Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22051) MPowerPH válasza Shadowbull (#22047) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nagyon jol latod a dolgokat. :R

Don't Tread On Me

(#22052) FET-MEN


FET-MEN
veterán

Ez mi a frász? Műszerfalon is írja. El ne szálljon egy lufi

Iphone 7

(#22053) whitezo88 válasza FET-MEN (#22052) üzenetére


whitezo88
nagyúr

csatlakozó? e46-ban is visszatérő gond, folyton kilazul

mod: nálam az ülés alatt.

[ Szerkesztve ]

(#22054) FET-MEN válasza whitezo88 (#22053) üzenetére


FET-MEN
veterán

Hol van az a csati? Most akkor az övre panaszkodik?

Iphone 7

(#22055) MPowerPH válasza FET-MEN (#22052) üzenetére


MPowerPH
félisten

Angolositsd, vagy magyaritsd a systemet. Vagy majd aki tud nemetul, megmondja.

Itt szemezgess. Tipushiba...
".....Leggyakoribb az ülésfoglaltságérzékelő szőnyeg szakadása, valamint az ülés alatti csatlakozók kontakthibája......."

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#22056) FET-MEN válasza MPowerPH (#22055) üzenetére


FET-MEN
veterán

Nincs baj a némettel csak a megoldást keresem a gondra.

Másik kolléga: köszi, holnap átnézem :R

Iphone 7

(#22057) Stukker1987 válasza FET-MEN (#22056) üzenetére


Stukker1987
senior tag

30d nyomatékához mit szólsz?

Nem illett volna hozzá inkább automata?

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#22058) FET-MEN válasza Stukker1987 (#22057) üzenetére


FET-MEN
veterán

Hogy mit? Egy vadállat, 2ezertől beprésel, és mint a star trekbe fènysebességre kapcsoláskor, összefolynak a dolgok odakinnt :D és nem, sokkal jobb. Ott vált az ember ahol akar, akkor kapcsol vissza amikor akar, meg itt nincs a rizikó h mikor fosik be.

Iphone 7

(#22059) MPowerPH válasza FET-MEN (#22058) üzenetére


MPowerPH
félisten

"Ott vált az ember ahol akar, akkor kapcsol vissza amikor akar, meg itt nincs a rizikó h mikor fosik be."

Ezt az automata is tudja.... :U

Don't Tread On Me

(#22060) FET-MEN válasza MPowerPH (#22059) üzenetére


FET-MEN
veterán

Tudja. Nem fikázás, de én mindíg is manuálpárti voltam. Apám autómatát akart, mert a kamionja az, és azóta kényelmesedve van :DDD De egy 230+os autónál (km) ki tudja cserélték-e rendesen a váltó olajt. Szervíz könyv ide, szervízkönyv oda.

Iphone 7

(#22061) Z0mbi válasza FET-MEN (#22060) üzenetére


Z0mbi
senior tag

En is vilageletemben hardcore voltam. manual. de most hogy a havi hazautazgatas 1000km oda es ugyanennyi vissza, sokszor gondolkodom azon mikor az A8 -on full dugoban 2 oran keresztul hogy rohadjak meg ha nem automata lesz a kovetkezo...

(#22062) MPowerPH válasza FET-MEN (#22060) üzenetére


MPowerPH
félisten

En is... Aztan amiota automata az auto, valahogy nem tudom, kigyogyultam belole. Ha most kellene valasztanom a ketto kozott, akkor bajban lennek. :B Oregszem...

Don't Tread On Me

(#22063) Stukker1987 válasza FET-MEN (#22060) üzenetére


Stukker1987
senior tag

Hiba oldalról sem egyszerű a megközelítése a váltó témának.

Manuálisnál ott a kuplung,kinyomó,kuplungmunkahenger,kéttömegű lendkerék. Ezek azért szeretnek elhasalni.
Ha ezt kiszámolod nem jön ki olcsóbbra mint egy automata javítás.

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#22064) FET-MEN válasza Stukker1987 (#22063) üzenetére


FET-MEN
veterán

Így van. De itt vannak a papírok,hogy ezek ki lettek cserélve frissen :O

Iphone 7

(#22065) CharlieDrop válasza FET-MEN (#22060) üzenetére


CharlieDrop
veterán

én belekalkuláltam, hogy majd cserélni/javítani kell, ennyi :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#22066) FET-MEN válasza CharlieDrop (#22065) üzenetére


FET-MEN
veterán

Persze. Igazatok van 1-1 csak innentől mi tudjuk hogy vigyázunk rá. Fater elmegy vele hétfőn 10km-et pénteken meg haza jön. Ezen sose fog elromlani :D

Iphone 7

(#22067) ignorant


ignorant
senior tag

En is nagy manual fanatikus voltam, addig amig meg nem lett az elso automata kocsim.

Szemely szerint nem fogok manualt venni soha tobbet, mert lassu es kenyelmetlen/folosleges lab/keztorna.

Arrol nem beszelve hogy kezi valto mukodteteset egyik csaladtagomra se biznam ra szivesen.

(#22068) Stukker1987 válasza FET-MEN (#22066) üzenetére


Stukker1987
senior tag

Megértelek:)

Azt viszont nem értem,hogy miért nem látunk képeket a vasról:D

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#22069) Nem3sys válasza FET-MEN (#22066) üzenetére


Nem3sys
tag

Akkor arra nagyon kellett az 530D :D

Seat Ibiza 1.9TDi 200+++

(#22070) FET-MEN válasza Stukker1987 (#22068) üzenetére


FET-MEN
veterán

Mert kikötötték,hogy ezt nem tehetem fel. De nem kamu ne aggódj :D

Iphone 7

(#22071) Stukker1987 válasza FET-MEN (#22070) üzenetére


Stukker1987
senior tag

Nem is gondoltam ilyenre :N

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#22072) Dr. Gonzο


Dr. Gonzο
senior tag

Sziasztok!
Szerintetek ez mennyire jó vétel?

(#22073) CharlieDrop válasza Dr. Gonzο (#22072) üzenetére


CharlieDrop
veterán

vmiért nekem nem jó most a HA, de, ha ez 1040000 Ft, az azt jelenti, hogy max 3000 de inkább 2500 euro volt kint, nézd meg azért mit kapni ;)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#22074) FET-MEN válasza CharlieDrop (#22073) üzenetére


FET-MEN
veterán

Ennyiért korrekt :) főleg 3 ezres diesel durva lehet erre a,,kisautóra" :)

Iphone 7

(#22075) CharlieDrop válasza FET-MEN (#22074) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Korrekt?
hát jó, legyen, meg kell nézni, amúgy azt hiszem ennek 204 lovasnak kellene lennie, ha valóban 2003-as, VIN-t kérjen el, át lehet nézni milyen felszereltségű eredetileg.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#22076) aero. válasza CharlieDrop (#22075) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

330d/xd/cd M57D30 1999–2003 2926 I6, 24v 184 PS (135 kW; 181 bhp) ;)

(#22077) whitezo88 válasza FET-MEN (#22074) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Hat lehet vele pirosnal gyorsulosat jatszani de altalaban csak a segget latjak a kocsinak, 410 nm osszkereken nem vicc :)

(#22078) CharlieDrop válasza aero. (#22076) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Igaz, igaz, bár 2002-től van M57N...

ezért kellene VIN

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#22079) FET-MEN válasza whitezo88 (#22077) üzenetére


FET-MEN
veterán

az biztos :)

Iphone 7

(#22080) Nem3sys válasza Dr. Gonzο (#22072) üzenetére


Nem3sys
tag

Km az 2x annyi minumum vagy 3x.

Seat Ibiza 1.9TDi 200+++

(#22081) Dr. Gonzο válasza Dr. Gonzο (#22072) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Km óra állásban már nem hiszek, így ez annyira nem alap kérdés. De egy 3000-es dieselnek 500.000-ig nem szabad semmi motor problémát produkálni. Leszámítva a lendkereket. Nekem egy kis kombi kell, ami lehetőleg 4 kerekes és megbízható. Régebben volt BMW-m és szerettem azt az autót, ezért néztem ki ezt a példányt. Kérdésem azért merült fel, hátha tudtok valami csúnya típushibát mondani róla ami miatt ne vegye meg az ember fia. Megpróbálok ráugrani, meglátjuk mi lesz belőle.

(#22082) rabtibus válasza Dr. Gonzο (#22081) üzenetére


rabtibus
tag

szerintem, mindenképp vigyél magaddal olyan embert aki rendelkezik autószerelő-autófényező ismeretekkel, esetleg van computere amit rá tud dugni a kocsira, bele tud nézni ...
Én is így vettem az én autómat, VIN kódot mindenképpen kérd el, esetleg kérjél más képeket is mielőtt elmész megnézni, mond el mik érdekelnek a képeken, ha lefotózza akkor már nincs titkolni valója.

külsőre egyébként szépnek néz ki, de az űlésekről beltérről csomagtérről nincs kép, - nekem - az is fontos lenne.

[ Szerkesztve ]

(#22083) FET-MEN


FET-MEN
veterán

Srácok angel eye izzós vagy ledes? Mert sárga izzósan világít szeretnénk jégfehérre cserélni benne az izzókat.

Iphone 7

(#22084) MPowerPH válasza CharlieDrop (#22078) üzenetére


MPowerPH
félisten

2003-ig elvileg az M57D30 184 lovas motor volt bennuk, de 390NM-el. 2004-tol kezdtek el a TU motorral szerelni, az mar 204 lovas, es 410NM-t tud. Ahogy nezem, a katalogus is mind azzal irja, de csak a 2004-eseket. Szoval ez valszeg pont a rancfelvarras elott jott le a gyartosorrol. Kar erte....
En biztosan azzal keresnem, sokkal kevesebb problema van vele, kevesebbet is fogyaszt, es joval fickosabb is vele az auto.(ami csak kicsinek latszik, de igy is ~1700kg, ami akkoriban rettento sok volt. Ez ugye betudhato a 4x4-nek.)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#22085) CharlieDrop válasza MPowerPH (#22084) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Lehet volt 1-2 piac ahol nem volt még új, igaz :)
Én is 204 lovassal vennék, bár a 184 meg egyszerűbb állatfajta :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#22086) BeZol válasza FET-MEN (#22083) üzenetére


BeZol
őstag

Nálam izzós, kb. 2 évente ki is ég mindig vmelyik oldal, hálistennek 3 perc alatt cserélhető az izzó.
Érdemes külföldi oldalakon utánaolvasni, hogyan oldható meg a téma, általában képek is vannak.
Egy ideig én is keresgéltem jégfényt, de sokkal kontrasztosabb a sárga fény+xenon, meg maga a sárga fény is jobban passzol sztem. Vannak színezett üvegű izzók, azzal a legfilléresebb megoldani, de akár komplett lámpacserével is lehet. De tuti van más megoldás is, google-t ajánlom ;)

(#22087) FET-MEN válasza BeZol (#22086) üzenetére


FET-MEN
veterán

Köszi :) ez nem xenonos sajna. De jól világít. Csak az angel üssön ki belőle :)

Iphone 7

(#22088) KINKY_007 válasza FET-MEN (#22087) üzenetére


KINKY_007
aktív tag

Nem fog kiütni, kicsi a teljesítménye, csak a legfrissebb szériákban 'üt'.
A ledes világít fehéren, a rendes minőség (világít és nem jelez a kocsi hibát) 20e felett van.

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#22089) FET-MEN válasza KINKY_007 (#22088) üzenetére


FET-MEN
veterán

Lefotóztam faternak,hogy milyen izzó megy bele. Szerintem sem lesz megoldható. A led meg igen,drága de hatásos,tartós. Megeszi akkor a system a ledet?

Apropó rückhaltessystem még mindíg világít. Jobb alul lóg egy müanyag izé amibe összefut pár kábel (ülés alatt)

[ Szerkesztve ]

Iphone 7

(#22090) KINKY_007 válasza FET-MEN (#22089) üzenetére


KINKY_007
aktív tag

Erre nézz körbe:
Ilyen, itt is lehet venni.
Ez a legdurvább, eddig csak 6w-eseket láttam.
A hagyományos izzó sokkal olcsóbb, de azt tényleg cserélgetni kell, úgyhogy a led akár be is hozhatja az árát...

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#22091) MPowerPH válasza KINKY_007 (#22090) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez is jo... En is ilyet tettem bele. Van ennek egy dragabb valtozata is, az MTEC H8 CREE, £140. Na de tudod ki koltene ra ennyit...

Don't Tread On Me

(#22092) Chal válasza FET-MEN (#22089) üzenetére


Chal
addikt

Egy másik BMW topicban parázs vita folyt erről jó 1 héten át, nagyjából a következő végeredménnyel:

Az autó alapvetően nem eszi meg a ledet (már ha van benne ellenőrzőrendszer!), hiszen teljesen más áram folyik rajta, így riasztani fog.

Ezzel három dolgot lehet tenni:

- nem foglalkozol vele
- átkódolod (kódoltatod) a szoftverben a riasztási szinten a led áramához
- teszel be ellenállást (vagy gyárilag benne van a ledes megoldásban), ezáltal "emulálsz" egy normál izzót

A legutolsó a legjobban kerülendő, mert felesleges plusz terhelés, ami melegszik és ezáltal problémákat okozhat, + eleve egy gány módszer, nekem is sértené a szépérzekem.

De tényleg nem saját tapasztalat, csak egy nagyobb vita eredményét foglaltam össze :)

[ Szerkesztve ]

(#22093) KINKY_007 válasza Chal (#22092) üzenetére


KINKY_007
aktív tag

Nálam már elég régóta ledes (6w- mtec) van, semmi baja és nincs hibakód sincs.
Ha most vennék én is ezt választanám, amit bmw001 is használ.

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#22094) FET-MEN válasza Chal (#22092) üzenetére


FET-MEN
veterán

Akkor marad ahogy van. Jól nézett volna ki. De mindegy. Így is megbámulják :D

Iphone 7

(#22095) Chal válasza KINKY_007 (#22093) üzenetére


Chal
addikt

Mert van benne egy ellenállás valószínűleg. Ha jó minőségű a cucc, akkor teljesítményellenállás legalább, és nem porlad el szép lassan a hőtől pár év alatt. Ha nem, akkor viszont csúnya dolgokat művelhet egy idő után.

Amúgy sokan dicsérik az mtec-et, nem hiszem hogy valaha bajod lesz vele, de azért nem árt tudni hogy milyen trükkök árán működik (van pár miniatűr fűtőest az autódban, amik csak fűtenek bele a vakvilágba értelem nélkül, csak azért, hogy téged ne zargasson a számítógép :) ).

[ Szerkesztve ]

(#22096) Xmodule


Xmodule
őstag

Na a fogyasztásom kezd beállni ahogy látom és a nyár még csak most jön majd. Viszont mintha a szélvédöfolyadák moso tartályom lyukas lenne, vagy valamelyik illesztés, csö. Mert nem is használtam egyáltalán és már el is fogyott.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#22097) whitezo88 válasza Xmodule (#22096) üzenetére


whitezo88
nagyúr

sokat utazol országúton, pályán? nekem 18i és többet iszik. bár ahogy látom, igen.

[ Szerkesztve ]

(#22098) Xmodule válasza whitezo88 (#22097) üzenetére


Xmodule
őstag

Igen szinte csak ott megyek. Napi 120km ez a minimum es 96% 80-110 km/h út. Amugy pont azon gondolkoztam hogy ilyen havi 3x tele tank mellet milyen sűrűn kene a benzin szurot cserelnem?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#22099) aero. válasza Xmodule (#22098) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Elég olajcserekor. :)

(#22100) Xmodule válasza aero. (#22099) üzenetére


Xmodule
őstag

wow olyan sürün? Az évente 2 alkalom nálam akkor. Azt gondoltam elég ritkábban is mondjuk olyan 40-50e km utan.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.