Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21401) ignorant válasza KINKY_007 (#21400) üzenetére


ignorant
senior tag

Orulok, hogy itt is belefutni olyan hulyegyerekbe akinek nehezere esik a szovegertelmezes.

Nem egy cikk alapjan mondom, hogy nem jo valasztas, ha valakinek fontos a megbizhatosag. BMW altal szervezett trackdays-en is elromlott par, amikben 5-7000km volt, ott voltam, ez tapasztalat.

Szetnezhetsz forumokon, megkerdezhetsz szereloket, evidens hogy az ujabb M-esek 150 000 kilometerig, garanciaval vedve jok. Ezutan epeszu embernek tul sok rizikot jelentenek.

Nem azt mondom, hogy sz@rok, hanem hogy mas szemlelettel keszultek mint a regiek.

Nagyon sok dologban nem ertek egyet BMW001-el se, de abban igaza van, hogy a e39-ig bezarolag sokkal kevesebb (es kisebb) problema van mint az ujakkal, persze bonyolultabbak, jobban ki vannak "elezve", de ez nem valtoztat azon, hogy nem a megbizhato auto mintakepei.

Mellesleg, az "iparag" amirol beszelsz elen jar a "planned obsolescence" gyakorlati alkalmazasaban. Ha nem tennenek igy, nem porogne az alkatresz es uj auto biznisz, ha ezt nem birod felfogni akkor csak sajnalni tudlak.

Vegyel uj vagy alig hasznalt ujabb M-et, es azutan beszelgess a megbizhatosagrol (ja, hogy nincs penz?, vegyel fel deviza hitelt) ;-)

(#21402) KINKY_007 válasza ignorant (#21401) üzenetére


KINKY_007
aktív tag

Milyen fejlesztési tapasztalatod is van belső égésű motorok terén, nagyokos?
Köszönöm, már megvannak az autóim, amiket szerettem volna venni...

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#21403) ignorant válasza KINKY_007 (#21402) üzenetére


ignorant
senior tag

[ Szerkesztve ]

(#21404) KINKY_007 válasza ignorant (#21403) üzenetére


KINKY_007
aktív tag

Tehát te, mint a csillagflotta legjobb űrhajónak parancsnoka megállapítod, hogy a BMW olyan eszközökkel rendelkezik, ami 150 000 km bármilyen körülmények közötti megtételére képes autókat gyárt (mert ugye gariban nem szeret ingyen cserélni), de 150 000 km után, még ha csak tologatva voltak, akkor is tönkremennek.
Köszönöm a részletes indoklást, mindjárt értjük egymást!

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#21405) ignorant válasza KINKY_007 (#21404) üzenetére


ignorant
senior tag

Szerintem ne eroltesd...ugy nez ki nem megy ez, sokadik nekifutasra se. :N

(#21406) KINKY_007 válasza ignorant (#21401) üzenetére


KINKY_007
aktív tag

Jó, legyen soronként:
'Orulok, hogy itt is belefutni olyan hulyegyerekbe akinek nehezere esik a szovegertelmezes.'
Lehet, én több éve vagyok PH-s, mint amennyi a te IQ-d.

'Nem egy cikk alapjan mondom, hogy nem jo valasztas, ha valakinek fontos a megbizhatosag. BMW altal szervezett trackdays-en is elromlott par, amikben 5-7000km volt, ott voltam, ez tapasztalat.'
Bocs, nem tudtam, hogy te a röntgen szemeiddel látod a múltat és a motorblokkban történt folyamatokat, amit egy szakértő csoport szétszedés és számítógépes elemzés után sem tud biztosan megmondani.

'Szetnezhetsz forumokon, megkerdezhetsz szereloket, evidens hogy az ujabb M-esek 150 000 kilometerig, garanciaval vedve jok. Ezutan epeszu embernek tul sok rizikot jelentenek.'
Nem hiszem, hogy minden elégedett, több milliót kereső emberek beszámolnak a neten a kedvező tapasztaltainkról, akik már több generációt is vett az M-ből.

'Nem azt mondom, hogy sz@rok, hanem hogy mas szemlelettel keszultek mint a regiek.'
Ezt felénk úgy nevezik fejlődés, nyilván meg tudnák ugyanazt csinálni, de azt nem vennék meg...

'Nagyon sok dologban nem ertek egyet BMW001-el se, de abban igaza van, hogy a e39-ig bezarolag sokkal kevesebb (es kisebb) problema van mint az ujakkal, persze bonyolultabbak, jobban ki vannak "elezve", de ez nem valtoztat azon, hogy nem a megbizhato auto mintakepei.'
Ha valami bonyolultabb egyértelműen több a hibalehetőség, de ezt egy laikus nem tudja igazából mérlegelni.

'Mellesleg, az "iparag" amirol beszelsz elen jar a "planned obsolescence" gyakorlati alkalmazasaban. '
Lásd csillagflotta kapitány... Echte baromság! Egy autógyár sem engedheti meg magának, hogy eldobható autót csináljon, de nyilván költséghatékonyan akar gyártani, nincs végtelen ideje tesztelni, a beszállítók termékét azonos szinten tartani, stb...

'Ha nem tennenek igy, nem porogne az alkatresz es uj auto biznisz, ha ezt nem birod felfogni akkor csak sajnalni tudlak.'
Persze Móriczka...

'Vegyel uj vagy alig hasznalt ujabb M-et, es azutan beszelgess a megbizhatosagrol (ja, hogy nincs penz?, vegyel fel deviza hitelt) ;-)'
Félnótás barátom, ha vennék is, az is csak egy lenne a sok közül és a vezetése nem jelenti az, hogy profi szervizes szakember leszek, mert padlóig tudom nyomni a gázpedált!

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#21407) ignorant válasza KINKY_007 (#21406) üzenetére


ignorant
senior tag

nyugi, nem kell idegeskedni :U

Bocs, nem tudtam, hogy te a röntgen szemeiddel látod a múltat

:D (Ezzel megnevettettel, koszonet erte)

Nem hiszem, hogy minden elégedett, több milliót kereső emberek beszámolnak a neten a kedvező tapasztaltainkról, akik már több generációt is vett az M-ből

nem tudom hogy vagy vele, de en azert szetnezek, hogy milyen informaciok vannak neten egy termekrol, tulajdonosoktol.

Ezt felénk úgy nevezik fejlődés, nyilván meg tudnák ugyanazt csinálni, de azt nem vennék meg...

Nem mondtam egy szoval se, hogy nem tortent fejlodes.

Ha valami bonyolultabb egyértelműen több a hibalehetőség, de ezt egy laikus nem tudja igazából mérlegelni.

Itt latszik, hogy meg sosem koltottel sok penzt valamire. En szemely szerint utalnam ha nem bizhatnek egy 30 millios barmiben :D

Félnótás barátom, ha vennék is, az is csak egy lenne a sok közül és a vezetése nem jelenti az, hogy profi szervizes szakember leszek, mert padlóig tudom nyomni a gázpedált!

Egy szoval sem mondtam hogy en az vagyok, csupan a rendelkezesre allo informaciok alapjan irtam azt amit + (kis) tapasztalat.

Most utoljara megprobalom a leheto legegyszerubben osszefoglalni a velemenyem:

A sok kilometeres uj szerias M-ek, nem tunnek jo valasztasnak azoknak akik 2. tulajkent garancia ido lejarta utan szeretnek birtokolni ezeket.

(#21408) KINKY_007 válasza ignorant (#21407) üzenetére


KINKY_007
aktív tag

Miről beszélünk?
"Egy egyszerűbb, kevésbé kihegyezett konstrukcióban valószínűleg kevesebb a hibalehetőség, de a mostaniak gyárilag 500 körül vannak lóerőben, a régiek erős átalakítás után tudják ezt esetleg."
Szerintem erre simán rímel.
"A sok kilometeres uj szerias M-ek, nem tunnek jo valasztasnak azoknak akik 2. tulajkent garancia ido lejarta utan szeretnek birtokolni ezeket."
Én nulla ismerettel rendelkezem a témában, de józan logikával egyértelmű, hogy ami nincs, az nem tud meghibásodni.

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#21409) Shadowbull válasza ignorant (#21401) üzenetére


Shadowbull
addikt

"elen jar a "planned obsolescence" gyakorlati alkalmazasaban."

Elkezdjuk a vitat errol a baromsagrol itt is?

"BMW altal szervezett trackdays-en is elromlott par, amikben 5-7000km volt, ott voltam, ez tapasztalat.'"

Konkretan milyen autok voltak, mi lett a bajuk?

[ Szerkesztve ]

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#21410) KINKY_007


KINKY_007
aktív tag

Kipufogóhang öröm Jag F-type.
A nyitott kipufogó, az nem tesz rosszat a 4 ütemű motornak? A kétüteműnél tudom, hogy gyors halál a vége.

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#21411) ignorant válasza Shadowbull (#21409) üzenetére


ignorant
senior tag

f10 m5, limp mode (loss of power).

(#21412) Shadowbull válasza KINKY_007 (#21410) üzenetére


Shadowbull
addikt

nem nyitott az, csak valoszinuleg a hatso hangtompitot kerulik meg.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#21413) BeZol


BeZol
őstag

Nézegettem képeket új 2es BMW-ről, és szerintem eddig ezen adja ki magát a legjobban ez az újabb fajta forma, minden passzol. Az M235i pedig 322 pacis lesz benne :DDD
Aztán teljesen meglepődtem, de lesz BMW 4 grancoupe is. Nekem eszembe sem jutott volna, de mégis megcsinálták :Y Persze Audi A5 sportback után miért is ne lenne BMW-ben is :))
Nekem kicsit már soknak tűnik az Audi másolása, de hát a kínaiak mindent visznek! :DD Minden piaci rés nagyobb haszon :U Csak hát annyira egyformák már ezek a BMW-k :O Néha még én sem tudom eldönteni, most milyen újabb típusú bmw-t látok messziről, pedig én aztán legalább képben is vagyok, és ez borzasztó szerintem :((

(#21414) Herczi


Herczi
senior tag

Sziasztok!

Sosem volt még BMW-m nem igazán ismerem őket, de az E46 Compact (tudom, hogy a Compact sokak szerint randa, de nekem kifejezetten tetszik) nagyon megmozgatta a fantáziám, kérdés, hogy ezek az alsó árkategóriába tartozóak pl: [link] [link] [link] mennyire vannak széthajtva, rohadva, típushibák stb? Vagy ennyiért érdemesebb inkább E36 Compactot venni?

Külsőre az E36 is bejön, viszont az E46 műszerfala már egy másik évezred, és főleg ez a 2 színű műszerfal rohadtul bejön.

(#21415) Shadowbull válasza BeZol (#21413) üzenetére


Shadowbull
addikt

"Nekem kicsit már soknak tűnik az Audi másolása"

Konkretan miben is masolta a BMW az Audit?

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#21416) KINKY_007 válasza Shadowbull (#21415) üzenetére


KINKY_007
aktív tag

Az egyenautóban. Most szinte mindegyik BMW egy kisebb/nagyobb egyenforma szinte, mint az AUDi.

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#21417) BeZol válasza KINKY_007 (#21416) üzenetére


BeZol
őstag

Igen, a külalakra gondoltam, hogy az audik esetében sem tudom kicsit nagyobb távolságból megmondani, hogy az most éppen melyik típus, és most már a bmw-vel is így vagyok. Az, hogy van minden modellnek most már konkurencia modellje engem nem zavar :)

(#21418) Shadowbull válasza KINKY_007 (#21416) üzenetére


Shadowbull
addikt

ebben van valami, de azert SZVSZ BMWket meg mindig konnyebb megkulonboztetni mint az Audikat, legalabbis kategoria szerint.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#21419) KINKY_007 válasza Shadowbull (#21418) üzenetére


KINKY_007
aktív tag

Én mondjuk örülök neki, mert a Bangle-féle design vonal nagyon nem tetszett, előtte sokkal autószerűbben néztek ki, és most is az jön vissza. Bár az új 3/4-es bandzsasága megint nem a kedvencem.

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#21422) CharlieDrop válasza Shadowbull (#21418) üzenetére


CharlieDrop
veterán

szerintem is.
Igaz az ötös és hetes eléggé hasonlít egymásra, de egy hármast az egyestől, vagy ötöstől még simán meg lehet különböztetni :)

(mondom úgy, hogy a 3,5 éves kisfiamnak is megy :) )

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#21423) ignorant válasza BeZol (#21417) üzenetére


ignorant
senior tag

Szerintem is a 3-5-7 tul egyen lett. elvesztettek a karakteruket. Nem bantja a szemem mint egy nissan, de stilustalanok lettek szerintem.

Egyedul talan az m4 powerdome-ja talan a legszembetunobb "hiba" szamomra, na az tenyleg zavar.

Azt valaki nem tudja hogy a 235i-ben mert 322lovat emlegetnek? a tobbi szeria 306hp-jehez kepest?

[ Szerkesztve ]

(#21424) BeZol válasza ignorant (#21423) üzenetére


BeZol
őstag

Ezért: [2-es BMW specifikáció]

Eszerint dél-afrikában 240kw-os lesz az on-line konfigurátor alapján, tehát valószínűleg máshol is, és 240x1,36= 326,4

A motor egyébként ugyanaz, a coupe maga pedig a mostani M135i-nél 30kg-mal lesz könnyebb és sokkalta szebb :U

[ Szerkesztve ]

(#21425) BeZol válasza BeZol (#21424) üzenetére


BeZol
őstag

Egyébként a mostani M135i 235kw (320 paci).

(#21426) ignorant válasza BeZol (#21425) üzenetére


ignorant
senior tag

235i-t tervezem majd tesztvezetni, nagyon jonak tunik spec alapjan, meg kulsoleg is.

[ Szerkesztve ]

(#21427) CharlieDrop válasza BeZol (#21424) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Jó ki N55, nyammm

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#21428) BeZol válasza ignorant (#21426) üzenetére


BeZol
őstag

Biztos jó lesz :)
Egyébként így fog kinézni:

(#21429) Tomoty válasza Tomoty (#21126) üzenetére


Tomoty
aktív tag

Visszatérve a múltkori 335I vs 335D vásárlási szándékomra, meg hogy az M5 V10 is eszembe jutott:
"5.5-ben van egy gyönyörű M5 a neten 127ekm-el. Eljátszottam azért a gondolattal...".
Én is elolvastam az M6 motor-kaputt cikket, és már inkább nem játszadozom a gondolattal.
5.5millát még össze hoznék egy M5-re, de egy motorcsere már fájna a költségvetésemnek. Tudom, hogy nem feltétlenül törik el a hajtókar, de azért félnék.
Szóval maradok a realitásnál és a 335I - 335D-nél.

[ Szerkesztve ]

Postázás mostanában elég nehézkes, van egy extra aktív 3 éves fiam (aki a 2 nap ovi - majd 1 hét megfázva otthon periódusát éli). Szóval elnézést, ha csúszik az alkatrészek postázása. Sajnos amíg nem hívsz fel, addig nincs módomban jegelni a vásárolandó alkatrészt. Előre köszönöm a megértésedet.

(#21430) ignorant válasza Tomoty (#21429) üzenetére


ignorant
senior tag

Szerintem is jobb valasztas a 335i/d paros.

Mind a 2 nagyon kiraly teljesitmeny teren, ha szamit a fogyasztas akkor D-t vegyel, ha gyonyoru hangot is akarsz, diesel kerepeles nelkul akkor meg i-t.

(#21431) BeZol válasza Tomoty (#21429) üzenetére


BeZol
őstag

Ha nagyon nem találsz megfelelő felszereltségűt, akkor még szerintem nyugodtan vedd be alternatívának a 330D-t is, chipelve majdnem ugyanazt hozza mint a másik kettő (220 felett jönne ki észrevehetőbb különbség), csak kisebb fogyasztással.

(#21432) ignorant válasza BeZol (#21431) üzenetére


ignorant
senior tag

Ne feledd hogy 335d/335i-t is lehet csippelni.

335i-nek az elso lepcso kb 370Hp a legtobb helyen. ;]

(az mas kerdes hogy teljesen felesleges)

[ Szerkesztve ]

(#21433) BeZol válasza ignorant (#21432) üzenetére


BeZol
őstag

Jaja, csak hát nehéz megfelelő felszereltségűt találni, elég sok a gagyi fapad.

(#21434) ignorant válasza BeZol (#21433) üzenetére


ignorant
senior tag

Az biztos, bar ahogy neztem minden BMW-re igaz ez. Magyarorszagi eredetu kocsik zome, szovet, es minel kevesebb extra.

Erdemesebb nemetorszagban venni ezeket, ott joval nagyobb a valasztek.

(#21435) Shadowbull válasza Tomoty (#21429) üzenetére


Shadowbull
addikt

5,5 millaert egy ilyen autot megvenni penzugyi ongyilkossag.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#21436) CharlieDrop válasza Shadowbull (#21435) üzenetére


CharlieDrop
veterán

túl olcsó és sok baja lehet?

más, a múltkor mondtad, hogy e46/39 túl öreg.

Gondolom az új 118i-t ismered, milyen az 1.6 turbó motor 170 lóval?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#21437) Shadowbull válasza CharlieDrop (#21436) üzenetére


Shadowbull
addikt

egyszeruen alapbol is tul koltseges fenntartani, szerintem 4 gumi ra nem all meg 1000 euro alatt, amit akar 2e kilometer alatt is le lehet rugni rola, olajcserekor kell bele vagy 10 liter nem teszkos olaj, es 15 liter ala nem igazan tudod szorirani a fogyasztasat, 98-as benzinbol...

Es akkor meg nem romlott el benne semmi. Ez egy bonyolult auto, motor, valto, eroatvitel mind-mind egyedi, csak ebben a tipusban van es baromi draga javitani. Nem kell hozza az hogy kikonyokoljon egy hajtorud, hogy millios nagysagrendu javitasi szamla osszejojjon.

Pont emiatt jo esely van ra, hogy mar az elozo tulaj sem gondozta ugy ahogy kellett volna, hanem megcsinaltatta "okosba" abbol meg mindig szopas van.

egy ilyen autot nem megvenni nehez, hanem ugy fenntartani, ahogy azt kell. Sajna ahogy oregszenek egyre inkabb nem teszik meg ezt a tulajok, es egyre tobb veres torku, logo belu peldany lesz az utakon, es egyre inkabb szaporodni fognak az ilyen "szarabéjemvénemtudmotortgyartani" cikkek.

En inkabb az M-es motorokat ismerem, S85-tol kezdve idorendben, de ezeknek sem vagyok tisztaban az oregkori nyavajaival.

[ Szerkesztve ]

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#21438) CharlieDrop válasza Shadowbull (#21437) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Azt hittem a 35i-k egyformák (1, 3, 5-ben)...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#21439) ignorant válasza CharlieDrop (#21438) üzenetére


ignorant
senior tag

35i-bol a korabbiak n54-es motorra epultek, kesobb n55-re.

(#21440) Shadowbull válasza CharlieDrop (#21438) üzenetére


Shadowbull
addikt

hogy jon ide a 35i?

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#21441) CharlieDrop válasza Shadowbull (#21440) üzenetére


CharlieDrop
veterán

ejj, benéztem, egyel arrébb :B :B

@(#21439) ignorant
Az oké, aztán látom benéztem.

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#21442) KINKY_007 válasza Shadowbull (#21437) üzenetére


KINKY_007
aktív tag

Az S65 milyennek számít? Hallottam párszor előben, de nincs neki az a szép amcsi v8-as hangja (youtube-on az after market kipufogókkal sem hallottam).

[ Szerkesztve ]

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#21443) LurkerSheik válasza CharlieDrop (#21365) üzenetére


LurkerSheik
senior tag

Igen, hallotam negatívat a 2.0 pdti rol az 1.9 el szemben.

Illetve elotte az 1.9 pdtdi rol az adagolossal szemben...
Komolyan, egyre szarabbakat gyartanak vagy mivan?
A Bmw magas nyomású rendszereivel mi a szitu 2001-2005 időkben?
:)

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#21444) CharlieDrop válasza LurkerSheik (#21443) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Szerintem alapjában véve nem rossz, csak a következők állnak fenn:
1. minél fiatalabb, annál drágább
2. nem szeretik vinni az emberek márkaszervizbe, a kisebb cégek/Józsi sufnija meg nem tud úgy fejlődni, tehát lassan, drágán, szarul dolgoznak (1.9 pdtdi-ről mesélte egy ismerősöm, hogy egy kb. pár ezer Ft-s alkatrést nem szoktak cserélni pd elemek cseréjekor így sokkal hamarabb tönkremegy megint).
3. az emberek nem tudnak turbós autót vezetni még most sem és szétrúgják őket...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#21445) Shadowbull válasza KINKY_007 (#21442) üzenetére


Shadowbull
addikt

S65 talan meg egyszerubb felepitesu mint az S85, bar elegge nagy a rokonsag a ketto kozott.

Ez egy nagyfordulatu v8as, persze hogy nem olyan a hangja mint az amcsi bubogas :) Alacsony fordulaton hasznalva azert kihallik belole, de az igazi enje akkor tor elo amikor kihuzatod :)

Kihuzatva egyebent a Nascar autokra emlekeztet. Legalabbis nekem az szokott eszembe jutni rola. Mindenesetre amikor megkuldi az ember, olyan hanghatasokat produkal hogy minden szorszalad az egnek all :)

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#21446) whitezo88 válasza LurkerSheik (#21443) üzenetére


whitezo88
nagyúr

tudtommal a 2.0nál a Siemens elem volt a gond, de azokat gariba, ingyen cserélték ki (bár nem Bosch-ra ha minden igaz, ami a 1.9-ben van és megbízható)

(#21447) Tomics


Tomics
addikt

Van itt vkinek szép, jó állapotú rendszeresen karbantartott E36? (318is, 320i).
Lenne pár kérdésem vásárlás előtt.

PH! addikt since 2004

(#21448) Gézengúz válasza Tomics (#21447) üzenetére


Gézengúz
addikt

Fogjuk rá, 20i coupe, de fellőtték a pizsit majd holnap írok.... :U

(#21449) CharlieDrop válasza Tomics (#21447) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Ha csak kérdeznél, akkor fontos, hogy meglegyen még?
mert tőlem is kérdezhetsz ;)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#21450) ignorant válasza Tomics (#21447) üzenetére


ignorant
senior tag

Nalunk is van egy 20+ eves e36, 16i motorral, szoval ha kell valami info lehet en is tudok segiteni.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.