Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21501) Herczi válasza CharlieDrop (#21500) üzenetére


Herczi
senior tag

Ez már így jó támpont, köszi.

pl ez: [link]

mondjuk telóról vagyok, annyira nem látom

[ Szerkesztve ]

(#21502) CharlieDrop válasza Herczi (#21501) üzenetére


CharlieDrop
veterán

képről OK.
Az első lámpa nem gyári... szerintem az ülések sem azok amikkel kijött a gyárból, ha van egy VIN kód, utána lehet nézni :D
meg kell nézni közelről, rohad-e, ilyenek, ha nem és a motor is oké, akkor lehet fájni sem fog :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#21503) Herczi válasza CharlieDrop (#21502) üzenetére


Herczi
senior tag

Az ülések nekem sem tűnnek gyárinak, lehet hétvégén megyek egy kört, majd még összeszedek pár jelöltet. Köszi mindenkinek, sokat segítettetek. :R

(#21504) MPowerPH válasza szokeherceg (#21491) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ki a rák akar egyenesben versenyezni? Gyere el először ide, motorral( ;] ), akkor majd keresünk valami szűkebb, kanyargós utat. Gázkart húzni nem nagy tudomány, csak úgy mint a pedált nyomni.

Csak gondoltam belinkelem, hogy a csúcsmotorok ellen is bőven elég 600 ló, nem beszélve a motorok kanyarodási képességéről.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#21505) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Majd elfelejtettem: E90-93 tulajokat kérdezem. Valami az esőérzékelővel nem stimmel. Most nincs nálam a kábel, nem tudom megnézni. Ahogy észrevettem két állása van, ami nem ok. :U Ha állok, akkor X sec delay-el töröl, ez így rendben van. Ellenben mikor megyek, és csak szemerkél az eső, fölfelé tolok egyet, a karon a kis görgető a legalacsonyabban van, folyamat, szünetmentesen töröl. Rossz a szenzor?
Most külön öröm, mert ha esik, akkor itten szitálós, amihez messze nem kell a folyamatos törlés, elég lenne 5s-enként kettőt húznia.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#21506) BeZol válasza MPowerPH (#21505) üzenetére


BeZol
őstag

3 állása van, és így emlékezetből azt mondanám, a legalsó esetén töröl a leggyakrabban, és a legfelsőben a legritkábban. Általában ebben a két végletben használom én is, viszont van amikor pont úgy esik az eső/csapódik fel a víz, hogy az a legjobb, hogy simán lefele nyomod 1db törlésre a kart és kész.

(#21507) BeZol válasza BeZol (#21506) üzenetére


BeZol
őstag

És igen, vmi nem klappol akkor nálad.

(#21508) MPowerPH válasza BeZol (#21506) üzenetére


MPowerPH
félisten

Fuck... Nekem a legalsó állásban van, mivel E39-en ott volt a legkisebb érzékenységen. De ott nem is volt probléma, akkor törölt amikor kellett. Szenzor on állásban mentem vele mindig, ha esett ha nem. Ahogy elkezdett esni, már törölte is. Ha abbahagyta, akkor már nem törölt. Majd megnézem, hogy itt is így müxik e.

Don't Tread On Me

(#21509) ignorant válasza MPowerPH (#21508) üzenetére


ignorant
senior tag

Legalso allasnak kellene lennie a legritkabb torlesnek.

Gondolom a szenzort probaltad letisztitani? (kivul belul), lehet hogy csak koszos.

Altalaban, legalso sebessegen, automatan hasznalom en is.

[ Szerkesztve ]

(#21510) MPowerPH válasza ignorant (#21509) üzenetére


MPowerPH
félisten

Másnak is van vele gondja....

A szenzor ugye a belső visszapillantó mögött van?! Kívül még letudom tisztítani, de belülről hogyan? :F

Don't Tread On Me

(#21511) MPowerPH válasza MPowerPH (#21510) üzenetére


MPowerPH
félisten

OK, user error volt. :o

Most megnéztem, sajna nekem nincs állófűtésem. :( Mondjuk itt kint annyira nem létkérdés, de egy-egy hideg reggelen jó lett volna.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#21512) Djmarko


Djmarko
tag

Sziasztok!
Valakinek vannak személyes tapasztalatai az e46 steptronic váltóról?
Minden infót elfogadok amit tudtok :-) hibái stb.

Előre köszi a válaszokat!

(#21513) ignorant válasza Djmarko (#21512) üzenetére


ignorant
senior tag

Nekem voltak steptronicjaim, bar nem e46. e39/e9x. Nem volt meg gondom veluk, en 150 ezrenkent csereltetem bennuk az olajat.

(#21514) LurkerSheik


LurkerSheik
senior tag

Srácok!
e46, klíma tekergetőjét ki lehet cserélni minden további nélkül manuálisról digitálisra vagy ott egyéb dolgok is különböznek? Egyáltalán a "tekerősökben" van klíma? :F :B

[ Szerkesztve ]

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#21515) CharlieDrop válasza LurkerSheik (#21514) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Tekerős: a, klíma nélküli. b, manuális klíma.

Ki lehet cserélni, de csak klímavezérlővel együtt, tehát a panelcsere kevés.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#21516) Ck.


Ck.
addikt

Urak, mi a vélemény a kompakt 318ti-ről? Konkrétan egy 99-es évjárat lenne, 140 lovas, automatával. Van-e magának a modellnek vagy a motornak vmi tipushibaja? A váltó milyen?
Mit érdemes tudni ezekről a gépekről?

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#21517) KINKY_007 válasza Ck. (#21516) üzenetére


KINKY_007
aktív tag

Én néznék bele kéziváltót, és átszereltetném. Alapvetően az automata váltóst szvsz nem a boyracerek vették, ezért még jó pont is lehet az állapotnál, de a fogyasztását, teljesítményét kicsit a rossz irányba viszi használat során.

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#21518) Xmodule


Xmodule
őstag

Hello. El szeretnem most adni a E36-omat 99-es 320i kombi170.000km-el. Mar jönnek elö rajta ajtonal meg sárvédönél rozsda buborékok. Amugy nincs vele semmi bajom (kivéve hogy nem automata és nincs benne könyöktarto). Ajanlott egy emberke cserét E39-es 99-es 528i kombi-ra (automata) 270.000km. Igazabol igy tetszene a kocsi mert biztosan kenyelmesebb. Viszont az erdekelne mennyivel fogyaszthat többet(mert többet fogyaszt ez nem vitás), és hogy mennyire rozsdázik, na meg az alkatrész árak. Mert ehhez az E36-hoz nem olyan vészesek az alatrész ára, és a fogyasztás is 8L/100km-en van nálam (napi 70km-eket járok melo-haza). Viszont ugye rohad. Itt svédben meg elég horror áron dolgoznak a lakatosok és fényezök. Erre a pár rozsda buborékra adtak nekem egy 300.000ft-os árajánlatot. A kocsit vettem 900.000ezerért szoval ez nekem annyira nem éri meg. Ti mit gondoltok?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#21519) Xmodule


Xmodule
őstag

Egyébként már csak 1 zöld kis jel van a következö servizig, ami nem tudom most csak olaj vagy valami más lesz. De ha olaj akkor azt szeretném itthon magamnak megcsinálni(többi kocsinkba én cserélem az olajat). Viszont ugy tudom kell valami külsö eszköz a BMW-hez amivel törölni kell a komputerbol. EZT néztem ki. Valakine esetleg valami tapasztalata ezzel? Ha az olaj csere villan fel akkor csak olaj,olajszurö,levegö szürö? Ez az elsö BMW-m azért kérdezem ezeket. Ha meg olyan dolog van amit én is meg tudok csinálni akkor miért adjak ki több ezret a szerelönek? Föleg hogy szeretek is ezzel foglalkozni.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#21520) Gézengúz válasza Xmodule (#21519) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ne butáskodj már :)

[link]

(#21521) Xmodule válasza Gézengúz (#21520) üzenetére


Xmodule
őstag

Az kemény:D Köszi.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#21522) marsu válasza Xmodule (#21521) üzenetére


marsu
addikt

Én úgy oldottam meg, hogy a 7-est kötöttem testre, és úgy is visszaállt a szerviz intervallum.

(E46 2000-es évjárat)

Press any key to continue ...

(#21523) CharlieDrop válasza Xmodule (#21518) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Városban be fog enni télen legalább 12-t, de lehet többet is, országúton lemehetsz vele 8-ra 9-re.
Alkatrészek többe vannak, de nem vészes, és ugye 192 ló :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#21524) negro válasza CharlieDrop (#21523) üzenetére


negro
őstag

Nekem Sedan es manualis E39 28i van es az eszik 12 litert csak varosban! A Touring jo 100 kiloval meg nehezebb es az automata valto es ratesz szoval ez sajnos varosban siman megehet 14 litert is! Normal hasznalat mellett persze mert ezt csak feljebb lehet vinni.

Alkatresz meg szint ugy sokkal dragabb eleg ha csak a full alu futomuvet vesszuk alapul. Egy gyari lengokar elore szilenttel egyutt jo 70 ezer forint es ez csak 1 tetel egy oldalt. Nem egy kategoria az E36-al semilyen szinten.

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#21525) CharlieDrop válasza negro (#21524) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Ok, így persze korrekt, a 12-t kicsit sokallom, de simán lehet annyi :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#21526) Champipi


Champipi
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok olyan forrást ahol a legjobban megéri BMW alkatrészt vásárolni? Egy 118D-hez kellene például féktárcsa.

Meg melyik szerelőt tudnátok ajánlani? Voltam Polltom Kft-nél, de nem volt meggyőző és drága is volt.

(#21527) ignorant válasza Champipi (#21526) üzenetére


ignorant
senior tag

bimmer.hu, emailben kernek ajanlatot alkatreszre. Evek ota ott veszem a cuccokat, eddig nem csalodtam.

Szerelo passz, nagyban fugg attol hogy hol vagy helyileg es hogy mennyit vagy hajlando utazni.

Pestiek kozul, talan a legnegativabb elmenyem az Mpower kft-nel volt, paraszt mind es kurvara nem ertenek semmihez.

[ Szerkesztve ]

(#21528) KINKY_007 válasza CharlieDrop (#21525) üzenetére


KINKY_007
aktív tag

Egy barátomnak manuális 328i E46-osa volt ő is 12 liter mondott városra, országútra 7-et.

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#21529) KINKY_007 válasza Champipi (#21526) üzenetére


KINKY_007
aktív tag

atitdi az index fórumról:
'Gyári BMW dolgokat olcsón tudok adni
Itt tudsz árajánlatot kérni, alvázszámmal: bmwcucc kukac gmail.com'

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#21530) CharlieDrop válasza Champipi (#21526) üzenetére


CharlieDrop
veterán

gyári cuccokban még jó az ap-trade ;)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#21531) Champipi


Champipi
senior tag

Koszi az alkatresz tippeket!

(#21532) Z0mbi


Z0mbi
senior tag

Sziasztok
E87 tulaj vagyok es azt vettem eszre hogy neha inditas utan kozvetlen nem jar egyenletesen a motor. De nagyon nem...mintha gyujtas problema lenne.
Volt hogy le kellett allitani es ujra inditas utan minden franko volt.
A vicc az hogy amint elindulok ez megszunik...
Mindig csak alapjarat kornyeken jon elo.
Az autoba 2x csereltek garisan gyujto tekercset.
Utanaolvastam es ez tipushiba...
Szerintetek is tekercs?
Sajna nincs obd skennerem igy nem tudom megnezni hogy valoban gyujtas hiba e az ok.
Koszi

(#21533) CharlieDrop válasza Z0mbi (#21532) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Azért elvinném diagoltatni, annyi megér, mint találgatni :)

Azt se mondtad milyen motor van benne :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#21534) ignorant válasza Z0mbi (#21532) üzenetére


ignorant
senior tag

Diesel nem? kulonbozo pumpak hibaja is okozhatnak ilyet.

+1 a diaghoz. ha a pumpa a rossz azt szepen logolja (nem megfelelo nyomast tarol pl)

(#21535) Champipi


Champipi
senior tag

Tudtok valakit aki olcsón ért BMW 118D CAN BUS lekérdezésekhez és programozáshoz?

Például ha betolok egy lámpát akkor azt felkódolni, vagy ha berakok egy Professional Rádiót akkor azt bekódolni stb....

Tehát egy olyan szakit keresnék aki az elektronikai dolgokban nagyon otthon van. Tőlem lehet ez az ember egy lelkes amatőr is, csak legyen meg a felszerelése hozzá.

(#21536) Z0mbi válasza CharlieDrop (#21533) üzenetére


Z0mbi
senior tag

tenyleg elfelejtettem ... benzin. 116i

(#21537) KINKY_007


KINKY_007
aktív tag

Diagnózis, programozásban Steeefet szokták emlegetni:
http://www.dieselspecial.hu/
És még Maszit.

[ Szerkesztve ]

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#21538) marsu


marsu
addikt

Elérte az autó a 200.000 km-t, az átlagfogyasztás 6,5 l/100km

E46 316i
1895cm3
77KW / 105LE

:)

[ Szerkesztve ]

Press any key to continue ...

(#21539) CharlieDrop válasza marsu (#21538) üzenetére


CharlieDrop
veterán

grt :C

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#21540) Gézengúz válasza marsu (#21538) üzenetére


Gézengúz
addikt

Jövőre nekem is meglesz a 200K, a különbség az, hogy az enyém most volt 20 éves, 20i kópé :)

(#21541) CharlieDrop válasza Gézengúz (#21540) üzenetére


CharlieDrop
veterán

hanyadszor 200? :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#21542) Gézengúz válasza CharlieDrop (#21541) üzenetére


Gézengúz
addikt

:)

151***-el vettem 2006-ban :)

Mindig mosolygok magamban, hogy azok a dolgok amik másnak már rég tönkrementek, nekem még mindig bírják...Nekem tényleg valós a km-em... :)

(#21543) szokeherceg


szokeherceg
tag

E39 520i 170lóval automata váltóval mennyit fogyaszt normál használatnál vegyesben? Van esetleg vkinek ilyen?

Kétfajta motoros van: aki már esett, és aki esni fog...

(#21544) Xmodule válasza szokeherceg (#21543) üzenetére


Xmodule
őstag

10L

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#21545) whitezo88 válasza marsu (#21538) üzenetére


whitezo88
nagyúr

egy litert nyugodtan adj hozzá, ez a mérő csal nekem is. spritmonitoron nézd. nekem 7,5öt ír, de 8,5.
már nulláztam 1-2x, de mikor megvettem 7,2-t írt. egyszer tudtam kijönni ennyiből: a mért útvonalon 100%-ban jó minőségű, minimál forgalmas főúton, majd M0 haladva.

(#21546) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Ma 260km, odafelé pálya, majd végig 130. Visszafelé közút, előzgetés, dugózás a városokban. 7l/100km. :)

Hátulra nyárra néznem kell gumit. :o

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#21547) Champipi válasza KINKY_007 (#21537) üzenetére


Champipi
senior tag

Koszi a kodolos tippeket!

(#21548) CharlieDrop válasza Gézengúz (#21542) üzenetére


CharlieDrop
veterán

oké :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#21549) BeZol válasza MPowerPH (#21546) üzenetére


BeZol
őstag

Nekem is most kuka lesz a két hátsó, milyen típusod volt és milyet veszel majd?
Nekem Michelin Pilot Sport PS2 volt sokáig, csak mivel erősített oldalfalú volt, nagyobb sebességű kanyarvételnél mintha apránként elpattogott volna az ívről, cserébe ha defektem lett volna, elgurulok a szervízbe, ami egyszer jól is jött.
Most pedig PS3-as volt, sokkal lágyabb volt így a rugózás, igaz előtte sem panaszkodtam volna, de végre megszűnt az apránként ívről elpattogás, cserébe defekt esetén nem tudok elgurulni, szerencsére most legutóbb úgy kapott be egy csavart, hogy nem eresztett levegőt :U
Tökéletesen manőverezhető volt az autó esőben is, csak ajánlani tudom ezt a két típust, de ha jól rémlik ezek a legdrágábbak, és ha van pozitív tapasztalat más márkáról, azt szívesen meghallgatom.

(#21550) MPowerPH válasza BeZol (#21549) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nekem Pirelli P Zero szett van az autón. RFT, mivel nincs pótkerekem, így simát nagyon nem is érdemes rátenni. Én nagyon elégedett vagyok velük, iszonyat jó tapadnak.(már a lehetőségeihez képest...)
Igazából azt nem tudom, hogy a méreten változtassak e. Jelenleg a gyári 255/35 R19 van. Na most sokan e helyett a 265/35 R19-et pakolják rá, ami nincs listázva, és nem váltóméret.(de rengeteg E92-n látom) A következő már a 275/30 R19 lenne...

Don't Tread On Me

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.