Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48551) BB9360 válasza szasanyi (#48550) üzenetére


BB9360
aktív tag

Ok, köszönöm.
Csak azért akartam biztosra menni, mert a régi WD-m nem ad mindig hangot (pl. DTS esetén).

Akkor már tényleg csak az marad, hogy eldöntsem: 20-25k-ért Pi, vagy 60k körül a Himedia Q5 Pro...

Tudom, hogy mindkét versenyző új még, sőt, a Himedia még nem is kapható, de az előzmények (Pi2 vs Himedia Q5) alapján melyik lehet a jobb választás képminőség, kihasználhatóság szempontjából? Az árkülönbség jelentős ahhoz, hogy a Pi felé huzzak...

+1 a Sony W755-ös tv-n a Kodi (bár nagyon tetszett pl. a felülete) rosszabb lejátszást produkált, pl. szaggatott, mint a tv saját (nem túl acélos) lejátszója. Remélem, ez az ilyen verzióra nem jellemző!

[ Szerkesztve ]

(#48552) szasanyi válasza BB9360 (#48551) üzenetére


szasanyi
félisten

Ha nem kell a 4K és a HEVC/H265 kódolás akkor nem kérdés: RPi2 De a továbbiak inkább a saját topikjában [link] hiszen van neki és itt az asztali lejátszók a topik fő témája.

(#48553) BB9360 válasza szasanyi (#48552) üzenetére


BB9360
aktív tag

Persze, csak itt még a Himedia is benne volt a kérdésben...

4K nem kell, a h.265 egyelőre nem kell (pontosan azt sem tudom, hogy mi is az), de esetleg idővel jól jöhet?
Pi-s kérdésekkel megyek oda...

(#48554) Azurooandrew


Azurooandrew
tag

Sziasztok,

Jelenleg egy A.C.Ryan Playon HD Mini-t használok (2010 óta van meg) de egy ideje már nem készül rá frissítés, és olykor megtagad bizonyos videókat lejátszani és ilyenkor kidob majd újraindul (frissebb kódolású mp4-ek, mvk-k esetében)

Arra gondoltam, hogy ezekre az esetekre veszek egy frissebb mindenevő low budget lejátszót, mi a véleményetek a MXQ Pro S905-ről?

[link]

Köszönöm :R

(#48555) DoItYourself válasza Azurooandrew (#48554) üzenetére


DoItYourself
addikt

Van külön topikja az S905-nek. Nem nagy kunszt végigolvasni.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#48556) horvathpeter


horvathpeter
aktív tag

Sziasztok. Tudom az asztali lejatszo topikba kellene a kerdes de az nem valami eletkepes. A kerdesem az lenne, ha egy asztali bd lehatszo viszi a 3d bluray/bluray lemezeket akkor gondolom az 1080-as mkv-val is megbirkozik? A mostani jatekosom (Samu ht-e4500) viszi, viszont a ht-j4500-nal nem irjak. Gondolom ha az viszi akkor ez is. Ha jol tudom az elobbi 2012-es az utobbi 2015-os modell. Bar a Samu sok mindent nem irj a specifikacioban, gondoltam megkerdem. Koszi.

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#48557) blakey válasza horvathpeter (#48556) üzenetére


blakey
titán

Teljesen életképes, ott kéne feltenned a kérdést, bár ez inkább egy bögreszettes lejátszó, nem biztos, hogy ua. tudja, mint egy asztali lejátszó.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#48558) dota1


dota1
aktív tag

Rendelt már valaki első körben q5 v. Q10 prot?

[ Szerkesztve ]

(#48559) csabi63 válasza dota1 (#48558) üzenetére


csabi63
senior tag

Q5 Pro előrendelés feliratkozásom van. De az a legújabb hírek szerint csak május 4-én jön ki.
Gondolkodtam a Q10-en, de nekem nem kell beépíthető HDD. Szóval még egy hónapot ki kell böjtölnöm...

(#48560) LógaGéza válasza dota1 (#48558) üzenetére


LógaGéza
addikt

Abban nem, de most indult a 2. kör a Q10 Pro-ból, és abból már van :)

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#48561) SunMount3r válasza LógaGéza (#48560) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ha valakinek sikerül majd most Q10 Pro-t rendelni, ne fogja vissza magát, hogy leírja ide a tapasztalatait!

(A Q5 Pro-ig még én is várok...)

THX! :)

(#48562) szrobert


szrobert
tag

Gyors kérdés:
Popi Vten új, vagy Popi A410 használtan?

Szerintetek?

(#48563) devil-k válasza szrobert (#48562) üzenetére


devil-k
nagyúr

Egyik sem.

Egyébként függ attól is, hogy milyen és mekkora megjelenítőhöz menne a kicsike.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#48564) szrobert válasza devil-k (#48563) üzenetére


szrobert
tag

Sony 50W755-höz.
Akkor Te mit javasolsz?

(#48565) devil-k válasza szrobert (#48564) üzenetére


devil-k
nagyúr

Most nagyon jól mennek a Himedia lejátszók. Szinte csak erről szól a topik (nem véletlen). Tekerj vissza pár oldalt, vannak itt releváns információk.

- mozi bolondéria -

(#48566) szrobert válasza LógaGéza (#48560) üzenetére


szrobert
tag

A Futeko-tól rendelted közvetlenül?
Vám, áfa, kb. mennyi jön még az árra,
nem tudod véletlenül?

Köszi a segítséget!

(#48567) szrobert válasza devil-k (#48565) üzenetére


szrobert
tag

Köszi, olvastam róla pár dolgot,
de tényleg ennyire jó lenne?
Nem akarok vele mókolni csak használni..

(#48568) LógaGéza válasza szrobert (#48566) üzenetére


LógaGéza
addikt

Igen, pontosan 147,98GBP-t vontak le. VÁM, ÁFA, és egyéb nyalánkság nem jön rá, ugyanis EU-n belülről lett rendelve.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#48569) szrobert válasza LógaGéza (#48568) üzenetére


szrobert
tag

Azt hittem Ázsiából jön...
Kb. mikor kapod meg?

(#48570) LógaGéza válasza szrobert (#48569) üzenetére


LógaGéza
addikt

Április 28-ra igérik a második kör postázását, olyan május első hetére tippelem.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#48571) szrobert válasza LógaGéza (#48570) üzenetére


szrobert
tag

Használtál már ilyen lejátszót korábban is?
Tényleg annyira jó a képe?

(#48572) kezo0 válasza szrobert (#48569) üzenetére


kezo0
addikt

A futeko.com mögött egy angol cég áll. Ázsiából ne is rendeljen ilyet senki, mert onnan nem EU-s firmware-rel küldik, és az okozhat pár gondot.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#48573) LógaGéza válasza szrobert (#48571) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nem használtam még ilyet, viszont most kelleni fog 4K lejátszás, és időtálló megoldást kerestem, erre esett a választás. Elvileg annak a HiSilicon chipnek ami benne van nagyon jó a képfeldolgozója, minőségben a Dune Solo 4K felett van - ez lett volna a másik jelölt, de dupla árban is kevesebbet tud. Egyik kikötésem volt például a HDMI2.0-s port megléte, de a Dune csak 1.4b-t rakott rá...
A további, mostanában megjelenő/már meglévő készülékek közül talán a NVidia SHIELD jöhetne még szóba, ám elég problémás még rajta a KODI, és beszerezni se egyszerű.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#48574) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Most jött a mail, hogy a Q5 Pro-t legkorábban május 26 körül tudják szállítani. Jó hogy nem vártam addig :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#48575) blakey válasza LógaGéza (#48574) üzenetére


blakey
titán

Én is megrendeltem a Q10 Pro-t. :) Meglátjuk mikor érkezik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#48576) csabi63 válasza blakey (#48575) üzenetére


csabi63
senior tag

Én is kicsengettem, nem várok a Q5-re még két hónapot.

(#48577) Dareiosss válasza blakey (#48575) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Majd várom a véleményeket. Nyáron muszáj lesz egyet rendelnem nekem is, ha már sikerült behúzni ma egy 55x8509et, így kelleni fog a 4K is.

(#48578) Joshi válasza Dareiosss (#48577) üzenetére


Joshi
titán

Aztán mit akarsz lejátszani a Q5 v Q10 pro-val? ;] Szerintem még nagyon ráérsz azzal, nekem már több mint 1 éve megvan a 4k TV-ém, de eddig még nem volt mit nézni rajta. Promó anyagot meg lejátszik a TV-éd is.

(#48579) Dareiosss válasza Joshi (#48578) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Mindenképpen kell vennem egy média lejátszót, az 5 éves wd tvm már nem lesz ide elég, ráadásul döglődik is.
Akkor meg nem olyat kéne venni ami viszi a 4K?

[ Szerkesztve ]

(#48580) csabi63 válasza Joshi (#48578) üzenetére


csabi63
senior tag

Vannak már filmek és sorozatok is 4K-ban. Sorozatból néztem/nézek néhányat. (Hand of god, Bosch, House of cards, Better call Saul, etc.) Szóval lehetne mit nézni rajta, mert egyre szaporodnak. TV adásra viszont valószínűleg várhatunk éveket. Előbb lesz 8K TV a boltokban, mint 4K adás a szolgáltatóinknál. :D

(#48581) Joshi válasza Dareiosss (#48579) üzenetére


Joshi
titán

Egyértelmű, én arra gondoltam hogy nem feltétlenül a lejátszó startjára kell időzítened a vásárlást. Bőven ráérsz a nyár vagy az ősz folyamán venni egyet, amikor már bőven lesznek tesztek és tapasztalatok is a lejátszókról.

(#48580) csabi63 most 3-4 sorozatot írtál, ez azért még édeskevés tartalom, meg aztán én elsősorban mozi filmekre gondoltam. Különben se nézek sorozatokat. ;]

(#48582) Dareiosss válasza Joshi (#48581) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Olvasd vissza, írtam hogy nyáron :)

(#48583) LógaGéza válasza Joshi (#48581) üzenetére


LógaGéza
addikt

Tudod milyen sok XXX tartalom van már 4K-ban?

Én se ;]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#48584) Blaise válasza LógaGéza (#48574) üzenetére


Blaise
veterán

Bohócok ezek, hányadjára csúszik már? :D

(#48585) c4 válasza Blaise (#48584) üzenetére


c4
őstag

Olvass utána a Dune Pro-nak, azután merj írni valamit.... :D

(#48586) LógaGéza válasza Blaise (#48584) üzenetére


LógaGéza
addikt

Megindokolták, azért, mert a HiMedia a Q5 Prot teljesen átdolgozza, és jobban fog különbözni a Q5 4K-tól, mint a Q10 Pro a Q10 4K-tól.
Szerintem csak simán a pénzre hajtanak, mivel a Q10 Pro drágább, és aki nem akar várni, úgyis megveszi.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#48587) No.01


No.01
őstag

Latom lesz itt tapasztalat ezekkel a Q10-kel :K
En meg nem mondtam vissza a Solo megrendelesemet igaz mar 3x modositottak a varhato kiszallitas idejet, de ma lehet megteszem es megvarom az itteni tapasztalatokat ;]
Hiaba jo a HW ha SW ugyileg gondok lesznek. (mondom ezt Popi A400 tulajkent :B )

(#48588) csabi63 válasza Joshi (#48581) üzenetére


csabi63
senior tag

Én meg filmet nem nézek. :) Idén egyet láttam, a Martian-t. Az éppen 4K 2160p volt (Ezzel nagyjából be is fejeztem az évi film adagomat.) Sorozatból van talán egy tucat 4K, de az Amazon Instant, Netflix új évadai már jórészt 4K-ban jelennek meg. Filmekből pedig 2016 első félévében 60 UHD jelent meg, vagy fog megjelenni. Még tényleg kevés, de azt nem lehet mondani, hogy csak demókat lehetne nézni egy UHD tévén.

[ Szerkesztve ]

(#48589) SunMount3r válasza LógaGéza (#48574) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ja, én is pont most olvastam el :( ... Május elejére írták legutóbb, nekem is gyanús, hogy ez csak a játék a részükről (a várakozók idegeivel, meg azok pénzével akik nem bírnak várni.) Egyébként azzal, hogy minél többen regisztrálnak a hírlevélre, szerintem simán elég piackutatás egy ilyen húzás hátterének...

Nekem ez lenne az első asztali média lejátszóm és nem mondom, hogy nem bírom ki valahogy addig, de szerintem nem szép dolog, ha tényleg amiatt van, hogy minél több Q10Pro-t adjanak el.

Mind 1, bízom bennük még 1x, :K május végére már tényleg ildomos lenne kijönnie és kénytelen vagyok várni is mert a Q10pro árát sokallom ahhoz képest is, hogy nekem egyáltalán nem kell belső HDD...

(#48590) blakey válasza SunMount3r (#48589) üzenetére


blakey
titán

Akkor a Dune Solo 4K-ra mit mondasz ha a Q10 Pr-t sokallod?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#48591) szrobert


szrobert
tag

És vajon mennyivel lesz olcsóbb a Q5 Pro mint a Q10 Pro?
A sima Q10 mennyivel volt drágább mint a Q5?

(#48592) c4 válasza szrobert (#48591) üzenetére


c4
őstag

Úgy 20 angol font lehetett a különbség...

(#48593) szrobert válasza c4 (#48592) üzenetére


szrobert
tag

Köszi, az ugye 7-8 ezer forint...
Hát az nem nagy diferencia...!!
Esetleg egyszer még jól is jöhet, hogy lehet bele tenni HDD-t...

Bocs, csak hangosan gondolkodtam...

(#48594) c4 válasza szrobert (#48593) üzenetére


c4
őstag

Nekem például a ventilátor miatt nem kell biztosan Q10. :)
Mindenki másként variál...

(#48595) Beni2360


Beni2360
félisten

A Q10-be lehet 2.5" vinyót szerelni?
A ventilátornak mindenképpen kell mennie, akkor is ha nincs benne vinyó, vagy csak2,5"?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#48596) Joshi válasza csabi63 (#48588) üzenetére


Joshi
titán

Honnan szedted le? Mert a virágboltban csak xxx van de az se üti meg a mércét.

(#48597) blakey válasza Beni2360 (#48595) üzenetére


blakey
titán

Mintha láttam volna videót, hogy igen, lehet.

A ventinek szerintem nem muszáj mennie, Dune-ben kikapcsoltam, Popiban nincs.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#48598) Beni2360 válasza blakey (#48597) üzenetére


Beni2360
félisten

:R

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#48599) csabi63 válasza Joshi (#48596) üzenetére


csabi63
senior tag

Talán innen, de nem vagyok benne biztos. Megnézés után töröltem, van annak már egy hónapja is.

(#48600) SunMount3r válasza szrobert (#48593) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

7.5K... Sörben számoljam, vagy egy jobbfajta egérpadban? :N

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.