Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48601) LógaGéza válasza c4 (#48594) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ez felmerült a fórumán is, teljesen kikapcsolható a venti :K

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#48602) c4 válasza LógaGéza (#48601) üzenetére


c4
őstag

Az pozitívum. :) De akkor is Q5 kell, már megszoktam a mini méretét... :)

(#48603) csabi63 válasza c4 (#48602) üzenetére


csabi63
senior tag

Jól jöhet még az a venti, ha egy h265 10bit 4K-val birkózik a 30 fokos szobában.

(#48604) c4 válasza csabi63 (#48603) üzenetére


c4
őstag

Teszek a tetejére egy 12 centis 12 dB-es ventit, ha nagyon kéne... De a Q5-re se kellett eddig.
A teteje alumínium, így a processzornak elég nagy passzív hűtője van.

[ Szerkesztve ]

(#48605) csabi63 válasza c4 (#48604) üzenetére


csabi63
senior tag

Egye meg őket a fene, hogy ennyire húzzák-halasztják a Q5-öt. Normál esetben nem érdekelne az idő, de a régi lejátszóm sok év szolgálat után decemberben kimúlt, a januárban bagóért vett MXIII-G meg nem sokat ér. Főleg, hogy valami klónba futhattam bele, mert egy 4GB-os, 40 perces mkv sorozatrész is megakasztja.
Így tehát megrendeltem a Q10 Pro-t, pedig a beépíthető HDD nem is szempont. Mondjuk van elfekvőben egy 500GB-os WD valamelyik fiókban, majd beletuszkolom. Nehezéknek jó lesz bele, nem verem le olyan könnyen, ha a pendrive-ot rádugom.

[ Szerkesztve ]

(#48606) Valkűr


Valkűr
őstag

Használ valaki tuning tápot a media playerhez?

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#48607) Joshi válasza csabi63 (#48599) üzenetére


Joshi
titán

Ilyen helyekről biztosan nem szednék le semmit, de az itthoni virágboltokban is csak a majdnem 4k érhető el mint pl Az ötödik elem 90GB ami nem HEVC hanem sima x264.

CODEC : AVC High@L5.1 x264 /MKV/
FRAMERATE.........: 23.976 fps
Overall BiTRATE...: 72.7 Mbps
RESOLUTION........: 3840 x 1606 pixels
ASPECT RATIO...... 2.40:1
stb

(#48608) c4 válasza Joshi (#48607) üzenetére


c4
őstag

Önmagában nem baj, ha nem HEVC, annak idején nem is volt HEVC, mikor a filmet letárolták.

(#48609) csabi63 válasza Joshi (#48607) üzenetére


csabi63
senior tag

(Ilyen helyekről...milyen helyekről? :) )
Ha eredeti 4K film kell, keresel untouched 4k BD ISO-t. Vagy megveszed a lemezt a legújabb, méregdrága UHD Blu-ray lejátszódba. A sok régebbi film pedig azért "majdnem 4K", mert vagy remastered, vagy házilag konvertált verzió. Egy ilyen 20 éves műalkotás hogy is lehetne eredeti 4K? És ebből HEVC-t csinálni minek? A kép nem lesz jobb a kódolástól, a forrás adott. A méret persze fele lesz, cserébe a piacon lévő lejátszók 1%-a kezeli.

(#48610) Joshi válasza csabi63 (#48609) üzenetére


Joshi
titán

Még manapság se minden filmet rögzítenek digitális kamerákkal, ha pedig hagyományos kamerával készült a film akkor nem is beszélhetünk felbontásról főleg nem ilyen régi filmeknél. A Hobbytot forgatták 4k digitális kamerákkal 3D-ben, szóval ez a film az igazi 4k felbontású. A 4k/UHD szabvány tavaly májustól elérhető végleges formájában és a H265 lett a codekje (HEVC).

ui.: egyébként van egy lista a valós és konvertált 3D filmekről is.

[ Szerkesztve ]

(#48611) c4 válasza Joshi (#48610) üzenetére


c4
őstag

A 35 mm-es film felbontása eléri a 4K-t. Az más kérdés, hogy a DI hány K-ban lett elkészítve. A CGI-k is jobb esetben max. 2K-ban voltak renderelve. Ettől még nagyon élvezem, hogy a nagy adattartalmú anyagok elérhetővé válnak. Már most látni, hogy a "gyári BD" hihetetlen módon herélt. Szóval ha csak annyi a nyereség, hogy nem teljesen lebutított képminőséget kapunk, már előreléptünk. :) A példában említett 5. elem jól reprezentálja a jelenséget.

(#48612) Joshi válasza c4 (#48611) üzenetére


Joshi
titán

Egyébként az adathordozó hiánya miatt nem jelentek meg hivatalosan a 4k/UHD filmek. Ezek a filmek várhatóak 4k-ban és kivétel nélkül HEVC kódekesek, amit találsz a neten azok szedett-vedett kópiák.

(#48613) Blaise válasza Joshi (#48612) üzenetére


Blaise
veterán

HEVC-hez elég egy VTEN is nem?

(#48614) c4 válasza Joshi (#48612) üzenetére


c4
őstag

Értelmetlen vita. Az Amazon és a Netflix is kínál "gyári 4K" tartalmat, ami nem 10bit HEVC kódolású.
Ettől még UHD. Nem UHD-BD, de UHD. A torrentesek okoskodása ez a nem UHD, meg nem gyári... Ne keverjük az UHD és az UHD-BD szabványokat. De a BD szabvány is elfogad például mpeg2, AVC, VC1 kódekezést. A neten keringő, már kódolt UHD anyagok is a kényszer szülöttei,. Nem nagyon tudná senki lejátszani az érintetlen nagyfelbontású anyagokat. Erőművek kellenek hozzájuk. A médialejátszók többsége még ezeket sem kezeli... A Pc-k többségében nincs olyan videókártya, ami hardveresen támogatná a HEVC formátumot.

(#48613) Blaise:

Elég a VTEN a HEVC kódolás lejátszásához, amennyiben az nem haladja meg a 30p-t.
Mozifilmek esetén még a 24p az általános.

[ Szerkesztve ]

(#48615) Joshi válasza c4 (#48614) üzenetére


Joshi
titán

Akkor UHD-BD számomra az igazi 4K, mert nem csak a felbontásban van előrelépés, hanem a nagyobb színtartományban (HDR). Ennyi erővel lehetne Divx kódekkel is konvertálni 2160p-t.

(#48616) c4 válasza Joshi (#48615) üzenetére


c4
őstag

Lehetne akár divix kódekkel is tömöríteni, ha támogatja ezt a felbontást.
Az UHD-BD védelmét egyelőre nem törték fel, így csak gyári lejátszóval élvezheted. A HDR képes megjelenítődet azért ne feledd majd megvenni hozzá. :) A színtartomány a REC 2020 szabvány szerinti. a HDR pedig a kép fényerejének (nit) szabványát foglalja magába. A netes tartalomszolgáltatók is már ígéretet tettek a HDR tartalmak elérhetőségére. Szóval folyamatosan fejlődik a kínálat minden fronton. Mivel a médialejátszók topikjában vagyunk, így van rossz hírem is, nagyon kevés egyelőre az a készülék, ami a teljes UHD-BD szabványt tudja teljesíteni. A Himedia legújabb termékei lesznek talán a megfizethető árkategóriában pár héten belül.

(#48617) Joshi válasza c4 (#48616) üzenetére


Joshi
titán

Azt tudod hogy az UHD-BD milyen másolásvédelmet használ?

ui.: így már világos hogy miért nincs a virágboltban "eredeti" UHD-BD realise. :D

[ Szerkesztve ]

(#48618) c4 válasza Joshi (#48617) üzenetére


c4
őstag

(#48619) csabi63 válasza c4 (#48611) üzenetére


csabi63
senior tag

5. elem... az a 72 Mb/s bitrate sem piskóta. :) Próbálnak mindenből mkv-t csinálni ami nem baj, csak AVC-ben akkora egy UHD film mérete, hogy rossz ránézni. Tegnap botlottam ebbe, (Arábiai Lawrence) a mérete mkv-ban 120 GB. Mondjuk gyönyörű lehet. 1962-ben készült 65mm-es filmre, 12e (!) pixelszámmal, és 2012-ben digitalizálták 8K-ban. Majd végül 4K-ban került elő a neten. Sok hasonló régi anyag bukkan fel, már akit érdekel az ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

(#48620) blakey válasza csabi63 (#48619) üzenetére


blakey
titán

Pontosan az ilyen méretek miatt jön képbe a h265.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#48621) csabi63 válasza csabi63 (#48619) üzenetére


csabi63
senior tag

:K

(#48622) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Kérdésem elsősorban a Q5/Q10 tulajokhoz illetve mindenkihez szólna, akinek hasonló kaliberű média player-je van: a nagyobb bitsűrűségű és méretű videók esetében ugyan olyan sima és problémamentes e a lejátszás LAN-on keresztül, mintha közvetlen USB-ről (vagy a belső vinyóról) játsszuk le? Illetve a wi-fi-n keresztül is ennyire megbízható (egy jobb router esetén)?

(A dolog engem csak 1080p-ig érdekelne...)

Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#48623) c4 válasza SunMount3r (#48622) üzenetére


c4
őstag

A wi-fi-t szerintem hanyagold. 720p max... Nálam a 2D BD iso-k mennek hálózatról. 3D-m nincs.

(#48624) Beni2360 válasza c4 (#48623) üzenetére


Beni2360
félisten

A wi-fi-t szerintem hanyagold. 720p max...
Azért ez túlzás nagy tudású fórumtársam.
Csak egy megfelelő router kell és mint nálam simán megy a FHD nagyméretű filmek is.
Hálózatról még a 3D dual filmek is simán mennek.
USB meg ugyan az durván kifejezve.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#48625) blakey válasza SunMount3r (#48622) üzenetére


blakey
titán

Nincs semmi gond a hálózati lejátszással, wifi-n, amennyiben n-nes vagy ac-s és megfelelően erős a router akkor menni fog, de a környezettől is függ, hogy mennyire stabil a lejátszás. Ha problémamentes lejátszást szeretnél akkor a káneles megoldás a javasolt, de pl. nálam van wifis lejátszás is és akadásmentes.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#48626) SunMount3r válasza blakey (#48625) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Oké, köszi mindenkinek a választ! :)

Ezek szerint elég vegyes a kép. A Wifi egy Dual AC-s Asus lesz majd és kb 2 méterre a lejátszótól, ugyan abban a szobában. Kábel akkor pipa. Úgyhogy a kábeles dolog biztos megoldható csak kíváncsi lennék, hogy WiFi-n is össze jöhetne e ugyanez. (Van már itt annyi kábel effektus...)

[ Szerkesztve ]

(#48627) Multibit válasza SunMount3r (#48626) üzenetére


Multibit
veterán

Ne vedd készpénznek a wifi-s válaszokat! A környezet nagyon befolyásolja a lejátszás stabilitását!

(#48628) blakey válasza SunMount3r (#48626) üzenetére


blakey
titán

Az nem számít, hogy 2 méterre van a routertől, sokat számít, hogy körülötted mennyire terhelt a vezetéknélküli hálózat illetve a router is. Ha adott a kábelezési lehetőség akkor felesleges wifiben gondolkodni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#48629) Kisbea


Kisbea
csendes tag

Jó reggelt!
Szeretném a segítségeteket kérni.
2 órája úgy ültem a gép elé. hogy vennem kéne egy dvd lejátszót, de kiderült, hogy ez ma már elavult, médialejátszóra van szükségem. (igen, nem vagyok egy technikailag naprakész ember)
Van egy tizenéves Sony tv-nk, ami tökéletesen működik, nem szeretnénk venni másikat, míg ez megy.
UPC rögzítős beltéri van rácsatlakoztatva.
Eddig egy ezeréves dvd (USB-s) lejátszóval néztünk filmeket, de az idő múltával egyre kevesebb formátum felel meg neki.
Vagyis szeretnék egy olyan lejátszót beszerezni, ami a letöltött filmeket elviszi.
A tv ugye hagyományos, nem lapos, normál, sztereó, olvastam, hogy esetleg ez gond lehet, a hang kimenet miatt??
Semmi másra nincs szükségünk, mint egy USB csatlakozóval ellátott lejátszóra, ami minél több formátumot támogat. Gyakorlatilag filmnézésre kell.
Olvastam jókat az Asus O'Play készülékről.
Nagyon köszönöm, ha segítetek.

(#48630) Multibit válasza Kisbea (#48629) üzenetére


Multibit
veterán

Szia!
Mennyit szánsz rá? Ez fontos "bemenő paraméter". A legtöbb mediaplayer sztereo kimenettel is rendelkezik. Ha semmiképpen nem akarsz házimozi hangrendszerre beruházni, olyan mp-t kell választanod, ami tudja a hanglekeverést és dekódolást!
Ha a szerencse úgy hozza, hogy még évekig nem romlik el a jelenlegi tévéd, akkor évekig megfosztod magad és a családot a HD-élménytől? Ez azért lényeges, mert a mediaplayerek legjobb minőségben a HDMI kimeneten adják ki a képet. Persze sok lejátszón van kompozit kimenet is, de pl. SCART már nem nagyon jellemző.
Használt készülék szóba jöhet?

[ Szerkesztve ]

(#48631) Kisbea válasza Multibit (#48630) üzenetére


Kisbea
csendes tag

Köszönöm!

Hát, igen, megfosztom;)
De eddig sem hiányzott.
Sokat járunk moziba.
Ami jó, egyszerűen nem vagyok hajlandó kidobni.
Működik hibátlanul, alig használjuk, este egy-egy film.
De lehet, hogy 2 hét múlva behal, ez tény, anno a Trinitron nagy dolog volt, de vagy 15 éves.
De a másik TV egy LCD, Samsung, (vendégszobában, alig van használva) 2 évesen kiírta, nem működik a HDMI csatlakozó, azóta az is scart-tal megy.
Szóval nehezen válok meg attól, ami már hosszú évek óta hibátlanul megy ( a hűtőmet meg sem merem mondani, hány éves).
Típust esetleg tudsz ajánlani?
Olyan 20.000 körül?

Aztán ha mégis behal, majd veszünk egy olyan TV-t amin van USB bemenet.

Köszönöm:))) :B :B :B

(#48632) Multibit válasza Kisbea (#48631) üzenetére


Multibit
veterán

Az a baj, hogy ennyiért nem nagyon van olyan készülék, ami közel mindenevő és dekódolni képes minden hangsáv formátumot. A másik gond - ha visszaolvasol Te is láthatod -, hogy a régebben jónak számító lejátszók (Asus O!Play, A.C.Ryan) mára elavulttá váltak. Nehéz olyan lejátszót ajánlani olcsón, ami nem okoz majd bosszúságot. Ez alatt azt értem, hogy ha ragaszkodsz az olcsó megoldáshoz, nem egyszer szembesülhetsz azzal, hogy ezt, vagy azt a letöltött filmet nem hajlandó hibátlanul lejátszani a készülék (pl. kódolási/muxolási probléma, vagy túl magas bitráta miatt)! 20 ezerért nem nagyon fogsz kapni univerzális plug-and-play készüléket. Próbálj meg felhajtani egy használt Popcorn A-210, vagy A-200 lejátszót! De gondolom mások majd ajánlanak egyéb típust is. Én - jó szívvel - nem ajánlanék gyengébb konstrukciókat.

(#48633) Joshi válasza Kisbea (#48629) üzenetére


Joshi
titán

Ne vedd sértésnek a hasonlatomat, de évszázadokig bevált eszköz volt a kard és a pajzs, ma már nem így indulunk harcba. :B
Nekem van egy Asus O'Play HDP-R1 lejátszóm is és használtan fillérekért beszerezhető. Visz mindent ami max 1080p, viszont csak HDMI kimenet van rajta. itt is látszik, hogy egy ősöreg lejátszón sincs már SCART. A Samu TV-ből pedig ne vonj le messzemenő következtetést, minden elromolhat még egy Sony TV is. Egyébként most volt akciós a Sony 55x8509c TV 330k-ért. :D

(#48634) Dareiosss válasza Joshi (#48633) üzenetére


Dareiosss
senior tag

320 volt az nem 30 :D

(#48635) blakey válasza Kisbea (#48631) üzenetére


blakey
titán

A tv miatt nehéz lesz olyan lejátszót találni ami a mai követelményeknek megfelel régi megjelenítővel. Scart csatlakozó egyáltalán nem jellemző a médialejátszókra, maximum kompozit vagy komponens. Ha usb-s lejátszás a szempont akkor lehet, hogy a helyedben elgondolkodnék egy okostévén, bár az elveimmel ez ellentétes, de még mindig jobb mint a jelenlegi tv-hez csatlakoztatni egy médialejátszót.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#48636) Cool Face


Cool Face
aktív tag

Sziasztok!

Akinek van tapasztalata Raspberry Pi-vel az megtudná mondani, hogy milyen szintű képminőséget lehet elérni? Tudnátok valamilyen asztali médialejátszóhoz hasonlítani? Azt már tudom, hogy egy jó DACal csodákra képes.

(#48637) tsilver válasza Cool Face (#48636) üzenetére


tsilver
aktív tag

mint már annyiszor :)

lásd a táblázat

http://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=221407

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#48638) lemmy9 válasza Kisbea (#48631) üzenetére


lemmy9
őstag

Az Asus HDP-R1 egy stabil gép, és a TV-vel összekötöd a kompzit (sárga RCA) kimenetével. Ha a TV-n nincs akkor kell egy 300 forintos scart átalakító. Az Asus kb 10000 Ft használtan. Nem kell új Tv, és nem kell házimozi sem HD hanggal, hiába azt akarják a srácok.

Szerintem!

(#48639) Joshi válasza lemmy9 (#48638) üzenetére


Joshi
titán

"Nem kell új Tv, és nem kell házimozi sem HD hanggal, hiába azt akarják a srácok."
CRT TV-je van könyörgöm, ennyi erővel TV sem kell főleg nem médialejátszó. :O

(#48640) bogabi válasza Joshi (#48639) üzenetére


bogabi
senior tag

A kérésében benne volt, hogy nem akar TV-t cserélni, olyan pléjer kell neki, ami a jelenlegi TV-vel használható. Ez a megoldás meg ebben az esetben pont megfelelő. Mi ezzel a baj?

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#48641) kisspall válasza Joshi (#48639) üzenetére


kisspall
aktív tag

Ööö, ez a mondat értelmetlen. Ha van egy CRT tévéje és egy lejátszója hozzá, tud filmet nézni. Nem értem, mi ezzel a baj. Hú, de értetlen vagyok....bocs. Nem csak 4k és 7.1 van a világon.

(#48642) dh66e válasza Kisbea (#48629) üzenetére


dh66e
veterán

Nos ha olcsón akarod megúszni pár ezer forintból veszel egy használt WD Live-ot vagy az említett Asust. Esetleg egy scart rca átalakító kellhet hozzá ha nincs rca a tv-n.

(#48643) Márton


Márton
nagyúr

Amúgy nem értem mi a baj, az új eszközökön sem kizárólag hdmi van.
Itt van pl. egy M8 S812, ott az analóg kimenet.
A lényeg, hogy kompozit videó out és sztereó analóg hangkimenet kell.
Ennyi.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#48644) Zafi


Zafi
tag

Sziasztok!
Lehet, hogy rossz helyre írok! Ha igen akkor bocsi. Van 1 samsung story 1,5tb vinyom sajnos elkezdett szarakodni. Ezért le akarom cserélni egy WD Elements Portable külső merevlemez, 2TB, 2.5", USB 3.0, ez kb 30k körül mozog. Jó ez a médiaboxhoz vagy inkább ajánlotok mást? Playon-hd minim van.

(#48645) blakey válasza Márton (#48643) üzenetére


blakey
titán

Talán mert egy médialejátszó lényege (2016-ban), hogy nagyfelbontásban tudja lejátszani a különböző formátumokat. Olyan mintha Rolls Royce-t vennék a sarki közétben való bevásárláshoz. Analóg kimeneten "botrányos" minőséget képviselnek. Kompozit kimenet meg az analóg legalja.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#48646) Márton válasza blakey (#48645) üzenetére


Márton
nagyúr

Mégis rárakják a gyártók, mert gondolnak olyanokra, akik nem akarnak kidobni egy tökéleset készüléket.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#48647) galaxys80 válasza blakey (#48645) üzenetére


galaxys80
veterán

Mondjuk egy CRT Tv-hez, miért is nem elég a kompozit kimenet?
LCD Tv-t meg úgyis HDMI-vel köti össze mindenki.

(#48648) blakey válasza galaxys80 (#48647) üzenetére


blakey
titán

De, elég, meg ugye kell a 1080p-s mkv is. :)
CRT-hez bőven elég egy usb-s dvd-lejátszó. Ha valaki haladni akar a korral és olyan anyagot szeretne megnézni ami már nem felel meg a régmúlt vívmányainak akkor igenis, szánjon rá időt, gyűjtőgessen és a megfelelő eszközt vegye meg. A médialejátszó nem CRT-hez van tervezve.
"Rajta van a kompozit" - Erre inkább nem írok semmit, mert sértődés lesz. Annyira kell kompozit kimenet egy mai médialejátszókra "mint mellbimbő a férfiakra" :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#48649) galaxys80 válasza blakey (#48648) üzenetére


galaxys80
veterán

Ezek a te igényeid.
Nekem viszont tökéletesen megfelel, hogy a gyerekszobában lévő CRT-t összekötöttem a WD-vel.
Most hálózaton keresztül miniDLNA-ról az összes meséjét, bármikor le tudom neki játszani. Legyen az bármilyen formátumban.
Így ahogy az én példám is mutatja, igen is kell a kompozit kimenet a lejátszókra. És gondolom,azért attól, hogy rákerül még neked sem lesz rosszabb.
Majd jelezd, hogy ezt melyik DVD lejátszóval tudnám megtenni. :U

(#48650) DVlad válasza galaxys80 (#48649) üzenetére


DVlad
őstag

Ezeknek az eszközöknek a kis méret és ezáltal a könnyű szállíthatóság is a nagy előnyük. Utazások során minél több csatlakoztatási lehetőség van a masinán, annál biztosabb, hogy kompatibilis lesz az adott helyen lévő képmegjelenítővel (pl.: crt tv).

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.