Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48701) Beni2360 válasza Heffi (#48700) üzenetére


Beni2360
félisten

Videó formátumok lejátszása, mint az MKV, VC-1, AVCHD H/X.264 a Full HD 1080P televízióján
Hiányzik a H/X 265 támogatás. :O De ha ez hátrány és nem kell neki nekem adhatják elfogadom. :DD

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#48702) dh66e válasza Heffi (#48697) üzenetére


dh66e
veterán

A legjobb tudomásom szerint csak a mede8er-nél oldották meg a kadencia helyes lejátszást realtek chipnél.Az eminent régen sigma-t használt akkoriban nem volt vele gond.Ajándék lónak meg ugye.....

(#48703) Heffi válasza Beni2360 (#48701) üzenetére


Heffi
őstag

Nem kell a 265-s támogatás. Vagyis 55ST50 mellé felesleges.

(#48704) Heffi válasza dh66e (#48702) üzenetére


Heffi
őstag

Realtek RT1183 DD C+ chipset van benne.

(#48705) liszi70 válasza blakey (#48696) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszönöm! :R Így már baba, azzal a kiegészítéssel, hogy nálam nagybetűs NMT-t fogadott el, de azzal működik a Dune-s és a PC-s lejátszás is. Köszi!

(#48706) dh66e válasza Heffi (#48704) üzenetére


dh66e
veterán

Pont azért,az egy 6 éves chipkészlet....

(#48707) yodgi


yodgi
csendes tag

Q10 Pro a Német ebay-en elérhető [link]

(#48708) G-Bali válasza yodgi (#48707) üzenetére


G-Bali
senior tag

176 €a futeko nál

(#48709) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Már tényleg gondolkozom, hogy megérné e mégis csak most berendelni a Q10 Pro-t. Nekem a HDD hely nem feltétel, de még olyan messze van május vége a Q5-höz (és kb. még 1 hónap mire ideér) :O ...

Vagy tényleg érdemesebb várni, hogy ezeket a kadenciahelyes hibákat egyáltalán javítani fogják? :F

(My first real media player ever...)

(#48710) No.01 válasza G-Bali (#48708) üzenetére


No.01
őstag

Ennyiert mar majdnem megerne 1 probat is. Megiscsak fele annyi, mint a Solo... Azert jobb lenne mar vegre 1-2 szemelyes velemeny is.

(#48711) Heffi válasza dh66e (#48706) üzenetére


Heffi
őstag

A 24,000 Hz sem megy neki, vagy csak a 23,976?

(#48712) G-Bali válasza No.01 (#48710) üzenetére


G-Bali
senior tag

Én második hullámba már tudtam rendelni csak öcsémhez (UK) rendeletem és majd ő hozzá el május végén, én biztos nem leszek az elsők közt hogy tapasztalatokat leírjam ide

Szerk:de nem tudom valakinek sikerült az első hullámba rendelni..?

[ Szerkesztve ]

(#48713) dh66e válasza Heffi (#48711) üzenetére


dh66e
veterán

Nem tudom nem volt ilyen se más realtekes lejátszóm akkoriban.

(#48714) dh66e válasza G-Bali (#48712) üzenetére


dh66e
veterán

Valaki már használja is itthon pont tegnap segítettem neki samba alapbeállításokban.Tudnám melyik topik... :F

(#48715) G-Bali válasza dh66e (#48714) üzenetére


G-Bali
senior tag

A futeko nál pénteken adtak fel a felét a többit holnap, nem?szerencsés ha neki még van.... :))

(#48716) headhunter


headhunter
addikt

(#48717) LógaGéza válasza headhunter (#48716) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nem lesz az rossz... Bár pont a HDR, a 4K, és a 3D ISO lejátszás volt, amit várok tőle tökéletesen, erre ebből kettő hibádzik kicsit :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#48718) SunMount3r válasza LógaGéza (#48717) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A videóban nem nézte meg, hogy a 23.97-es 3D iso-k kadenciahelyesen mennek e már, de a két oldalsó sötét csík nála is előjött. Engem is ez utóbbiak érdekelnének leginkább, mert a többi úgy néz ki nagyjából stimmel.

(Amúgy nem tudjátok milyen távirányítót látunk a videóban az eleje felé? Logitech Harmony Ultimate One? 51K???!!! :Y Hát ez azért már, hogyismondjam... Pedig marha kényelmes lehet...)

(#48719) Oldman2


Oldman2
veterán

Anyósoméknak kellene egy egyszerű, bevált lejátszó az alábbi elvárásokkal (esetleg használt készülék is szóba jöhet):

- WiFi/LAN nem szükséges (de nem gond ha van), mivel elsősorban USB-s eszközökről menne a lejátszás,
- normális GUI (a felhasználók idősek lesznek),
- ha megoldható, magyar nyelvű kezelőfelület,
- normális távvezérlő (nagyméretű és kellő számú gombbal),
- RCA és HDMI videó csatlakozók,
- Blu-Ray lejátszás nem szükséges, normál DVD iso lejátszást nem árt ha tudna,
- mivel elsősorban TV sorozatokat néznének, max. 720p elegendő.

Tippeket megköszönnék mindenkitől.

(#48720) headhunter válasza SunMount3r (#48718) üzenetére


headhunter
addikt

1db Médialejátszó + 1db Távirányító = 2 x 50-60.000Ft = 100.000 - 120.000Ft :Y

(#48721) liszi70 válasza headhunter (#48720) üzenetére


liszi70
nagyúr

Na jó, de az a Harmony távirányító nem csak a médialejátszóhoz használható, hanem kiváltja az összes kütyü gyári távját. :K

(#48722) c4 válasza liszi70 (#48721) üzenetére


c4
őstag

És még nem is drága... vannak több százezres távok is.
De az okostelók, tabletek lassan átveszik ezt a funkciót is.

(#48723) DoItYourself


DoItYourself
addikt

Nem értek egyet! Volt már Harmony távom, örültem, hogy megszabadultam tőle. Macerás, lassú, nehézkesen használható, túlbonyolított. Minden eszközhöz a dedikált táv a legjobb.
Az okostelefonos izélés szükségmegoldásnak jó szerintem.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#48724) blakey válasza DoItYourself (#48723) üzenetére


blakey
titán

Biztos valami gagyi volt az a táv, másra nem tudok gondolni. Semmi pénzért nem adnám a Harmony adta kényelmet, nekem egy Harmony One Advanced van és nem lassú meg macerás, sőt, a legnagyobb kényelem egy távval irányítani a dolgokat. 10 éve csak Harmonyt használok. Gyári távok sértelenül pihennek a szekrényben.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#48725) dh66e válasza G-Bali (#48715) üzenetére


dh66e
veterán

Na ráleltem.
Akinek infók kellenek magyarul a q10 pro ról kollégát kérdezze ebben a topikban.
Remélem hasznos lesz az érdeklődőknek.

(#48726) LógaGéza válasza dh66e (#48725) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ezek szerint neki kínai FW-s van - legalább lesz összehasonlítási alap, bár nem tudom, hogy miben különbözhet...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#48727) DoItYourself válasza blakey (#48724) üzenetére


DoItYourself
addikt

Egy Harmony 525 volt. 10 rugóba került anno ez a tévedésem...

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#48728) G-Bali válasza dh66e (#48725) üzenetére


G-Bali
senior tag

Köszönöm :R

(#48729) dh66e válasza LógaGéza (#48726) üzenetére


dh66e
veterán

Kizárólag az appokban van különbség( a futekos ki van gyomlálva a kínai appoktól) minden más ami a lejátszást illeti ugyanaz.

(#48730) blakey válasza dh66e (#48729) üzenetére


blakey
titán

+10e-rel drágább. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#48731) kezo0 válasza dh66e (#48729) üzenetére


kezo0
addikt

Plusz ha jól tudom, a kínai modellnek a távján is kínai kriksz-krakszok vannak (bár a piktogrammok azon is rajta vannak, ezért kb. lehet tudni a gombok funkcióját azon is). Legalábbis a korábbi modellnék így volt.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#48732) kezo0 válasza kezo0 (#48731) üzenetére


kezo0
addikt

* modellnék = modellnél

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#48733) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Sziasztok,

Projektor vásárlás előtt állok, a hálózaton lévő Zyxel NAS-542 adatait szeretném nézni majd.
A TV-n eddig ment, de a Projektorhoz azt mondták hálózati lejátszó kellene. Mit javasolnátok ami megfelel filmezési célra leginkább?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#48734) bogabi válasza JoceeHunt (#48733) üzenetére


bogabi
senior tag

Hűha... nem vagyok szaki ebben (sem), de más fórumokon elhangzottak alapján nem kis kiadásra kell számítani - már ha a cél egy jó képminőségű proji. Talán kiindulásnak, olvasgatásnak itt sok infót találsz: [link]

[ Szerkesztve ]

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#48735) JoceeHunt válasza bogabi (#48734) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Proji, vászon keret bruttó max 1 millió lesz, ehhez normális médialejátszót kell gondolom vennem.

Egy boltban dolgozó személlyel aki úgy tűnik korrekt módon javasol, a Sony VPL-HW40ES-t ajánlja eddigi általam átadott infó igényem alapján.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#48736) Chrys_ válasza DoItYourself (#48723) üzenetére


Chrys_
addikt

Én meg ezzel (részben) nem értek egyet.
Volt egy Harmony 900 távírányítóm, HUB-nélkül. Ennek a touchpanel-je tényleg nem volt gyors. A bonyolultság csak az egyszeri felprogramozásban látható, de ha az megvan, onnantól minden egyszerűen és gyorsan működik.
Ezt lecseréltem egy Harmony Elite rendszerre.
Ennél a touchpanel is úgy működik, ahogy azt elvárom. Gyors, megfelelően érzékeny az érintésre, hiba nélkül teszi a dolgát. Az egész lényege az activity-k programozása. Ha meg csak egy konkrét eszközt kell irányítani, arra meg ott a dedikált device-gomb és gyorsan elérhető. A felkínált gombokat (ha éppen nem teljeskörű az eredeti távhozt képest) pedig ki lehet egészíteni a setup-ban.
Az Elite (és gondolom a többi esetén is, de ezt már nem tudom) egy Android telefonon keresztül is teljeskörűen beállítható, sőt, a telefon maga is képes átvenni a távirányító szerepét a HUB miatt (csak akkor használom így, ha megy valami a nappaliban, de éppen esetleg egy másik helyiségben vagyok, és állítani kell a hangerőt).
Mivel az egész wifi-n keresztül megy, nagyon egyszerűen megy a programozás, fw-frissítés, beállítások update-je stb.

Az összes egyéb távirányító nálunk egy szekrényben pihen becsomagolva, Harmony marad, amíg működik a rendszer, vagy nem lesz valami jobb.

(#48737) Balerik válasza JoceeHunt (#48733) üzenetére


Balerik
aktív tag

Szvsz, ha ilyen komoly projektor veszel, és hozzá vászont, akkor a kb 1 millio nem lesz elég, mert szerintem ehhez már egy HTPC dukál. Légy szíves nézz át HTPC (Házimozi PC) topik-ba, ott többen is használnak projektort. Ők adnak majd pontosabb tanácsot.

[ Szerkesztve ]

Elmúlik.

(#48738) bogabi válasza Balerik (#48737) üzenetére


bogabi
senior tag

Nem jó hozzá egy normális pléjer? Pl. Popi A400/410 vagy valami Dune, Himedia Q5/10 Pro?

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#48739) liszi70 válasza bogabi (#48738) üzenetére


liszi70
nagyúr

Dehogynem jó hozzá. Pont most akartam megkérdezni, hogy miért kellene feltétlenül HTPC. Rengetegen használnak médialejátszókat vetítéshez.

(#48740) Bull Boss


Bull Boss
senior tag

Sziasztok! Tudna valaki ajánlani nekem egy wireless médialejátszót, ami nem horror árban van és jó a hangja? Elsősorban zenére lenne használva. :R

(#48741) robi-k válasza Bull Boss (#48740) üzenetére


robi-k
őstag

Rossz topikban vagy, neked ez a topik kell: [link]

(#48742) JoceeHunt válasza Balerik (#48737) üzenetére


JoceeHunt
őstag

A házimozi része a dolognak kb 1-2 év múlva lesz esedékes, ebben az évben biztosan nem anyagi rész hiánya miatt, illetve a szoba nem megfelelő, családi ház vásárlás előtt vagyok ahol már külön lesz a mozi/számtech szoba, na ott már lesz házimozi rész. Egyelőre amim van az Onkyo erősítőm 4 hangfallal kiszolgál.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#48743) Balerik válasza JoceeHunt (#48742) üzenetére


Balerik
aktív tag

Amit ráköltesz egy médialejátszóra, az jó lenne ki indulási alapnak egy HTPC-hez. Azért szerintem érdemes lenne egy kicsit körül nézni a fentebb linkelt topicban. Kezdetnek egy HTPC-t ki lehet hozni 60-100.000 Ft között.

@liszi70 Rengetegen használnak médialejátszókat vetítéshez. Minden nyűgjével együtt, nem nagyon találni olyan médialejátszót, ami képminőségben utol tud érni egy jó HTPC-t.

@bogabi Az biztos, hogy én nem használnék ilyen kaliberű projektorhoz, médialejátszót. Csak is HTPC. A fentieket figyelembe véve.

[ Szerkesztve ]

Elmúlik.

(#48744) Mezga Aladár válasza Balerik (#48743) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Az biztos, hogy én nem használnék ilyen kaliberű projektorhoz, médialejátszót. Csak is HTPC. A fentieket figyelembe véve.

Ez a TE véleményed. Sokan nagy megelégedéssel használják popi/dune lejátszójukat. Ha az adott játékosokkal van tapasztalatod akkor szívesen olvassuk. Ha nincs akkor ne téríts.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#48745) liszi70 válasza Balerik (#48743) üzenetére


liszi70
nagyúr

Tisztában vagyok a HTPC lehetőségeivel. Milliószor volt már erről szó, médialejátszó vs. htpc, úgyhogy nem akarok ismét túl sok szót fecsérelni erre. Maradjunk annyiban, hogy a htpc összes lehetősége mellett sem érzem azt, hogy nincs létjogosultsága a hagyományos pléjereknek. Egyelőre nem látom azt, hogy az userek jelentős részének szüksége lenne a htpc-ből esetlegesen kicsikarható képminőség-különbségre. (Abba jelentős pénzt, időt és szakértelmet kell ám ölni.) Projektor mellé is rengetegen használnak hagyományos lejátszót, és nem is nagyon látszik, hogy kardlapoznák a bejutásra váró tülekedő tömeget a htpc-bolt bejárata előtt. :D
Emiatt érzem túlzónak a véleményed, de végül is odaírtad, hogy "szerény véleményed szerint" így teljesen rendben van ez is. :)

[ Szerkesztve ]

(#48746) devil-k válasza liszi70 (#48745) üzenetére


devil-k
nagyúr

" htpc-bolt bejárata előtt."

Hol van ez? :DDD

- mozi bolondéria -

(#48747) liszi70 válasza devil-k (#48746) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Hol van ez?"

A popcorn-árustól innen, a dűnén túl. :D

(#48748) blakey válasza Balerik (#48743) üzenetére


blakey
titán

Szinte biztos, hogy nem láttál jó médialejátszót, különben nem írnál ilyeneket. Cserébe én láttam HTPC ami nagyon gyengén teljesített.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#48749) Balerik válasza blakey (#48748) üzenetére


Balerik
aktív tag

Ahogy @liszi70 is mondta, ez az én szvsz-m és ez mindkét oldalra igaz ami nagyon gyengén teljesített

[ Szerkesztve ]

Elmúlik.

(#48750) blakey válasza Balerik (#48749) üzenetére


blakey
titán

Értem, de nem kell általánosan kijelenteni, mert ez nagyon megtévesztő és butaság. A mondadod egy 20e Ft-os médialejátszóra asszociál, holott vannak sokkal jobbak minőségben és szolgáltatásban is. 60-100e Ft között bőven van olyan lejátszó aminek a szintjét nem biztos, hogy ebben az ársávban egy HTPC-vel is el lehet érni. Tényleg sokan vannak akik médialejátszóval is demoznak egy 2m-es vásznon, tudnék példákat hozni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.