Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48651) Márton válasza DVlad (#48650) üzenetére


Márton
nagyúr

pontosan

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#48652) Zafi válasza Zafi (#48644) üzenetére


Zafi
tag

Csak azért írtam ide mert a médialejátszóhoz kéne!

(#48653) djnice válasza galaxys80 (#48649) üzenetére


djnice
veterán

Én akkor dobtam ki az utolsó CRT-t amikor gyerek lett a családban. Legalább az ő szemüket ne rontsuk már...

(#48654) Márton válasza djnice (#48653) üzenetére


Márton
nagyúr

helyette növeljük az e-szemetet :(

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#48655) dh66e válasza Zafi (#48644) üzenetére


dh66e
veterán

WD-k jók külső merevlemezként.

(#48656) Zafi válasza dh66e (#48655) üzenetére


Zafi
tag

Ok, köszi

(#48657) tpeter77 válasza djnice (#48653) üzenetére


tpeter77
addikt

én meg akkor, amikor nyaralás alkalmával magára rántotta a tv-t, mert az egyik (dísz) 4 lábból az egyik sarka törött volt, ő meg szegénykém csak bekapcsolni akarta a TV-n lévő gombbal. Aztán eldőlt oldalra, és ráborult.
Hálistennek csak mellé zuhant a tv, és a földetérés után ráfordult a gyerek mellkasára, a nagy zuhanás nem őt érte, de rendesen befostunk.
és hasonlóan járt a kollégám fia, ő is piszkálta, neki a háta mögé zúgott le a 72 centis TV. Mindkét gyerek 2-3 éves kor közt volt.
Azért írtam le, mert elég tanulságos volt mindkét eset.
Szóval nálunk a plazma TV a falon van konzolon, a saját szobájába meg most tervezek venni egy LCD-t szintén falra szerelve.
Beleborzongok, ha rágondolok, hogy szegénykém ott fekszik a TV alatt :O

(#48658) galaxys80 válasza djnice (#48653) üzenetére


galaxys80
veterán

A titok nyitja, hogy nem kell órákat a TV-t bámulnia. ;)
Arra a napi 20-30 percre tökéletesen megfelel. Az én szemem máig tökéletes, pedig 26 éves koromig csak CRT-t néztem.

(#48657) rokafiu77
Ezen az elven tulajdonképpen az egész szobáját kipakolhatnám. Szekrényt, dobozokat, nagyobb játékokat.
Mellesleg ezt a TV-t az életben nem bírja lerántani. :)
Persze szerencse, hogy nálatok nem lett nagyobb baj.

[ Szerkesztve ]

(#48659) JackFeryll


JackFeryll
őstag

Sziasztok!

Médialejátszót keresünk idős hölgynek 30 ezer forintos kerettel. HDMI bemenet van a TV-n. Azt szeretnénk megoldani, hogy minél egyszerűbb kezelhetőség mellett tudjon USB-s pendriveról agyontömörített filmeket nézni. Azért előny lenne ha sok formátumot támogatna.

Ebben a kategóriában mi az ajánlott ?

(#48660) zsola32


zsola32
őstag

összeállt a Pi3-as, azt kell hogy mondjam, kellemes csalódás.
eddig visz mindent mint a piros 7-es, nem melegszik, és a HDMI CEC hab a tortán.
aki olcsó médiás gépet szeretne, ne hagyja ki a lehetőségek közül.

(#48661) DoItYourself


DoItYourself
addikt

Dune HD Solo 4k raktáron van a lejatszo.hu-nál azt írják a hírlevelükben.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#48662) Phülöp válasza DoItYourself (#48661) üzenetére


Phülöp
addikt

Extremaudio is raktárról adja.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#48663) dh66e válasza DoItYourself (#48661) üzenetére


dh66e
veterán

Igen van már szinte mindenhol tegnap érkezett egy szállítmány.
Van vele gond,érdemes várni a vásárlással.

(#48664) DoItYourself válasza dh66e (#48663) üzenetére


DoItYourself
addikt

Engem nem érint, csak egy hete még mintha arról lett volna szó, hogy még meg se jelent, senki nem látott még ilyet.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#48665) Dareiosss válasza DoItYourself (#48661) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Usb 2.0, hdmi 1,4b közel 110 ért azért nem tűnik olyan tuti vételnek.

(#48666) Joshi válasza Dareiosss (#48665) üzenetére


Joshi
titán

Én is ezért értetlenkedtem, mitől kerül közel 2x annyiba egy Dune solo mint a Q10 pro? Állítólag a nevet kell megfizetni. De mitől van valaminek neve? Nem hinném hogy a Dune cégnél ne tudnának a konkurens cégekről és azok termékeiről. Nagyon kíváncsi leszek a tesztekre.

(#48667) Dareiosss válasza Joshi (#48666) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Én is, meg a Q10 véleményekre is, valamit venni kell a nyáron :), bár 110 ezres Dune helyett inkább 60 ért VTen. De csak beválik a Q10, inkább azért adnák ki pénzt.

(#48668) envagyok válasza Dareiosss (#48665) üzenetére


envagyok
veterán

Van ember, aki ezt ennyiért megveszi? :D

(#48669) dh66e válasza DoItYourself (#48664) üzenetére


dh66e
veterán

Európában késett a kiszállítás egy lemaradt eszköz miatt.Az oroszoknál már egy hete árulják. You tubeon fent voltak már a videók róla,amiről itt beszéltünk az az hogy még senki nem tesztelte élőben így nehéz volt mit mondani róla..Most már vannak infók róla.

[ Szerkesztve ]

(#48670) Mezga Aladár válasza dh66e (#48669) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

senki nem tesztelte

Mint az aktuális totyik gazdája, tesztelhetnéd! :C

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#48671) dh66e válasza Mezga Aladár (#48670) üzenetére


dh66e
veterán

Na jah....
Próbálok képben lenni olvasom a fórumokat és megosztani ezeket,másra sajna nincs lehetőségem.

(#48672) Mezga Aladár válasza dh66e (#48671) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

:R

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#48673) Beni2360 válasza Joshi (#48666) üzenetére


Beni2360
félisten

De mitől van valaminek neve? Dune solo.
Hát az egyik lehetőség: Han Solo lehet. :))
A másik meg: Hej Dunarol fúj a szél. :DD

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#48674) robi-k válasza dh66e (#48671) üzenetére


robi-k
őstag

Ne örüljetek (mindenesetre - még) ennek az új Solo-nak :P
Mint kiderült, a most árulni kezdett példányokon még egy teljesen nyers, béta FW van, ami a gyakorlatban a régi Dune-k funkcionalitását tartalmazza, a 4K lejátszás még gyermeteg.
Lesz majd egy teljesen új, dual FW (Androiddal), azaz a Dune is beáll a kínai gyártók sorába ;]

A véleményem továbbra is az, hogy a Dune mint sikeres, média lejátszókat fejlesztő cég már néhány éve elhalálozott (a céget alapító tervező srácok távozásával), az, hogy az új tulajdonos megtartotta a Dune márkanevet és megpróbál valahogyan megélni a korábbi fejlesztésekből, csak egy üzleti fogás, de szerintem lassan ennek is vége lesz. Egyszerűen lesz még egy ázsiai droidos dobozkákat gyártó cég, aki ráadásul magasabb áron méri a portékáját a többiekhez képest. Sajnálom, pedig nagyon szerettem az eredeti Dune-t :(((

(#48675) dh66e válasza Mezga Aladár (#48672) üzenetére


dh66e
veterán

Ami eddig biztos bug.
-Android még beta állapotú nem elérhető(4.4 verzió később állítólag megkapja a 6-ost)
-DVB-C nem működik kis hazánkban( már felvették hibára)
Vannak még további problémák,de nem lehet tudni hogy user error vagy valóban bug így azokról nem nyilatkoznék.

(#48674) robi-k

Kár volt ezt így kiadni szvsz,de a piac diktál.Nekem van kínai dobozom töredék áron ami működik első perctől fogva legalábbis amit a gyártó igért,de persze olyan baja is van ami engem meglepetésként ért.
A HDI Dune-ök tényleg jók!Sajna már nincsen az a vonal.

[ Szerkesztve ]

(#48676) c4 válasza dh66e (#48675) üzenetére


c4
őstag

A Dune a Sigma Designs 8642 médiaprocesszoral kezdődött és végződött.

(#48677) dh66e válasza c4 (#48676) üzenetére


dh66e
veterán

Ezt megerősítem saját tapasztalatból illetve a többi processzor gyermekbetegségeit olvasva.

(#48678) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Inkább a Q10 Pro-ról olvasnék szívesebben itt is... :K (Ha lenne itt is már ket-két topic lakó, kinek jutott az első szállítmányból és végeznének/tek vele egy valamelyest átfogóbb tesztet...)

[ Szerkesztve ]

(#48679) LógaGéza válasza SunMount3r (#48678) üzenetére


LógaGéza
addikt

Elvileg ma kezdik kiküldeni. Jó lenne, mert akkor gondolom a fejlesztés is jobban megindulna, azt a pár apró bugot mielőbb javítanák :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#48680) csabi63 válasza SunMount3r (#48678) üzenetére


csabi63
senior tag

Van videó róla, a gazdája szinte minden létező formátummal, kódolással, felbontással kipróbálta. Íme. Bár ez is az Ázsiai verzió, de lehet fogalmunk mit bír majd. Lényegében mindent visz, és mindent jól. A hibákat pedig majd kijavítják, afelől nincs kétségem.

(#48681) Beni2360 válasza csabi63 (#48680) üzenetére


Beni2360
félisten

Egy láma kérdésem volna.
A lejátszón fogunk tudni magyar nyelvet választani?
A KODIN azt gondolom igen.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#48682) SunMount3r válasza csabi63 (#48680) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Azért a kadenciahelyességgel vannak még gondok 3D BD iso-k esetén úgy látom...

Remélem van esély a javításukra egy új firmware-ben (remélhetőleg mire kijön a Q5 Pro...) :K :F

[ Szerkesztve ]

(#48683) SunMount3r válasza SunMount3r (#48682) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ez előbbi hsz. egyben kérdés is lett volna, korábbi Himedia tulajokhoz, vagy úgy általában is, hogy egy ilyen kadenciahelyességi problémát milyen eséllyel és ha igen, akkor milyen hamar javítanak egy új firmware-el? Ill. (mivel annyira nem vagyok ebben járatos) egyáltalán lehetséges és várható e, hogy ezt javítani tuják szoftveres úton?! :F

THX! :)

[ Szerkesztve ]

(#48684) headhunter válasza SunMount3r (#48678) üzenetére


headhunter
addikt

"Full review will be posted by close of Friday USA EDT, with a new video demo! "

[link]

[ Szerkesztve ]

(#48685) LógaGéza válasza SunMount3r (#48683) üzenetére


LógaGéza
addikt

A SoC képes rá, csiszolják folyamatosan, szerintem megoldható.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#48686) SunMount3r válasza LógaGéza (#48685) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Oké, bár a "szerintem megoldható" még azért nem hangzik túl +győzően. :N A másik dolog az lenne, hogy ezeknek a Himedia cuccoknak az EU-s firmware-jét is olyan gyakran frissítik, mint csájnézét? :F

THX!

(#48687) No.01 válasza SunMount3r (#48686) üzenetére


No.01
őstag

Igen jo kerdes! Igazabol meg is emlitetted azt a 2 dolgot amit meg mindig kritikusnak tartok. Support es a kandencia helyesseg. Szerintem ez a 2 dolog egy Dunenel jobban tamogatott, de cserebe meg is kell fizetned az arat.
En meg mindig gondolkozom... Jo lenne mar privat velemenyt olvasni mind2-rol :U

(#48688) LógaGéza válasza SunMount3r (#48686) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ha belegondolsz ezek még mind pre-production eszközökről a tesztek. Itt van egy bugtracker screenshotja, amik az "aktuális" (03.26) bugokkal foglalkoznak, amit a beta-teszterek írtak. Egy része nonsense, de nem is ez a lényeg.
Forrás:[link] - ide legalább olyanok írnak nagyrészt, akiknek van is már ilyen eszközük...

Kicsit off: Most jutott hozzám egy ilyen, ezzel próbálkozok, kíváncsi vagyok hogy bírja :)

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#48689) c4 válasza LógaGéza (#48688) üzenetére


c4
őstag

Mondjuk a DD+ őrületet nem értem, nem jelenik meg semmi ezzel a mozihangformátummal.
Annak idején a HDDVD formátumban pár film került ilyen hangsávval kiadásra. Pl: Shooter.

[ Szerkesztve ]

(#48690) blakey válasza c4 (#48689) üzenetére


blakey
titán

A DD+ Netflix és társainál van jelen, legalábbis én csak ott találkoztam ezzel a formátummal.

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#48691) liszi70


liszi70
nagyúr

Hogy lehet a Popi A400-ban lévő HDD-t felismertetni a Dune-nel? Hálón van mindkét lejátszó, a Dune felismeri, kiírja a hálózati eszközök között a popit, de a HDD-t nem jeleníti meg. Ezt írja ki rá : (üres)
Mi a megoldás?
Köszönöm!

(#48692) liszi70 válasza liszi70 (#48691) üzenetére


liszi70
nagyúr

A PC sem tudja megjeleníteni a popiba tett HDD-t. Azt szeretném elérni, hogy az A400-ban lévő vinyót a hálózat minden résztvevője felismerje, kezelni tudja, úgy, ahogy a Dune esetén van. (A Dune-ben lévő HDD-ket alapból felismeri és kezeli a PC és a többi médialejátszó is.)

[ Szerkesztve ]

(#48693) Mezga Aladár válasza liszi70 (#48692) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A gyári programok telepítve vannak? Samba el van indítva?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#48694) blakey válasza liszi70 (#48691) üzenetére


blakey
titán

Ha van belső HDD akkor a Popival kéne formázni és feltenni a az nmt-t, utána látni fogja. Pendrive, SD-kártya is jó ha nem akarod a HDD-t formázni.

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#48695) liszi70 válasza blakey (#48694) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ahhhaaa.... Hát, ezt sem tudtam, köszi! (Mi a fenének kell külön telepíteni ezeket a progikat, miért nincs rajta alapból? :F)

OK, megcsináltam. Most egy ajtóval beljebb kerültem, de még nem jutottam be, mert jelszót és felhasználónevet kér. A Dune-höz semmi ilyen nem kellett sosem (meg az eddig nálam járt médialejátszónál sem), így fingom sincs mi a felhasználónév és jelszó. Mit kell beírni?

Mézga Aladár : Köszi!

(#48696) blakey válasza liszi70 (#48695) üzenetére


blakey
titán

Felh.: nmt
Jelszó: 1234

[ Szerkesztve ]

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#48697) Heffi


Heffi
őstag

Az Eminent lejátszó használható valamennyire? Vajon tudna 24p-s filmeket kadenciahelyesen lejátszani?

(#48698) Beni2360 válasza Heffi (#48697) üzenetére


Beni2360
félisten

Ezt a témát én már feszegettem vagy fél évvel ezelőtt, de nem nagyon volt támogatása a fórum társak részéről.Ha vissza keresel a nevemre akkor megtalálod.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#48699) c4 válasza Beni2360 (#48698) üzenetére


c4
őstag

Esetleg nincs ilyen a fórumon senkinek. Talán a forgalmazó tud segíteni, vagy ha van külföldi fóruma, megtalálható a keresett információ,

(#48700) Heffi válasza Beni2360 (#48698) üzenetére


Heffi
őstag

Értem, köszi!

Amúgy nem venni kellene, hanem kapná a haverom, hogy kiváltsa a laptopos lejátszót.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.