Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6401) dortimcsi válasza ZiD (#6388) üzenetére


dortimcsi
újonc

Kengurut semmiképp, ortopédiailag nem egészséges sem a gyerkőcnek,sem a hordozó személynek. Nekünk csatos hordozónk, manducánk van. Tavaly nagyon szerette Máté, jókat aludt benne.Idén még nem használtuk,mert a városban való mászkáláshoz,most hogy járni tud,na meg bringával is közlekedhetünk, nem kell. De kiránduláskor nyáron biztos jó lesz majd háton cipelni :D
Ami még hasonlóan könnyen használható kezdő hordozók számára, az a mei tai.

és kifelé nézve semmiképp se hordozzatok, ezért ne :
http://www.mamami.hu/kifelene/

[ Szerkesztve ]

"Lehet:Talán ez a legfontosabb szó az egész világon. Arra utal, hogy nyitva áll az út. A felelősséget visszahárítja az emberre. Mert ha igaz, hogy lehetőséged van megtenni valamit, akkor arra is lehetőséged van, hogy ne tedd meg."J.Steinbeck

(#6402) twine válasza dortimcsi (#6401) üzenetére


twine
addikt

Nálunk is "ortopédiailag túlingerelt" lett a gyerek, mert kivittem az erdőbe kifelé fordítva :DDD :DDD

Elnézést, természetesen mindenki úgy neveli a csemetéjét, ahogy akarja, de ezt én már nagyon "tudományosnak" tartom...

Persze nem mindegy, ki mennyit és hogyan hordozza....biztos számít, hogy 0-24 vagy egy-két óra :U

(#6403) Ghoosty válasza dortimcsi (#6401) üzenetére


Ghoosty
őstag

Megnéztem a linket és nekem kissé túlzónak tűnik:

Nem lehetséges a béka-lábtartás: Rendszeres hosszú távú használat esetén elfogadható érv, bár meg kell jegyeznem, babakocsiban sincs "béka-lábtartás"

Az ágyékrész fokozott terhelése: Rendszeres hosszú távú használat esetén elfogadható érv. Bár én úgy láttam, inkább ülnek, mint az ágyékon lennének feltámasztva.

Nem valósulhat meg a fiziológiailag helyes teshelyzet: Itt már felmerülnek bennem kétségek. A hasam miért rosszabb támasz, mint az a rongydarab, ami amúgy támasztja a hátát. Hosszú távon talán tényleg okoz valamit.

Ingertúltengés: Gyakorlatilag a test felé történő hordozáson kívül nincs elbújási lehetősége sehol sem, se a babakocsiban, se a kézi babahordozókban, sehol. Szerintem túllihegett probléma. Ha tényleg baja van, kiveszem, megfordítom és megvigasztalom.

Nincs szemkontaktus: Ha a hátamon van, sincs, sőt babakocsinál is csak akkor, ha megállok és szembe fordulok vele. Szóval szintén túllihegett probléma.

A hordozó személynél váll- és hátfájdalmak alakulhatnak ki: Mi a különbség, ha befelé van fordítva? Semmi, csak így még egy sort lehet írni. Különösen vicces, hogy vannak oldalt hordós kendők, amik ajánlott kategóriában vannak, de ezek már rövid távon is okoznak váll és hátfájdalmat, tapasztaltam.

Azért mielőtt megijednél, nem hordtam én a lányokat sokat kifelé, de alkalomadtán max fél órát igen. Nem lettek túlingerelve, sőt öröm és nevetgélés volt a végeredmény.

(#6404) Elemental válasza dortimcsi (#6401) üzenetére


Elemental
addikt

Mi nem használtunk hordozót, de az ortopédus mondta, hogy ha lenne, akkor kifelé fordítva legyen benne a gyerek, mert akkor kap ingereket, tekinget jobbra balra, mozog, és ez a jó a fejlődésben.

#6403 Ghoosty
"Ha a hátamon van"
Mint írtam, nekünk nem volt hordozó, de engem valamiért taszít ez a hátra rakott gyerek. Nem látok rá, csak ott van mint egy darab valami. Nem egyszer láttam már háton hordozóban elég hülye pózban gyereket.

[ Szerkesztve ]

(#6405) dortimcsi válasza twine (#6402) üzenetére


dortimcsi
újonc

Abban mi a nagyon tudományos,hogy a kisfiúknál a kenguruzás és kifelé hordozás herezúzódást, mindkét nemnél meg csipőficamot okozhat a nem megfelelő eszköz használata?
Akkor ezek szerint az is nagyon tudományos, hogy terhesség alatt káros a dohányzás? És akkor nyugodtan cigizzen a kismama, vagy cigizzenek mellette nyugodtan...

Mindenesestre én abban a néhány órában is inkább hordozom, hordozzuk megfelelő eszközben. Annyi környezeti tényező van amit nem tudunk kiszűrni és káros, akkor ott ahol tudok kompenzálok.

"Lehet:Talán ez a legfontosabb szó az egész világon. Arra utal, hogy nyitva áll az út. A felelősséget visszahárítja az emberre. Mert ha igaz, hogy lehetőséged van megtenni valamit, akkor arra is lehetőséged van, hogy ne tedd meg."J.Steinbeck

(#6406) twine válasza dortimcsi (#6405) üzenetére


twine
addikt

"És akkor nyugodtan cigizzen a kismama, vagy cigizzenek mellette nyugodtan..."

:W :W :DDD

Kezét csókolom, viszon'látásra....én elköszöntem ;)

(#6407) DeFranco válasza dortimcsi (#6401) üzenetére


DeFranco
nagyúr

mi a különbség a kenguru és a hordozó között?

én sötét gyalog vagyok, annyit látok, hogy rám van akasztva a gyerek.

(#6408) tildy válasza dortimcsi (#6405) üzenetére


tildy
nagyúr

A csipővel kapcsolatos dolog tuti feligazsag. Kötött csipore jó a kenguru, de még jobb a terpesztos hordozó vagy kendő.

Defranco, normál kenguruban lóg a gyerek lába, onnét ismerhető fel, hogy az alja olyan mint egy pelus.

Egy jó hordozoban (pl ergobaby) bekalabtartas van, az jobb a gyereknek.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6409) Vladi válasza DeFranco (#6407) üzenetére


Vladi
nagyúr

A hordozó egy kosár szerű cucc, amit vázra is szerelhetsz.
A kenguru pánt, amivel felkötöd a gyereket.

De van még google is, meg yahoo és izé is.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6410) V.Stryker válasza DeFranco (#6407) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Kenguru:

Kendő:

Nekünk volt minden már. Határozottan a kendő mellett vagyunk. Abból is volt több fajta, meg voltunk tanfolyamon,hogy kell megkötni. Most van egy, ami tökéletes, még én is pikk pakk felkötöm és kényelmes nekem is és a babának is. Majd a spéci nevét megkérdem asszonypajtitól.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#6411) DeFranco válasza Vladi (#6409) üzenetére


DeFranco
nagyúr

elsőre gugliztam, de kb. a V.Stryker-féle leosztást láttam én is, nekem meg ez a kettő hót' egyforma. Ok, az egyik kendő a másik meg egy hi-tec izé, de nekem ugyanúgy áll benne a gyerek.

@V.Stryker: ide szintén, nekem ez a kettő egyforma, ezért is kérdeztem mi a különbség

(#6412) tildy válasza V.Stryker (#6410) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem egészen szerintem, az egy jobbfele hordozó, nem a klasszikus kenguru.

nkább ez a kenguru

Vladi, hordozónak szokás mondani (angolban tuti, carrier) ezeket a felcsatolos hordozokat is.

Amire te gondolsz, az az autós hordozó....Szerintem.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6413) V.Stryker válasza DeFranco (#6411) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Pedig nem úgy áll benne a gyerek. :)

Közben megkérdeztem, nekünk Mei Tai kendőnk van, arra esküszünk. :)

De ez kor függő is. Újszülöttnek jobb a klasszikus hordozókendő. Mondjuk nyűg megkötni. Legalábbis nekem. :D

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#6414) Melack válasza dortimcsi (#6401) üzenetére


Melack
veterán

Nekünk is ilyen van, tök jó, oldalamra is fel tudom kötni Picúrt. Én is kedvelem, meg a gyerek is :D

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#6415) DeFranco válasza tildy (#6412) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ja, így már értem, köszi.

@V.Stryker: aha, vágom. hát nekem ez a klasszik annyira nem tetszik, tök görbe benne a gyerek háta a mei tai az már pofásabb. megnézem nekünk milyen van itthon, de szerintem klasszik hordozó

[ Szerkesztve ]

(#6416) V.Stryker válasza DeFranco (#6415) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Az a jó benne, nem terhel rossz helyre.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#6417) DeFranco válasza V.Stryker (#6416) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nekem fura. nincs alapom és tudásom hozzá hogy megítéljem, nekem fura a gyerek ülő helyzetének minden formája mielőtt magától ülni tud (a kagylós helyzettől eltekintve, mint pl. az autós hordozóban).

de mondom, ez magánvélemény :)

(#6418) V.Stryker válasza DeFranco (#6417) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Pont ez az...a kenguruban ül a gyerek, ez a káros. A kendővel viszont magadra fekteted. A dereket kevésbé terheli, tartja az egész hátát, ez az amit te "negatívnak" látsz,hogy görbe.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#6419) DeFranco válasza V.Stryker (#6418) üzenetére


DeFranco
nagyúr

majd megnézem élőben, így képekről fura.

(de mondom még egyszer, semmi alapom, csak alanyi jogon vagyok hülye)

(#6420) CharlieDrop válasza DeFranco (#6417) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nem is szokták ajánlani a gernic túlterhelődik. De pl az én fiaim kb. 7-8 hónapos koruk óta ülnek

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#6421) tildy válasza V.Stryker (#6418) üzenetére


tildy
nagyúr

A bekatartasa a labaknak pont nem káros.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6422) donmackó válasza tildy (#6421) üzenetére


donmackó
őstag

Főleg hogy sok gyerek alapjáraton is felhúzott lábbal alszik órákon keresztül.

Release the cable hounds!

(#6423) ZiD válasza Csiga85 (#6400) üzenetére


ZiD
tag

Ideig óráig elvan, de egy idő után elkezd benne szenvedni, ilyenkor szuktuk kivenni+van amikor egyszerűbb lenne babakocsi nélkül közlekedni :)

(#6401) dortimcsi : A mei tai-t néztem én is, mindenhol jót írtak róla, csak az ára... Nem akarok spurnak tűnni, Isten látja lelkem csak a legjobbat akarom a gyereknek, DE... Szvsz a legtöbb dolog körül mesterséges hype van, hiszen ha elé van biggyesztve, hogy baba, alapból x3 az ár. Erre rájön, ha valami "természetes" ölelő" blablabla, akkor ez még több. Ettől függetlenül lehet ez lesz belőle :D

(#6424) DeFranco válasza ZiD (#6423) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ti szerintem olyan helyen laktok, ahol ki tudnátok használni a "hordozót" (legyen az kendő vagy mei tai vagy papucs orrán pamutbojt) mert praktikusabb mint a babakocsi, meg gondolom nem is ültök autóba egy napi vásárláshoz.

az árát így kell értékelni, inkább erre érdemes költeni egy komolyabb összeget (vagy használtan megvenni, olx tele van ilyenekkel fél-negyed áron, így vettünk övterelőt, bázistalpat, stb.) mint mondjuk a huszonhatodik zenélő baszra.

(#6425) dortimcsi válasza V.Stryker (#6410) üzenetére


dortimcsi
újonc

Az első egy csatos hordozó inkább, ahogy Tildy is irja, azokban megfelelő a baba lábtartása, ugyanúgy, mint a kendőben.
A csatos vagy mei tai szerintem az esernyőkocsi alternatívája lehet,így az árat szerintem ehhez mérten kell nézni.
Illetve mi abban is gondolkodtunk, hogy később a családban tovább tudjuk adni, később eladni. És hasznos eszközre akartuk költeni a helyi önkormányzattól kapott 40ezer forintos babakötvényt/babapénzt.

"Lehet:Talán ez a legfontosabb szó az egész világon. Arra utal, hogy nyitva áll az út. A felelősséget visszahárítja az emberre. Mert ha igaz, hogy lehetőséged van megtenni valamit, akkor arra is lehetőséged van, hogy ne tedd meg."J.Steinbeck

(#6426) ZiD válasza DeFranco (#6424) üzenetére


ZiD
tag

Így, ezt nagyon jól látod :C Vennék én használtat, pont arra irányult az eredeti kérdés, hogy milyet(márka, típus miegymás)

Babakocsi kelleni fog szerintem, főleg a páromnak, így vegyes használat lesz.

(#6427) DeFranco válasza ZiD (#6426) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nincs még babakocsitok?

(#6428) ZiD válasza DeFranco (#6427) üzenetére


ZiD
tag

Dehogynem, csak összemostam a Te és dortimcsi által adott választ("alternatívája lehet egy esernyőkocsinak")

Bocs, kicsit el vagyok havazva :D

(#6429) V.Stryker válasza dortimcsi (#6425) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Igazából nem hiszem, hogy túlzásba kell vinni. Amikor tud járni a gyerek, onnantól fokozatosan lábon kell vinni. Legalábbis nálunk hamar leszokott róla onnantól, hogy megindult. Mi sem akartuk és ő is igényelte a gyalogolást. Ha belegondolok, akkor semmilyen eszközt sem használtunk egy évig sem. A mózes kosár sem húzza addig...a következő lépés az épp szűk egy év...aztán már felesleges cipelni azt a nagy dögöt, jöhet az esernyő babakocsi. :)
Mondjuk engem kifejezetten zavar is mikor látom,hogy 3 éves gyereket tolnak kocsiban, csak azért, hogy kevesebb gond legyen vele a plázában. :W

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#6430) emmm válasza DeFranco (#6424) üzenetére


emmm
senior tag

:D :D

Nálunk is van itthon kenguru, de akkor azt egyelőre hanyagolom, pont az ültetés miatt. Még jó, hogy ezt most olvastuk, mert pont a napokban akartuk kipróbálni, csak egyszerűbb volt az adott szituban babaverdába vágni és kifarolni vele.

Bázistalpról jut eszembe: mi pl. a Minimanóban rendeltünk tavaly decemberben egy Cam babakocsit, idei típust, amit ugye nem tudtunk kipróbálni, csak egy hasonlót. Az egész cucc amúgy teljesen jó, állítható fedélzeti computer meg lézeres nyomkövető kutyaf@sza is van rajta, viszont a babahordozójával totál szívás volt, mert nem lehetett hátra bekötni a kocsiban (2007-es Corolla). Visszavittem először a Minimanóba, hogy a manóba nem lehet ezt bekötni a hátsó ülésre (ugye most még menetiránynak háttal), csak előre...nos, az egyik eladó megpróbálta, neki sem sikerült. Megnézettem egy Toyota szalonban is, ott vállat vontak, mondván, túlságosan új a babakocsi. Mondom, f@sza. :F
Aztán írtunk a manóknak, hogy valamit kezdjünk már ezzel, és az lett a vége, hogy megint elmentem hozzájuk, ahol is egy másik eladónak valahogy csak sikerült negyed óra alatt betennie, de mondta, hogy tényleg gázos a helyzet. Így aztán egy bázistalp oldotta meg a helyzetet, az legalább működik rendben.

(#6431) sto1911 válasza emmm (#6430) üzenetére


sto1911
veterán

"állítható fedélzeti computer meg lézeres nyomkövető kutyaf@sza is van rajta" - ugye ez nem a babakocsin van? :D

(#6432) Melack válasza sto1911 (#6431) üzenetére


Melack
veterán

Ez csak a hordozón, a babakocsin lánctalp, bozótvágó és hűtő van. ;]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#6433) emmm válasza sto1911 (#6431) üzenetére


emmm
senior tag

Még minigun is van hozzá! :D

[ Szerkesztve ]

(#6434) Csiga85 válasza twine (#6402) üzenetére


Csiga85
csendes tag

Na igen,napi 1-2 órához nem kell misztifikálni a témát...arra tökéletes a kenguru is...mi is abban nőttünk fel, ráadásul anyukám varrta szakadt farmerből...hol volt akkor még ekkora tudománya ennek? :)

"Ne vesztegesd az idődet arra, aki nem tart Téged érdemesnek arra, hogy Veled töltse..."

(#6435) Csiga85 válasza tildy (#6412) üzenetére


Csiga85
csendes tag

Vladi a sima hordozóra gondolt igen, ami nekünk olyan, hogy Travel Systembe és a babakocsink vázára is tehető...Touragoo Cinder a neve és a babakocsink pedig Touragoo Adventure, kompatibilis a vázzal... :)

"Ne vesztegesd az idődet arra, aki nem tart Téged érdemesnek arra, hogy Veled töltse..."

(#6436) Csiga85 válasza V.Stryker (#6429) üzenetére


Csiga85
csendes tag

Egyetértek, ha tud járni akkor ott a sportbabakocsi...szerintem se kellene a szülőknek ezt erőltetni a stabil járás után, akár kengu, akár meitai vagy bármi más hókuszpókusz... :) vannak szuper smart trike-ok és könnyű sportkocsik és igeniss szokjon rá a mászkára... ritka esetben, hegyi túra akkor meg vannak nagyon király merevvázas háti hordozók, de az sem meitai és társai szint...
Egyébként én a magam önkritikáján alapulva, a HABTESTEM-re felkötve vagy egy nagyobb darab férfira egy darabka anyagban kifeszülve felkötni egy gyereket, már önmagában is nevetséges, nemhogy káros...ezért én babakocsi hívő vagyok, ritka alkalmakkor kenguru, max 1-2 óra hosszra...
Képzeld el, amikor egy mammutra felkötnek egy bébimammutot...

példa merevvázasra

[ Szerkesztve ]

"Ne vesztegesd az idődet arra, aki nem tart Téged érdemesnek arra, hogy Veled töltse..."

(#6437) sto1911 válasza emmm (#6433) üzenetére


sto1911
veterán

Kenyelmesnek tunik :D

(#6438) tildy válasza Csiga85 (#6436) üzenetére


tildy
nagyúr

A szokjon rá a maszkara : egyetértek. Nekünk viszont nem lesz babakocsi, tömegbe nem való. Itt nem tudnak közlekedni vele, én meg senki lábára nem tolnam rá szívesen.

Amúgy hogy miért kell leszolni a kendosoket, nem tudom.... :F

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6439) DeFranco válasza tildy (#6438) üzenetére


DeFranco
nagyúr

és sétálni hogy mentek 1-2-3 hónaposan?

cipeled a gyereket magadon napi 2 órát napi 1-2-szer 6-8 kilósan?

közlekedni ok, de a gyereket tanácsos napi szinten levegőztetni is.

(#6440) Csiga85 válasza tildy (#6438) üzenetére


Csiga85
csendes tag

Én nem szólom le, mindenki kösse ahogy akarja, de szerintem ez nem érv, ahogy sok hordozós ismerősömtől sem fogadom el azt, hogy ortopédiailag jobb vagy rosszabb...ahogy itt sem, ortopéd orvosok közt is van aki ellenzi a kengut, de valaki meg pont hogy a kengut támogatja, mert szerinte a kendőt akármennyi anyuka végez tanfolyamot, még a mei tai-t se köti fel rendesen, nincs röntgen szeme, hogy vajon tényleg, jól áll-e a gyerek vagy sem...az idősebb ortopéd orvosok zöme pedig a járkálást és a babakocsizást mondja, számukra a kendőzés új dolog és csak továbbképződnek, hogy van ilyen is...tudományosan alátámasztott anyámféle farmerből varrt kenguruban sem lett bajom, ha kell befekszem csípőuh-ra is :D kifelé hordott vagy hátán és még volt 2 hugom is...2 évesen leparancsolt minket az aszfaltra, néhány pofon kiséretében is ha kellett és szigorúan babakocsi, ha nagy volt a nyűg...engem volt, hogy vittem a gyereket orvoshoz és felkötöttem az infantino flip-ben kifelé és a rendelőben betámadott pár anyuka, hogy jesszusom... :) nem szégyellem, körbenevettem őket, mert ha annyira vacak lenne, akkor boltba se lehetne kapni...az önjelölt kézműves hordozóvarrókkal kapcsolatosan is erősek a kételyeim, hogy tényleg ott varrják-e bele az ívet, ahol a gyereknek kell...ebben viszont már a védőnő is egyetért velem és ő is a kengurut támogatja vagy az erszényt az első hónapban...de az ilyen megkötősdit ő se támogatja pedig 45 év körüli...

"Ne vesztegesd az idődet arra, aki nem tart Téged érdemesnek arra, hogy Veled töltse..."

(#6441) Csiga85 válasza DeFranco (#6439) üzenetére


Csiga85
csendes tag

Szerintem a babakocsiba szoktatás a nyerő, ha valóban szellőztetni akarjuk a kis apróságot...akárhány kiló és nem kell agyonöltöztetni és takarózni se...addig meg simán elvan ölben kengu nélkül is, amíg elaltatjuk és utána betesszük a kocsiba...bele kell szoktatni...kitartóan...

"Ne vesztegesd az idődet arra, aki nem tart Téged érdemesnek arra, hogy Veled töltse..."

(#6442) DeFranco válasza Csiga85 (#6441) üzenetére


DeFranco
nagyúr

szoktatni? ott alszik a legnagyobbat a kezdetektől fogva. mózesbabe vázrare aztán ismerd meg kerületed kis utszáit mozgalom.

(#6443) Csiga85 válasza DeFranco (#6442) üzenetére


Csiga85
csendes tag

Érdekes, mert nekünk meg pont a mózes volt felesleges...nálunk csak a hordozórészben durmolt vagy a sportban mostanság...(nekünk a hordozó is feltehető a vázra)...a mózesben szorongott vagy nemtudom, de utálta... :D lehet az oldalfalak miatt...de már sose tudom meg...majd a következő hátha szeretni fogja és használva is lesz...
Én lányom a kenguból is visít kifelé, ha elkezdünk összemelegedni, a kendő vagy a hordozó tartós viselete ugyanezt eredményezné...neki kell a kalimpálási tér és az extrém szabadság...egyik nap képes volt 20 kört megtenni a futón az előszobában, csak azért mert kilométerhiányos...még jó hogy nem vettem járókát...megőrülne...

"Ne vesztegesd az idődet arra, aki nem tart Téged érdemesnek arra, hogy Veled töltse..."

(#6444) DeFranco válasza Csiga85 (#6443) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Én szükségesnek tartottam a mózest az első időben, sem az autós hordozó sem a vízszintesre nyitott babakocsi nem az igazi. Most már elhagyhatnánk és mehetne natúr a kocsiba vízszintesen, de így könnyebb levinni.

(#6445) Csiga85 válasza DeFranco (#6444) üzenetére


Csiga85
csendes tag

Tiéteket ezek szerint nem zavarja az oldalfal, lányom ütötte vágta az oldalát, neki kellett az, hogy "papucsba" legyen télen is, nem pedig "bakancsban"...egyébként én is jobban örültem volna a mózesnek, márcsak a védettsége miatt is a szélben, meg ebben abban, de még a lábzsákot se engedte sose, pedig van a hordozóra és a sportrészre is...imádja a szelet...a hideget...pedig nyári gyerek...

"Ne vesztegesd az idődet arra, aki nem tart Téged érdemesnek arra, hogy Veled töltse..."

(#6446) emmm válasza Csiga85 (#6445) üzenetére


emmm
senior tag

ÉRdekes, mennyire különbözőek a kölkök. :)

Pl. nálunk a babakocsizás nem jól indult, üvöltött végig, aztán rámentem vele egy zötykölődős részre erre bealudt. :W :DDD :DDD

Viszont a hordozót nem szereti. Ellenben vettünk használtan egy nem is tudom...babafotelszerűséget, na abban csöndben elvan :U ;]

(#6447) dortimcsi válasza Csiga85 (#6436) üzenetére


dortimcsi
újonc

Ahogy írtam idén Máté még nem volt a manducában( csatos hordozónk ), mert én is azt gondolom, hogy kisvárosi távon tökéletes neki a gyaloglás, meg az anya bringáján való utazás. Viszont ha már van manducánk, akkor feleslegesnek gondolom, hogy kirándulásra külön vegyek merevvázas hordozót kb. annyiért mint amennyibe a hordozónk fájt.
Mi épp azon gondolkodunk, hogy esernyőkocsira van-e egyáltalán szükségünk. Kb. 2 hónapja a kocsiban se ült Máté....Itthon elég a bringa és a két kislába.... Nyáron Pestre tervezünk menni, ott egyszerűbbnek tűnik az, ha elfáradt, akkor hordozóba hátra fel, mint hogy buszra fel, metrora le pakolgassuk az esernyőkocsit.
Én se vagyok egy modellalkat,de nem gondolom, hogy olyan rémesen mutattunk abban a hordozóban,amiről raktam is be képet. :D :D
Én nem vagyok megrögzött hordozáspárti, szövött vagy karikáskendőm nem is volt, én egyszerűen a praktikum oldaláról közelítettem meg, és ha már vettünk, akkor az általunk legjobbnak gondoltat választottuk.

"Lehet:Talán ez a legfontosabb szó az egész világon. Arra utal, hogy nyitva áll az út. A felelősséget visszahárítja az emberre. Mert ha igaz, hogy lehetőséged van megtenni valamit, akkor arra is lehetőséged van, hogy ne tedd meg."J.Steinbeck

(#6448) Melack válasza dortimcsi (#6447) üzenetére


Melack
veterán

Gyerekülésből milyenetek van?

DeF: manducát meg tudjuk oldani tesztelés céljából, ha gondolod. Csak előtte feleségemmel egyeztetek. Jah, és szombaton ringatóbuli lesz a Millenárison. csak mondom :D

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#6449) dortimcsi válasza Melack (#6448) üzenetére


dortimcsi
újonc

Hamax Siesta biciklisülésünk van, a keresztapukájától kapta... Én egy kicsit sokalltam az árát, amikor kiderült mennyit áldozott a keresztfiára,de tényleg nagyon jó. Szeretjük mindketten. Én azt, hogy leszerelhető pikk-pakk, ez nem utolsó szempont, mivel a lépcsőház előtti kerékpártartóban van a bringám, így tuti nem tesznek benne kárt. Kényelmes is, Máté az első perctől kezdve élvezi a benne töltött időt. A biztonsági öve is jól tartja, és azt is szeretem benne, hogy nem a csomagtartóhoz van rögzítve,így egy nagyobb kátyú esetén se rázom ki a lelkét a gyerkőcnek. :)) Amit még nem használtunk : 20 fokban dönthető... Még egyszer se aludt el benne :D

ez lenne az

[ Szerkesztve ]

"Lehet:Talán ez a legfontosabb szó az egész világon. Arra utal, hogy nyitva áll az út. A felelősséget visszahárítja az emberre. Mert ha igaz, hogy lehetőséged van megtenni valamit, akkor arra is lehetőséged van, hogy ne tedd meg."J.Steinbeck

(#6450) DeFranco válasza Melack (#6448) üzenetére


DeFranco
nagyúr

köszi mindkettőt, feldobom majd a thematikát otthon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.