Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6801) tildy válasza CharlieDrop (#6800) üzenetére


tildy
nagyúr

:D No igen, barmi lehet, ami elkepzelheto, meg ami nem, az is.

Ma amugy megerkeztek a cumisuvegek, nehezebbre szamitottam, de abszolut jo fogasuk van es jonak neznek ki.
A korhazi taskat vegul egyben vettem meg ebayrol, nem volt kedvem elszoszolni egy hetet hogy osszevalogassam mi kell, mi nem kell, atneztem a listat, atneztem a korhaztol kapott listat, mit ajanlanak, es megvettem egyben. A haloingnel is majd ket hetet eltokoltem, mire kivalasztottam.

Az az igazsag, hetvegente mar faradt vagyok, hetkoznap is tobb pihenes kell, foleg allo munkak ( pl fozes, hajolgatas) eseten. A gyerek mar lefele fekszik, nyomja szet a csipom.. Szerencsere ha az agyamat farasztom le, az meg siman megy, ugyanugy , mint korabban. Ulni is siman tudok meg akar itthon, akar benn a munkahelyen. Viszont az, hogy akar 5.5-8.5 het mulva itt a szules, az mindblowing :Y :Y :Y :U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6802) MR_Joe válasza Csiga85 (#6795) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Fogzós kaki 💩 tényleg durva :D de lesz azon kívül is sok finomság..

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#6803) Möhe


Möhe
addikt

Sziasztok.

KB 1 hete van fürdetve a nagykádban a pici (8hónapos) ,illetve csak próbálnám.
Első alkalommal velem fürdött, másodikra én már nem voltam a kádban,de feszült volt, azután már bőgött ahogy víz érte a lábát.Tegnap megint velem fürdött,és jókedv,vidámság,stb....
Eddig a szobában,kis kádjában ment a művelet,és élvezte.

A másik: pelenkázásnál hanyatt döntve elkezd bőgni. Ezt pár hete csinálja, semmi előzmény nincs,csak egyből nyikog ha háton van.

Hogyan lehetne ezeket kijavítani/eltrelni ezekről a figyelmét?

u.i.: kb 2 hete feláll kapaszkodva

(#6804) Padisah válasza Möhe (#6803) üzenetére


Padisah
tag

Szia!

Nem tudom. Nálunk a nagyobbik már elmúlt 3 éves és még mindig kis kádban fürdik, élvezi, én 8 éves koromig lavórban fürödtem. Próbálj neki valami gyerekjátékot adni: kiskacsák, szivacs, vagy más fürdőjáték.

Off
Ma hallottam életemben életemben először a Kafkaz együttestől a Földlakó című számot, hát nagyon jó, azóta is ezt hallgatom. :)

Az a baj a világgal, hogy az okosok kételkednek, míg a hülyék tökéletesen biztosak a dolgukban.

(#6805) frame>24 válasza Möhe (#6803) üzenetére


frame>24
addikt

pelenkázás:
nálunk is akörül kezdte el a nyikogást. Szerintem csak annyi, hogy kezd sokat mozogni, legalábbis nálunk akkor indult be az ülés- felállás, és így bármilyen "helyhez kötés" felidegesíti. Ilynekor próbálunk valami "izét," amit még ritkán foghatott, a kezébe adni, kevés sikerrel. Az esti átöltöztetés a sláger, azt szerintem mindig az egész lépcsőház hallja...
Azóta tud próbál anya pl. mászás közben káromkodva pelenkázni, stb... ;]

szerk.: a kád eleinte ijesztő lehet neki, szintén 8 hó körül tettük mi is bele, de 1-2 alkalom után megszokta. (ott sem nagyon akar ülni azóta, mindig csak a felállás-leülés/-tottyanás támaszékkal tipegés gyakorlása)

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#6806) MR_Joe válasza frame>24 (#6805) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

"Azóta tud próbál anya pl. mászás közben káromkodva pelenkázni, stb... ;]"

Elképzeltem. Sírok. :DDD

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#6807) emmm


emmm
senior tag

Etetéssel kapcsolatban: annyit mondtak a kórházból hazafelé, hogy igény szerint szoptassuk. Na most, ma két hónapos és Napközben, ha rajta múlik, 1-2 óránként enne. Bár ilyenkor csak kis adagokat eszik. Elvileg meg 3-4 óránként kéne ennie. Ki kellene lassan tolni az időszakokat? Kissé tanácstalanok vagyunk, de úgy érezzük, az óránkénti etetés nem az igazi senkinek sem...

(#6808) CharlieDrop válasza Möhe (#6803) üzenetére


CharlieDrop
veterán

a nagy volt anno így kiborulva, egy fél évig csak annyi volt a fürdés, amennyi nagyon muszáj volt

ja és nem azonnal, hogy nagy kádban fürdött, csak úgy 3-4 hónapra rá

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#6809) DeFranco válasza emmm (#6807) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem tudom emlékszel-e írtam erről már, mi is szívtunk vele, elég hülye spirálba lehet ezzel kerülni, ha határon van a tej, akkor még "mennyiségi" szívás is lehet belőle.

mi próbálkoztunk vele, hogy beállítsunk egy kb. 2 órás ütemet legalább, a 3-4 óra az kb. esélytelen volt, de nem is láttuk szükségesnek (más az, ha valaki tápszert kap, az elnyammog rajta 3-4 órát, anyatejeseknél ez annyira nem egyértelmű). az a baj, ha óránként etetsz, akkor kb. 30-40 percenként etetsz, mert mire végzel, már csak annyi idő telik el a következő etetésig, és ahogy írod ez nem jó sem neki sem nektek. nem tud megtermelődni a tej rendesen, nincs két fogás (laza eleje, sűrű vége) a picinek borul a napirendje. nem tragédia, de nem is ideális.

mi úgy próbálkoztunk, hogy etetés után mindenképpen tartottunk másfél órát, amikor nem kapott enni akármi volt. ennyit kibír, nem hal éhen, nem lesz neki lelki törése. közben próbáltuk lefoglalni (értelemszerűen a párom, mert 1) én nem voltam otthon 2) velem nem állt szóba) próbálkoztunk ezzel aztán azzal és így idővel észrevétlenül be is állt egy napirend. ahogy beállt a napirend, a 2-3 órás ciklusok, úgy maradt el ez a követelőző ehetnék, most is kell neki adni 2-3 óránként, de kezelhető.

a másik lehetőség, hogy növekedési ugrásban van, az meg akkor 3-4 nap és beáll. :)

(#6810) tildy válasza emmm (#6807) üzenetére


tildy
nagyúr

Minden gyerek mas, elegge regi iskola a csak 3 orankent ehet a gyerek tema.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6811) twine válasza Möhe (#6803) üzenetére


twine
addikt

nálunk is volt egy olyan időszak amikor nyávogott ha a kádba raktuk, pedig előtte imádta a vizet, és a kádat...nem tudjuk mihez kötni, miért "utálta" meg, pedig valami oka biztos volt...
Nekem ezt úgy sikerült megoldanom, hogy szerette a csúszdázást, meg apa kezében a "superman-ezést" (hason fekve repkedni,stb)és ezt váltogatva sikerült újra élménné tenni a fürdőkádba kerülést...
Előtte repkedtünk a szobákban be a fürdőszbába, közelítve a víz fölé, de még nem "szálltunk le",,,aztán ugy repültünk el a víz fölött, hogy csak a lábát huztam végig a vizben, mint a siklóernyősök szokták,,,,majd majd egyre többet érintkeztünk a vízzel....utánna a fürdőkád háttámláján apa kezében becsúsztunk a vízba...és a kkor már nagy örömmel pancsolt ujra nagyokat nevetve...innen már sokkal könnyeb volt megtiltani neki hogy próbáljon a háttámlára mászni "csúszdázni"...

Pelenkázásra az lenne az ötletem, ha szereti a csikizést, pocakpuszikat stb...hogy minél többet így játszani vele pelusozás nélkül,,,először ülő heléyzetben, incselkedni vele, hogy "jön a csiki,,,jön a csiki,,,,meeeegpuszizoma pocakját...bla..bla..bla..." mondjuk az ágyon aztán ha már nevet, és jókedvű a játéktól, lassanként hanyatt dönteni puszizás, nevetgélés közben,,míg végül észre sem veszi hogy hanyatt feve megy a hancúr...ha ezt "veszi", akkor pelusozás előtt, közben be lehet neki dobni a játékot,(meeeegpuszizom a pocakját) és akkor élmény lesz a pelusozás neki, nem nyűg...

MIndezt csak ötletként, mert minden gyerek, és család, más és más...nálunk a repkedés, dobálás, csúszás, az ami nagyon tetszik neki....te ismered a töpörtyűdet, miket szeret, és hogyan...azokkal helyettesítsd be az összes példámat ;) :D

Más:
Nálunk most Szombat este 40 fokos láz, félrebeszéléssel... :O :(
Aztán azt lenyomtuk,,,ma reggel épp hogy felkeltem, máris nyakon hányt a gyerek,,,majd később sugárban kétszer :Y
Délután megyünk dokihoz...

(#6812) emmm válasza DeFranco (#6809) üzenetére


emmm
senior tag

Mi is ezt próbáljuk tegnap óta, mert rádöbbentünk, hogy beleestünk a szokásos csapdába. Óránként igényelte a kaját, oákolt, aztán persze tej sem tudott rendesen termelődni.

Így tegnap igyekeztünk kihúzni három órát kaja nélkül, nem volt egyszerű, de megcsináltuk. Ma folytatjuk (párom hajnalban migrén meg hányás miatt kikészült, maradtam itthon szabin). Aludni már éjjel jól alszik, most is nyomott egy 10 órát egyben. Viszont napközben kezd kezelhetetlen lenni. Nincs el a foteljában, nem köti le semmi, ha nem foglalkozol vele, akkor hamar átmegy durva üvöltésbe, és kikészülünk mindketten. Bár érdekes, mert este az üvöltése elmúlt, amikor bevittük fürdetni 7 után. Azt speciel megszokta és megszerette. De a fürdőben is pl. a kifejezett forrót szereti, elvileg 37 fok körül kéne lennie, na, abban didereg és a 40 fokosban van jól el. :D

Emlékszem, mikor írtad, hogy nálatok sem volt el a gyerek, unatkozott marhára. Ha nem foglalkozunk vele ÁLLANDÓAN, akkor üvöltés van fél perc alatt. Szokásos körök persze megvoltak, de akkor is csinálja. Megint elkezdett bukni, de nagy adagokat, hiába van jól megbüfiztetve. Mit tudtatok vele csinálni végül? Végigszenvedtétek azokat a napokat? Most pl. alszik nálunk (meglátjuk, meddig), de csak és kizárólag a cumi segített, mindenre sakálmód ordított. Azért az elején ilyenek nem voltak.

(#6810) tildy:

Valahol meg van benne igazság, mert így meg folyamatosan tele van a pocakja, nehezen emészt, durván szétcsinálja a pelust meg a ruháját, mint mikor elrontod a gyomrodat és hasmenésed van. Másrészt meg a mellnek sem jó, egyrészt, mert fájni fog a folyamatos terheléstől, másrészt meg nem lesz rendesen tej. MEg kb. semmit sem tudsz csinálni a gyerek mellett, és minden miatt cicit kér. A gyakorlatban azt látom, hogy a ritkább kajáltatás jobb. A legelején rendben van az igény szerinti szoptatás, de ez mostanra rémálommá kezd válni.

[ Szerkesztve ]

(#6813) DeFranco válasza emmm (#6812) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Kezd kinyílni az értelme, kezdi fogni a világot maga körül, egyre inkább stabil tudattal rendelkezik, de ez a kis megérett tudatocska be van zárva egy magatehetetlen, kontrollálatlan testbe. Te hogy éreznéd magad?

Folyamatosan foglalkozni kell vele, nagy kihívás, mert ilyenkor még a figyelme sem stabil, 10-15 perc alatt elunja azt is ami esetleg tetszik neki, akkor váltani kell, vagy megint csak menni fog az üvöltés. Egy kis pihenőszékezés (kaja után elég nyugodt hozzá, és segít a kakinak is kijönni), azon vannak ilyen lógó baszok, azokat már tudja püfölni, vagy ha nem tudja, hamar megtanulja, egy kis plüssállatozás (ebből a sorozatból ajánlok valamit, heroin áron van de megéri, mert rengeteg kontrasztos szín, rengeteg anyagfajta, csörgőspapír részek, pepita és fekete fehér csíkos részek - ezeket észleli először - nekünk ez a bálna van, a kendőket persze eltettük), egy kis csörgőzés, majd séta, opcionális altatás majd etetés megint.

Nálunk mostanra nyugodott meg a helyzet, most lesz 3 hónapos szerdán, mostanra beállt annyira, hogy fogni már tud, elvan egy pelenkával vagy a kedvenc plüssével akár önállóan is pár percet, már nincs egyből ordítás, ha nem lát valamelyikünket. Már elvan egy dologgal több mint 10 percet is, figyel, érdeklődik. Tegnap a gőzölős vasalót nézte fél órát ujjongva minden gőzlöketnél. Velem is barátkozik most már, próbálkozik, van humora, lehet csikizni. Másfél-két hete azt hittem soha nem jön ez el.

Addig meg el kell viselni az üvöltést, és meg kell találni, hogy mi köti le. Kicsit vért hugyozásnak fogjátok érezni, de ez van, ez még mindig könnyű, mert csak nyűg, nincsenek fájdalmai, csak igényei. Kreatívkodjatok, próbálkozzatok. Kapkodni nem kell, mert az is megzavarja, ha minden percben más van, ha valamit elkezdtek legalább 5 percig csináljátok. Neki is van még egy kifutása, ha megváltoznak a körülmények, akkor is sír még pár percet, mire felfogja, hogy vége lett annak ami zavarta. Mire megtaláljátok a csít és elvagytok kacagva, addigra meg jön egy makacs csuklás és kezdhetitek elölről :D Foglalkozni kell vele folyamatosan, ez most ilyen popszakma. Velem hónapokig csak üvöltött, nem tudtam mit csinálni. Most is csak pár napja jobb a helyzet, lehet ma este már megint kezdődik elölről.

Ha nagyon brutálisan üvölt, akkor én gyanakodnék emésztési problémára is. Lehet, hogy a hasa fáj (bár utálom, hogy mindenki mindenre ezt mondja), lehet hogy a belei rendeződnek, és a sokszori kajálás miatt nem tud neki leürülni rendesen, így a teli belek mozgása nagyobb fájdalommal jár. De ezzel nem tudtok mit csinálni, lehet nem ez a gond, csak ötletelek.

Fürdővíz: lehet a hőmérő is szar, nekem 40 fokot mér a halacska, a viziló meg 38,5-öt arra a vízre, amit maghőmérővel 37,3 köré mérek. Nekünk a maghőmérővel mért 38,5-39 fokos víz jött be, ott van zen meg csí.

[ Szerkesztve ]

(#6814) emmm válasza DeFranco (#6813) üzenetére


emmm
senior tag

Szerintem tök jókat írsz, meg részletesen, ezért is csíplek. :D Megpróbáljuk ezeket, aztán kiderül.

A napirendetek kb. hogy néz ki? Úgy értem, az ilyen alvás-etetés-játék rész hogyan oszlik meg? Nálunk alvás után pelenkázás, majd kajálás van (kb. 10 perc alatt végez), aztán vagy 10 perc böfi. Utána tesszük ki napközben a pihenőszékre, vagy pl. magam mellé a kanapéra és "beszélgetek" vele. Azzal egész jól elvan egy 10 percig is, aztán elunja és nézelődik. De mondjuk kb. mennyi idő nálatok ez a játék része a következő alvás előtt? Nálunk sokszor nem alszik napközben, hanem nyűgösködik és estére várja a fürdést hullafáradtan. Az altatásnál páromnak most már nehéz vállon altatva, elérte az 5 kilót a gyerek, ezen is filózunk, hogy mi legyen. Vállon max 20 perc és alszik, ölben meg másfél óra is lehet sajna. Most kipróbáltam, ha berakom a kiságyba és cumit adok neki, kizárólag hason, de bealszik. A hanyatt van, pár percenként összerándulnak a kezei és mindig felébred, ez megy egy hónapja. Aztán meg ordítás, mert nem tudott bealudni és fáradt. :U

A napirendünkben az egyetlen, ami egyelőre rendben működik, az az esti fürdetés (várja!), meg az éjszaka, szerencsénkre.

Nehéz dolog ez a popszakma :)

Fürdővíz: nálunk is a halacska mutatja a 40 fokot, akkor ezek szerint többet mutat, mint amennyi valójában. :)

[ Szerkesztve ]

(#6815) tildy válasza emmm (#6812) üzenetére


tildy
nagyúr

Erdemes felnezni bezzeganyara, ott a csajok epp arrol panaszkodtak az egyik topikban, hogy nekik abszolut nem valt be a haromoras

"Hát ez a 3 óra csak azért volt szerintem, hogy legyen anyukának ideje másra is." - Hoovirag44

"“tesómat szoptatta éjjel is, hiába nyomták a szöveget, hogy csak teát szabad akkor adni.”
Anyám mindig meséli, hogy én mindaddig átüvöltöttem az éjszakákat, míg Nagyi tanácsát követve meg nem szoptatott éjszaka is, addig csak teáztatott, ahogy a védönö tanácsolta…. aztán észretért, én jól bekajáltam, aztán meg aludtunk. Néha ilyen egyszerü." -teljesenmindegy

"Honnan ez a kib.ott 3 óra, tényleg? Milyen alapon? Senkinek sem tűnt/tunic fel, hogy ez mesterséges kreálmány??? Vagyis, mint olyan, biztosan nem természetes, biztosan nem a baba alapvető biológiai igénye?" -trendszalhasogato

"ez a rend, fegyelem mai napig divik egyes helyeken. sogornom pest megyei telepulesen el, a helyi vedono es a helyi gyerekorvos karoltve mondtak neki, hogy marpedig a gyereket 3 orankent kell etetni. akkor is, ha alszik, akkor fel kell kelteni. sogornomnek keves volt a teje, a gyerek csak fogyott, de tapszert csak az esti etetesnel adhatott.
szegeny baba fel evig folyamatosan uvoltott, mert folyamatosan ehes es almos volt, es folyamatosan felkeltettek, de jollakni akkor sem tudott ugye. basszus ha ehes es kialvatlan vagyok, en is kiborulok, nemhogy egy par honapos baba." - hallohallo

Tobben pedig arrol panaszkodtak, hogy a 3 oras modszernel vagy nem ugy volt tejuk ahogy kellett volna, vagy a lefejt tejet nem fogadta el a baba.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6816) frame>24


frame>24
addikt

Megy ez a 3 órás hülyeség.
Szerintetek a barlangban is ez volt pármillió éve?
Az anyatejes babánál nincs ilyen. (a kórházban is ezt mondták, "a baba igénye szerint szoptassa", nem x óránként. Eszik, amennyit őmaga bír (meg amennyit anya termel). Azt is mondták, hogy anyatejes babát nem lehet túletetni. Más kérdés, hogy az anyatejes táplálás PONT ezért nehezebb/strapásabb, feleségem is elaludt sokszor szoptatás közben. Ráadásul az elején lehet mellgyulladás is, ha csak egyik cicit preferálja a lelkem, ugye senkinek sem egyforma a 2, valamelyikből nehezebb lehet szívni, vagy szépen felsebzi, mert ugye edzés nélkül kemény az első pár hét a bimbónak, stb.

A tápszeressel annyi a könnyebbség, hogy ott mindig uo. minőségű (és tetszés szerinti mennyiségű) a "tej," tehát ott főleg csak a baba igénye meghatározó. Ja és lehet kávézni/piálni/erőspaprikát, stb. enni, mert semmi nem megy az anyatejbe.
--> Ezért sokan bekamuzzák, "hogy nincs tejem" és akkor mehet a tápszerezés. Viszont annál meg mindig fertőtleníteni, kotyvasztani kell, a cicire meg csak "rádobják" a lurkót éjjel is.

Alvással is. Asszem sose keltettünk fel a babát, hogy "egyé *meg!" :DDD . De majd megkérdezem otthon.

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#6817) Elemental válasza emmm (#6807) üzenetére


Elemental
addikt

Nem lehet, hogy kevés a tejcsi?
Barátunknak kicsit kisebb volt a cicije, kevesebb teje volt, ő is kb 2 óránként szoptatott.
Nálunk megvolt kb 3-3,5 óra etetések között. Viszont az asszonyomnak rengeteg teje volt, a szopi után azért kellett fejni, mert hamarabb teli lett a pocakja, mint hogy elfogyott volna a tej. Ami nekünk bevált, hogy a napközbeni alvás után evett. Az esti alvás előtt persze volt etetve.

(#6818) CharlieDrop válasza tildy (#6815) üzenetére


CharlieDrop
veterán

az ilyen helyektől agyf@szt kapok, a sok sírás, kiakadás, áltudományos vaker :D

3 óra:
a nagy 2 óránként, majd 4 óránként evett, átlagban megvan, a kicsi meg össze-vissza, de volt mikor 3 óránként, most 3 naponként kb. :D (el ne hidd, túlzás :D )

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#6819) Vladi válasza frame>24 (#6816) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nincs hárommillió éve és nem a barlangban élünk. :U

Anyatejjel is túl lehet etetni. Ismerek babát, aki 6 hónaposan 10 kilós volt. Csak anyatejen. Mi az, ha nem túletetés. :U

Nekem gyanús, hogy 1 óránkénti etetésnél nem elég a tej. Vagy túl híg. 3 óra inkább az emésztés ritmusára reagál. A babáknál minden gyorsabb.

Akkor leírom a flémkeltő véleményem: kéne hozzátplálni... ;]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6820) emmm válasza tildy (#6815) üzenetére


emmm
senior tag

A 3 óra az emésztési ciklus miatt van, ennyi. Amúgy így 3. napra egész kezdi megszokni, hogy kb. 3 óránként van etetve. Picit a nyűgössége is csitult, és hoppá, tej is van megint rendesen. ;)
Én is szoktam olvasni a bezzeganyát, vannak jó gondolatok, de ne vedd mindet készpénznek, majd a gyakorlatban hamarosan te is meglátod, mi működik, és mi nem. :)

(#6817) noklika
Igen, mostanában kevés volt a teje a páromnak, így pótolni kellett. Viszont a most beállított 3 órás ciklusokkal ismét van elég teje, és nyugodtabbak mindketten. Nekem ez már siker :)

A bukással kapcsolatban: voltunk tegnap gyerekorvosnál, mert úgyis kapta a két hónapos oltást (szegény, sz@rul viselte a másodikat :O :U ). Gasztroenterológus is egyben, alaposan kikérdezett minket, megnézte a gyereket (a 10 perc alatt bukott vagy 2-őt ott helyben is, így látta, mi van), kaptunk beutalót hasi ultrahangra a Bethesdába. Szóval nem kizárt semmi sem.

(#6821) tildy válasza emmm (#6820) üzenetére


tildy
nagyúr

MEglatjuk, egyelore a sajat fejem utan megyek leginkabb. Talaltam kepet uveg es muanyag cumisuvegrol, illetve lattam 1.5 eves uveg es muanyagot... Hatarozottan jo dontesnek tarotm, hogy az uveg mellett tettuk le a voksunkat.

Plusz lattam , mit tesz az atlatszo muanyaggal egy honap lebojtkuras gyumolcscentrigualas: egy honap utan ugy nezett ki a muanyag, hogy vennem kellett masikat, annyira dzsuvasnak, karcosnak tunt( pedig takaritottuk) , marpedig idovel a gyerek is hazi gyumolcslevet kap majd, szoval egyelor enem tunik rossz dontesnek az uveg.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6822) twine válasza tildy (#6821) üzenetére


twine
addikt

Szerintem tök mindegy :D ahogy a többiek is mondták,a te döntésed...;) én csak egy apróságot tennék hozzá...
(lovagolva a szavakon...:"illetve lattam 1.5 eves uveg es muanyagot... ")

Ügyesek legyetek, hogy másfél évesen már rég legyen elfelejtve a cumisüveg, és legrosszabb esetben is csőrös pohár...de inkább a sima pohár...;)

[ Szerkesztve ]

(#6823) tildy válasza twine (#6822) üzenetére


tildy
nagyúr

Vagy ha cumisuveg, akkor fogjuk mi:) ;)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6824) frame>24 válasza Vladi (#6819) üzenetére


frame>24
addikt

A nyitómondat az avataroddal összevetve azért vicces volt... ;]

Amúgy a barlangos kérdéssel arra célzok, hogy a párezer éves kulturális/orvostani fejlődésünk abszolút nem összevethető a saját evolúciónkkal, alkalmazkodásunkkal. Pl. már a szüleinknek ajánlott "hogyan tartsd életben a gyereket" jellegű könyvekben is más dolgok vannak, mint ami manapság norma. Emellett és legfőképp, mindenki eltérő (emiatt nem szeretem az ilyen x óránként dolgok univerzálisnak tekintését), + ott vannak az időnkénti fejlődési fázisok/rohamok, amikor hirtelen sokat esznek a porontyok.

Ha nagyon nem elég neki az anyatej, akkor nem flémkeltés, hogy talán valóban hozzá kell táplálni.

De amúgy emmm-ék nem látogatják ilyenkor fórum helyett a gyermekorvost/védőnőt? - szerk- most látom, hogy de, bocs!

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#6825) emmm válasza frame>24 (#6824) üzenetére


emmm
senior tag

Amúgy kerek 1 hónap múlva mehetünk hasi ultrahangra. Sajnos az volt a legkorábbi időpont, annyira teltház van. :( PEdig mondta a gyerekorvos, hogy hivatkozzunk őrá, úgy gyorsabban sorrakerülhetünk, mi lett volna, ha nem említjük?! :Y

(#6826) CharlieDrop válasza tildy (#6821) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Egyetértek, a te döntésed, de a kicsi nem panaszkodik, hogy a nagy műanyag üvegéből kap és baja sincs, de tényleg a te döntésed :)

Sztori a gyümölcsről, ez is a te döntésed, de el kell meséljem.

A párom három éves koráig, minden, de minden gyümölcsöt zöldséget meg tudott enni, azóta kb. semmit, de sorolom:
szőlő, görögdinnye, narancs, mandarin, és nyers répa, ezeket bírja megenni, a többitől rosszul van...
egy gyümölcslevest nem bír megenni

okét nem tudom, anyósom sohasem fogja bevallani mi volt, nem olyan fajta...
de azóta az ilyen csak ezt, csak azt kap dolgoktól kivagyok

attól még saját döntésed, se le, se rá nem beszéllek semmire

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#6827) Vladi válasza frame>24 (#6824) üzenetére


Vladi
nagyúr

Azzal nem összevethető, de vessük össze az életmódunkat. Nekem nagyon gyanús, hogy a mai nyugati nők életmódja gyak. alkalmatlanná teszik őket a szoptatásra.
Ezt látom a környzetemben azoknál a nőknél akik kb egyszerre szültek a feleségemmel. 3-ból 1 tud egyáltalán szoptatni. Azoknál is 3-ból 2-nek vacak a teje. Néha már a gyerekorvos mondja nekik, hogy inkább ne is adják. :(

A zavatárom alapján meg nem 3 millió éve élek, csak három100ezer. :D

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6828) tildy válasza CharlieDrop (#6826) üzenetére


tildy
nagyúr

Igazsag szerint sokkal masabb ize van a hazliag gyartott gyumolcsleknek. Teljesen mas a hazi almale, stb.
Tobbek kozt ez is benne volt a pakliban anno, amikor a robotgepunket vettuk, azota rengeteg tobbnyire boltban kaphato dolgot keszitunk vele, fagyitol kezdve a gyumolcsleveken at, a kulonfele szoszokig. Parom pl isteni kelt tesztakat gyart vele ( kar hogy errol az utobbi idoben le kellett mondanunk).

Amugy gyerekkoromban en spec utaltam a sajot, imadtam a banant es a repat. Na vajon mit eszek meg most:)

A muanyag cumisuveget csak amiatt mondtam, hogy nagyon el tud hasznalodni es olyan erzetet kelteni , mintha dzsuvas lenne, holott csak esetleg szetmarja a benne tarolt kaja, vagy a takaritastol elhasznalodik.

Termeszetesen nem csak ezt fog kapni, de szeretnenk odafigyelni, hogy ne tomjuk minden hulyeseggel. Magyarorszag ilyen szempontbol jol all, keves feldolgozott etel van, itt viszont kb nagyitoval kell keresni, UK a feldolgozott elelmiszerek Mekkaja ( sajnos) , en meg jobb szeretem hazilag kesziteni a dolgokat, erre ertettem.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6829) CharlieDrop válasza tildy (#6828) üzenetére


CharlieDrop
veterán

sejtettem mire értetted, de a története el kellett meséljem ;)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#6830) emmm


emmm
senior tag

A napirend módosítás úgy tűnik, így 3 nap után, hogy bevált. :) Tegnap már annyira jól bírta, egész nap csak max. a gőgicsélését lehetett hallani. :D Annyi lett az ára, hogy az éjszakai alvást nem egyben, hanem két részletben hozza, de így is megvan a 10-12 óra éjszaka, ami baromi jó. :)

Így most délelőtt felkel, megy babakocsizni, kis fentlét, a 3 óránkénti kajálástól nincs tele állandóan a pocak, és magától is nyugodtan bealszik. Délután alvás, 3 óra után magától ébred, majd etetés, kis játék és jöhet megint a babakocsi. Tegnap már egyedül is elmentem vele, mikor hazajöttem munka után, kicsit szundított (eddig kb. 10-ből egyszer aludt babakocsiban), majd hazajöttünk, és teljesen nyugiban elvolt fürdésig. Kb. 1 hónapja nem volt ilyen nyugodt és kiegyensúlyozott. :U ;]

Tanulság: ha nem bealudni délután, iszonyat nyűgös lesz és ordítás megy estig. Ilyenkor áldás a cumi, hasrafektetve az ágyában, feje oldalra, cumi szájba, és 5-10 perc alatt nyűgösen is bealszik.

(#6831) dortimcsi válasza Vladi (#6827) üzenetére


dortimcsi
újonc

Mire gondolsz életmódban ami alkalmatlanná teszi a nyugati nőket a szoptatásra ? Kérdezem ezt úgy, hogy nagyon megküzdöttünk Mátéval, hogy legyen tejem...(az esti alvás előtti szopi átlag 1.5 órát tartott....és ha tápszert akartam adni, akkor ordított, szóval maradt a hosszú szopizás..)
Nekem azt volt nehéz először elfogadni, hogy az első időszakban egy-egy szopi 45-50 perc volt vagy akár egy óra is, az esti meg 1.5. vagy akár 2 óra is...De ebből nem azt szűrtem le, hogy alkalmatlan lennék arra, hogy anyatejjel tápláljam Mátét. Igen, küzdelmes volt, igen a korábbi pörgős életemhez képest nehéz volt belerázódni,de kitartottam. Igen, 15 hónapos koráig szopizott, és igen, nem szégyellem azóta élvezem, hogy sokkal szabadabban tudok élni,mióta már nem anyatejes. Hisz azt ehetek, ihatok és betegség esetén azt vehetek be, amit szeretnék. Ugyanakkor ha lenne még egy gyerkőcünk (nem sok esélyt látok erre :D ) akkor is megküzdenék érte...talán csak kevesebbet stresszelnék az első időkben.

"Lehet:Talán ez a legfontosabb szó az egész világon. Arra utal, hogy nyitva áll az út. A felelősséget visszahárítja az emberre. Mert ha igaz, hogy lehetőséged van megtenni valamit, akkor arra is lehetőséged van, hogy ne tedd meg."J.Steinbeck

(#6832) Vladi válasza dortimcsi (#6831) üzenetére


Vladi
nagyúr

Például a táplálkozás. Környezeti hatások, környezetszennyezés. Stressz. Ezekben azért alaposan leépül a szervezet.
Jah és persze a 30 éves 1. gyerek átlagéletkor. Plusz a dilettáns egészségügy is segít.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6833) Csiga85 válasza emmm (#6820) üzenetére


Csiga85
csendes tag

Refluxos lányunk van, ha megvan a hasi uh és van kérdés, Vladi és én is igencsak szakik vagyunk már, szívesen segítünk... :R

"Ne vesztegesd az idődet arra, aki nem tart Téged érdemesnek arra, hogy Veled töltse..."

(#6834) Csiga85 válasza dortimcsi (#6831) üzenetére


Csiga85
csendes tag

Hát én szar vagyok, annyi kínlódás volt az elején, meg nyomorék szakgárda, hogy nem is lepődtünk meg, hogy nincs...ugyanakkor, abban meg nem biztos, hogy helytálló anya lettem volna, hogy 1,5 órán át csüngjön a gyerek a cicimen, mert az gyakorlatilag sebet csinált...én próbáltam, sokáig cicizett, de végül azt mondom...hogy akivel szültem, annak mérgező volt a teje a gyerek számára és majdnem leálltak a vesék a porontyban...a másik meg egyszerűen annyira nem lakott jól, hogy a kezdetektől hozzátáplált...a szoptatás nácik itt vannak bőven (nagyon fanatikus anyatejesek, akiknek göthösebb a gyereke,mint a mieink...)... :D hát nemtudom...nagyon megosztó és én egyáltalán nem díjaztam a tápszert, de határozottan jobb...nem örültem meg a hasfájásban (csak a bukásosságban) és én környezetemben akik szoptattak, sose ültek a babák 20 percnél többet cicin, mert nem az a cél, hogy rászokjanak...hanem, hogy egyenek...védőnőm határozottan közölte velem, hogy sose tegyem 30 percnél hosszabb időre cicire, nem új generációs nyugtatószer a mell, hanem táplálékforrás...sose volt 5 percnél tovább, mert igaz üres is volt...de cumizni se cumizik...ergo, jól sikerült szerintem anyatej és minden hókuszpók nélkül is...akinek van teje az adja!!! akinek meg nincs vagy alig, az szokja meg a gondolatot, hogy 2-3 hósan mehet a almás-krumplifőzelék... következőnél már nem leszek óvatos...ha 2 hósan éhes lesz, enni fog...nem csak tejet/tápszert...nagyon túl van misztifikálva ez az egész...úgy cakkum púder...tej-táp, kengu-hordirongyok, stb... van min hisztizni a nőknek is pár netes cikk után! :D csak épp a gyerekük és a saját belső hangjaikra nem hallgatnak...csak a légből kapott cikkírókra és fórumozó anyukákra...

[ Szerkesztve ]

"Ne vesztegesd az idődet arra, aki nem tart Téged érdemesnek arra, hogy Veled töltse..."

(#6835) DeFranco


DeFranco
nagyúr

én már kezdem szarul érezni magam, hogy a feleségem szoptat, megyek le is borotválom a bajszomat meg útközben kidobom a karszalagot.

ugyanitt barna rugdalózó eladó minden méretben

[ Szerkesztve ]

(#6836) emmm válasza Csiga85 (#6833) üzenetére


emmm
senior tag

Köszi, sajna csak július elejére kaptunk időpontot. A baba azóta is bukik, tök mindegy, hogy tápszert vagy anyatejet kap. :(

(#6835) DeFranco
Jajmá' :) Nálunk meg nehezen van csak tej. Mi van veletek egyébként? Mikor ugrasszuk össze a két bömbölő kakizsákot? :D

Oh, akit érdekel, egy kis spoiler: a legenda megdőlt, miszerint szülés után elmúlik a migrén, páromnak már kétszer is volt azóta. :)

(#6837) twine válasza Csiga85 (#6834) üzenetére


twine
addikt

Kedves Csiga85:

Bár lehet ,hogy belül nem érzed, és nem is így gondolod, egyre sértőbbek az "anyatejnácis" irományid!
Szvsz elég kis közösség vagyunk itt ahhoz, hogy megértsük, ti nagyon jó szülők vagytok anyatej nélkül is, szuperül tápláltok, és csodásan lehet tápszerrel is porontyot etetni! Felesleges ezt ennyiszer bizonygatni!
Párszor elhangzott, felfogtuk, megértettük....de a véleményem az, hogy pont annyi egészséges anyatejest össze lehetne "gurítani", mint egészséges tápszerest, attól függetlenül, hogy melletted két nem egészséges anyuka feküdt!
A feleségemet azt hiszem simán be lehetne "skatulyázni" a tipikusan "nyugati anyuka" fakkba,,,,ennek ellenére egészséges tejjel, egészséges gyermeket szoptatott és nevelt!

POnt.

Nem akarok számháborúba, és szájkaratéba kezdeni, de ha megengeded, megjegyezném, hogy kezd kicsit sok lenni, és sértő az "anyatejnácizás"....
Egy ideig csendben olvastam, bár az elejétől sérelmeztem kicsit, most meg is jegyeztem "hangosan"....

Épp ugyanazt szűröm "külső személőként" az írásaidból, mint amit te sérelmezel az "anyatejnáciknál" csak pepitában....."A ló túloldala"!
Nem sértésnek szántam, inkább kérésnek, és figyelemfelhívásnak!
Hagyjuk ezt.....!
Köszönettel
Üdv

[ Szerkesztve ]

(#6838) Elemental válasza twine (#6837) üzenetére


Elemental
addikt

Köszönöm, hogy megfogalmaztad helyettem. Nekem is ez volt az utolsó csepp.

Csiga85: Nem kell aggódni a tápszer miatt. Én vagyok rá az élő példa. Anyámnak 1 hónapig volt teje, utána tápszeres voltam, és most itt vagyok 192cm és 110kg.
Annak ellenére örülök, hogy a lányom végig anyatejet kapott.

[ Szerkesztve ]

(#6839) DeFranco válasza twine (#6837) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Köszönöm hogy helyettem is megfogalmaztad, nekem nem sikerült volna ennyire konstruktívan és szőrmentén. :)

(#6840) twine válasza emmm (#6836) üzenetére


twine
addikt

"Oh, akit érdekel, egy kis spoiler: a legenda megdőlt, miszerint szülés után elmúlik a migrén, páromnak már kétszer is volt azóta. :)"

Javaslatom:

;] :DDD

Szerk:
Természetesen sajnálom :(
MOcsok egy dolog a fejfájás...a migrén még durvább lehet :((

[ Szerkesztve ]

(#6841) DeFranco válasza emmm (#6836) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Köszi megvagyunk :)

Tejjel mi is a határon mozgunk, Gazdasszony mindig sápítozik, hogy éhezik a gyerek, ehhez képest 3 hónaposan 6,2 kiló és szépen mennek fel a hurkák mindenhova :D

Megvolnánk, csak Feleségemnek tegnap előtt beállt a dereka, szerencsére úgy néz ki, nem becsípődés, csak húzódás, de a pláza tetőparkolójából hívott fel, hogy egy lépést nem tud menni a picivel, nem hogy hazavezetni, menjek értük. Tegnapelőtt meg tegnap otthon voltam velük, mert nem emelhet egy pohár víznél nehezebbet.

Ezen kívül megvagyunk, most jött el az az idő, hogy a picinek van testtudata is, már humorizál, lehet nyámbászni nem ijed meg tőle, kommunikál, mutatja, hogy kéri hogy vegyem fel, sokkal nyugodtabb, sokkal jobban elvan, ahogy ki tudja fejezni magát, úgy tudjuk mi is eltalálni hogy mit szeretne és ő is kiegyensúlyozottabb ez által. Persze hiszti van, de valahogy más minden így, hogy mindenkiben alakul a hova-mivan.

Nagymama kapott gépet (állat, G3240, 4GB ram, 120-as Intel 530, megy mint állat), van net is, minden nap megy a skype videokonferencia :D

szerk: kérdezted a napirendet: hát ez folyamatosan változik. eddig az volt, hogy reggel kelés, és aztán kb. 2 órás ciklusokban
evés
böfi
játszás
hasazás
nyűgműg opcionális alvással
majd megint evés

most többet alszik, így evés, alvás, játszás, evés

ugyanígy, mint nálatok, nálunk sem akart nap közben még a kötelezőket sem aludni, most sem akar, csak ügyesebbek vagyunk talán amikor kaja után bekómál. ha minden kötél szakadt, hasra tettük, ott addig ordított, míg kifáradt annyira, hogy elaludjon. szadista módszer, de hatásos. most már szinte automata giroszkóp van benne, ha hasra teszed elalszik :D

játék amennyihez kedve van, van hogy fél óra, van hogy semmi, nyűgösségi faktortól függ, meg hogy éppen hol tartunk aközött, hogy valami elkezdi érdekelni, aktuális sláger lesz, vagy megunja.

most már egyedül is szépen elvan 5-10-15 percekre, ha valamiért le kell tenni, nincs egyből ordítás. alakul minden.

vállon, ölben altatás nálunk nincs, csak addig, amíg el nem éri a mélyalvás fázist, aztán betesszük a kiságyba. ez melós megint csak, mert ha felébred, buktad, kezdheted elölről, de előbb-utóbb megszokja, most már én is át tudom rakni a kiságyba, ami nagy szó.

úgy látom, hogy belefektetett energia, türelem és szoktatás kérdése minden, ha van erőd konzekvensnek lenni, nagyon szép dolgokat ki lehet alakítani egy gyereknél, csodák vannak. hálát adok a Jóistennek, hogy Feleségem ebben maximálisan partner.

[ Szerkesztve ]

(#6842) emmm


emmm
senior tag

Én leginkább azt látom, hogy előbb-utóbb mindenki a saját életében működő dolgokat hozza elő egyetemes igazságként. De az igazság az, hogy a szoptatás vs. tápi csatában nem is kéne csata legyen, mert felesleges.
Aki tudja, etesse anyatejjel a gyereket, akkor az lesz jó; aki nem tudja, mert xyz okok miatt, az meg etesse tápszerrel, akkor meg amaz lesz jó. Mindkét esetben felnőttek már egészséges gyerekek!

(#6840) twine
Ismerős, mintha én is pedzegettem volna otthon... :DDD
Amúgy meg ez van, nincs mit tenni. Tegnap nekem is akkora teniszlabda volt az agyam közepén, 3 gyógyszer meg egy hazaérés utáni 2 órás pihizés segített csak.

(#6841) DeFranco
6,2 kiló, az igen :DD :Y Nálunk most van 5,1 kilón, de ugye van 1 hónap lemaradásunk mögöttetek. Ez a becsípődés piszok rossz tud lenni, egyszer nekem is volt, 2003 telén, amikor k*rvnagy hó volt januárban, és ki kellett ásni az utcát még vidéken. 5 óra lapátolás után fekve 3 órán keresztül nem bírtam megmozdulni :D
Amúgy tök jó olvasni, hol fog járni a miénk is 1 hónap múlva :)) Nórink most kezdett el fogni a héten mindenfélét így 9 hetesen.

[ Szerkesztve ]

(#6843) DeFranco válasza emmm (#6842) üzenetére


DeFranco
nagyúr

írtam kiegészítést :)

(#6844) #76385920


#76385920
törölt tag

Szerintem Csiga85 a "anyatejnácikat" nem az itteni közösségre írta, hanem ahol ő él-lakik...

Nálunk nem volt gond, anyának eleinte nem indult be, nade utána... :)

A betegségek meg akkor jöttek ahogy oviba került a gyerek...+átmásztak rám is meg anyára is. Nem tudom miféle bacik ezek, de sosem voltam beteges régebben, de amik az oviból jöttek azok odavertek rendesen! :D

(#6845) DeFranco válasza #76385920 (#6844) üzenetére


DeFranco
nagyúr

mindenki tudja, hogy nem az itteniekre írta, ettől függetlenül zavaró és sértő (nem csak ez).

bacik: ezek már újgenerációs bacik, fiatal egészséges testekben kitenyésztve, csodálkozol, hogy az öregecskedő kis puhány többvanhátramintelőre testedet leterítik? :D

[ Szerkesztve ]

(#6846) CharlieDrop válasza Elemental (#6838) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Egyetértek, keresztlányom és a nagyobbik húga is tápszeres volt, egyszerűen nem volt teje az anyukájának. Épek egészségesek, ráadásul a középső gyerek egy fejjel nagyobb a 3 évvel idősebb nővérénél :D :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#6847) #76385920 válasza DeFranco (#6845) üzenetére


#76385920
törölt tag

Erre gondolok én is, így negyvenfelehazafele... ;]

(#6848) Csiga85


Csiga85
csendes tag

Igen, az itteniekre írtam, itt tényleg vannak nagyon durván szélsőséges anyák...Kelet Mo...itt nem finomkodnak a nők sem..játszótérre is csak úgy megyünk, hogy "ők" vannak az egyik végében, "mi" a másikban...meg van osztva a játszi eszerint, NEM VICC...és mint írtam is, akinek van teje ADJA, de ne legyen elkeseredve és ne kezdjen úgy, mint mi hetekig tartó küzdelembe, hanem inkább fogadja el azt, hogy ennie kell a gyereknek és tápszert kell adni...nekem se volt könnyű ez azért...sem pedig az, hogy szülni se tudtam...de ez van...
Nyilván mindenki a saját környezetéről és közösségeiből merít tapasztalatokat...akinek inge, akinek meg nem, az ne vegye fel...elég gáz lenne, ha mindenki egyforma lenne és nem lennének vélemények-ellenvélemények...nekem is vannak nemtetsző stílusok, de tudomásul veszem...ugyanakkor reagálok is, mert nem akarom magamban tartani...

"Ne vesztegesd az idődet arra, aki nem tart Téged érdemesnek arra, hogy Veled töltse..."

(#6849) emmm válasza DeFranco (#6843) üzenetére


emmm
senior tag

Köszi :)

Nálunk most a hétvégén beállított napirenddel szinte minden probléma megszűnt. Akkor ordít, ha a hasa fáj, egy idő után már nem bírja. De összeteszem a két kezem, egész nyugodt lett azóta. :) A délutáni altatás megoldotta a problémát, nem fárad be annyira, nem pörgeti szét magát és a 20 perces altatásból sokszor pár perc alatt vághatjuk be a kiságyba, még féléber állapotban.
Ma reggel ugyan nyűgös volt, nem akart visszaaludni, de aztán csak győztek felette az álommanók :))

(#6850) twine


twine
addikt

Csak mert "Büszke apukák......" topic címe;
én meg büszke "vér"apuka vagyok :DDD

Ismét egy fotó:
2év2hónap

És egy bringás video, mert olyan régen volt már... :DDD
Már nyomja az ívet az aszfalton... :C (1:30-tól a második gurulás....nem sok félelem van a srácban ahogy megindul :)) )
Jövőre terveztem neki a "tekerős" brinyát, de két hónap alatt ezt csinálja a futóbringával...
lehet hogy nem várom meg, és nyár végére megveszem neki az első "nomrál" bringát.... :U

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.