Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22801) Manson válasza SocketA (#22799) üzenetére


Manson
csendes tag

powerflexben gondolkodtál már ? nem olcsó, de nem megy szarrá sose, ... +lifetime gari van rá.

http://give-me-stuffs.com - a legjobb árakkal! Innen vedd a hardvert!

(#22802) SocketA válasza Manson (#22801) üzenetére


SocketA
aktív tag

Igen, neztem, de az is csak "belso", ugye? Az az igazsag, hogy csak 1-2 evre veszem ezt a kocsit, es nem akarok tul sokat beletenni, plane, hogy nem a teljesitmenye miatt veszem, hanem azert, mert jol nez ki :D
Ha nyomnam neki, akkor aldoznek ra, de igy feleslegesnek tartom. Azert merek meg akar a bontott gondolataval is eljatszani. Bar alapbol nem tudom, hogy mennyit birnak ezek a szilentek...

Masik: a kocsiban lattam, hogy business cd van benne, allitolag 12 hangszoroval. Ez vajon tud mp3-at jatszani, vagy esetleg lehet cd valto benne?

Hogyan lehetne megoldani mp3 lejatszasat? Transmittertol felek, hogy sisteregne, aux-nak onmagaban nem latom ertelmet. Vegyem ezt a kesztyutartoba epitheto mp3-at?

(#22803) CharlieDrop válasza SocketA (#22799) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Erről beszéltem, ha ezt 5000-ből akarod megúszni, akkor részvétem... van annyiért is ház nélkül (elvileg nem kell venni), de 15-ért olyat veszel, amit többet nem kell cserélni

Mp3: nem tud. Lehet 2 évre venni, akkor is 3x cserélsz szilentet, ha 5000-ért veszel. Ha olcsó vackokat veszel meg hozzá, akkor többször cseréled és meg is bosszulja magát...

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#22804) SocketA válasza CharlieDrop (#22803) üzenetére


SocketA
aktív tag

Melyik lenne az, ami tartosabb? Kerhetek egy linket?

[ Szerkesztve ]

(#22805) Xmodule


Xmodule
őstag

csinaltam ma egy kis videot nalam mennyire kotyog a valtokar. normalis ez? amugy neha mikor berakom sebessegbe rant is egy kicsit pedig a kuplung be van nyomva rendesen. meg neha fura hang jon halutrol is valtasnal. video

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#22806) CharlieDrop válasza SocketA (#22804) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Írták a powerflexet :)
A másik egyéni rendelés, ahhoz nincs link és én is sorban állok hozzá:)

@(#22805) Xmodule:
Kotyogás az normális :( Váltó persely csere, a többit passzolom.

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#22807) SocketA válasza CharlieDrop (#22806) üzenetére


SocketA
aktív tag

(#22806) CharlieDrop En arra gondoltam, hogy a sok kaphato kozul melyiket erdemes venni, mert van egy csomo marka. Atgondolom meg ezt a powerflexet...

Amugy van egy alvazszamom. Tudok vele valamit kezdeni? Van olyan szerviz, aki pl. e-mailba megmondja nekem, hogy milyen javitasok voltak a kocsin?

(#22808) CharlieDrop válasza SocketA (#22807) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Max ha kintről hoztad, itthon szerintem nincs.

Pont ezért mondtam a powerflexet, az egy márka ;)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#22809) Oracle


Oracle
senior tag

Hali

Vadászom továbbra is a megfelelő 320D-t számomra és némelyik ígéretesnek tűnő példányban, az a ronda fa betét van a kormányban,műszerfalon és az ajtókban. Ezeket ki lehet cserélni feketére vagy ezüstre? :F

(#22810) SocketA válasza Oracle (#22809) üzenetére


SocketA
aktív tag

A muszerfalban es a kormanyon konnyu kicserelni, az ajtot en egybe cserelem majd a belsovel egyutt, ezert nem tudom, hogy az ajtobol mennyire nehez kiszerelni az ajtobehuzot.

(#22811) Eyesis válasza Oracle (#22809) üzenetére


Eyesis
őstag

ha kicserélni nem is, de lefóliáztatni simán lehet, én is ezt tervezem, mondjuk fekete szálkoptatott alumínium hatásúra :)

Eyesis

(#22812) pityeszka válasza Xmodule (#22805) üzenetére


pityeszka
őstag

Az utolsó váltásnál hallom ugyanazt a dübbenést ami nekem is van. Cseréltem már difi szilentek, hardyt, stab, szilenteket, hiába. Olyan mintha nem emelne ki a kuplung jól és nem szűnne meg a hajtás rendesen. Egy BMW szaki azt mondta nem tudtak vele mit kezdeni cseréltek difit, féltengelyt, kuplungot, lendkereket nem szűnt meg ez a dübbenés együtt kell vele élni, típushiba. Engem nagyon idegesít szóval a következő projekt kuplung csere lesz ha az a probléma, ha nem, meg egyébként is még a gyári van benne ha jól tudom...A váltó nálam is így lötyög.

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#22813) Shadowbull


Shadowbull
addikt

X5M a hosszu hetvegere.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#22814) hdman válasza Shadowbull (#22813) üzenetére


hdman
őstag

Szép a bőr! usa verzió?

Sopron city :)

(#22815) SocketA válasza pityeszka (#22812) üzenetére


SocketA
aktív tag

Akkor ez a valto lotyoges normalis? Eleve ilyen volt? Mert amit most veszunk, abban is elegge mocorog.

(#22816) Chal válasza mhif (#22732) üzenetére


Chal
addikt

Székesfehérváron megnéznék egy BMW-t a napokban, ott a városban tudnátok ajánlani szervizt ahol tisztességes állapotfelmérést csinálnak, köszönöm! Őket találtam neten, esetleg valakinek tapasztalat velük kapcsolatban?

Remélem nem írok még későn: ugye nem egy fehér E91 320D, egy idős(ebb) bácsinál? Nagyon csúnyán át akartak vele vágni még januárban, és az autó azóta is fel-fel tűnik a hahun, ezért kérdezem csak.

[ Szerkesztve ]

(#22817) hdman válasza Chal (#22816) üzenetére


hdman
őstag

Leírod a részleteket? Ha nem publikus, priviben :)

Sopron city :)

(#22818) Shadowbull válasza hdman (#22814) üzenetére


Shadowbull
addikt

az.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#22819) Chal válasza hdman (#22817) üzenetére


Chal
addikt

Rákerestem, most nincs fent, remélem nem sózták rá valakire :( Írtam ide róla amúgy akkoriban, 2010-es 320D, 330.000km valós futással, 135.000-el árulva. Mikor szembesítettem az ürgét a dologgal, két reakciója volt: "basszemeg, pedig mennyit fizettem érte hogy megoldják!" illetve hogy "elárulja hogy jött rá?".

(#22820) BeZol válasza Shadowbull (#22813) üzenetére


BeZol
őstag

Huh, ez aztán jó vörös belül, nemám vérszemet kapsz menet közben :D
Várom az élménybeszámolót is.

(#22821) Shadowbull válasza BeZol (#22820) üzenetére


Shadowbull
addikt

Sohasem voltam SUV rajongo, sot kifejezetten ellenszenvesnek talaltam ezt a kategoriat, mindig is a lapos, szeles autok vonzottak.

Namost a velemenyem erosen valtozoban van :) Nagyon kenyelmes a kozlekedes ezen modja, a csalad is dicseri, hogy mennyire komfortosan lehet benne utazni. Nem raz, kellemesen ringatozik inkabb, es 130ig meg csak nem is zajos, kicsit talan a gumik zaja eros, de ezen extra szelesek vannak. Hosszutavu utazashoz eddig ez a legjobb amit probaltam.

Ez nyilvan nagyon megy, 555 lo, 4,7 alatt van szazon, kabe ket es fel tonna, erdekes kombinacio :) Eloszor mondom egy M-es BMWre hogy felesleges. Egyszeruen nem csabit semmi a szaguldozasra. Orszaguton 100nal benyomja az ember a tempomatot, es hallgatja a zenet, kozben meg kibrummog a vilagbol, ez erre valo.

Varosban szuk utcakban remalom, parkolohazban, melygarazsban meg horror, de errol legalabb elso pillantasra latszik hogy nem varosi auto.

Egy 30d valtozattal meg pirvatban is elgondolkodnek rola, az szerintem tenyleg mindenre eleg.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#22822) hdman válasza Shadowbull (#22821) üzenetére


hdman
őstag

Amúgy érdekes párost alkot az előtte lévő Astrával :) Kb 40 darab kijönne az árából :)

Nem csesztetnek a magyar rendszám miatt?

Sopron city :)

(#22823) BeZol válasza Shadowbull (#22821) üzenetére


BeZol
őstag

Hát igen, teljesen más SUV-ból látni a forgalmat, ezzel pedig még száguldozni is lehet. Én még csak X6-os activehybridet meg új X5 30D-t vezettem.
Nem kell kátyúkat kerülgetni sem, van hely hátul, idősebbeknek nem okoz fájdalmat a ki-be szállás, és nem is kell ki-becsomagolni magadat. Aztán ott van még a nagy csomagtartó is, és az alkalmi terepképesség a vidéki tanyához :D

Én a GL mercedesen szörnyűlködtem a múltkor, hogy mi a francért lóg ki ennyire, aztán nézem, hogy basszus csutkára beállt a csóka vele, és még így is legalább 1/4 autónyi kilógott a parkolóhelyről, és akkor még nem is beszéltünk a széltében maradó pici helyről...

Hát nekem a 30D változatos új X5 olyan semmilyen volt, 40d-t vagy M50D-t érdemes inkább, mert a 30D kevés, kb. egy 320D szintjét hozza, persze ízlések és pénztárca kérdése.

Viszont anno az az X6, azt hiszem 4.4 V8 és talán 485 paci, huh, hát a hangja egy állat volt, és ahogy felemelkedett gázadásra a kocsi eleje, mintha egy felszarvazott bika indult volna meg, nagyon tetszett, persze 24literes fogyasztást írt a computer, eléggé kemény lehet fenntartani, igaz már nem is gyártják.

Ettől függetlenül nekem még mindig ellenszenvesek a SUV-ok, de praktikusabb nem igazán van. Én pl. nem tudok szegély fölé se parkolni, nemhogy felmenni a szegélyen :N

(#22824) Shadowbull válasza hdman (#22822) üzenetére


Shadowbull
addikt

az Astra az aposome, most naluk husvetozunk.

[ Szerkesztve ]

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#22825) Shadowbull válasza BeZol (#22823) üzenetére


Shadowbull
addikt

fogyasztast nem is irtam: Münchenben nullaztam, kabe 700km-t mentunk eddig, a forgalom nagyon nagy volt, sok dugoval, haladni nem igazan lehetett, igy all most 13,7-en.

Holnap megyunk Pestre, aztan hetfon vissza, szerintem felfele fog kuszni az atlag, de ettol az autol 14-15 liter egyaltalan nem rossz.

Az uj "takarekosabb" lesz, eleve a 8HP miatt is, meg a motor is jobb.

[ Szerkesztve ]

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#22826) BeZol válasza Shadowbull (#22825) üzenetére


BeZol
őstag

Ez tényleg nem vészes.

(#22827) MPowerPH válasza Shadowbull (#22825) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az nagyon rendben van. Akkor ugyan ez a motor az 5-os kaszniban teljesen elfogadhato ertekeket produkalhat. :U Kivancsi vagyok, ha taposod neki 200, es a folott, akkor mit beker majd.

Don't Tread On Me

(#22828) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

Csodálkoznék ha hangos lenne. Ma döbbentem meg milyen csöndes az e46 igazából.

Én 170 magas vagyok szóval akár egy x1 is elég lenne :-)

De szép kis dög, köszi a beszámolót :-)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#22829) Shadowbull válasza MPowerPH (#22827) üzenetére


Shadowbull
addikt

nincs ugyanez a motor 5erben. Ebben az S63O0 van, az F10 M5-ben meg az S63T0, tok mas a ketto. Peldaul ez nem Valvetronicos, az M5 igen, ezt nem az M GmbH fejlesztette (hanem amikor a BMW csinalta az N63-at, akkor mellekesen megcsinaltak ezt is) az S63T0-t meg igen.

Azzal 12-13 liter kozott szoktam fogyasztani, de jelentosen nagyobb dinamikaval.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#22830) MPowerPH válasza Shadowbull (#22829) üzenetére


MPowerPH
félisten

Koszi a kiegeszitest, ezt nem tudtam. Azt gondoltam, hogy koltsegcsokkentes cimen 1-1 varians van minden hengervariacioban.

Don't Tread On Me

(#22831) Kiskokó válasza Shadowbull (#22829) üzenetére


Kiskokó
veterán

te tulajdonképpen, hogy is, hol és mit csinálsz hogy ilyen tapasztalatokat szerzel ?

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#22832) hdman válasza Kiskokó (#22831) üzenetére


hdman
őstag

Nem akarok belepof, de azt hiszem a bmw m részlegénél mérnök.

Sopron city :)

(#22833) skitzoo


skitzoo
senior tag

Sziasztok. Most akarok venni egy BMW-t. De nemtudom milyet. (Elképzelések vannak, mint pl: 328i 320d.)
Az lenne a kérdésem, hogy ki milyet ajánlana. Ár max 800e. Kikötés annyi lenne, hogy ne fogyasszon sokat.
(8L allat kb. Ha egyáltalán van ilyen. És még annyi, hogy a kombi kizárva.)

Szerk: Még annyi, hogy mire kell figyelni, mit érdemes megnézni stb, stb.

[ Szerkesztve ]

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#22834) Eyesis válasza skitzoo (#22833) üzenetére


Eyesis
őstag

800ezer FTos BMW és 800ezret költesz rá? Vagy Te vennél egy hibátlan 20 éves autót? :)

Eyesis

(#22835) KINKY_007 válasza skitzoo (#22833) üzenetére


KINKY_007
aktív tag

Max. matchbox-ot lehet ennyiből. Nem a fogyasztás lesz egy 10-20 éves kocsinál a tétel...

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#22836) skitzoo válasza Eyesis (#22834) üzenetére


skitzoo
senior tag

Azért kértem ötleteket. :) Az ár mehet feljebb.

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#22837) KINKY_007 válasza skitzoo (#22836) üzenetére


KINKY_007
aktív tag

A jó állapotó autót meg kell fizetni sajna. Vagy a vételárkor, vagy apránként. A 328i is elmegy 7-8 körül városon kívül nyugodtan vezetve. A 320d sokkal kevesebbet eszik, de egy javításnál könnyen elvisz pár évi üzemanyagmegtakarítást.

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#22838) skitzoo válasza KINKY_007 (#22837) üzenetére


skitzoo
senior tag

Milyen bajok jöhetnek elő? Autóalkatrészből van sok. (90% BMW. Bontóból való :DDD )

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#22839) KINKY_007 válasza skitzoo (#22838) üzenetére


KINKY_007
aktív tag

Gondolom e46-ban gondolkodsz, itt van néhány tulaj 318-cal biztos segítenek majd. A 328i motorja elvileg nem problémás, ha megkapja a kötelező gondoskodást. A 320d-nél több változat is van, itt több 100e környékét is eléri, ha neked kell felújítani. A hajtás, futómű mindegyiknél a futástól, használattól függ, de azt látni milyen állapotban van...

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#22840) CharlieDrop válasza skitzoo (#22833) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Ne fogyasszon sokat és a 28i üti egymást :-D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#22841) Eyesis válasza skitzoo (#22833) üzenetére


Eyesis
őstag

Lényeg a lényeg, ha nem akarsz egy álló kocsit nézegetni az utcádban, akkor jobb ha tartalékolsz egy kis javítási költségnek valót is. Ha 800ezret tudsz erre szánni, akkor mondjuk max 4-500ezerér vegyél jó állapotú autót.

Eyesis

(#22842) KINKY_007 válasza CharlieDrop (#22840) üzenetére


KINKY_007
aktív tag

A 28i nem fogyaszt olyan rettenetesen, közúton nem kell pörgetni 7-8 körül elmegy, a város (Bp.) más téma, ott 12-13.

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#22843) Xmodule


Xmodule
őstag

tudtok e valami olyasmi oldalt ahol szepen le van irva hogy hany km enkent erdemes cserelni dolgokat pl vizpumpa hajtaslanc termosztat gyertya szijak stb stb?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#22844) Eyesis válasza Xmodule (#22843) üzenetére


Eyesis
őstag

Mivel úgysem annyi van benne, mint azt sokunk látja ez max félrevezet :) Nagyjából mindent akkor kell cserélni, ha elromlik, vagy már nem olyan, mint kéne... lekopott, elkopott, eltört, elszakadt, elfogyott...
Olaj egyedül, amit lehet kilométerhez kötni talán, de ezt is szokás megnézni, hogy milyen a színe..

Eyesis

(#22845) Xmodule válasza Eyesis (#22844) üzenetére


Xmodule
őstag

ebben a kocsiban e46 ami nekem van 100% az ora allas. mivel napi szinten kell a kocsi meloba jarni (120km) ezert szetetnem inkabb megelozni az eltorik elszakad ut szelen marad szitukat.:) leginkabb a termosztattol tartok hogy zarva marad es felfö a motor. akkor aztan van mit cserelni gobdolom. most azt irja a kocsi higy 1500km mulva inspektion kell csak nem tudom 1 es vagy 2es. szerviz konyvet neztem ilyenek vannak hogy gumi nyomas meg biztonagi övek lampak ezeket az eves vizsgan is megnezik amugy (sved). szeretem magam csinalni amit tudok.

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#22846) CharlieDrop válasza KINKY_007 (#22842) üzenetére


CharlieDrop
veterán

El tud, hosszú távon, de ha nem akarod pörgetni, minek 28i? ;-)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#22847) Eyesis


Eyesis
őstag

Tegnap így nézett ki a kocsim :( Sőt, ez még marad amíg nem szerzek hozzá olyan kormányművet, ami középen nem lóg, ergó felújítható, vagy jó állapotú.

Ilyen számokat tudtam leszedni róla:
01488992
0154 \ 259
7852 501 924
02.1 EN AX 46000
7882 103
M25/1/o M26/1/u 1 202
19.03.05 00:58 7852/924
Ezek alapján van aki tudja, hogy nekem pontosan milyen kormányművet is kell keressek? :)

Eyesis

(#22848) Shadowbull válasza Eyesis (#22847) üzenetére


Shadowbull
addikt

itt keresgess.

http://www.bmwetk.info/

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#22849) Oracle


Oracle
senior tag

Hali

Megtudja valaki mondani, hogy ebben a motorban van e olyan pillangószelep ami beesek a hengerekbe? 2005/01 E46 (3FL) Engine M47DO1 köszi.

(#22850) CharlieDrop válasza Oracle (#22849) üzenetére


CharlieDrop
veterán

van. :)

(#22847) Eyesis: e60 kormányművet, ez a szám segíthet: 7852 501 924

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.