Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35901) CharlieDrop válasza tomcica (#35900) üzenetére


CharlieDrop
veterán

e9x-ből benzinest, csak 6 hengerest!
vagyis engem kőkeményen lebeszéltek a 4 hengeresekről

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#35902) tomcica válasza CharlieDrop (#35901) üzenetére


tomcica
addikt

2000ccm fole nem mennek (itt nalunk Szerbiaban brutal biztositas es luxusado megy minden 2000ccm feletti jarmure)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#35903) szőröscica


szőröscica
addikt

Ide is:

A megbízható benzines. :)

Egyelőre fogalmam sincs mi a gond, legalább itthontól nem túl messze döglött meg, nem tegnap Horvátországban, csak 10 km-re a háztól.

Először a tempomat ment el, aztán a középső kijelző kezdett villogni, majd szép lassan váltóhiba, ESP, ABS, Servotronic, töltéshiba stb. Utána meghalt az óracsoport is, majd rángatni kezdett és a leállósávban kötöttünk ki.

Áram alig van a kocsiban, a vészvillogót is csak pislákoltatni tudta. Érdekes, hogy töltéshibára csak akkor panaszkodott már, mikor minden másra is. Legalább a tréler ingyen volt, a 3500 forintos Allianz kiegészítő assisstance fedezi.

Nem ez volt életem hosszúhétvégézése, tegnap az asszonnyal szaladgáltunk kórházba, mert a szemébe ment valami, ma meg a kocsi adta fel a harcot.

(#35904) Skimaster válasza szőröscica (#35903) üzenetére


Skimaster
senior tag

Sajnálom,reméljük nincs nagy gond!Valószínű itt mindegy volt,hogy benzin vagy dízel!

(#35905) szőröscica válasza Skimaster (#35904) üzenetére


szőröscica
addikt

Ha toltes gond, akkor a dizel hazahozott volna valoszinuleg, de igazabol lenyegtelen, nem motorhiba velhetoen. :) viszont pentekig ebbol ujra autot kell varazsolnom.

(#35906) CharlieDrop válasza tomcica (#35902) üzenetére


CharlieDrop
veterán

akkor válassz másik autómárkát, vagy dízelt :)

@(#35903) joamilestoné
ahhh.... jobbulást

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#35907) ADAM1337 válasza szőröscica (#35903) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Hát mihamarabbi felépülést, kocsinak és asszonynak is!
Aksi, vagy generátor ?

(#35908) Highend55 válasza szőröscica (#35903) üzenetére


Highend55
tag

Ez szívàs sajnos tudom milyen trailereztetni énis :)
A Bmw GM automatája egy hulladék..(nálam emiatt anno)
Szerintem a generátor adta meg magát nálad.

(#35909) negro válasza szőröscica (#35903) üzenetére


negro
őstag

Generator lehet ez szerintem. Folyamatosan mentek el a dolgok nalad. Addig ment mig volt egy szikranyi is az aksiban.

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#35910) MPowerPH


MPowerPH
félisten

3 het 'termese'.

Elegedett vagyok, kitapostam a lelket ennek is, es allta a sarat. Kenyelmes, jo utazo auto, es hiaba nyomod neki, 9,5L -nel nem eszik tobbet, a nagy atlag pedig siman megall 8L alatt.
Egy erdekes kerdes: a nemeteknel, amikor nagyon hajtottam, ertsed leforgattam folyamat 5300-ig is akar, padlo fek, full gaz vegig,(kergettem egy uj 750D-t, engem meg egy M Performance 330D :DDD ) az olajhofok 100 fokrol(kozepso ertek) elmozdult folfele egeszen olyan kb. 108-110 celsius magassagaig. Nem tudom, hogy ez normal vagy nem, ugye nyarra a 5W40 -es turbo diesel olajat raktam bele direktben, hogy legyen vedelem akkor is, ha nyelezem, tehat az esetek 80% -aban. :D

Gratiszban kaptam 250 -nel egy kovet, ami majdnem atszakitotta a szelvedot. Centis atmeroju repedes, csillagban, pont elottem. Akkorat szolt, hogy feleseg mely almabol akkorat ugrott, hogy azt hittem ki is megy az oldalablakon. :DDD Biztos voltam benne, hogy bereped mire hazaerunk, vagy ha nem, akkor reggelre igen. De nem, meg egyben van. Piszok eros a BMW szelvedo... Kertem cseret a biztositotol vasarnapra.

Az auto megint raz egy kicsit fekezeskor, sajnos valszeg az elso gumik a ludasok, legalabbis a gumis szerint. Mindket oldalt az elso gumik futofeluletenek kulso resze akkora erohatasokat kapott, hogy frankon vegig van repedezve az oldalfal fele, es torik le a gumi, cafatokban log eleg sok helyen, mintha kessel alavagtak volna.

mod: Volt tema az otthoni gyoker BMW -sekrol. Europa tobbi orszagaban ezt nem venni eszre, teljesen mas a felallas. Jo, a BMW -k a nemeteknel is haladnak, ellenben nem tologatnak, nem villognak, hasznaljak az iranyjelzot, nem cikaznak az autok kozott, nem eloznek a kulso savokban es a leallo savban, es nem fustolnek!
Felesegem is eszrevette, hogy az osszes eszement Audis volt, akivel talalkoztunk az uton, leszamitva par bolhat. A tobbsegnek semmi nem volt szent, indexet egyaltalan nem is hasznalnak, es ugy osszegezve, paraszt volt a tobbseguk. Van jo par oras felvetel a gyoker Audisokrol, gondolkozok, hogy csinalok egy highlight -ot. Jah, es ami meg feltunt, az osszes konszernes verda, beleertve a par eves autokat is, fustolnek. Gondolom par ev utan lehal a DPF, mert annyira faszak, aztan draga lenne a csere, igy inkabb kidobjak beloluk. A fustre is felesegem hivta fol a figyelmemet, csak Audikat es VW, Seatokat -eket lattam fustolni. Volt olyan par eves A6, aminek a krom diffuzora is kormos volt, olyan szinten okadta a jolevegot. :U
Szoval kint mas a helyzet, sajnalatos, hogy Mo.-n a parasztok meg mindig a BMW-t favorizaljak.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#35911) lali81


lali81
tag

Figyelem! Eladó E60 M5 a Nagykőrösin: 6 mila. Szöveget is :D
[link]

(#35912) MPowerPH válasza szőröscica (#35903) üzenetére


MPowerPH
félisten

Reszvetem. :( Generator lesz az szerintem is. Erdekes, hogy nem dobta ki hibanak, hogy nincs toltes.

Don't Tread On Me

(#35913) Gsx-rr válasza szőröscica (#35905) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Fotengely ekszijtarcsat megnezted? Az megmagyarazna ,hogy semmi elojele nem volt a hibanak.

(#35914) szőröscica válasza Gsx-rr (#35913) üzenetére


szőröscica
addikt

Feltöltötték az akkut, átvitték a szervizbe. Ékszíjtárcsa tökéletes, levették a generátort, egy csapágyat cseréltek benne, mert az már nem volt az igazi, de egyébként annak sincs semmi baja, padon is hibátlanul tölt.

Akkumulátorhibára gyanakodnak, még egy napot marad náluk, aztán elhozhatom. Nem pékek, 30 éves múlttal rendelkező önindító- és generátorszerviz, és autovillamosságban is otthon vannak.

(#35915) H.Ezredes válasza szőröscica (#35914) üzenetére


H.Ezredes
őstag

A leírt hiba töltésprobléma utal egyébként. Ékszíjtárcsa ezekről nem hullik le :D Esetleg modul szarakodhatott még. Olyankor dobja el a dolgokat mikor túl nagy vagy túl kicsi a feszültség.

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#35916) htomi85 válasza lali81 (#35911) üzenetére


htomi85
tag

Ez a tipikus bárhova elviheted de mégsem hirdetés.
Minimum 2x km és 2 ropira törésre fogadok.

(#35917) szőröscica válasza H.Ezredes (#35915) üzenetére


szőröscica
addikt

Milyen modul?

(#35918) ignorant válasza szőröscica (#35917) üzenetére


ignorant
senior tag

Hello,

talalkozott itt mar valaki e9x modelleknel kormany nyikorgas problemaval?

Egyertelmuen belulrol jon a hang, es total random produkalja (van hogy hetekig nem csinalja). :,(

Amikor eloszor elofordult akkor kapott egy adag WD40-et, de nem valtozott tole semmi.

[ Szerkesztve ]

(#35919) MPowerPH válasza ignorant (#35918) üzenetére


MPowerPH
félisten

Amig volt, addig soha. Mennyire hallhato? Kintrol semmi nem veheto eszre belole?

Don't Tread On Me

(#35920) Ummon válasza ignorant (#35918) üzenetére


Ummon
csendes tag

Nálam akkor csinálta amikor egy bizonyos pozícióba volt állítva a kormány (magasság és mennyire van kihúzva is számít).
Én lítiumos WD40-nel befújkodtam ott ahol a lenti videó mutatja, aztán ugyan úgy nyikorgott tovább :). Eltelt pár hónap, közben állítgattam is a kormányt és azóta nem nyikorog. Hogy van-e összefüggés a WD40 és a nyikorgás megszűnése között? Talán igen, talán nem, de az biztos, hogy most nem nyikorog :)

https://www.youtube.com/watch?v=gRH8caDH_uE

(#35921) majnkopf válasza MPowerPH (#35910) üzenetére


majnkopf
tag

Itthon velem rendszerint az van, hogy a VW meg a Seat tulajok mindenáron meg akarják mutatni a maguk erejét. Állandóan késztetést éreznek arra ha előttem mennek, hogy szana szét kormoljanak :D ha előttem van egy ezek közül már automatikusan nyomom a klímát belső keringetésre :DDD mondjuk nem egy erőgép mai viszonylatban az én kis 2.2es 320i(sedan) a maga 170lóerejével bár ettől én még imádom a kis autómat, de azért vicces mikor elkezdenek izmozni aztán a fél város fekete füstöt köhög 4 napig miattuk :DDD arányaiban 10ből 7 tulaj ezek közül odalép, mert kétlem, hogy mindegyik csak ilyen sportosan vezetne, viszont BMW, Audi, Merci márkáknál ez az arány ha 20ből 1.. de az sem mindig. Hihetetlen, hogy a kicsik mindig bizonyítani akarnak :DDD ja és az a legszebb az egészben, hogy városban 80ig nyomják, mint állat, mert had gyorsuljon, de ha esetleg már egy pálya felé keveredünk ott megáll a tudomány 130-150 körül.. de legalább a zebrán átküldték 80nal és ezt büszkén el is mondhatják magukról :DDD

[ Szerkesztve ]

(#35922) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

Na. Ma megörvendeztettem a kis 20d-m 58 liter OMW 100-zal :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#35923) MPowerPH válasza CharlieDrop (#35922) üzenetére


MPowerPH
félisten

Hogy mit tettel? :Y Akkor hosszu ejszaka all elotted, mire kiszivod belole az anyagot. ;] Addig ra se inditsal, mert lesz tuzijatek. ;]

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#35924) CharlieDrop válasza MPowerPH (#35923) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Már jól van mindenki :) a benzin jó helyre került :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#35925) ignorant válasza Ummon (#35920) üzenetére


ignorant
senior tag

kosz a tippeket.

Holnap megprobalom atallitani masik pozicioba.

@BMW001:

"Amig volt, addig soha. Mennyire hallhato? Kintrol semmi nem veheto eszre belole?"

Kintrol semennyire, olyan mintha a a kormany rud (ez egyaltalan a neve?) es a steering wheel csatlakozasanal keletkezne a nyikorgas.

neked volt 335d-d nem? mire valtottal?

(#35926) MPowerPH válasza ignorant (#35925) üzenetére


MPowerPH
félisten

Femes vagy inkabb 'muanyagos'?

Igen, nekem. Vettem egy 5-ost, ugyan azzal a motorral.

CharlieDrop: azt hittem, csak elirtad. Tenyleg felretankoltal?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#35927) Maxell014


Maxell014
senior tag

Sziasztok
Az történt ma munkába menetel közben hogy, egy előzés után felgyulladt az olajlámpa amit a képen is bejelöltem. De nem pirosan hanem sárgán. Megérkeztem melóhelyre leállítottam a kezembe volt a kocsikulcs és még mindig világított a lámpa. Majd egy 30 másodperc után elaludt. Akkor vissza raktam a kulcsot gyújtás rá indítottam és akkor már semmi hiba. Az olajat nem eszi. Mi lehet a hiba? Hétvégén mentem vele 800km-t hiba nélkül és előtte is ugyan annyi volt az olaj szint mint utána. 2002 525i.

[ Szerkesztve ]

(#35928) Möhe válasza CharlieDrop (#35924) üzenetére


Möhe
addikt

csomagtérbe? ;]

(#35929) erikke17


erikke17
őstag

Üdv.

Meleg motornál egy helyben alapjáraton ketyeg az autó egy 3-4 percet akkor elkezd gyengén kéken füstölni majd ha rálépek gázra dob egy kék füstpamacsot után megint abba hagyja. De 3-4 perc után megint. Mondjuk változó a dolog mert van mikor 10 perc után sem füstöl kéken. De tolhatod neki akármennyire menet közbe nem füstöl

Mi lehet ez?

Turbó hordaná ki olajat? Érdekes mert nem olajos a turbóm nem látom hogy folyna ki belőle most lesz 3 éves felújítva volt kompletten. Tengely sem löttyen. Esetleg olyan jutott eszembe, hogy intrecoolerba régi lerakódott olaj és hordaná fel?

Szívósor is volt tisztítva, EGR lefalazva.

E39 530d-ről van szó.

Előre is köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#35930) CharlieDrop válasza MPowerPH (#35926) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Tényleg, és lövésem sincs hogy lehetséges, mindig automatán tankolok, vagyis beállítom a pöcköt, ahogy nincs vákuum kikapcsol. Ugye a benzincső vékonyabb lenne és nem lehetne berakni úgy, hogy vákuum keletkezzen mert mellette jön levegő, így elég gyorsan észre lehetne venni a félretankolást, de itt beakadt, telenyomtam.

Szerencsére nagyon keveset mentem vele, nem lett baj.

@(#35928) Möhe
A hátsó ülés alá :D

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#35931) Möhe válasza CharlieDrop (#35930) üzenetére


Möhe
addikt

occóé átveszem :DDD

(#35932) CharlieDrop válasza Möhe (#35931) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Jó helyen van :)
nem biztos, hogy szeretné az M5 ezt a keveréket :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#35933) Möhe válasza CharlieDrop (#35932) üzenetére


Möhe
addikt

azt hittem a 100-as van felül ;]

(#35934) CharlieDrop válasza Möhe (#35933) üzenetére


CharlieDrop
veterán

kiszívtunk saccra 58 liter folyadékot (direkt nem benzint írtam :D), valamennyi elfolyt, volt tömítetlenségi problémám, szerencsére hogy előjött

Az mind benzin szagú, de ki tudja mennyire keveredett az össze :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#35935) Maxell014 válasza Maxell014 (#35927) üzenetére


Maxell014
senior tag

Most hazafelé a nagy melegben semmi probléma nem dobott semmi hibát szépen járt, olajszint rendbe. Felettébb érdekes....

(#35936) STC Speed válasza Maxell014 (#35935) üzenetére


STC Speed
őstag

(#35937) Maxell014 válasza STC Speed (#35936) üzenetére


Maxell014
senior tag

Éppen, hogy a maximum jelzés alatt van a nivópálcán az olaj. Meg akkor 8órával később is kevesebbnek kellene lenni az olajnak. Meg az mindegy hogy e46 vagy fl e39 ?

[ Szerkesztve ]

(#35938) STC Speed válasza Maxell014 (#35937) üzenetére


STC Speed
őstag

Ha nivon maxon az olaj és sárgán jelez be akkor a szintjeladod haldoklik, ha sokszorcsinálja még akkor cserélni kell.

(#35939) Maxell014 válasza STC Speed (#35938) üzenetére


Maxell014
senior tag

Köszi a segítséget! Drága dolog cserélni ?

(#35940) STC Speed válasza Maxell014 (#35939) üzenetére


STC Speed
őstag

Sajnos nem tudom mennyi a jeladó, de olajcserével együtt kell megtenni, azt is számold rá!
[link]

(#35941) szőröscica válasza Maxell014 (#35939) üzenetére


szőröscica
addikt

Nem nagy tetel, a kovetkezo olajcserenel ejtsd meg. Nekem nivokozepnel mar sikitozik, de csak hideg motornal. Fene se erti.

(#35942) Maxell014


Maxell014
senior tag

Köszönöm a segítségeteket ! További szép napot.

(#35943) ignorant válasza MPowerPH (#35926) üzenetére


ignorant
senior tag

"Muanyagos" nyikorgas.

Gratula a kocsihoz. En m240i-t szemeltem ki magamnak :)

(#35944) m4rekb


m4rekb
csendes tag

Sziasztok!

Túl vagyok a ledugózáson, a szívósor tisztításon és a termosztátok cseréjén. Most az első mérések alapján 8,5-ről 6,9-re ment le a városi fogyasztásom, ami már lényegesen barátibb szerintem.
Ami viszont zavar, hogy azóta bedobja hibának, hogy "Increased emission" és a kipufogónál is ilyen fütyülő hangot (talán ez a jó szó rá) lehet hallani folyamatosan. Ezekkel lehet valami kezdeni, vagy ez a
ledugózás hatása és fogadjam el, hogy ilyen? A műanyagos nyikorgás a kormánynál nekem is hallható E87-nél. Viszonylag behatárolható az a tartomány ahol nyikorog: kb. 90°-al balra fordított és közép állás között hallható, de ebben a tartományban mindig.

(#35945) szőröscica


szőröscica
addikt

Kész a kocsi, kizárásos alapon feszültségszabályozót cseréltek benne, mert a generátor jól tölt és az akkunak is kutya baja.

(#35946) CharlieDrop válasza szőröscica (#35945) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Juhééé!

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#35947) szőröscica válasza CharlieDrop (#35946) üzenetére


szőröscica
addikt

Remélem, hogy valóban ez volt a baja, mert náluk nem jelentkezett semmi probléma miután feltöltött akkuval átvitték a szervizbe. Generátor ok, akku ok, maradt a fesszabályzó.

(#35948) lali81 válasza szőröscica (#35947) üzenetére


lali81
tag

Hol csináltattad? Villamosságis műhelyben Pesten?

[ Szerkesztve ]

(#35949) CharlieDrop válasza szőröscica (#35947) üzenetére


CharlieDrop
veterán

stimmel, valami engedte az akkut lemerülni. AGM-es?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#35950) szőröscica válasza CharlieDrop (#35949) üzenetére


szőröscica
addikt

Nem AGM, valami olcso akku van benne, Electric Power. 1 eves, meg az elozo tulaj vette bele. En telre veszek bele egy AGM-es Exide-et. :)

Lali81: igen, Budapesten, a XVII. Keruletben.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.