Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48751) #75912448 válasza liszi70 (#48745) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ha lesz a közeljövőben Mede8er frissítés Q10 szintű hardverrel, 10bit, HDMI 2.0, 60fps stb, abból lehet estlegesen reményteljes asztali médialejátszó. Nyilván beleértve támogatást, felmerülő problémák valós kijavítását.

(#48752) liszi70 válasza #75912448 (#48751) üzenetére


liszi70
nagyúr

A 10 bit, HDMI 2.0, 60 fps, egyelőre a megszállottak kisebbségének rétegigénye. Ráadásul kellő időben meg fognak jelenni ezekre is a plug&play lejátszók, nem fognak piaci rést hagyni a gyártók szerintem. :)
Elfér egymás mellett a kétfajta igény.

[ Szerkesztve ]

(#48753) #75912448 válasza liszi70 (#48752) üzenetére


#75912448
törölt tag

Jövőállóság miatt ezek kihagyhatatlan tulajdonságok. HEVC H265 már a nyakunkon, többi meg vele jár.

(#48754) Dorian válasza #75912448 (#48753) üzenetére


Dorian
félisten

Odébb lesz még jópár évvel mire az elterjed. És a BD vagy a H264 sem fog hirtelen eltűnni attól, h megjelenik vmi más.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#48755) SunMount3r válasza #75912448 (#48751) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Én is a Med8ter-ben bíztam sokáig, de úgy tűnik nem nagyon mozgolódnak, pedig az állítólag példás támogatásuk miatt szimpatikusabbak, mint bármelyik másik. Pedzegettem is nemrég itt, hogy nem értem miért nem lépnek már valamit ezekre az új szabványokra, legalább a "készül valami" jelzés szintjén...

De még a jelenlegi cuccaikban úgy tűnik van vonzó tartalék, bár én speciel direkt a H.265 hiánya és a -sokak szerint- gyengébb képminőségű Realtek chip miatt álltam el tőle, pedig legalább ezeket lehet itthon is kapni.

Most már biztos nem várom meg mire újítanak, a Q5 Pro nyert helyette, ez van. Pedig ha egy jobb chippel feljavítanák a képminőséget is egy picit, az új ficsőrök mellett és időben kihozták volna, akkor nálam sem lett volna vetélytársa... Speciális helyzet, a változások hajnalán...

(#48756) A_Papa válasza headhunter (#48716) üzenetére


A_Papa
aktív tag

Tetszik! :)

Papa

(#48757) DVlad válasza SunMount3r (#48755) üzenetére


DVlad
őstag

Majdnem pontosan így vélekedtem én is. Annyival kiegészítve, hogy a felirat minősége volt az az adalék, ami már átbillentette a mérleget a legjobb/elfogadhatatlan mérlegen.

(#48758) SunMount3r válasza DVlad (#48757) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Gagyik/csúnyák a Med8ter-ek feliratai? Ez kicsit fura a jónak tartott támogatásuk hírének fényében, mert mi sem lehetne könnyebb javítani egy új firmware-ben, mint egy ilyen apró hibát...?! :F

(#48759) ginola válasza DVlad (#48757) üzenetére


ginola
addikt

Egy képernyőképet is mutatsz egy ronda felirattal?

(#48760) dh66e válasza #75912448 (#48753) üzenetére


dh66e
veterán

Amíg full HD tévék piacon vannak és meg nem döglik az utolsó is belőle addig a régi formátumok is elérhetőek maradnak.Évekről beszélünk,de néha úgy érzem itt a világvége ahogy a hdmi 2.0 meg a 10 bitről beszéltek.

(#48761) lemmy9 válasza SunMount3r (#48758) üzenetére


lemmy9
őstag

Semmi gond a felirattal.

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#48762) lemmy9


lemmy9
őstag

Bocs már nem tudtam szerkeszteni.
Semmi gond a felirattal, konkrétan pixelszintű.

Szerintem!

(#48763) bogabi válasza lemmy9 (#48762) üzenetére


bogabi
senior tag

Meg tudom erősíteni. 50ST60-on semmi baja a feliratoknak.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#48764) SunMount3r válasza lemmy9 (#48762) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Akkor én sem értem a panaszt... :N

(#48765) Dareiosss


Dareiosss
senior tag

Melyiket ajánljátok a felsorolt 3 közül?

Western Digital My Cloud 4TB
Synology DiskStation DS115j
QNAP TS-212P

A WD nek a 4 terrás tárhellyel elég kedvezőnek tűnik a 60E körüli ár. De ha nem az igazi akkor nem opció.

(#48766) DVlad


DVlad
őstag

Érdekes, mikor korábban, többen is véleményezték, hogy "szőrös", ronda a felirat, akkor senki nem cáfolta. Ezért én akkor hittem a topikban megforduló, tapasztalt véleményeknek. Ennyit erről.

(#48767) Patice válasza DVlad (#48766) üzenetére


Patice
Topikgazda

Biztos sokan használnak gyenge minőségű HDMI kábelt. ;]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#48768) DVlad válasza Patice (#48767) üzenetére


DVlad
őstag

:D
Márciusban volt egyébként, hogy legalább ketten is mondták (vagy többen, nem emlékszem pontosan),de én nem keresem vissza.

(#48769) BBéci válasza DVlad (#48768) üzenetére


BBéci
titán

Semmiféle felirattal kapcsolatos hibát nem láttam a két hónapos intenzív tesztelés alatt. Egyedi készülékhiba okozhat olyat, vagy beállítási anomália, esetleg tényleg a HDMI kábel.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#48770) SunMount3r válasza DVlad (#48768) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Én is emlékszem valami ilyesmire, de nem voltam benne biztos, hogy a Med8ter-ek kapcsán jött volna elő anno...

(#48771) galaxys80 válasza Dorian (#48754) üzenetére


galaxys80
veterán

Én sem értem ezt a HEVC őrületet. :)
Persze, ha valaki megvette már a 60-65"-os 4K TV-t és hajlandó 1-2 méterről nézni a filmeket, akkor érthető. :)

Mire eltűnik a BD és a H264 addigra 3-szor szétesik bármelyik mai lejátszó.
DVD és Xvid -ben is beszerezhető bármelyik film a mai napig. Pedig azok aztán nem mai formátumok.

(#48772) liszi70 válasza BBéci (#48769) üzenetére


liszi70
nagyúr

"esetleg tényleg a HDMI kábel."

Semmilyen HDMI-kábel nem tud ilyen jellegű hibát okozni. Tud hibát okozni, de ilyet nem.

(#48773) c4 válasza galaxys80 (#48771) üzenetére


c4
őstag

Nem is értheted, ha nem tudod lejátszani a formátumot.
Sorozatokat például már szinte csak abban nézek, lényegesen kisebb fájlméret, mint az x264-es kódolás.
De például x264-et is kódolnak 10 bittel (Pl: Esir), a régebbi chipsetes készülékkel az sem lejátszható.
Elérhető az SD formátum is, de a manapság oly divatos full HD televíziókon, projektorokon mondjuk400 megás xvidet nézni, mikor a h265 kódekkel már ebben a méretben 1080p dual audio is belefér... DVD-t nézni, mikor x265 kódekkel... :)

(#48774) envagyok válasza c4 (#48773) üzenetére


envagyok
veterán

Nem tudom... Amire kíváncsi voltam, azt a kölcsönzőben mindig megtaláltam x264-ben FullHD felbontással. Van egy 55-ös uhd tv-m, amit a hálóban kb. 2.5 méterről nézek. Meg nem mondom, hogy uhd vagy fhd megy. A 720p-n már láttam.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#48775) galaxys80 válasza c4 (#48773) üzenetére


galaxys80
veterán

Ezt már eljátszottuk egyszer. Teljesen másként látjuk ezt a dolgot.
Nem is akarom nézni. Sorozatot egyáltalán nem nézek. Illetve nekem a mostani HEVC kódolású, ugyan kis méretű, de rettentő alacsony bitrátájú filmek nem jelenthetnek alternatívát egy BD25-re vagy normálisan kódolt 1080p-s MKV-ra. Hiába a kisebb méret.
Extrém kódolásokkal próbálkozó releaserek mindig lesznek. De attól még nem az lesz az általános. Mellesleg Esir soha nem tartozott az igazán menő releaser-ek közé.
Az SD-t és a DVD-t nem azért hoztam fel, mert azokat nézném. Viszont elérhetőek, ergo a BD és a H264 is nagyon-nagyon sokáig az lesz még.

A lényeg, hogy vásárlás előtt mindenkinek át kell gondolnia, hogy neki mire lesz majd szüksége. Én is így tettem. Az én szokásaimhoz egész biztos, hogy nem lényeges a HEVC.

(#48776) c4 válasza envagyok (#48774) üzenetére


c4
őstag

Viszont nem arról írtam, hogy megtalálod-e vagy sem. Egy sorozatrész 1080p x264-el közel 2 giga, míg x265-el 350-400 mega. Erről írtam. Lassabb nettel rendelkezőknek például nem mindegy. És szerintem azoknak sem, akik sorozatgyűjtők. Tárolj le egy 10 évados sorit x264 1080p-ben vagy ugyanezt x265-ben. Majd meglátod, hogy nem mindegy melyik mellett döntesz. Más-más okok dönthetnek egy készülék kiválasztásánál. Van olyan ismerősöm, akinek egy 32 gigás pendrive elég évek óta a filmnézéshez...
Az ő igényeinek elég egy DVDScreener release a full HD tévéjén. Megnézi, törli.

(#48775) galaxys80:

Én példaként sorozatot hoztam fel, de legyen akkor filmes példa is.
Lehet x265-el kódolni filmeket is. Nincs megtiltva. A méret itt is kisebb lesz, mint az x264 esetén, a bitráta kérdése pedig a tömörítési algoritmus eltérése miatt lényegtelen. Szóval úgy marha nehéz megérteni valamit, ha nem is tudod megnézni vagy időt sem szánsz a kérdésre.
De senki nem mondja, hogy ne válassz egy 5 éves elavult konstrukciót méregdrágán. Itt mindenki annyit mond, hogy fontold meg, mibe fekteted a pénzedet. Még az a nagy helyzet is előállhat, hogy tudná a készüléked az új formátumokat, max. nem használod ki ezt a szolgáltatást. Ha megjön a Q5 Pro-m, én se rohanok venni egy HDR képes 4K tévét és projektort venni. De pont annyiba kerül, mint egy olyan készülék, ami nem támogatja ezt a szolgáltatást.

[ Szerkesztve ]

(#48777) envagyok válasza c4 (#48776) üzenetére


envagyok
veterán

Nekem lassú nekem van (10MBit), mégis tökmindegy.
A mai világban gyűjteni sem nagyon érdemes, annyi új film/sorozat van, hogy örül az ember, ha meg tudja nézni.
Régen gyűjtöttem én is filmeket, de amit elmentettem, talán a tizedét néztem meg újra.
Rájöttem, baromság.
Volt amikor CD-re írtam divx-et. Nemrég dobtam ki vagy 200CD-t, mert egyrészt nem néztem meg őket, másrészt ha valamelyiket megnézném, akkor inkább kikölcsönzöm újra fhd-ban.
Aztán lett a DVD írás, Ill. Dvd lemezre mkv.
Azokat sem nézem, mert gagyi hangos 720p helyett inkább megint kikölcsönzöm.
Aztán lett nas: 500GB, 1TB, 2TB,3TB
De arról is már kukázom a filmeket.
Még nézetlen filmből is van tucatnyi, illetve ha vmikor kijön egy újabb, modernebb formátum, úgyis minden normális film újra fel lesz rakva.
Ha eszembe jut, mennyi idő, pénz, energia ment el erre a gyűjtésre, és mennyivel kevesebb haszna volt....

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#48778) c4 válasza envagyok (#48777) üzenetére


c4
őstag

Hát gyerekek, feladom. Nyertetek. Töltsétek amit akartok, tőlem nézzetek még mindig divixet, győzzétek meg egymást, hogy milyen faxa elavult cuccokat venni 100 ezrekért. Hajrá, jó mulatást!

(#48779) Mezga Aladár válasza c4 (#48778) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Mindenki szembe megy az autópályán? ;]
Talán eljön majd a h265 ideje, de erőszakkal hiába siettetnéd.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#48780) blakey válasza Dareiosss (#48765) üzenetére


blakey
titán

Attól függ mire van szükséged. 212p-vel volt tapasztalatom, tesztelésre vettem, hogy mennyire lesz használható számomra egy NAS, nagyon megtetszett, de többre volt szükségem, 1 hónap után feljebb váltottam egy TS-251-re, na az már valóban jó cucc, legalábbis nekem nagyon bevált, csendes, gyors, bővíthető RAM, stb. Nekem 4GB RAM-mal egy darabig mindenre elég lesz.
Szerintem olyan NAS-ban gondolkodj amibe legalább 2 lemez behelyezhető, cserélhető ha épp arra van szükséged.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#48781) c4 válasza Mezga Aladár (#48779) üzenetére


c4
őstag

A magyarországi helyzet pont olyan, mint az x264 idején volt. A nemzetközi helyzet kissé más, mivel én sorozatokat nem csak nézem, gyűjtöm is (akár le is kódolom magamnak), nem mindegy, mekkora fájlméretet kapok egy-egy kódek alkalmazásával. De mindegy, itt sosem az a kérdés, mit szeretne az adott egyén, inkább megpróbáljuk rákényszeríteni - ha butaság, ha nem - a saját szokásainkat a másikra. Na erre én nem vagyok vevő, küzdjetek egymással. Azért szép lassan bajba is kerültök, ha minden nívósabbnak elfogadott gyártó átáll a 4K h265 HDR támogatottság készülékekre, de majd akkor is azt írhatjátok, nézelődjön a használt Med8-ak közt, az faxa lesz neki.

És ezzel én be is fejeztem.

(#48782) galaxys80 válasza c4 (#48781) üzenetére


galaxys80
veterán

De mindegy, itt sosem az a kérdés, mit szeretne az adott egyén, inkább megpróbáljuk rákényszeríteni - ha butaság, ha nem - a saját szokásainkat a másikra.

Már megbocsáss,de ez az ami pontosan rád illik.
Leírtuk, hogy nekünk, miért nincs szükségünk rá, de te csak mantrázod a magadét. Tulajdonképpen egyedül te küzdesz itt mindenkivel.

Azért szép lassan bajba is kerültök, ha minden nívósabbnak elfogadott gyártó átáll a 4K h265 HDR támogatottság készülékekre,

Ettől még a BD és a h264 kb. 10 évig nem fog megszűnni. Továbbra is elérhetőek lesznek a filmek ebben a formában.

Ráadásul beszélsz itt 4K h265 HDR formátumról, miközben agyontömörített formátumokban szeded most is a sorozatokat, filmeket.

(#48783) DVlad


DVlad
őstag

Rákerestem, mert már kezdtem hülyének érezni magam.

Pl.:
"Szerintem is jó cucc a Mede8er, nincs semmi szembetúnő képhibája amit általános használat melett észreveszel. Én főleg azért cseréltem mert nekem a feliratok túlságosan pixelesek, úgyhogy visszaváltottam a Popi-ra. Nem mintha sokszor kapcsolnám be a feliratot, de legalább nyugodt vagyok."

Vagy:
"Recések, foga van a széleknek, olyan mintha egy lépcsőt látnál pl. a nagy A betűn, de ezt csak közelről vagy jó szemmel rendelkező látja, napi használat során nem biztos, hogy feltűnik."

(#48784) bogabi válasza c4 (#48781) üzenetére


bogabi
senior tag

Jaj, hagyjad már. Neked kell, sokan másnak meg nem. Majd ha már csak h265 lesz a kölcsönzőben, akkor majd igazad lesz. Addig meg el kell fogadni, hogy ez még egy szűk réteg igénye, a többség simán elvan FHD-vel és x264-el 8 biten.

@DVlad: hidd el, semmi baj a MED felirataival. Otthon van egy RPi2 OpenELEC-el és egy MED600, a kettő között nem látok különbséget ilyen szempontból (sem).

[ Szerkesztve ]

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#48785) LógaGéza válasza c4 (#48781) üzenetére


LógaGéza
addikt

Mivel kódolsz x265-be?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#48786) blakey válasza LógaGéza (#48785) üzenetére


blakey
titán

Pl. Handbrake. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#48787) c4 válasza galaxys80 (#48782) üzenetére


c4
őstag

Legalább butaságokat ne írogass. a h264 pont annyira agyon van tömörítve, csak nagyobb lesz a fájlméret.

(#48788) dota1


dota1
aktív tag

Ne haragudjatok de én egyetértek C4-el.
Ősszel már mindenki 4k h265-öt akar majd töltögetni, mert az lesz a top minőség. És nem kell feltétlenül 4k megjelenítő a 4k anyagokhoz, szépen leskálázzák a plalyerek, és lenyomja a kép a bd50 képét.

(#48789) bogabi válasza dota1 (#48788) üzenetére


bogabi
senior tag

Azért erre majd térjünk vissza ősszel, lehetőleg egy független, reprezentatív felmérés eredményének ismeretében... ;]

ráadásul rögtön cáfolni is tudom a jövendölésed: én biztos nem fogok 4K-t töltögetni, így a "mindenki" már meg is dőlt :)

[ Szerkesztve ]

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#48790) BBéci válasza bogabi (#48789) üzenetére


BBéci
titán

Egyetértek. A 4K-nak tévén annyi értelme van, mint férfiakon a mellbimbónak.
Az persze simán elképzelhető, hogy egyre többen akarnak olyat nézni, mert villogni kell a haverok, ismerősök előtt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#48791) dota1 válasza bogabi (#48789) üzenetére


dota1
aktív tag

Persze nem mindenki, de aki a legjobbat akarja az most is bd-t tölt. A nagy mozisok vasvillával fogják szórni az mostani oppókat a piacra... :)

Béci minden tiszteletem a tiéd, de picit ásd bele magad jobban a témába az ilyen kijelentések előtt. És tényleg ne haragudj.... :)

[ Szerkesztve ]

(#48792) Joshi válasza galaxys80 (#48782) üzenetére


Joshi
titán

Mindenki megértette hogy neked nincs szükséged a 4k és a H265-re, de engedd meg másoknak hogy azt a formátumot és támogatást preferálják ami szerintük a jövő. Ha neked nem kell a 4k akkor nem kell, fölösleges a flame keltés.

(#48790) BBéci arról más nem tehet hogy idős korára romlik az ember szeme és nem látja a különbséget, idővel a hallása is gyengébb lesz és csak az emlékezetére hagyatkozhat. ;]

[ Szerkesztve ]

(#48793) blakey


blakey
titán

A h265 lényege nem az, hogy 4K-t kell töltőgetni, ezt miért olyan nehéz megérteni? A lényege, hogy jobb tömörítési algoritmusoknak köszönhetően ua. méretben (GB) sokkal jobb minőséget kapunk, senki ne mondja, hogy ez nem jó, szerintem nagyon jó. Még nincs vége a h264-nek és sokáig marad is, de a h265 már a nyakunkon és ha van választási lehetőség akkor ua. az anyagot h265-ben letöltve sokkal több helyett spórolok. Ez a lényege, az, hogy a 4K-t is ebben fogják kódolni az a méret miatt van.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#48794) Balerik válasza blakey (#48793) üzenetére


Balerik
aktív tag

Evvel most teljes mértékben egyetértek! :K

Elmúlik.

(#48795) #75912448 válasza blakey (#48793) üzenetére


#75912448
törölt tag

Továbbá valóban jobban tud mutatni natív UHD anyag szemben Full HD, még ha a megjelenítő 1080p-re korlátozott. Én gyűjteménybe már Full HD-t nem tennék (ha ua elérhető 2160p-ben), nyilván az elterjedést egyelőre a másolásvédelem gátolhatja. Őszig nem értem miért kell várni, hónapok óta heti több UHD (+10bit, HDR) film jelenik meg. Az hogy kölcsönzőben még nincs, nem egyenlő azzal, hogy nem terjed.

Nem mellesleg minimum középkat tévét vásárol valaki, már szinte biztosan UHD, szóval kikerülni sem nagyon lehet. UHD tévén is jobban mutat, ha maga a lejátszó skáláz fel egy értelmesebb algoritmussal, nem pedig a tévé.

[ Szerkesztve ]

(#48796) blakey válasza #75912448 (#48795) üzenetére


blakey
titán

1,5 hónapja megváltam a Dune Duomtól, bánkódtam rendesen, közben ideiglenesen vettem egy A400-as Popit és nemrég megrendeltem a Himedia Q10 Pro-t, ha a Q10 hozza azt a kényelmet és nyugalmat amit a Dune adott akkor egy darabig lesz egy megfelelő lejátszóm ami már a jövő anyagaival is kompatibilis.

UHD-t már lassan, valóban nem lehet megkerülni, de nekem ezzel nincs bajom, ha jó lesz akkor mindegy, hogy szükségem van-e UHD felbontásra vagy sem. Már várom a Q10 Pro-t, remélem május elején kézhez kapom.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#48797) #75912448 válasza blakey (#48796) üzenetére


#75912448
törölt tag

Jövőbe mutató lejátszó most nem is nagyon van azon kívül, ezért lenne jó megoldás ha valamelyik nagyobb európai jelenléttel, támogatással bíró cég is kihozna hasonló hardveren alapuló játékost. Dune Solo nálam vicc kategória, ezért pedzegettem, ha nyáron jön valami medéktől, a topiklakók jól járhatnak.

(#48798) BBéci válasza Joshi (#48792) üzenetére


BBéci
titán

Az emberi szem felbontóképessége mérhető. Abból kiderül, hogy egy 55 colos UHD tévét körülbelül 1,4-1,5 méterről kell nézni, ha látni akarjuk a full HD-hoz viszonyított előnyét. Ez egyértelműen nem életszerű.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#48799) Mezga Aladár válasza BBéci (#48790) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Bizony, ásd bele magad a témába. :))

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#48800) c4 válasza BBéci (#48798) üzenetére


c4
őstag

Majd roppant kíváncsi leszek a konzekvenciára, mikor arra kerül a sor, hogy megrendelnek tőled egy UHD TV tesztet... :D

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.