L2 szinten klienseket, bár céleszközöknél inkább a szeparálást kihívás megoldani és nem annak kikapcsolását.

üdv, adika4444

(#106678) kbhuinfo


kbhuinfo
tag

DIGI mögül saját mail szerver működtetés csak relay-en keresztül működik? Van alternatíva?

Van egy szint, ami felett nem mész egy bizonyos szint alá...

(#106679) ANT


ANT
őstag

Üdv.
Nálam Zuglóban tegnap este óta nincs net.
Huawei ONT-n a PON LED folyamatosan világít, mégsincs se wifi se madzagos kapcsolat. Esetleg tud valaki valamit?

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#106680) ANT válasza ANT (#106679) üzenetére


ANT
őstag

Megoldódott.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#106681) 4Grider válasza kbhuinfo (#106678) üzenetére


4Grider
nagyúr

Cégként előfizetve kaphatsz fix Ip címet.

(#106682) Maarki


Maarki
aktív tag

Sziasztok!

Ismét kérném a segítségeteket.

Ahogy feljebb is írtam, hogy eldobálja a netet a gyári ONT ezért modem ként használom most és ezért beállítottam a saját routeremet. Viszont itt is fent áll ez a probléma.
Ahogy elengedem a ménest szintén kifagy az asus router is.(RT-ac68u)

Most akkor a Digivel van a para vagy ennyire gyík a gyári huawei ONT meg az én Asus routerem?

Ha igen akkor veszek egy másikat ( Ebben kellene segítség olyan 30-50k lenne rá a keret ami az összesítőben van az még aktuális?Maradnék az asus márkánál ).
Viszont ha nem akkor mi lehet a gond? :F

Válaszotokat segítségeteket előre is köszönöm! :R

(#106683) 4Grider válasza Maarki (#106682) üzenetére


4Grider
nagyúr

Azért ezt egész rendesen kiterheled. A hardveres nat be van rajta kapcsolva? Az internet detection-t meg ki kell rajta kapcsolni, mert az asus-ok képesek rá és elbontják/újraépítik a pppoe kapcsolatot, mert nem érzékelik rendesen a Digi ontokat.

(#106684) Borisz76 válasza Maarki (#106682) üzenetére


Borisz76
veterán

A Digi által adott ONT-ból közvetlenül csatlakozz a PC-re.
PC-n állítsd be a PPPoE csatlakozást.
Netezz és tesztelj.
Ha továbbra is szakad/kapcsolódik....

Nos akkor hívhatod őket, hogy nézzenek rá a "vonalra".
Nekik is látniuk kell a szakadást, újracsatlakozást.
Ezután lehet kérni tőlük díjmentesen ONT cserét.

Nálam a 4. ONT lett jó.
Kitartást.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#106685) jeger774


jeger774
újonc

Sziasztok!

Hosszabb idő után ma arra tértem vissza a Debreceni lakásomba hogy abszolút nincs net, digi gigabit fth csomag, HG8121H ONT. Már minden beállítást átnéztem, factory reset is volt, semmi siker.
Ping testnél (akár az ONT felületén, akár parancssorból) a google.com-ot meg sem találja, a digi.hu-t néha igen, néha nem, de minden egyes ping timeoutol.

Náluk lenne központi probléma, vagy bedobta a törölközőt a doboz? (Esetleg ezek annak tünetei ha a főbérlőm nem fizette volna be a számlát?)

Válaszotokat, segítségeteket előre is köszönöm!

(#106686) Raiden_ válasza jeger774 (#106685) üzenetére


Raiden_
tag

Kérdezd meg a főbérlőt nem e szüneteltette a szolgáltatást
(mert lehet ilyet kérni hosszabb, több havi távollét esetén),
alacsonyabb a havidíja, ha ezen túl vagy hívd az ügyfélszolgálatot.

(#106687) Maarki válasza 4Grider (#106683) üzenetére


Maarki
aktív tag

Huu oke ezeket hol találom?
Ha ezekutan se megy akkor direktbe kötöm es megnézem ott

(#106688) 4Grider válasza Maarki (#106687) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az egész hozzászólásom csak a te asus routeredről szólt, mivel arról tettél be képet a hozzászólásodba. Az asus routerednek meg ugye egy db admin felülete van, ahol tudsz rajta dolgokat állítani...

(#106689) Maarki válasza 4Grider (#106688) üzenetére


Maarki
aktív tag

:Digen az meg van csk azon belül esetleg nem tudod ,hogy hol mert nem találom de akkor enged el ki googlezom :)

(#106690) 4Grider válasza Maarki (#106689) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az internet detection-nak ott kell lennie, ahol a routered wan kapcsolatát állítod, pl. a pppoe kapcsolatot.
A hadveres nat-nak pedig vagy a wan, vagy a nat résznél. Legalább 5 éve nincs asus routerem, de akkoriban ezek voltak az általad leírt hibajelenségek fő okozói.

(#106691) Maarki válasza 4Grider (#106690) üzenetére


Maarki
aktív tag

Szia, Meg is van google a barátom: [A hardveres nat be van rajta kapcsolva?] már ki van.
[Az internet detection-t meg ki kell rajta kapcsolni]

Ha minden igaz akkor kész.

(#106692) Dragon3000 válasza Maarki (#106691) üzenetére


Dragon3000
veterán

A hardveres nat pont legyen bekapcsolva, különben erőből próbálja megoldani a router a gigás net kiszolgálását, ahhoz ezek meg édes kevesek. Szülői felügyelet, qos.... ezek kikapcsolják a hardveres natot és akkor jöhet a router szenvedése is ilyen gyors net esetében.

(#106693) norba69 válasza Maarki (#106691) üzenetére


norba69
senior tag

A hardveres NAT-nak bekapcsolva kell lennie, különben mindent a processzorral natoltat, és úgy kb. lófüttyöt sem tud átvinni, nem hogy két irányba 1-1 Gb/s-t.
Hardveres natot kikapcsolja a qos, meg csomó egyéb. Tehát, ha fejlett szolgáltatásokat szeretnél a routereden használni Gb-s bejövő neten, akkor vagy occsó (kevesebb, mint 120 E Ft.) router kompromisszumokkal, vagy rendes router (nem occsó, nem egyszerűen konfigolható, sokszor nem mindenegybe). Ha meg 1 Gbe fölé mennél sebességben, akkor alaposan nyisd ki a pénztárcád, és úgy sem garantált, hogy azt kapod, amit szeretnél.

(#106694) Maarki válasza Dragon3000 (#106692) üzenetére


Maarki
aktív tag

rendben köszönöm vissza kapcsoltam.

(#106695) Maarki válasza norba69 (#106693) üzenetére


Maarki
aktív tag

Akkor milyen routert vegyek? Nekem elég ha egy sz@ros torrentet le tudok tölteni anélkül, hogy elhányná magát. Mert ha battle.neten keresztül szedek nincs gond jön a gbit de ahogy torrent széthánya magát. Teljesen mindegy milyen sebbeség mit állítok vége ezért mondom ,hogy ha van valami router ilyen 30 max 50k akkor be ruházok nekem nem kell több.

Nem hiszem ,hogy itt mindenkinek akinek digije van az 100+k költöt volna hálozati kiépitésre otthon.

(#106696) Dragon3000 válasza Maarki (#106695) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az asus ac65p szinten lévő routerek gond nélkül kiszolgálják a gigás netet kábelen, ami neked van annak is gond nélkül kellene vinnie. Esetleg ha nincs javulás én resetelném a routert és csak a pppoe kapcsolatot állítanám be és úgyis megnézném. Ez mellett, amit már korábban írtak, router nélkül közvetlen gépen is.

#106693 norba69
Nem is kell két irányba 1-1Gb/s, mivel a diginél nincs ilyen csomag, sőt az eddig írtak alapján nagy elvárásai sincsenek, csak torrent esetében ne fossa össze magát a net.

(#106697) Maarki válasza Dragon3000 (#106696) üzenetére


Maarki
aktív tag

Igen, kipróbáltam most direktbe kötve a gépel is szintén eldobálja a netet....
Akkor hívjam a digit ?
Mit mondjak nekik? Hogy a torrentezés közben szakadozik a net? :DDD
Nem fognak nézni ,hogy helló ez a te problémád? :D

(#106698) MadMancs válasza Maarki (#106697) üzenetére


MadMancs
veterán

Ha azt mondod p2p közben szakad nem szólhatnak. P2P nem csak torrent. :C
Sőt torrent se feltétlenül csak illegális tartalmat jelent 😁

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#106699) Maarki


Maarki
aktív tag

Na felhívtam a Digit kijőnek megnézik mert nem látnak hibát a rendszerben :)

[ Szerkesztve ]

(#106700) rothfb válasza Maarki (#106699) üzenetére


rothfb
veterán

Gondolom szóltak, hogy ha kimennek és nem találnak hibát, akkor fizetned kell a kiszállásért... Valami 5-6 ezer forint, ha jól tudom.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.