Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48901) Bornie127


Bornie127
senior tag

Honnan érdemes/lehet beszerezni Q10 prot? A futekot korábbról ismertem/ajánlott is volt, ha jól emlékszem, de ott pre-order volt és elfogyott. Láttam, valaki linkelt egy német oldalt is, ez ajánlott, vagy van egyéb más is?
Nem ma kell, de jövőhónapban jó lenne. :)

(#48902) blakey válasza Bornie127 (#48901) üzenetére


blakey
titán

A Q10Pro a Futeko-nál 28-ától lesz, ha elolvasod akkor oda van írva, akik rendeltek azok megkapják és néhányat értékesítenek. A német oldalról is megveheted, árban nincs nagy különbség. Azt nem tudom, hogy milyen szoftverrel küldik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#48903) Blaise


Blaise
veterán

Lassan át lehet nevezni a topicot Himedia Q5/Q10 Pro névre :D

(#48904) devil-k válasza blakey (#48902) üzenetére


devil-k
nagyúr

Eu. Ott van a leírásnál. :)

- mozi bolondéria -

(#48905) Bornie127 válasza blakey (#48902) üzenetére


Bornie127
senior tag

Köszi, csak átfutottam melóban és úgy értelmeztem, hogy a preorder véget ért és 28.-tól szállítják, de így még jobb. ;)

(#48906) Bornie127 válasza blakey (#48858) üzenetére


Bornie127
senior tag

Mennyi volt preorderben neked?

(#48907) blakey válasza devil-k (#48904) üzenetére


blakey
titán

Az oké, de nekem nincs tapasztalatom, lehet, hogy ua. a firmware-rel jön, mint a Futeko-tól. arról meg ugye elég sok tapasztalat van, :DD

(#48906) Bornie127
Szállítással együtt 148 font.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#48908) Gtaati válasza Bornie127 (#48901) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Én rendeltem a német myhdplayer.de-ről Q10 pro-t. EU-s firmware van rajta és 2 év garit adnak rá, míg a futeko 1-et. Mintha valahol azt olvastam volna,de nem esküdnék meg rá, hogy mindig az elérhető legfrissebb firmware-vel adják oda és asszem a wrapper is telepítve van rá.

Egyébként lehet hülyeséget fogok kérdezni, de mi az a wrapper és mire jó? Köszönöm!

(#48909) Blaise válasza Gtaati (#48908) üzenetére


Blaise
veterán

Megjött már?

(#48910) Beni2360 válasza Blaise (#48909) üzenetére


Beni2360
félisten

Kérdeztem anno a barátnőmtől. :U

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#48911) Gtaati válasza Blaise (#48909) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Ha minden jól megy jövőhéten megkapom!

(#48912) Pali79


Pali79
aktív tag

Sziasztok!
Tanácsot kérnék. Egy médialejátszót vennék a hálószobába. A legfőbb kívánalom, hogy wifi-n tudja lejátszani a nas-on megosztott filmeket.
Eddig egy WD TV Live-ot használtam, de az utóbbi időben a hálózattal gondok vannak, ezt meguntam ezért cserélnék.
Tehát erre keresnék alternatívát, ez kb 30k volt új korában, nagyjából a cserére is ennyit szánnék. A használt dolgoktól sem riadok vissza.

(#48913) Patice válasza Pali79 (#48912) üzenetére


Patice
Topikgazda

De ha a hálózattal vannak gondok, akkor miért a médialejátszót akarod lecserélni?

Amúgy szerintem Pi3 + OpenELEC

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#48914) zsola32 válasza Patice (#48913) üzenetére


zsola32
őstag

én ezt a konfigot használom, teljes megelégedéssel.

(#48915) varázsgömb


varázsgömb
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Pontosan egy éve már panaszkodtam, - ebben a hozzászólásomban, #43198 -, hogy szemcsés a kép. Az összes ajánlott beállítást végig próbáltam, kábelt cseréltem, de nem történt változás. Végül beletörődtem a dologba.

Hanem nemrégiben a kb. 2 éves Samu tv-t kiraktam a nappaliba a fiaimnak, hogy azon játszanak és vettem egy másik tv-t magunknak a mi szobánkba, hogy én is tudjak filmet nézni az idő alatt. Ez egy LG 55UF778V. A múltkor unalmamban kipróbáltam, hogy a lejátszója mit tud, milyen filmeket játszik le. Ha nem az ágyon feküdtem volna, tuti dobok egy hátast! Olyan gyönyörű a filmek képe, mint az álom. Sehol nincs szemcse, teljesen homogének az egyszínű részek. Abszolút hibátlan! Most akkor mi van? A Popcorn A-410, mint dedikált média lejátszó szarabbul játssza le a filmeket, mint a tv beépített lejátszója? A tv wi-fi-vel csatlakozik a NAS-ra, a popi UTP Cat 5E kábellel.

Újra átnéztem a beállításokat, kábeleket, a firmware a legfrissebb, de a popi 410-es továbbra is szemcsésen játssza le a filmeket. Mérgemben az eladáson is elgondolkoztam, de sajnos az LG nem minden formátumot játszik le.

Van valamilyen tippje valakinek a szemcsés lejátszás megszüntetésére?

[ Szerkesztve ]

Minden ember színes bőrű.Különben nem látszana...

(#48916) lemmy9 válasza varázsgömb (#48915) üzenetére


lemmy9
őstag

Szerviz?

Szerintem!

(#48917) gyeniko válasza varázsgömb (#48915) üzenetére


gyeniko
őstag

Hdmi kábel tud a szemcsésséghez hasonlót produkálni. Nem is igazán szemcsésség, hanem pici fehér villózások a képernyőn.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#48918) varázsgömb válasza lemmy9 (#48916) üzenetére


varázsgömb
aktív tag

Már több, mint egy éves, sajnos már nem garis.

Minden ember színes bőrű.Különben nem látszana...

(#48919) Mezga Aladár válasza varázsgömb (#48918) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Csavard vissza a a vxp adaptív kontrasztot nullára. Mindkettőt.

Ja ezen már túl voltunk. Húzd le nullára a tv képélességét.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#48920) Pali79 válasza Patice (#48913) üzenetére


Pali79
aktív tag

Bocsi! Rosszul fogalmaztam. Nem a hálózattal vannak gondok, hanem a WD TV hálózati elérésével, hol fel csatlakozik, hol nem (inkább nem). A hálózattal nincs gond, négy okosteló, egy tablet meg kát laptop megy róla minden gond nélkül csak a WD TV nem akar. Pedig évekig semmi gond nem volt vele.

(#48921) varázsgömb válasza gyeniko (#48917) üzenetére


varázsgömb
aktív tag

Már több kábellel is kipróbáltam, de nem volt változás. Igaz, normál árú kábelekkel, nem méreg drágákkal. De volt közöttük aranyozott, és kígyóbőrös is.
Esetleg tipp, hogy milyennel kísérletezzek?

Minden ember színes bőrű.Különben nem látszana...

(#48922) Heffi válasza Pali79 (#48920) üzenetére


Heffi
őstag

Lan kábellel nem tudod kiváltani a wifi-s mizériát?

(#48923) djnice válasza varázsgömb (#48921) üzenetére


djnice
veterán

Ha nem fehér pontok (sparkles) azok amit zajnak látsz akkor nem hibás a hdmi kábeled, hiába cserélgeted nem fog változni a kép.
Lehet a TV lejátszója alapból zajszűrést alkalmaz.

(#48924) Pali79 válasza Heffi (#48922) üzenetére


Pali79
aktív tag

Sajnos nem. Pedig én is jobban örülnék neki.

(#48925) Heffi válasza Pali79 (#48924) üzenetére


Heffi
őstag

Én is utólag "hálózatoztam" le a házat. Szóval nincs lehetetlen. Ráadásul ez elég vékony kábel, szóval könnyen rejthető.

(#48926) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló Mindenki!

Érdeklődni szeretnék, azoktól akiknek Himedia Q10 vagy Q10 pro van, hogy véleményük szerint 3.5" vinyóból milyet érdemes beletenni? Itt arra gondolok, hogy maga a médialejátszó illetve a tápja mekkora fordulatú illetve fogyasztású vinyot tud kiszolgálni kényelmesen. A gyártói honlapon erre vonatkozó specifikációt nem találtam. Gondolom célszerűbb 5400-as és minél alacsonyabb fogyasztásút vagy éppen 2.5"-t beletenni?

Köszönöm!

(#48927) liszi70 válasza varázsgömb (#48915) üzenetére


liszi70
nagyúr

Tudnál dobni egy fotót erről a szemcsés képről? (Már amennyiben pause-állásban is jelentkezik. :) )

[ Szerkesztve ]

(#48928) blakey válasza Gtaati (#48926) üzenetére


blakey
titán

Egy WD Red tökéletesen megfelel, de még a Green is. 5400-as bőven elég.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#48929) Beni2360 válasza Gtaati (#48926) üzenetére


Beni2360
félisten

blakey szavait használva: Egy WD Red tökéletesen megfelel, szvsz csak ez az egy fajta ami kimondottan szerver használatra ajánlott. És tartós. nem véletlenül drágább. A grünről elég sok panasz volt.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#48930) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló!

Köszönöm mindkettőtöknek! :R

(#48931) krealon válasza Pali79 (#48920) üzenetére


krealon
veterán

"Nem a hálózattal vannak gondok, hanem a WD TV hálózati elérésével, hol fel csatlakozik, hol nem (inkább nem). A hálózattal nincs gond, négy okosteló, egy tablet meg kát laptop megy róla minden gond nélkül csak a WD TV nem akar. Pedig évekig semmi gond nem volt vele."

A tapegyseg eloregedik 4-5 ev utan. Pontosabban a benne talalhato elektrolit kondenzatorok. Es tekintve hogy a WD TV belsejeben is van egy csomo, azok is elkezdhettek kiszaradni.

Ha kicsereled egy hasonlo parameteru, uj tapegysegre a jelenlegit es megszunik a problema, akkor erdemes megtartani.
Ellenkezo esetben pakaval, kezugyesseggel, es cserekondenzatorokkal rendelkezo, vallalkozo kedvu barkacsolok nekifoghatnak az alaplapon kondenzatorokat cserelgetni, bar garancia nincs a mukodokepessegre.

(#48932) Pali79 válasza krealon (#48931) üzenetére


Pali79
aktív tag

Tápot már cseréltem, de nem lett jobb. A belsejébe inkább nem turnék bele, így még talán eladhatom pár ezresért. Egyébként miféle sz@r alkatrészekből van ez összerakva? Hobbiból elektronikázok és volt már a kezembe sok tíz évnél is régebbi készülék és csak a 30-40 éves olaj-papír kondik szoktak ilyen kiszáradással küzdeni, nehogy 4-5 éves elkó... :W

(#48933) BBéci válasza Pali79 (#48932) üzenetére


BBéci
titán

Mielőtt a faltól valami komolyabb baja lenne a buksi fejednek, győződj meg arról, valóban a WD TV kondenzátorai okozzák a hibajelenséget, vagy valami más. ;)

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#48934) Bornie127 válasza Pali79 (#48932) üzenetére


Bornie127
senior tag

Pedig a 4-5 éves elkó a fogyasztói társadalomban sokna számít. Teszterben, switch tápegységben, havonta cseréljük a kondikat, mert egyik pillanatról a másikra megadja magát, zajos lesz a táp, a switch meg nem bootol.

(#48935) Pali79 válasza BBéci (#48933) üzenetére


Pali79
aktív tag

Mi másra gondolsz? A hálózat amúgy rendben van, csak a WD TV szórakozik.

(#48936) BBéci válasza Pali79 (#48935) üzenetére


BBéci
titán

Kondenzátorokon kívül bármi más is elromolhat. Persze ettől még lehet az a baja, de nem lehet biztosra venni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#48937) Pali79 válasza BBéci (#48936) üzenetére


Pali79
aktív tag

Ja, értem. Valami biztosan elromlott mert eddig jó volt és most már nem jó.... :DDD

(#48938) dh66e válasza Pali79 (#48937) üzenetére


dh66e
veterán

Ezt én inkább szervizre bíznám.

(#48939) Pali79 válasza dh66e (#48938) üzenetére


Pali79
aktív tag

Hát ahogy a szervizeket ismerem, nem biztos, hogy megéri. Drágán dolgoznak, garancia nincs, hogy jó is lesz, meg messze is van. A lejátszó ér vagy 15 ezret, nem hiszem, hogy gazdaságos lenne szervizbe vinni.

(#48940) blakey


blakey
titán

Most küldték:
"Hi,
You are receiving this email because you have a pre-order for batch#2 [PO#2] HiMedia Q10 Pro.
Despatch of your order is delayed. This has been caused by HiMedia not producing batch#2 stock according to schedule.
We now expect despatch on Thursday 5th May.
We apologise for the delay.
Simon"

Várhatok még 1 hetet. :(

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#48941) Gtaati válasza blakey (#48940) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Hát sajnálom!

Én pénteken rendeltem meg a németektől, és ma már az országban van a csomag, remélem hogy holnap kézhez kapom.

(#48942) szrobert válasza Gtaati (#48941) üzenetére


szrobert
tag

Egy beszámolót majd kérünk!!:)

[ Szerkesztve ]

(#48943) blakey válasza Gtaati (#48941) üzenetére


blakey
titán

Sajnos előrendelésnél ez benne van, ugye az is, hogy akár hamarabb is megérkezhet. Annyira nem zavar, van mivel filmeket nézzek, csak már kiváncsi vagyok, hogy milyen.
Majd írj pár sort, kiváncsi vagyok, hogy neked mennyire tetszik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#48944) Gtaati válasza szrobert (#48942) üzenetére


Gtaati
őstag

Rendben, igyekszek majd, de lehet hogy csak a hét második felében lesz. BD ISO-t majd kerítek, mert olyanom nincs, de a prohardveres tesztcsomag az meg van, illetve mkv-k minden fajta bitrátával, illetve 4K-k H.265-be és H.264-be is van magas adatfolyamú ami pl szaggat a 4K tv médialejátszóján. Ezen kívül ti mit ajánlanátok még?

Még egy kérdésem lenne, hogy a wrapper az mire jó, mi célt szolgál a lejátszón?

Köszönöm!

(#48945) Gtaati válasza blakey (#48943) üzenetére


Gtaati
őstag

Én is nagy reményekkel és izgalommal várom már:), mint egy gyerek:) Nálam egy Lg 4k tv médialejátszóját és egy BD lejátszót fog kiváltani.

(#48946) blakey válasza Gtaati (#48945) üzenetére


blakey
titán

Szerencsére nálam nem fog semmit sem kiváltani, az A400 helyére kerül (most üres :) ), Blu-ray lejátszó, ATV4 egyelőre maradnak, tv is. Jó lenne ha ha kezelhetőségben, megbízhatóságban hozná a Dune Duo szintjét, ha ez megvan akkor elégedett vagyok.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#48947) SunMount3r válasza Gtaati (#48944) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ezen kívül ti mit ajánlanátok még?

3D BD iso... Persze valószínűsítem, hogy nem 3D képes TV-d van...?! :F

(#48948) LógaGéza válasza blakey (#48940) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nyúljon meg a nyakuk... Kérdés, hogy akkor kinek küldik, mert nem telt el 10 perc a preorder kezdete, és a rendelésem leadása között... Biztos a viszonteladók kapnak először...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#48949) Gtaati válasza SunMount3r (#48947) üzenetére


Gtaati
őstag

De 3D-s a tv(LG 55UB850V)! Akkor szerzek be 3D BD iso-t:)

[ Szerkesztve ]

(#48950) blakey válasza LógaGéza (#48948) üzenetére


blakey
titán

Szerintem az van, hogy már megkapta a Futeko a lejátszókat, de késve és ugye mindegyiket még EU-sra kell frissíteni. Azért remélem, hogy a május 5 már tartható.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.