Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48401) cdl válasza No.01 (#48396) üzenetére


cdl
senior tag

40-55000 között valahol.

(#48402) dota1 válasza cdl (#48401) üzenetére


dota1
aktív tag

Hát 50-alatt nem láttam még a400-at...

(#48403) sirály69 válasza Joshi (#48395) üzenetére


sirály69
őstag

Nagy a csend! Szerintem nem is lesz idén új modell. Még jók a régiek is..... :B

[ Szerkesztve ]

Szerver Hosting Debrecenben

(#48404) SunMount3r válasza sirály69 (#48403) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ha másért nem is, a felfújt 4K mizéria miatt lépniük "kell" majd. Ez csak annyiból lenne jó, hogy bizonyára akkor már a H.265-öt sem felejtenék ki...

(#48405) dh66e válasza No.01 (#48396) üzenetére


dh66e
veterán

Azert a popit tartsd meg ket harom hetig,elcsesztek az elso EU piacra szant solo szallitmanyt.

[ Szerkesztve ]

(#48406) blakey válasza No.01 (#48396) üzenetére


blakey
titán

58-ért vettem egy wifis, makulátlan darabot. Ne add el mielőtt nem lenne minden okés a Solova. (Halkan jegyzem meg, hogy én arra biztos nem áldozok, várom a Q10 Pro-t)

(#48402) gadjoe66
2 hete a PH-n volt egy 35-ért amit nem értettem, állítólag makulátlan, de ha tényleg így volt akkor al eladó nem volt tisztában az árával és valaki jól járt. :)

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#48407) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Az normális, hogy egy WD TV nem birkózik meg a sima 720p-s mkv fájlokkal? Egy részét egyáltalán nem játssza le, amit pedig lejátszik, az sem folyamatos, láthatóan rázza a képet időnként. (Régebben láttam ilyet, amikor olyan laptopról néztük a filmeket, ami kicsit gyenge volt hozzá.)

Kicsit csalódásnak érzem 30k-ért..

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#48408) No.01 válasza dh66e (#48405) üzenetére


No.01
őstag

Mi az, h elcsesztek? SW-t agy v.mi hardwares dolgot?

Blakey:
Lehet hulye a kerdes, de mi az Q10 Pro? En lejatszo teren csak a Popiban biztam eddig vagy meg a Duneben. Volt korulottem olyan aki beruhazott ilyen-olyan lejatszoba es vagy a tamogatas volt katasztrofalis vagy maga a keszulekben voltak olyan hibak amiket en biztosan nem tudnek toleralni.

Kozben meglett HIMedia. Szamomra ez v.mi nagyon uj dolog... utanna olvasok, de nem hinnem, h ezt nekem talaltak ki.

headhunter
Koszi :K megvan, olvasom

[ Szerkesztve ]

(#48409) headhunter válasza No.01 (#48408) üzenetére


headhunter
addikt

"Lehet hulye a kerdes, de mi az Q10 Pro?"

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#48410) dota1 válasza No.01 (#48408) üzenetére


dota1
aktív tag

Én is nagyon várom a q5/10 prot. Nálam is az A400-at váltaná ha tényleg jobb lesz a képe.

(#48411) blakey válasza No.01 (#48408) üzenetére


blakey
titán

Ha a Solo-t "neked találták ki" akkor a Q10 Pro-t méginkább. Elődje is jobb volt, mint a most megjelenő Solo, az új meg mégjobb, elvileg. A Solo sajnos már most réginek számít, pedig imádtam a Dune-t.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#48412) gyuribácsi88 válasza A_ScHuLcZ (#48407) üzenetére

Ott valami más bibi van. Nekem is volt WDTV live streaming 2 (gondolom a tiéd is az vagy újabb, ha már 30K volt) és nekem lejátszott mindent, BD-t, BD ISO-t, remuxot egyszóval mindent, zökkenőmentesen.

A wifi nem a legerősebb azokban a masinákban (nem tudom hogy így használod vagy kábellel) nekem egyszer kábelen keresztül is meg megreccent, kicseréltem a lankábelt és rendbe is jött minden.

[ Szerkesztve ]

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#48413) Joshi válasza blakey (#48411) üzenetére


Joshi
titán

A Q5 és Q10-ben milyen chip van? Mert a Dune Solo 4k-ban Sigma Designs SMP8758 VXP-vel.

(#48414) headhunter válasza Joshi (#48413) üzenetére


headhunter
addikt

Chipset Model: HiSilicon Hi3798CV200

(#48415) blakey válasza Joshi (#48413) üzenetére


blakey
titán

Az előd már jobb volt az A400-nál (ami ugye VXP-s), legalábbis ezt állították, a Pro meg HiSilicon Hi3798CV200 ami mégjobbnak bizonyul. Én személy szerint elégedett vagyok a VXP-vel, bár kikapcsolva használom, de úgy is jobb a képe, mint a Dune Duomnak volt viszont a Q10 Pro már mindenben fejlettebb. A Solo gyengécske és egyelőre szoftveresen sem túl acélos.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#48416) Joshi válasza blakey (#48415) üzenetére


Joshi
titán

& headhunter

Ez a chip a Himedia sajátja? Vagy mi ez? Én hiszek nektek, de már egy jó ideje nem követem a chipeket szóval le vagyok maradva.

(#48417) No.01 válasza Joshi (#48416) üzenetére


No.01
őstag

+1 ...es a Sigma nalam mar bizonyitott.

(#48418) c4 válasza No.01 (#48417) üzenetére


c4
őstag

Nálam is. Mégis Himedia lejátszóm van. :D

(#48419) Mezga Aladár válasza c4 (#48418) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ha jól emlékszem neked vten volt, elég rövid ideig, akkor amikor a szoft még igen sz@r volt?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#48420) c4 válasza Mezga Aladár (#48419) üzenetére


c4
őstag

Volt VTEN is, igen, 2 Dune után. Azóta se sokkal jobb az a szoft szerintem.

(#48421) Mezga Aladár válasza c4 (#48420) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Azóta se sokkal jobb az a szoft szerintem.

Ezt sk tapasztaltad?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#48422) c4 válasza Mezga Aladár (#48421) üzenetére


c4
őstag

Egy darabig követtem a topikjában az eseményeket. Miután nagyjából kenterbe veri a Q5, azért annyira nem érdekel, hogy percre kész legyek a Popcorn aktuális hibáin. Bár az még mai napig nem tisztázódott talán, hogy most akkor a TrueHD (Atmos) megy-e, nem megy-e, vagy csak a core megy rajta, esetleg csak dekódolva... Költői kérdés... A Q5 Pro-ra várakozók számát növelem.

(#48423) Mezga Aladár válasza c4 (#48422) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Költői válasz. [link]
Ha nem foglalkozol a témával akkor nem kellene leszólni.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#48424) c4 válasza Mezga Aladár (#48423) üzenetére


c4
őstag

Nem szóltam le. Jobb képminősége van a Q5-nek. Bocs, ha beletapostam valakinek a lelkivilágába.

Atmost már akkor is tudta, mikor nálam volt... papíron. Ne írj semmit, ha nem tudsz semmiről. Ott a beszámolóm, olvasd el.

[ Szerkesztve ]

(#48425) dota1


dota1
aktív tag

C4 & Mezga Aladar: Benne lennétek egy olyanban(persze csatlakozhat más is), hogy ha megjön az új himedia, akkor összeülnénk egy délután valamelyikőnknél, akár nálam? Összeereszthetnénk a lejátszókat és levonnánk a következtetést (csakis képminőségre gondolok). Persze, ha van kedvetek hozzá :) Egyébként Budapestiek vagytok? (már nem emlékszem..)

[ Szerkesztve ]

(#48426) c4 válasza dota1 (#48425) üzenetére


c4
őstag

Az előzmények alapján te is veszel Himediát, mit szeretnél összehasonlítani? A Q5/10 ugyanaz a hardver, csak a Q10 vinyót tud fogadni.

(#48427) Joshi válasza dota1 (#48425) üzenetére


Joshi
titán

No.01 fórumtárs Dune Solo 4k készülékével kellene összehasonlítani. :K

(#48428) dota1 válasza c4 (#48426) üzenetére


dota1
aktív tag

Bocsi, arra gondoltan , hogy pl. egy A400-at, himedia pro-t, és egy HTPC-t kodival(ez más világ inkább ne...) megnéznénk, azonos megjelenítő oldali beállítások/feltételek mellett.

Joshi:: a solot meg pláne szívesen látnám, (ha tud valaki szerezni) :)

[ Szerkesztve ]

(#48429) c4 válasza dota1 (#48428) üzenetére


c4
őstag

Érdekes lenne, ha mondjuk a tesztanyag egy 10 bites HEVC HDR demó lenne. :D
Gonosz vagyok. :)

Szóval megnéznéd saját rendszereden egyszerre mindegyiket, hogy neked melyik tetszik a legjobban, mielőtt döntesz, hogy melyiket vedd meg. :)

[ Szerkesztve ]

(#48430) dota1 válasza c4 (#48429) üzenetére


dota1
aktív tag

"Érdekes lenne, ha mondjuk a tesztanyag egy 10 bites HEVC HDR demó lenne."
Sony 4K HDR televíziókból bármit tudok hozzá szerezni ha kell, de engem inkább a FHD tudás érdekel.
Nem kell feltétlen hozzám, máshoz is szívesen megyek :) De nem csak ezért , lenne egy kis szakmai eszmecsere is, mondjuk a 25m-es ezüst/arany HDMI kábelekről ;] ;] ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#48431) c4 válasza dota1 (#48430) üzenetére


c4
őstag

Hamar vége lenne a tesztnek. A Himedia lejátszóján kívül egyik sem tudja lejátszani. :)

(#48432) Joshi válasza c4 (#48431) üzenetére


Joshi
titán

És mi értelme a 10 bites HEVC HDR demónak? A HDR nem gond, attól hogy egy TV vagy lejátszó nem kezeli még lejátssza a filmet, a 10bit már más kérdés, de szerintem az se gond 8biten.
Egyébként a HEVC-et simán viszi a TV-ém pedig már nem "mai" darab.

[ Szerkesztve ]

(#48433) #75912448 válasza blakey (#48415) üzenetére


#75912448
törölt tag

Olvasom valahol napokban, hogy a Q10 dropol, mint a fene 23.976 alatt. Nem tudom ebből mi igaz, vagy kiadásra szánt verzióval mi lesz. Jellemzően koncertek 29.9 1080i különböző típusai is döcögnek, igaz ezen rengeteg MP elhasal.

[ Szerkesztve ]

(#48434) c4 válasza Joshi (#48432) üzenetére


c4
őstag

Akkor nagyon jó tévéd van, nekem csak a 4K-s LG tévém volt hajlandó már kezelni a HEVC kódolást. Az említett demónak csak az az értelme, hogy az a gyárilag elérhető legjobb minőség. UHD-BD.

(#48433) regger :

Beta FW. Csak összekalapálnak valamit, mire a kereskedelmi forgalomba kerül. De a Solo sem tökéletes valami miatt, ahogy ma itt kiderült. Bár még egy lejátszó sem került ki tökéletesen a piacra megjelenése pillanatában.

[ Szerkesztve ]

(#48435) Joshi válasza c4 (#48434) üzenetére


Joshi
titán

Furcsa is lenne ha egy FHD TV kezelné a HEVC-et. :DDD A 10bit és HDR az ma még egyáltalán nem általános elvárások, ettől függetlenül jogos a felvetésed lejátszó oldalról. A gond ott van, hogy ennyi erővel semmit ne vegyünk mert az holnap már elavult lesz.

[ Szerkesztve ]

(#48436) c4 válasza Joshi (#48435) üzenetére


c4
őstag

Nem írtam, hogy ne vegyél semmit...
Azt mindenki maga dönti el, hogy a 2., 3, elavult technológiába öli a pénzét vagy épp az aktuálisan elavuló cuccba. Azonban itt van még egy érdekes dolog: az ár. Nagyjából annyiba kerül a legújabb lejátszó, mit a használt 3. generációs elavult. De lehet drágább 5-10 ezerrel az új. Na meg ismerve az emberi természetet, pont az kell mindig, amit nem tud a birtokolt motyó... Ezt nagyon jól tudják a cégek is, ezzel csikarják ki évről évre a pénztárcánkból a pénzt...

(#48437) Pazolini:

Az Oppo csak FHD anyagot kezel... :) Darbee-s vagy nem Darbee-s verziót?

[ Szerkesztve ]

(#48437) Pazolini válasza c4 (#48429) üzenetére


Pazolini
senior tag

Vigyázzatok, hogy azért legyen egy lesajnált Oppo is a tesztalanyok közt! Akkor legalább lesz 36bites színmélységre alkalmas mp is veletek... :U :P

[ Szerkesztve ]

(#48438) Joshi válasza c4 (#48436) üzenetére


Joshi
titán

Félreértesz, én arra akartam rámutatni, hogy egy-két évig még nem feltétlenül szükséges a 10bit és HDR. Akinek meg is van hozzá a TV-je az úgy is a legdrágább cuccot fogja megvenni, néhány év múlva viszont lesznek új képességek amit a Q10 se fog tudni. Remélem így már érthető voltam.

Viszont beszélgessünk, vagy inkább informáljatok a Sigma Designs SMP8758 vs HiSilicon Hi3798CV200. Kíváncsi lennék a gyakorlati előnyökre és hátrányokra, a gyári spec most nem annyira érdekel.

(#48437) Pazolini az más árkategória, ahhoz nagyon komoly láncnak kell lennie az embernek. Mondjuk van egy Oppo telóm. :D

[ Szerkesztve ]

(#48439) c4 válasza Joshi (#48438) üzenetére


c4
őstag

A HiSilicon Hi3798CV200-ről a már belinkelt betateszterek és gyári specifikáción kívül nem nagyon van semmi, mivel teljesen új cucc. A Sigma chip pillanatnyi teljesítőképességéről a VTEN tulajok tudnak leginkább beszámolni. A Solo-t sem látta még a nagyközönség.

(#48440) Joshi válasza c4 (#48439) üzenetére


Joshi
titán

Akkor visszajövök fél év múlva, talán addigra lesz saját tapasztalat. Köszi. :R

(#48441) dota1 válasza c4 (#48436) üzenetére


dota1
aktív tag

Én azokon szoktam jót mulatni, hogy sokan vesznek pl. tv-t 4-800k-ért vagy többért (mert nekik fontos a képminőség stb..), és a beépített alultervezett lejátszóval szenvednek. Mert nehogymááá még vegyen pár tízesért egy rendes playert , neeem, nem kell szerinte...., aztán panaszkodik a képre.

(#48442) c4 válasza dota1 (#48441) üzenetére


c4
őstag

Egy ismerős megvette a Sony 4K-s tévéjét... Nem volt íppen a legolcsóbb... A beépített lejátszója nem éppen az igazi, DTS támogatás, feliratkezelés.. stb gondok. De mivel nagyon okos a Tv, hát felment rá a Kodi. Azzal a szolgáltatások már rendben lennének, van hang, felirat... de xar a képe a beépített lejátszóhoz képest. :D

(#48443) dota1 válasza c4 (#48442) üzenetére


dota1
aktív tag

Ez így van, de az archos player képe már egész tűrhető. Csak hát ugye 23,976p felejtős egyenlőre.

(#48444) Joshi válasza c4 (#48442) üzenetére


Joshi
titán

A TV-ék beépített lejátszója soha nem volt a toppon, de ez nem is meglepő, hiszen minden TV gyártónak vannak médialejátszói is ami plusz piac.

(#48445) Pazolini válasza Joshi (#48438) üzenetére


Pazolini
senior tag

Tudom, vicceltem. :DDD

Ez a HiSilicon chip HUAWEI gyártmány lenne (P8-at használok, abban van HiSilicon audio chip, ami elvileg saját fejlesztésük)?
...mert akkor a hálózati és telekommunikációs funkciókban is lehetnek komolyabb elvárásaink a céget ismerve, nemcsak AV oldalról.

[ Szerkesztve ]

(#48446) blakey válasza No.01 (#48417) üzenetére


blakey
titán

A gond az, hogy ez már nem az amivel bizonyított. Nekem itt van a Sigmás A-400 VXP-vel és a képminőséggel nincs gond, minden mással azért akad. Solonál nem különb a helyzet, egyelőre és az új Dune-k, már nem azok amik régen voltak.
De legyen jó a Solo, de akkor sem fog annyit érni amennyiért kínálják.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#48447) Pazolini válasza Pazolini (#48445) üzenetére


Pazolini
senior tag

Az. :B :o

Elképesztő, mit fejlődik ez a cég. :C

(#48448) Blaise válasza c4 (#48434) üzenetére


Blaise
veterán

VTEN nem vitte a HEVC videókat?

(#48449) dh66e válasza No.01 (#48408) üzenetére


dh66e
veterán

A cég szerint csak a z-wave modult felejtették ki.....a tajvani gyárban.A szoftról pedig csak használatot követően szabad nyilatkozni...
Emlékszem a vten mennyit csúszott megjelenéskor aztán kijött egy igen anyázós szoftal,de eltelt egy év és már használható az is. :(((

(#48450) c4 válasza Blaise (#48448) üzenetére


c4
őstag

A HEVC videót vitte, egyéb gondjai voltak. De a HDMI 2.0-át nem támogatja, így korlátozott a HEVC támogatottsága.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.